PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מחפש טיסן שני

nadavz
19-10-2012, 18:49:17
שלום לכולם,
יש לי כבר תקופה מאוד הרוכה ביקסלר (שהתחיל קצת לשעמם) אז התחלתי לבנות כל מיני טיסני קפאה Yak 55 Extra 330 ועוד כל מיני..... הבעיה בכל הטיסני קפאה האלה שכל מקה קטנה
זה נזק די גדול.

אשמח לעזרתם בטיסן הבא....
גם יד שניה במצב טוב בא בחשבון....
חשוב שהטיסן יהיה בנוי מחומר EPO/EPP.

tav31
19-10-2012, 18:53:17
מה זה אומר נזק די גדול ?

ebay007
19-10-2012, 20:06:27
הקאפות נמעכות מכל מכה... וזה באמת די מבאס. (אני עברתי לפולי גל פוליקרבונט..)

איזה סגנון אתה רוצה? 3D?
יש את היאק 55 של הסיני שנחשב די מוצלח.

nadavz
19-10-2012, 20:27:40
חשבתי באמת על היאק 55... אני לא יודע מה יהיה יותר כדי להיתפתחות הטיסה שלי....
טיסן 3D כמו היאק או איזה טרינר נחמד בסגנון סאסנה...?

ebay007
19-10-2012, 20:53:13
הבעיה באמת עם הביקסלר זה חוסר הידיעה לאן להמשיך.
יכול להיות שלא תהיה לך בעיה לנחות, ויכול להיות שכן. (וזה חלק קטן מהחוסר וודאות)

דויד רג'ואן
19-10-2012, 20:56:33
אני גם כרגע באותה התלבטות כמו שלך.. בינתיים מה שאני חשבתי זה או פאן קאב או טיסן ״שלב שני״ כנף תחתית מבלזה

nadavz
19-10-2012, 21:05:18
אז להן ממשיכים מכאן?

guyst
19-10-2012, 22:07:01
רק טיסן גלגלים , באלזה בעדיפות.
רק שעושים הקפות עם טיסן גלגלים מבינים שלא ממש יודעים להטיס נכון.
ריצות המראה ארוכות , הקפות מסודרות, דיוק בנחיתה, הצפה בזמן, שימוש בהגה כיוון, הם אה שנותנים את עקרונות הטיסה הנכונים.

לדעתי, הביקסלר זו התחלה לא נכונה בהטסה.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

nadavz
19-10-2012, 22:15:58

אחלה אז בוא נגיד שלא התחלתי מביקסלר לעולם לא הטסתי בעצם....

לא נראה לי שכדי באלזה בשלב הזה שהנחיתות לא הכי חלקות מכה קטנה ומשהו נשבר, עכשיו צריך לשבת לתקן (לא שיש לי בעיה עם זה) אבל לפי מה שואמרים פה שצריך המון ידע.

wind556
19-10-2012, 22:29:32
רק טיסן גלגלים , באלזה בעדיפות.
רק שעושים הקפות עם טיסן גלגלים מבינים שלא ממש יודעים להטיס נכון.
ריצות המראה ארוכות , הקפות מסודרות, דיוק בנחיתה, הצפה בזמן, שימוש בהגה כיוון, הם אה שנותנים את עקרונות הטיסה הנכונים.

בטיסן גלגלים לומדים רק את זה, אבל לא לומדים הטסה בכלל, הכל נשען על המנוע
בביקסלר ניתן ללמוד הכל,כל מה שתיארת כאן. בטיסן גלגלים לא.
מי שביקסלר הוא הטיסן הראשון והיחיד אצלו, והוא משעמם אותו, משמע שלא למד להטיס נכון ולא מבין עדיין את הטיסה

מי שמתחיל עם טיסן גלגלים לעיתים נדירות ביותר יעבור לטיסנים שאינם כאלה, מתוך ההרגל והנוחיות, ורק לעיתים רחוקות ידע להטיס דאונים מתקדמים למשל מכל הסוגים, לא דאוני שהייה , לא הוטליינרים ולא שום טיסה אוירודינאמית אחרת

המציאות בשטחי ההטסה מוכיחה את זה כל הזמן

gal
19-10-2012, 22:40:09
ביקסלר לא מלמד שום עיקרון טיסה טיסן שאפשר לעזוב לו את הסטיקים וללכת לשתות קפה לא מלמד כלום
אני עם גיא בענין וגם בענין הבלזה

guyst
19-10-2012, 23:20:03
בטיסן גלגלים לומדים רק את זה, אבל לא לומדים הטסה בכלל, הכל נשען על המנוע
בביקסלר ניתן ללמוד הכל,כל מה שתיארת כאן. בטיסן גלגלים לא.
מי שביקסלר הוא הטיסן הראשון והיחיד אצלו, והוא משעמם אותו, משמע שלא למד להטיס נכון ולא מבין עדיין את הטיסה

מי שמתחיל עם טיסן גלגלים לעיתים נדירות ביותר יעבור לטיסנים שאינם כאלה, מתוך ההרגל והנוחיות, ורק לעיתים רחוקות ידע להטיס דאונים מתקדמים למשל מכל הסוגים, לא דאוני שהייה , לא הוטליינרים ולא שום טיסה אוירודינאמית אחרת

המציאות בשטחי ההטסה מוכיחה את זה כל הזמן

אתה מתייחס לעולם הדאונים בלבד אבל גם לטיסנים ממונעים, ובואינג 747 יש טיסה אירודינמית.
נכון שבדאונים יש את היבט השהייה באויר ושמירת העילוי אשר לא תמיד תפגוש אותו בטיסנים ממנועים, אבל המציאות בשטח מוכיחה שאחוז ניכר מהטיסנים שלנו, הם לא דאונים.

בטיסן גלגלים לומדים גם את ההטסה שתלמד עם הביקסלר והמנוע הוא רק פאן אחד של העניין. יותר מזה, דאון מטעה מבחינת התנהגות הטסה כיוון שמהירות ההזדקרות שלו נמוכה בהשוואה, לא נוחת על מסלול כך שלא מתמודד עם נחיתה ברוחות צד, נחיתה תמיד איטית ארוכה, אין לימוד לשימוש בהגה כיוון בנחיתה, בקיצור, אין ממש התייחסות למצבי חירום.

נסה להטיס מוסטנג עם גלגל אף שמתמודד עם P פקטור בהמראה וצריך לשמור עם הגה כיוון המראה ישרה וארוכה, המשך בזריקת זנב לעיתים בניתוק, קושי בגילגול עקב הגרר בכנף היורדת ותיקון ע"י כיוון, מהירות הזדקרות, הגעה לנחיתה יחסית מהירה, האטה ע"י הורדת מדפים ותיקון עם הגה גובה להרמת אף, משחק עם מצערת לשמירת גובה (ולא עם הגה גובה - טעות נפוצה), תיקון לכיוון המסלול עם הגה כיוון (ולא מאזנות), שקיעה מבוקרת ולא איטית מידי שתזקר את הטיסן ולבסוף הצפה בזמן והתמודדות עם אפקט הקרקע על מנת לנגוע במסלול הרכות בכדי שהטיסן לא יקפץ, וכמובן לא יגמור מסלול (Overshoot).
מדבר מנסיוני האישי. אחרי שאני מתמודד עם המוסטנג, אני מבין כמה לא ידעתי להטיס. דאון זו בדיחה לעומתו. ושוב, אני לא מתייחס להטסת דאונים לא ממונעים, חיפושי טרמיקה, סיבובים עם הגה כיוון לא להפיל כנף כדי לשמר אנרגיה (עילוי) ו\או נחיתות דיוק במקום וזמן כמו בתחרויות.

shaharg
19-10-2012, 23:32:11
אתה מתייחס לעולם הדאונים בלבד אבל גם לטיסנים ממונעים, ובואינג 747 יש טיסה אירודינמית.
נכון שבדאונים יש את היבט השהייה באויר ושמירת העילוי אשר לא תמיד תפגוש אותו בטיסנים ממנועים, אבל המציאות בשטח מוכיחה שאחוז ניכר מהטיסנים שלנו, הם לא דאונים.

בטיסן גלגלים לומדים גם את ההטסה שתלמד עם הביקסלר והמנוע הוא רק פאן אחד של העניין. יותר מזה, דאון מטעה מבחינת התנהגות הטסה כיוון שמהירות ההזדקרות שלו נמוכה בהשוואה, לא נוחת על מסלול כך שלא מתמודד עם נחיתה ברוחות צד, נחיתה תמיד איטית ארוכה, אין לימוד לשימוש בהגה כיוון בנחיתה, בקיצור, אין ממש התייחסות למצבי חירום.

