PDA

צפייה בגרסה מלאה : אליפות ישראל ב- F3K ב-10 לנובמבר

roydor
28-10-2012, 19:33:26
ביום שבת ה- 10 לנובמבר תתקיים אליפות ישראל ב- F3K (טיסני דיסקוס - DLG)

התחרות תתחיל בסביבות השעה 9:00
שטח התחרות ייקבע בהמשך אך יהיה ככל הנראה באיזור המרכז.

המעוניינים להתחרות יש להירשם בהקדם במשרדי קלוב התעופה לישראל ו/או אצל יהודה פנג'ל (אפשר גם במייל)

רועי

eitan-ro
03-11-2012, 14:17:56
התחרות תתקיים בשטח ההטסה בנחלת יהודה בראשל"צ.
צפויים להיגע כ12 מתחרים, מה שאומר שיהיה מעניין (בתקוה שגשם לא יהרוס)
כולם מוזמנים להגיע לצפות!

הוראות הגעה לאלה המעוניינים להגיע מגשר ראשון:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=67765&d=1337073862

והוראות הגעה לאלה המעוניינים להגיע מכיוון צומת בית דגן

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=67817&d=1337280034

איתן.

eitan-ro
03-11-2012, 22:06:37
משימות לתחרות:
1. טיסה של 1, 2, 3, 4 דקות לא משנה באיזה סדר, מספר טיסות בלתי מוגבל, ז.ע. 10 דקות.
2. 5 הטיסות הטובות ביותר, מספר טיסות לא מוגבל, זמן מקס' 120 שניות, ז.ע. 10 דקות.
3. טיסות הטובות מ- 6, מותר רק 6 טיסות, זמן מקסימום 180 שניות, ז.ע. 10 דקות.
4. זמן עולה ב- 15 שניות, זמן ראשון הוא 30 שניות והשאר עולים ב 15 שניות, ז.ע. 10 דקות.
5. פוקר, אין הגבלה על מספר טיסות, 5 הטובות ביותר נחשבות לחישוב הכללי, ז.ע. 10 דקות.

Liav
05-11-2012, 11:35:36
כרגע צפוי גשם בשבת :(
התחרות מתקיימת בכל מקרה? האם יש תאריך חלופי?

eitan-ro
05-11-2012, 12:38:42
שמתי לב שצפוי גשם רציני מאד... אפילו בדרום (למי שירצה להגיע לצאלים בשביל להתחרות) צפוי גשם חזק בשישי ושבת.
לפי לוח התחרויות אין תאריך חלופי, ובגלל שזה אליפות ישראל והיא חייבת להתקיים אז מה שיקרה זה שבמקרה והתחרות הזאת תתבטל, אז התחרות הבאה תחשב כאליפות ישראל. זה בדיוק המקרה שהיה לנו שנה שעברה שתחרות התבטלה בגלל גשם.

אני מציע שכל המתחרים והצופים שמתכננים לבוא לתחרות, יחכו לעדכונים לקראת הסופ"ש באתר הקלוב וגם כאן בפורום.

איתן.

בוואז
05-11-2012, 14:08:20
אם כבר מדברים על התחרות.. למה היא חייבת להיות מאורגנת מטעם קלוב התעופה בכל פעם? מה הבעיה לארגן את התחרויות האלו לבד?

eitan-ro
05-11-2012, 15:38:31
בשביל דירוג נבחרת ודירוג בינליאומי

בוואז
05-11-2012, 18:17:29
ואי אפשר לעשות את זה לבד?

eitan-ro
05-11-2012, 18:35:10
לא... חייבים לעשות תחרויות תחת נציגות של הFAI שזה קלוב התעופה.
מה הבעיה בזה שהתחרויות מאורגנות דרך הקלוב?

חזרה לענייננו - התחזית כרגע נראית ממש לא טוב אלא אם כן נגיע בתוך סירות :mad:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=77301&d=1352136826

איתן.

