PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה מתעדכן - הוספת מאזנות לבננה

tisan4us
04-11-2012, 19:30:18
ערב טוב

הבננה בקושי פונה (הגה כיוון בלבד) , אז החלטתי לשים סרבו מרכזי שיזיז 2 הורנים וישמש כמאזנות.

בשלב ראשון הוצאתי את הציפוי, שלב שני מדדתי אורך ורוחב סרבו

חתכתי עם סכין יפנית בעדינות, והוצאתי את העץ המיותר.

דבק מהיר מסביב לסרבו.

שלב הבא זה לחזק את הכנף ולהדביק איפה שההדבקה רופפת.

הערות /הארות יתקבלו בברכה.

wind556
04-11-2012, 19:41:09
הסרוו ששמת חלש מאד וישבר בקלות
תשים סרוו שהמומנט שלו מעל 2.5 ק"ג לפחות, ועם גיר מתכתי
כמו כן שכחת פרט אחד זניח: אין לך מאזנות ולא עשית מקום למאזנות :cool:

tisan4us
04-11-2012, 20:05:08
סתם לידע כללי , למה סרוו 2.5 ק"ג? בגלל הבלזה ?

אוכל לשים במקום הבלזה קאפה 3 מ"מ?

המאזנות זה שלב הבא :)

בגלל זה הוא שרשור מתעדכן.

הופ הופ טרללה , אין ציפוי ! ..רק שאריות !

Liav
04-11-2012, 21:01:39
בחרת מיקום לא טוב לסרוו - איפה שהקורה הראשית נמצאת, שם פועלים הכוחות הכי חזקים על הכנף, ולכן פגעת מאוד בחוזק שלה לכפיפה.
משיכת up חזקה יכולה לקפל אותה \ לפגוע בסרוו (או שניהם).

הייתי ממליץ לך להשיג עוד סרוו שכזה ולהתקין בכנף שני סרווים - אחד לכל מאזנת. הסרווים ימוקמו בין הפרופילים ולא על חשבון הקורה הראשית (שאסור לפגוע בה בשום אופן).
כך גם לא תצטרך לקנות סרוו חזק יותר, וזה גם יותר נוח לקזז את המאזנות בשלט באופן הזה (לא חסרים יתרונות לשיטה זו)
את החור במרכז הכנף חייבים למלא בחציץ ובהשלמה לקורה שחתכת, ומומלץ מאוד גם לחזק את חיבור ההשלמה להמשך הקורה עם בד פיברגלאס למשל.

tisan4us
04-11-2012, 21:12:18
תודה רבה לכם, מיקמתי סרוו בכל צד (עם חיבור Y )
מאיפה אני רוכש בד פיברגלאס וחציץ? אני צריך חתיכה ממש קטנה

Friman
04-11-2012, 21:24:31

***, מזכיר נשכחות
20 שנה חלפו מהר ;)

wind556
04-11-2012, 21:55:23
סתם לידע כללי , למה סרוו 2.5 ק"ג? בגלל הבלזה ?

אוכל לשים במקום הבלזה קאפה 3 מ"מ?

המאזנות זה שלב הבא :)

בגלל זה הוא שרשור מתעדכן.

אין קשר בין בלזה לגודל הסרוו, אתה צריך סרוו חזק כי הוא מזיז שתי מאזנות
אין ספק שעדיפים שני סרוואים במקום אחד, ועדיף לא להשתמש בחיבור Y. זו ברירת מחדל רק איפה שאין ברירה
בכל מקרה עדיף סרוו מתכתי ולא פלסטיק
כמו כן התחת מהסוף, שזה מיקום הסרוו. מחכה לך עבודה ממשית על המאזנות. אתה צריך לקצר פרופילים, להשלים קורת ציר וכו'. יש שם עבודה ממשית אם אתה עושה את זה נכון.
ואל תשתמש בשום חומר מלבד בלזה

