PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! כניסה לתחום!

YUVALMORAD97
11-11-2012, 15:01:52
שלום חברי EFLY היקרים .
יש לי חבר (דויד רג'ואן) שחבר בפורום ואתם כנראה מכירים אותו.
מאז שהוא קנה את הטיסן הראשון שלו התלהבתי מאוד מהתחום והגעתי איתו לכל הטסה מהראשונה שלו ועד היום!
כבר זמן מה שאני מעוניין להיכנס לתחביב המדהים הזה ורק רציתי לשאול כמה שאלות...
קראתי המון מידע בפורום (ויש הרבה מה לקרוא..) וצברתי המון ידע בנושא,אני חושב לטיסן הראשון שלי!.
קראתי המון שרשורים של מתחילים שרצו להכנס לתחביב שמתי לב שבעקרון יש 2 אפשרויות, ביקסלר , או טריינר רגיל כמו האפרנטיס או בכלל טריינר בלזה כמו הדומינו, הבעיה היחידה שלי היא התקציב ולכן אני נוטה יותר לכיוון הביקסלר, אפילו יד שנייה.
אשמח לדעת האם יש דרך יותר זולה מאשר ביקסלר (ושלט 9X) מאחר ואני בן 15 התקציב משחק כאן תפקיד מאוד חשוב.
תודה רבה לכם!

hagpel
11-11-2012, 17:02:39
התשובה היא שכנראה שלא תמצא כניסה זולה יותר לתחביב מביקסלר ו 9X יד שניה
קח בחשבון שבמידה ותרצה לצאת מהתחביב תוכל למכור את הטיסן והשלט לכן זה לא כסף אבוד אלא מושקע בציוד בעל ערך שניתן בחלקו להחזיר

amit_rah
12-11-2012, 00:19:46
אני לא מבין למה לקנות 9X יד שניה שחדש עולה כולל משלוח 77 דולר או פחות אני לא זוכר במדיוק שזה יוצא קצת פחות מ310 שקל

hagpel
12-11-2012, 09:20:19
הוא בן 15, מצמצם את האופציות משהו

tisan4us
12-11-2012, 10:43:59
לדעתי עדיף לך טיסן כנף עילית מ epp או אלפאור ולא ניטרו שבמקרה ויהיה ריסוק, הנזק במקרה של ריסוק לא יהיה כמו בטיסן בלזה

לי המליצו על הפאן קאב, לפי כל הביקורת, סרטונים ומאמרים זה הטיסן האולטימטבי שנותן תמורה טובה למחיר.

זו דעתי .

mixerfix
12-11-2012, 11:00:35
תקנה את הביקסלר של דוד :-)...

בכל מקרה - יותר זול מ- 9x וביקסלר, כנראה לא תמצא.

אני לא מי יודע מה אוהב ביקסלרים, אבל לטוס הם טסים...

מרק

tav31
12-11-2012, 12:11:47
דבר דוגרי, מה התקציב?

wind556
12-11-2012, 14:07:25
לדעתי עדיף לך טיסן כנף עילית מ epp או אלפאור ולא ניטרו שבמקרה ויהיה ריסוק, הנזק במקרה של ריסוק לא יהיה כמו בטיסן בלזה

לי המליצו על הפאן קאב, לפי כל הביקורת, סרטונים ומאמרים זה הטיסן האולטימטבי שנותן תמורה טובה למחיר.

זו דעתי .

המלצה שניזונה משמועות אין לה ערך
אתה רק מבלבל אותו ומוסיף לו מידע שגוי

wind556
12-11-2012, 14:12:39
אני לא מבין למה לקנות 9X יד שניה שחדש עולה כולל משלוח 77 דולר או פחות אני לא זוכר במדיוק שזה יוצא קצת פחות מ310 שקל

יש צדק מסויים בדבריך, אם כי לדעתי אין סיבה מלבד עוני לקנות את ה9X
כמו כן אין שום סיכוי למצוא ביקסלר יד שניה (אפילו אם לא טס בכלל) במצב סביר. מעטים בלבד (אם בכלל) הרכיבו ואיבזרו אותו נכון וכל הביקסלרים הניצפים באתרי ההטסה הם לא יותר מגרוטאות מעופפות, למרות שבבנייה נכונה ואיבזור נכון זה ממש טיסן נפלא ומענג ואפילו רב ביצועים.

