PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון טיסן שני

Friman
22-11-2012, 10:38:51
אחרי 8 חודשים עם הפאן קאב הייתה לי תחושה שמיציתי, והחלפתי אותו בSbach 342 EPO 1400mm; ודי מהר הצטערתי על ההחלפה, מחד געגועים לפאן קאב שהוא פשוט טיסן נפלא, ומצד שני הבנה שהבחירה בסבאח הייתה קצת ״לקפוץ מעל הפופיק״ מבחינתי.. אמנם המון זמן רציתי את הסבאח, מהיום שיצא בהובי קינג עקבתי אחרי הביקורות עליו, אבל אחרי שני נסיונות הטסה גם הבנתי שהוא חריף, מהיר ומאסיבי מדי לרמת ההטסה הנוכחית שלי, וגם הבנתי שמה שמהנה אותי בהטסת טיסנים זה לא טיסת 3D מטורפת ומצד שני גם לא הקפות ימינה ושמאלה עם טריינר, אלא משהו באמצע - טיסה רגועה ושלווה בין הטיסות עם המסוק, שמשלבת גם קצת אדרנלין, אתגר ואקרובטיקה ספורטיבית. מעט יותר אתגר ואקרובטיות ממה שנותן הפאן קאב, ומצד שני יותר יציבות ונינוחות ממה שנותן הסבאח. בקיצור, הבנתי שאני צריך טיסן כנף תחתית ספורטיבי. וגם, הגעתי למסקנה שאולי הגיע הזמן לטיסן בלזה, אולי אפילו להתנסות בקיט נגריה.
אז קודם כל - מה דעת המנוסים מבחינת התאמת סוג הטיסן שציינתי (כנף תחתית מבלזה, ספורטיבי, 1400-1500 מ״מ מוטת כנף) כטיסן שני? עם הפאן קאב עשיתי בקלות רולים, פליפים, נייף אדג׳, וגם טיסות הפוכות פה ושם. אני ממריא ונוחת ״בסדר״, נכון שהפאן קאב לא מושלם ללימוד המראות ונחיתות אבל הטסתי אותו גם עם ציוד fpv מה שהכריח אותי ללמוד לרוץ ריצת מסלול ארוכה לפני המראה ולנחות לאט ומדורג תוך שימוש נכון במצערת. יש לי עוד על מה להתאמן אבל אני מאמין שבסה״כ מצבי לא רע ברמת ההטסה וגם בהמראות ובנחיתות ;).
כמו כן אשמח להמלצות לגבי טיסן מתאים. יש לי כרגע 2 התלבטויות מובילות:
1. Soar 40 sport מהובי קינג, שיחושמל לסטאפ 4 תאים:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28758__Soar_40_Sports_Low_Wing_Balsa_1550mm_ARF_ .html
אהבתי את גלגל האף ובכלל כני הנחיתה המסיביים, את מוטת הכנף הרחבה (1550 מ״מ), את הקונטרסט הבולט בצבעים שיעזור בוודאי בזיהוי מצב. פחות אהבתי את זה שיידרש לי כאן סטאפ של 4 תאים שייקר קצת את העסק, את זה שהמאזנות עובדות על סרבו יחיד (למרות שניתן די בקלות להרחיב את הפתח ולמקם שם שני סרבואים נפרדים למאזנות, יש אנשים שעשו את זה) ואת זה שמדובר בטיסן לא כל כך מוכר עם מעט חוות דעת לגביו. מצד שני יודעי דבר טוענים שזה חיקוי של calmato 40 sport של קיושו, טיסן שממה שהבנתי יש לו רפיוטיישן מכובד..?
2. Switzback senior של mountain models, קיט נגריה שיחושמל לסטאפ 3 תאים:
http://www.mountainmodels.com/product_info.php?products_id=522
מוטת כנף 1400 מ״מ. יש עליו חוות דעת נהדרת מעבר לים: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=740824, מתואר כטיסן שמצד אחד יש לו יציבות ונוכחות שמשרים אווירת נינוחות בהטסה, אבל מצד שני לא במידה יתרה שמפריעה לאקרובטיקה ולספורטיביות- לי זה נשמע בדיוק התיאור למה שאהבתי כל כך בפאן קאב. עוד אהבתי את הסטאפ ל3 תאים, את המשקל הקל (השאלה אם הוא לא קל מדי?), את המראה- טיסן יפה לטעמי, וגם את זה שיש כאן אתגר של בניית קיט מגריה, משהו שבפעם האחרונה עשיתי לפני 20 שנים בערך.
- עוד אופציה ששקלתי היא הzlin 50l sport 25e מהוביקינג בסטאפ 3 תאים:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19496__Zlin_Z_50L_1194mm_25e_class_Sport_Scale_A RF_.html
אהבתי את המראה ואת תכונות הטיסה הספורטיביות, מצד שני אני חושש שיהיה לי דומה מדי בהתנהגות לסבאח (למרות שקראתי עליו בהשוואה ישירה לסבאח שהוא מתון יותר וקל יותר להטסה מהסבאח) וגם מוטת הכנף נראית לי מעט קטנה (1194 מ״מ).

