PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מכונית באגי 1/10 מהסיני

shaharg
11-11-2012, 00:40:58
שלום ,
מזה זמן מה אני רוצה לקנות רכב וחשבתי לרכוש את הבאגי הזו (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=18737), זה הרכב הראשון שלי ועל כן אין לי נסיון כלל לא בבניה ולא בתיקונים / חלפים שאזדקק להם בעתיד.
כמו כן חשבתי לקנות את מערכת הרדיו הזו (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=23165)
ושאלה כללית : מה ההבדלים בין 4WD לבין 2WD (אני משער שההיגוי ואחיזת כביש טובים יותר :confused: ) והאם למתחיל כמוני שווה להתעקש על ה 4WD ?
אשמח לקבל חוות דעת על הרכב והמשדר או להמלצות נוספות .

תודה מראש

רן ענבר
11-11-2012, 06:45:45
חבר.
כדי לעזור לך חשוב מאוד לדעת מההצרכים שלך...
מה התקציב שלך+ איפה אתה רוצה להסיע?

אני מסיע במסלול מסודר שם האיכות והדיוק של הרכב חשובים מאוד
הרכב שבקישור שלך הוא העתקה של הרכב הזה (http://www.kyosho.com/eng/products/rc/detail.html?product_id=106257)[של חברה יפאנית בשם קיושו]
אני מאוד לא אוהב את התוצרת הסינית וגם זה בלשון המעטה.
אולם נוכחתי לדעת שמי שרוצה רכב כדי להסיע בין ההטסות זה די מספיק לו...אם אתה רוצה טיפה יותר מזה קנה רכב איכותי.

בקשר ל 2X4 או 4X4 ...
ל 4X4 ייתרון בעבירות הרכב וכן ליציבותו אבל בד"כ הרכב בנוי טיפה יותר מורכב יש לו יותר תחזוקה והוא יקר יותר
הקטגוריה של רכב שבקישור שלך ושלי נקראת DB שזה קיצור של Desert Buggy
קטגוריה זו נהנת מגלגלים גדולים של רכב 1/8 אשר מקנים לרכב עבירות טובה יחסית לרכב 1/10

לסיכום אחזור למשפט שבו פתחתי:
כדי לעזור לך חשוב מאוד לדעת מההצרכים שלך...
מה התקציב שלך+ איפה אתה רוצה להסיע?
תענה ונתקדם.

רן ענבר

shaharg
11-11-2012, 08:40:02
תודה רן על התשובה ,
האמת שאני מחפש רכב בין לבין ההטסות לכיף בלבד ( אני לא מתכוון להתחרות או משהוא בסגנון )
לגבי המסלול , אני מאמין שרוב הזמן אני אהיה על אספלט ( מסלול ההטסה שלנו ) אבל גם בחולות ליד הבית , כן חשובה לי קצת המהירות של הרכב והיציבות שלו , אני פחות מכוון לקפיצות ושטחי אדמה קשים .
לגבי הכסף , אני יכול להוציא 2000 שח לרכב אבל אני חושש שאחרי מס סיבובים אני אבין שזה לא "עושה לי את זה " וזרקתי כסף לחינם , לכן חשבתי על אופציה סינית מלחתחילה, ( כ 900 שח כולל השלט וזוג סוללות )
שוב המון תודה.

רן ענבר
11-11-2012, 10:58:16
אני מודה ומתוודה: קשה לי להמליץ לך על רכב סיני...
לא הייתי קונה את זה לילדים שלי אז קשה לי עוד יותר לומר לך מה לקנות.
אני מניח שכמעט כל רכב בהוביקינג יעשה את העבודה שאתה מחפש

הייתי ממליץ לך לוודא שהרכב כולל התוכו את האלמנטים הבאים:
1. הנעה 4X4
2. מנוע בראשלס כולל תמיכה בליפו
3. קנה מידה 1/10 או יותר גדול
4. השלט שנתת בקישור למעלה יעשה את העבודה.