mixerfix
12-11-2012, 14:19:33
כמו כן אין שום סיכוי למצוא ביקסלר יד שניה (אפילו אם לא טס בכלל) במצב סביר. מעטים בלבד (אם בכלל) הרכיבו ואיבזרו אותו נכון וכל הביקסלרים הניצפים באתרי ההטסה הם לא יותר מגרוטאות מעופפות, למרות שבבנייה נכונה ואיבזור נכון זה ממש טיסן נפלא ומענג ואפילו רב ביצועים.

וזה נובע בדיוק מסגנון ההטסה של רוב רוכשי הביסלר - "באאאאנזאאאאי!!!!!! מה זה משנה, אפשר לנחות גם על קצה הכנף, זה כולה קלקר..."

מ

nadavgolan
12-11-2012, 14:29:39
למה שלא תלמד להטיס על הביקסלר של דוד וכשיהיה לך תקציב קצת יותר גבוה אז תקנה לך טיסן משלך

hagpel
12-11-2012, 14:38:33
או על הביקסלר של עודד,
תגיד שדוד שלח אותך...(לחובבי מה יש האגדית של ארז טל ואברי גלעד);)

דויד רג'ואן
12-11-2012, 15:31:24
בשרשור הזה אני לא רוצה להכנס לוויכוחים של על מה ולמה, הדבר היחיד שאני אוכל להגיד לך (ואמרתי לך פנים מול פנים) שהתקציב שלך לא מספיק, גם לביקסלר יד שנייה ושלט 9X יד שניה.

YUVALMORAD97
12-11-2012, 15:35:37
דבר דוגרי, מה התקציב?
בגלל שאני לא עובד התקציב שלי מאוד דל...
משהו בסביבות 600..( אני יודע שזה סכום מצחיק..)
אבל דויד אמר שהוא מביא לי סוללה אחת.!
והוא גם יטעין לי אותה!

mixerfix
12-11-2012, 15:38:40
זה לא מספיק

YUVALMORAD97
12-11-2012, 15:54:29
זה לא מספיק

למה לא? אם אני ירכוש טריינר יד שניה ואני יקנה 9X ב330 כולל מקלט ומשלוח לארץ!
אני יכול להסתדר בסכום של 600-650.
לא?

mixerfix
12-11-2012, 16:03:29
350-שלט
50-כל סוללה
100-מטען

כמה נשאר לטיסן?

מרק

דויד רג'ואן
12-11-2012, 16:09:42
בינתיים אני אלווה לו סוללה או שתיים וגם אטעין לו אותן, אבל בכל מקרה לא ניראלי שתמצא משהו במחיר הזה...

mixerfix
12-11-2012, 16:12:10
אם אתה משאיל לו סוללות וטוען אותן - יש סיכוי שישיג ביקס + שלט ב- 600 ש"ח.

דויד רג'ואן
12-11-2012, 16:18:43
במקרה הכי גרוע, אתן לו את שלי ;)

YUVALMORAD97
12-11-2012, 16:26:49
אם אתה משאיל לו סוללות וטוען אותן - יש סיכוי שישיג ביקס + שלט ב- 600 ש"ח.

ראית איזה חבר טוב?
דויד תזכור את המילים שלך! "אתן לו את שלי..."כי אני יזכור את זה (בצחוק)

pomerus
12-11-2012, 17:22:34
טעות גדולה לחשוב שהתקציב זה "כמה עולה טיסן + שלט + סוללה"
סרוואים מתקלקלים וצריך להחליף, ריסוקים מחייבים דבק ומזרז, צריך באזר לסוללה כדי לא לגמור אותה באוויר, מלחם ובדיל אם ניתקות הלחמות, סוללות לשלט (מגיע ללא סוללות, ומומלץ מאוד ב9X לקנות סוללה יעודית, ולא להטיס עם התצורה של 8 AA בתוך המתאם שמגיע עם השלט). וכמובן שמנוע עלול לסיים את חייו, או הבקר

כן, אפשר לשנורר ולהלוות ולאלתר. אבל אז יש סיכוי שהכיף יגמר מהר.