umbo
05-11-2012, 16:37:58
פישלת בגדול !
מבנה הכנף מתבסס על שתי הקורות המרכזיות ואתה חתכת אותן. מה יחזיק את מבנה הכנף ? הסרוו ?
הסרוו צריך להיות להיות מוחזק ע"י הקורה המרכזית ולא להיות במקומה. בנוסף, מנסיון של הטסת הבננה עם כנף מאזנות לא מעט שנים, היא מתפקדת יופי עם סרוו מאזנות אחד, ה-900 של הסיני ואולי משהו מעט חזק יותר (אם אתה חושש ורוצה חזק יותר כדי להיות "בצד הבטוח") , במרכז הכנף.
בעקרון, כשמוסיפים מאזנות צריך להקטין את גובה הדיהדראל. ניהוג ע"י הגה כוון בלבד מצריך דיהדראל גבוה ואילו ניהוג ע"י מאזנות מחייב להקטין את הדיהדראל, אחרת הטיסן יתקשה לפנות ויהיה יציב מידי.
בנוסף, בננה מתקשה לטוס הפוך עם פרופיל הכנף המקורי. אם מוסיפים מאזנות כדאי גם לשנות את פרופיל הכנף לחצי סימטרי. עם פרופיל כזה הבננה יכולה לטוס הפוך בקלות ונותן לה גם יכולת אוירובטית משופרת (עד כמה ש"יכולת אוירובטית" תופס לגבי בננה) - אבל זה אומר למעשה לבנות כנף חדשה - לדעתי זה כדאי שיש לך את הטיסן הזה עם שתי האפשריות. (ראה תמונות מצורפות - גוף של בננה עם שתי כנפיים שונות)

Friman
05-11-2012, 16:46:59
אין קשר בין בלזה לגודל הסרוו, אתה צריך סרוו חזק כי הוא מזיז שתי מאזנות
אין ספק שעדיפים שני סרוואים במקום אחד, ועדיף לא להשתמש בחיבור Y. זו ברירת מחדל רק איפה שאין ברירה
בכל מקרה עדיף סרוו מתכתי ולא פלסטיק
כמו כן התחת מהסוף, שזה מיקום הסרוו. מחכה לך עבודה ממשית על המאזנות. אתה צריך לקצר פרופילים, להשלים קורת ציר וכו'. יש שם עבודה ממשית אם אתה עושה את זה נכון.
ואל תשתמש בשום חומר מלבד בלזה

האם לא ניתן פשוט בקצה הכנף לחבר מאזנות בולטות מעט החוצה עם צירים? האם חייבים לקצר את פרופיל הכנף ולכלול את המאזנות כחלק משטח הכנף הקיים?

tisan4us
05-11-2012, 20:58:02
צודק,

זו באמת הייתי טעות לחתוך בחלק המרכזי של הכנף, אני חדש בתחביב ולומד על בשרי,

מצד אחד אתה אומר שזה שסרבו 900 אחד יחזיק אם אשים סרבו במרכז הכנף, צד שני אתה אומר שזה לא מספיק חזק

בכל אופן מיקמתי סרוו בכל צד כמו שרואים בתמונה, האם זה תקין במידה ואחתוך את הכנף באמצע ואוריד את זווית ההדיהדראל שתהיה ישרה ?

(כמו הטיסן האדום שלך עם הכנפים הלבנות), את החור שיצרתי אמלא בבלזה ואדביק עם דבק גורליה, זה בסדר? ?

הדבק סלוטייפ בתמונה הראשונה זה כדי להצמיד את העץ אחרי ההדבקה בדבק מגע.

umbo
06-11-2012, 20:20:13
צודק,

זו באמת הייתי טעות לחתוך בחלק המרכזי של הכנף, אני חדש בתחביב ולומד על בשרי,

מצד אחד אתה אומר שזה שסרבו 900 אחד יחזיק אם אשים סרבו במרכז הכנף, צד שני אתה אומר שזה לא מספיק חזק

בכל אופן מיקמתי סרוו בכל צד כמו שרואים בתמונה, האם זה תקין במידה ואחתוך את הכנף באמצע ואוריד את זווית ההדיהדראל שתהיה ישרה ?

(כמו הטיסן האדום שלך עם הכנפים הלבנות), את החור שיצרתי אמלא בבלזה ואדביק עם דבק גורליה, זה בסדר? ?

הדבק סלוטייפ בתמונה הראשונה זה כדי להצמיד את העץ אחרי ההדבקה בדבק מגע.