בוואז
05-11-2012, 19:00:25
הבעיה שלי היא המחיר המופרז שנאלצים לשלם בכל תחרות :mad:
מעולם לא ראיתי את הנושא עולה אבל אני בטוח שאני לא היחיד שחושב ככה...

eitan-ro
05-11-2012, 19:16:00
רוב המחיר הוא על ביטוח.
בתחרויות בחו"ל המחיר בתחרות הוא 50-70 יורו

בוואז
05-11-2012, 20:09:04
כן אני יודע שזה על ביטוח, אבל בוא נהיה רציניים, איזה ביטוח צריך בתחרות דאונים ללא מנוע? (כן, במהירות מסויימת בזווית מסויימת הדאונים האלו יכולים להיות קטלניים, אבל אפילו בכוונה יהיה קשה לפצוע מישהו עם DLG)
הביטוח הוא דבר מוצדק בתחרויות ג'איינטים לדוגמה, ששם יש סכנה ממשית מפציעות וחיי אדם.. אבל בתחרויות DLG? נו באמת...

roydor
05-11-2012, 20:23:29
לתכנן לסופ"ש על פי התחזית ביום שני זה מעט יומרני, מציע לחכות ליום רביעי או חמישי לפני שלוקחים החלטות על ביטולים או דחיות.

בועז,

לשאלתך, ניתן לארגן תחרויות שלא במסגרת קלוב התעופה.
אבל, כמו שניתן לקיים תחרויות כדורגל במגרש השכונתי (בחינם) אבל הן לא תופסות לליגה הלאומית ולא קובעות אליפות או איזו קבוצה תייצג את המדינה בחו"ל, כך גם תחרויות שלא כחלק מהקלוב אין להן תוקף לליגה של הטיסנאות.
התחרויות תחת מטריית הקלוב הן תחרויות רשמיות של הליגה הרשמית שלנו וכמו שרק להתאחדויות הספורט בכל שאר ענפי הספורט בארץ יש בלעדיות על הענפים אותן הן מיצגות, כך גם לקלוב התעופה (מחזיק ב- SPORTING LICENSE מול ה-FAI שעולה לא מעט כסף כל שנה).
בנוסף, במידה ותשווה את העלויות בענפי ספורט אחרים, אני חושב שתגלה כי קלוב התעופה אינו יקר כל כך ואולי אף מהזולים.
עלות תחרות בקלוב התעופה עולה כ-70 ש"ח בלבד ולאילו שלוקחים את התחום ברצינות ורוצים להיכנס לנבחרת, 70 ש"ח על פני ארבע תחרויות שנתיות זה כסף קטן מול עלות הטיסנים והציוד הנדרש להתחרות ברמה הגבוהה ביותר (300 ש"ח לתחרויות לעומת 4000 עד 6000 ש"ח לשני טיסנים "תחרותיים").

בתור חבר קלוב התעופה מזה כ-20 שנה ראיתי את הדיון הזה עולה מספר פעמים, במידה ותרצה להרחיב את השיחה, אשמח לדבר איתך בשרשור נפרד או בטלפון (עדיף)

רועי

roydor
05-11-2012, 20:27:16
דבר נוסף, בנושא הביטוח,
במידה ותחטוף דיסקוס בראש ברגע העזיבה במהירות של 150 קמ"ש, אני בספק אם תדבר ככה (בחו"ל ישנם מתחרים שמתחרים עם קסדות).
במידה והטיסן שלך יאבד שליטה וייכנס בחלון של רכב או באדם או בבית במורד הרוח וידרשו ממך לשלם על נזק, אני גם חושב שלא תדבר ככה.

דיסקוס יכול להיות מסוכן למדי בסיטואציות מסוימות
רועי

בוואז
05-11-2012, 20:41:58
בתור אדם שלא מבוטח בקלוב התעופה, כל תחרות עולה לי 150 שקלים (בשבילי שמונה שעות עבודה לתחרות אחת.., זה לא מעט)
לא אמרתי שצריך לבטל את הביטוח, אבל המחיר מוגזם.