יש בתחביב הזה עלות "מתגלגלת". טיסן קלקר אפשר לתקן בקלות, אבל צריך את החומרים והכלים
אם אתה מטיס עם חבר, אולי תעשו "שותפות" בטיסן ובעלויות?

Friman
12-11-2012, 17:32:16
הכי פשוט, תעשו ״בשותף״ על הטיסן ;)
חבריקו- סימולטור, הכי זול. הבא אחר כך במחירים בא עפיפון, החל מ30₪ ומעלה בחנויות הצעצועים המובחרות. הבא אחר כך בעלויות - טיסן פוליגל או קאפה, בסגנון הבז, מוגי וכו׳; החל מ60-70$ לסטאפ הורנים פושרודים וכל היתר + 2 סוללות כולל משלוח, ועוד 30₪ לשני לוחות פוליגל.
טיסנים אמיתיים מתחילים מאיזור ה500₪ לפני שלט. בקצה היקר ביותר בסקאלה למיטב ידיעתי נמצאים טיסני הג׳ט הסילוניים, סביב 50-60 אלף ש״ח לטיסן, עם שלטים בעלות של סביב ה10,000₪.
ואם כבר בשלטים עסקינן, שלט מתחיל החל מ20$ לגרוטאה סינית שמתאימה למודל אחד בלבד, דרך 700-800 ש״ח לשלט באיכות סבירה, 1500₪ ומעלה לשלט מצויין וכאמור סביב 10,000₪ לטופ שבטופ. על שלטים אגב אין הנחה רצינית ביד שנייה, הערכה שלי שמחיר של שלט משומש במצב טוב יהיה סביב 70-80% ממחיר של חדש.
עכשיו מקם נא את עצמך בסקאלה וצא לדרך, או שתחסוך בהתאם.
המלצתי החמה, תשקיע בשלט, זה המוח של המערכת. אני במקומך הייתי קונה dx6 של ספקטרום או פוטאבה 6ex באיזור ה500₪ ליד שנייה, ומתחיל בטיסנים מאיזה טיסן פוליגל זול ב200-300₪. השלט ימשיך איתך הרבה אחרי שהטיסן יילך לפח.

YUVALMORAD97
12-11-2012, 17:39:21
טעות גדולה לחשוב שהתקציב זה "כמה עולה טיסן + שלט + סוללה"
סרוואים מתקלקלים וצריך להחליף, ריסוקים מחייבים דבק ומזרז, צריך באזר לסוללה כדי לא לגמור אותה באוויר, מלחם ובדיל אם ניתקות הלחמות, סוללות לשלט (מגיע ללא סוללות, ומומלץ מאוד ב9X לקנות סוללה יעודית, ולא להטיס עם התצורה של 8 AA בתוך המתאם שמגיע עם השלט). וכמובן שמנוע עלול לסיים את חייו, או הבקר

כן, אפשר לשנורר ולהלוות ולאלתר. אבל אז יש סיכוי שהכיף יגמר מהר.

יש בתחביב הזה עלות "מתגלגלת". טיסן קלקר אפשר לתקן בקלות, אבל צריך את החומרים והכלים
אם אתה מטיס עם חבר, אולי תעשו "שותפות" בטיסן ובעלויות?
תודה רבה על הפירוט!\רגע לפי מה שאתה אומר כדי לי לחכות קצת לחסוך לסכום סביר ואז עדיין להתחיל עם משהו זול ואז יהיה לי כססף לתיקונים?
כי מלחים ובדיל יש לדויד (חבר טוב ומטיס) ודבק גם יש לו זאת אומרת בחלק הזה אני די יסתדר אבל די הארת את עיניי מה אתה אומר לעשות לרוץ או לחכות קצת?

gmagnezi
12-11-2012, 17:43:24
אצל הסיני, ביקסלר ורדיו ומטען וסוללה עולה 102 דולר פלוס משלוח
נראה לי שזה בתקציב שלך
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16542__Bixler_v1_1_EPO_1400mm_RTF_Mode_2_Throttl e_Left_Radio_.html

YUVALMORAD97
12-11-2012, 17:48:54
נראה לי שזה בתקציב שלך

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16542__Bixler_v1_1_EPO_1400mm_RTF_Mode_2_Throttl e_Left_Radio_.html
כן אבל שתינו יודעי שכדי לקנות קיט ולהרכיב אותו לבד יותר איכותי!
טוב נראה מה עושים מקסימום אני יקנה 9X וטיסן טריינר אחר( קטן וזול) אין לי הרבה ברירות!

