PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורום HIGH END עד שזה מגיע לסופרטיביות

AVB
10-11-2012, 22:46:40
היי,

שלום שמי אביב מטיס F1A מספר שנים לא מבוטל, היום הגעתי לעזור במדידה של אליפות ישראל בF3K ולראות את התחום שאני הולך להיכנס אליו

זה פשוט הדהים אותי שאנשים לא באים לתחרות בגלל מזג אוויר שבסוף התברר כחוקי למדיי, אפילו לא קרוב למגבלות החוקה !!

זה נראה לי ממש לא רציני, חובבני, ולא יקדם את הספורט הזה לרמות בינלאומיות.

יש לפורום הזה שם טוב HIGH END אבל התחושה שלי שזה לא ממש מתאים.

אשמח לתגובות בנושא.

roydor
10-11-2012, 23:11:38
אביב,

אני מתחרה כבר 15 שנים בתחום הדאונים, F3J, F3F, F5J ו- F3K
השתתפתי בשתי אליפויות עולם, שתי אליפויות אירופה ובחרתי עוד שלוש פעמים לא לצאת לנבחרות שנכנסתי אליהן בגלל סיבות אישיות (חלקן כלכליות).
צר לי שלא ברור לך מדוע אנו, מתחרי הדאונים הוותיקים, בוחרים שלא לקחת חלק בהלקאה העצמית שהיא נחלת המתחרים בתחרויות החופשיים.
כאשר השטח בוצי, יש תחזית לגשם ולרוח וברור לנו שאחוז הטיסנים השבורים של המתחרים המתחילים והפחות מנוסים עשוי להיות גבוה בגלל התנאים, אנו מעדיפים לחכות למזג אוויר בו אנשים יהנו מהתחרות שכן זה מה שמשאיר אנשים במחלקה.
זו לא חוכמה להגיע לשטח מלא בוץ, להטיס בין הטיפות, לרסק טיסנים (וכאשר הרוח חזקה יש אחוז גדול מאד של נזקים בקרב המתחילים והפחות מנוסים), לטנף את הטיסנים ואחר כך להתפלא למה אנשים מחליטים שתחרויות זה לא בשבילם ונוטשים את המחלקה.

בעבר היינו מתעקשים על קיום תחרויות בכל מצב, במידה ועומד בקריטריונים, אז מטיסים.
כבר יצא לי להטיס בחום של 45 מעלות, בסופות חול, בגשם, ברוח במגבלה של ה-F3J (כ-12 מטר לשנייה), בשיטפונות ועוד.
מה שקרה עם הזמן זה שהצעירים, התפרנים ואלו שמגיעים בשביל הכיף הפסיקו להגיע לתחרויות (F3J בעיקר) כי נמאס להם לשבור את הטיסנים (קרי, לא כיף!) וכמות המתחרים ירדה עד לסגירת המחלקה.
לכן, כאשר אנו רואים כי מזג האוויר גרוע ביותר אנו מעדיפים לדחות את התחרות ולנצל את הזמן עם המשפחה (כן, יש לנו גם את זה על הראש) ולא לבוא לתחרות הלקאה עצמית שהערך הספורטיבי שלה נמוך ואחרי זה עוד "לשלם" ריבית דריבית כי הילדים שיגעו לנו את בנות הזוג ביום בו אי אפשר לזרוק אותם החוצה לשחק בגינה.

ורק על מנת להסיר ספק, אנחנו לא החלטנו לא להגיע בגלל הרוח אלא בגלל הגשם והבוץ, פשוט נראה לנו שקיום אליפות ישראל בהיאבקות בוץ דווקא מבזה את המחלקה ולא מפארת אותה.

ולגבי קידום הספורט לרמות הבינלאומיות, השחתת טיסנים בתחרויות בארץ לא מקדמת את המטיס, להיפך, היא מיצרת לו בעיות כלכליות לטובת יציאה לתחרויות (ראה שלושת הנבחרות שלא יצאתי בהן)

במידה ואתה רוצה לדבר יותר בהרחבה,
054-9992920
רועי

eitan-ro
11-11-2012, 06:25:02
א. מה הקשר בין הפורום לבין תחרויות ו"ספורטיביות".
ב. אתה מדבר כאילו בטיסנים חופשיים אף פעם אנשים לא ביטלו את הגעתם על דעת עצמם בגלל מזג אויר.
ג. כמו שאמרתי לך אתמול - כל אחד עושה את השיקולים, ועובדה שבתחרות הזאת רוב מוחלט של האנשים שהיו צריכים להגיע לא הגיעו בגלל תנאי מזג אויר גרועים (כולל כמה שמות גדולים בטיסנאות בארץ וגדולים פחות בטיסנאות בעולם).

