PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! חוות דעת על הביקסלר 2 רגעים אחרונים לפני הזמנה

Itai
26-10-2012, 08:22:51
שלום,
שמי איתי, אני בן 14.

לאחרונה התחלתי להתעניין מאוד בנושא הטיסנים על שלט.
קראתי הרבה על הנושא, אבל אני יודע שעוד דרך ארוכה לפני. "הסתובבתי" באינטרנט עד שמצאתי פורום זה, והוא הביא לי את המדריכים שאני צריך בעברית וברמה גבוהה.
אז לעומת רוב הילדים בני 14, אני מתעניין בנושא, אבל בדומה לילדים בני 14 - אני דל בתקציבים (כלכליים) (דל תקציבים אני מתכוון שאני יכול להשקיע קצת כסף שעבדתי בשבילו בחופש + חסכונות של הדמי כיס שזה יוצא בערך כ1100 ש"ח להכל, כלומר כולל מצברים, שלטים, מנועים, גוף המטוס כל זה.)
בתור מתחיל דל תקציבים, רציתי לשאול באיזה מטוס הייתם ממליצים לי להתחיל בהנחה שישאר אצלי הרבה זמן כי אין באפשרותי להחליף מטוסים כמו גרביים במידה והם יקרים.

קראתי קצת באינטרנט וראיתי שבאמצעות תוכניות שקיימות באתרים כמו RCgroup אפשר לבנות מטוסים מקאפא ועוד כמה חומרים, האם זה מתאים למתחילים?
אם לא, האם אפשר לסמוך על להזמין את הגוף של המטוסים מחו"ל או שעדיף להזמין מישראל ולשלם יותר?

מיותר לציין שבאפשרותי להזמין דברים מחו"ל כמו מhobbyking (שאם הבנתי נכון אתם מכנים אותו "הסיני"),

אשמח אם תענו בהקדם האפשרי, איתי :)

HeliDraco
26-10-2012, 22:19:59
הי איתי

אם הסתובבת בפורום, אני מניח שראית ששאלה מהסוג הזה היא מצית הויכוחים מספר 1 כאן :D. שום דבר אישי - פשוט יש יותר מדרך אחת טובה להתחיל עם התחביב הזה.
ההמלצה האישית שלי אליך היא:

תסתובב בשטחי הטסה. קצת מראה עיניים על מה אנשים מטיסים יעזור מאד. לא מכיר טיסנאי שסירב לעזור למתחיל עם קצת תשובות (אלה אם השאלות נשאלות תוך כדי טיסה :D).
מצא מדריך. למדריכים שונים דרך התחלה שונה (ואולי גם טיסן מומלץ שונה להתחלה), אבל מדריך יביא אותך ליכולת הטסה עם מעט תסכולים והוצאות מיותרות.
קנה סימולטור. זה הכלי מספר אחד לחסוך עצבים וכסף בתחביב הזה. עדיף לעבור את הריסוקים הראשונים על המסך מבמציאות.
לא חוסכים על שלט. לדעתי, עדיף שלט מבית טוב מיד שנייה, ע"פ שלט חדש ממקור לא ידוע או לא אמין.
אם אתה מתעקש לשאול על טיסן ספציפי - לדעתי זה תלוי בכיוון שלך בתחביב. אתה מחפש אווירובטיקה? ספורט? 3D? הטסה ממונעת באופן כללי? כדאי ללכת על טריינר כנף עלית ממונע עם גלגלים בסגנון הפאן-קאב (Multiplex Fun-Cub ), מנטור(Multiplex Mentor), אפרנטיס (E-Flite Apprentice) או דומיהם. כלים כאלה ילמדו אותך מההתחלה להתמודד עם מסלול, המראה ונחיתה מסודרת, טיסת מנוע וכו'. אתה יותר מתעניין בדאיה? אפשר להתחיל מכלי בגנון ה-Bixler שרבים וטובים התחילו ממנו. עקרונית, בשתי הדרכים אפשר להתחיל ולהצליח, הכל שאלה של המשך הדרך.

זהו. מכאן - נשאר רק לבחור. אנחנו כאן להמשיך לבלבל אותך :D

Tiran
27-10-2012, 09:10:30
1. תמשיך לחסוך.
2. הצטרף לקלוב תעופה הקרוב.

בגילך, זה המקום הכי טוב להתחיל בו.

Friman
27-10-2012, 10:05:24
ההמלצה להצטרף לקלוב התעופה היא ההמלצה הכי טובה לנער בגילך.
ההמלצה הבאה הכי טובה היא למצוא מדריך או מטיס מנוסה שילוו אותך מתחילת הדרך - החל משלב קניית הטיסן והרדיו.
אני לא ממליץ לך להתחיל מטיסן קאפה או פוליגל - זה אפשרי, אבל בהיעדר מיומנויות הטסה יהיה לך קשה לדעת אם הם טסים טוב או לא וסביר שהבנייה שלך תהיה לקויה עקב חוסר נסיון.
ואדים, חבל לבלבל את הבחור עם שמות של דגמים ומושגים. כמו שאמרת יש דרכים שונות להתחלה, כדאי שיתחבר למדריך שינחה אותו באופן מסודר.
אם בכל זאת תבחר לקנות לבד את מוזמן ליצור קשר בפרטי לקבל כמה הסברים והצעות לאפשרויות מתאימות לתקציב שלך. ויש כאלו, לפחות 2 שאני מכיר

Magneto
27-10-2012, 10:13:29
כל ההמלצות שקיבלת נכונות אבל אני ממליץ להתחיל קודם כל עם סימולטור , אתה יכול לקנות שלט יד שנייה בפורום במאה שקל ,לחבר עם USB למחשב ולהתחיל להתאמן

Itai
27-10-2012, 17:57:23
תודה רבה על התגובות שלכם, אשמח אם תענו לי על מספר שאלות:

הי איתי

אם הסתובבת בפורום, אני מניח שראית ששאלה מהסוג הזה היא מצית הויכוחים מספר 1 כאן :D. שום דבר אישי - פשוט יש יותר מדרך אחת טובה להתחיל עם התחביב הזה.
ההמלצה האישית שלי אליך היא:

תסתובב בשטחי הטסה. קצת מראה עיניים על מה אנשים מטיסים יעזור מאד. לא מכיר טיסנאי שסירב לעזור למתחיל עם קצת תשובות (אלה אם השאלות נשאלות תוך כדי טיסה :D).
מצא מדריך. למדריכים שונים דרך התחלה שונה (ואולי גם טיסן מומלץ שונה להתחלה), אבל מדריך יביא אותך ליכולת הטסה עם מעט תסכולים והוצאות מיותרות.
קנה סימולטור. זה הכלי מספר אחד לחסוך עצבים וכסף בתחביב הזה. עדיף לעבור את הריסוקים הראשונים על המסך מבמציאות.
לא חוסכים על שלט. לדעתי, עדיף שלט מבית טוב מיד שנייה, ע"פ שלט חדש ממקור לא ידוע או לא אמין.
אם אתה מתעקש לשאול על טיסן ספציפי - לדעתי זה תלוי בכיוון שלך בתחביב. אתה מחפש אווירובטיקה? ספורט? 3D? הטסה ממונעת באופן כללי? כדאי ללכת על טריינר כנף עלית ממונע עם גלגלים בסגנון הפאן-קאב (Multiplex Fun-Cub ), מנטור(Multiplex Mentor), אפרנטיס (E-Flite Apprentice) או דומיהם. כלים כאלה ילמדו אותך מההתחלה להתמודד עם מסלול, המראה ונחיתה מסודרת, טיסת מנוע וכו'. אתה יותר מתעניין בדאיה? אפשר להתחיל מכלי בגנון ה-Bixler שרבים וטובים התחילו ממנו. עקרונית, בשתי הדרכים אפשר להתחיל ולהצליח, הכל שאלה של המשך הדרך.