הסיכוי שדאון יכנס לי בראש ברגע העזיבה שואף לאפס כששומרים על כללי בטיחות בסיסיים. כמו שבכל מנחת טיסנים אף אחד לא עומד על המסלול, בתחרויות DLG אף אחד לא עומד קרוב למטיס שזורק את הדאון.
במורד הרוח ללא שליטה הדאונים האלו לא מסוגלים להגיע למהירות מספיק גבוהה בשביל להסב נזק לאדם או לרכוש...

אין לי בעיה לדבר על הנושא בשרשור נפרד, מעדיף מאשר בפלאפון כי על גבי הפורום כל המידע נשמר לאדם הבא שישאל את השאלה הזאת.

eitan-ro
05-11-2012, 21:28:07
הסיכוי שדאון יכנס לי בראש ברגע העזיבה שואף לאפס כששומרים על כללי בטיחות בסיסיים. כמו שבכל מנחת טיסנים אף אחד לא עומד על המסלול, בתחרויות DLG אף אחד לא עומד קרוב למטיס שזורק את הדאון.
במורד הרוח ללא שליטה הדאונים האלו לא מסוגלים להגיע למהירות מספיק גבוהה בשביל להסב נזק לאדם או לרכוש...

אתה לא יודע כמה אתה טועה... בצלילה הדאונים האלה מגיעים בקלות ל100 קמ"ש. הבן הזה הרגיש את זה על בשרו, ומאז הוא מטיס עם קסדה

https://lh3.googleusercontent.com/-nKVQn7cHs1w/Tl0zMHbZVRI/AAAAAAAADWg/6ECoYpAZ3Ig/s1024/IMG_5284.jpg

ודרך אגב - כשתשבור חלון אחד של אוטו ותצטרך לשלם עליו, הביטוח השנתי יראה לך פתאום מאד זול ומשתלם
איתן.

roydor
05-11-2012, 22:54:06
בואז,

לצערי אנשים לא יודעים כי ללא חברות בקלוב הם עוברים על חוקי מנהל התעופה האזרחי.
על מנת להפעיל טיסנים יש לעמוד במספר כללים בסיסיים אשר במידה ולא עומדים בהם עוברים על חוקי התעופה של מדינת ישראל.
קלוב התעופה הוא היחיד שעד היום בנה לעצמו תשתיות אשר מבטיחות כי חבריו עומדים בדרישות הסף של המנהל כפי שפורסמו לפני מספר שנים (ומאז לא עודכנו)
למזלינו, מנהל התעופה האזרחי עד היום העדיף להעלים עין מתחום הטיסנאות, בעיקר מכיוון שאין ביכולתו לאכוף את חוקיו וכי כרגע יש לו צרות גדולות יותר בעולם התעופה האזרחי בארץ.
בארה"ב, מדינות אירופה, אוסטרליה ועוד, כל מי שלא חבר בקלוב התעופה המקומי מזמין לעצמו תביעה במידה והוא נתפס מטיס ללא רשיון תקף (חברות במועדון).
כל מי שמטיס בארץ ללא חברות בקלוב מזמין לעצמו צרות. לכל הפחות מומלץ שיהיה בעל ביטוח של מיליס שגם הוא עולה סכום לא מבוטל.
במידה ואין לך ביטוח כלל, לא של מיליס ולא מתוקף היותך חבר בקלוב התעופה, עדיף שלא תטיס או לפחות לא תטיס בקרבת אנשים שכן זו חוסר אחריות בעיני.
ככלל הייתי מעדיף שלא תטיס גם בקרבתי בזמן שאתה ללא ביטוח, לא עניין אישי שכן אתה בחור סבבה אך הטסה ללא ביטוח אינה אחראית (כמו שלא נוסעים באוטו בלי ביטוח צד ג') ובמידה ויקרה משהו (ותאונות קורות) אני לא מעוניין בסיבוכים משפטיים (ראה ארוע התאונה של המסוק במודיעין לפני מספר שנים בא נהרג ילד).
בזמן שאתה משתתף בתחרויות של קלוב התעופה אתה מבוטח ליום התחרות באופן מלא (חלק מהסיבה שאתה משלם יותר ממני) ועל כן אין לי שום בעיה שתטיס בסביבתי בתחרות.
קח בחשבון שבעת קיום תחרות שלא במסגרת הקלוב, מארגן האירוע יהיה חשוף לתביעות במקרה של תאונה וללא ביטוחים אישיים של המטיסים (קלוב או מיליס) אני אישית לא הייתי מעז לארגן אירוע כזה והייתי מתנה את הרשמתך לקלוב (או למיליס) בהשתתפותך באירוע.