שים לב שקל מאוד להידבק בחיידק...
אבל קשה מאוד לעצור את ההשקעה הכספית ברכב שיש לו בלאי גבוהה וצריך "להוריד אותו מהכביש"

רן ענבר

shaharg
11-11-2012, 12:55:12
רן תודה ,
אחרי שקראתי לא מעט שרשורים שמצד אחד מפרגנים לדגמים סינים מסויימים ומהמתרס השני דווקא מעודדים להשקיע ולקנות משהו טוב יותר , אני לא שולל כרגע שום אופציה .
הבעיה שאני לא מכיר חברות מכוניות חוץ ממה שראיתי בחנויות בארץ ולא מכיר אופציות טובות נוספות .
האם אתה מכיר רכבים של חברות אחרות בתג מחיר הגיוני עד 2000 כולל שלט ? ( אני לא מתכוון לקנות TRAXXES ב 4000 שח' ...)

רן ענבר
11-11-2012, 13:59:56
ברגע שאתה קונה רכב איכותי מחו"ל אתה יכול לעמוד בתקציב בקלות...
להלן מספר קישורים מטאוור הוביז או א' מיין אתה יכול לחפש את המוצרים הנ"ל גם בחנויות או אתרים אחרים
[אני מזכיר שלאתרים האלו יש אחוז הנחה במדרגות התלויות בסכום הקניה אבל
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_1258_2591/products_id/209597/n/Kyosho-Inferno-VE-ReadySet-4WD-Brushless-Electric-Race-Spec-1-8-Off-Road-Buggy-w-Syncro-24GHz
445 דולר+ 70 דולר משלוח - [מינוס] 25 דולר קופון= פחות מ 2000 ש"ח [זה הטופ באיכות]

הרכב הזה: http://www.thundertiger.com/product/6541-F.html משווק בארץ במחיר של 2000 ש"ח [כולל הכול חוץ ממטען וסוללות]
בחו"ל הוא עולה 319 ש"ח

הרכב הזה: http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_228_2583/products_id/219635/n/Kyosho-DBX-VE-20-Ready-Set-1-10th-4WD-Electric-Off-Road-Buggy-w-KT200-Radio-System
אינו משווק בארץ אך יש לו חלקי חילוף בארץ היות ומשווקת גרסאת הניטרו שלו...

לכל הרכבים שציינתי יש חלקי חילוף בארץ.
חלקי חילוף בארץ זה בד"כ יותר יקר אך גם יותר זמין ואז אתה לא צריך להחזיק מלאי גדול אצלך...

אם תפנה אלי בפרטי אתן לך קישורים בארץ היות ונתבקשתי לא לתת קישורים לחנויות בארץ מעל גבי האתר.

שים לב שרכב איכותי עולה לא מעט כסף אבל לדעתי זה ההבדל בין 'רכב' לרכב... ומרגישים את זה באיכות

רן ענבר

shaharg
11-11-2012, 18:30:19
הי רן , תודה ,
אחרי שנכנסתי לכמה חנויות בסביבת ביתי יצאתי קצת מבולבל ...
ראיתי את המכונית הזו : SPAMPEDE 4x4 VXL TQI מצ"ב קישור (http://traxxas.com/products/models/electric/6708stampede4x4vxl)
על פניו המחיר בארץ חורג בקצת ממה שהגדרתי - אבל אם הדגם טוב אולי שווה את ההשקעה - מה דעתך ?

רן ענבר
11-11-2012, 19:14:24
אולי זה רכב שיתאים לצרכים שלך [בין ההטסות]...
דיברתי עם גולשים שנורא מרוצים ואם נורא מאוכזבים...כך שקצת קשה לי לנחש איפה אתה תצא
צריך לקחת בחשבון שבניגוד לרכב הסיני החלקים פה עולים לא מעט...במיוחד בארץ. [אבל זה נכון לעוד רכבים]

רן ענבר

shaharg
11-11-2012, 20:15:40
ראיתי את הרכבים של thundertiger בחנות בצמוד לטרקסס . נראה היה שאיכות הבניה ובירידה לפרטים קטנים בטרקסס היתה יותר גבוהה ( למשל מיגון המקלט)
איך ביחס אליהם קיושו?
האם אתה יכול לפרט על החסרונות ששמעת על הדגם של טרקסס?
שוב תודה

רן ענבר
11-11-2012, 20:37:36
הבעיה היא לא במיגון המקלט...
מקלט רכיב עדין אך עמיד מאוד היה לי רכבים בלי מיגון בכלל ועד היום המקלט עובד בסבבה
הבעיה של טראקסס היא בפלסטיקה באיכות נמוכה וכשהרכב עשוי כולו מפלסטיק זה בעיה.
לטראקסס יש גם יתרון שזה המערכת מנוע ובקר...היא בכל זאת אמריקאית ביחס לטיוואן/סיני בטאנדר טייגר.