זהו. מכאן - נשאר רק לבחור. אנחנו כאן להמשיך לבלבל אותך :D
תודה רבה על התשובה,
1. איפה יש שטחי הטסה באיזור ירושלים?
2. בנוגע למדריך - ברשימה שרשום אין מדריכים שנמצאים באיזור שלי, מה היית ממליץ לי לעשות?

תודה :D

1. תמשיך לחסוך.
2. הצטרף לקלוב תעופה הקרוב.

בגילך, זה המקום הכי טוב להתחיל בו.
אתה לא מאמין שאני יכול בתקציב הזה להמשיך להתקדם?
ותוכל להסביר קצת על קלוב תעופה?

ההמלצה להצטרף לקלוב התעופה היא ההמלצה הכי טובה לנער בגילך.
ההמלצה הבאה הכי טובה היא למצוא מדריך או מטיס מנוסה שילוו אותך מתחילת הדרך - החל משלב קניית הטיסן והרדיו.
אני לא ממליץ לך להתחיל מטיסן קאפה או פוליגל - זה אפשרי, אבל בהיעדר מיומנויות הטסה יהיה לך קשה לדעת אם הם טסים טוב או לא וסביר שהבנייה שלך תהיה לקויה עקב חוסר נסיון.
ואדים, חבל לבלבל את הבחור עם שמות של דגמים ומושגים. כמו שאמרת יש דרכים שונות להתחלה, כדאי שיתחבר למדריך שינחה אותו באופן מסודר.
אם בכל זאת תבחר לקנות לבד את מוזמן ליצור קשר בפרטי לקבל כמה הסברים והצעות לאפשרויות מתאימות לתקציב שלך. ויש כאלו, לפחות 2 שאני מכיר
תודה, וויתרתי על קאפא לבינתים, אבל אני בטוח שאתעסק עם זה בעתיד! :cool:

כל ההמלצות שקיבלת נכונות אבל אני ממליץ להתחיל קודם כל עם סימולטור , אתה יכול לקנות שלט יד שנייה בפורום במאה שקל ,לחבר עם USB למחשב ולהתחיל להתאמן
כל השלטים מותאמים לעבוד ככה?

ושאלה לכולכם, להפתעתי מצאתי בבית את השלט של המסוק הישן שלי מכיתה ב' (ז"ל) דגם VG 400
ראיתי כמה אשכולות מכירה של הדגם הזה וראיתי שזה שלט לא זול ופשוט, האם הוא מתאים לסימולטורים?
וגם האם אפשר "לשנות" אותו שבמקום שיעבוד על הגבישים כמו בעבר שיעבוד על תדרים של עד 2.4Gh ?

תמונה:
76812

ושאלה אחרונה והכי חשובה - תוכלו להמליץ (או להפך) על הטיסן bixler 2 מהסיני?

שבוע טוב :)

Tiran
27-10-2012, 18:10:02
בתקציב הזה אתה יכול בקושי להתחיל.
אבל זו תהיה התחלה רעה וחוויה קצרה.

לגבי קלוב התעופה - פרטים בקישור (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?41872-%E1%E5%E0%E5-%E4%F6%E8%F8%F4%E5-%EC%F9%F0%FA-%E4%F4%F2%E9%EC%E5%FA-%E4%E7%E3%F9%E4-%F9%EC-%F7%EC%E5%E1-%E4%FA%F2%E5%F4%E4&p=291470#post291470). אני עדיין חושב שזו ההמלצה הטובה ביותר.

Itai
27-10-2012, 18:38:41
בתקציב הזה אתה יכול בקושי להתחיל.
אבל זו תהיה התחלה רעה וחוויה קצרה.

לגבי קלוב התעופה - פרטים בקישור (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?41872-%E1%E5%E0%E5-%E4%F6%E8%F8%F4%E5-%EC%F9%F0%FA-%E4%F4%F2%E9%EC%E5%FA-%E4%E7%E3%F9%E4-%F9%EC-%F7%EC%E5%E1-%E4%FA%F2%E5%F4%E4&p=291470#post291470). אני עדיין חושב שזו ההמלצה הטובה ביותר.
עדיין קשה לי להבין מה זה, רק רשום מספרי טלפון של הרבה אנשים, לא שום הסבר על הקלוב עצמו.

מה בעצם עושים שם?

תודה

tav31
27-10-2012, 18:53:20
השלט שלך מתאים לסימולטור רק אתה צריך קבל סימולטור וסימולטור כמובן :p
קבל לינק:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24917__Sanwa_Transmitter_Adapter_Plug_3_5mm_to_D IN5_for_Flight_Simulator.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24348__USB_Simulator_Lead_for_Turnigy_GTX3_Trans mitter_VRC_Sim_Compatible.html

וחוץ מזה אני אשמח לעזור בתחום, שלחתי לך את המספר שלי בהודעה פרטית

Itai
27-10-2012, 19:00:45
השלט שלך מתאים לסימולטור רק אתה צריך קבל סימולטור וסימולטור כמובן :p
קבל לינק:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24917__Sanwa_Transmitter_Adapter_Plug_3_5mm_to_D IN5_for_Flight_Simulator.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24348__USB_Simulator_Lead_for_Turnigy_GTX3_Trans mitter_VRC_Sim_Compatible.html

וחוץ מזה אני אשמח לעזור בתחום, שלחתי לך את המספר שלי בהודעה פרטית
אחד מהדברים שהבאת הוא ללא מלאי, יש תחליף?
אדבר איתך, תודה.
ד"א יצא לך להתנסות בטיסן bixler 2?

HeliDraco
27-10-2012, 19:14:14
תודה רבה על התגובות שלכם, אשמח אם תענו לי על מספר שאלות:

תודה רבה על התשובה,
1. איפה יש שטחי הטסה באיזור ירושלים?
2. בנוגע למדריך - ברשימה שרשום אין מדריכים שנמצאים באיזור שלי, מה היית ממליץ לי לעשות?

תודה :D

אתה לא מאמין שאני יכול בתקציב הזה להמשיך להתקדם?
ותוכל להסביר קצת על קלוב תעופה?