מה דעת החברים פה? כל האופציות שהעליתי הן סביב אותו התקציב אם מחשבים גם את עלות הסטאפים המתאימים, משלוחים ו2 סוללות (כל טיסן עם מה שמתאים לו) - סביב 300-320$, שזה מה שיש לי לעניין; וזהו, התקציב לא פתוח להרחבה. בגדול תחושת הבטן שלי היא שיותר נכון ללכת על קיט נגריה כדי להתנסות בבניה ועל הדרך ללמוד גם איך לתקן טיסן בלזה במידת הצורך.. שיקול נוסף הוא שאין לי בבית שום שאריות בלזה, ציפויים וכו׳, כך שבמידה ואצטרך לתקן טיסן בלזה arf לא יהיו לי החומרים הדרושים לכך. מצד שני מוטת הכנף הרחבה של הSoar 40 sport קצת מפתה וגם הסטאפ החזק של 4 תאים מושך, יש יתרון בטיסן גדול עם נוכחות שיכול גם להתמודד יפה ברוח ולא נידף כעלעל בכל משב קליל.
אני פתוח כמובן לשמוע המלצות לטיסנים אחרים, בעדיפות לכנף תחתית כאמור, ובעדיפות למה שמגיע כקיט נגריה, כל עוד העלות הכוללת (כולל סטאפ ציפויים משלוחים ו2 סוללות לפחות) נכנסת בתקציב שהגדרתי. אם יש משהו מתאים פה בארץ, אדרבא אפילו עדיף, ואם לא- אני אנסה לרכב קצת על מבצעי הblack friday מחר בהזמנות...

Himel
22-11-2012, 10:50:55
שתי הטיסנים ששמת לא כאלה אווירובטים, והזלין אמור להיות מאד מהיר.
ממליץ לך על פילאטוס של סיגול.

סבא זיו
22-11-2012, 11:06:54
מהטיסנים שכתבת לך על הראשון טיסן ספורט ארובטי הכי מתאים למה שציינת כמו כן סיימתי עכשיו טיסן עם נתונים דומים אם תרצה אפנה אותך למקום שקניתי ממנו צור איתי קשר 0503292422

guyst
22-11-2012, 11:07:56
גיל,

ככלל הכיוון שלך הוא הנכון כיוון שהטסת טיסני באלזה היא חוויה אחרת לחלוטין.
את מרבית הטיסנים שלי קניתי בארץ וחברות מוכרות שם מצאתי איכות אחרת לחלוטין. יש לסיני טיסנים מוצלחים פה ושם אבל מניסיוני, טיסן מחברה מוכרת מספק איכות גבוהה הרבה יותר והמחירים לא בהפרשים גדולים.
שני טיסנים הבאלזה הראשונים שלי היו יותר "סימטריים" (דו כנפי - אולטימייט וכנף אמצעית - שואוטיים) שהם לדעתי יותר נוחים ויציבים והטסה.
טיסן מצויין נוסף שרץ הרבה שנים הוא בסופרספורטר שנכתבה עליו סקירה מצויינת לאחרונה - http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?56909-Super-Sportster-EP-%E7%E5%E5%E9%E5%FA-%F9%EC-%EE%F1%E5%F7%E0%E9-%EE%E2%E5%E5%EF-)

בעניין הסבאח, לא סתם טענתי ל- D/R ואקספו גבוה. ברגע שתרסן את ההגאים, תמצא טיסן נשלט שטס יפה מאוד. המעבר מהפאן קאב לטיסן 4 תאים חזק ויחסית כבד הוא גדול ולכן הציב בפניך אתגר.

בהצלחה!

Friman
22-11-2012, 11:11:18
שתי הטיסנים ששמת לא כאלה אווירובטים, והזלין אמור להיות מאד מהיר.
ממליץ לך על פילאטוס של סיגול.

תודה על ההמלצה. יחד עם זאת, נראה לי קצת גדול מדי וכבד מדי- סטאפ חשמלי לטיסן כזה ייצא די יקר ובהנעת ניטרו אני לא מעוניין. גם הטיסן עצמו יקר לי מדי וכמו שאמרתי התקציב לא פתוח להרחבות.
מעבר למישור הכספי, האם אין עדיפות לטיסן כנף תחתית לכיוון שאני מחפש? כאמור כיוון של ספורט אקרובטי?
זיו - ארים אליך טלפון
גיא- הסוגייה עם הסבאח לא הייתה ההגאים אלא המהירות הגבוהה והמסה הגבוהה.. זה בעיקר מה שהרתיע אותי ממנו. הוא דווקא היה מאד יציב ועם המון נוכחות באוויר.
שקלתי את הסופרספורטר, הוא קצת יקר יותר מהאחרים שציינתי אבל לא בחריגה היסטרית. הוא אכן בגדר אופציה; אני חושב שלמרות הסיכון לפשל בגדול עדיין אני מעדיף קיט נגריה, גם בגלל האתגר וההנאה מתהליך הבנייה, גם כדי ללמוד וגם כדי שיהיה לי חומרים ספייר וידע מתאים לתיקונים אם וכאשר אצטרך. ובסה״כ בהתנסויות הבנייה שלי עד כה אני לא נוטה לפשלות טוטליות... גם הבננה שבניתי בגיל 14 לא זכורה לי כאתגר מורכב מדי והיא טסה לא רע. אז נכון שמדובר פה בטיסן קצת יותר מורכב לבנייה אבל בכל זאת, זה לא טיסן סקייל סופר מורכב לבניה
הswitzback senior. דווקא ממש הלהיב אותי, נשמע בדיוק מה שחיפשתי מבחינת גודל, סגנון טיסה, מורכבות הבנייה (לא מאד מסובך אבל קצת יותר מאתגר מהדבקה של 3 קלקרים), עלות, סטאפ. חוץ מזה שלא מדובר ממה שאני מבין בחברה מוכרת כמו great planes, יש עוד סיבות להימנע ממנו? אני נוטה לסמוך לרוב על האינטואיציה שלי, למרות שפה ושם היו לי כמה פספוסים; עם קיט נגריה חבל לפספס אחרי שעות של השקעה בבנייה, לכן אם יש סיבה טובה להימנע ממנו אני לא אלך ראש בקיר, אבל אם לא - הוא נשמע לי ממש מתאים למה שאני מחפש.

