PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מוטות קרבון - איביי

rotemshan
21-10-2012, 11:12:11
כשרוכשים אצל הסיני מוטות קרבון,
עלות המשלוח היא ישר הכי גבוהה שיש (31$~).
מצאתי באיביי מוטות קרבון במחיר סביר, וכמו שזה נראה הם גם יותר איכותיים, היות ויש סיבים שתי וערב, ולא רק לאורך כמו אצל הסיני.
http://www.ebay.com/itm/5pcs-6mm-OD-x-4mm-ID-x-750mm-length-Carbon-fiber-pultruded-tube-for-airplane-/321005428661?pt=US_Character_Radio_Control_Toys&hash=item4abd6a1fb5

http://www.ebay.com/itm/6MM-X-4MM-X-500MM-Carbon-fiber-tube-wing-tube-Tail-boom-Quadcopter-arm-3K-/320993428936?pt=US_Character_Radio_Control_Toys&hash=item4abcb305c8

Tags:
Carbon fiber , Hollow , Ebay

rotemshan
21-10-2012, 12:16:33
באופן די מוזר, לא מצאתי מוטות קרבון מלאים..
אם מישהו מוצא, הוא מוזמן להדביק כאן לינק

noam3d
21-10-2012, 12:26:32
למה אתה צריך מוט קרבון מלא?

wind556
21-10-2012, 12:38:29
הלינק השני מכיל קרבון איכותי, לגבי הראשון אי אפשר לדעת
הבעייה בשני שהוא חצי מטר אורך, זה קצר מדי. שמתי לב שתמיד כאשר הקרבון הוא שתי וערב זה באורך חצי מטר ולא יותר.

יש עוד אופציה נוחה ביותר, תלוי בצרכים שלך ואם קורת קרבון קונית תתאים לך, וזה רכישת מיפרק חכה. יש בכל איכות ובכל עובי דופן (בכל חנות דייג בארץ), ובאורך 120 בערך

rotemshan
21-10-2012, 13:06:07

בטיסה הראשונה שלי עם ביקסלר, קרס מוט הקרבון 68*5*6
השקעתי וקניתי מוט קרבון מלא, כדי שלא יהיו פאדיחות כאלו יותר.

rotemshan
21-10-2012, 13:07:28
הבעייה בשני שהוא חצי מטר אורך, זה קצר מדי. שמתי לב שתמיד כאשר הקרבון הוא שתי וערב זה באורך חצי מטר ולא יותר.

יש עוד אופציה נוחה ביותר, תלוי בצרכים שלך ואם קורת קרבון קונית תתאים לך, וזה רכישת מיפרק חכה. יש בכל איכות ובכל עובי דופן (בכל חנות דייג בארץ), ובאורך 120 בערך

אני יכול להניח שמוט קרבון איכותי, גם אם קצר יותר, יהווה חיזוק טוב יותר ממוט קרבון ארוך עם סיבים רק לאורך המוט.... אבל זאת רק הנחה

ebay007
21-10-2012, 13:10:40

אפשר לשאול על פי מה אתה קובע שהוא איכותי?
כי הזמנתי שני מוטות 13 מ"מ OD מהמוכרת הזאת ולא באמת היה לי מושג אם הם טובים.

rotemshan
21-10-2012, 13:43:28
שים לב ..
לא קבעתי. רשמתי שהם נראים איכותיים יותר היות ויש להם סיבים שתי וערב.

מוט הקרבון לא באמת נשבר, הוא התפצל לאורך הסיבים, ולכן אני יכול להרשות לעצמי להניח שמוט קרבון, בעל שני נתונים טובים יותר:

עבה יותר
בעל סיבים שתי וערב

יהיה איכותי יותר

אגב,
רשמת מהו הקוטר החיצוני של המוטות (13 ממ ), מהו הקוטר הפנימי ?

אננס
21-10-2012, 14:55:01
הבעייה בשני שהוא חצי מטר אורך, זה קצר מדי.