נסה להטיס מוסטנג עם גלגל אף שמתמודד עם P פקטור בהמראה וצריך לשמור עם הגה כיוון המראה ישרה וארוכה, המשך בזריקת זנב לעיתים בניתוק, קושי בגילגול עקב הגרר בכנף היורדת ותיקון ע"י כיוון, מהירות הזדקרות, הגעה לנחיתה יחסית מהירה, האטה ע"י הורדת מדפים ותיקון עם הגה גובה להרמת אף, משחק עם מצערת לשמירת גובה (ולא עם הגה גובה - טעות נפוצה), תיקון לכיוון המסלול עם הגה כיוון (ולא מאזנות), שקיעה מבוקרת ולא איטית מידי שתזקר את הטיסן ולבסוף הצפה בזמן והתמודדות עם אפקט הקרקע על מנת לנגוע במסלול הרכות בכדי שהטיסן לא יקפץ, וכמובן לא יגמור מסלול (Overshoot).
מדבר מנסיוני האישי. אחרי שאני מתמודד עם המוסטנג, אני מבין כמה לא ידעתי להטיס. דאון זו בדיחה לעומתו. ושוב, אני לא מתייחס להטסת דאונים לא ממונעים, חיפושי טרמיקה, סיבובים עם הגה כיוון לא להפיל כנף כדי לשמר אנרגיה (עילוי) ו\או נחיתות דיוק במקום וזמן כמו בתחרויות.

+1 ענק ! - לא יכולתי לתאר את זה יותר טוב ... רק מי שהטיס טיסני סקייל כדוגמת המוסטנג ,ספיטפייר וכו' יבין על מה דיברת ... ולא , אלה לא טיסני שלב 2 ...

umbo
20-10-2012, 08:03:15

גיא, עם כל הכבוד להשקעה שלך בטיסנאות - אתה טועה ובגדול !!
למעט המראה עם מנוע חזק ופרופ' גדול עם גלגל זנב (ולא גלגל אף כמו שכתבת :) - לא נורא סתם טעות ) את כל הדברים שציינת, אבל את כולם! אפשר וצריך לעשות עם טיסן דאון ואפילו כדוגמת הביקסלר (ששם זה אפילו יותר קל כי המנוע שלו מוגן - עם דאון שהמנוע שלו בחרטום פחות כדאי לפתוח מנוע חצי מטר מהמסלול)
הטסת דאון ללא גלגל זה לא אומר שצריך להנחית אותו סתם בשדה איך שיוצא. אפשר וצריך להנחית אותו בדיוק כמו כל טיסן אחר על מסלול (או בדיוק לאיפה שאתה רוצה ובכוון שאתה רוצה, בשדה) הדבר היחיד הוא שהמגע עם הקרקע הוא על המגלש ולא עם הגלגלים - לזה ממש אין שום משמעות !!!!! אתה לא יודע לעשות את זה עם דאון אז אתה לא יודע לעשות את זה!
מצד שני - זריקת טיסן מהיד, נכון, היא לא פחות מאתגרת מהמראה ודורשת תגובה יותר מהירה מהמטיס מאשר מהמראה מהקרקע כך שיש כאן יתרון לעומת המחסור בריצת ההמראה של טיסן עם גלגלים.

ציטוט - "קושי בגילגול עקב הגרר בכנף היורדת ותיקון ע"י הגה כיוון, מהירות הזדקרות, הגעה לנחיתה יחסית מהירה, האטה ע"י הורדת מדפים ותיקון עם הגה גובה להרמת אף, משחק עם מצערת לשמירת גובה (ולא עם הגה גובה - טעות נפוצה), תיקון לכיוון המסלול עם הגה כיוון (ולא מאזנות), שקיעה מבוקרת ולא איטית מידי שתזקר את הטיסן ולבסוף הצפה בזמן והתמודדות עם אפקט הקרקע על מנת לנגוע במסלול הרכות בכדי שהטיסן לא יקפץ, וכמובן לא יגמור מסלול (Overshoot)."
כל זה חד משמעית יותר קשה בדאון בגלל בכנף הארוכה יותר וערך הגלישה הגבוה יותר, (בלי להביא בחשבון שגם לא לכל טיסן יש מדפים, וגם כאן, בדאונים מתקדמים זה יותר נפוץ מאשר בטיסני מנוע, ובכלל טיסנים מתקדמים יותר זה סיפור אחר - אנחנו עוסקים בהדרכה בסיסית).

כל זה לא שולל כמובן את הכדאיות לדעת גם להמריא מהקרקע.
ובאופן כללי לגבי הוויכוח הנצחי, עם מה יותר טוב להתחיל ללמוד להטיס - הדבר מחולק לכמה דברים. שטח ההטסה שנגיש לטיסנאי- אם אין לו מסלול קרוב אז כמובן כדאי שילמד עם דאון. אם יש לו מסלול נגיש - שילמד על מה שמוצא חן בעיניו יותר ומומלץ ע"י מי שמדריך אותו. מה שמאוד חשוב זה ללמוד עם טיסן הדרכה סלחן ולא עם משהו כמו כנף מעופפת (שהיא מעצם טיבעה ממש רגישה), בדיוק כמו שאף טייס לא מתחיל על מטוס קרב אלה על מטוס הדרכה.

קשור ולא קשור, גם בתעופה הכללית טייסי דאונים נחשבים טייסים טובים יותר, ולו רק בגלל שאין אצלם מושג של הליכה סביב בנחיתה - כל נחיתה היא מה שנקרא אצל טייסים אחרים "נחיתת אונס", וגם בגלל הנסיון שלהם בטיסה צפופה בטרמיקות - טייסים "רגילים" מקבלים "בלהה" רק מהרעיון הזה.

saportas
20-10-2012, 09:41:00
אז להן ממשיכים מכאן?

תקנה לך טריינר בלזה פשוט ב500ש"ח תחשמל אותו ב300 ש"ח בערך , והשמים הם הגבול

israel_gt
20-10-2012, 09:58:47
רוצי שיהיה לך עזרה מבעל ניסיון
וכדאי ללכת על טיסן שלב שני כנף תחתית בלזה יעזור מאוד לחידוד הביקסלר לדעתי זה טיסן שהוא מאוד קל מכל בחינה ועוד שהוא בלי גלגלים אין ניסיון נחיתה המראה
ותגיד מאיפה אותה אולי נוכל לעזור

liorz055
20-10-2012, 10:34:08
גיא, עם כל הכבוד להשקעה שלך בטיסנאות - אתה טועה ובגדול !!
למעט המראה עם מנוע חזק ופרופ' גדול עם גלגל זנב (ולא גלגל אף כמו שכתבת :) - לא נורא סתם טעות ) את כל הדברים שציינת, אבל את כולם! אפשר וצריך לעשות עם טיסן דאון ואפילו כדוגמת הביקסלר (ששם זה אפילו יותר קל כי המנוע שלו מוגן - עם דאון שהמנוע שלו בחרטום פחות כדאי לפתוח מנוע חצי מטר מהמסלול)
הטסת דאון ללא גלגל זה לא אומר שצריך להנחית אותו סתם בשדה איך שיוצא. אפשר וצריך להנחית אותו בדיוק כמו כל טיסן אחר על מסלול (או בדיוק לאיפה שאתה רוצה ובכוון שאתה רוצה, בשדה) הדבר היחיד הוא שהמגע עם הקרקע הוא על המגלש ולא עם הגלגלים - לזה ממש אין שום משמעות !!!!! אתה לא יודע לעשות את זה עם דאון אז אתה לא יודע לעשות את זה!
מצד שני - זריקת טיסן מהיד, נכון, היא לא פחות מאתגרת מהמראה ודורשת תגובה יותר מהירה מהמטיס מאשר מהמראה מהקרקע כך שיש כאן יתרון לעומת המחסור בריצת ההמראה של טיסן עם גלגלים.

ציטוט - "קושי בגילגול עקב הגרר בכנף היורדת ותיקון ע"י הגה כיוון, מהירות הזדקרות, הגעה לנחיתה יחסית מהירה, האטה ע"י הורדת מדפים ותיקון עם הגה גובה להרמת אף, משחק עם מצערת לשמירת גובה (ולא עם הגה גובה - טעות נפוצה), תיקון לכיוון המסלול עם הגה כיוון (ולא מאזנות), שקיעה מבוקרת ולא איטית מידי שתזקר את הטיסן ולבסוף הצפה בזמן והתמודדות עם אפקט הקרקע על מנת לנגוע במסלול הרכות בכדי שהטיסן לא יקפץ, וכמובן לא יגמור מסלול (Overshoot)."
כל זה חד משמעית יותר קשה בדאון בגלל בכנף הארוכה יותר וערך הגלישה הגבוה יותר, (בלי להביא בחשבון שגם לא לכל טיסן יש מדפים, וגם כאן, בדאונים מתקדמים זה יותר נפוץ מאשר בטיסני מנוע, ובכלל טיסנים מתקדמים יותר זה סיפור אחר - אנחנו עוסקים בהדרכה בסיסית).