eitanbin
22-11-2012, 11:49:41
אני לא חושב שתוכל להטיס את ה Soar 40 sport מהובי קינג
עם 4 תאים תראה מה המשקל שלו חייב לפחות 5 תאים

איתן

igalr
22-11-2012, 12:12:15
אתה יכול לקנות בארץ טיסני ספורט כנף תחתית בפחות מ 600 שח
טיסנים וותיקים ומוכחים , בנויים לניטרו מה שאומר שתידרש עבודת הסבה שב"כ פשוטה ,
ואם כבר בטיסן שני
אז למה לא מטנול ?

Friman
22-11-2012, 12:21:13
לגבי 4 תאים לsoar 40 sport - קראתי שמחשבים 100w לליברה לטיסן ספורט, והמשקל טיסה של הטיסן הזה צפוי להיות סביב 5.5-6 ליברות, כלומר צריך מנוע שיספק 600-700 וואט. בסטאפ של ארבע תאים (כלומר נניח 13v מינימום תחת עומס?) זה אומר שצריך מנוע שיכול למשוך 50-55 אמפר בערך. למשל זה אמור להתאים אם אני לא טועה: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19831__NTM_Prop_Drive_Series_42_38_750kv_785w.ht ml
ואז זה אומר שעם סוללת 4 אמפר הצריכה המקסימלית תהיה 12.5-13.5c, כלומר משהו כמו 4.5-5 דקות טיסה במצערת מלאה לאורך כל הטיסה. כיוון שנראה לי יותר הגיוני שבממוצע ההטסה תהיה על 2/3-3/4 מצערת, סוללה כזו לסטאפ כזה צפויה בחישוב שלי לתת לפחות 7 דקות טיסה בסגנון הטיסה שלי, שזה די והותר... כמובן שניתן לעלות לסטאפ של 5 תאים ויש גם מישהו שכתב שבכוונתו לשים עליו סטאפ של 6 תאים, אבל זה כבר הופך להיות יקר; מצד שני קראתי חוות דעת שהcalmato שאמור להיות דומה מאד לsoar, טס גם על 3 תאים וסוללת 5-6 אמפר.
יגאל, אמנם טיסני הדלק מאד מרשימים בבאזים הרועשים שלהם אבל לא יודע, בעולם ההנעה החשמלית אני מכיר פלוס מינוס את המושגים, גם פה יש לי עוד הרבה מה ללמוד אבל בגדול מרגיש שאני יותר מבין ומכיר את התחום מאשר עולם מנועי הדלק. ולא מושך אותי כרגע ללמוד את עולם מנועי הדלק; יכול להיות שבהמשך דעתי תשתנה, אבל נכון לכרגע אני מעדיף חשמלי.

igalr
22-11-2012, 13:39:10
בניגוד למה שחושבים דלק לא אומר יותר התעסקות , אולי אפילו פחות התעסקות בהתחשב בהתעסקות עם הסוללות הגדולות.
מה שבטוח שבטיסנים הגדולים אפשר להטיס הרבה בכל שבת בעלות נמוכה יותר , בגלל נושא הטעינה והצורך בסוללות ו/או טעינה .

guyst
22-11-2012, 14:20:24
מזכיר לי דיון מלפני שנתיים (דלק לעומת חשמלי), ברור שחשמלי :)

Friman
22-11-2012, 16:31:26
טוב, אני די סגור על זה שלמרות החששות, אני רוצה ללכת על קיט נגריה.
לא כל כך התייחסתם לגבי הSwitchback senior של mountain models, האם בגלל שמשהו בו נראה לא טוב או פשוט בגלל שלא מכירים? אמנם לא מצאתי הרבה חוות דעת או ביקורות לגביו אבל מה שכן מצאתי היה די חיובי. עוד דבר שמוצא חן בקיט הזה בעיניי זה שהוא תוכנן מראש לסטאפ חשמלי ככה שיש לגביו המלצות לסטאפ ואני לא צריך לחשב מאפס ולעשות ניסויים, אלא רק צריך לחפש מנוע ובקר (סיניים..) בנתונים דומים למה שהוכח כעובד (כי מנוע סקורפיון ובקר קאסל ישתו לי חצי מהתקציב ;)).
אם יש המלצות אחרות לקיט נגריה מתאים במוטת כנף 1.4-1.5 מטר בסטאפ של 3 או 4 תאים ומחיר סביר, אשמח מאד לשמוע... אני יודע שיש פה ושם אנשים עם קיטים שנשארו בארון מפעם וטרם הגיעו לכדי בנייה, אז אם למישהו יש משהו כזה להציע אפשר בפרטי ;)

