PDA

צפייה בגרסה מלאה : ערכות 2.4ghz של corona

ShaharBD
08-08-2008, 21:59:32
משהו ניסה\שמע תגובות על המערכות הללו?

http://www.bidproduct.com/part/Product_view_TRANSMITTER%20RECEIVER%20CRYSTAL_125. html

שחר

guylihi
08-08-2008, 23:00:25
מזה מיתחבר לשלט?
מה הטווח שלה?
היא משדרת ישיר או מקליטה?

ליאור זהבי
08-08-2008, 23:40:59
Corona 2.4GHz RF module & Receiver
Thank you for purchasing our Corona 2.4Ghz RF transmitter module & receiver. In order
to fully utilize the performance potential of this system, we suggest you first read the manual.

Using the Corona 2.4GHz system
1. Our new Corona 2.4GHz transmitter module and receiver are designed to
completely eliminate radio interference and glitches which have troubled model hobbyists
for years. The software designed exclusively for the transmitting module and receiver instantly locates and assigns safe and protected channels. Other flyers in the area can
not create interference that normally would corrupt transmitter signals. The Corona
2.4GHz adheres strictly to Frequency-Hopping Spread Spectrum (FHSS) communication standards by constantly switching across a wide band of frequencies. Combining Corona¡¦s software with FHSS we have designed a transmitter and receiver capable of providing modelers the highest performing radio system available.
Features of Corona 2.4GHz transmitting module and receiver
The new lightweight, advanced technology unit has the following features:

1. Extended operating range 1.5 km range, which has been tested in a real flying environment.

2.A 5dbi gain transmitting antenna ensures the wave lengths are evenly distributed throughout the transmitting horizon ensuring the stable signal .

3.One-key user friendly setup mode.

4.Double receiver antennas guarantee the plane receives the signal regardless of the maneuver or attitude.

5.The unique receiver design makes the Corona module easy to install and ensures reliability.

6.Corona's advanced needle design ensures the lightest possible receiver

נשמע מעניין מאוד.. אשמח לשמוע חוות דעת אם יש כאלו.

ZvikaF
09-08-2008, 11:02:35
ליאור, מהשורה השניה אפשר להבין שרכשת מערכת כזו ?!

אופס, נכנסתי לאתר וראיתי שהעתקת את הכתוב... איזה אזהרות לגבי מולטי-פס....

b1yossi
09-08-2008, 11:09:32
לא יודע אם ליאור רכש כזו או לא אבל הפיסקה מובאת מכאן (http://www.bidproduct.com/part/Product_view_TRANSMITTER%20RECEIVER%20CRYSTAL_125. html)

ליאור זהבי
09-08-2008, 12:49:56
אני לא רכשתי ידידי. רק הבאתי את המידע הכתוב לעיונכם.

שדדרומי
01-09-2008, 14:44:45
טוב הוא הגיע מחיר 56 $ ושבוע וחצי המתנה טסט פליי ביום שישי :) מצורפות תמונות .

ע"פ רושם ראשוני חוטי האנטנה יושבים על מעיין ציר - לא ממש נראה לי ,כמו כן הגימור החיצויני דיי זול אין התאמה מלאה בין חלקי הפלסטיק ת נוריות החיוווי מכוסות , לא מצורף כל מידעון ( יש הרבה ברשת )

ShaharBD
01-09-2008, 15:17:14
Southern tit,

אשמח לקבל דיווח מפורט מהשטח על הביצועים. על איזה טיסן אתה הולך לנסות את המקלט?

בהצלחה,
שחר

שדדרומי
01-09-2008, 16:52:04
קלקר :) לא משהוא שיכאב הלב

בקיצור פאנגט הניסויים שלי כבר התעללתי בו עם מניפה

שדדרומי
01-09-2008, 20:38:25
טוב זה עובד בכל אופן בבית הצלחתי לחבר למשדר פוטבה 8 ערוצים החיבור לא היה זריז ורק לאחר מספר נסיונות זה הצליח יתכן וזה בגלל טלפון ואינטרנט שעובדים גם על 2.4

Boogle
01-09-2008, 20:56:37
גם שלי הגיע, אמנם "שחטו" אותי ב6$ יותר מידידי פה למעלה, אבל זה עובד.
לקח לי קצת זמן וrtfm להבין איך לסנכרן השניים, מה שצריך זה לא לעזוב את הכפתור במקלט עד שהם מסתנכרנים.
או בקיצור, להדליק השלט תוך לחיצה על כפתור המשדר, ולהדליק המקלט תוך החזקת הכפתור עליו עד אשר הוא מסיים להבהב פעמיים ואחרי כ10 שניות נוספות הוא מרביץ ריצוד ארוך שאז הסינכרון הושלם.
לא ראיתי בבדיקה בבית גליצ'ים, והכל הגיב כיאות , אבל המקלט נראה קצת דערדעלה וקשה לי לסמוך על קונקטורי המיני rf שמהם יוצאות האנטנות.
למען האמת גם האנטנה שמזדקרת מאחורי השלט ונתקלת לי ביד לא ממש מלבבת אותי, אבל מקווה לעשות טסט בשבת.