תודה, וויתרתי על קאפא לבינתים, אבל אני בטוח שאתעסק עם זה בעתיד! :cool:

כל השלטים מותאמים לעבוד ככה?

ושאלה לכולכם, להפתעתי מצאתי בבית את השלט של המסוק הישן שלי מכיתה ב' (ז"ל) דגם VG 400
ראיתי כמה אשכולות מכירה של הדגם הזה וראיתי שזה שלט לא זול ופשוט, האם הוא מתאים לסימולטורים?
וגם האם אפשר "לשנות" אותו שבמקום שיעבוד על הגבישים כמו בעבר שיעבוד על תדרים של עד 2.4Gh ?

תמונה:
76812

ושאלה אחרונה והכי חשובה - תוכלו להמליץ (או להפך) על הטיסן bixler 2 מהסיני?

שבוע טוב :)

כמה תשובות:

שטחי הטסה באזור ירושלים יש בלטרון (למרות ששם מטיסים בעיקר מסוקים, את השטח הייעודי לטיסנים הרסו) ובמישור אדומים. ייתכן שיש נוספים, אבל זה מביא להמלצה הבאה:
קלוב התעופה הוא ארגון שמקדם תעופה ספורטיבית בישראל - בפרט טיסנאות. מקיים מועדוני טיסנאות, תחרויות בתחום, קורסים וכו'. בירושלים יש מועדון של הקלוב שנמצא בבית פיינגולד, בחצר הירושלמית (יפו 31, מעל "אדום"). אני חושב ששם מכירים הכי טוב את שטחי ההטסה באזור ירושלים. שם גם יש מדריכים שמבינים גם בבנייה ("כמו שצריך" מבלזה) וגם בהטסה. אני אגב מסכים שקלוב התעופה הוא המלצה טובה בשבילך.
שלט סימולטור אפשר לקנות באיביי ב-20$ בערך. או לקנות סימולטור מהטובים והיקרים (RealFlight) ולקבל איתו שלט :D אני בספק שאפשר להפוך את ה-VG400 לשלט סימולטור ובטח שלא תצליח להמיר לו תדר ל-2.4.
רוב השלטים החדשים יכולים לעבוד עם סימולטורים טובים (RealFlight, Phoenix), אבל אני אישית לא ממליץ להשתמש בשלט "מבצעי" לסימולטור. חבל על הסטיקים, הסוללה והמשדר.
ביקסלר 2 הוא דאון ממונע. סלחן ויציב לכל הדעות. חלק משבחים אותו בתור טיסן מתחילים אולטימטיבי. אני אישית חושב שאם אתה מתכנן להטיס טיסנים ממונעים, כדאי ללכת על משהו יותר כבד ועם גלגלים - שילמד אותך מההתחלה הרגלי מנחת נכונים. היכולת של הביקסלר לדאות עד אינסוף והיכולת להנחית אותו על הגחון כמעט בכל מקום לא ייתנו הרגלים נכונים.

Itai
27-10-2012, 19:30:18
כמה תשובות:

שטחי הטסה באזור ירושלים יש בלטרון (למרות ששם מטיסים בעיקר מסוקים, את השטח הייעודי לטיסנים הרסו) ובמישור אדומים. ייתכן שיש נוספים, אבל זה מביא להמלצה הבאה:
קלוב התעופה הוא ארגון שמקדם תעופה ספורטיבית בישראל - בפרט טיסנאות. מקיים מועדוני טיסנאות, תחרויות בתחום, קורסים וכו'. בירושלים יש מועדון של הקלוב שנמצא בבית פיינגולד, בחצר הירושלמית (יפו 31, מעל "אדום"). אני חושב ששם מכירים הכי טוב את שטחי ההטסה באזור ירושלים. שם גם יש מדריכים שמבינים גם בבנייה ("כמו שצריך" מבלזה) וגם בהטסה. אני אגב מסכים שקלוב התעופה הוא המלצה טובה בשבילך.
שלט סימולטור אפשר לקנות באיביי ב-20$ בערך. או לקנות סימולטור מהטובים והיקרים (RealFlight) ולקבל איתו שלט :D אני בספק שאפשר להפוך את ה-VG400 לשלט סימולטור ובטח שלא תצליח להמיר לו תדר ל-2.4.
רוב השלטים החדשים יכולים לעבוד עם סימולטורים טובים (RealFlight, Phoenix), אבל אני אישית לא ממליץ להשתמש בשלט "מבצעי" לסימולטור. חבל על הסטיקים, הסוללה והמשדר.
ביקסלר 2 הוא דאון ממונע. סלחן ויציב לכל הדעות. חלק משבחים אותו בתור טיסן מתחילים אולטימטיבי. אני אישית חושב שאם אתה מתכנן להטיס טיסנים ממונעים, כדאי ללכת על משהו יותר כבד ועם גלגלים - שילמד אותך מההתחלה הרגלי מנחת נכונים. היכולת של הביקסלר לדאות עד אינסוף והיכולת להנחית אותו על הגחון כמעט בכל מקום לא ייתנו הרגלים נכונים.

תוכל להסביר לי מה יש בעצם ב"מועדון" שמה? אני מתקשה להבין, אולי כי מעולם לא שמעתי על דבר כזה בעבר.
האם אתה אישית חושב שסימולטור זה דבר הכרחי?

בנוגע למדריך - על פי הרשימה בנעוץ אין מדריך בירושלים, וקשה להיות נגיש כשאין לך רכב, ובמיוחד כשאתה מחזיק מטוס עם כנף מטר וחצי איתך.

אני מבולבל :eek:

pomerus
27-10-2012, 20:46:47
ה"קלוב" (מועדון) לתעופה זה עמותה שמקדמת את ספורט הטיסנאות.
יש שם חוגים, שעות פעילות עם הדרכה, יציאות מרוכזות להטסות, ובעיקר הרבה נערים ובוגרים שנהנים יחד מהתחביב - גם לבנות, גם להטיס.
מתארגנים יחד להגיע למנחתים ולתחרויות שהקלוב מארגן.

אני מצטרף להמלצה החמה שלפחות תבדוק את האופציה הזו.

כן, בתקציב שלך אתה יכול לקנות שלט בסיסי, וטיסן כדוגמת הביקסלר, ודבקים (כי אתה הולך לרסק בהתחלה) וסוללות (כדי להטיס בשטח יותר מעשרים דקות) וקצת חלפים שצריך.
ועדיין ממליץ לך על התחלה מסודרת בקלוב, או שתמצא "חונך" (כי כמה סשנים עם מדריך יגמרו את כול התקציב שלך...)

ebay007
27-10-2012, 21:04:06
אם לא מתאים לך דרך הקלוב, אז תמיד אפשר לקנות איזה פאן קאב יד 2 ב800 שקל בערך, להטיס עם השלט שיש לך, ובשאר הכסף מדריך. אבל כך בחשבון שתמיד יש הוצאות נלוות והוצאות של תחזוקה. (שהיא די נמוכה)

Itai
27-10-2012, 21:06:27
ה"קלוב" (מועדון) לתעופה זה עמותה שמקדמת את ספורט הטיסנאות.
יש שם חוגים, שעות פעילות עם הדרכה, יציאות מרוכזות להטסות, ובעיקר הרבה נערים ובוגרים שנהנים יחד מהתחביב - גם לבנות, גם להטיס.
מתארגנים יחד להגיע למנחתים ולתחרויות שהקלוב מארגן.