ואגוס
22-11-2012, 17:02:04
גיל שלום רב
אני רואה שאתה סגור על כנף תחתית וקיט לבניה אבל הייתי רוצה להסב את תשומת לבך למאמר בלינק הבאhttp://www.efly.co.il/forums/archive/index.php/t-21524.html
מקווה שלא נדחפתי סתם עם ה"שני גרוש " שלי אבל אני שמח לתרום מנסיוני. הטולדו הוא טיסן נפלא, בעל יכולות אוירובטיות מרשימות ויש עליו ביקורות רבות גם בפורומים אחרים. מאז הכתבה ההיא הטסתי אותו פעמים רבות בהנאה רבה. הוא עדיין טס במצב מצויין ואני ממליץ עליו בכל פה.

liorz055
22-11-2012, 18:06:45
היי גיל,
אני ממליץ על ה advance של eflite (http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFL4225) , טיסן מעולה לשלב המעבר , יש אותו לחבר במנחת והוא פשוט תענוג.
פעם הוא עלה 100$ ואז איפלייט שמו לב שהוא מוצלח והעלו את המחיר ל 139$ פתאום.
תבדוק עם חנויות בארץ יכול להיות שיתמחרו אותו כראוי.
אין כמו באלזה, ברגע שמטיסים באלזה כבר אי אפשר לחזור לקלקרים למינהם , זה פשוט עולם אחר.
בהצלחה,
ליאור

liorz055
22-11-2012, 18:07:16
היי גיל,
אני ממליץ על ה advance של eflite (http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFL4225) , טיסן מעולה לשלב המעבר , יש אותו לחבר במנחת והוא פשוט תענוג.
אין כמו באלזה, ברגע שמטיסים באלזה כבר אי אפשר לחזור לקלקרים למינהם , זה פשוט עולם אחר.
בהצלחה,
ליאור

Friman
22-11-2012, 19:15:16
גיל שלום רב
אני רואה שאתה סגור על כנף תחתית וקיט לבניה אבל הייתי רוצה להסב את תשומת לבך למאמר בלינק הבאhttp://www.efly.co.il/forums/archive/index.php/t-21524.html
מקווה שלא נדחפתי סתם עם ה"שני גרוש " שלי אבל אני שמח לתרום מנסיוני. הטולדו הוא טיסן נפלא, בעל יכולות אוירובטיות מרשימות ויש עליו ביקורות רבות גם בפורומים אחרים. מאז הכתבה ההיא הטסתי אותו פעמים רבות בהנאה רבה. הוא עדיין טס במצב מצויין ואני ממליץ עליו בכל פה.

דרור הסקירה שלך נהדרת ואין ספק שכל טיסן של האנגר 9 נכנס מייד לרשימת הwish list. עדיין, היות ומה לעשות יש בי חלק פולני עקשן, אני די בכיוון של כנף תחתית. ובהחלט מעדיף קיט נגריה ;). מה גם שהוא הרבה יותר מדי יקר בשבילי לתקציב שיש לי כרגע, התקציב שלי יספיק בקושי (וגם זה רק אולי) לקיט ולמשלוח לפני סטאפ וסוללות.

היי גיל,
בהצלחה,
ליאור
ליאור מסתבר שוב שאנחנו חושבים דומה... ;)
זה הטיסן הראשון בגרסת הARF שהדליק אותי בדיוק למה שאני מחפש, אפילו יותר מהSoar 40 של הסיני שציינתי... וגם יותר מהסופרספורטר; הבעיה היא עלות המשלוח, בכל האתרים שמוכרים אותו המשלוח רק בups שעולה סביב 160$... אבדוק אם יש בארץ מישהו שמוכר אותו.
ואם לא,
ואם mountain models סוף סוף יענו לי מתי הסוויטצ׳בק חוזר למלאי, אזי יהא זה הסוויטצ׳בק סניור כנראה

guyst
22-11-2012, 19:56:31
[QUOTE=Friman;39744
ליאור מסתבר שוב שאנחנו חושבים דומה... ;)
זה הטיסן הראשון בגרסת הARF שהדליק אותי בדיוק למה שאני מחפש, אפילו יותר מהSoar 40 של הסיני שציינתי... וגם יותר מהסופרספורטר; הבעיה היא עלות המשלוח, בכל האתרים שמוכרים אותו המשלוח רק בups שעולה סביב 160$... אבדוק אם יש בארץ מישהו שמוכר אותו.
ואם לא,
ואם mountain models סוף סוף יענו לי מתי הסוויטצ׳בק חוזר למלאי, אזי יהא זה הסוויטצ׳בק סניור כנראה[/QUOTE]

מוכרים אותו בארץ

yuval-the-pilot
23-11-2012, 09:28:38
מוכרים אותו בארץ

אשמח לדעת מאיפה :)

oded333
23-11-2012, 12:10:37
היי
נראה לי שמה שיענה לך על הצרכים זה f3a טוב
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?39391-Pattern-Sport-Flyer-1.38m-EPO
וחבל שויתרת על הפאן קאב תמיד כייף להטים אותו לא משנה באיזה שלב אתה נימצא
שבת שלום

