PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מתקנים מייצב גובה שמודבק עקום? (או שהכנף מודבקת עקום)

noam_h
28-10-2012, 15:52:45
מדובר בטיסן Sniper 3D (זהה ל- Super zoom).
אני מצרף תמונות של איך שזה נראה. אני לא בטוח אם זה במקור הודבק ככה, או במשך הזמן גוף הטיסן התפתל.

76863 76864 76865 76866

Liav
28-10-2012, 17:41:48
זה מורגש איכשהו גם במהלך הטיסה? או שזה פשוט מפריע לך בעין?
אני שואל מפני שלמרות שזה קצת מפריע לעין, אני חושב שזה לא כ"כ נורא - אם בכלל יורגש - במיוחד בטיסן שכזה, שהוא בעצמו לא חזק במיוחד.

אם היה מדובר בטיסן מהיר ששם הדיוק מאוד חשוב - אז הסיפור היה שונה.

umbo
28-10-2012, 17:50:13
אם אני מסתכל היטב בצילומים שלך נראה לי שלא הגה הגובה הוא הבעיתי, אלה הכנף שלך ניראת שבורה\סדוקה\עקומה באמצע, כשכנף שמאל צונחת מעט.

noam_h
28-10-2012, 18:52:32
כן, זה מורגש בטיסה. אני מטיס יותר בסגנון F3A ולא 3D, וכשאני מושך ללופ גדול האף נוטה ימינה.
הכנף לא שבורה ולא סדוקה, אלא אולי הודבקה עקום. יש בה סטריפ של קרבון אז קשה לי להאמין שהיא התפתלה. קשה לראות בדיוק איך זה בתמונות.

איציק רונן
28-10-2012, 19:02:22
במקרה כזה אפשר להרים את מייצב הגובה כשהאתה מחזיק את הטיסן מייצב הכיוון (סוגר ל 90 מעלות או פחות), מטפטף קצת ציאנו ומזרז.
חוזר על התהליך בצד השני (אבל הפוך כמובן).
תעשה את זה בצעדים קטנים, אולי אפילו שני תהליכים, כדי לא לעקם הפוך.
במיקרים קשים אפשר להוסיף קורה משולש קטנה (צד ה90 מעלות באיזור שהוא גדול מ90 מעלות)..
מישריציק

Liav
28-10-2012, 19:49:20
כן, זה מורגש בטיסה. אני מטיס יותר בסגנון F3A ולא 3D, וכשאני מושך ללופ גדול האף נוטה ימינה.
הכנף לא שבורה ולא סדוקה, אלא אולי הודבקה עקום. יש בה סטריפ של קרבון אז קשה לי להאמין שהיא התפתלה. קשה לראות בדיוק איך זה בתמונות.

בצפיה נוספת - גם לי נראה שהכנף מעט מעוותת ולא סימטרית.
הסטריפ של קרבון שאתה מתאר לא מחזק לפיתול, אלא לכפיפה.

יכול להיות שהבעיה שלך נובעת מחוסר סימטריה בצורה או מהבדלי חוזק בין כנף ימין לשמאל - כלומר כנף ימין חלשה יותר במקרה שלך.
בדוק גם את זה.

tomy669
28-10-2012, 20:23:10
שאלה, היום הוספתי מעט דבק לטיסן SWIFT שלי שעשוי EPP גם כן וראיתי משהו מוזר, שמתי שכבת דבק CA ואח"כ התזתי זרז לאחר מספר שניות ראיתי סדק בEPP יתכן שזה נוצר מראקציה בין הדבק, EPP והזרז או שיתכן ולא שמתי לב וזה היה עוד לפני ששמתי את הדבק?

wind556
28-10-2012, 21:55:05

בהחלט ייתכן שהאשם זה מי שהדביק את הסטריפ קרבון
הדבקה לא מדוייקת מאד בטיסן הזה מוציאה אותו עקום וללא אפשרות תיקון סבירה

noam_h
29-10-2012, 22:28:31
יכול להיות שהבעיה שלך נובעת מחוסר סימטריה בצורה או מהבדלי חוזק בין כנף ימין לשמאל - כלומר כנף ימין חלשה יותר במקרה שלך.
בדוק גם את זה.