יש לשים לב שהמקלט עובד על CROSS DIVERSITY מה שאומר שצריך למקם (להדביק ) את שתי האנטנות בניצב אחת לשניה. (ומי שלא יודע האנטנה זה רק החלק הלבן הבולט מהכבל השחור).
לגבי בדיקת הטווח, נראה לי שיהיה קשה לבדוק, בשני מקורות שונים ברשת ההסבר קצת שונה, אבל העיקרון של להחזיק את אנטנות המקלו אופקיות ואנטנת המשדר אנכית ולהתרחק עושה שכל, בכל מקרה הם לא סיפקו קריטריון למהו המרחק שבו ניתן לומר שהטווח תקין.

למי שצריך, מדריך עדכני מצאתי כאן (http://rchobbyboy.com/manual/2.4Ghz.pdf)

נ.ב. למתעניינים, השלט הוא HITEC ECLIPSE 7

שדדרומי
01-09-2008, 22:59:33
כנראה שנאלץ לבצע בדיקת תווח בצורה הלא מדעיית, על הקרקע 100 מטר אנטנה רגיל טיסן 1 מטר מהריצפה

Boogle
02-09-2008, 09:03:15
כנראה שנאלץ לבצע בדיקת תווח בצורה הלא מדעיית, על הקרקע 100 מטר אנטנה רגיל טיסן 1 מטר מהריצפה

כל יום הטסה יש התעמלות בוקר :d

Boogle
06-09-2008, 12:32:59
אז היום הטסתי עם המערכת.
הניסיון בוצע על ססנה חשמלית (הידועה כ"מפלצסנה" - עופר947 תאכל את הלב:)). + שלט הייטק אקליפס 7. אגב, לשלט זה אין בעיית מרכז כובד עם אנטנה סגורה :)
התקנתי את האנטנות כמומלץ במדריך בניצב, (שימו לב האנטנה היא רק החלק הלבן, המעטפת השחורה של הכבל היא קו התמסורת בין האנטנה למקלט).

בדיקת טווח, שוב בוצעה כמומלץ במדריך, אנטנת משדר זקופה ומטוס מוחזק אופקי באויר ע"י עוזר מוסמך (תודה צחי).
אחרי כ50 מטר התייאשתי והפסקתי את המדידה.

המראה והתנהגות באויר- הכל הלך חלק ללא גליצ'ים או אילו תנועות לא רצוניות, עליתי לגובה בו כמעט והיתה לא נראית (מוטת כנף בערך מטר). כולם ברקע צעקו שזה טווח מספיק., שוב ללא בעיות מיוחדות.

בנחיתה, אינני יודע אם לשייך לבקר או למקלט או לשילוב ביניהם, מתוך כ 6 נחיתות ב 3 מהן כשהטיסן היה בגובה כ10 מטר ומרוחק כ20 מטר ממני המצערת כאילו נפתחה 2-3 קליקים ללא שום סימפטומים בהגאים האחרים, ואיך שעברת את הקו שלי עוד כעשרה מטר התופעה פסקה והנחיתות הושלמו בהצלחה. אני חושד בזוית האנטנה של המשדר או בזוית המשדר, כי בטיסות האחרונות הטיתי את עצמי והמשדר קצת אחרת והתופעה לא חזרה.

שבוע הבא נבדוק על המוסטאנג 46 ניטרו שלי:)

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=1902&stc=1&d=1220693797

שדדרומי
06-09-2008, 19:03:34
גם אצלי הטסט היה מצויין ללא כל הפרעות טיסה עם פאנגט בעייתי ( מערכת עם עבר של הפרעות) וכדיי לערער את זה יותר הוספתי ubec חיצוני סיני שע"פ 947 ידוע לשימצה, בכל מקרה הטיסן התנהג למופת ללא כל הפרעה , תחשה אישית שלי שמרווחי התנוע גדולים והתנוע לא לינארית , בקצור לא בטוח שמתאים ל 3d אבל כל דבר אחר זה מצויין

b1yossi
06-09-2008, 22:16:47
גם אצלי הטסט היה מצויין ללא כל הפרעות טיסה עם פאנגט בעייתי ( מערכת עם עבר של הפרעות) וכדיי לערער את זה יותר הוספתי ubec חיצוני סיני שע"פ 947 ידוע לשימצה, בכל מקרה הטיסן התנהג למופת ללא כל הפרעה , תחשה אישית שלי שמרווחי התנוע גדולים והתנוע לא לינארית , בקצור לא בטוח שמתאים ל 3d אבל כל דבר אחר זה מצויין

איך זה שמשדר\מקלט אחראים למרווחי תנועה ?

אתה מתכוון ל- leg time ?

שדדרומי
07-09-2008, 10:33:27
במילים פשותות הסרבו זז בקפיצות ולא בתנועה רציפה .

b1yossi
07-09-2008, 11:38:19
במילים פשותות הסרבו זז בקפיצות ולא בתנועה רציפה .

אפשר להניח שזה קשור למקלט בעצמו ולא לטכנולוגיית השידור\קליטה ?