Friman
23-11-2012, 12:49:12
מצאתי... לא יותר זול בארץ אבל גם לא יותר יקר, אותו מחיר כמו להביא מחו״ל, רק יותר בטוח ;). כנראה שאזמין מהארץ.
בכל אופן קראתי על הטיסן הזה והוא באמת נשמע עשר, מחמיאים לו מקצה לקצה. עכשיו יש התלבטות חדשה- סטאפ של 3 או 4 תאים? התקציב מאפשר או זה או זה, עם סוללה אחת. סוללות 3 תאים כבר יש לי 3 ו4 אמפר אז הכדאיות הכלכלית הולכת ל3 תאים, אבל מצד שני מכל מה שאני קורא כל מי ששם עליו 4 תאים בירך על הבחירה בסטאפ החזק יותר.. בפאן קאב מעבר ממנוע של 350w ל500w (שניהם באותו גודל ועם אותן סוללות אבל היה הבדל משמעותי בכח) הסב לי המון הנאה, אני אוהב שלטיסן יש כח אבל לא רוצה לקפוץ ליותר מדי כח ;). עוד אופציה שחשבתי זה לשים מנוע 900kv חזק עם בקר מתאים ולהתחיל עם 3 תאים ופרופ 12x8, ובמידה וארגיש שחסר לי כח אעבור ל4 תאים ואקטין פרופ למשהו כמו 11x7; חשבתי על המנוע הזה כמועמד מוביל: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16231__NTM_Prop_Drive_35_48_Series_900KV_815W.ht ml
נשמע מתאים למשימה? אני רוצה להזמין את הסטאפ עכשיו ואת הטיסן עוד שבוע שבועיים, יש עוד משהו שאני צריך למכור למימון וגם ככה הטיסן צפוי להגיע מהר יותר מהסטאפ מהסיני
מה דעתכם על הבחירה למנוע? עם בקר plush או הוביווינג באיזור ה60A?

umbo
23-11-2012, 14:18:25
אחרי 8 חודשים עם הפאן קאב הייתה לי תחושה שמיציתי, והחלפתי אותו בSbach 342 EPO 1400mm; ודי מהר הצטערתי על ההחלפה, מחד געגועים לפאן קאב שהוא פשוט טיסן נפלא, ומצד שני הבנה שהבחירה בסבאח הייתה קצת ״לקפוץ מעל הפופיק״ מבחינתי.. אמנם המון זמן רציתי את הסבאח, מהיום שיצא בהובי קינג עקבתי אחרי הביקורות עליו, אבל אחרי שני נסיונות הטסה גם הבנתי שהוא חריף, מהיר ומאסיבי מדי לרמת ההטסה הנוכחית שלי, וגם הבנתי שמה שמהנה אותי בהטסת טיסנים זה לא טיסת 3D מטורפת ומצד שני גם לא הקפות ימינה ושמאלה עם טריינר, אלא משהו באמצע - טיסה רגועה ושלווה בין הטיסות עם המסוק, שמשלבת גם קצת אדרנלין, אתגר ואקרובטיקה ספורטיבית. מעט יותר אתגר ואקרובטיות ממה שנותן הפאן קאב, ומצד שני יותר יציבות ונינוחות ממה שנותן הסבאח. בקיצור, הבנתי שאני צריך טיסן כנף תחתית ספורטיבי. וגם, הגעתי למסקנה שאולי הגיע הזמן לטיסן בלזה, אולי אפילו להתנסות בקיט נגריה.....

לדעתי אתה, כמו הרבה מתחילים, עושה טעות על טעות ואז עוד אחת......
ראשית, למה החלפת את הטיסן ? בשביל מה למכור אותו? המצב הכספי שלך כל כך חמור ? מותר להשאר עם שני טיסנים ולהטיס את שניהם. אתה מוכר טיסן טוב (אני כך לפחות מקווה) בחצי מחיר ועכשיו אתה צריך\רוצה טיסן חדש נוסף כי אתה מרגיש שעשית טעות - בקיצור, יש לך שני טיסנים במחיר של שנים וחצי טיסנים. מה יצא לך מזה ?.
שנית, מה זה מיצית את הטיסן ? גם עם טיסן פשוט אפשר לנסות ולהצליח להטיס ברמה יותר גבוה ולהמשיך להנות. דוגמאות - שים לך אתגרים לטיסה מדויקת מאוד, שהטיסן יעשה בדיוק מה שאתה רוצה. אפילו מספר מעברים בטיסה ישרה ואופקית לפניך, אבל ממש מדויק ובאותו מסלול בדיוק(ולא לרמות את עצמך - ממש בדיוק :rolleyes:).אחרי שתנסה תראה כמה שזה קשה !
או לעשות לולאות, לא סתם, בערך עיגול, אלה ממש מדויק ועגול, וכמה כאילו רצופות . אותו דבר עם שמיניות - ממש מדויקות ועגולות בגודל זהה ומיקום זהה.
פתאום אתה מבין שעם אותו טיסן, ואפילו אם הוא טיסן מתחילים, יש לך עוד המון מה ללמוד ודרך מאוד ארוכה כדי להשתפר והעיקר - ממש לא מיצית אותו.
אם אתה מציב לך אתגרים כאילו ואחרים אתה מבין שהמשפט "מיציתי את הטיסן" זה ממש מתאים לכאילו שכל מה שהם עושים זה לא להטיס את הטיסן אלה סתם לגהץ את השמים הלוך וחזור כמה פעמים ולחשוב שהם באמת יודעים להטיס.
דבר נוסף הוא בדיוק מה שכתב לך guyst, תקטין מאוד את תנועת ההגהים בטיסן החדש (ואולי גם להזיז את מרכז הכובד יותר קדימה). הוא יגיב לך בעדינות ותוכל בהחלט להטיס גם אותו.