YUVALMORAD97
12-11-2012, 17:51:42
נראה לי שזה בתקציב שלך
כן מבחינת התקציב אתה צודק אבל שתינו יודעים שעדיף לקנות קיט ולהרכיב לבד!,יותר איכותי!
אני כבר מבולבל אולי אני יקנה 9X ויקנה טיסן טריינר אחר (קטן יותר וזל יותר) אין לי הרבה ברירות....

Itai
12-11-2012, 18:06:17
יובל, קוראים לי איתי ואני בדיוק באותו מצב כמוך :)
אני בן 14, וגם לי יש תקציב נמוך (אומנם גבוה משלך אבל עדיין נמוך ע"פ מה שמגדירים פה בפורום תקציבים)

אני "תקוע" עכשיו במצב שאני לא בטוח שאני יודע מה כדאי לי להזמין - מצד אחד המליצו לי על קיט מושלם (ראה באשכול שלי הבאתי את המפרט המלא שהומלצתי עליו, אך בתקציב גבוה משלך.) אבל מצד שני אחרים המליצו לי בכלל לוותר ולקנות בארץ, או טיסן טריינר עם גלגלים (מה שאולי עדיף בשביל ללמוד באמת המראה\נחיתה וכדומה, אבל גם יקר בהרבה.).

עכשיו זה רגע האמת להחליט וזה פשוט קשה, לעומתי יש לך את דיויד ולפי האשכול אני מבין שראית אותו מטיס, אני לא רק שלא הטסתי טיסן אלא אפילו לא צפיתי באדם שמטיס טיסן מקרוב - זה מאוד חשוב כי אני מניח שהטסת גם את הטיסן של דיויד. הלוואי שהייתה לי את הזכות כמוך לחבר כזה! :cool:

קשה לי להמליץ לך על טיסן או לתת לך עצה, אין לי ניסיון. אז אתן לך מספר נקודות למחשבה שיושבות בראשי ועדיין לא מצאתי את הפתרון שלהם. זכור שהדברים האלה תלויים בך, אולי לך לא יהיו את ההתלבטויות האלה.

בהצלחה! ואשמח אם תעדכן אותו בבחירה שאתה לקחת. זה בטוח יעזור לי!

ערב טוב

pomerus
12-11-2012, 19:02:01
"מה אתה אומר לעשות לרוץ או לחכות קצת?"
אני לא יכול להחליט בשבילך. רציתי רק שתראה את כול התמונה.

גם גיל פרימן וגם אני כתבנו לך אותו דבר - אולי אפשר שותפות עם החבר שמטיס? מתחלקים בעלויות של הטיסן, של החומרים, ושל התיקונים ואפשר לחסוך ככה הרבה כסף
והרי בכול מקרה תצטרך בהתחלה הדרכה צמודה וליווי.

הסכום שיש לך ממש ממש גבולי בשביל להתחיל, ולא משאיר שום מרווח בשביל להמשיך אחרי ההתרסקות או שתיים הראשונות (ובהתחלה יש הרבה התרסקויות) או התקלה הראשונה.
דבר נוסף שמומלץ מאוד מאוד זה להתאמן בסימולטור לפני שעולים לאוויר. וזה עוד קצת כסף - באזור 100 ש"ח באיביי לשלט USB ותוכנת סימולטור בסיסית

תעשה את החושבים שלך
אם אני במקומך הייתי מנסה שותפות, אוסף עוד כסף, עוקב כול הזמן אחרי ה"מוכרים קונים", ומנסה למצוא הזדמנות/מציאה