אני ממש לא מתלהב משני סרוו בכנף כזו קטנה ובטיסן שהוא לא מי יודע מה. לטעמי עדיף סרוו אחד באמצע הכנף שמחובר למאזנות עם חיבור ל שאפשר לעשות בקלות רבה (אפילו משאריות של מטריות, כמו שתארתי פעם (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?34507-מטריות-בשימוש-טיסנאים)) ולא עם מוטות שמחוברים באלכסון בין הסרוו למאזנת וזה פשוט "גועל נפש אוירודינמי". :confused:
את מרכז הכנף צריך לתקן באופן רציני. "למלא בבלזה ולהדביק עם דבק גורילה" זה לא תיקון זה פרטש !
תיקון צריך לעשות כמו שמתואר בציור המצורף כשאורך הקטע המשופע\המודבק לפחות פי שש מעובי הקורה. בנוסף צריך להדביק מחזק דיהדראל מדיקט שיעבור את אזור התיקון.
כמו שהסברתי בתוספת לתשובה הקודמת סרוו קטן מספיק לדעתי אבל אפשר גם אחד חזק מעט יותר.

tisan4us
07-11-2012, 18:19:24
חבל שראיתי את ההודעה שלך רק עכשיו

כבר הייתי אצל נגר, קניתי גורילה וחתכתי את הכנפיים באמצע.

complex
07-11-2012, 19:23:39
תראה אופציה שאני יכול לחשוב עליה זה מוט קרבון מכובד שיכנס באזור שחתכת לסרוו צמוד לקורה המרכזית ויהיה מודבק לכל האורך...

בכל מקרה כל הבלאגן הזה ואיפה הרעיון של איך בכלל אתה מתכוון לעשות את המאזנות??

pomerus
07-11-2012, 22:34:11
כמו שנכתב, דבק גורילה במקרה הזה לא ממש יעזור לחיזוק. הוא אומנם מתנפח בייבוש, אבל התוצר של ההתנפחות זה קצף (כמו קלקר), עם חוזק מבני נמוך יחסית (אמרנו קלקר?).
מוט קרבון זה אופציה, אבל יש מעט "בשר" בלזה לעבוד איתו.
אפשר לשקול להדביק קורות קרבון משני הצדדים של הקורה הראשית. אופציה נוספת - חיזוק חיבור הכנפיים עם דיקט, וחיזוק נוסף של בד פיבר והדבקת אפוקסי, אחרי שמקטינים את הדיהדרל המקורי.

עדיין לא ברור איך אתה חושב לעשות את המאזנות עצמן? האם אתה מתכוון לחתוך את הפרופילים, לחזק את מקום החיתוך בכנף ובמאזנת? או שיש לך רעיון אחר?

האם יש לך חבר שבקיא בבניית בלזה, ושיכול ללוות אותך בפרוייקט הזה?

umbo
08-11-2012, 07:42:41
המצב הוא עדיין בר תיקון.
תמלא בבלזה (מודבקת טוב) את האזור הכחול (שהיה מיועד לסרוו) ותחליק את פני השטח שיהיו ישרים ויתאימו לזוית הדיהדראל החדשה שאתה רוצה.
לאחר שיש התאמה תנסר חריץ - בקו האדום (ממש לנתק את הפרופילים והציפוי מהקורות) ברוחב מדויק של דיקט ממנו תעשה מחזק דיהדראל חדש (הקווים האדומים בשני חלקי הכנף) תדביק אותו למקום והכנף תהיה כמו חדשה.
מצטער "לאכזב אותך ואחרים" :) - אין צורך בשום חלקים אקזוטיים כמו קרבון, דבק גורילה מתנפח או כל תחכום אחר - זה סתם תיקון פשוט ובסיסי של כנף

tisan4us
08-11-2012, 10:16:27
תודה ,

אם אחתוך את הפרופילים ואכניס באמצע דיקט או כל מוט מחזק (קארבון/דיקט) כמו בתמונה הבאה האם זה יהיה בסדר

Liav
08-11-2012, 10:46:44
לאחר שיש התאמה תנסר חריץ - בקו האדום (ממש לנתק את הפרופילים והציפוי מהקורות) ברוחב מדויק של דיקט ממנו תעשה מחזק דיהדראל חדש (הקווים האדומים בשני חלקי הכנף) תדביק אותו למקום והכנף תהיה כמו חדשה.
מצטער "לאכזב אותך ואחרים" :) - אין צורך בשום חלקים אקזוטיים כמו קרבון, דבק גורילה מתנפח או כל תחכום אחר - זה סתם תיקון פשוט ובסיסי של כנף

עמירם, אכן זה תיקון כנף פשוט עם דיקט, אבל לדעתי הרבה יותר פשוט להניח בד פיברגלאס על החיבור בין הכנפיים, מאשר להתחיל לנסר את הכנף.
פיברגלאס היום הוא לא כזה "אקזוטי". ניתן למצוא אותו בכל חנות טסנים.

tisan4us - אם אתה לא יודע לעבוד עם פיברגלאס, ומעדיף לתקן עם דיקט - זה גם פתרון טוב מאוד.

