PDA

צפייה בגרסה מלאה : נתונים הסבה לחשמלי של "טייגר ספורט 40"

gillb
13-10-2012, 11:41:24
http://www.youtube.com/watch?v=sIcmmx92Sco&list=UUr7iuW0in68WXYEswnocjTA&index=1&feature=plcp

גיל ברקאי

acrozic
13-10-2012, 15:52:35
תתחדש.
יופי של סרט. אחלה צלם :cool:

אלברטו

pomerus
14-10-2012, 08:20:55
נראה טוב
כיף לראות נחיתות רכות כאלה

איך הטיסן באוויר עם הסטאפ הזה? ניסית אווירובטיקה, או שזאת היתה רק טיסת מבחו/קיזוזים?

(בסוף הנחיתה, נראה שההמשך הטבעי זה שהטיסן נכנס בארגזים ... מקווה שזו רק אשליה אופטית)

guyst
14-10-2012, 08:47:53
יפה גיל.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

gillb
15-10-2012, 14:30:02
תודה. גיא.
pomerus, אכן שמת לב לארגזים בסוף. הטיסן הגיע לארגזים (הכנף), ללא נזק. לענין האוירובטיקה: לא ניסיתי יותר מידי למעט גלגול אותו הטיסן ביצע ללא בעיות. בסופו של יום מדובר בטריינר עם כנף תחתית. אומנם הטיסן מאוד מהנה אך די מוגבל בביצועים. אין לי ספק כי בכיול הגאים מתאים (ללא שינוי בסטאפ) יוכל לבצע אוירובטיקה בסיסית.
adibenbasat
15-10-2012, 16:39:41
מה יצא משקל טיסה?
זה כול כך כיף טיסן בלזה מחושמל, מה שמבאס בחשמלי (עדיין) זה המשקל וזמן האוויר הקצר יחסית לניטרו.
בכול מקרה, תתחדש:o

דניאל דקל
15-10-2012, 18:39:27
גיל, חיממת לי את הלב...
הטיסן הזה מזכיר לי נשכחות..
זהו היה הטיסן השני שלי. אהבתי אותו מאוד.
הוא באמת מתאים מאוד לחשמול.

אדי,
זמן אוויר קצר לניטרו? מדוע? אני מגיע ל 13 דקות הטסה עם ה ANGLE S-50 שלי (F2A)
גם טיסן ניטרו היה טס ככה...

pomerus
15-10-2012, 21:43:20
תודה. גיא.
pomerus, אכן שמת לב לארגזים בסוף. הטיסן הגיע לארגזים (הכנף), ללא נזק. לענין האוירובטיקה: לא ניסיתי יותר מידי למעט גלגול אותו הטיסן ביצע ללא בעיות. בסופו של יום מדובר בטריינר עם כנף תחתית. אומנם הטיסן מאוד מהנה אך די מוגבל בביצועים. אין לי ספק כי בכיול הגאים מתאים (ללא שינוי בסטאפ) יוכל לבצע אוירובטיקה בסיסית.
שמח לשמוע שהכול שלם :)
אומנם טריינר, אבל מסרטונים שלו שאני רואה עכשיו ביוטיוב נראה שטס ממש יפה. גם התגובה של החבר'ה פה מראה שאנשים אוהבים אותו.
אף פעם לא הטסתי טיסני דלק, אבל אני מתרשם (ואולי טועה) שטריינרים דלק יותר חזקים ממקביליהם החשמליים. כן, אני יודע שאפשר לשים מנוע חשמלי חזק ועוד יותר חזק ואפילו עוד יותר, אבל איכשהו כול הטריינרים דלק שראיתי היו בעצם טיסני ספורט יציבים, וטריינרים חשמליים (מוקצפים) הם בהתנהגות "טריינרים"
האם הטסת את הטיסן הזה גם בגרסא רועשת ומעשנת? אם כן - אתה יכול להגיד מה ההבדלים?

adibenbasat
15-10-2012, 22:00:30
דניאל,
אם תיקח מיכל ניטרו המכיל 200CC (לצורך הדוגמה), תן פול מצערת ותמדוד זמן במצערת מלאה עד קאט מנוע.
בוא נגיד שקבלת 10דקות (לצורך הדוגמה) עד קאט.
עכשיו תיקח מנוע חשמלי תואם לאותו מנוע ניטרו ותשים לו סוללה שתיתן לך 10 דקות פול מצערת עד קאט.
אפשרי? כמובן.. אבל..
הסוללה תשקול הרבה יותר מ-200CC דלק (+המיכל), מה שמשתמע מכך זה ש"משקל הטיסה" שונה מאוד בין שני המערכים.
זאת אומרת, שכדי ל"החזיק" את הטיסן באוויר בטיסה ישרה ובטח בטיפוס, נצטרך יותר אנרגיה, כלומר זמן מנוע וגם במצערת גבוהה יותר.
הרי הטיסן יכול לייצר את אותו עילוי בשני המקרים, כמובן שבמשקל גבוהה יותר יתקשה ל"החזיק" את עצמו..