ולמען הסר ספק, אני לא טוען שדיסקוס יהרוג מישהו (למרות שלדעתי יכול במקרים קיצוניים) אלא יגרום לפציעה מספיק קשה שהנפגע יתבע על מנת לקבל פיצוי ראוי לפגיעה (חבלות קשות, זעזוע מוח, פגיעה בעיניים, אוזניים, אובדן קושר עבודה, ימי עבודה, עוגמת נפש וכו')
כמו בכל תחביב, העיסוק בו הוא חווייה גדולה אך גם דורש רמה מסוימת של אחריות ובגרות למניעת תאונות והתמודדות עימם במידה והן אכן קורות.

רועי

Gil
06-11-2012, 02:22:29
הגדרת משימת הפוקר אינה נכונה איתן
נא תיקונך

capusta
06-11-2012, 06:42:45
גיל / איתן,

אפשר הסבר מ פ ו ר ט על המשימות לטובת אלו שלא היתחרו ולא מכירים...

ליאור.

roydor
06-11-2012, 10:53:08
ראה עמוד 24 והלאה במסמך המצורף

יובל בן חיים
06-11-2012, 12:39:34
רועי,
נדמה לי שבאתר הקלוב הייתה פעם חוקה מתורגמת ל-F3K. אני לא מוצא אותה - האם יש לך קובץ/קישור?

roydor
06-11-2012, 15:15:26
היה לנו דיון ארוך בנושא, השאיפה היא לא לתרגם את החוקה (למרות שהיתה פעם גרסה בעברית) על מנת שלא יהיה צורך לשמור על תרגומים עדכניים במקרה של שינויים ב-FAI.
הרעיון הוא שהחוקה בעברית תשקף רק מה שרלוונטי לניהול התחרות בארץ והמשימות יבואו מהחוקה הבינלאומית, בדומה למחלקות ה- F3A, וה-F3C להן תרגילים המוגדרים בחוקת ה-FAI.

בכל מקרה, לפני כל סיבוב בתחרות יש תדריך למטיסים ע"י מנהל התחרות על מנת למנוע טעויות

רועי

Boaz Barnea
07-11-2012, 06:52:38
ובכן, מתקרבים לסוף השבוע וצריך לקבל החלטה
עבור התחרות מזג אויר נראה לא משהו- http://freemeteo.com/default.asp?pid=156&la=1&gid=295475

Liav
07-11-2012, 08:44:39
לדעתי ההחלטה צריכה להתקבל בבוקר התחרות.
היו כבר מקרים של תחזיות עגומות שבסוף לא התממשו. חבל לבטל מראש את התחרות...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

roydor
07-11-2012, 12:30:32
מעבר לגשם הצפוי גם צפויה רוח חזקה, סביב המגבלה העליונה לקיום תחרות (9 מטר לשנייה).
תחרות ברוח כזו דורשת הרבה בלסט ויש בה לרב נזק גדול לטיסנים בגלל זריקות לא מוצלחות, נחיתות לא טובות וגלגלונים של טיסנים על הקרקע לאחר הנחיתה.
כיוון הרוח הצפוי הוא מדרום מזרח, בשטח בראשון זה אומר להטיס ברוטור של העצים אלא אם עוברים אותם לכיוון דרום ואז הם הופכים ל"צוק" מה שהופך את השהייה לקלה ולא ספורטיבית במיוחד.
גם בקריית אונו השטח לא ידידותי לרוח מכיוון זה עקב הרוטור מהבניינים.