תודה ,

אם אחתוך את הפרופילים ואכניס באמצע דיקט או כל מוט מחזק (קארבון/דיקט) כמו בתמונה הבאה האם זה יהיה בסדר

לא.
אתה צריך להכין מחזק מדיקט בצורת V, בזווית המתאימה, והכי חשוב שהוא יודבק לקורה הראשיתו ולחציצים.
הדבקה של דיקט באזור אחר בכנף לא תמנע מהכנף לקרוס.

דבר חשוב שהייתי משנה - כדי להקטין את הסיכוי לנקודת שבר - הייתי מסיים את המחזק בשיפוע - והוא היה נראה כך:
77398

tisan4us
08-11-2012, 14:10:00
ליאב, הקובץ המצורף לא עובד,

ולצערי לא הבנתי איך בדיוק אני מחזק ב V את הכנפיים.

Liav
08-11-2012, 15:24:15
נסיון שני
77400
בהתאם לזווית הדיהדרל שתקבע תעשה את המחזק באותו אופן.
אם תחליט שהכנף שטוחה לחלוטין (ללא זווית דיהדרל כלל), המחזק צריך להיות בצורה של טרפז הפוך (ולא מלבן)

Liav
08-11-2012, 15:33:52
ולהמחשה - איך זה אמור להיות מודבק (רק מהצד האחורי של הקורה)
77401

Observer
08-11-2012, 18:20:14
ואל תדביק עם דבק גורילה אלא עם דבק אפוקסי - גם את הדיקט V לקורה וגם בין שורש הכנף אחת לשניה.
ותחסוך לעצמך טעויות נוספות ותתייעץ עם אלה שכבר מכירים את הבננה שימליצו לך על זוית הדיאדרל הרצויה לטיסה עם מאזנות.

tisan4us
18-11-2012, 18:24:33
הדבקה :

2 הכנפיים הודבקו עם אפוקסי

שלב הבא זה למלא עץ בחורים ולהדביק, ואח"כ יבואו הדרדסים.

תודה לאסף מהפורום על העזרה והאירוח :)

Friman
18-11-2012, 19:00:32
איך אתה מתכוון לבנות את המאזנות עצמן?

tisan4us
19-11-2012, 00:03:52
לחבר כמו בתמונה
יצא עקום בטירוף אבל זו הכוונה, לחבר עם בלזה וציר שמחובר אחד לכנף ואחד לבלזה של המאזנות

Liav
19-11-2012, 09:05:02
שמח שהתקדמת לקראת סיום הטיסן :)

אבל למה אתה מוסיף לעצמך עבודה מיותרת? בשביל מה שני הדיקטים הנוספים?
אני מבין שאתה חושב שזה מוסיף חוזק, אבל זו אשליה.. הם לא פוגעים בכנף אבל מוסיפים רק משקל. (וכתבתי את זה מוקדם יותר)
העניין הוא שהדיקטים הקטנים לא מחזקים את הקורה הראשית, ובמאמצים חזקים מדי, היא זו שתישבר, בעוד ששני הדיקטים הללו ישארו שלמים.
איך זה יעזור לך לא לרסק את הטיסן?

חבל גם שהדיקט הגדול לא גבוה יותר - כדי שיודבק גם לקורה התחתונה.
הוא מודבק רק לעליונה - שזה בעצם עיקר התיקון, ולכן הטיסן יחזיק מעמד,
אבל אם כבר ניסרת את הכנף ושמת חיזוק, אז היה עדיף בהרבה שהוא יהיה גדול יותר ויכסה את כל הקורה מאחורה.

מקווה שאתה מקבל את זה בתור ביקורת בונה לקראת התיקונים הבאים שתזדקק לעשות, הרי אין טיסנאי שלא מרסק פעם ב... (כולל אותי)

אל תהסס להמשיך לשאול שאלות ותמשיך לעדכן על הבניה ועל הטסט.

Friman
19-11-2012, 09:13:15
לחבר כמו בתמונה
יצא עקום בטירוף אבל זו הכוונה, לחבר עם בלזה וציר שמחובר אחד לכנף ואחד לבלזה של המאזנות

כלומר אתה לא מקצר את הפרופילים ואת הכנף על חשבון המאזנת אלא מוסיף את המאזנות כתוספת המשך לכנף?
זה גם מה שאני הנחתי שאפשר לעשות אבל האחרים פה התייחסו לנושא באמירה שחייבים לקצר את הפרופילים ו-(אם אני מבין נכון) להכניס את המאזנת כחלק משטח הכנף הקיים.