Friman
23-11-2012, 15:17:20
אין ספק שלגבי מכירת הפאן קאב אתה צודק, זו הייתה טעות למכור טיסן שהסב לי רק הנאה וכייף. שילמתי על זה בלקח של לשלם עלות טיסן וחצי על טיסן אחד כמו שאמרת ;). אני מאמין שביום מן הימים יחזור פאן קאב כלשההו לצי שלי. לגבי מכירת הסבאח, ראשית גם הוא כבר נמכר ועל זה אני לא מצטער; מעבר למראה המרשים פשוט לא הרגשתי שאני מתחבר אליו, זה קרה לי גם פעם עם המסוקים שנורא רציתי 450 בנוסף ל500 שהיה לי ולמרות שהרבה אנשים המליצו לי לעלות דווקא למסוק גדול יותר התעקשתי לקנות 450... ואחרי חודש מכרתי אותו כי באמת למרות שזה היה טיסן נהדר הוא פשוט לא התאים לסגנון ההטסה שלי. אז גם כאן, הלקח הוא להתייעץ מראש ולהקשיב לעצות של מי שיותר מנוסה ממך גם אם זה לא בדיוק מה שחשבתי, נדמה לי שזה מה שאני מנסה לעשות כעת. אודה לעזרתך כמו גם לעזרת האחרים... הרבה כאן הסכימו שטיסן כנף תחתית ספורטיבי בגודל המדובר מתאים כטיסן שני, האדוונס אכן מצא חן בעיניי מכל האופציות שהוצעו וכעת ההתלבטות היא האם ללכת על סטאפ מתון וספורטיבי של 3 תאים או על סטאפ אגרסיבי יותר של 4 תאים ;)

neo 2
24-11-2012, 15:50:51
למה לא להוריד את מרחב הפעולה של ההגאים? (סרוואים)

עשיתי את זה עם טיסן מהסגנון של הסבאח וזה לא היה רע בכלל...התאים לרמה והכל.
פשוט להוריד לאיזה 50-40 אחוז, ולאט לאט לעלות אחוזים אם אתה רואה שזה משעמם מידי

Friman
24-11-2012, 15:58:01
הסוגיה לא הייתה ההגאים.

Friman
25-11-2012, 07:55:13
בסדר, הבחירה הסופית היא בEflite Advance 25e. משהו בטיסן הזה תפס אותי מהרגע הראשון וקראתי עליו המלצות מצויינות מכאן ועד הודעה חדשה.
אני עומד בפני הזמנת הסטאפ, מחכה לראות האם יהיו מחר מבצעים מיוחדים. אשמח לחוות דעתכם...
1. מנוע- ntm 3548 900kv, נראה מנוע חזק ואיכותי, ומשתלם מאד במחיר:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=16231
2. בקר - פלאש 60, כולנו מכירים
3. סוללה - בחרתי להתחיל בסטאפ 3 תאים משיקולים כלכליים, יש לי כבר סוללה אחת מתאימה בדיוק של 3 אמפר ועוד שתיים של 4 אמפר שאצטרך לבדוק איך יתאימו במשקל. אקנה עוד אחת של 3000-3500mAh 30c וצפונה (זה הנפח המומלץ) כתלות במחיר
4. סרבואים - בחלק מהמקומות מצויין שצריך סרבואים במידת מיקרו ובמקומות אחרים כתוב שצריך סרבו במידת מיני. מישהו יודע מה מהם? אם מיקרו, אלך על הקורונה 939 מטאל גיר דיגיטליים שאני מכיר ואוהב: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=10346. אם מיני, הGWS האלו נשמעים לא רע:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4697__GWS_Park_HPX_Servo_19g_05sec_3_6kg_Futaba_ Plug_.html
אגב בדקתי את מידות הסרבואים המומלצים, jr mn48- הסוגייה היא בעיקר האורך, ראיתי שהאורך שלהם הוא 33 מ״מ אבל לא הייתי בטוח אם זה כולל את ״האוזניים״ או לא. הקורונה שרשמתי באורך 33 מ״מ כולל האוזניים ואילו הGWS באורך 33 מ״מ ללא האוזניים...
5. כמובן ספינר אלומיניום יפה לציר 5 מ״מ
6. פרופ- כאן יש לי התלבטות. ממה שהבנתי מקריאה בפורומים שונים, רוב מי שמטיס את הטיסן הזה ב3 תאים משתמש בפרופ apc 12X8. הכנסתי את נתוני המנוע הסוללות המשקל והפרופ במחשבון דחף משקל וקיבלתי אזהרה ״prop may stall״... מה זה אומר? שהפרופ מזדקר? מה המשמעות של זה? ב12x7 יחס הדחף משקל מעט נמוך לטעמי, לפי המחשבון דחף משקל הפרופ המיטבי הוא 13x8 ל3 תאים. אני פשוט לא יודע אם מבחינת הגובה מהרצפה זה לא פרופ גדול מדי? כנראה שאזמין מכמה גדלים ואעשה נסיונות, אבל אם מישהו יודע להכווין אותי יותר במדוייק אודה
7. טייסצ׳יק נחמד כנראה ייצטרף להשלים את הלוק ;).

liorz055
25-11-2012, 08:59:46
אתה בטוח שזה מנוע מתאים? e-flite ממליצים על power25 שהמידות שלו הן 35-55 ושוקל 190 גרם ואילו המנוע שלך הוא 35-48 ושוקל 170 גרם.יש להוביקינג מנועים מקבילים למנועים של איפלייט , אני ממליץ לך להשתמש בזה : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14401__Turnigy_G25_Brushless_Outrunner_870kv_.ht ml

guy1a
25-11-2012, 10:36:37
קיט נגריה זה לקנות עצים ותוכנית מנייר ולבנות ...