אני מצטרף להמלצה החמה שלפחות תבדוק את האופציה הזו.

כן, בתקציב שלך אתה יכול לקנות שלט בסיסי, וטיסן כדוגמת הביקסלר, ודבקים (כי אתה הולך לרסק בהתחלה) וסוללות (כדי להטיס בשטח יותר מעשרים דקות) וקצת חלפים שצריך.
ועדיין ממליץ לך על התחלה מסודרת בקלוב, או שתמצא "חונך" (כי כמה סשנים עם מדריך יגמרו את כול התקציב שלך...)
ומה הולך שם במהלך היום? זה חנות? או שכל היום עוברים וחוזרים שם אנשים לקורסים וכל זה?

ותוכל להפנות אותי לאשכול שמציעים בו סטאפים לביקסלר 2? כי לא מצאתי אחד

אם לא מתאים לך דרך הקלוב, אז תמיד אפשר לקנות איזה פאן קאב יד 2 ב800 שקל בערך, להטיס עם השלט שיש לך, ובשאר הכסף מדריך. אבל כך בחשבון שתמיד יש הוצאות נלוות והוצאות של תחזוקה. (שהיא די נמוכה)

המליצו לי לא לקנות טיסן ראשון יד שנייה בשל העובדה שאני לא אצליח להבחין בתקלות במידה וישנם.
אז אני מניח שהפאן קאב בינתים מחוץ לתקציב,

turh
27-10-2012, 21:07:22
יש לי את הביקסלר 1 אני לא יודע איך השני אבל אני מרוצה מהראשון.
אין בעיה של הובלה כי הכנפיים מתפרקות.
סימולטור עוזר מאוד בהתחלה.
ב1100ש"ח אתה יכול להתחיל בתחביב וישאר לך עודף של בערך 350 -400 ש"ח.
הקלוב יכול להיות עדיף כי מלמדים שם על הטיסן(ניראה לי) בונים את הטיסן ומטיסים אותו.
תהנה מהתחביב;)

Itai
27-10-2012, 21:10:26
יש לי את הביקסלר 1 אני לא יודע איך השני אבל אני מרוצה מהראשון.
אין בעיה של הובלה כי הכנפיים מתפרקות.
סימולטור עוזר מאוד בהתחלה.
ב1100ש"ח אתה יכול להתחיל בתחביב וישאר לך עודף של בערך 350 -400 ש"ח.
הקלוב יכול להיות עדיף כי מלמדים שם על הטיסן(ניראה לי) בונים את הטיסן ומטיסים אותו.
תהנה מהתחביב;)

נשמע טוב! תוכל להגיד לי איך אתה התחלת?

HeliDraco
27-10-2012, 21:35:46
תוכל להסביר לי מה יש בעצם ב"מועדון" שמה? אני מתקשה להבין, אולי כי מעולם לא שמעתי על דבר כזה בעבר.
האם אתה אישית חושב שסימולטור זה דבר הכרחי?

בנוגע למדריך - על פי הרשימה בנעוץ אין מדריך בירושלים, וקשה להיות נגיש כשאין לך רכב, ובמיוחד כשאתה מחזיק מטוס עם כנף מטר וחצי איתך.

אני מבולבל :eek:

במועדון הזה יש קבוצות חוגים לטיסנאות במחלקות שונות (חופשיים, ממונע, דאונים וכו'...). לכן יש שם מדריכים שיעזרו לך להתארגן עם בחירת הטיסן והציוד ואולי גם יכווינו לפתרון הנכון ביותר לתקציב של מבחינת טיסן, שלט וכו'. הם גם יידעו ללמד להטיס.
לגבי סימולטור - אני למדתי להטיס דאונים (באותו קלוב בירושלים, אגב :cool:) בלי סימולטור, פשוט כי לא היו כאלה אז. אבל - בוא נגיד שזה מאד (שוב פעם - מאד) מומלץ. חוסך הרבה מאד כסף, תסכול וימי השבתה מטיסות.

Friman
27-10-2012, 21:53:49
איתי, נסכם לך את זה בקצרה... יש לך שתי משימות שעומדות בפניך:
1. להרים טלפון לקלוב התעופה בירושלים ולשאול מתי אפשר לבוא לשמוע פרטים על מה עושים שם מתי כמה ולמה
2. להזמין שלט סימולטור מאיביי או AliExpress. חפש "Rc flight simulator usb" או משהו כזה. לא צריך שלט סימולטור מהודר, הכי פשוט שיש ב20$ יעשה את העבודה. כשהוא יגיע צור איתי קשר בפרטי ואסביר לך איך להריץ איתו סימולטור. יש עוד מספיק אנשים כאן שיידעו להסביר לך את זה. רוב הפורום אני מניח.
אני ממליץ לך בחום לרדת כרגע מהמירוץ של לקנות טיסן. זה לא שהתקציב שלך לא מספיק, הוא מספיק לקנות שלט, טיסן, מטען וספק, 2-3 סוללות ובעצם כל מה שצריך. זה לא העניין. אתה צעיר, וזה יתרון, יש לך הזדמנות ללמוד הכל מהתחלה כמו שצריך בצורה מסודרת. נכון שאפשר לעגל פינות ולנסות להגיע ישר לסוף, להטסה של משהו מוכן מראש שלא התאמצת בכלל עבורו (חוץ מהכסף של הדמי כיס שברור שלא מובן מאליו עבורך). עדיין, זה קיצור דרך. טיסנאות זה יותר מהטסה, הבנייה, התכנון, ההבנה האווירודינמית- כל אלו חלק חשוב בתחביב שבקנייה חפוזה של טיסן מוכן לטיסה תפספס בדדך. בקלוב התעופה תלמד לבנות טיסן, תלמד קצת אווירודינמיקה, תכיר אנשים שמטיסים (חלק גדול מהעניין בהטסה הוא החברה), וגם תלמד להטיס. ולתקן. ולהטיס שוב. ושוב לתקן ;). רובינו המבוגרים כאן בילינו מי יותר ומי פחות איזו תקופה בקלוב התעופה, אצלי אישית זה היה בערך 20 שנה לפני שחזרתי לתחביב כמבוגר אבל יש דברים שזוכרים מהתקופה ההיא, יש לזה ערך חשוב.

pomerus
27-10-2012, 22:18:32
גיל - אתה חד כמו לייזר ומדוייק כמו ההגורם העלום שהוריד את המכולות בחרטום

איתי - בדיוק מה שגיל כתב :)

umbo
28-10-2012, 06:01:27
קלוב התעופה בירושלים נמצא ברח' יפו 27 בתוך החצר של בית פיינגולד (בסוף, עולים במדרגות לקומה שניה). זה הפיתרון הטוב ביותר עבורך. הקלוב זה מעין תנועת נוער, בונים טיסנים מסוגים שונים, לומדים תאוריה, יוצאים להטסות ותחרויות בליווי מדריכים וכו'.
תצלצל ליואב מהרשימה שקבלת (אפשר גם לחנות שלו - מיי-הובי) והוא יתן לך את הפרטים מתי הסניף פועל. ממש לא מזמן נפתחה קבוצת מתחילים חדשה.