Liav
19-11-2012, 09:19:59
כלומר אתה לא מקצר את הפרופילים ואת הכנף על חשבון המאזנת אלא מוסיף את המאזנות כתוספת המשך לכנף?
זה גם מה שאני הנחתי שאפשר לעשות אבל האחרים פה התייחסו לנושא באמירה שחייבים לקצר את הפרופילים ו-(אם אני מבין נכון) להכניס את המאזנת כחלק משטח הכנף הקיים.

אם אנחנו מעוניינים לבחור בדרך האווירודינמית יותר, הרי שאנחנו מעוניינים לשמור על הצורה המקורית של הפרופיל.

תוספת מאזנות מאחורי שפת הזרימה תשנה את צורת הפרופיל ותפגע בכושר הטיסה.
קיצור הפרופילים והכנסת המאזנת כחלק משטח הכנף הקיים תשמר את צורת הפרופיל, אבל מדובר בעבודה הרבה יותר מסובכת ליישום.

בסופו של דבר, בטיסן שכזה שמטרתו כיף בלבד (לא תחרותי) אני לא רואה מניעה לחבר את המאזנות מאחורה, כדי לפשט את העבודה.
אמנם הטיסן יטוס פחות טוב, אבל זה לא השיקול העיקרי כאן.

umbo
19-11-2012, 12:32:04
מצטער להיות האיש הרע ......
התיקון שלך לא שווה פרוטה ! לדעתי כדאי לפרק מחדש את הכנף לשתים (פשוט לנסר מחדש).
כמו שכתב ליאב, חבל שהמחזק לא על כל רוחב הכנף אבל מה שחשוב הרבה יותר זה שכוון הסיבים "בחיזוק" שהדבקת הוא לרוחב בעוד שהוא חייב להיות לאורך החלק (כמו שמסומן בתמונה )
לחיזוק כזה כמעט ואין שום משמעות.
הדבקת חיזוקים צריכה להיות לכל רוחב הכנף כי חוזקו של הדיקט נובע (בין היתר) מרוחבו. רוב העומס הוא בשוליים העליונים והתחתונים של החלק וככל שהמרחק ביניהם גדול - החיזוק חזק יותר.
שני ה"חיזוקים" הנוספים פשוט מיותרים !!! ולא מחזקים דבר. אם אתה רוצה עוד חיזוקים הם חייבים להיות צמודים לקורות ! במקרה הזה שפת ההתקפה ושפת הזרימה של הכנף הם מקומות טובים לחיזוק נוסף (בכנף כזו אפשר גם בלי, אבל אם אתה רוצה ...... ) כמו שמסומן בתמונה השניה וכאמור עם כוון סיבים נכון - לאורך החלק ולא לרוחבו.
בענין המאזנות, אני הייתי חותך את שפת הזרימה לאורכה ומשאיר ממנה רק קורה ברוחב 5 מ"מ בערך (זה יספיק כחיבור לפרופילים) ומוסיף מאחור מאזנת חדשה "בחלק החסר" שתרחיב את הכנף רק במעט - אותם חמישה מ"מ שנשארו משפת הזרימה. זה יהיה גם חיזוק מספיק למבנה הכנף וגם שמירה סבירה על פרופיל הכנף.

מכוון שאנחנו לא מסבירים דברים בסיסיים, שנראה לנו שכל אחד יודע, אנא, תתיעץ יותר - לפני ולא אחרי מעשה.

בהצלחה :cool:

pomerus
19-11-2012, 12:32:41
לחבר כמו בתמונה

אני רואה בשרטוט ששמת שאתה מתכוון לחבר מאזנת לכול אורך הכנף. בהנחה שהמאזנת תשמש רק לציר ה-ROLL, אפשר לשקול אופציה של מאזנת רק על חצי הכנף - החצי הרחוק מהגוף כמובן.
הסיבה היא שקרוב לגוף ההשפעה של המאזנת על ציר הסבסוב הרבה יותר קטנה (אפקט ה"מנוף").
כמו שליאב כתב, הוספת המאזנת אחרי שפת הזרימה תפגע בעילוי שהכנף מייצרת ותגדיל את הגרר. אני תוהה אם לא כדי לנסות ולהקטין את הפגיעה.
בטיסני 3D המאזנת היא אכן לכול אורך הכנף, ומנצלת גם את הprop wash (זרם האוויר שהפרופ זורק אחורה לאורך ציר הגוף). אבל בטיסן שלך שיטוס ולא ירחף אפשר "להשתמש" בזרימה הטבעית של האוויר על הכנף.

מה דעתך / דעתכם?

