PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי GP750 בשילוב 9257

דניאל דקל
13-10-2012, 18:49:03
שלום חברים

לאחרונה התחדשתי ב TREX500.
יש לי בעיה שאיני מצליח לפתור: בפתיחת מנוע הזנב נזרק מעט הצידה.
אבל בריחוף ובטיסה סביב הזנב נשמר יפה.

כאמור, מדובר על גירו GP750 וסרוו 9257 מקורי
כיוונתי את הגירו לפי הגדרות היצרן (כל המודים על ירוק).
כאשר אני משנה את ה GAIN בשלט, אין שום שינוי.
אני מגיע אפילו להגבר של 90% ועדיין אין TAIL HUNTING
הפלאג עם החוט הצהוב שמגיע מהגירו מחובר למקומו (ערוץ GEAR)
הג'ירו נמצא במצב HEAD LOCK כיוון שהנורה דלוקה בירוק קבוע.
מה יכולה להיות הבעיה?

Friman
13-10-2012, 19:52:58
דבר ראשון צריך לבדוק את מה שטענת ששינויים בגיין בשלט לא באים לידי ביטוי בהתנהגות המסוק באוויר.. הדרך לבדוק שינויים בהגבר היא כשהמסוק על השולחן והג׳יירו במצב שומר, לסובב את המסוק ולראות באיזו מידה סרבו הזנב מתקן בתגובה לשינוי. לאחר מכן נסה להפחית או להגביר את הגיין ולראות אם מידת התיקון של סרבו הזנב לאותו טווח סיבוב של המסוק משתנה. כמובן שהגברת הגיין אמורה להביא ליותר תיקון והנמכת הגיין לפחות תיקון, פר אותו סיבוב של המסוק פחות או יותר. האם אכן כשאתה משנה את הגיין בשלט אתה רואה שינויים במידת התיקון של סרבו הזנב? אם לא, חזור להוראות המשדר ע״מ לוודא שאתה מכוון את הגיין במקום הנכון; אני שברתי את הראש חודשיים על רעידות זנב בתחילת הדרך כי לא הבנתי שאני משתמש לא נכון בפונקציית הגיין באורורה 9 שלי.
אם אכן אתה רואה שינויים בתגובתיות התיקון בהתאם לשינויים בגיין בשלט, ובגיין 90 עדיין אין הנטינג אבל יש זריקות זנב, רוב הסיכויים שחסר גיין מכאני. מענה יותר מדוייק לסוגיה מצריך עוד מידע:
עם איזו מערכת רדיו אתה משתמש?
באיזה כיוון הזנב נזרק ומה אופי ״הזריקה״? נזרק שמאלה (אף ימינה) ומייד מצקן חזרה ימינה, נזרק ימינה, נזרק לכיוון מסויים וחוזר חזרה או שלא חוזר?
באיזה מרחק ממרכז ההורן ממוקם הבול לינק של סרבו הזנב?
האם ביצעת כיוון מכאני של הזנב במצב לא שומר?
האם לימיטים הוגדרו כראוי?
כיצד נראה גרף המצערת שלך?
באיזה בקר אתה משתמש, האם מצב גוברנור מופעל?
בדקת שכל התנועה במכלול הזנב חלקה בלי תקיעות וחיכוכים? מובילי הפושרוד זנב משומנים, ציר זנב משומן?

yehuda.bitton3
13-10-2012, 20:06:29
דניאל אם הגעת ל-90% גיין בשלט ועדיין אין לך הנטינג אז כנראה שהגיין המכני שלך נמוך, מה שאתה צריך לעשות זה פשוט להעלות את הבול לינק שמתחבר לסרבו זנב חור אחד החוצה וככה אתה מגדיל את הגיין המכני.
בכל אופן ממליץ לך לעבור על כל מה שגיל אמר ולבדוק שאין חופשים במכלול הזנב וששום דבר לא מתחכך או נתקע.