Itai
28-10-2012, 06:11:48
איתי, נסכם לך את זה בקצרה... יש לך שתי משימות שעומדות בפניך:
1. להרים טלפון לקלוב התעופה בירושלים ולשאול מתי אפשר לבוא לשמוע פרטים על מה עושים שם מתי כמה ולמה
2. להזמין שלט סימולטור מאיביי או AliExpress. חפש "Rc flight simulator usb" או משהו כזה. לא צריך שלט סימולטור מהודר, הכי פשוט שיש ב20$ יעשה את העבודה. כשהוא יגיע צור איתי קשר בפרטי ואסביר לך איך להריץ איתו סימולטור. יש עוד מספיק אנשים כאן שיידעו להסביר לך את זה. רוב הפורום אני מניח.
אני ממליץ לך בחום לרדת כרגע מהמירוץ של לקנות טיסן. זה לא שהתקציב שלך לא מספיק, הוא מספיק לקנות שלט, טיסן, מטען וספק, 2-3 סוללות ובעצם כל מה שצריך. זה לא העניין. אתה צעיר, וזה יתרון, יש לך הזדמנות ללמוד הכל מהתחלה כמו שצריך בצורה מסודרת. נכון שאפשר לעגל פינות ולנסות להגיע ישר לסוף, להטסה של משהו מוכן מראש שלא התאמצת בכלל עבורו (חוץ מהכסף של הדמי כיס שברור שלא מובן מאליו עבורך). עדיין, זה קיצור דרך. טיסנאות זה יותר מהטסה, הבנייה, התכנון, ההבנה האווירודינמית- כל אלו חלק חשוב בתחביב שבקנייה חפוזה של טיסן מוכן לטיסה תפספס בדדך. בקלוב התעופה תלמד לבנות טיסן, תלמד קצת אווירודינמיקה, תכיר אנשים שמטיסים (חלק גדול מהעניין בהטסה הוא החברה), וגם תלמד להטיס. ולתקן. ולהטיס שוב. ושוב לתקן ;). רובינו המבוגרים כאן בילינו מי יותר ומי פחות איזו תקופה בקלוב התעופה, אצלי אישית זה היה בערך 20 שנה לפני שחזרתי לתחביב כמבוגר אבל יש דברים שזוכרים מהתקופה ההיא, יש לזה ערך חשוב.

תודה על התגובה!
אשמח אם תגיד לי מה דעתך על השלט לסימולטור הזה:
http://www.ebay.com/itm/DYNAM-6-CH-RC-HELICOPTER-PLANE-FLIGHT-SIMULATOR-USB-6CH-/130642290453?pt=US_Character_Radio_Control_Toys&hash=item1e6ae32715

וגם איזה סימולטור אתה ממליץ לי להשתמש?

קלוב התעופה בירושלים נמצא ברח' יפו 27 בתוך החצר של בית פיינגולד (בסוף, עולים במדרגות לקומה שניה). זה הפיתרון הטוב ביותר עבורך. הקלוב זה מעין תנועת נוער, בונים טיסנים מסוגים שונים, לומדים תאוריה, יוצאים להטסות ותחרויות בליווי מדריכים וכו'.
תצלצל ליואב מהרשימה שקבלת (אפשר גם לחנות שלו - מיי-הובי) והוא יתן לך את הפרטים מתי הסניף פועל. ממש לא מזמן נפתחה קבוצת מתחילים חדשה.

תגיד, החנות my hobby במקרה נמצאת ברחוב דרך חברון?

tav31
28-10-2012, 06:48:17
תגיד, החנות my hobby במקרה נמצאת ברחוב דרך חברון?
כן

IttaiP
28-10-2012, 07:47:46
איתי שלום,

אתה מוזמן להתקשר לקלוב התעופה סניף ירושלים בטלפון 02-6221115 ותקבל את כל הפרטים. במידה ואתה מקבל מענה קולי תשאיר את מספר הטלפון שלך ויחזרו אליך.
אתה תוכל לקבל בקלוב התעופה את כל הכלים שיכשירו אותך להיות טיסנאי ולא רק מי שקונה טיסן בחנות ומטיס אותו.
בתוך זמן קצר תוכל גם אם תראה התמדה ורצון לצאת לקורס מדריכים ולהיות מדריך בעצמך במועדון.

איתי פלס, רכז קלוב התעופה, סניף ירושלים

Friman
28-10-2012, 08:06:03
תודה על התגובה!
אשמח אם תגיד לי מה דעתך על השלט לסימולטור הזה:
http://www.ebay.com/itm/DYNAM-6-CH-RC-HELICOPTER-PLANE-FLIGHT-SIMULATOR-USB-6CH-/130642290453?pt=US_Character_Radio_Control_Toys&hash=item1e6ae32715

וגם איזה סימולטור אתה ממליץ לי להשתמש?

זה בדיוק שלט הסימולטור שיש לי כבר שנה וחצי. הוא אחלה.. זול, פשוט ועושה את העבודה. הוא עובד הכי טוב עם פניקס אבל גם עם realflight 4.5 אפשר להסתדר איתו. אל תתעסק עם סימולטורים שאינם realflight או פניקס, כל היתר די דרעק.

ZvikaF
28-10-2012, 09:03:25
וואו, איזה שרשור איכותי :)
ראשית, לאיתי פותח השרשור, יכולת ההתבטאות והכתיבה שלך מעולות, ואם לא היית מציין שאתה בן 14 הייתי חושב שמישהו שגילו כפול כתב זאת :o
כמו שכתבו לך לפני... ההמלצה היא להסתובב קצת בין חברים שעוסקים כבר בתחביב או בקלוב כפי שאיתי פלס הציע לך.
זה נשמע ארוך, אבל בסופו של תהליך זה יהיה הכי קצר ויעיל להכנס לתחביב.
בהצלחה והרבה הנאה בהמשך... :cool:

יובל בן חיים
28-10-2012, 09:24:25
הוצאת לי את המלים מהמקלדת, צביקה...

Itai
29-10-2012, 06:18:09
בוקר טוב! :)
הביקסלר 2 קיט חזר למלאי,
הנה קישור

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27169__Hobbyking_Bixler_2_EPO_1500mm_w_Optional_ Flaps_KIT_.html

אשמח לקבל סטאפ מתאים (כולל שלט וכל מה שצריך.) מהסיני , שיביא ביצועים כמה שיותר טובים :cool:

תודה לכולם ובוקר טוב !