הביקסלר שלי טס עם מוט קרבון של חצי מטר (25 ס"מ בכל כנף) ואין שום בעיה...
מדובר על טיסה רגילה לא FPV , אבל הוא עובר התעללויות קשות

בזמנו רכשתי 2 מוטות מ r2hobbies.com וביקשתי שיחתכו אותם ל 2 ואז המשלוח עלה רק 4 דולר, יכול להיות שאפשר לבקש חלוקה לא סימטרית ( 66 ו 34 ).

rotemshan
21-10-2012, 15:12:28
הביקסלר שלי טס עם מוט קרבון של חצי מטר (25 ס"מ בכל כנף) ואין שום בעיה...
מדובר על טיסה רגילה לא FPV , אבל הוא עובר התעללויות קשות

בזמנו רכשתי 2 מוטות מ r2hobbies.com וביקשתי שיחתכו אותם ל 2 ואז המשלוח עלה רק 4 דולר, יכול להיות שאפשר לבקש חלוקה לא סימטרית ( 66 ו 34 ).

אם הזמנת את זה http://www.r2hobbies.com/carbon-fiber-tube-6-0mm-x-3-0mm-x-1000mm.html
אמנם הוא נראה כאילו רק עם סיבים לאורך, אבל הוא יחסית עבה מאוד (1.5 מ"מ )

רעיון מצויין לבקש שיחתכו לשניים.

wind556
21-10-2012, 15:23:59
אפשר לשאול על פי מה אתה קובע שהוא איכותי?
כי הזמנתי שני מוטות 13 מ"מ OD מהמוכרת הזאת ולא באמת היה לי מושג אם הם טובים.

מי שמכיר קרבון יכול לראות בתמונה שהוא עשוי מאריג ולא מסיבים בודדים
כמו כן זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בזה
מוטות הקרבון בעלי סיבי אורך בלבד לא עמידים מספיק בקריסה , ולכן אם כבר הולכים על כזה, עדיף מוט מלא
מוט שעשוי מאריג קרבון עמיד מאד לקריסה.
יש עוד פרמטרים לאיכות שניתן להבחין בהם, אבל זה מספיק לעכשיו

rotemshan
21-10-2012, 16:03:21

וזאת התשובה לנועם ששאל אותי למה אני צריך מוט מלא

מי שמכיר קרבון יכול לראות בתמונה שהוא עשוי מאריג ולא מסיבים בודדים
כמו כן זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בזה
מוטות הקרבון בעלי סיבי אורך בלבד לא עמידים מספיק בקריסה , ולכן אם כבר הולכים על כזה, עדיף מוט מלא
מוט שעשוי מאריג קרבון עמיד מאד לקריסה.
יש עוד פרמטרים לאיכות שניתן להבחין בהם, אבל זה מספיק לעכשיו

ואפילו עוד תשובה שקיבלתי מספק באיביי

Dear rotemshan,

Dear Sir
Good day~ The tubes was pultrution tube, and just 1 side, not as strong as the cross one. thanks~!
Ms. Leung

אגב, מישהו מכיר את המילה שהדגשתי ? ויודע מה המשמשעות שלה ?

rotemshan
21-10-2012, 16:50:42
מצאתי משהו על תהליך שנקרא Pultrusion

http://www.youtube.com/watch?v=4MoHNZB5b_Y

Liav
21-10-2012, 17:23:36
בנוגע לעניין החוזק והאיכות - שתי וערב אינו שקול לאיכותי יותר.
האיכות נקבעת בהתאם לרמת הבניה של היצרן.

למטרת חיזוק של כנף של הביקסלר שלך רצוי דווקא מוט עם סיבים לאורך - כי הם אלו שמחזקים את הכנף לכפיפה.
רצוי שיהיו גם סיבים בודדים שיהיו לרוחב ב-45 מעלות כדי לשפר את החוזק המבני של הקורה.
מוט שכזה יהיה בעל יחס חוזק משקל הטוב ביותר לכפיפה (בהנחה שמדובר במוט איכותי כמובן).

במוטות שבנויים מבד שתי-וערב, כ-50% מהסיבים הם לרוחב והם בעיקר תורמים למשקל ולא מחזקים כמעט שום דבר שיעזור למנוע כפיפה.
מוט כזה מיועד להתמודד עם כוחות אחרים, בנוסף לכוחות כפיפה ולכן לא אופטימלי לשימושך.