כל זה לא שולל כמובן את הכדאיות לדעת גם להמריא מהקרקע.
ובאופן כללי לגבי הוויכוח הנצחי, עם מה יותר טוב להתחיל ללמוד להטיס - הדבר מחולק לכמה דברים. שטח ההטסה שנגיש לטיסנאי- אם אין לו מסלול קרוב אז כמובן כדאי שילמד עם דאון. אם יש לו מסלול נגיש - שילמד על מה שמוצא חן בעיניו יותר ומומלץ ע"י מי שמדריך אותו. מה שמאוד חשוב זה ללמוד עם טיסן הדרכה סלחן ולא עם משהו כמו כנף מעופפת (שהיא מעצם טיבעה ממש רגישה), בדיוק כמו שאף טייס לא מתחיל על מטוס קרב אלה על מטוס הדרכה.

קשור ולא קשור, גם בתעופה הכללית טייסי דאונים נחשבים טייסים טובים יותר, ולו רק בגלל שאין אצלם מושג של הליכה סביב בנחיתה - כל נחיתה היא מה שנקרא אצל טייסים אחרים "נחיתת אונס", וגם בגלל הנסיון שלהם בטיסה צפופה בטרמיקות - טייסים "רגילים" מקבלים "בלהה" רק מהרעיון הזה.

אני חושב שלקחת את זה לכיוון אחר לגמרי, גם קוף עם שלט יצליח להמריא עם ביקסלר להטיס עם ביקסלר ולנחות עם ביקסלר, אז מה זה אומר , שהוא יודע להטיס? יש פה כמה נביאי שקר בפורום שמתגאים שמתהדרים שהם המדריכים הכי טובים בפורום ויודעים הכי טוב אך לעולם לא הנחיתו טיסן גלגלים ועל זה נאמר ״המלך הוא עירום״.
מוזר, אני תמיד חשבתי שטייסי קרב הם הטייסים הכי נחשבים, רק לסבר את האוזן כאשר בנות הברית תקפו את מיצרי קאלו הם השתמשו בדאונים לשינוע והנחתת הכוחות, הדאונים הוטסו ע״י חירני״קים שעברו שבועיים קורס כי כל מה שהם היו צריכים זה פשוט לנחות איפה שהוא בריסוק מבוקר (מה שניקרא נחיתה אצל מי שלא מטיס טיסן גלגלים) .
זה אכן ויכוח עתיק פה על גבי הפורום, אך תמיד הוא מונהג ע״י אינטרסנטים שמעולם לא הנחיתו טיסן גלגלים. אני יכול להעיד אך ורק על עצמי בתור מי שהתחיל עם דאון ונשאר עם הרגלי הטסה מחורבנים בעקבות זאת , לו הייתי מתחיל כראוי עם טיסני גלגלים שלב המעבר לטיסני גלגלים מבאלזה היה עובר חלק יותר. הטיסן שלימד אותי הכי טוב היה אולטימייט מבאלזה , למה , הוא דרש ממני משמעת בהטסה ולא איפשר לי לרסק מבוקר כי מייד הייתי משלם את המחיר, אמנם כני הנסע נתלשו בנחיתה לא מוצלחת אבל רק ככה השתפרתי ולמדתי.
בקיצור- די לנביאי השקר וקדימה לטיסני גלגלים...

בוואז
20-10-2012, 10:53:18

בוא אני יחדש לך, אני התחלתי עם טריינר בלזה 46 שבניתי, אחרי שידעתי להמריא ולהנחית אותו קניתי דאון איזי גליידר, אחר כך גם כנף מעופפת, והיום אני גם מטיס DLG.. לאיזה מהם יש גלגלים בדיוק?
הייתה לי הקלה מאוד גדולה כשקניתי את האיזי גליידר.. לא הייתי צריך להנחית אותו במסלול, יכולתי לזרוק אותו בשביל ההמראה, גם אם הייתי מכניס לו את האף ברצפה במהירות נמוכה הוא היה נשאר בסדר, אם הייתה נגמרת לי הסוללה באוויר היה לי זמן להביא אותו עד אלי ומקסימום להפיל אותו במקום הכי קרוב שהצלחתי להגיע אליו ופשוט לבוא לקחת אותו
מה היה קורה אם אלו הרגלי ההטסה שהייתי מתרגל אליהם אני לא רוצה לדעת.. כנראה שהייתי מתייאש מהתחום מאוד מהר (אחרי שהייתי קונג טיסן רציני יותר) כי הייתי בטוח שאני לא יודע להטיס.. או שהייתי נשאר בהטסת דאונים וקלקרים כאלו או אחרים

טריינרים מבלזה עם גלגלים נותנים הרגלי הטסה שאי אפשר לקבל בשום מקום אחר ועם שום טיסן אחר.

israel_gt
20-10-2012, 11:06:11
אי אפשר להמציא את הגלגל ואחד משמעית עובדות חייב להטיס בלזה עם גלגלים כדי ללמוד ולא משנה באיזה שלב

umbo
20-10-2012, 11:37:15
אני חושב שלקחת את זה לכיוון אחר לגמרי, גם קוף עם שלט יצליח להמריא עם ביקסלר להטיס עם ביקסלר ולנחות עם ביקסלר, אז מה זה אומר , שהוא יודע להטיס? יש פה כמה נביאי שקר בפורום שמתגאים שמתהדרים שהם המדריכים הכי טובים בפורום ויודעים הכי טוב אך לעולם לא הנחיתו טיסן גלגלים ועל זה נאמר ״המלך הוא עירום״.
מוזר, אני תמיד חשבתי שטייסי קרב הם הטייסים הכי נחשבים, רק לסבר את האוזן כאשר בנות הברית תקפו את מיצרי קאלו הם השתמשו בדאונים לשינוע והנחתת הכוחות, הדאונים הוטסו ע״י חירני״קים שעברו שבועיים קורס כי כל מה שהם היו צריכים זה פשוט לנחות איפה שהוא בריסוק מבוקר (מה שניקרא נחיתה אצל מי שלא מטיס טיסן גלגלים) .
זה אכן ויכוח עתיק פה על גבי הפורום, אך תמיד הוא מונהג ע״י אינטרסנטים שמעולם לא הנחיתו טיסן גלגלים. אני יכול להעיד אך ורק על עצמי בתור מי שהתחיל עם דאון ונשאר עם הרגלי הטסה מחורבנים בעקבות זאת , לו הייתי מתחיל כראוי עם טיסני גלגלים שלב המעבר לטיסני גלגלים מבאלזה היה עובר חלק יותר. הטיסן שלימד אותי הכי טוב היה אולטימייט מבאלזה , למה , הוא דרש ממני משמעת בהטסה ולא איפשר לי לרסק מבוקר כי מייד הייתי משלם את המחיר, אמנם כני הנסע נתלשו בנחיתה לא מוצלחת אבל רק ככה השתפרתי ולמדתי.

אם תצליח ללמד את הקוף להטיס (ואתה לא תצליח) אז כן, הוא בהחלט יודע להטיס ברמה שלימדת אותו.
וכן, ברמת הטסה טייסי דאונים הם בהחלט ברמה גבוה מאוד ואני לא נכנס בכלל לויכוח למי יש יותר גדול. טייסי קרב הם טובים בקטגוריה שלהם (לתשומת לבך, בחלוקת הקשב של טיס קרב ההטסה עצמה היא בערך 20% ממה שהוא עושה. זה שיש להם יוקרה רבה לא אומר הכל על רמת ההטסה. ועוד משהו, זה שאתה חשבת כך לא עושה את זה נכון)
אני מדבר על הדרכה באופן כללי. תמיד יש מישהו שהצליח לו בצורה אחרת, זה לא אומר דבר על הכלל ולא על השיטה הנכונה של הדרכה. לרוב האנשים חושבים שהצורה בה הם למדו היא הכי מוצלחת. על השיטה הנכונה רצוי להסתכל באופן סטטיסטי ולא פרטני.

ebay007
20-10-2012, 11:57:58

מסכים עם כל מילה ומילה.

ותזכירו לי ממתי דאונים נחשבים לעלית הטיסנאות שהכל צריך להיות סביבם?
אז מה אם הוא לומד לתפוס טרמיקות ולהישאר שעה באוויר? זה בדרך כלל לא מה שמטיסים מחפשים. ואחר כך כשהוא ירצה 3D הוא יאלץ ללמוד שתמיד צריך להטיס עם מנוע, וצריך מסלול, ועוד כל מיני דברים שדאונים לא נותנים.
דאונים זאת נישה קטנה יחסית שלא לפיהה צריך ללמוד להטיס.

גם אני למדתי על AXN ואחר כך קניתי את הפאן קאב. זה סתם בזבוז כסף. צריך מראש לקנות טריינר. (ולא שהפאן קאב הוא ממש טריינר)
ואני כל פעם רואה מחדש למה הביקסלר (ושאר "דאוני" הגחון) הוא טיסן זבל למתחילים.