אין רכב חסין תקלות...לכל רכב יש משהו במיוחד אם אתה מעביד אותו קשה
השאלה היא היחס הוצאות ותחזוקה ביחס לכמות ההסעה.

רן ענבר

assafwei
11-11-2012, 21:06:38
לגבי טרקסס בכלל וה stampede בפרט. היתרון הגדול של טרקסס הוא תכנון מאוד חכם ומודולרי, המשמעות היא תחזוקה קלה מאוד, שני ברגים והדיפרנציאל המרכזי יוצא החוצה לדוגמא.
לגבי איכות הפלסטיקה - אני חולק על רן, מניסיון (קצר אני חייב לציין הסעתי את הסלאש כחצי שנה עד שנמאס לי ממנו) עם רכבים של טרקסס, ומניסיון במקצועי כמתכנן מכאני שעובד בעיקר עם פלסטיק, אני יודע להעריך חלקי פלסטיק מוזרקים באיכות גבוהה, ואלו של טרקסס בהחלט איכותיים.

מה שהרגיז אותי בסלאש (שחולק שלדה עם ה stampede) הוא ה half shafts - אלה הצירים שמחברים בין הדיפרנציאלים הקדמי והאחורי לגלגלים, התכנון שלהם זה פשוט בדיחה, והם נתקעים אחרי כמה נסיעות בחול, מה שגורם למתלים לתפקד באופן לקוי, אחרי כמעט כל נסיעה צריך לפרק אותם ולנקות אותם, או לרכוש שדרוגים יקרים שיחליפו אותם, זו הסיבה היחידה שהפסקתי להסיע את הרכב הזה, אותי זה תסכל, חוץ מזה הרכב לדעתי מצויין, במיוחד למתחילים מכיוון שהתחזוקה היא באמת קלילה.

ebay007
11-11-2012, 21:36:19
אסף, אני מאוד לא מסכים איתך. אומנם יש חלקים שמשותפים לכל מיני רכבים (מודולרי) אבל התכנון מאוד לא חכם. באירבו צריך לפרק שלושת רבעי רכב בשביל להגיע לדיף או צרייה מרכזית.
ובקשר לפלסטיקה, בתור בן של מתכנן מקצועי, הפלסטיקה די גרועה. הפלסטיק קראצ'י (וכנראה לא מסיבים אלא מחומר ממוחזר), וחלק מהחלקים בנויים גרוע. (כמו הזרועות של האירבו) הם לא עושים אפילו רדיוסים לאורך הצלעות. (באמת נו זה א'-ב' :p)

assafwei
11-11-2012, 22:21:57
נסכים שלא נסכים, הפלסטיק מאיכות טובה מאוד, וכמו שאמרתי, אני מדבר על הסלאש, התכנון שם נהדר ומאוד ידידותי למשתמש (חוץ מהפשלה שציינתי) כמו שכבר ציינתי, בדיוק שני ברגים בשביל להגיע לכל אחד מהדיפרנציאלים, ועוד כמה ברגים לפירוק מלא של הרכב.

דרך אגב, פולימרים מחוזקים בסיבים לא ניתן למחזר, כך שאין קשר בין השניים, ובתעשיית הפלסטיק מקובל מאוד למחזר (כחמישים אחוז ממוצרי הפלסטיק המוזרקים הם מפלסטיק שממחוזר בתוך התהליך), וכל עוד נשמרים כמה כללי אצבע הירידה באיכות החומר זניחה, והיא מקובלת גם בתעשיות מאוד מחמירות כמו תעשיית הרכב (ולא אלה על שלט :) )

רן ענבר
12-11-2012, 06:06:59
אסף.
באחד המסלולים בהם אני מסיע מסיעים סלאש על בסיס של 4-5 סוללות כל יום!
זה המון.
זה נותן מדד מואץ לשחיקה של כל רכב מעין הילוך מהיר רק על השחיקה.
הביצועים של הרכבים דומים
יש רכבים שמתפרקים יותר ויש שפחות... אני יכול לומר לך שבסלאשים שנוסעים שם אין אף חלק מקורי...
הכול משופר,הכלאות של רכבים [פרונט של ג'אטו עם שילדה "הומ מייד" עם גיר בוקס אלומיניום ועוד]

הייתרון הגדול של טראקסס זה מחיר החלקים בחו"ל...אבל בהתחשב בכמות חלקי החילוף שצריך לקנות זו בעיה אחרת.