Friman
13-10-2012, 20:22:51
דניאל אם הגעת ל-90% גיין בשלט ועדיין אין לך הנטינג אז כנראה שהגיין המכני שלך נמוך, מה שאתה צריך לעשות זה פשוט להעלות את הבול לינק שמתחבר לסרבו זנב חור אחד החוצה וככה אתה מגדיל את הגיין המכני.
סביר, אבל לא מחוייב יהודה..
1. ייתכן שהשימוש בפונקציית הגיין לא נעשה נכון. אם אכן דניאל הגיע ל90% גיין ואין הנטינג אז או שהגיין המכאני ממש ממש נמוך, או שהג׳יירו לא מגביר מספיק.
2. זה מאד משנה לאיזה כיוון זריקת הזנב. מה אם הזנב נזרק ימינה ולא שמאלה כמו בד״כ? זה אומר שיש יותר מדי גיין. אם אין הנטינג אז עודף הגיין איננו דיגיטלי אלא מכאני ואז הצעד הנדרש יהיה הורדת הבול לינק חור אחד פנימה כדי דווקא להוריד גיין מכאני
3. אם מדובר במסוק של אליין עם בקר של אליין והוא מוגדר במצב גוברנור - הבעיה עשויה להתחיל משם. מצב הגוברנור בבקרים של אליין לא מוצלח למדי מנסיוני ומביקורות שקראתי בrcGroups, הוא מייצר שינויים מהירים מדי ותזזיתיים מדי במהירות המנוע מה שיכול לגרום לזריקות זנב עקב שינויי טורק מהירים.
4. על אותו משקל השאלה שלי לגבי גרף מצערת... בדיקה נכונה של ״זריקת זנב״ צריך לבצע בטווח בו אין שינויים משמעותיים בגרף המצערת, רצוי שיהיה לינארי לגמרי מנקודת הריחוף ועד מקסימום הטווח. כי כמו שאמרתי אם בנוסף לשינויי הפיטץ׳ יש גם שינויים במהירות הראש זה מקשה מאד על הג׳יירו לתקן

אגב שאלה נוספת- באילו להבי זנב אתה משתמש? אצלי המעבר ללהבי קרבון בזנב במקום פלסטיק (היו לי להבים מפלסטיק הנדסי של פוסונו, המקוריים של אליין בכלל על הפנים) הביא לשיפור משמעותי בשמירת הזנב. אם קודם עם להבי הפלסטיק הגעתי למצב ״סבבה״ על פי כל הנקודות שהעליתי לעיל, המעבר ללהבי קרבון הביא למצב מושלם.

hagpel
14-10-2012, 12:19:40
סביר, אבל לא מחוייב יהודה..
1. ייתכן שהשימוש בפונקציית הגיין לא נעשה נכון. אם אכן דניאל הגיע ל90% גיין ואין הנטינג אז או שהגיין המכאני ממש ממש נמוך, או שהג׳יירו לא מגביר מספיק.
2. זה מאד משנה לאיזה כיוון זריקת הזנב. מה אם הזנב נזרק ימינה ולא שמאלה כמו בד״כ? זה אומר שיש יותר מדי גיין. אם אין הנטינג אז עודף הגיין איננו דיגיטלי אלא מכאני ואז הצעד הנדרש יהיה הורדת הבול לינק חור אחד פנימה כדי דווקא להוריד גיין מכאני
3. אם מדובר במסוק של אליין עם בקר של אליין והוא מוגדר במצב גוברנור - הבעיה עשויה להתחיל משם. מצב הגוברנור בבקרים של אליין לא מוצלח למדי מנסיוני ומביקורות שקראתי בrcGroups, הוא מייצר שינויים מהירים מדי ותזזיתיים מדי במהירות המנוע מה שיכול לגרום לזריקות זנב עקב שינויי טורק מהירים.
4. על אותו משקל השאלה שלי לגבי גרף מצערת... בדיקה נכונה של ״זריקת זנב״ צריך לבצע בטווח בו אין שינויים משמעותיים בגרף המצערת, רצוי שיהיה לינארי לגמרי מנקודת הריחוף ועד מקסימום הטווח. כי כמו שאמרתי אם בנוסף לשינויי הפיטץ׳ יש גם שינויים במהירות הראש זה מקשה מאד על הג׳יירו לתקן

אגב שאלה נוספת- באילו להבי זנב אתה משתמש? אצלי המעבר ללהבי קרבון בזנב במקום פלסטיק (היו לי להבים מפלסטיק הנדסי של פוסונו, המקוריים של אליין בכלל על הפנים) הביא לשיפור משמעותי בשמירת הזנב. אם קודם עם להבי הפלסטיק הגעתי למצב ״סבבה״ על פי כל הנקודות שהעליתי לעיל, המעבר ללהבי קרבון הביא למצב מושלם.