איך אני בודק את זה?

בהחלט ייתכן שהאשם זה מי שהדביק את הסטריפ קרבון
הדבקה לא מדוייקת מאד בטיסן הזה מוציאה אותו עקום וללא אפשרות תיקון סבירה

דווקא מי שבנה את הטיסן אמור להבין טוב מאוד בבניה.

לא משנה, כנראה שאני אצטרך להצטרף (באיחור) לטרנד ה- 3D.

chen green
30-10-2012, 12:10:12
אני היתי מתחיל בלבדוק האם יש 90 מעלות בין מייצב הכייון למייצב הגובה

במידה וכן אז הפתרון הוא פשוט לפתל מעט את גוף הטיסן לאורכו עד ליישור מחממים מעט!!!! עם מייבש שיער ומחזיקים ישר עד לקירור

אם אין 90 מעלות אז היתי פותר את זה באמצעות הדבקת מוטות דקים של קרבון בין המייצבים עד ליישור

חן

adibenbasat
30-10-2012, 13:40:28
אני היתי מתחיל בלבדוק האם יש 90 מעלות בין מייצב הכייון למייצב הגובה

במידה וכן אז הפתרון הוא פשוט לפתל מעט את גוף הטיסן לאורכו עד ליישור מחממים מעט!!!! עם מייבש שיער ומחזיקים ישר עד לקירור

אם אין 90 מעלות אז היתי פותר את זה באמצעות הדבקת מוטות דקים של קרבון בין המייצבים עד ליישור

חן

לא מסכים עם שני הפתרונות..

לפטל את הגוף? מה פתרת בזה? הדבר היחיד שנשאר ישר בטיסן, גם אתו אתה מפטל..?
שני.. למה להוסיף מוטות, למה לייצר "תיקון"? כשאפשר לפתוח ולהדביק ישר! אם מדובר במייצבים או בכנף..זה באמת כול כך פשוט לסדר את הדבר הזה..

noam_h, אתה מוזמן לאלי לסטודיו, אעזור לך עם זה..

chen green
30-10-2012, 14:25:42

שני.. למה להוסיף מוטות, למה לייצר "תיקון"? כשאפשר לפתוח ולהדביק ישר! אם מדובר במייצבים או בכנף..זה באמת כול כך פשוט לסדר את הדבר הזה..

noam_h, אתה מוזמן לאלי לסטודיו, אעזור לך עם זה..

כנראה שלא הובנתי נכון

אם יש 90 מעלות במיצבים אז לישר את הסטיה הקטנה הזו על הגוף ממש לא תביא לפיתולו (כנראה שבכלל הבעיה היא פיתול בגוף)

המוטות ליישור הזוית בין המיצבים מוסיפים להם קשיחות מסויימת שחסרה מאוד בסוג כזה של טיסן ולכן לא נראה לי בעיה

בכל מקרה בהצלחה

חן

Liav
30-10-2012, 15:29:05
איך אני בודק את זה?

הבדלים בצורה אפשר לראות לפי העין - בהצבה מול משטח ישר - כמו שפה של שולחן, או משקוף.
בטח גם תוכל לבצע מדידה מדוייקת יותר עם סרגל, אבל אם זה נראה בוודאות בעין, אז אין צורך במדידה מדוייקת יותר...

בתמונות נראה שהכנף נמצאת באנהדרל (ההיפך מדיהדרל) ואם אני לא טועה, הכנף אמורה להיות ישרה ללא זווית כלל.
בנוסף - אם התמונות צולמו כשהמאזנות מאופסות במדוייק, אז נראה שיש גם הבדל בפיתול או יותר נכון - בזווית ההכוונה של הכנפיים, כך שכנף ימין בזווית שלילית יותר מכנף שמאל.
זה גם יכול להסביר למה הטיסן נוטה ימינה.