נראה לא טוב...

Liav
07-11-2012, 13:19:34
ובברנר? איך התנאים יהיו שם?

roydor
07-11-2012, 14:07:18
תלוי איזה שטח פנוי בברנר, השטח של התחרות הקודמת הוא צפונית לשדרת עצים ולכן לא טוב.
מערבית יותר יש עוד שטח (לא יודע האם פנוי) שלא רואה עצים מדרום.
אבל, במידה וביום שבת ירד גשם משמעותי, יהיה שם בוץ נוראי בגלל האדמה הכבדה והניקוז הגרוע.

eitan-ro
07-11-2012, 14:26:23
בגלל שהאדמה בברנר היא חקלאית ורכה יחסית, אחרי גשם הרגל שוקעת 20 ס"מ לתוך האדמה הבוצית... לא מומלץ (מניסיון :eek:)
איתן.

MDreamer
07-11-2012, 17:45:16
למה מראש לקיים את התחרות בשטחים בעייתים? מה רע בחוות רונית/הר הזבל?

roydor
07-11-2012, 18:15:41
גם שם אחרי גשם אין על מה לדבר.

אין מה לעשות, השטחים שאנחנו משתמשים בהם הם שטחים חקלאיים, כשאין עליהם גידולים, יש לנו שטחי הטסה.
כשיורד גשם, יש לנו ביצה.
בחו"ל יש דשא שמחזיק את הקרקע ולכן כל זמן שהשחים לא מוצפים במיים ניתן להטיס עליהם, זה הבדל משמעותי.
לצערינו המקומות היחידים שיש עליהם דשא הם באיזורים שלא ניתן לקיים בהם תחרות, פארקים מסודרים שאין בהם אישור להטיס "רשמית" ובטח שלא לקיים תחרות.

capusta
08-11-2012, 20:25:04
יש חדש? או סגור שמבוטלת?

ליאור.

eitan-ro
08-11-2012, 22:39:54
באופן רשמי זה ייקבע רק בשטח, אבל לפי הגשמים והרוחות הצפויות, אני לא אופטימי

Gil
09-11-2012, 19:04:16
יש חדש? או סגור שמבוטלת?
ליאור.

5.7.5. Weather conditions
The maximum wind speed for F3K contests is 9 m/s. The contest has to be interrupted or the start
delayed by the contest director or the jury if the wind is continuously stronger than 9 m/s measured
for at least one minute at two metres above the ground at the start and landing field. In case of
rain, the contest director should consider interrupting the contest.

נקווה שמחר בבוקר יהיה טוב

roydor
09-11-2012, 21:04:26
לפי התחזית הסיכויים קלושים, רוח חזקה וגשם.
אני לא אגיע.

רועי

Gil
11-11-2012, 14:35:31
שלום,

היו תנאים מעניינים ומאתגרים וחבל שלא הצטרפו מתחרים נוספים.

זה המקום להודות ליהודה פנג'ל מנהל התחרות שקיבל החלטה אמיצה לקיים את התחרות, ולשמור אמונים לחוקה הבנלאומית ולקריטריונים המופיעים בה.

ברכות לכל מי שהשתתף ובמיוחד לנדב שהגיע מסניף ר"ג לתחרות ראשונה שלו ( בקטגוריה עד גיל 18 )
קצת פנים חדשות כמו ניר הולצמן שקיפח את הדאון במהלך התחרות עקב כשל אלקטרוני.

לאריאל מאירסון שהגיע להתחרות ובמהלך זריקה פגעה הכנף בקרקע וגרמה לפגיעה בה
וליאור שהגיע אך בחר להיות צופה ולא להשתתף.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=77520&d=1352640808

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=77521&d=1352640820

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=77525&d=1352642298

roydor
11-11-2012, 15:59:08
מזל טוב גיל!
שנתיים של עבודה קשה הביאו תוצאות.
שנה הבאה נעשה לך את קצת יותר קשה (או אתה לנו :)), תחזור לאימונים ;)