גם אצלי לא הצלחתי להגיע לצב אופטימאלי על להבי פלסטיק,
מעבר ללהבי קרבון בזנב העלימה את התופעה וייצבה את כל חווית הטיסה
(גם בTREX500)

דניאל דקל
14-10-2012, 19:42:47
תודה רבה על המידע המקצועי והמפורט. המסוק עבר ריסוק קל, ויתכן ושכחתי לכוון את הזנב למצב לא שומר.
איני מכיר מספיק טוב את ה GP750. האם לאחר כיוון מכני במצב לא שומר זנב יש לבצע פעולה כלשהי?

Friman
14-10-2012, 20:28:22
תודה רבה על המידע המקצועי והמפורט. המסוק עבר ריסוק קל, ויתכן ושכחתי לכוון את הזנב למצב לא שומר.
איני מכיר מספיק טוב את ה GP750. האם לאחר כיוון מכני במצב לא שומר זנב יש לבצע פעולה כלשהי?

להגדיר לימיטים מחדש

wind556
14-10-2012, 21:11:02
ידידי היקר, תחליף ג'יירו
הג'יירו הזה הוא מקור לצרות

alex1312
14-10-2012, 21:29:22
רק ספארטן הכי טוב והכי מדוייק אין עליו שווה כל שקל

דניאל דקל
15-10-2012, 08:58:30
עודד

יש לך ידע מקצועי יפה.
אבל יש לך בעיה אחת - אתה נוהג לכתוב בסגנון של שחור ולבן וקוטל ישר במקום.
האם אתה אמריקאי במקור? :D

לא כולם בסרטים טובים ורעים. יש גם את האפורים. אולי זה לא הג'רו הכי טוב שיש,
אבל כנראה שיש בעיה שלא עליתי עליה והיא תתגלה גם עם ג'ירו יקר וטוב יותר.
מקווה שתפנים את הטיפ ותקבל אותו ברוח טובה.

נחזור לענינינו. בינתיים כיוונתי מצב מכני.
יש שיפור כלשהו. אנסה את שאר הבדיקות שהציע FRIMAN ואחזור לדווח.

wind556
15-10-2012, 09:30:57
עודד

יש לך ידע מקצועי יפה.
אבל יש לך בעיה אחת - אתה נוהג לכתוב בסגנון של שחור ולבן וקוטל ישר במקום.
האם אתה אמריקאי במקור? :D

לא כולם בסרטים טובים ורעים. יש גם את האפורים. אולי זה לא הג'רו הכי טוב שיש,
אבל כנראה שיש בעיה שלא עליתי עליה והיא תתגלה גם עם ג'ירו יקר וטוב יותר.
מקווה שתפנים את הטיפ ותקבל אותו ברוח טובה.

נחזור לענינינו. בינתיים כיוונתי מצב מכני.
יש שיפור כלשהו. אנסה את שאר הבדיקות שהציע FRIMAN ואחזור לדווח.

זה שחור ולבן במקרה הזה, אין מה להרבות מילים
הג'יירו שלך אינו אמין, אין כאן שאלה של "עובד מספיק טוב לצרכים שלי" הוא יחדל לעבוד ברגע האמת והנזק שיגרם יהיה הרבה יותר גדול מעולת הג'יירו
ג'יירו צריך 2 דברים כדי להיות "לא שחור לבן"
הראשון ולפני הכל- אמינות. בלי זה הג'יירו אינו ראוי לשימוש, והג'יירו שלך אינו אמין ולכן אינו ראוי לשימוש
והשני- איכות עבודה מספקת. ודווקא את זה הג'יירו שלך כן יודע לתת ברמה סבירה ושם הבעייה שלו. אתה מרגיש נוח איתו עד שבגללו אתה מרסק מסוק.
קבל את עצתי ופשוט תקנה ספרטן, לא כאן המקום לחסכנות. ורק אחרי זה תפתור את שאר הבעייות אם עדיין יהיו

ben
15-10-2012, 11:32:39
היי דניאל
כנס ופנק את עצמך ב- 50% הנחה
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?55933-

דניאל דקל
15-10-2012, 12:44:28
מה לגבי FUTABA 401? יש לי כזה פנוי...

wind556
15-10-2012, 21:25:45
ה401 זה סוס עבודה וותיק וטוב
לא באותה איכות של הספרטן, אבל בהחלט מספק ולא יפתיע אותך בבעיטה לא צפויה
תוכל בהחלט להנות ממנו

wind556
15-10-2012, 21:26:17
היי דניאל
כנס ופנק את עצמך ב- 50% הנחה
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?55933-

לא מבצע ולא נעליים, זה טיפה יותר יקר מאי ביי

wonderd
15-10-2012, 22:22:38
אם אתה מעלה גיין ולא מגיע להאנטינג, תבדוק את החיבורים וההגדרות שוב, תוודא שאתה משנה את המוד הנכון בשלט.
יש לך בעיה וצריך לפתור אותה לפני שאתה זורק כסף..