כנראה שבדיון הזה נצתרך להסכים שלא להסכים.

רן ענבר

shaharg
12-11-2012, 06:23:17
תודה חברה על התשובות .
טוב , אז ממה שהבנתי הפלסטיקה בינונית ( עשיתי ממוצע בין הדעות :D ) אבל התחזוקה קלה - זה מאוד חשוב לי מכיוון שזה רכב ראשון שלי - אומנם יש לי ידיים טובות וחוש טכני ועדיין ...
האם יש למשהו נסיון עם ה STAMPEDE ספציפית ?
אני לא מתכנן כרגע ( אולי זה יקרה עם הזמן ) לקרוע את הרכב בשטח , רוב הזמן הוא יסע על אספלט ושבילי עפר אז אני מניח שאת זה הוא ישרוד :confused:
המלצות נוספות ? האם אני צריך להצטייד מבעוד מועד בחלפים או שכרגע מיותר ?

shaharg
12-11-2012, 06:27:01
רן , ראיתי את תגובתך אחרי שכתבתי את שלי , אז אני מבין שטרקסס למרות השם לא כאלה מוצלחים ?!? ממש לא בא לי להתחיל לשדרג רכב שאמור להיות טוב מלכתחילה ...
אני לא מתכוון לבלאי טבעי שיקרה אחרי X נסיעות אלא על תקלות שבתכנון נכון של החלק לא אמורים להווצר ולכן כל השידרוגים שתארת

רן ענבר
12-11-2012, 12:56:11
אני לא מאלה שחושבים שטראקסס זה רכב מוצלח.
לדעתי זו חברה טובה/בינונית בתנאי שיודעים להפסיק את ההשקעה ברכב...
קל מאוד כל פעם שיש "תקלה קטנה" להזמין "רק עוד חלק משופר אחד"...ואחרי שנה למצוא את עצמך עם רכב שהשקעת בו יותר ממה שהוא עלה...
לחלק מהגולשים זה קורה ולחלק לא...
זה תלוי בגורמים כמו סגנון נהיגה שטח הסעה, תחזוקה ועוד ועוד...

לדעתי רוב התחביב הזה עומד בהחלטה אסטטגית אחת [שבה יש שתי אפשרויות]
א. לקנות רכב מצויין [תחרותי] ויקר ולא להשקיע בו
ב. לקנות רכב פשוט [RTR] ולשפר אותו כשיש תקלה.

אני בחרתי ב א' לאחר שהתנסתי בתסכול ב ב'.

רן ענבר

ebay007
12-11-2012, 14:15:24
אל תקנה את הסטאמפיד. זה רכב די מעפן... כמו שרן כתב, השיפורים אף פעם לא מפסיקים.

רן ענבר
12-11-2012, 15:23:00
אל תקנה את הסטאמפיד. זה רכב די מעפן... כמו שרן כתב, השיפורים אף פעם לא מפסיקים.
מתן...
לך היה סטאמפיד פעם.
ספר לו במה "זכית"

רן ענבר

shaharg
12-11-2012, 17:57:53
אז מה עושים ? :confused:
ממה שאני מבין ממכם , או שאני משקיע אלפי שקלים במכונית מקצועית או שחבל מלכתחילה להכנס לתחום כי אני אאלץ לשדרג כל חלק אפשרי בכל מכונית בינונית שלא אקנה...

רן ענבר
12-11-2012, 18:40:12
זה לא מדוייק...
המכוניות שנתתי לך בתגובה 6 הן הביניים כי השתדלתי מאוד למצוא מוצרים שהם מתוצרת איכותית אך לא "רכבי הדגל" של אותה חברה
זה אומר שהרכבים האלו מאובזרים בצניעות אך עדיין הם ברמה או 2 מעל רכבים שלא הייתי ממליץ עליהם.

אם נחזור רגע לתגובה 6 יש הבדל עקרוני בין 3 הרכבים...
הרכב הראשון נוסע על 4 תאים ולכן הסוללות והמטען שלו יותר יקרים...
השניים האחרים נוסעים על 2 תאים והמטען והסוללות שלהם זולים יחסית.