YUVALMORAD97
12-11-2012, 19:05:57
רציתי להגיד שאם יש למישהו משהו מוכן להטסה עד 300-350 שלא יתבייש להגיד!!
אהה ורציתי לשאול משהו שחשוב לי מאוד!
אני לא נוסע בשבתות ובחגים ותמיד רציתי לצפות בתחרויות או במפגשים של "כלים" שווים!
חבר שלי שכן נוסע בשבת סיפר לי שאני ממש מפספס אבל אני עדיין לא מוכן עקרונית לנסוע בשבת רציתי לדעת אם יש למישהו מפה מושג על מפגש או תחרות שקורת ביום חול!
אשמח מאוד מאוד לבוא ולהתרשם תודה רבה!
יובל

YUVALMORAD97
12-11-2012, 19:30:20
"מה אתה אומר לעשות לרוץ או לחכות קצת?"
אני לא יכול להחליט בשבילך. רציתי רק שתראה את כול התמונה.

גם גיל פרימן וגם אני כתבנו לך אותו דבר - אולי אפשר שותפות עם החבר שמטיס? מתחלקים בעלויות של הטיסן, של החומרים, ושל התיקונים ואפשר לחסוך ככה הרבה כסף
והרי בכול מקרה תצטרך בהתחלה הדרכה צמודה וליווי.

הסכום שיש לך ממש ממש גבולי בשביל להתחיל, ולא משאיר שום מרווח בשביל להמשיך אחרי ההתרסקות או שתיים הראשונות (ובהתחלה יש הרבה התרסקויות) או התקלה הראשונה.
דבר נוסף שמומלץ מאוד מאוד זה להתאמן בסימולטור לפני שעולים לאוויר. וזה עוד קצת כסף - באזור 100 ש"ח באיביי לשלט USB ותוכנת סימולטור בסיסית

תעשה את החושבים שלך
אם אני במקומך הייתי מנסה שותפות, אוסף עוד כסף, עוקב כול הזמן אחרי ה"מוכרים קונים", ומנסה למצוא הזדמנות/מציאה
סימולטור כבר הזמנתי היום בבוקר (אני לא מטומטם) אני לא מתכוון לעלות לאוויר בלי הכנה מוקדמת....
שותפות לא נראית לי אפשרית מכוון שחבר היחיד שלי שעוסק בטיסנים הוא דויד והוא כבר אם ביקסלר ,יתוש,ויאק 55...
אז כמו שאת מבין אין מצב לשותפות אני ככל הנראה התמקצעה על הסימוטור בסביבות החודש ואז אני יקנה שלט X9 ואז אני יראה איזה טיסן אני יביא...

YUVALMORAD97
12-11-2012, 19:36:29
יובל, קוראים לי איתי ואני בדיוק באותו מצב כמוך :)
אני בן 14, וגם לי יש תקציב נמוך (אומנם גבוה משלך אבל עדיין נמוך ע"פ מה שמגדירים פה בפורום תקציבים)

אני "תקוע" עכשיו במצב שאני לא בטוח שאני יודע מה כדאי לי להזמין - מצד אחד המליצו לי על קיט מושלם (ראה באשכול שלי הבאתי את המפרט המלא שהומלצתי עליו, אך בתקציב גבוה משלך.) אבל מצד שני אחרים המליצו לי בכלל לוותר ולקנות בארץ, או טיסן טריינר עם גלגלים (מה שאולי עדיף בשביל ללמוד באמת המראה\נחיתה וכדומה, אבל גם יקר בהרבה.).

עכשיו זה רגע האמת להחליט וזה פשוט קשה, לעומתי יש לך את דיויד ולפי האשכול אני מבין שראית אותו מטיס, אני לא רק שלא הטסתי טיסן אלא אפילו לא צפיתי באדם שמטיס טיסן מקרוב - זה מאוד חשוב כי אני מניח שהטסת גם את הטיסן של דיויד. הלוואי שהייתה לי את הזכות כמוך לחבר כזה! :cool:

קשה לי להמליץ לך על טיסן או לתת לך עצה, אין לי ניסיון. אז אתן לך מספר נקודות למחשבה שיושבות בראשי ועדיין לא מצאתי את הפתרון שלהם. זכור שהדברים האלה תלויים בך, אולי לך לא יהיו את ההתלבטויות האלה.

