PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרטון FPV-13.2.09-מהטיסן החדש

crazyguy
14-02-2009, 01:35:52
אז משכבר הספקתי לבצע בטיסן החדש כ-8-9 טיסות מוצלחות,
והכנף הגמישה כנראה מתגלה כחזקה מספיק בשביל לשרוד אפילו רוחות דיי חזקות הייתי אומר (15 קשר)

היום היה יום יפה ורגוע יחסית, הטסתי 2 טיסות כל אחת כ20 דקות.

אחרי כל טיסה כזו עדיין נשאר סוללה.

בימים האחרונים הותקו הFMA CO-PILOT שמתגלה כדבר פשוט מדהים לFPV!!!
וOSD של EAGLE TREE שסובל ממחסור של GPS עקב מחסור במזומנים.

כמה מילים על הCOPILOT, פעם ראשונה השתמשתי בו היום, אחרי כיול קצר הוא מאפשר לטוס בגובה נמוך ולהתמקד בדברים שמעולם לא יכולתי להתמקד בהם! בגלל שבטיסן החדש המיתקון של המצלמה מבוצע בתחתית גוף הטיסן מה שמאפשר הסתכלות אנכית כלפי הקרקע ואי יכולת לאמוד את כיוון הטיסה והאם הטיסן בקורס התנגשות עם הקרקע למשל, אז כרגע הבעיה נפתרת לחלוטין כי הדבר הזה מטיס את הטיסן פשוט פלס!

מקוה שתהנו מהסרטון, השתדלתי להעלות אותו באיכות הגבוהה ביותר שניתן..

והקישור:
http://vimeo.com/3204010

קישור נוסף ביוטויב:
http://www.youtube.com/watch?v=92v23_1gvgg
TURN HD ON!

motiganot
14-02-2009, 02:02:13
גיא עדיין לא ניתן לראות את הסירטון אבל כבר מראש אני מצדיע לך !!!
כל הכבוד על ההתאוששות המהירה והחזל"ש הטסות.
רק אם אפשר יותר פירוט לגבי מאיפה וכמה עלה הציוד החדש :)

crazyguy
14-02-2009, 03:15:49
המשדר והמצלמה מידידנו הוותיק וובה (RANGE VIDEO)
עשה הפעם עבודה מצויינת במשלוח מהיר שהגיע עד הבית לשמחתי. (7-8 יום זה כבר היה אצלי מרגע ההזמנה)

85$ - משדר
מצלמה 105$ - KX191

ד"א לגבי המצלמה הWB שלה פשוט נוראי!!
רציתי אותה כדי שהאופציה לצילומי לילה תיהיה פתוחה בפניי (להבדיל מהKX131)

EAGLE TREE OSD מהסיני במחיר מנצח פשוט. (תודה KiteSurfRules על ההמלצה)

לצערי BEC חיצוני עדיין אין.. בניתי על זה שאני אמצא באמצעות הטיסן החדש את הישן אבל כנראה שזה לא יקרה כי הוא פשוט נלקח או משהו בסגנון..

CO-PILOT של FMA נרכש לפני חודש בערך ורק עכשיו הכנסתי אותו לשימוש.

המלצה חמה ממני אלייך - בהזדמנות הראשונה תעזוב את האיזי ותתחיל לתכנן משהו רציני משל עצמך!
את ההנאה שקיבלתי מהבנייה שלו
לא היה אכפת לי לשלם אפילו יותר..

גם שמחתי מאוד לגלות שבעצם נוצר טיסן דיי יוצלח, יציב מאוד, נוחת ברכות מדהימה וסוחב בקלות משקלים מבלי להתבלבל יותר מדיי, בנוסף סוחב 2 פאקים של סוללות וכתוצאה מכך אני מרוויח זמן טיסה שלא הייתי מקבל באיזי.

אולי אבנה עוד כנף שפחית את עומס הכנף עוד יותר, אני אשתדל לתכנן אותה פחות גמישה ויותר קלה טיפה.

Nlackrif
14-02-2009, 09:07:15
מקצוען אמיתי...כל הכבוד.

תוכל בבקשה לפרט על הכיוון של ה-CO-PILOT
אתמול ניסיתי אותו על האיזי שלי ומשום מה איך שהפעלתי אותו באוויר, הטיסן הפיל אף בצורה מפחידה...אשמח לטיפים

SPL
14-02-2009, 09:29:08
מדהים כמה שהכלי שלך יציב בניגוד לאיזי ...
תגיד זאת האיכות שאתה מקבל גם במקור? יש לה בעיית צבעים חמורה קצת מאכזבת ה 191...

MickeyM
14-02-2009, 09:29:13
מקצוען אמיתי...כל הכבוד.

אתמול ניסיתי אותו על האיזי שלי ומשום מה איך שהפעלתי אותו באוויר, הטיסן הפיל אף בצורה מפחידה...אשמח לטיפים

תבדוק כיוונים קודם כל על הקרקע ע"י הטייה של גוף הטיסן וקבלת תנועה מתאימה במדפים ממערכת הייצוב, לדעתי מה שקרה לך זה עניין פשוט של REVERSE

crazyguy
14-02-2009, 13:24:42
מקצוען אמיתי...כל הכבוד.

מעניין, יכול להיות שכמו שKITE אומר שזה REVERSE.

אני חוזר על סדר פעולות מהתחלה:

כעקרון אם פעם ראשונה שאתה מפעיל אותו אתה אמור להפעיל את המשדר, ואז ללחוץ עלהכפתור האדום של הCOPILOT ובזמן שהוא לחוץ אתה מחבר את המקלט לסוללה..
ככה אתה נכנס למצב תכנות בעצם.
עוד דבר אני ניסיתי את מזלי עם לסובב את הCOPILOT על הגוף ב45 מעלות כדי שהחיישנים שיושבים על הגוף יוכלו לראות יותר טוב את האופק (כתוצאה מכך שמתי את סוויץ 3 על OFF)

אני כרגע לא משתמש בייצוב גובה (למרות שהטיסן שומר על הגובה לבד)
כי חסר לי מיקסר חיצוני אני מחכה שהוא יגיע של VTAIL..

אם אתה משתמש בPCM אתה צריך SERVO BUFFER לחבר לELEV..

במצב הזה של התכנות אתה אמור לשים את האצבעות ולראות שההגאים מתפקדים לכיוון שהם אמורים לתפקד בו.. אם אתה שם אצבע מקדימה הטיסן אמור לתת אפ למשל..

אחר כך בשטח שאתה הולך להטיס בו לפני הטיסה אתה צריך לעשות כיול קצרצר עם האף של הטיסן כלפי האדמה.. ואחר כך ליישר את הטיסן על הקרקע להתרחק ולהזיז את הסטיק של האיילרון שמאלה או ימינה עד הסוף..

Nlackrif
14-02-2009, 14:29:03
תודה, אבדוק בשבוע הבא...

ehud
22-02-2009, 21:41:59
גיא על איזה טיסן התקנת את המצלמה?

crazyguy
22-02-2009, 22:43:49
הטיסן הזה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=5652

mini_guy
23-02-2009, 11:11:13
נראה יפה מאוד
האם יש דרך להתגבר על חוסר היכולת להבחין אם מאבדים גובה? (חוט ברזל שישמש כאופק..)