הסיבה היחידה לקנות ביקסלר זה לFPV

nadavz
20-10-2012, 12:03:06

כבר תקופה הארוכה אני חושב על הפיפר הזה (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11611__DHC_2_Beaver_Bush_Plane_STOL_EP_ARF.html) , אני ממש לא בטוח שזה הצעד הנכון - באלזה! אז אולי כדי יותר משהו בסגנון סאנסה של הסיני (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16658__EPO_182_light_aircraft_With_LED_Lighting_ ARF_.html).

מצד שני אני חושב על הYAK55 נכון שזה ניגוד רציני אל מול הפיפר או הסאסנה.

אשמח לעזרתכם בנושא.

nadavz
20-10-2012, 12:03:55

כבר תקופה הארוכה אני חושב על הפיפר הזה (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11611__DHC_2_Beaver_Bush_Plane_STOL_EP_ARF.html) , אני ממש לא בטוח שזה הצעד הנכון - באלזה! אז אולי כדי יותר משהו בסגנון סאנסה של הסיני (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16658__EPO_182_light_aircraft_With_LED_Lighting_ ARF_.html).

אשמח לעזרתכם בנושא.

AmitB
20-10-2012, 12:20:36
בתור אחד שלא קנה טריינר באלזה (יותר נכון עץ) אבל הטיס כזה קצת, וכן הטיס ומטיס טיסני קלקר מהסיני, אני חייב לומר שטריינר באלזה הרבה יותר כיף.
אתה יכול לקנות וגם להנות מטיסני קלקר עם גלגלים מ HobbyKing, צריך להיזהר בקניה כי חלקם ממש זבל, וחלק לא רעים.
(אני מטיס את ה Hover One (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?25765-%EE%E9-%EE%EB%E9%F8-%E0%FA-%E4-AXN-Hover-One-Exercise-Aircraft) כמעט שנה, ונהנה ממנו, טיסן של $40 ... תמורה מעולה לכסף)
אבל השורה התחתונה היא שאף אחד מהם לא משתווה לטריינר בגודל מלא, עדיף לדעתי ללכת על טריינר ולדלג על שלב הססנות מהקלקר.
קנה את אחד הטריינרים שמוכרים פה בחנויות בארץ, חשמל אותו, ותהנה. ההשקעה הכספית אולי גבוהה באיזה 300-400 ש"ח מאשר בטיסן קלקר, אבל זה שווה את זה.

umbo
20-10-2012, 13:03:09
.........ותזכירו לי ממתי דאונים נחשבים לעלית הטיסנאות שהכל צריך להיות סביבם?אז מה אם הוא לומד לתפוס טרמיקות ולהישאר שעה באוויר? זה בדרך כלל לא מה שמטיסים מחפשים. ואחר כך כשהוא ירצה 3D הוא יאלץ ללמוד שתמיד צריך להטיס עם מנוע, וצריך מסלול, ועוד כל מיני דברים שדאונים לא נותנים.
דאונים זאת נישה קטנה יחסית שלא לפיהה צריך ללמוד להטיס.

גם אני למדתי על AXN ואחר כך קניתי את הפאן קאב. זה סתם בזבוז כסף. צריך מראש לקנות טריינר. (ולא שהפאן קאב הוא ממש טריינר)
ואני כל פעם רואה מחדש למה הביקסלר (ושאר "דאוני" הגחון) הוא טיסן זבל למתחילים.

הסיבה היחידה לקנות ביקסלר זה לFPV

אתה בכלל פספסת את הויכוח. מי אמר שדאונים הם העילית או עילית הטיסנאות.
אני בסך הכל ציינתי שבהחלט אפשר ללמוד להטיס עם דאון מתחילים מתאים (מה שגם אתה מגדיר כך את הביקסלר - התוספת "זבל" היא ממש מחוכמת - מראה כמה אתה לא מבין) או עם טיסן מתחילים אחר ועם כולם אפשר ללמוד את כל מה שצריך כדי להיות מטיס טוב.
ענין טייסי הדאונים (אמיתיים, אם לא הבנת עד עכשיו) והרמה שלהם יחסית לטייסים אחרים היא בהחלט שולית בדיון הזה.

ובשביל לא לגנוב לנדב את השרשור, אם אתה מטיס טוב את הביקסלר (כולל נחיתות איפה שאתה רוצה ולא איפה שהטיסן רוצה) בהחלט תסתדר עם הססנה שהזכרת, בעיקר אם תעזר במישהו להמראות הראשונות מהקרקע.
גם עם הטיסן השני תסתדר - זה DHC-2 Beaver ולא פייפר. אני לא מכיר אותו ולכן רק שים לב שפייפר וחלק מהטיסנים שדומים לו רגישים להיגוי והם מה שנקרא "בועטים" כשההיגוי "לא מוצא חן בעיניהם". הם בדיוק ההיפך מטרינר שסולח לשגיאות בהיגוי.

nadavz
20-10-2012, 13:12:03
אתה חושב שזב יהיה שילוב טוב של טיסן באלזה עם גלגלים לפעם הראשונה שאני ינחת על גיגלים? נראה לי מסוכן לא?

nadavz
20-10-2012, 13:16:48
ללכת על טריינר ולדלג על שלב הססנות מהקלקר.

הטיסן שנתת למעלה מאוד דומה לסנסנה...

wind556
20-10-2012, 13:20:54
כל המתלהמים כאן ומגיני הקונספט שלהם שוכחים דבר אחד הכי חשוב:
ביקסלר נועד לשלב ההתחלה, ואינו מהווה תחליף למי שבחר את דרכו והחליט מה הוא הכי אוהב
אתם מספרים מה אתם אוהבים, ולא מה הכי נכון כמתודת הדרכה
וכל מי שהביקסלר ושו"ת הקנה לו הרגלי טיסה גרועים, סביר להניח שלא למד עם מדריך בצורה מסודרת, או לחילופין אינו מהמצטיינים בהטסה בכללותה.
הדרכתי לא מעט תלמידים, חלקם התחילו עם גלגלים, וחלקם עם ביקסלרים ודומיהם. חד משמעית היא העובדה שמי שלמד להטיס נכון ביקסלר, הצליח להמריא ולנחות לא רע בכלל כאשר בחר לעבור לטיסן גלגלים, ורכש את מיומנות הגלגלית מאד בקלות, ובנוסף רכש את מיומנות הדאיה שהבנתה תורמת לא מעט להטסת כל סוג של טיסן עתידי.
לעומת זאת מי שלמד את שלבי ההתחלה בטיסן גלגלים, חסרות לו מיומנויות שלא ניתן לרכוש אותם בטיסן גלגלים (ואז בדיוק אלו הם שיוצאים נגד קונספט הביקסלר).
כל הנאמר כאן בא מצפיה בהתנהלות תהליך הלימוד אצל לא מעט מהתלמידים ולא מהעדפות פרטיות שלי שאינן רלוונטיות לאיש. (וכמו בכל כלל יש גם יוצאים מין הכלל)

וכדי שיהיה ברור, כל הנאמר כאן אינו אומר מאומה על "איזה טיסן יותר טוב". איש איש והעדפותיו
ומי שהביקסלר התחיל לשעמם אותו, זה בהחלט הזמן להתקדם הלאה. הביקסלר סיים את תפקידו עבורו

ebay007
20-10-2012, 13:51:35
אתה בכלל פספסת את הויכוח. מי אמר שדאונים הם העילית או עילית הטיסנאות.
אני בסך הכל ציינתי שבהחלט אפשר ללמוד להטיס עם דאון מתחילים מתאים (מה שגם אתה מגדיר כך את הביקסלר - התוספת "זבל" היא ממש מחוכמת - מראה כמה אתה לא מבין) או עם טיסן מתחילים אחר ועם כולם אפשר ללמוד את כל מה שצריך כדי להיות מטיס טוב.
ענין טייסי הדאונים (אמיתיים, אם לא הבנת עד עכשיו) והרמה שלהם יחסית לטייסים אחרים היא בהחלט שולית בדיון הזה.

ובשביל לא לגנוב לנדב את השרשור, אם אתה מטיס טוב את הביקסלר (כולל נחיתות איפה שאתה רוצה ולא איפה שהטיסן רוצה) בהחלט תסתדר עם הססנה שהזכרת, בעיקר אם תעזר במישהו להמראות הראשונות מהקרקע.
גם עם הטיסן השני תסתדר - זה DHC-2 Beaver ולא פייפר. אני לא מכיר אותו ולכן רק שים לב שפייפר וחלק מהטיסנים שדומים לו רגישים להיגוי והם מה שנקרא "בועטים" כשההיגוי "לא מוצא חן בעיניהם". הם בדיוק ההיפך מטרינר שסולח לשגיאות בהיגוי.