בהצלחה! ואשמח אם תעדכן אותו בבחירה שאתה לקחת. זה בטוח יעזור לי!

ערב טוב
שלום איתי אני לא הטסתי את הטיסן של דויד(חוץ מזריקה בהמראה...) דויד באמת עוזר לי המון וגורם לי להתחיל טוב יחד עםם מישהו עם ידע טוב בטיסנים.
מצד שני ה"פור" שלך עלי זה התקציב ... כמו שאתה יכול לראות האנשים פה בפורום הם תותחים אחד אחד! ועוזרים בשמחה תפנה עליהם ואני בטוח שהם ישמחו לעזור אני ספציפית יכול להמליץ לך על WIND556 הוא באמת תותח ושמח לעזור לכל מי שזקוק יחד עם התקציב שלך תפנה אליו הוא יעזור לך בשמחה
אני ישמח אם תעדכן אותי אפילו בהודעה פרטית..
ש

דויד רג'ואן
12-11-2012, 19:37:18
על שותפות לא חשבתי :) אבל לא איתי:cool: אני מעדיף שכל הכלים שלי יהיו שלי ולא להיות תלוי באף אחד, אבל דבר עם גל הוא מתכנן להכנס לזה ולקנות טריינר יד 2.

tisan4us
14-11-2012, 22:20:20
מצטרף להמלצה על שלט וסימולטור, היום קיבלתי את השלט מהסיני ובאמת אני מרגיש שיפור

rotemshan
15-11-2012, 08:19:09

לא צריך להיות עני,
מספיק להיות בן 15.

יכול להיות שרוב הביקסלרים הן גרוטאות מעופפות,
אבל כל עוד הן מעופפות, הבחור הצעיר יוכל להנות מהתחביב.
אני בטוח שתוכל לעזור לו לשפר את ה"גרוטאה" שהוא ירכוש,

בכל מקרה קצת רגישות ופחות זלזול יעשו את העבודה טוב יותר

Sent from my Galaxy S3

edgarfov
15-11-2012, 08:52:59
לא יודע...קראתי הכל כי החדשות עצובות היום..קצת מוציא תראש למקום אחר.
לעניינינו (כיחכוח)
מספיק להיות בן 15 לרצות להמריא כדי להצליח לקושש עוד קצת ולקנות ציוד טוב יותר.
הדרך לקושש בכל עבודה שהיא לא מביישת אףחד לא אכנס לדוגמאות אישיות מלבד שאישית גם הורדתי טייח לקירות. בזמן ההוא...
הדרך לדעת משהו בתחום לא עובר דרך ביקסלר זו דעתי נקודה!!
צריך גלגלים לנחיתה ומטוס שנראה מטוס מתנהג גם כמו אחד
אפרנטיס זו אופציה חמודה , אבל אני יותר מאמין בבלזות ובטריינרים המסורתיים , ככה זה.

wind556
15-11-2012, 09:33:46
לא צריך להיות עני,
מספיק להיות בן 15.

יכול להיות שרוב הביקסלרים הן גרוטאות מעופפות,
אבל כל עוד הן מעופפות, הבחור הצעיר יוכל להנות מהתחביב.
אני בטוח שתוכל לעזור לו לשפר את ה"גרוטאה" שהוא ירכוש,

בכל מקרה קצת רגישות ופחות זלזול יעשו את העבודה טוב יותר

Sent from my Galaxy S3

איפה אתה רואה כאן זילזול?
אני מדבר על המציאות ידידי,עברו אצלי ברוך השם יותר מ100 ביקסלרים במתכונות שונות, וראיתי עוד עשרות בשטח
והעזרה הכי טובה שמישהו יכול לקבל זה למנוע טעויות מראש, ולא לתקן טעויות מיותרות לאחר מעשה.
התהליך הנכון זה לא לשפר גרוטאה, אלא לדאוג שלא תהיה לך גרוטאה מראש
ובסופו של דבר מי ש"עני" עדיף שיקנה לביקסלר שלט ב20$ בידיעה ברורה שזה זמני, מאשר את הX9 שבגלל שהוא לא מספיק גרוע נתקעים איתו לאורך זמן, ומצד שני הוא לעולם לא יהיה מספיק טוב גם עם החלפת התוכנה (לא שם הבעיות שלו).
ולעומת זאת ישקיע בתבונה בהרכבת הביקסלר ואיבזורו, זה אפילו לא עולה יותר, ולא לקחת בשום אופן כל גירסה שאיננה קיט עירום