גם אלו שיקולים שכדאי לקחת בחשבון.

רן ענבר

Friman
12-11-2012, 18:59:02
אני לא מבין כלל במכוניות אבל הדינמיקה של השרשור הזה נשמעת לי מוכרת... מפורום מסוקים בעיקר וגם מכל יתר הפורומים באתר ;).
שחר יש לך יתרון שאתה מכיר את עולם השלט הרחוק. אני מניח שכמו בטיסנים, כמו במסוקים וכמו בכל כלי שלט רחוק אחר, יש כאן ״מעולה-יקר-אולי מיותר להתחלה״ בקצה אחד של הסקאלה, ו״גרוע-זול-לא מצדיק אפילו את עלות המשלוח״ מהצד השני. ואת כל טווח האפשרויות באמצע.. תקנו אותי אנשי הקרקע אם אני טועה

assafwei
12-11-2012, 19:16:20
באמת שנסכים שלא הסכמנו, רק מילה אחרונה - כמו שאמרתי הסעתי אחת לא מעט זמן, הדבר היחיד שהתבלה מהר אלה הצירים המוזרים האלה שצריך לתלות את מי שתכנן אותם.

יש לי עכשיו רכב של אופנה שנחשב ליותר רציני, וללא ספק, איכות הפלסטיק והנדסת האנוש גרועים בהרבה מהסלאש, מה שכן, הוא בהחלט יותר עמיד (אבל במחיר של משקל הרבה יותר גדול).

לשחר - תעבור על ההמלצות שנתנו לך פה, תסתובב קצת בפורומים בחו"ל, ותחזור עם רשימה של שלושה ארבעה אופציות, וננסה לצמצם לך אותה כאן.

ebay007
12-11-2012, 19:46:30
אז מה עושים ? :confused:
ממה שאני מבין ממכם , או שאני משקיע אלפי שקלים במכונית מקצועית או שחבל מלכתחילה להכנס לתחום כי אני אאלץ לשדרג כל חלק אפשרי בכל מכונית בינונית שלא אקנה...

אז כמו שרן כתב, היה לי את הסטאמפיד.
במקור קניתי אותו בגרסאת הבראשד כי רציתי כמוך רכב זול. (הוא היה הרכב השני שלי)
אחרי זמן מאוד קצר המנוע הלך ונאלצתי לשים 100$ על מערכת בראשלס סינית (הרכב עולה 180$ אז ישר הייתי צריך לשלם יותר מחצי מעלות הרכב). אבל, בגלל הכוח של הבראשלס חלקים נשברו.
אז שיפרתי ושיפרתי, אבל בסוף עדיין היתה לי סטאמפיד מסכנה שנוסעת ב100 קמ"ש.
אחרי שהשקעתי יותר מידי כסף ברכב הצלחתי למכור אותו.
אז אני ממליץ מראש להשקיע. ורכב איכותי אתה גם תוכל למכור אחר כך.
אני לא מור שאתה צריך לשים 4000 שקל, אבל המינימום לדעתי זה רכב עם בראשלסס, ובונוס נוסף זה 4X4.

אני לא מבין כלל במכוניות אבל הדינמיקה של השרשור הזה נשמעת לי מוכרת... מפורום מסוקים בעיקר וגם מכל יתר הפורומים באתר ;).
שחר יש לך יתרון שאתה מכיר את עולם השלט הרחוק. אני מניח שכמו בטיסנים, כמו במסוקים וכמו בכל כלי שלט רחוק אחר, יש כאן ״מעולה-יקר-אולי מיותר להתחלה״ בקצה אחד של הסקאלה, ו״גרוע-זול-לא מצדיק אפילו את עלות המשלוח״ מהצד השני. ואת כל טווח האפשרויות באמצע.. תקנו אותי אנשי הקרקע אם אני טועה

זה די דומה לעניין המסוקים.
עם מסוק שבנוי מחומרים גרועים והוא בנוי גרוע אי אפשר להנות. בדיוק כמו עם המכוניות.