לא, לא פספסתי את הוויכוח.
הרי אתה ועודד כותבים כמה העקרונות שדאון מקנה הם חשובים. אבל הרבה מהם רלוונטים רק לדאונים. וזה בא על חשבון עקרונות למידה אחרים.
ולא הבנתי את המשפט הבא:
"(מה שגם אתה מגדיר כך את הביקסלר - התוספת "זבל" היא ממש מחוכמת - מראה כמה אתה לא מבין)"

אני הגדרתי את הביקסלר כטיסן מתאים למתחילים?

ד"א,
לנסות להוכיח כמה אתה חכם וכמה אני לא מבין ממש לא תורמת לרמת הטיעונים שלך...

saportas
20-10-2012, 13:56:35

אשמח לעזרתכם בנושא.
בזבוז כסף הקלקרים האלה לא שווים את ההשקע לטווח ארוך. בסופו של דבר זה יעלה לך כמו טריינר בלזה , דבר מאוד חשוב שלא הזכירו שבטיסני בלזה אתה יכול להנות משתי העולמות גם חשמל וגם מנועי ניטרו

דויד רג'ואן
20-10-2012, 14:17:34
אני החלטתי (לבינתיים:cool: ) שאני הולך על טיסן בלזה כנף תחתית עם גלגלים ( רק חשמלי)
למישהו יש הצעות?

ebay007
20-10-2012, 14:24:36
אתה יכול לחשמל EXTRA SPORT

ציקליד
20-10-2012, 14:32:22
מנסיוני כל הביקסלרים למינהם מהווים לא יותר מהנאה רגעית והטסה בסיסית ביותר,
חלק גדול בלימוד הטסה הוא הגישה לנחיתה והנחיתה עצמה,ולכן כל טיסן שני עם גלגלים הופך אותו לטריינר שלך,
לכן כל טיסן ראשון ללא גלגלים הוא לא טריינר ולדעתי בזבוז זמן ואנרגיה.

דויד רג'ואן
20-10-2012, 14:55:35
אתה יכול לחשמל EXTRA SPORT

ע"מ לחשמל טיסן כזה יש צורך לעשות שינויים בגוף? או שפשוט קונים מנוע וסוללה והתושב מתאימה למנוע ויש מקום לסוללה?

mixerfix
20-10-2012, 14:55:49
אני החלטתי (לבינתיים:cool: ) שאני הולך על טיסן בלזה כנף תחתית עם גלגלים ( רק חשמלי)
למישהו יש הצעות?

Extra Sport
Super Sportster
Calmato
Speedair
Escapade
Spacewalker

ebay007
20-10-2012, 15:02:33
ע"מ לחשמל טיסן כזה יש צורך לעשות שינויים בגוף? או שפשוט קונים מנוע וסוללה והתושב מתאימה למנוע ויש מקום לסוללה?

אולי תצתרך לעשות קצת שינויים בשביל הסוללה. אבל בגדול זה לא מסובך.

דויד רג'ואן
20-10-2012, 15:14:26
אולי תצתרך לעשות קצת שינויים בשביל הסוללה. אבל בגדול זה לא מסובך.

ידוע לך איזה שינויים?
אין טיסן שלא צריך להסב לחשמלי והוא מעל מוטת מטר של 1.5?
בכל זאת אין לי הרבה ניסיון בבניה ואני חושש קצת לחשמל טיסן ולעשות שינויים בגוף

umbo
20-10-2012, 15:36:27
לא, לא פספסתי את הוויכוח.
הרי אתה ועודד כותבים כמה העקרונות שדאון מקנה הם חשובים. אבל הרבה מהם רלוונטים רק לדאונים. וזה בא על חשבון עקרונות למידה אחרים.
ולא הבנתי את המשפט הבא:
"(מה שגם אתה מגדיר כך את הביקסלר - התוספת "זבל" היא ממש מחוכמת - מראה כמה אתה לא מבין)"

אני הגדרתי את הביקסלר כטיסן מתאים למתחילים?

ד"א,
לנסות להוכיח כמה אתה חכם וכמה אני לא מבין ממש לא תורמת לרמת הטיעונים שלך...

אתה כותב שהבנת שאני אומר שדאונים הם עילית הטיסנאות, לא נאמר בשום מקום דבר כזה. מה שאני כתבתי זה שטייסי דאונים (אמיתיים) נחשבים לטייסים ברמה גבוהה. (בקיצור - הוצאת דבר מהקשרו)
אתה כותב שדאון הביקסלר הוא זבל למתחילים - ז"א אתה מסכים שהוא למתחילים ודבר שני שהוא זבל - אני הייתי נמנע להגיד דבר כזה על טיסן שמצליח להמכר בכמויות ענק למתחילים ברחבי העולם, בחנות שהיא כניראה הגדולה ביותר בעולם. לפעמים אפילו רק הכמות אומרת משהו על האיכות! אולי בכל זאת יש איזו בעיה עם ההבנה שלך בטיסנים אם כולם טועים ורק אתה צודק.
ואל תבין מזה שאני אומר שכל דבר אצל הסיני הוא באיכות מדהימה, ברור שהוא מוכר גם לא מעט דברים שלא כדאי לקנות, אבל ה"זבל הסיני" הזה הקפיץ את מספר הטיסנאים בעולם למשהו שלא היה אף פעם בעבר!
ואגב, חלק מאותם עקרונות שדאון מקנה רלוונטיים מאוד לכל מטיס. אם אתה יודע לחפש טרמיקות זה ממש לא חשוב אבל אם בעקבות קט מנוע (או סוללה חשמלית שהתרוקנה) אין לך בעיה להמשיך לגלוש לנחיתה במהירות נכונה ולתכנן את הגישה לנחיתה כך שתיגע בביטחה בדיוק בתחילת מסלול זה בדיוק דברים שרוכשים בהטסת דאונים וכל טיסנאי רצוי שישלוט בהם !!!
ועוד פעם אני אומר, אני לא חושב שדאון עדיף על טיסן מנוע (עם גלגלים) כטיסן הדרכה למתחיל, אבל הוא בהחלט לא נופל ממנו בדבר. אפשר ללמוד להטיס על כל אחד מהם ולהיות מטיס טוב ואפשר שיהיה לך את הטיסנים הטובים ביותר "ותצליח" להיות מטיס גרוע. :)
שבת שלום. :)

דויד רג'ואן
20-10-2012, 15:42:12
מישהו מכיר את הטיסן הזה : http://www.ig-rc.com/Default.asp?PageId=33310&FragmentId=99719 ??
עריכה:
ראיתי שני calmato ומאוד התחברתי לטיסן, אבל אני לא רוצה ניטרו... ראיתי עכשיו באתר של קיושו את זה : http://www.kyosho.com/eng/products/rc/detail.html?product_id=108783
האם זה אותו טיסן -בדיוק- כמו זה :http://www.rczoneshop.co.il/catalog/product_info/cPath/338_386/products_id/1737.html
כי באתר של קיושו כתוב שהוא מתאים גם לחשמלי..
אם זה לא אותו טיסן מאיפה אני יכול לרכוש את הטיסן שמתאים גם לניטרו וגם לחשמלי?

HeliDraco
20-10-2012, 18:35:30
מישהו מכיר את הטיסן הזה : http://www.ig-rc.com/Default.asp?PageId=33310&FragmentId=99719 ??
עריכה:
ראיתי שני calmato ומאוד התחברתי לטיסן, אבל אני לא רוצה ניטרו... ראיתי עכשיו באתר של קיושו את זה : http://www.kyosho.com/eng/products/rc/detail.html?product_id=108783
האם זה אותו טיסן -בדיוק- כמו זה :http://www.rczoneshop.co.il/catalog/product_info/cPath/338_386/products_id/1737.html
כי באתר של קיושו כתוב שהוא מתאים גם לחשמלי..
אם זה לא אותו טיסן מאיפה אני יכול לרכוש את הטיסן שמתאים גם לניטרו וגם לחשמלי?