Liav
19-11-2012, 12:53:02
אבל מה שחשוב הרבה יותר זה שכוון הסיבים "בחיזוק" שהדבקת הוא לרוחב בעוד שהוא חייב להיות לאורך החלק (כמו שמסומן בתמונה )

שמתי לב גם לזה.
הנחמה היחידה שמצאתי היא שבדיקט, תמיד בכל שכבה הסיבים הם ב-90 מעלות לשכבה הקודמת, משמע יש שם גם סיבים לאורך הכנף ולכן למרות שזה לא אופטימלי, אני מאמין שיחזיק מעמד.
אגב, העובדה שכיוון הסיבים בשני צידי הדיקט היא באותו כיוון בדיוק מעידה שתמיד יש בדיקט כמות אי-זוגית של שכבות (3 \ 5 \ 7 ..)

Oran_T
19-11-2012, 13:47:28
יש לי בננה עם מאזנות.

מש כיפי להטיס אותה.
אם לא ידעת טיסן חיפה מוכרים קיט של מאזנות וגם תוכנית לכנף מאזנות

tamos
19-11-2012, 16:41:42
גם אני פירקתי את הכנף של הבננה שלי מתוך שעמום על מנת להוסיף מאזנות.
אני פירקתי את החיזוק המקורי פשוט, בלי ניסורים ובלי שטויות.
מישהו יודע מהי הזווית דיהדרל המתאימה?
והאם צריכים להוסיף חיזוקים נוספים?

wind556
19-11-2012, 17:03:15
מצטער להיות האיש הרע ......
התיקון שלך לא שווה פרוטה ! לדעתי כדאי לפרק מחדש את הכנף לשתים (פשוט לנסר מחדש).
כמו שכתב ליאב, חבל שהמחזק לא על כל רוחב הכנף אבל מה שחשוב הרבה יותר זה שכוון הסיבים "בחיזוק" שהדבקת הוא לרוחב בעוד שהוא חייב להיות לאורך החלק (כמו שמסומן בתמונה )
הדבקת חיזוקים צריכה להיות לכל רוחב הכנף כי חוזקו של הדיקט נובע (בין היתר) מרוחבו. רוב העומס הוא בשוליים העליונים והתחתונים של החלק וככל שהמרחק ביניהם גדול - החיזוק חזק יותר.
שני ה"חיזוקים" הנוספים פשוט מיותרים !!! ולא מחזקים דבר. אם אתה רוצה עוד חיזוקים הם חייבים להיות צמודים לקורות ! במקרה הזה שפת ההתקפה ושפת הזרימה של הכנף הם מקומות טובים לחיזוק נוסף (בכנף כזו אפשר גם בלי, אבל אם אתה רוצה ...... ) כמו שמסומן בתמונה השניה וכאמור עם כוון סיבים נכון - לאורך החלק ולא לרוחבו.
בענין המאזנות, אני הייתי חותך את שפת הזרימה לאורכה ומשאיר ממנה רק קורה ברוחב 5 מ"מ בערך (זה יספיק כחיבור לפרופילים) ומוסיף מאחור מאזנת חדשה "בחלק החסר" שתרחיב את הכנף רק במעט - אותם חמישה מ"מ שנשארו משפת הזרימה. זה יהיה גם חיזוק מספיק למבנה הכנף וגם שמירה סבירה על פרופיל הכנף.

מכוון שאנחנו לא מסבירים דברים בסיסיים, שנראה לנו שכל אחד יודע, אנא, תתיעץ יותר - לפני ולא אחרי מעשה.

בהצלחה :cool:

אתה לא האיש הרע בגלל הדברים האלה
אתה האיש הרע בגלל שאתה משתף פעולה עם הדרכת בנייה בהתכתבות, שזה מתכון לטעות על טעות, וזה מה שיוצא כאן :cool:
יותר פשוט כבר לבנות טיסן שלם מההתחלה במקום ערמת הטלאים הזאת, ואז לא יהיה טיסן טוב, אלא מצויין
האמת שהיה מאד קל מלכתחילה לבצע מאזנות, נראה שהאפשרות לעשות את זה בפשטות כבר חלפה

ולבעל הטיסן:
אם אתה רוצה לצאת מהמצב הזה בצורה נכונה, אתה מוזמן ותקבל הנחיות מלאות ומדוייקות פנים אל פנים ומול הטיסן עצמו, ולא בהתכתבות

sharonx
19-11-2012, 18:03:25
ורק תמורת 800 שקל או שזה רק עבור בניית ביקסלר?