דניאל דקל
20-10-2012, 19:00:02
בינתיים ניסיתי גם את ה FUTABA 401 שלי והבעיה לא נפתרה.
הזנב בורח תמיד ימינה בפתיחת מצערת. נראה כאילו הסרוו לא מצליח לסגור את המומנט הנגדי שיוצרות הלהבים.
אגב, אני מנסה זאת ב NORMAL. האם תופעה כזו מקובלת\ במוד כזה?
(אני מפחד להעביר ל IDLE UP לפני שאני מבין מה הבעיה)
אגב, איני רואה טעם לשנות משהו בזרוע של הסרוו כיוון שהלינק נמצא כמעט בחור האחרון שלה.
אולי הבעיה בסרוו?

Friman
20-10-2012, 19:36:12
אלא אם הסרבו תקול, ה9257 אמור לעבוד טוב על Trex 500.
עזוב ״כמעט בסוף״... בהורנים שונים המרחקים הללו שונים כפי שאתה בטח יודע ;). מה המרחק במילימטרים ממרכז ההורן ועד מרכז הבול לינק על סרבו הזנב?
אבל לפני הכל - האם אתה בטוח שאתה מפעיל נכון את פונקציית הג׳יירו גיין? שאלתי אותך בתגובה הראשונה שלי לשרשור ולא התייחסת לכך - האם כשאתה משנה את ערכי הגיין אתה רואה שינויים במידת התיקון של הג׳יירו לתנועת הזנב? זו השאלה הראשונה לפני כולן לדעתי כי אם אתה לא רואה שינויים במידת התיקון של הג׳יירו כשאתה משנה את ערכי הגיין, זה אומר שהפונקציה פשוט לא פעילה וערכי הגיין נקבעים לפי הEPA שקבועים לערוץ הגיין, ושום שינוי שתשנה בתפריט הגיין כנראה לא ישפיע. ואז יש שני פתרונות- או להבין למה תפריט הגיין לא עובד כפי שאמור לעבוד, או לנסות לשנות את ערכי הגיין דרך הEPA של ערוץ הגיין. ב9X עם תוכנה המקורית למשל אני חושב שזו הדרך היחידה לשנות את הגיין.
אם יש לך תגובתיות במידת התיקון בהתאם לשינוי ערכי הגיין בתפריט הגיין- יופי, נמשיך משם הלאה לשאלת המילימטרים בהורן.

דניאל דקל
21-10-2012, 07:23:14
כאשר אני מוריד GAIN מתחת ל 50% אז האור בג'ירו נכבה ואז הג'ירו יוצא ממוד HEADING HOLD
כלומר, הפונקציה כנראה פעילה. אבל איני מצליח להגיע למצב של TAIL HUNTING
כלומר אני מניח שאין מספיק תגובה של הסרוו? האם יש עוד פתרון לנושא מלבד הגדלת הזרוע של הסרוו?
אנסה ואחזור לדווח...

נ.ב
שכחתי לציין שרכשתי את המסוק עם בקר פשוט יחסית (TURNIGY 80) לדעתי זה לא פחות מפשע לשים בקר כזה עלוב על מסוק כזה איכותי :o
אבל זה מה שיש כרגע. האם זה גם יכול להיות מקור לבעיה?

ben
21-10-2012, 08:52:46
לא כל כך קשור ......אבל
הייתם יום שיש בדלתון?

wind556
21-10-2012, 09:21:13
בינתיים ניסיתי גם את ה FUTABA 401 שלי והבעיה לא נפתרה.
הזנב בורח תמיד ימינה בפתיחת מצערת. נראה כאילו הסרוו לא מצליח לסגור את המומנט הנגדי שיוצרות הלהבים.
אגב, אני מנסה זאת ב NORMAL. האם תופעה כזו מקובלת\ במוד כזה?
(אני מפחד להעביר ל IDLE UP לפני שאני מבין מה הבעיה)
אגב, איני רואה טעם לשנות משהו בזרוע של הסרוו כיוון שהלינק נמצא כמעט בחור האחרון שלה.
אולי הבעיה בסרוו?