זה אותו טיסן, לא בטוח שבארץ מוכרים אותו כחשמלי.
לדעתי, כדאי לך להתקשר לחנוץ ולשאות אותם

liorz055
20-10-2012, 18:43:29
כל המתלהמים כאן ומגיני הקונספט שלהם שוכחים דבר אחד הכי חשוב:
ביקסלר נועד לשלב ההתחלה, ואינו מהווה תחליף למי שבחר את דרכו והחליט מה הוא הכי אוהב
אתם מספרים מה אתם אוהבים, ולא מה הכי נכון כמתודת הדרכה
וכל מי שהביקסלר ושו"ת הקנה לו הרגלי טיסה גרועים, סביר להניח שלא למד עם מדריך בצורה מסודרת, או לחילופין אינו מהמצטיינים בהטסה בכללותה.
הדרכתי לא מעט תלמידים, חלקם התחילו עם גלגלים, וחלקם עם ביקסלרים ודומיהם. חד משמעית היא העובדה שמי שלמד להטיס נכון ביקסלר, הצליח להמריא ולנחות לא רע בכלל כאשר בחר לעבור לטיסן גלגלים, ורכש את מיומנות הגלגלית מאד בקלות, ובנוסף רכש את מיומנות הדאיה שהבנתה תורמת לא מעט להטסת כל סוג של טיסן עתידי.
לעומת זאת מי שלמד את שלבי ההתחלה בטיסן גלגלים, חסרות לו מיומנויות שלא ניתן לרכוש אותם בטיסן גלגלים (ואז בדיוק אלו הם שיוצאים נגד קונספט הביקסלר).
כל הנאמר כאן בא מצפיה בהתנהלות תהליך הלימוד אצל לא מעט מהתלמידים ולא מהעדפות פרטיות שלי שאינן רלוונטיות לאיש. (וכמו בכל כלל יש גם יוצאים מין הכלל)

וכדי שיהיה ברור, כל הנאמר כאן אינו אומר מאומה על "איזה טיסן יותר טוב". איש איש והעדפותיו
ומי שהביקסלר התחיל לשעמם אותו, זה בהחלט הזמן להתקדם הלאה. הביקסלר סיים את תפקידו עבורו

אינני נוהג להתבטא כך אבל ללא ספק זהו קשקוש מוחלט,אינני רואה שום קשר בין ביקסלר לנחיתת גלגלים, אין מב לעשות כדי להצליח בנחיתת גלגלים צריך לתרגל עם טריינר גלגלים , אינני רואה שום מצב בו לאחר הטסה עם ביקסלר נחיתת גלגלים באה בקלי בקלות ( מה שמראה על חוסר הבנה בסיסית בתהליך הנחיתה המסודרת) .
טרם ראיתי מתחיל עם ביקסלר ניגש לנחיתה בצורה מסודרת , היחידים שנוחתים עם ביקסלר על המסלול בצורה מסודרת זה מטיסי ה Fpv וזה בגלל שהמסלול מאוד נוח לאוריינטציה.
מבחינתי , לזרוק מילים כגון ״מתודת הדרכה״ ו״מיומניות״ או ״מצטיינים בהטסה״ משמש כמסיח ותירוץ המחפים על בורות וחוסר ההבנה בהטסת טיסן גלגלים.

ebay007
20-10-2012, 18:47:35
אתה כותב שהבנת שאני אומר שדאונים הם עילית הטיסנאות, לא נאמר בשום מקום דבר כזה. מה שאני כתבתי זה שטייסי דאונים (אמיתיים) נחשבים לטייסים ברמה גבוהה. (בקיצור - הוצאת דבר מהקשרו)
אתה כותב שדאון הביקסלר הוא זבל למתחילים - ז"א אתה מסכים שהוא למתחילים ודבר שני שהוא זבל - אני הייתי נמנע להגיד דבר כזה על טיסן שמצליח להמכר בכמויות ענק למתחילים ברחבי העולם, בחנות שהיא כניראה הגדולה ביותר בעולם. לפעמים אפילו רק הכמות אומרת משהו על האיכות! אולי בכל זאת יש איזו בעיה עם ההבנה שלך בטיסנים אם כולם טועים ורק אתה צודק.
ואל תבין מזה שאני אומר שכל דבר אצל הסיני הוא באיכות מדהימה, ברור שהוא מוכר גם לא מעט דברים שלא כדאי לקנות, אבל ה"זבל הסיני" הזה הקפיץ את מספר הטיסנאים בעולם למשהו שלא היה אף פעם בעבר!
ואגב, חלק מאותם עקרונות שדאון מקנה רלוונטיים מאוד לכל מטיס. אם אתה יודע לחפש טרמיקות זה ממש לא חשוב אבל אם בעקבות קט מנוע (או סוללה חשמלית שהתרוקנה) אין לך בעיה להמשיך לגלוש לנחיתה במהירות נכונה ולתכנן את הגישה לנחיתה כך שתיגע בביטחה בדיוק בתחילת מסלול זה בדיוק דברים שרוכשים בהטסת דאונים וכל טיסנאי רצוי שישלוט בהם !!!
ועוד פעם אני אומר, אני לא חושב שדאון עדיף על טיסן מנוע (עם גלגלים) כטיסן הדרכה למתחיל, אבל הוא בהחלט לא נופל ממנו בדבר. אפשר ללמוד להטיס על כל אחד מהם ולהיות מטיס טוב ואפשר שיהיה לך את הטיסנים הטובים ביותר "ותצליח" להיות מטיס גרוע. :)
שבת שלום. :)

אני כתבתי שאתה ועודד מתייחסים לדאונים בתור הקרטריון להטסה נכונה.
לא, אני לא מסכים שהוא טוב למתחילים. זה בדיוק כמו שאני אכתוב שטיסן F3A גרוע למתחילים. אתה רואה פה שלדעתי הוא למתחילים?
זבל= גרוע, לא מוצלח, איכות נמוכה.

כמות לא מעידה על כמה הטיסן מוצלח.
המכוניות הסניות נמכרות במספרים עצומים. למה? כי הן זולות ומושכות לקוחות שלא מעוניינים להוציא סכומים גבוהים. אבל בתכלס לא ראיתי עדיין מכונית סינית טובה.

ומכל התגובות פה דווקא נראה לי שאתה במיעוט.

כן יש בעיה להמשיך לגלוש לנחיתה מכיוון שרוב הטיסנים הנפוצים לא יכולים לדאות טוב. ובגלל שיש הרגל ומחשבה שאפשר לדאות עם כל טיסן (כמו עם הביקסלר) אז ב"גלישה" לנחיתה הטיסן יזדקר.

בינתיים יש פה שני מטיסים שצריכים כנראה לקנות טיסן ביניים כי הם לא רכשו את המיומניות המתאימות.
שבת שלום.

nadavz
20-10-2012, 19:01:21
בינתיים יש פה שני מטיסים שצריכים כנראה לקנות טיסן ביניים כי הם לא רכשו את המיומניות המתאימות
חברים אני קורא כל הודעה שאתם מעלים פה ומנסה לקבל מידע עם איזה טיסן מומלץ להמשיך...

מה שכן הוא חייב להיות עם גלגלים וכף עלית השאלה עכשיו בלזה או EPO?
עם יש למישהו דגם ספציפי אשמח לקבל..

mixerfix
20-10-2012, 19:41:33
ה- Shark הוא טיסן מצוין. אני לא ממליץ עליו לא כי הוא לא מתאים אלא כי כשתשבור אותו הצער יהיה נורא (הוא יקר מאוד ויפה מידי). ואני מבטיח לך - אתה תשבור.

המלצה שלי - חוזר עליה פעם שמונים ומשהו - דומינו. הוא טריינר זול, גדול, מודולארי, ניתן לחישמול לא יקר מידי (אם כי הסט-אפ בשבילו יקר יותר מהסט-אפ של ה- Shark). הנה הלינק - http://phoenixmodel.com/Default.aspx?mode=view_detail&CatId=2&id=11.

מה זה מודולארי? פשוט - בדבר הזה אין דבק. כנפיים - מחברים עם ברגים. זנב - עם ברגים. מיצב גובה - עם ברגים. שברת? זרוק את החלק השבור וקנה רק את החלק השבור מחדש (זנב, כנף, וכו').

חסרון - הציפוי שלו לא מדהים.

אם אתה רוצה טיסן גדול יותר מזה (הוא מעט יותר קשה להטסה ודי יותר קשה להכנה לטיסה) - http://phoenixmodel.com/Default.aspx?mode=view_cat&id=73