רן ענבר
12-11-2012, 19:56:40
אסף...
פה הטעות שלך...באופנה...כמו לכל חברה לאופנה יש רכבים מצויינים יותר ופחות
מספיק שקנית רכב יד שניה או דגם פחות מוצלח ואתה בבעיה.
הבעיה היא שאתה מסיק מרכב של אופנה ורכב של טראקסס אל הכלל.
לגבי טראקסס. לא נתקלתי בשני גולשים שמקללים את אותו חלק ברכב הבעיה היא השידרוגים והשיפורים שקונים כדי להתגבר על זה.
פעם זה זרועות של RPM פעם זה ציריות של MIP ופעם זו שילדה שלמה של STRC...זה פשוט לא נגמר

גיל.
אמנם אני לא כל כך גולש בפורומי המסוקים השונים אבליש משהוא בסיכום שנתת...
בתגובה שלי למעלה ניסיתי למצוא מספר רכבים שהם כן "באמצע" בין המצויינים לגרועים...
הבעיה היא שבמחיר יש הבדל מסויים מהדגמים הסיניים...
הסיני קובע איזה שהוא רף נמוך מבחינת מחיר שקשה מאוד להתחרות בו.

רן ענבר

assafwei
12-11-2012, 20:12:42
הדגם שקניתי (חדש) נחשב לטוב וקיבל ביקורות מצויינות בכל העולם, כך שנראה לי שהוא מייצג בצורה נאמנה את הרכבים ברמת המחיר הבינונית - גבוהה של אופנה (hyper star e). ואני אומר שוב - איכות החלקים והנדסת האנוש (שלא לדבר על המדריך שפשוט אפשר להגיד שהוא לא קיים) היא לא יותר מבינונית, הרכב בגדול מתפקד נהדר, ואני מאוד מרוצה, אחרי שהוא הורכב באמת שאין מה להשוות לטרקסס, אבל אתה מתעכב על איכות הפלסטיקה שזה פשוט לא נכון, איכות הפלסטיקה של טרקסס גבוהה מזו של האופנה, שלא לדבר על הנדסת האנוש.

לגבי טרקסס, - אמרתי - שאני מדבר מניסיון אך ורק על הסלאש, אין שום צורך לשדרג שם זרועות, ובטח שלא את השלדה, זה סתם רצון של אנשים להוציא כסף לחינם, הציריות לעומת זה הן כבר סיפור אחר...

shaharg
13-11-2012, 08:03:14
מה דעתכם על הרכב הזה (http://www.thundertiger.com/product/6404-A.html)?

רן ענבר
13-11-2012, 10:19:56
הרכב הזה הוא אחל'ה
לא הצעתי לך אותו כי הוא ב 1000 ש"ח מעל התקציב שלך
יש לו יבואן מסודר וחלקי חילוף בארץ.

לדעתי טראגי חשמלית/מוסבת לחשמל זה הרכב שמשלב בצורה הטובה ביותר ביצועים ועבירות
במקרה של הרכב הזה [ביחס לרכב מוסב] גם המחיר סביר בהחלט.

נקודת החולשה האפשרית היחידה שלו היא בקר 80 אמפר [סיני?] שזה טיפה חלש לרכב כזה
אבל כששאלתי את היבואן על כך הוא התחייב בפני לתת 1/2 שנה אחראיות לכל תקלה שיש בבקר
כ"כ צריך לקחת בחשבון שרכב כזה נוסע על סוללות 4 תאים ולהן יש עלויות...

רן ענבר

shaharg
13-11-2012, 15:41:08
פ
הרכב הזה הוא אחל'ה
לא הצעתי לך אותו כי הוא ב 1000 ש"ח מעל התקציב שלך
יש לו יבואן מסודר וחלקי חילוף בארץ.

לעתי טראגי חשמלית/מוסבת לחשמל זה הרכב שמשלב בצורה הטובה ביותר ביצועים ועבירות
במקרה של הרכב הזה [ביחס לרכב מוסב] גם המחיר סביר בהחלט.

נקודת החולשה האפשרית היחידה שלו היא בקר 80 אמפר [סיני?] שזה טיפה חלש לרכב כזה
אבל כששאלתי את היבואן על כך הוא התחייב בפני לתת 1/2 שנה אחראיות לכל תקלה שיש בבקר
כ"כ צריך לקחת בחשבון שרכב כזה נוסע על סוללות 4 תאים ולהן יש עלויות...

רן ענבר

מכיוון שאני מטיס טיסנים יש ברשותי סוללות 4 תאים בעלות c גבוה ( 4000 מילי 40c) האם חובה לרכוש סוללות בקייס קשיח ?