משהו בסגנון של זה

https://www.youtube.com/watch?v=NYKsl47OxgA&feature=g-crec-u

אבל תהנה בכל מקרה !

Friman
25-11-2012, 10:44:58
ליאור חשבתי על המנוע הזה אבל ההספק המקסימלי שלו ב3 תאים הוא 350 וואט שאני לא בטוח האם זה מספיק לטיסן שמשקלו לפני הpower train סביב 1.6 ק״ג... מה גם שהוא לא במלאי. המנוע שהצעתי חזק יותר ב50%, מעט קל יותר, מעט זול יותר וגם במלאי. כיוון שאני רוצה טיסן עם כח זו נראית לי בחירת ביניים טובה שמאפשרת לי להישאר בסטאפ 3 תאים, כי עם המנוע שהצעת לא נראה לי שסטאפ של 3 תאים יספק את הסחורה. אני רק לא בטוח אם למנוע חזק אין גם חסרונות, פחות מבחינת זמן טיסה (אני לא מטיס יותר מ6-7 דקות ברצף ולזה הסטאפ הזה אמור בהחלט להספיק), אלא אם יש חסרונות אחרים לכך.. מה דעתך?
ומה זה אומר prop may stall?

guy1a
25-11-2012, 10:58:20
אם הפרופ מסתובב מהר מידי .. אני חושב.

יש איזה הסבר במסוקים שאם קצה הלהב מהיר מידי הוא מזדקר או משהו .. אני מצטער אני לא זוכר ואולי אני מערבב פה דברים.

liorz055
25-11-2012, 13:17:13
ליאור חשבתי על המנוע הזה אבל ההספק המקסימלי שלו ב3 תאים הוא 350 וואט שאני לא בטוח האם זה מספיק לטיסן שמשקלו לפני הpower train סביב 1.6 ק״ג... מה גם שהוא לא במלאי. המנוע שהצעתי חזק יותר ב50%, מעט קל יותר, מעט זול יותר וגם במלאי. כיוון שאני רוצה טיסן עם כח זו נראית לי בחירת ביניים טובה שמאפשרת לי להישאר בסטאפ 3 תאים, כי עם המנוע שהצעת לא נראה לי שסטאפ של 3 תאים יספק את הסחורה. אני רק לא בטוח אם למנוע חזק אין גם חסרונות, פחות מבחינת זמן טיסה (אני לא מטיס יותר מ6-7 דקות ברצף ולזה הסטאפ הזה אמור בהחלט להספיק), אלא אם יש חסרונות אחרים לכך.. מה דעתך?
ומה זה אומר prop may stall?
היי גיל, למיטב זכרוני זה המנוע איתו חבר שלי מטיס את האדוונס שלו ב 3 תאים. לפי נסיוני המוגבל אין ארוחות חינם מנוע יותר כבד יהיה בדרך כלל גם יותר חזק.

יובל בן חיים
25-11-2012, 13:27:59
אם קצה הפרופ עובר בערך 0.8 ממהירות הקול, מתרחשת נפילה חדה ביעילות. זה בהחלט עלול לקרות עם פרופ גדול מדי.

Friman
25-11-2012, 14:51:04
אם קצה הפרופ עובר בערך 0.8 ממהירות הקול, מתרחשת נפילה חדה ביעילות. זה בהחלט עלול לקרות עם פרופ גדול מדי.

תודה על ההסבר!
במחשבון הנטייה להודעה הזו היא יותר כשמגדילים מדי את הפסיעה.. זה קשור?

Friman
25-11-2012, 14:58:41
היי גיל, למיטב זכרוני זה המנוע איתו חבר שלי מטיס את האדוונס שלו ב 3 תאים. לפי נסיוני המוגבל אין ארוחות חינם מנוע יותר כבד יהיה בדרך כלל גם יותר חזק.

בהנחה שכל יתר הנתונים זהים.. כאן מדובר על שני מנועים בסל״ד מעט שונה, מיצרנים שונים, במידות שונות, עם סף זרם מקסימלי שונה, וכן גם משקל שונה... בדיונים לגבי הNTM בהוביקינג אנשים מאשרים שהוא אכן מושך את הזרמים שמוצהרים ואף למעלה מכך.. אני פשוט חושש שהוא ישתה לי את הסוללות בטירוף. החבר שלך מרוצה מהG25? יש לו מספיק כח לטיסן? הנסיון שלי עד כה הראה שבמה שאני לא יודע עדיף להישען על נסיונם של אחרים מאשר לנחש ;). אגב יש לך מושג באיזה פרופ הוא משתמש? 12X8?

יובל בן חיים
25-11-2012, 18:13:55
במחשבון הנטייה להודעה הזו היא יותר כשמגדילים מדי את הפסיעה.. זה קשור?

הפוך, גוטה... :) פסיעה ארוכה בד"כ מתקשרת עם זוית התקפה גבוהה בפרופ. זוית התקפה גבוהה מדי = הזדקרות.

Friman
25-11-2012, 18:56:52
הפוך, גוטה... :) פסיעה ארוכה בד"כ מתקשרת עם זוית התקפה גבוהה בפרופ. זוית התקפה גבוהה מדי = הזדקרות.

נו אז למה הפוך? אם אני מבין נכון את דבריך ככל שמגדילים את הפסיעה יש יותר סיכוי להזדקרות בפרופ, לא?