AVB
11-11-2012, 09:43:42
רועי:

שמך הולך לפניך, אבל טיעונים כאלו "ורק על מנת להסיר ספק, אנחנו לא החלטנו לא להגיע בגלל הרוח אלא בגלל הגשם והבוץ, פשוט נראה לנו שקיום אליפות ישראל בהיאבקות בוץ דווקא מבזה את המחלקה ולא מפארת אותה. "
אתה מבזה את רוח התחרותיות שלך, מה יקרה כשתטוס לחול ושם יהיו תנאים יותר קיצוניים?? איך תתמודד איתם????
אגב אני לא דווקא מדבר עלייך אלא על המתחרים הפחות וותיקים שרוצים להשתלב במחלקה ולייצג את ישראל בעולם

תסתכל בבקשה על ההישגים של הטיסנאים החופשיים כמה אלופי עולם, אירופה וכמה פעמים ישראל בפודיום שם??
אני חושב שזה בגלל התרבות הרצינית שמתקיימת במחלקה הזאת. כמעט כל שנה מביאים הישגים מרשימים בתחום החופשיים ראה השנה 2012 סגן אלוף אירופה ירון קראוס מישראל.

אני אדבר בשמו של ירון לצורך הדגמה: כשיש תנאים חרא ירון עדיין מתחרה הוא לא נשאר בבית כי יש לו ילדים ודברים אחרים שלא רלוונטים לנושא ספורט !
הוא ספורטאי אמיתי ובסוף הוא מצליח גם להתברג למקומות גבוהים בעולם.

אני ואתה יודעים שF3J נסגר מסיבות אחרות וזאת המגמה בכל העולם.
כל מה שאמרת על אישה וילדים לא רלוונטי בעליל לביטול תחרות, זאת בעיה שלך בלבד.
לגבי נושא ריסוק הטיסנים הוא גם לא רלוונטי ומהווה חלק בלתי נפרד מהספורט, ומי שמפחד לרסק שלא יהיה בתחום הטיסנאות.

הביזוי ספורט היחידי שהיה פה זה שאנשים לא באו אפילו כדי לראות את תנאי השטח בבוקר התחרות כמו שנהוג (או לפחות צריך להיות נהוג)

זה פשוט לא רציני כל המחלקה הזאת מלבד האנשים שכן הגיעו!!
אנשים לא מפנימים שזה ספורט לכל דבר.

איתן:

א. HIGH END נתן לי לפחות הרגשה שמדובר פה בפורום של חבר'ה ספורטאים וזאת אחת הסיבות שקוראים לו HIGH END אבל כניראה טעיתי.
ב. אבל לא מבטלים תחרות כמו שממש רצו לבטל פה !@
ג. מי שלא רוצה לבוא שלא יבוא זאת בעיה שלו, איך אומרים שיפנה מקום בנבחרת לאנשים הרציניים יותר.

הבעיה שלי בכללי בכל הנושא הזה שהייתה מגמה לבטל את התחרות בגלל שהאנשים לא רציניים לא ספורטאים ולוקחים את זה בצורה חובבנית,
זה דבר חמור שלא מתקבל על הדעת, לבטל תחרות בגלל אותם אנשים !!!! זה ממש מקומם אותי !

יש חוקה ורק היא קובעת אגב הרוח שהייתה שם בין 1.5-4 מטר בשניה בזמן שהגבול הוא 9 מטר בשניה.

roydor
11-11-2012, 10:26:47
אביב,

הגזמת חביבי!
כבר הטסתי בתנאים קיצוניים גם בארץ וגם בחו"ל, הטסתי בחו"ל בין טיפטופים וברוחות על סף החוקיות, סביב 12 מטר לשנייה (ל-F3J) ועשיתי חייל (כולל פליאוף באליפות עולם עם מזג אוויר כזה).
אם יש משהו שאני יודע, ויודע טוב זה איך להתמודד עם רוח ולא למדתי את זה בתחרויות בארץ, למדתי את זה באימונים.