Itai
29-10-2012, 06:19:01
וואו, איזה שרשור איכותי :)
ראשית, לאיתי פותח השרשור, יכולת ההתבטאות והכתיבה שלך מעולות, ואם לא היית מציין שאתה בן 14 הייתי חושב שמישהו שגילו כפול כתב זאת :o
כמו שכתבו לך לפני... ההמלצה היא להסתובב קצת בין חברים שעוסקים כבר בתחביב או בקלוב כפי שאיתי פלס הציע לך.
זה נשמע ארוך, אבל בסופו של תהליך זה יהיה הכי קצר ויעיל להכנס לתחביב.
בהצלחה והרבה הנאה בהמשך... :cool:
תודה רבה על העצה, וגם על המחמאות :cool:

אני אפנה לקלוב כי חברים שמתעסקים בזה אין לי ממש,

באמת השרשור היה איכותי ועזרתם לי מאוד עם התשובות, תודה ;)
בכל מקרה עניתם לי על רוב השאלות שהיו לי, אז בינתים אשאיר כך את האשכול.
כשאני אלמד אני אפנה לפורום שוב :), בינתים פתחתי אשכול לבקשה לסטאפ של ביקסלר, כי אני חושב שחוץ מלהכנס לקלוב אני גם אקנה אותו וסימולטור (אלא אם אראה שזה בעייתי מבחינת תקציב.)

הנה האשכול שלי אשמח אם תענו לי שם:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57439-%F1%E8%E0%F4-%EC%E1%E9%F7%F1%EC%F8-2-%28%F7%E9%E8%29

יום טוב לכולם

guyst
29-10-2012, 07:10:06
איתי,

א. אין טעם לפתוח שירשורים נפרדים, לכן מאחד.
ב. כמה שירשורים מתחתיך יש כבר דיונים לגבי סטאפ לביקסלר 2

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57166-bixler-2

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57360-%E1%E9%F7%F1%EC%F8-3-FPV

Itai
29-10-2012, 08:36:35
איתי,

א. אין טעם לפתוח שירשורים נפרדים, לכן מאחד.
ב. כמה שירשורים מתחתיך יש כבר דיונים לגבי סטאפ לביקסלר 2

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57166-bixler-2

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57360-%E1%E9%F7%F1%EC%F8-3-FPV
אבל בדיונים הקודמים לא כתבו מפרט מלא אלא רק בקר לדוגמא.

בכל מקרה אשמח אם תוריד את התגובה עם הבקשה למפרט בתחתית האשכול הזה כדי שיענו על זה

וזה לא ישכח

Itai
29-10-2012, 21:14:10
בוקר טוב! :)
הביקסלר 2 קיט חזר למלאי,
הנה קישור

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27169__Hobbyking_Bixler_2_EPO_1500mm_w_Optional_ Flaps_KIT_.html

אשמח לקבל סטאפ מתאים (כולל שלט וכל מה שצריך.) מהסיני , שיביא ביצועים כמה שיותר טובים :cool:

תודה לכולם ובוקר טוב !

אשמח אם תענו :)

דיברתי עם הקלוב אני כנראה אכנס שם .. והסימולטור אני אזמין בימים הקרובים כשאני אראה כמה יוצא הכל ביחד!

תודה

בהדגש להודעה למעלה אני אשמח אם תביאו לי:
- מפרט שיביא ביצועים טובים ומספקים עבור מתחיל, שלא יתקלקל.
- שלט אני מניח שאני אלך על ה turnigy 9x. אז גם אותו למפרט.
- דברים כמו דבק, מטען לבטריות או כל דבר שהוא גם בעקיפין רלוונטי כי אין לי שום דבר בבית.

ושוב אני רוצה להגיד ממש תודה על השרשור עזרתם לי מאוד (גם כאן וגם חלק בפרטי)

wind556
30-10-2012, 09:43:28
מציע לך לקרוא שוב את החומר בריכוז המידע בחתימה שלי (ואם עוד לא קראת זה מסביר חלק מהשאלות שלך)
תמצא שם תשובות לכל שאלה ששאלת כאן, אפילו איזה דבק לקנות

israel_gt
30-10-2012, 16:23:14
מאיפה אתה בארץ אולי יהיה אפשרות לעזור לך יש הרבה חברה בפורום שישמחו לעזור והכי חשוב תקרא הרבה מאמרים

Itai
30-10-2012, 16:59:52
מאיפה אתה בארץ אולי יהיה אפשרות לעזור לך יש הרבה חברה בפורום שישמחו לעזור והכי חשוב תקרא הרבה מאמרים

אני מירושלים :)

ZvikaF
31-10-2012, 10:37:27
תתחיל מהקלוב, תמצא שם אנשים מהסביבה שלך והכוונה למקומות שנפגשים ומטיסים בהם באזורך.

Itai
11-11-2012, 20:47:18
קודם כל לפני שאתחיל את האשכול אגיד תודה רבה ל complex שעזר לי וענה לי על שאלות רבות. (ותאמינו שהיה הרבה)
כיסיתי את ה200 שקל שהיו חסרים לי. אני עכשיו מתכנן להזמין את הביקסלר 2 המיועד :cool:
המפרט שאני מרכיב זה מפרט שאמור לכלול הכל, כלומר אין לי שום ציוד בבית של טיסנאות ככה שהכל חייב להיות כלול כאן, עד הכאבל הכי קטן

והנה המפרט:

מנוע-
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12920__D2826_10_1400kv_Brushless_Motor.html

בקר-
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__2165__TURNIGY_Plush_40amp_Speed_Controller.html

סרוואים-
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__662__HXT900_9g_1_6kg_12sec_Micro_Servo.html

זה הביקסלר בקיט

סוללה
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9394__Turnigy_2200mAh_3S_30C_Lipo_Pack.html

מעריכים
חבילה אחת כזו
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9692__Futaba_Y_Servo_Lead_15cm_Length_5pcs_bag_. html

חבילה אחת כזו
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9706__20CM_Servo_Lead_Futaba_32AWG_Ultra_Light_1 0pcs_set_.html

חוטי סיליקון להערכה- זה לחבר בין הבקר למנוע, אתה צריך משהו כמו 2 מטר, זה נמכר ביחידות של מטר

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9681__Turnigy_Pure_Silicone_Wire_16AWG_1mtr_Red. html

חיבורים לסוללה חבילה אחת
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9572__Nylon_XT60_Connectors_Male_Female_5_pairs_ GENUINE.html

חיבורים בין מנוע לבקר- חבילה אחת
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__68__PolyMax_3_5mm_Gold_Connectors_10_PAIRS_20PC_ .html

שרינק- מגן על החיבורים
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5277__Turnigy_4mm_Heat_Shrink_Tube_b_RED_b_1mtr_ .html

שקית מגן לסוללה- שקית חסינת אש, משמש להטענה בטוחה ולהגנה מפני שריפה
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17409__Lipoly_Charge_Bag_14_x_23_cm.html

בודק מתח סוללה- בודק כמה מתח נשאר בכל תא בסוללה
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6589__Battery_Monitor_2_6S.html

מטען-
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7028__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_ w_accessories.html

פרופים- הפרופ שמגיע עם הביקסלר לא הייתי שם אותו במאוורר במיני שנת 84
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22424__APC_Style_Propeller_7x5_2_pc_.html

הורנים
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10754__Light_weight_horn_set.html

נועלים
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8611__Nylon_Clevis_1_8x27mm_10pcs_set_.html

שלט רחוק
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Re ceiver_Mode_2_v2_Firmware_.html

בקשר לדבקים- תקנה בארץ
היפוקסי של 5 דק'
ודבק מהיר CA-SF סאייפ פואם (בטוח לקצף- לחומרים מוקצפים)

שוב תודה ל complex. :)

מה דעתכם על המפרט? פספסתי משהו?