תחזיר את הבול שיהיה יותר קרוב למרכז
בחור המרוחק אתה מקבל תגובה מהירה ולא יציבה
מציע להתחיל מהחור הכי קרוב ולבדוק

אם לא היית גר בקצה העולם הייתי מזמין אותך ובודק את זה מקרוב :cool:

דניאל דקל
21-10-2012, 11:55:22
"בחור המרוחק אתה מקבל תגובה מהירה ולא יציבה"
זהו משפט שמזמין בדיחה נחמדה, אבל לא נעים, יש כאן ילדים :o

wind556
21-10-2012, 12:30:16
"בחור המרוחק אתה מקבל תגובה מהירה ולא יציבה"
זהו משפט שמזמין בדיחה נחמדה, אבל לא נעים, יש כאן ילדים :o

כולנו ילדים, הנה אנחנו בפורום צעצועים...

חן תם
21-10-2012, 12:44:26
לא קראתי את כל השרשור אבל בדקת בשלט שהפונקציה של הגיר פעילה?

איזה שלט יש לך?

ב dx7
צריך לבדוק שהאאוט פוט של הגיר אכן גיר ןלא משהוא אחר

דניאל דקל
21-10-2012, 17:24:49
אכן מדובר על DX7 (משתמש בו רק לטיסנים/מסוקים לטווחים קרובים)
ערוץ ההגבר של הגי'רו (חוט צהוב בודד) מחובר ל GEAR במקלט
התכנות שלי נראה כרגע כך.
מפסק Rudder D/R מעביר את המצב בין 0 ל 1.

חן תם
22-10-2012, 07:12:29
זאת הבעיה!! תשנה את הגיר לגיר ולא גיירו ואת הכפתור של rudder תגדיר כ hold
וכשתרצה לשנות גיין תשנה את הערכים של הגיר ב travel adj

bartovmoti
22-10-2012, 09:46:55
זאת הבעיה!! תשנה את הגיר לגיר ולא גיירו ואת הכפתור של rudder תגדיר כ hold
וכשתרצה לשנות גיין תשנה את הערכים של הגיר ב travel adj

חן,
אין שום בעיה לעבוד בצורה שדניאל הציג!
ב DX7 ניתן להפעיל את ה GYRO בשתי צורות
ניתן להגדיר את GEAR --> GYRO ואז יופיע תפריט GYRO SENS שבו יוגדר הגיין כפי שדניאל הראה
וניתן להגדיר GEAR --> GEAR ואז הגיין יקבע ע"י ATV של ערוץ 5 GEAR (במקרה זה לא יופיע תפריט GYRO SENS) , מצב "שומר"/"לא שומר" יקבע ע"י מפסק GEAR בשלט

חשוב לציין שבכל אחת מהדרכים ערכי הגיין יהיו שונים לגמרי, כלומר 70% במצב GYRO, שונה מ 70% במצב GEAR אבל עדיין ניתן להגיע לאותו ערך "אמיתי" בשתי הדרכים.

במצב GYRO, כל ערך בין 50%-100% יהיה "שומר" וכל הערכים בין 0%-50% יהיו מצב "לא שומר"
במצב GEAR, הערכים החיוביים של ה ATV בערוץ 5 מתחייסים כולם למצב "שומר" והערכים השלילים כולם מתחייסים למצב "לא שומר"

בגלל שבמקרה GYRO עובדים בערכים שבין 50% ל 100% ו ב ATV עובדים בערכים שבין 0% ל 100% ויותר, נווצרים ההבדלים בערכי הגיין שהזכרתי
בסופו של דבר, מה שהג'ירו רואה זה מה שהשלט משדר בערוץ 5, כל אחת מהשיטות שהזכרתי מבצעת מניפולציה שונה מהערך שמוצג על המסך למה שישודר בפועל!