ולידיעתך אני גר 15 דקות נסיעה משטח התחרות והרוח אצלי הייתה מעל 9 מטר לשנייה, ואיתן שגר 15 דקות בכיוון השני היה בגשם שוטף בשעות תחילת התחרות (אצלי הגשם התחיל סביב 9:30)

F3J היא כיום המחלקה הגדולה בעולם, ראה את רשימת המתחרים באתר ה-EUROTOUR אפילו בארה"ב שבא ה- F3J היא לא תחרות פופולארית (מטיסים גרסה מקומית של חוקת שהייה) בשנתיים האחרונות ישנה התעוררות גדולה מאד וכיום יש שם תחרויות F3J גדולת מאד
באירופה אגב, ישנן מספר לא מבוטל של תחרויות עם מעל 100 מתחרים (הרשמה לרב מוגבלת ל-125 ומתמלאת מספר חודשים לפני התחרות).
לצורך השוואה, ב-F3K התחרו השנה באירופה 338 מתחרים שונים בעוד ב- F3J התחרו 440 מתחרים, 30% יותר.

קלוב התעופה שוכח שמטיסי הרדיו באים לתחרויות בשביל הכיף בראש ובראשונה, רק לאחר מכן בשביל נבחרת (בשונה ממרבית מטיסי החופשיים).
לקיים תחרות דיסקוסים בבוץ זה לא רציני ומסוכן מחשש לפציעות של המתחרים (נקיעת קרסול, מתיחת ברך ועוד), זו דעתי האישית ולמרות שאתה לא נדרש לקבל אותה אתה מתבקש לכבד את העובדה כי זו דעתי.

אני מציע לך שתמתין עד שיצא לך להתחרות במחלקות הרדיו איזו פעם פעמיים ותכיר את הפרטים והעובדות מעט יותר טוב לפני שאתה מתחיל לגרור בוץ (תרתי משמע) על גבי הפורום.
קח בחשבון שעוד שלושה מתחרים מכובדים נוספים, שהיו אמורים להגיע לתחרות והיו חברי נבחרת ה- F3J בעבר (שניים התחרו, אחד רק נכנס לנבחרת ולא יצא) חושבים כמוני וגם החליטו לוותר על העונג המפוקפק של להתחרות בבוץ ובגשם וללא כל קשר לרוח המקומית שהייתה או לא הייתה לכם שם.

אני לוקח את הספורט הזה מאד רציני וזה למה מציק לי מאד שלא ניתן היה להזיז את התחרות ממזג אוויר מזופת ליום נאה יותר בעוד שבועיים שלושה.
בדומה לתחרות גלשונים שדוחים אותה באמצע השבוע כאשר מבינים שמזג האוויר עשוי לא לשתף פעולה היה ראוי לדחות את התחרות הזו גם כן.

זו דעתי, אני עומד מאחוריה, אנא תכבד אותה ולמד את העובדות שלך לפני שאתה כותב שטויות בפורום.
אתה מוזמן להתקשר במידה ותרצה לדבר.

רועי

AVB
11-11-2012, 10:49:24
רועי, אני מצטער, דעתך לא רלוונטית בנושא זה ומזל שכך.

בשביל זה ישנה חוקה שקובעת מתי תחרות הינה חוקית ועל כך אין שום הצדקה לביטולה.
אם לא מתאים לך זאת בעיה שלך בלבד ולא של אנשים שרוצים להתמקצע במחלקה.

תחרות גילשונים היא תחרות במחלקה פנים ארצית ולא בינלאומית ככה שהיחס לתחרויות פנים ארציות שונה.
אבל במחלקות הבינלאומיות זה סיפור אחר וחבל שאחד כמוך לא מצליח להבין את זה.

אתה נותן טיעונים שהם לא רלוונטים לסופרטאים, הם באים ממקום שהוא לא ספורטיבי (כמו דוגמת האישה והילדים והמניעים הכלכליים).

כל סוג של פעילות גופנית כרוכה בסיכון, בשביל זה אנחנו חברי קלוב ויש לנו ביטוח רפואי
בחו"ל לא היו מבטלים תחרות בגלל שהאדמה חלקה ואפשר להחליק ולשבור רגל או משהו רע אחר.
זה מוסיף ומוכיח לי שאתה בא רק לעשות כיף ולהטיס בכיף ולא באמת להתחרות ולהתמקצע וחבל שכך כי אתה איכותי לפי מה שאומרים.
יש תחרות רק מתי שנוח והתנאים יפים בחוץ?? צר לי לבאס אותך ככה לא מנהגים ספורטאים אמיתיים....