יובל בן חיים
25-11-2012, 19:07:35
רק בהומור (התכוונתי למצב ההפוך לפוסט הקודם שלי)...
מעבר מהירות הקול יקרה בסל"ד גבוה וקוטר גדול, בצירוף מהירות אויר גבוהה. הזדקרות תקרה בזוית התקפה גבוהה מדי (=פסיעה ארוכה מדי- אתה צודק), סל"ד נמוך ומהירות אויר נמוכה. התוצאה אחת - אובדן יעילות ואובדן דחף (או סחב, איך שתרצה). יש עוד (הרבה) אפקטים שמשפיעים, אבל אלו העיקריים למיטב זכרוני.

Friman
02-12-2012, 14:45:29
אוף אני ממש מתלבט ומתחבט בין הEflite Advance 25e ARF לבין הקיט של הSwitchback Senior של mountain models שציינתי בתחילת השרשור... העלות של שניהם זהה בחישוב של הברוטו, יש לי את התקציב הנדרש מוכן על השולחן כבר כמה ימים ואני עדיין מתלבט ומתעכב עם ההזמנה, מה שלא כל כך אופייני לי...
האדוונס- מוכח כמוצלח, מקבל רק שבחים מפה ועד הודעה חדשה. יותר כבד מה שדורש סטאפ יותר יקר אבל יש לי כבר 3 סוללות מתאימות (שמיועדות אמנם לרחפן אבל אפשר לגוון בין הכלים), יתרון מבחינתי למשקל זה שאני מעריך שתהיה לו יותר יציבות ונוכחות באוויר גם ברוח. עם כנף סמי סימטרית מה שאמור להקל בכניסה להטסה אקרובטית יותר. גם גלגל האף מתאים לי, למרות שהסתדרתי יפה בסה״כ עם הפאן קאב שבא עם גלגל זנב, דווקא טיסן עם גלגל אף בא לי טוב הפעם. מדאיג אותי מה יקרה אם ארסק אותו כיוון שאין לי מלאי של שאריוח בלזה ציפויים וכו׳ לתיקונים.
מצד שני הסוויצ׳באק סניור - מגיע כקיט שזה מצד אחד אתגר גדול וסיכון גדול לבנות מעפאן ולזרוק כסף לפח (בעיקר הפחידו אותי עם הציפוי של הכנף :(), ומצד שני זה מה שהכי מלהיב אותי בו, הבנייה בלזה-בלזה ולא רק הרכבה של חלקים מוכנים מראש. זה עדיין לא בנייה מscratch כמובן אבל זה צעד בכיוון ;). הוא קל יותר בערך בחצי המשקל מהאדוונס עם מוטת כנף מעט רחבה יותר, מה שדורש סטאפ פחות כבד פחות יקר ופחות בזבזני, אבל דווקא סוללות 2200 עליהן הוא טס- אין לי כרגע.. בכל אופן הן זולות מאד אז זה לא העיקר. אני חושש שהמשקל הקל במיוחד ייצור טיסן מאד לא עמיד לרוחות. עומס המשטחים שלו מאד נמוך ביחס לטיסן מסוג שכזה (סביב 30 ג׳ לדצ״מ) מה שייתן להערכתי כלי שדואה יפה אבל אני לא בטוח כמה ספורטיבי ואקרובטי הוא יהיה. הכנף שלו גם פחות אקרובטית מהאדוונס - שטוחה בחלקה התחתון עם דיהדרל קל, הביקורות אומרות שזה טיסן יציב אבל לא יציב מדי, בדיוק במידה שמאפשרת אקרובטיקה נינוחה ונעימה. שזה נשמע מאד דומה לפאן קאב! מצד אחד זה יופי כי נורא אהבתי את הפאן קאב, מצד שני... רציתי להתקדם מהפאן קאב... מצד שלישי עצם המעבר לבלזה ולהרכבת קיט בלזה זו התקדמות ניכרת וממה שאני קורא הטיסן הזה מעט יותר אקרובטי מהפאן קאב.
בקיצור... אוף אני לא יודע על מה ללכת... על האדוונס הבטוח והמוכח כטוב או על אתגר שבאמת באמת בא לי עליו של בניית קיט בלזה... שניהם לדעתי טיסנים יפים מאד ומתאימים בסה״כ לצרכיי, כל אחד מהם עם הדגשים שלו.

guyst
02-12-2012, 15:59:07
קנה את שניהם... :)

Friman
02-12-2012, 16:48:07
קנה את שניהם... :)

בסוף ייצא ביקסלר 2 וקיט בלזה ב16$ מהסיני ;). זה נכנס בתקציב עם עודף לעוד מקלט וכמה סוללות... ואם תיתפשל הבנייה של הidol הזה אז זו פשלה של 16$ ולא של 140$ :(
בקיצור, נראה לי הסוויטצ׳באק לוקח. עניין הבנייה מאד מושך אותי בקנייה הזו. עד כמה שהאדוונס מלהיב.

Friman
07-12-2012, 06:21:01
לצערי משיקולי תקציב הטיסן הבא יידחה בחודש - חודשיים. בינתיים יש לי פרוייקט בנייה חדש ודי ייחודי שנשען על דברים שכמעט את כולם יש לי כבר בבית, ומה שלא נמצא כעת בדרך מהוביקינג.
קצת. מבאס אבל אני מאמין שאגיע אל האדוונס בסוף. תודה לכל מי שענה!