בקשר לבדיקת חוזק - הדרך היא פשוטה, אבל דורשת מעט זהירות וקצת רגש.
אתה צריך לתפוס כל כנף בנפרד ולנסות לכופף אותה מעט.
יד אחת אוחזת בשורש, והשניה בקצה הכנף. האגודלים מונחים יותר לכיוון למרכז הכנף.
מכופפים את הכנף ממש מעט ובזהירות כך שהיא תתעגל לאורכה.
באותו הזמן צריך לנסות להרגיש ולמדוד (לפי תחושה) כמה כוח הפעלת על הכנף כדי לגרום לה להתכופף ברדיוס ספציפי.
חוזרים על הבדיקה שוב בכנף השניה וככה מנסים לבדוק אם יש הבדל.
הכל כמובן בזהירות - שלא תשבור את הכנף בטעות.

באותו אופן עושים בדיקת חוזק לפיתול - הפעם במקום לעגל את הכנף, מפתלים אותה - בקצה הכנף למשל לוחצים כלפי מטה את שפת ההתקפה וכלפי מעלה את שפת הזרימה, וההיפך בשורש הכנף.

על הדרך תוכל אולי לזהות סדקים בלתי נראים, שיפתחו במהלך הבדיקה ושיכולים להסביר הבדלים בחוזק.

adibenbasat
30-10-2012, 16:11:48
כנראה שלא הובנתי נכון

אם יש 90 מעלות במיצבים אז לישר את הסטיה הקטנה הזו על הגוף ממש לא תביא לפיתולו (כנראה שבכלל הבעיה היא פיתול בגוף)

המוטות ליישור הזוית בין המיצבים מוסיפים להם קשיחות מסויימת שחסרה מאוד בסוג כזה של טיסן ולכן לא נראה לי בעיה

בכל מקרה בהצלחה

חן

נכון, הדבר הראשון שעלה לי כשראיתי את התמונות זה שקיים פיטול בגוף לאחר מכן במבט שני והחברים פה גם דברו על כך שכנף אחת נוטה מטה,
נראה לי שזו הבעיה.

umbo
31-10-2012, 10:47:23
אתם מבזבזים קצת יותר מידי זמן על עצות סרק.
המצב פשוט מאוד - כנף שמאל מודבקת עקום ויוצרת אנהדראל, כנף ימין מפותלת ובנוסף המאזנות לא מאופסות (אולי כקיזוז לתיקון הפיתולים).
זה מה שרואים באופן מידי מהתמונות. ענינים של סדקים, חוזק\חולשה או כל דבר אחר אי אפשר להסיק מהתמונות אלה רק לקבל תאור מבעל הטיסן וחבל להמציא תאוריות לא מבוססות.
אם כנף שמאל חזקה ולא מתנדנדת אז זה כך נבנה - פשוט בניה מזופתת.
אם זה מתנדנד\סדוק אז אפשר להדביק\לחזק\לישר, ואז לאזן ולקזז מחדש את המאזנות.

noam_h
02-11-2012, 01:03:24

noam_h, אתה מוזמן אלי לסטודיו, אעזור לך עם זה..

אז קיבלתי את ההזמנה של אדי והלכתי אליו לסטודיו. מסתבר שגם הכנף הודבקה עקום קצת, גם הגוף, וגם מייצב הגובה.
אדי חתך הדביק, והנה התוצאה:

77059 77060

תודה רבה אדי!

adibenbasat
02-11-2012, 11:08:28
בכיף:o

Liav
02-11-2012, 14:08:26
עכשיו זה נראה הרבה יותר טוב!
עבודה יפה! :)
עדכן איך הטיסן טס אחרי התיקון