Sent from my Samsung Galaxy II using Tapatalk

tisan4us
20-11-2012, 00:26:39
הייתי בטוח שהדיקטים הם לחיזוק ולכן הוספתי (ובמקרה הזה כל המוסיף גורע)

הטיסן הזה לא יעשה תרגילים שצריכים כנף חזקה, סה"כ הקפות, המראות ונחיתות, טריינר ללימוד (בנוסף לפאן קאב)

תודה על הביקורת , תמיד טוב לדעת וללמוד ממנוסים ממני, אמשיך ואעדכן.

בינתיים הדבקתי את החוטים (מילאתי בחתיכות בלזה והוספתי גורליה כמו שהוצע)

שלב הבא זה קיבוע הסרוואים והדבקת המונוקונט

eitanbin
20-11-2012, 05:02:38
אתה לא האיש הרע בגלל הדברים האלה
אתה האיש הרע בגלל שאתה משתף פעולה עם הדרכת בנייה בהתכתבות, שזה מתכון לטעות על טעות, וזה מה שיוצא כאן :cool:
יותר פשוט כבר לבנות טיסן שלם מההתחלה במקום ערמת הטלאים הזאת, ואז לא יהיה טיסן טוב, אלא מצויין
האמת שהיה מאד קל מלכתחילה לבצע מאזנות, נראה שהאפשרות לעשות את זה בפשטות כבר חלפה

ולבעל הטיסן:
אם אתה רוצה לצאת מהמצב הזה בצורה נכונה, אתה מוזמן ותקבל הנחיות מלאות ומדוייקות פנים אל פנים ומול הטיסן עצמו, ולא בהתכתבות

עודד
אנחנו כותבים בפורום ,הפורום הוא מקום בו שואלים שאלות ומחליפים מידע ומתיעצים , לרובם זה ההובי שלהם ולא עבודה,
אין מניעה מלקבל ולהעביר הצעות לתיקון טיסן ולא כל דבר צריך לעשות פנים אל פנים, לשמחתנו יש היום אינטרנט שהופך הכל ליותר קל,
אין ספק אילו שואל השאלות היה רוצה ומרגיש צורך היה מצלצל אליך ,או מגיע ,אנשים בוגרים לוקחים אחריות על המעשים שלהם,
אתה בטח קורא את השירשורים ב rcgroups עשרות דפים של שאלות ותשובות.
איתן

MDreamer
20-11-2012, 14:42:42
פורום הוא מקום שמטרתו היא להתייעץ/ללמוד דברים בהתכתבות, תמונות וסרטונים ובניה.

עודד,

אם אתה כל כך בטוח שמה שאתה עושה הוא הטוב ביותר ואתה עשית/עושה זאת אינספור פעמים בצורה משובחת ואיכותית עשה טובה ותצלם זאת פעם אחת בוידאו ברור עבור כל מי שפה ועבור החדשים שעוד יבואו. ככה כולם יוכלו להנות בחינם מבניה איכותית שרק מעטים יודעים לעשות בעולם. האם יש משהו שאתה עושה מצלמת הוידאו לא תוכל לצלם/להקליט?

זה יחסוך המון שיחות טלפון רבות מתישות ויקטין את הכנסותהן של חברות הסלולר החמדניות.

מעיין

wind556
20-11-2012, 16:12:41
אני עושה את זה בכל פעם שאני בונה משהו, מצלם ומעלה לפורום
אם שכחת, ריכוז המידע בחתימה שלי יזכיר לך את זה

MDreamer
20-11-2012, 18:27:21
אתה מדבר על זה?

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?44815-%E1%E9%F7%F1%EC%F8-%E4%E3%F8%EB%FA-%E4%F8%EB%E1%E4-%EE%EC%E0%E4

wind556
20-11-2012, 22:37:36
גם על זה, יש עוד הרבה

MDreamer
21-11-2012, 06:13:35
אני מדבר על שרשור בניה לביקסלר. שרשור שבו כ-ל מה שצריך לדעת לדעתך מרוכז ומישהו יכול ללמוד ממנו לעשות את הדברים בבית בחינם.

wind556
21-11-2012, 08:50:52
אני מדבר על שרשור בניה לביקסלר. שרשור שבו כ-ל מה שצריך לדעת לדעתך מרוכז ומישהו יכול ללמוד ממנו לעשות את הדברים בבית בחינם.