AVB
11-11-2012, 11:50:16
אשכרה עשית השוואה בין גילשונים לF3K.
לאן נגיע ככה אה??

roydor
11-11-2012, 14:16:48
באמת?

שמע אביב, אני לא חושב שראיתי אותך אי פעם בתחרות F3J או F3K ובטח שלא בחו"ל כך שלא ברור לי מאיפה הידע והניסיון שאתה מרגיש שיש לך.

ברשותך תן לי לחדש לך,
בשנת 2001 נהרג טיסנאי בעת תחרות F3J באירופה בגלל אירוע עם יתדות ואז שינו חוקה ב- F3J לטובת בטיחות. לידיעתך האירוע קרה עקב אדמה בוצית רכה.
כיום ב-F3J על המארגנים לספק את מערכת היתדות ויש אחראי מטעם מנהל התחרות שבודק את הציוד באופן מחזורי ומוודה תקינות הציוד. מתחרה שחושש לבעיה בציוד שהוקצה לו למקצה יכול לדרוש (ולקבל) מקצה חלופי בטענה שלא בטוח להמריא על הציוד כל עוד דרש זאת לפני העלייה הראשונה.
בשנת 2003 הפסיקו את אליפות אירופה באמצע יום התחרויות השלישי (מתוך חמישה) בגלל סופת ברקים שהייתה במרחק מספר קילומטרים למרות שלא היה לא גשם או רוח מעל המגבלה והסיכוי לפגיעת ברק הייתה קרובה ל-0 בגלל המרחק מהסופה. המשיכו את התחרות יום לאחר מכן לאחר שנגמרה הסופה. ההחלטה לדחות את התחרות נלקחה ע"י מר ברטובסקי, בתור מומחה לדאוני רדיו אתה בטח מכיר אותו, יושב ראש מחלקת דאוני הרדיו ב-CIAM שטען כי כאשר יש סיכון לבריאותו של המטיס או סיכוי לפציעתו יש לעצור את התחרות ולהסיר את הסיכון לפני המשך התחרות.
ב-2005 שקלו להחליף את שטח התחרות בגלל מים עומדים בקצה השדה מחשש שהגוררים יפגעו בזמן ריצה דרך המים (והם אפילו לא מתחרים), שלושה ימי שמש לפני תחילת התחרות יבשו את המים במידה שאפשרה שימוש בשטח בכיוון המראה ונחיתה בודד, שימוש בכיוון שיגור שבו הייתה הרוח במרבית הזמן לא אושר בגלל שנשאר מוצף בכיוון ההוא ועל כן המראנו 50% מהסיבובים עם רוח צד של 90 מעלות, אירוע לא פשוט ב-F3J (לא אושר = נאסר לחלוטין ע"י מנהלי הבטיחות מסיבות בטיחות, שוב מר ברטובסקי).

אני מבין כי אתה "מומחה" למחלקות הדאונים, בייחוד בתור אחד שמעולם לא התחרה לא בארץ ולא בחו"ל.
מה גם אתה טיסנאי חופשיים שדוגל בהלקאה עצמית וכי תחרויות בתחום ספורט חובבני צריך להטיס בכל מצב גם עם בא על חשבון בריאות או שלמות הציוד שכן מי שלא רציני ולא שואף להיכנס לנבחרת מן הראוי שלא יגיע לתחרויות (מתכון בטוח לחיסול מחלקה)

מעבר לכך אתה חצוף ואני מסיים את הפוסט הזה כפוסט האחרון שלי בשרשור שלך.
כשתכיר את הנורמות בעולם דאוני הרדיו בתחרויות בין לאומיות תבוא לדבר, עד אז "דעתך לא רלוונטית בנושא ומזל שכך"

"בשביל זה אנחנו חברי קלוב ויש לנו ביטוח רפואי", פציעה חמורה שתשאיר נחות או לכל הפחות תיקח שנים להחלמה סבירה ופרמיות גבוהות לביטוח של קלוב נראה לך כמו סיכון סביר שלא כדאי לצמצמו בדחיית התחרות או בהזזת שטח התחרות למקום טוס יותר? אתה לא מתבייש?