רן ענבר
13-11-2012, 15:46:06
4000 זה קצת מעט אבל יעשה את העבודה
ברכב הזה יש הגנה מצויינת על הסוללות ולכן הארד קייס זה לא חובה.
טריק קטן שלמדתי מהיבואן זה שיש בבית הסוללות מדרגה קטנה שמגבילה את גודל הסוללה...
הסרת המדרגה הזו פותר לא מעט בעיות בגודל הסוללה.

מה מידות הסוללות שלך?

רן ענבר

shaharg
13-11-2012, 17:51:13
קיבלתי הצעה לרכוש את ה mt4 זו גרסת המנסטר של ה st 4 האם מבחינת ביצועים הם זהים ? היתרון ב mt4 הוא השלט הדיגיטלי ולא האנלוגי שמגיע עם ה st4

רן ענבר
13-11-2012, 18:35:14
כמו שלא קונים חולצה בגלל הכפתורים לא בוחרים רכב לפי השלט...
מעבר לזה זה עיניין של העדפה.
אני לא מת על מאנסטרים...יש להם מרכז כובד גבוה ונטיה להרים גלגל שני דברים שגורמים להתהפכויות ולפגיעה משמעותית בביצועים.
לכן אני בעד הטראגי.

רן ענבר

haimgil
13-11-2012, 21:02:43
שחר לי יש את MT4 G3 והרכב הזה הוא רוצח.קניתי את הרכב הזה לפני חודשיים.והספקתי להכנס בעמודי חשמל ובמידרכות בפול גז וקפיצות בלי להגזים אולי 6 מטר לפחות ואני מסיע עם סוללה 5000 4 תאים 20 סי שמספק לי כ20 דקות נסיעה ברגוע ו15 דקות בעצבים. הרכב הספיק ליפול מ"ס פעמים על האף וגם הגלגלים בזוויות שונות ולמעשה בכל זווית אפשרית ונחש מה קרה .כלום.הרכב פשוט טנק כמה שניסיתי לישבור אותו לא הצלחתי ואני אחד שאוהב להתעלל ברמות סדיסטיות ברכב.אין דברים כאלה.קראתי במשך חודש ביקורות על הרכב הזה וכל הפורומים אומרים שהרכב הזה הדבר הבא בתחום והוא מיתעלה ברמות מעל רכבים יקרים בהרבה.
אפשר להוציא אותו חדש כולל הכול בסביבות 3300 שח אני אישית קניתי יד שניה שנסע מעל חצי שנה.הרכב הזה מגיע עם בקר 150 אמפר ומנוע ריפר עצבני 2000 KV .בקיצור הרכב הזה פשוט חלום לאנשים סדיסטיים.הוא מגיע בשש תאים ל100 קמש ובערך 60 ב 4תאים שזה הרבה מאוד לרכבי כביש.הרכב הזה הוא למעשה טראגי ST1 G3 שעבר הסבה קטנה של גלגלים וחופה שונה והבולמים מעט ארוכים יותר.הרכב הזה יציב מאוד וכימעט ולא מתהפך בכלל ובשטח הוא נהנה מתעופה ארוכה מאוד באוויר.למעשה לא היה לי כוח ליכתוב את כל ההודעה הזאת אבל מכיוון שאני פשוט מאוהב ברכב הזה (והחלקים הזולים שלא שדרך אגב איכותיים מאוד וכל המכניקה שלו מברזל איכותי כולל ציריות ,שילדה,דיפים ממתכת ולא אלומיניום מעפן או סוג של יציקה מעפנה כמו שיש במס מכוניות שניחשבות איכותיות.)אמרתי שנשקיע בתגובה שאולי יכולה לעזור לך.זה רכב מדהים ללא צל של ספק.
יש לי גם את הטרופר של הסיני והוא רכב מצויין ,באמת יש לי אותו כימעט שנתיים ואני מרוצה בטירוף.אני חייב לציין שהוא שודרג במנוע ובקר רציניים והרכב מגיע מעל 110 קמש ושופצר על ידי בכל מה שאפשר כולל דיפים.(שאגב הם זהים לדיפים של האיי ריבו,רק מסוג של אלומיניום).בגדול רכב טוב שהעלות שלא שווה את המחיר וההנאה מרובה.אך זה לא רכב לקפיצות גבוהות כמו שהטראגי והמנסטר והבאגי המיקצועיות יודעות לבצע.לפי דעתי גם זה יספיק לך.הסט אפ במוקרי בטרופר מביא את הרכב ל60 קמש מדוד.ויכול גם ליסוע ב4 תאים וגם ב3 ו 2 תאים.למרות שהוא מוצהר עד ל3 תאים.