זה בדיוק מה שיש שם.
ושוב, לא רק זה

MDreamer
21-11-2012, 11:58:23
אני מסיים את הדיון כדי לא לחטוף לפותח השרשור את הדיון אך אני חושב שהנקודה הובנה

roydor
21-11-2012, 17:12:25
חזרה לדיון המקורי,
מהכרותי את ה"בננה" (עברו הרבה שנים מאז הטסתי אחת), ישנם מספר הבדלים משמעותיים בין כנף המאזנות לכנף ללא המאזנות מעבר למאזנות עצמן שהעיקרי שבהם הוא שימוש בפרופיל כנף שונה, פרופיל סמי-סמיטרי אשר משפר את התנהגות הכנף בזמן ה-ROLL ומשפר את נצילות המאזנת. הפרופיל מותאם לשימוש במאזנות ולכן נותן ביצועים טובים יותר מהפרופיל הקיים אשר מוסיפים לו מאזנת.
המלצתי היא שתשקול בחיוב בניית כנף המאזנות כפי שמתכנן הטיסן (רמי גולדשטיין) תיכנן במקור שכן הושקע זמן רב ומספר אבות טיפוס עד הגעה לתיכנון הסופי (יצא לי להטיס/לראות טסים את חלק מאבות הטיפוס)

tamos
21-11-2012, 18:01:36
78144
http://img28.imageshack.us/img28/2604/img1380f.jpghttp://img28.imageshack.us/img28/2604/img1380f.jpg
זו ההתקדמות שלי.
נשאר לי לייצר מחזק דיהדרל מדיקט, ולהדביק את שתי הכנפיים ביחד. בנוסף לייצר מקום לסרוו באמצע ולייצר מאזנות חדשות.
רוידור, כמובן שהכנף לא תתנהג כמו המקורית. אבל הטיסן שוכב בו במחסן, אז ראיתי את השרשור ואמרתי למה לא? מקסימום לא יטוס טוב, גם ככה לא טס.

tisan4us
21-11-2012, 21:36:32
האם ניתן לחתוך את החלק המסומן בירוק ?

ואח"כ לחתוך את כל חלק הכנף שמסומן באדום ולחבר בלזה חדשה ?

הכנף לא תהיה חלשה מידי ?

umbo
22-11-2012, 05:41:26
האם ניתן לחתוך את החלק המסומן בירוק ?

ואח"כ לחתוך את כל חלק הכנף שמסומן באדום ולחבר בלזה חדשה ?

הכנף לא תהיה חלשה מידי ?

אתה יכול להוריד את קצות הכנף כי הם רק סיום אוירודינמי (אבל גם חיזוק לפרופיל האחרון של הכנף) ולא חלק משמעותי מאוד במבנה עצמו. אבל אני לא רואה צורך בכך, אפשר וכדאי לעשות את השינוי שסימנת באדום בלי לגעת בקצה הכנף או להסיר אותו בזהירות ולהחזיר אחר כך.

Liav
22-11-2012, 08:12:47
עוד הערה קטנה (לא שצריך לשנות משהו - אבל עוד המלצה לפעם הבאה):

ראיתי שהעברת את החוטים של הסרווים מעל הפרופילים ודרך החציצים של הקורה.
אני חוזר על זה שוב - בקורה אסור לגעת בשום צורה(!) - היא החלק שאמור להיות הכי חזק בכנף, וכל חור בה יכול ליצור נקודת שבר.

אז איך היית אמור להעביר את החוטים?
פשוט - מותר לעשות חור בפרופיל - שם אין שום פגיעה בחוזק הכנף.
פשוט קודחים חור בכל הפרופילים במרחק של 1 ס"מ מאחורי הקורה ומשחילים דרך שם את החוט.
גם בפרופיל השורש העבה, מותר לקדוח חור לרוחבו - אין שום נזק.
ואת החוטים הייתי מוציא דווקא מהצד התחתון - כדי שיכנסו לתוך הגוף ויגיעו למקלט בקלות.

tisan4us
27-11-2012, 23:48:00
עדכון

מחר אחבר צירים ואת המאזנות

wind556
28-11-2012, 07:31:06
המאזנות יצאו לך צרות מדי
היעילות שלהן מאד נמוכה כך

tisan4us
28-11-2012, 07:41:20
התכנון הוא לעשות כמו בתמונה :

tisan4us
29-11-2012, 22:35:37
זהו !
תודה רבה לכולם ! :)

מחר טיסת מבחן

אטקין ש
29-11-2012, 22:57:06
לא שייך לעולם הטיסנים אבל כל כך הרבה זמן ועבודה ........
היה מעניין הדיון אז באמת עקבתי

בהצלחה לך !!!