אננס
21-10-2012, 19:12:56
רכשתני את המוטות שמוטי המליץ עליהם בשירשור הזה..
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?45464-המוט-קרבון-המחוזק-של-הביקסלר-כמה-חזק-הוא

ופה יש את המייל שקיבלתי מהם על מנת לחתוך אותם ל2 , סה"כ 11 דולר וקיבלתי 4 מוטות קרבון של חצי מטר (2 מלאים ו2 צינור)
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?45710-איפה-עדיף-לקנות-מוט

rotemshan
21-10-2012, 20:14:13
בנוגע לעניין החוזק והאיכות - שתי וערב אינו שקול לאיכותי יותר.
האיכות נקבעת בהתאם לרמת הבניה של היצרן.

למטרת חיזוק של כנף של הביקסלר שלך רצוי דווקא מוט עם סיבים לאורך - כי הם אלו שמחזקים את הכנף לכפיפה.
רצוי שיהיו גם סיבים בודדים שיהיו לרוחב ב-45 מעלות כדי לשפר את החוזק המבני של הקורה.
מוט שכזה יהיה בעל יחס חוזק משקל הטוב ביותר לכפיפה (בהנחה שמדובר במוט איכותי כמובן).

במוטות שבנויים מבד שתי-וערב, כ-50% מהסיבים הם לרוחב והם בעיקר תורמים למשקל ולא מחזקים כמעט שום דבר שיעזור למנוע כפיפה.
מוט כזה מיועד להתמודד עם כוחות אחרים, בנוסף לכוחות כפיפה ולכן לא אופטימלי לשימושך.

לא מסכים עם ההנחה הראשונה שלך.
אפשר בהחלט להניח שמוט עם שתי וערב יהיה איכותי ועמיד יותר ממוט עם אותם פרמטרים, כשההבדל בניהם הוא שלאחרון יש סיבים רק לאורך המוט.

הסיבים לרוחב אמנם לא מונעים ישירות כפיפה, אך הם מונעים מהסיבים שהולכים לאורך המוט להיפרד אחד מהשני, וכאן היא נקודת התורפה של המוטות.

לגבי ההדגשה השניה, הסיבים הבודדים צריכים להיות ב 45 מעלות? או 90 מעלות?

Liav
21-10-2012, 22:01:14
אם יש סיבים רק לאורך הצינור אז באמת מדובר בצינור שהתכנון שלו לקוי מהיסוד.
לעומת זאת, מוטות קארבון (מלאים) לרוב עשויים מסיבים המונחים לאורך בלבד, ואין בעיה עם זה בכלל.

אני אמרתי שבצינור צריך שיהיו סיבים ב-45 מעלות בדיוק כדי למנוע מהסיבים האורכיים להיפרד, ובוודאות לא צריך שהם יהוו 50% מהסיבים, אלא הרבה פחות מזה.
יצא לי לבנות חלקים בטיסני ד-2 מצינורות שכאלו, ורוב רובו המוחלט של הסיבים הוא לאורך הקורה.
אני אוכל לצלם ולהעלות תמונה לדוגמה של אחת הקורות שנשברה לי בריסוק.

גם סיבים ב-90 מעלות יעשו את העבודה, אבל אין צורך בכך, שכן המשקל יהיה גבוה יותר ותאלץ להשתמש בהרבה סיבים בנפרד, במקום בסיב אחד ארוך שמלופף לאורך ב-45 מעלות.
סיבים ב-90 מעלות יתנו חוזק מכאני יותר גבוה למכה, או מעיכה של הקורה באזור נקודתי - וזה לא מה שאתה זקוק לו.

ואגב, אם למשל היית מחפש צינור בעל חוזק גבוה לפיתול וללחיצה (ולא לכפיפה), הייתי כן ממליץ לך על צינור שעשוי מבד שתי וערב שחצי מהסיבים שלו ב-45 מעלות, וחצי מהם לאורך.
בטיסני ג-2 משתמשים בגוף בצינור שכזה מפני שהגומי מפתל אותו ולוחץ אותו בכוח גדול מאוד.

http://www.youtube.com/watch?v=aT6oDaHwG18