מרק

Friman
20-10-2012, 20:01:44
אם השתעממת כבר מהביקסלר אני בספק אם לא תשתעמם מטריינר קלאסי, וזה לא כל כך משנה אם מדובר בטריינר ניטרו או חשמלי, קלקר או בלזה. מעבר לבסיס באוריינטצית הטסה והכרת ההגאים שכבר רכשת בביקסלר, טריינר יוסיף לך כמה נדבכים חשובים - המראה ונחיתה נכונות עם גלגלים, אבל מעבר לכך אני לא בטוח שיעניין אותך הרבה. אין לי טריינר משלי אבל כשאני רואה טריינרים טסים הם בעיקר ממריאים, עושים הקפות ושמיניות בשמיים, ונוחתים. זה נחמד להתחלה אבל למי שכבר שולט במיומנויות אלו לדעתי זה יהיה משעמם.
הכי בא לי להמליץ לך על הפאן קאב אבל אני חייב להודות שבגלל המשקל הקל והתכונות הייחודיות שלו הוא גם לא טיסן שמלמד המראה ונחיתה קלאסיות של טיסן גלגלים ממוצע: הפאן קאב מסוגל להמריא כמעט מהמקום; אפשר לרוץ איתו ריצת המראה מסודרת על המסלול אבל הפיתוי להמריא תוך שני מטרים ולהתחיל לכייף לפעמים גובר ופשוט לא תמיד מתאמנים על זה. ואם הוא לא עמוס במשקל הוא גולש יפה עם אפקט הקרקע לנחיתה יותר מטיסן גלגלים ממוצע - אני נוחת כמעט תמיד עם 0 מצערת, התחלתי לתרגל הנמכה באמצעות המצערת רק כשהתחלתי להעמיס על הפאן קאב ציוד fpv, זה לא מצב טבעי שלו. במעבר לfpv גם הייתי צריך ללמוד מחדש להמריא נכון עם הפאן קאב כי למדתי שהמראה אחרי ריצת מסלול של שני מטר עם טיסן עמוס בציוד נוסף לא נגמרת טוב... מצד שני, אמנם הוא לא מכריח אותך ללמוד ריצת המראה מסודרת אבל נותן המון כייף, מסוגל ללא מעט אירובטיקה, מהיר יותר מהביקסלר ופשוט כייפי כמו שהוא נקרא. ולהוסיף- עמיד מאד לפגיעות... אני חושב שאתה צריך לחפש טיסן שיספק לך את הבונוסים הללו- משהו שלא רק ילמד אותך את מיומנויות ההמראה והנחיתה כי את זה תלמד די מהר, אלא ייתן לך עוד איזה שהוא כייף לפי מה שבא לך. אולי אכן טיסן כנף תחתית יתאים לך

shaharg
20-10-2012, 20:54:46
מכיוון שאין לי עניין להכנס לויכוח ( שדי משעשע בפני עצמו ....) לפותח השרשור - לא צינת מה התקציב -אני יכול להציע לך רולס רויס אבל אם יש לך כסף לסוסיתא ....
אבל ברצינות אחד הטיסנים שבהחלט אני יכול להמליץ עליהם כטיסן שלב 2 קלאסי הוא הפיפר צי'רוקי של GP ( קישור (http://www.greatplanes.com/airplanes/gpma1033.html)) ויש בו המון יתרונות - גדול , יציב , אוירובטי , נחיתות סלחניות מאוד , בנוי מסיבי ומאוד עמיד - גם בנחיתות קשות מאוד ... ומכיוון שהחופה נפתחת גם אין בעיה להכניס סוללה ולחשמל אותו . גם היום אחרי שאני מטיס הכל מהכל אני מאוד נהנה להטיס אותו ...
החסרון היחידי - מחירו ביחס לדגמים האחרים .

דויד רג'ואן
20-10-2012, 22:43:14
ה- Shark הוא טיסן מצוין. אני לא ממליץ עליו לא כי הוא לא מתאים אלא כי כשתשבור אותו הצער יהיה נורא (הוא יקר מאוד ויפה מידי). ואני מבטיח לך - אתה תשבור.

המלצה שלי - חוזר עליה פעם שמונים ומשהו - דומינו. הוא טריינר זול, גדול, מודולארי, ניתן לחישמול לא יקר מידי (אם כי הסט-אפ בשבילו יקר יותר מהסט-אפ של ה- Shark). הנה הלינק - http://phoenixmodel.com/Default.aspx?mode=view_detail&CatId=2&id=11.

מה זה מודולארי? פשוט - בדבר הזה אין דבק. כנפיים - מחברים עם ברגים. זנב - עם ברגים. מיצב גובה - עם ברגים. שברת? זרוק את החלק השבור וקנה רק את החלק השבור מחדש (זנב, כנף, וכו').

חסרון - הציפוי שלו לא מדהים.

אם אתה רוצה טיסן גדול יותר מזה (הוא מעט יותר קשה להטסה ודי יותר קשה להכנה לטיסה) - http://phoenixmodel.com/Default.aspx?mode=view_cat&id=73

מרק
הבעיה בדומינו שהוא ניטרו ואני חושש להתעסק עם הסבה... כמה יעלה הSHARK כולל סט אפ?

mixerfix
20-10-2012, 22:56:28
הבעיה בדומינו שהוא ניטרו ואני חושש להתעסק עם הסבה... כמה יעלה הSHARK כולל סט אפ?

כ- 2000-2500, תלוי באיכות הציוד, לא כולל סוללות.

guyst
20-10-2012, 23:14:59
עמדות מקובעות קשה לשנות.
אותי השטח, הניסיון והטסה של מגוון הטיסנים מלמד. יש ימים שאני מטיס באותו היום את הביקסלר העצל למול המוסטנג או טיסן באלזה מדוייק אחר, וחד משמעית, אין מה להשוות. הביקסלר לא נתן לי מעולם את את תכונות ההטסה האמיתיות והנכונות.
התגובות בשירשור מלמדות מניסיונם של אחרים וגם ניתן לערוך סקר בקרב קהילת הפורום ללמוד מניסיון הרוב מה הכיוון המומלץ למתחיל.

mixerfix
20-10-2012, 23:29:59
כ- 2000-2500, תלוי באיכות הציוד, לא כולל סוללות.

סט-אפ סיני סביר:

טיסן - 1300
מנוע - 150
סרוו - 200
בקר - 150
מאריכים, פרופים (2), דבקים - 100

סה"כ - 1900

סוללות - 125 לסוללה (35c 3s 3000mah)

AvSa
21-10-2012, 02:01:51
לך על הטיסן הזה
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?53446-טרינר-חדש-נבנה-ולא-הוטס-כולל-מנוע-סרווים

בזמני קראו לזה אנפה. הטיסן ללימוד - קל, דיאדרל, קשוח,גלגל אף ולא זנב, וכולל את כל מאפייני הטיסה שצריך ללמוד.
בטיסן המסוים הזה הכנף פרופילים - קל לפגוע בה אבל גם קל לתקן.

בזמני גם לא היו סימולטורים :) ואני למדתי על אנפה אחת (וכמה תיקונים) את כל התורה.

אני חושב שללימוד בנזין עדיף על סוללות משום שטסים הרבה ויותר קל לתדלק מאשר להטעין.

המלצה
לא הטסתי אף פעם ביקסלר אבל המוקצפים בדרך כלל באובר פאוור מהותי לעומת טריינר בנזין. הם גמישים וזריזים יותר.
כאן צריך לתת כבוד לאוירודינאמיקה (ולרוח) ולאסוף מהירות ריצה מול הרוח לפני שמושכים למעלה.
כל פנייה מתכננים ונכנסים אליה עם מהירות בריאה. מוסיפים אפ על כל הטיית כנף. הטייה גדולה מדי תאבד גובה מהר.

נסה אותו בסימולטור או טיסה ראשונה עם מישהו מנוסה...

בהצלחה.

nadavz
31-10-2012, 21:02:20
כבר היה לי שרשור בנושא אבל עכשיו הוא יותר ממוקד.

אז ככה\ יש לי ביקסלר כבר תקופה ארוכה ועוד כל מיני טיסני קפאה אני מחפש טיסן להמשך...
הרבה המליצו על בלזה (גלגלים) - נראה לי כאב לב שבנחיתה הראשונה על גלגלים יהיה איזה נזק.

אז חשבתי על אחד מאלה (אני לא יודע עם ממש באותו הקטגוריה):
1. YAK 55 - פרופיל. (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17521)2. YAK 54 - אין אותו בתצורת קיט האלקטרוניקה תוחלף במה שקיים בבית. (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=13451)

שניהם עשויים ממוקצפים EPP וEPO ולשניהם גלגלים ככה שאני יוכל להיתאמן על נחיתה עם גליגלים
וגם הנזק הוא בר תיקון ופשוט.

אשמח לעזרתם...

guyst
31-10-2012, 21:15:04
ולמה לפתוח עוד שירשור???

shaharg
31-10-2012, 21:16:46
מצד אחד אתה מבקש טיסן שלב 2 אבל מצרף טיסנים שמראש לא מיועדים להיות כאלה - אני לא אומר שלא תוכל לשים D\R נמוך ולהטיס אבל לדעתי לא זו כוונתך ומעבר לזה אתה גם מציין שהטסת כל מיני טיסני קאפה ( אם הם חזרו שלמים כנראה שאולי אתה לא צריך טיסן שלב 2? כל טיסן גלגלים מתאים )
ולכן האפשרויות שבחרת הינן אפשריות ...
מצד שני לסוגיית הטיסנים שבחרת : הבעיה עם המוקצפים שמאוד קל לתקן , מצד שני אחרי שני תיקונים הטיסן כבר לא טס אותו הדבר ... ואז זרקת כסף לפח... ( לצערי אני מדבר רק מנסיוני ...)
לכן אני חושב שכדאי שתחשוב ותמקד שוב מה שאתה מחפש - השיקול לדעתי לא צריך להיות כמה קשה לתקן כשמרסקים אלא מאיזה טיסן תוכל ללמוד ולהתקדם ברמת ההטסה שלך ולצערי אני חושב שהמוקצפים הם לא התשובה ...