לעניין שותפות: זה לא עובד, אחד משניהם בוודאות ירסק את הטיסן ולך תריב אחרי זה על הנושא. לא ממליץ בכלל

wind556
15-11-2012, 09:44:53
לא יודע...קראתי הכל כי החדשות עצובות היום..קצת מוציא תראש למקום אחר.
לעניינינו (כיחכוח)
מספיק להיות בן 15 לרצות להמריא כדי להצליח לקושש עוד קצת ולקנות ציוד טוב יותר.
הדרך לקושש בכל עבודה שהיא לא מביישת אףחד לא אכנס לדוגמאות אישיות מלבד שאישית גם הורדתי טייח לקירות. בזמן ההוא...
הדרך לדעת משהו בתחום לא עובר דרך ביקסלר זו דעתי נקודה!!
צריך גלגלים לנחיתה ומטוס שנראה מטוס מתנהג גם כמו אחד
אפרנטיס זו אופציה חמודה , אבל אני יותר מאמין בבלזות ובטריינרים המסורתיים , ככה זה.

אתה טועה וצודק בו זמנית
אין ספק שבלזה זה הדבר הנכון להתחיל איתו, אבל בתנאי אחד: שאתה בונה לבד מההתחלה ולא קונה קיט מוכן, וצמוד להדרכה ממשית לכל אורך הדרך.
הסיבה היא שזו דרך מובטחת שבה תלמד לבנות, שזה חלק חשוב ומענג ביותר בתחביב, אבל היום מעטים בונים, כולם רוצים לקנות מוכן , ואין בזה כל רע, זה רק מענג פחות.
מצד שני,אמרת כך:"שנראה מטוס מתנהג גם כמו אחד", זו גישה מוטעית ביותר, טיסן יכול רק להראות כמו מטוס אבל בחיים הוא לא יתנהג כמו מטוס בגלל הסקייל דאון (זאת הסיבה שאני לא אוהב סקיילים).

ואתה כנראה שכחת את הקשיים של ההתחלה, ככל שתקל על הטירון את הדרך להטסה עצמאית, כך הוא יגיע מהר יותר להנאה מהתחביב, פחות מתח בהטסה =יותר הנאה מההטסה, והלימוד רץ קדימה מהר.

את מה שניתן ללמוד מביקסלר בלתי אפשרי ללמוד על הטריינרים המסורתיים או אפרנטיס.מי אמר בכלל שזה יהיה הכיוון של המתחיל? אולי הוא ירצה לעבור לDLG למשל? איפה האפרנטיס יכין אותו לזה? (הביקסלר ועוד איך יקנה לו יסודות לנושא).

ומצד שני, אם יחשוק באפרנטיס בעתיד, גם אז הביקסלר יסלול לו בקלות רבה את הדרך לשם, עם פחות נזקים כלכליים בדרך.

ככה זה :cool:

rotemshan
15-11-2012, 10:10:48
עודד,
אני חדש כאן,
ניכרת עליך ההבנה המעמיקה בתחום, והניסיון הרב שלך.
אני בטוח שאני לא היחיד שחש חוסר נוחות באופי התגובות שלך, שלעיתים מתבטאות בזלזול.
אנא קרא שוב את התגובה שלך לבחור הצעיר.
אם אתה באמת לא מצליח לחוש את נימת הזלזול, אני מבטיח לך שאני לא אעיר על זה שוב לעולם.
לא בגלל שאני חושב שאתה צודק בצורת ההתנסחות אלא, בגלל ההבנה שלא יהיה שום שינוי בעתיד.