ככול שמדובר בטיסן המייצר פחות עילוי כך המשוואה הזו באה יותר לידי ביטוי, ראה כרך HABU32 שלך. כמה זמן אוויר אתה יכול להפיק שם?
יש לי טיסן בלזה מחושמל שעם מנוע ניטרו תואם היה נותן לי לפחות 10 דקות, כרגע אני יכול להחזיק אולי 6 דקות בטיסה רגועה והטיסן הרבה יותר כבד מהמערך של הניטרו.

igalr
15-10-2012, 23:17:11
בהסבה .40 מניטרו לחשמלי יוצאים הרכיבים הבאים :
כ 600 גרם מנוע
כ 250 גרם דלק
כ 200 גרם סוללת מקלט
כ 50 גרם סרוו מנוע
100 גרם תושבת מנוע

סה"כ מה שיוצא הטיסן שוקל 1.1-1.2 קג

עדי - מה החזרת לטיסן במסגרת החשמול וכמה זה שקל ?

pomerus
15-10-2012, 23:29:23
"אדי" עם "א" (מנסיון בשרשורים קודמים :) )

acrozic
16-10-2012, 07:34:36
אני לא ממש בטוח שחשמלי זה יותר כבד מניטרו. יהיה נחמד לבדוק זאת לעומק.
אם אני לא טועה - מנוע ניטרו הרבה יותר כבד ממנוע חשמלי...
כאשר חישמלתי את ש SUPERSPORTER - במקור מנוע 46 הייתי צריך להרחיק את המנוע כדי לשמור על מרכז כובד (כולל בטרייה שאם המיקום שלה אפשר לשחק)
אין ספק שמשקל דלק להספק בטרייה נוספים - הדלק לוקח בגדול - אבל גם כאן - הכל עניין של תיכנון מוקדם.
בנוסף - אף אחד לא אמר שטריינר חשמלי זה מוקצף בלבד. מוקצף יותר סלחן - אפשר לומר בטעויות מטיס (בעיקר בנפילות לא מתוכננות :))
מה שבטוח שאי אפשר לבנות טיסן מוקצף עם מנוע ניטרו.
מעבר לזה - זה שיקוליים שנובעים מהעדפות כאלה ואחרות -
ליכלוך מול הריח (הרע או הטוב - תלוי את מי שואלים)
הציוד הנלווה
רמת סיכון...

pomerus
16-10-2012, 08:01:48
"בנוסף - אף אחד לא אמר שטריינר חשמלי זה מוקצף בלבד. מוקצף יותר סלחן - אפשר לומר בטעויות מטיס (בעיקר בנפילות לא מתוכננות ) ..."

נכון, יש טריינרים חשמליים לא מוקצפים, אבל נראה לי שבשטח הם מיעוט קטן. המעבר מבלזה לקלקר מאפשר לכול אחד להתחיל בתחביב בצורה זולה, ובלי הפחד שהריסוק הראשון יהיה גם האחרון (וברור שהתוצאה היא גם שהרבה לא לוקחים הדרכה ופשוט עולים לאוויר ו"יהיה בסדר").
הנקודה שהעלתי (ושוב, רושם בלבד, לא מנסיון), היא שטריינרים דלק, מבלזה, הם הרבה יותר אגרסיביים באוויר מהמקבילים החשמליים. אולי זה עודף הכוח שמובנה בדלק. אולי זה העובדה שטיסני בלזה יותר כבדים וחזקים מבנית. אני לא בטוח, ומעלה את זה כשאלה...
יש גם מצב שמעולם לא ראיתי טריינר דלק, כי זה נהיה זן נדיר, וכול הטיסנים שראיתי הם בעצם "שלב שני". למרות שחלקם היה למשל עם כנף עילית

adibenbasat
16-10-2012, 10:26:14
בהסבה .40 מניטרו לחשמלי יוצאים הרכיבים הבאים :
כ 600 גרם מנוע
כ 250 גרם דלק
כ 200 גרם סוללת מקלט
כ 50 גרם סרוו מנוע
100 גרם תושבת מנוע

סה"כ מה שיוצא הטיסן שוקל 1.1-1.2 קג

אדי - מה החזרת לטיסן במסגרת החשמול וכמה זה שקל ?

שכחת את הטיסן..וסרוואים..כלומר 1.1-1.2 + טיסן, אגב OS46 שוקל כ-400גרם (אולי קצת פחות) ללא אגזוז, עם אגזוז- לא יותר מ-450גרם.
סה"כ סביב ה-2ק"ג+-.

בחשמלי, המנוע שוקל פחות, אבל מנוע הגון ישקול איזה 300גרם, תוסיפו בקר, עוד 100גרם, והמשקל כמעט אותו דבר.

עכשיו,שוב אני מדגיש, הסוללה, וכמובן תלוי איזה, אבל בו נגיד לא 6 תאים ולא 4, 5 תאים זה סביר..:confused:
לקחתי את זו כדוגמה:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8581__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_5S1P_20C_.html

640גרם, קונרטוקים מאריכים..נעגל ל-650גרם, מול 250גרם מיכל+דלק שהוא מלא (לא לשכוח שהמשקל יורד עוד יותר במהלך הטיסה..).

אז אותו טיסן עם מערך חשמלי צריך לשקול כ-600גרם יותר מניטרו, וזה שהניטרו עם מיכל מלא:rolleyes:

אגב אני חישמלתי את הקוגר שלי.