HeliDraco
31-10-2012, 21:58:01
נדב

אולי אני אגרום פה לא מעט רעש, אבל לדעתי... לך על בלזה.
לא חושב שמשהו מוקצף מסוגל לטוס כמו טיסן בלזה נורמלי. חוץ מזה, הסטיגמה על טיסני הבלזה הפגיעים מעט מוגזמת... טיסן כמו ה-Advance של E-Flite לא אמור להתרגש מנחיתה קצת קשה. נכון, טיסני בלזה דורשים יותר תשומת לב בטיסה - אבל התוצאה מרשימה מאד. ואם הצלחת להסתדר עם 450Sport - אין סיבה שלא תסתדר עם אחד Sportster :D
מה שכן:
תרגל בסימולטור
מצא אדם עם נסיון לבדיקות טרום טיסה ולטסט. אם צריך - העזר בו גם לטיסות הראשונות.

guyst
31-10-2012, 22:12:45
נדב

אולי אני אגרום פה לא מעט רעש, אבל לדעתי... לך על בלזה.
לא חושב שמשהו מוקצף מסוגל לטוס כמו טיסן בלזה נורמלי. חוץ מזה, הסטיגמה על טיסני הבלזה הפגיעים מעט מוגזמת... טיסן כמו ה-Advance של E-Flite לא אמור להתרגש מנחיתה קצת קשה. נכון, טיסני בלזה דורשים יותר תשומת לב בטיסה - אבל התוצאה מרשימה מאד. ואם הצלחת להסתדר עם 450Sport - אין סיבה שלא תסתדר עם אחד Sportster :D
מה שכן:
תרגל בסימולטור
מצא אדם עם נסיון לבדיקות טרום טיסה ולטסט. אם צריך - העזר בו גם לטיסות הראשונות.

מסכים גמרי.
טיסן הבלזה הראשון לימד אותי להטיס באמת.
ולו רק בגלל הפחד שצריך להיות מדוייקים כדי לא לפרק אותו בנחיתה, ולא פשוט לשחרר הגאים עם המוקצף והוא כבר ינחת...

Friman
31-10-2012, 22:38:05
מה דעתכם על החמוד הזה http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F20966%5F%5FIdol%5FLaser%5FCut%5FKit%5F890mm% 5FKIT%5F.html ?
קיט נגריה זול ונחמד, אם מוצאים ממי לארגן בארץ מטר - מטר וחצי של ציפוי (כי הציפוי מייקר את המשלוח מהותית) כל הסיפור של קטנצ׳יק כזה עם הסטאפ כולו (כולל הפיצ׳יפקעס של צירים והורנים ופושרודים שלא מגיעים בקיט) והמשלוח זה משהו בסביבות ה60-70$... קראתי בתגובות בהובי קינג שמישהו בנה אותו ללא דיהדרל, הוסיף מאזנות ושם סטאפ 3 תאים וקיבל טיסן ספורטיבי ושובב מאד.. נשמע לי אחלה רעיון לטיסן ״שלב שני״ בעלות מזערית ועם ההנאה והאתגר של בניית קיט נגרייה כבונוס ;)
מישהו הטיס כזה פעם?

wind556
31-10-2012, 23:34:41
הטיסן הזה לא עושה רושם טוב, חבל על הכסף
אפשר לבנות כזה דבר בלי לקנות ממש בקלות, עם ים של שיפורים מאד פשוטים

Friman
01-11-2012, 00:27:12
הטיסן הזה לא עושה רושם טוב, חבל על הכסף
אפשר לבנות כזה דבר בלי לקנות ממש בקלות, עם ים של שיפורים מאד פשוטים

עודד, אין לי כלל נסיון להשוואה עם טריינרים ובטח שלא עם טיסני בלזה.. תוכל להסביר למה הוא מותיר עליך רושם לא טוב? לא שזה בהכרח מדד להסתמך עליו אבל חוות הדעת עליו בפורום של הובי קינג טובות מאד..? מה שכן קשה לומר לדעתי שחבל על הכסף כאן, הקיט ממש זול וגם המשלוח לא בשמיים.

saportas
01-11-2012, 06:19:25
הסיני שלח לי למייל, כמו טריינר עם כנף תחתית נראה מבטיח למתחילים

http://youtu.be/uF2PVn9UXPY

nadavz
01-11-2012, 14:52:57
יש לך המלצה למנוע וסוללה שמתאים לטיסן?
לפי מה שהסיני רושם Flying weight: 2400g- 2600g.

ועל הדרך שאלה בנושא טיסני באלזה: איך אוטמים/סוגרים חור במקרה שנוצר ממקה או מכל סיבה אחרת חור בעטיפה של הכנף?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28758__Soar_40_Sports_Low_Wing_Balsa_1550mm_ARF_ .html

Friman
01-11-2012, 15:24:40
יש לך המלצה למנוע וסוללה שמתאים לטיסן?
לפי מה שהסיני רושם Flying weight: 2400g- 2600g.

ועל הדרך שאלה בנושא טיסני באלזה: איך אוטמים/סוגרים חור במקרה שנוצר ממקה או מכל סיבה אחרת חור בעטיפה של הכנף?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28758__Soar_40_Sports_Low_Wing_Balsa_1550mm_ARF_ .html

זה קיט ARF לטיסן דלק.. מניח שניתן לחשמל אותו אבל זה ידרוש שינויים במבנה המקורי.

אשר מה דעתך על קיט הנגריה שהעליתי? שווה 250-300₪ כולל סטאפ פשוט וכל הhardware שצריך ומשלוחים להכל?

saportas
01-11-2012, 17:08:44
גיל, לדעתי כל מטיס חייב לבנות לפחות קיט אחד בחייו .אני לא יודע להמליץ לבחור על קיט נגריה כי אני לא מכיר את כישוריו\ nadavz תאמין לי שיותר קל לתקן חור בטיסני בלזה מאשר בקלקרים למינהם, צא מהתלבטות ותזמין טיסן:)

guy1a
01-11-2012, 17:54:18
אחד הכותבים פה שלמד דיי לבד עם טיסנים דמויי טריינר מקלקר .. והיה מאושר בחלקו :-)

עשה לאחרונה סיבוב על טריינר בלזה של פעם. כבד. מסיבי. איטי. יציב ..

והחיוך שעלה לו על הפנים אמר הכל ...

הוא עוד יקנה טריינר בלזה לדעתי :-)

sgs II

edgarfov
01-11-2012, 18:05:49
קראתי וקראתי...לא יודע אפילו למי אני עונה...
מי שלא תיהיה, קח בלזה טריינר טוב ססנה כזה, אולי אפילו תשקול ניטרו. תאמין לי זה דבר גדול!
קח חבר שיודע להטיס,ככה למצבים לא מוכרים שתיקלע אליהם, ויאללא טוס כבר. ותינחת.
!

liorz055
01-11-2012, 20:38:13
מה דעתכם על החמוד הזה http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F20966%5F%5FIdol%5FLaser%5FCut%5FKit%5F890mm% 5FKIT%5F.html ?
קיט נגריה זול ונחמד, אם מוצאים ממי לארגן בארץ מטר - מטר וחצי של ציפוי (כי הציפוי מייקר את המשלוח מהותית) כל הסיפור של קטנצ׳יק כזה עם הסטאפ כולו (כולל הפיצ׳יפקעס של צירים והורנים ופושרודים שלא מגיעים בקיט) והמשלוח זה משהו בסביבות ה60-70$... קראתי בתגובות בהובי קינג שמישהו בנה אותו ללא דיהדרל, הוסיף מאזנות ושם סטאפ 3 תאים וקיבל טיסן ספורטיבי ושובב מאד.. נשמע לי אחלה רעיון לטיסן ״שלב שני״ בעלות מזערית ועם ההנאה והאתגר של בניית קיט נגרייה כבונוס ;)
מישהו הטיס כזה פעם?

אני הייתי הולך על זה :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=22527

נראה כבר מוכן למאזנות , אבל מי שמכיר J3 יודע שהמראה מטעה והוא ממש לא מתחילים ודיי נבזי בהתנהגות שלו...

liorz055
01-11-2012, 20:39:53
מישהו הטיס כזה פעם?

אני הייתי הולך על זה :

נראה כבר מוכן למאזנות , אבל מי שמכיר J3 יודע שהמראה מטעה והוא ממש לא מתחילים ודיי נבזי בהתנהגות שלו...

nadavz
01-11-2012, 21:54:30
אני הייתי הולך על זה :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dproduct=22527

ראיתי את הטיסן הזה רק שכל האביזרים מיסביב מגיעים למחיר של טיסן מלא ויותר.

Friman
01-11-2012, 22:41:58
אני הייתי הולך על זה :

לא יודע, הקטנצ׳יק השני דווקא די מצא חן בעיניי. במיוחד עם האפשרות לבטל לו את הדיאדרל ולעשות כנף ספורט. את זה פחות אהבתי :(.