אגב, כדי לדעת מה הגיין האמיתי שהשלט משדר ניתן להשתמש בנוסחאות הבאות:
בשיטת GEAR:
True Gain=ATV/1.5 (בערך)
בשיטת GYRO:
(True Gain=1.5(GYRO_SENSE-50 (בערך)

ואז, כדי לקבל גיין אמיתי של נניח 30% (ערך טיפוסי במסוקים רבים ובהרבה ג'ירואים מסוג AVCS/MEMS)
במקרה GEAR, ה ATV צריך להיות %45 בערך..
במקרה של GYRO SENS - צריך לשים ערך של כ 70%

אם אתה רוצה לדעת ממש מה הגיין האמיתי שהג'ירו "רואה" ניתן להיכנס לתפריט מוניטור בשלט ושם תוכל לראות ממש מה השלט משדר בערוץ 5 שזה תכלס ה Low Lever של כל הסיפור..
מקווה שזה מובן ושלא חפרתי יותר מדי..
פעם הבאה, תקנה פוטבה.. שם זה הרבה יותר פשוט.

דניאל דקל
22-10-2012, 10:09:02
תודה מוטי. חסכת לי הסבר ארוך...
אגב, מספק ה D/R מוגדר אצלי גם בתור מפסק ה HOLD
שיטה זו מאפשרת לשים הגבר שונה למצב טיסה ולמצב HOLD

bartovmoti
22-10-2012, 10:52:15
דניאל,

המחשבה לתת ערכי גיין שונים למצבי טיסה הגיונית בהחלט אך הייתי דווקא משתמש במפסק של האיידל כדי לעשות זאת, הגיוני שבין נורמל ואיידל יהיו הבדלים בגיין שכן זה אופי טיסה אחר לגמרי..
HOLD זה מצב טיסה קצר יחסית שבו לערכי גיין שונים יש פחות משמעות, HOLD יעבוד עם ערכי גיין של איידל לא רע בכלל לדעתי.

בפוטבה למשל, אתה יכול להקצות ערך גיין נפרד לכל מצב טיסה כולל HOLD וככה בדיוק זה אצלי.

חן תם
22-10-2012, 13:02:36
מוטי תודה על ההסבר!
אבל אם הוא אומר שהבעיה לא נפתרת לא הייתי שולל לנסות את השיטה שהצעתי..

eranb
22-10-2012, 13:46:42
יש מצב שזוויות הפיץ׳ גבוהות מדי ויש לך בוגינג (המנוע לא מספיק חזק לעומס המופעל עליו)-מה שגורם
לנפילת מהירות ראש ובעקבותיה ״זריקת הזנב״, תנסה להוריד קצת פיץ׳
ותראה מה יקרה .

bartovmoti
22-10-2012, 14:07:57
מוטי תודה על ההסבר!
אבל אם הוא אומר שהבעיה לא נפתרת לא הייתי שולל לנסות את השיטה שהצעתי..

חן, אין מניעה להשתמש בשתי השיטות אבל אתה מבין שמדובר בסה"כ בשתי שיטות שונות לכיוון גיין ואם שינויי גיין בשיטה אחת לא פתרו את הבעיה אז כנראה שינויי גיין בשיטה אחרת גם לא יפתרו

לדעתי דניאל אתה מתאר מצב שעל פניו לא תקין, בפתיחת מנוע יש זריקת זנב.. אני במסוקים שלי כשהמסוק באויר הסל"ד נשמר יחסית קבוע ואין שינויים פתאומיים..

כלל בסיסי במסוק במיוחד באויר, שינויי סל"ד מהירים אינם מומלצים כלל!
אם יש לך גרף מנוע שעולה מ 50% ל 90% בטווח של רבע סטיק זה בעצם שינוי סלד פתאומי וגם גירו טוב יתקשה לעמוד בשינוי כזה!
תחשוב שיש לך גם שינוי פתאומי בסל"ד וגם שינוי פתאומי בפיצ', אתה קורע אותו!

כעקרון וגם אתה בעצמך רשמת שבריחוף ובטיסה אין בעיה, אם באיידל כאשר הסל"ד יחסית קבוע גם אז יש זריקות זנב בפתיחת פיצ' פתאומית אז באמת יש בעיה..

דניאל דקל
25-10-2012, 21:44:24
חברים, הבעיה נמצאה.
עברתי שוב על כל הכיוונונים האפשריים, וגיליתי כי היתה לי זווית פיטש גבוהה מידי באמצע סטיק במצב "נורמל".
דבר זה גרם לסל"ד נמוך, וכנראה לאי יכולת של רוטור הזנב לסגור את המומנט בפתיחת מצערת
מה שהטעה אותי זה שהמסוק ריחף בדיוק באמצע מצטערת ולכן פיספסתי כיוונון פשוט זה...