Sent from my Galaxy S3

edgarfov
15-11-2012, 10:24:38
אתה טועה וצודק בו זמנית
אין ספק שבלזה זה הדבר הנכון להתחיל איתו, אבל בתנאי אחד: שאתה בונה לבד מההתחלה ולא קונה קיט מוכן, וצמוד להדרכה ממשית לכל אורך הדרך.
הסיבה היא שזו דרך מובטחת שבה תלמד לבנות, שזה חלק חשוב ומענג ביותר בתחביב, אבל היום מעטים בונים, כולם רוצים לקנות מוכן , ואין בזה כל רע, זה רק מענג פחות.
מצד שני,אמרת כך:"שנראה מטוס מתנהג גם כמו אחד", זו גישה מוטעית ביותר, טיסן יכול רק להראות כמו מטוס אבל בחיים הוא לא יתנהג כמו מטוס בגלל הסקייל דאון (זאת הסיבה שאני לא אוהב סקיילים).

ואתה כנראה שכחת את הקשיים של ההתחלה, ככל שתקל על הטירון את הדרך להטסה עצמאית, כך הוא יגיע מהר יותר להנאה מהתחביב, פחות מתח בהטסה =יותר הנאה מההטסה, והלימוד רץ קדימה מהר.

את מה שניתן ללמוד מביקסלר בלתי אפשרי ללמוד על הטריינרים המסורתיים או אפרנטיס.מי אמר בכלל שזה יהיה הכיוון של המתחיל? אולי הוא ירצה לעבור לDLG למשל? איפה האפרנטיס יכין אותו לזה? (הביקסלר ועוד איך יקנה לו יסודות לנושא).

ומצד שני, אם יחשוק באפרנטיס בעתיד, גם אז הביקסלר יסלול לו בקלות רבה את הדרך לשם, עם פחות נזקים כלכליים בדרך.

ככה זה :cool:

צוחק ובוכה בו זמנית...:o בעיקר צוחק , ממש מערכת קוואנטית.
הסקייל דאון מתבטא בהרבה אופנים. בעיקר מאתגרים לדעתי, עדיין נחיתה על גלגלים זה חלקו של הכיף בעניין, הזדקרות ציפה כל הריקוד הזה..
חבל להפסיד.

wind556
15-11-2012, 12:55:46
צוחק ובוכה בו זמנית...:o בעיקר צוחק , ממש מערכת קוואנטית.
הסקייל דאון מתבטא בהרבה אופנים. בעיקר מאתגרים לדעתי, עדיין נחיתה על גלגלים זה חלקו של הכיף בעניין, הזדקרות ציפה כל הריקוד הזה..
חבל להפסיד.

נחיתה על גלגלים זה אכן כייף, אבל חלק מזערי ביותר בכל עולם הטיסנאות.
אבל למה להפסיד? לכל דבר יש את הזמן והמקום שלו, ומי שזה יהיה טעמו יוכל תמיד לרכוש טיסן גלגלים, ולא תהיה לו שום בעייה ללמוד בקלות ובזמן קצר נחיתה על גלגלים

wind556
15-11-2012, 12:59:41
עודד,
אני חדש כאן,
ניכרת עליך ההבנה המעמיקה בתחום, והניסיון הרב שלך.
אני בטוח שאני לא היחיד שחש חוסר נוחות באופי התגובות שלך, שלעיתים מתבטאות בזלזול.
אנא קרא שוב את התגובה שלך לבחור הצעיר.
אם אתה באמת לא מצליח לחוש את נימת הזלזול, אני מבטיח לך שאני לא אעיר על זה שוב לעולם.
לא בגלל שאני חושב שאתה צודק בצורת ההתנסחות אלא, בגלל ההבנה שלא יהיה שום שינוי בעתיד.

Sent from my Galaxy S3

צר לי שכך אתה חש, אבל זה עניין אישי שלך ואינו קשור אלי
אני לא נמצא כאן "ללטף ראשים" אלא לחלוק מנסיוני ולהתריע על טעויות לפני התרחשותן.
כל מי שיצא לו לעבוד במחיצתי חושב אחרת ממך,אבל זכותך המלאה לכל דעה. אין לזה כל קשר אלי.
בהצלחה בדרכך וברוך הבא
וכשאתה תזדקק לעזרה, תקבל אותה במלואה