מלבד סכין מלחם, בדיל ודבק - האם יש עוד חלקי בנייה שצריך לקנות?

הייתם ממליצים לי להחליף דברים שבמפרט לדברים אחרים שיביאו ביצועים יותר טובים או לחילופין דברים שהם חזקים מידי ואפשר "לחסוך" עליהם?

תודה רבה, וערב טוב!

noam3d
11-11-2012, 21:14:25
שחכת סוללה לשלט
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6955__ZIPPY_Flightmax_2500mAh_Transmitter_Pack_F utaba_JR_.html

Itai
11-11-2012, 21:45:19
שחכת סוללה לשלט
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6955__ZIPPY_Flightmax_2500mAh_Transmitter_Pack_F utaba_JR_.html

תודה רבה :)

אתה חושב שעדיף לי להחליף חלקים במפרט? או שהוא מושלם כפי שהוא?

guyst
11-11-2012, 21:51:22
איתי, לא נהוג פה לפתוח מספר שירשורים באותו נושא.

מאחד

Itai
11-11-2012, 21:53:34
איתי, לא נהוג פה לפתוח מספר שירשורים באותו נושא.

מאחד
לא חשבתי שזה בידיוק קשור אחד לשני. מצטער אדע לפעם הבאה :cool:

לילה טוב

Itai
12-11-2012, 18:43:52
אשמח עם תענו להודעה מלמעלה,

האם יש אצל הסיני טיסן שהוא מקביל יחסית לטיסן FunCub?

Itai
13-11-2012, 15:57:17
אשמח עם תענו להודעה מלמעלה,

האם יש אצל הסיני טיסן שהוא מקביל יחסית לטיסן FunCub?

ערב טוב ,מישהו יודע?

yuval-the-pilot
13-11-2012, 16:05:19
ערב טוב ,מישהו יודע?

כרגע לא :)

wind556
13-11-2012, 16:26:37
1- המנוע ממש לא מתאים
2- הבקר מצויין
3- הסרוואים לא טובים בעליל. אתה חייב מתכתיים
4- הסוללה מתאימה אבל יקרה ומיותרת, תמצא זולות יותר שיעשו בדיוק את אותה עבודה
5- אתה לא צריך שום קונקטור Y
6- מאריכי הסרוו סבירים, לא בדקתי את התאמת האורכים לצרכים, אתה חייב לעשות את זה.
7- הכבל למנוע דק מדי, אתה צריך 14 AWG
8- קונקטורים טובים, עדיף EC3
9- בולטים למנוע בסדר, גם 3 מ"מ יהיו טובים
10- השרינקים לא טובים. אתה צריך 5-6 מ"מ (גם וגם) בקישור שלך זה 4 מ"מ
11- המטען מצויין
12-גם הניילון קליבס וגם ההורנים לא טובים ולא קשורים לטיסן בכלל.
13- הפרופ טוב בפני עצמו, אבל הוא תלוי מנוע, ובטח שאינו מתאים למנוע שבחרת. בחירת הפרופ יכולה להעשות רק לאחר שאיפיינת מנוע
14-בודק הסוללות בסדר, יש טובים ממנו אבל יקרים בהרבה
15- השלט זו ברירת המחדל הגרועה ביותר, תקרא בפורום המסוקים. כתבתי ממש היום על האפשרויות הנכונות לרכישת שלט. לא אחזור על זה כאן שנית.
16- דבק פואם סייף אינו מתאים לך, אתה צריך דבק רגיל בצמיגות בינונית ולא שום דבר אחר
17- אין שום הדבקה באפוקסי בטיסן הזה
18- חסרים לך סנפ קונקטורים, פלדה 1 מ"מ ודיקט תעופתי 1 מ"מ
19- חסרים לך חיזוקים לכנפיים

לדעתי בכל הרכישה שלך אין אינטגרציה נכונה וסדר הפעולות שלך אינו נכון
בדרך הזאת לא תגיע למיטב אלא לברירת המחדל המקובלת כאן והתוצאה תהיה בהתאם
רצית את הביצועים הכי טובים, בסט אפ הזה תקבל את הביצועים הכי גרועים

guyst
13-11-2012, 17:00:33
איתי, אתה מתחיל להתפזר.
אנשים כמו עודד משקיעים את הזמן בלעזור לך ואתה כבר עברת לטיסן אחר.
אני מציע שתעצור פה, קח את אבא שלך, לכו לשטח הטסה, תפגשו אנשים עם ניסיון ואז תקחו החלטה.

Itai
13-11-2012, 17:28:02
1- המנוע ממש לא מתאים
2- הבקר מצויין
3- הסרוואים לא טובים בעליל. אתה חייב מתכתיים
4- הסוללה מתאימה אבל יקרה ומיותרת, תמצא זולות יותר שיעשו בדיוק את אותה עבודה
5- אתה לא צריך שום קונקטור Y
6- מאריכי הסרוו סבירים, לא בדקתי את התאמת האורכים לצרכים, אתה חייב לעשות את זה.
7- הכבל למנוע דק מדי, אתה צריך 14 AWG
8- קונקטורים טובים, עדיף EC3
9- בולטים למנוע בסדר, גם 3 מ"מ יהיו טובים
10- השרינקים לא טובים. אתה צריך 5-6 מ"מ (גם וגם) בקישור שלך זה 4 מ"מ
11- המטען מצויין
12-גם הניילון קליבס וגם ההורנים לא טובים ולא קשורים לטיסן בכלל.
13- הפרופ טוב בפני עצמו, אבל הוא תלוי מנוע, ובטח שאינו מתאים למנוע שבחרת. בחירת הפרופ יכולה להעשות רק לאחר שאיפיינת מנוע
14-בודק הסוללות בסדר, יש טובים ממנו אבל יקרים בהרבה
15- השלט זו ברירת המחדל הגרועה ביותר, תקרא בפורום המסוקים. כתבתי ממש היום על האפשרויות הנכונות לרכישת שלט. לא אחזור על זה כאן שנית.
16- דבק פואם סייף אינו מתאים לך, אתה צריך דבק רגיל בצמיגות בינונית ולא שום דבר אחר
17- אין שום הדבקה באפוקסי בטיסן הזה
18- חסרים לך סנפ קונקטורים, פלדה 1 מ"מ ודיקט תעופתי 1 מ"מ
19- חסרים לך חיזוקים לכנפיים

לדעתי בכל הרכישה שלך אין אינטגרציה נכונה וסדר הפעולות שלך אינו נכון
בדרך הזאת לא תגיע למיטב אלא לברירת המחדל המקובלת כאן והתוצאה תהיה בהתאם
רצית את הביצועים הכי טובים, בסט אפ הזה תקבל את הביצועים הכי גרועים

תודה רבה מאוד על התגובה המפורטת!