shaharg
13-11-2012, 22:33:07
תודה חיים , אני בהחלט מקבל את ההערות של רן בנוגע ליציבות הפחותה של רכב גבוה יותר אך יש משהו במראה המפלצתי שעושה לי את זה יותר, והתגובה שלך על המאנסטר mt4 שלך חיזקה אותילגבי הקניה .

רן ענבר
14-11-2012, 16:56:11
בהצלחה ובשעה טובה...
שני הרכבים סבבה והכי חשוב שאתה תיהיה מרוצה ושלם עם הרכב.

רן ענבר

shaharg
14-11-2012, 19:33:28
רן וכל החברים ,
המון תודה על התגובות , אני מניח שיהיו לי שאלות גם בהמשך אבל זה מה שיפה בפורום הזה , תמיד יש חברים שישמחו להשקיע מזמנם ולעזור, לכם התודה !

shaharg
01-12-2012, 14:56:34
לכל החברים שלום :D:D:D
אין מספיק חיוכים שיכולים להסביר כמה נהנתי היום , אתמול לקחתי את ה MT4 מהחנות , והיום הסעתי אותו קרוב ל 3 שעות !!!
הרכב פשוט מדהים ! מכשולים - עבר בקלות , קפיצות - בלי בעיה בכלל , מעבר קשה וסלעי - כמו חמאה ... התהפכויות שחשבתי שבזה זה נגמר .... ושום דבר !
אין לי מה לומר חוצמזה שזה אחד הרכבים אם לא ה.... ;)
טוב , אחרי כל ההקדמה והתשבוחות , עכשיו אחרי שכולו מאובק ( ולמעשה מה שסגר את היום היה פיניון שהשתחרר וכבר הייתי די עייף ומאובק מההדף של אדמה והאבנים שהוא השאיר אחריו )
מה אני צריך לעשות על מנת "לתחזק אותו נכון " (את האבק והחול אני אנקה עם קומפרסור ) האם נדרשת בדיקת ברגים / לוקטייט ? או אולי אחזקת שבר בלבד ?
מה אתם ממליצים ?

רן ענבר
01-12-2012, 16:17:50
אני לא מנקה עם קומפרסור...
קומפרסור מכניס את הלכלוך לתוך המייסבים וגורם לבלאי פנימי.
מברשת צבע או "מגל"ר" יעשו את העבודה מצויין
תוך כדי הניקיון תסתכל טוב על הרכב,הברגים החלקים ותנסה למצוא בלאי בהתחלתו
ברגים שנפתחו יש לחזק כמובן.

אני שמח שאתה נהנה
לדעתי השקעת בתבונה.

רן ענבר

ebay007
01-12-2012, 18:10:55
לכל החברים שלום :D:D:D
אין מספיק חיוכים שיכולים להסביר כמה נהנתי היום , אתמול לקחתי את ה MT4 מהחנות , והיום הסעתי אותו קרוב ל 3 שעות !!!
הרכב פשוט מדהים ! מכשולים - עבר בקלות , קפיצות - בלי בעיה בכלל , מעבר קשה וסלעי - כמו חמאה ... התהפכויות שחשבתי שבזה זה נגמר .... ושום דבר !
אין לי מה לומר חוצמזה שזה אחד הרכבים אם לא ה.... ;)
טוב , אחרי כל ההקדמה והתשבוחות , עכשיו אחרי שכולו מאובק ( ולמעשה מה שסגר את היום היה פיניון שהשתחרר וכבר הייתי די עייף ומאובק מההדף של אדמה והאבנים שהוא השאיר אחריו )
מה אני צריך לעשות על מנת "לתחזק אותו נכון " (את האבק והחול אני אנקה עם קומפרסור ) האם נדרשת בדיקת ברגים / לוקטייט ? או אולי אחזקת שבר בלבד ?
מה אתם ממליצים ?

נחמד לשמוע שאתה נהנה.
ותאמין לי שעשית בחירה מעולה. זה יותר טוב מכל דראקסס (טראקסס) או רכב סיני.