בנוגע לשלט - אני יודע שהוא פשוט, זה יהיה השלט ההתחלתי שלי, במטרה לקנות אחד אחר ברגע שהתקציב יאפשר. בכל מקרה פניתי לחבר של ההורים שעובד במשרד התקשורת והוא אמר שלא יהיה לי בעיה לייבא את השלט ברגע שאציג את המסמכים :)

בנוגע למנוע - תוכל להמליץ לי מנוע אחר מהסיני שאתה אהבת לעבוד איתו?

איתי, אתה מתחיל להתפזר.
אנשים כמו עודד משקיעים את הזמן בלעזור לך ואתה כבר עברת לטיסן אחר.
אני מציע שתעצור פה, קח את אבא שלך, לכו לשטח הטסה, תפגשו אנשים עם ניסיון ואז תקחו החלטה.

כמה אנשים נחמדים אמרו לי שאולי כדאי לי לבחון את האופציה של תחליף לפאןקאב (או הפאנקאב עצמו אם התקציב יאשר), זה לא אומר שהחלטתי ללכת על זה, ע"פ התכנית שבינתים אני דובק בה זה לקנות ביקסלר 2 בתור טיסן התחלתי ולפנות לטריינר.

בנוגע לשטחי הטסה, לקחת את אבא שלי עד מעלה אדומים זה משימה לא פשוטה. זה מאוד יעכב את הפרויקט של להטיס טיסן. והבעיה בעיכוב כזה שהתוצאה שלו מאוד ישירה - ייאוש (והתוצאה של ייאוש זה לרדת מהפרוייקט, משהו שאני לא רוצה שיקרה כמובן)

אני בינתים תקוע בקושי בלתי מוסבר, איבדתי את עצמי כמו שכתבת בתגובה שלך, אני לא בטוח מה אני רוצה - אבל מה שאני כן בטוח זה שזה לא הדבר ההתחלתי שרציתי (שהוא לבדוק את הטיסן בידי החשופות באמצעות בלזה או foamcore).
אולי אתה באמת צודק בנוגע למפגש עם טיסנים אמיתיים, אבל כמו שאמרתי לך זה יעכב את הפרויקט - לדעתך שווה את הסיכון או לא?

guyst
13-11-2012, 18:13:33
מי ידריך אותך בבניה ולימוד ההטסה?
זה לא משהו שעושים בהתכתבות.
הצעתי לך ללכת לשטח הטסה על מנת לפגוש אנשים שידריכו אותך.

Itai
13-11-2012, 20:36:54
מי ידריך אותך בבניה ולימוד ההטסה?
זה לא משהו שעושים בהתכתבות.
הצעתי לך ללכת לשטח הטסה על מנת לפגוש אנשים שידריכו אותך.
הייתי בעבר בחוג טיסנאות, בניתי דגם של מטוס בשם "ברק" שהיה אמור לעבוד עם מנוע ניטרו אך מעולם לא הצמדתי לו מנוע כזה, חוץ מזה בניתי איזה 15 טיסני גומייה
אבל זה לא הנקודה, הנקודה היא שעבדתי בעבר עם בלזה, ועבדתי אפילו בלי סכין יפנית (שעות על גבי שעות של שיופים) - נכון שזה אתגר רציני לבנות טיסן עכשיו רק מסרטוטים, אבל זה אתגר שאני מוכן לקחת על עצמי.

בכל מקרה אני סומך עליך שזה לא מתאים להתחלה, אבל אני בטוח שאתעסק בזה ביום מן הימים.

החלטתי גם כמו שאמרת לא להכנס ראש בקיר, אני אנסה לשכנע את אבא לקחת אותי למנחת, ובכל מקרה אלך לחנות הטיסנים My Hobby בירושלים לקבל שם ייעוץ :)
אם אתם נוהגים לנעול שרשור בפורום, אתם מוזמנים לנעול את שלי, כי את התשובות והדרך שחיפשתי - מצאתי (אומנם שונה ממה שתכננתי אך עדיין מצויינת!) :cool:

תודה לכולכם אנשים אדיבים ונחמדים על העזרה!

wind556
13-11-2012, 23:23:08
תודה רבה מאוד על התגובה המפורטת!

בנוגע לשלט - אני יודע שהוא פשוט, זה יהיה השלט ההתחלתי שלי, במטרה לקנות אחד אחר ברגע שהתקציב יאפשר. בכל מקרה פניתי לחבר של ההורים שעובד במשרד התקשורת והוא אמר שלא יהיה לי בעיה לייבא את השלט ברגע שאציג את המסמכים :)

בנוגע למנוע - תוכל להמליץ לי מנוע אחר מהסיני שאתה אהבת לעבוד איתו?

כמה אנשים נחמדים אמרו לי שאולי כדאי לי לבחון את האופציה של תחליף לפאןקאב (או הפאנקאב עצמו אם התקציב יאשר), זה לא אומר שהחלטתי ללכת על זה, ע"פ התכנית שבינתים אני דובק בה זה לקנות ביקסלר 2 בתור טיסן התחלתי ולפנות לטריינר.

בנוגע לשטחי הטסה, לקחת את אבא שלי עד מעלה אדומים זה משימה לא פשוטה. זה מאוד יעכב את הפרויקט של להטיס טיסן. והבעיה בעיכוב כזה שהתוצאה שלו מאוד ישירה - ייאוש (והתוצאה של ייאוש זה לרדת מהפרוייקט, משהו שאני לא רוצה שיקרה כמובן)

אני בינתים תקוע בקושי בלתי מוסבר, איבדתי את עצמי כמו שכתבת בתגובה שלך, אני לא בטוח מה אני רוצה - אבל מה שאני כן בטוח זה שזה לא הדבר ההתחלתי שרציתי (שהוא לבדוק את הטיסן בידי החשופות באמצעות בלזה או foamcore).
אולי אתה באמת צודק בנוגע למפגש עם טיסנים אמיתיים, אבל כמו שאמרתי לך זה יעכב את הפרויקט - לדעתך שווה את הסיכון או לא?

אתה הולך לאיבוד רק בגלל סיבה אחת, ואתה יודע אותה..
ולא, לא אוכל לתת לך המלצה על מנוע, יש צורך בכמה בדיקות שכרגע בלתי אפשרי עבורי לעשות אותם

לגבי השלט, בחרת בשלט הכי בעייתי שאפשר, והסיבה היא שהוא גרוע, אבל לא מספיק גרוע כדי לזרוק אותו אחרי חודשיים לפח, דבר שישאיר אותך עם שלט גרוע לאורך זמן