PDA

צפייה בגרסה מלאה : המטוס הראשון שלי :)

zakizak
01-12-2012, 11:04:49
שלום חברים,היום סוף סוף העזתי (בליווי משה גולשטיין התותח) להטיס את המטוס הראשון שלי.
המטוס זה Sbach 342 EPO 1400mm 3D

כן,זה לא טריינר אני יודע אבל אני הופתעתי,משה הופתע וכל מי שנכח הגיע(נראה לי שכולם)למסקנה,שוואלה זה אפשרי והמטוס מתנהג למופת עם מעט כיון לתגובות אנמיות יותר הוא יכול להיות מטוס לימוד מושלם(טוב נו,לא מושלם,טוב)

אז אומנם לא טיסת סולו ועם המון למידה לפני החזקתי את המטוס באויר לדקותים.
תודה למשה על ההסברים,אין עליך.

ותודה לגיל על שמכר לי אותו:p:p

http://i642.photobucket.com/albums/uu141/zaklir-sti/DSCF4460.jpg

שבת שלום לכולם.

צחי.

umbo
01-12-2012, 12:41:32
יפה מאוד שאתה מרוצה ושגם משה גולדשטיין התותח מרוצה.
עושים עליך בית ספר ואתה לא שם לב.
בשום בית ספר לטיסה לא מלמדים חניכים על מטוס קרב, וטיסן 3D הוא מקביל למטוס קרב.
להחזיק טיסן שנמצא באויר, במשך 2 דקות זה כמו שהטייס נותן לעיתונאי אורח לשים את היד על הסטיק כדי "שירגיש את המטוס" - זה קישקוש כדי שהאורח ירד מהטיסה עם חיוך.
חבל שתרסק את הטיסן, אלה אם כן אתה "טייס\טיסנאי מלידה" שקצב ההתקדמות שלו הוא מסחרר - וסביר מאוד שאתה לא.
כשתרסק אותו, מי יקנה טיסן חדש - אתה או מי ש"מדריך" אותך ?
אבל אתה גדול (ואולי קטן, אני לא יודע :rolleyes: ) ואתה תחליט לבד איזה שטויות אתה עושה.......

zakizak
01-12-2012, 12:58:39
יפה מאוד שאתה מרוצה ושגם משה גולדשטיין התותח מרוצה.
עושים עליך בית ספר ואתה לא שם לב.
בשום בית ספר לטיסה לא מלמדים חניכים על מטוס קרב, וטיסן 3D הוא מקביל למטוס קרב.
להחזיק טיסן שנמצא באויר, במשך 2 דקות זה כמו שהטייס נותן לעיתונאי אורח לשים את היד על הסטיק כדי "שירגיש את המטוס" - זה קישקוש כדי שהאורח ירד מהטיסה עם חיוך.
חבל שתרסק את הטיסן, אלה אם כן אתה "טייס\טיסנאי מלידה" שקצב ההתקדמות שלו הוא מסחרר - וסביר מאוד שאתה לא.
כשתרסק אותו, מי יקנה טיסן חדש - אתה או מי ש"מדריך" אותך ?
אבל אתה גדול (ואולי קטן, אני לא יודע :rolleyes: ) ואתה תחליט לבד איזה שטויות אתה עושה.......

חבר,תנשום ותעשה סדר בדברים.

אני מרוצה,ומשה והשאר מזה שהמטוס לא כזה קיצוני כמו שחשבו.על זה כולם מרוצים.
שנית,אני זה שהחליט לקפוץ על הסוס אחי,לא משה ולא אף אחד.הפך וההפך,כל אלו הפצירו בי שזה טעות לקנות וללמוד על טיסן כזה בתור התחלה.
אף אחד לא עושה לי בית ספר ושוב להפך,מנסים לעזור למישהו שחושב שהוא יכול ואתה יודע מה,יש רשימה ארוכה של אנשים בהיסטוריה שלא למדו יום,נכנסו בכל הכוח,ולבסוף הם הוכיחו שאפשר גם אחרת.זה לא אומר שזה הדרך הנכונה אבל יש איזשהו סיכוי שזה יצליח.
ועל סמך מה אתה שופט ואומר שאני לא"מטיס מלידה"?אולי יש לי גישה לזה וזה בא לי בקלות?יכול להיות לא?תשפוט אתה ולא אותי שוב,שונא ששופטים אותי,תביט על אחרים שהצליחו בגדול בזמן שכולם אמרו זה לעולם לא ילך.
לסיכום איש,אני בן 35 איש משפחה,ממש לא ילד,עברתי מספיק בחיי בשביל לדעת מתי אני יכול לקפוץ ישר לעמוקים.
שוב,התגובה שלך נובעת מסוג של לשפוט וזה חבל.

אבל היי כמו שציינת,אני יחליט לבד על השטויות שלי ויודע מה,גם אם ריסקתי לפחות ניסיתי אחי.
יש משפט שאומר"האמיצים אולי לא חיים הרבה,אבל הפחדנים לא חיים בכלל".

mironba
01-12-2012, 13:22:11
זה בסדר...אתה לא הראשון שהוא מגיב לו ככה וכנראה שגם לא האחרון... מומחים יאבחנו את הבעיה כחוסר יחסי אנוש ואני לא מומחה אז אני מתרגם את זה כאחד שחושב שהוא יודע הכל ויותר טוב מאחרים. אנחנו כנראה לא מקצוענים אבל אנחנו נהנים וזה כולל גם טיסות עקומות עפ ביקסלר וגם נסיונות עם סבאח...ובאמצע גם ריסוקים...וזה כיף! !!! לא טוב לך??? אל תגיב!!!

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

zakizak
01-12-2012, 13:28:58
זה בסדר...אתה לא הראשון שהוא מגיב לו ככה וכנראה שגם לא האחרון... מומחים יאבחנו את הבעיה כחוסר יחסי אנוש ואני לא מומחה אז אני מתרגם את זה כאחד שחושב שהוא יודע הכל ויותר טוב מאחרים. אנחנו כנראה לא מקצוענים אבל אנחנו נהנים וזה כולל גם טיסות עקומות עפ ביקסלר וגם נסיונות עם סבאח...ובאמצע גם ריסוקים...וזה כיף! !!! לא טוב לך??? אל תגיב!!!

לא יודע למה אבל מטרת ההודעה שלי הייתה באמת,לתת פירגון לאנשים שפשוט רוצים לעזור.ברור לי שזה לא טריינר אבל שוב,הכל אפשרי וכמו שאתה אמרת,גם אם לא העיקר שנהנים.אני מבטיח לא להזיל דמעה על שום טיסן או מסוק.
סך הכל באים להנות,ומי שלא מוכן לקבל ריסוק ויתבאס ברמות של אבל אז אולי שיחשוב פעמיים אם להיכנס לתחום, כי לכולם זה קרה גם עם טריינרים.

שבוע הבא אני כבר מכוון עקומות להכי חד ונותן ב 3D:cool::cool::cool:

mironba
01-12-2012, 13:47:41
מקסימום תיהנה קצת ***:D:D:D:D

umbo
01-12-2012, 14:08:45
מה שאתה כותב רק מחזק את מה שאני כתבתי לך ומסתבר שמה שאמרו לך עוד אחרים - יש דרך נכונה ללמוד דברים ויש את אילו שקופצים מעל הפופיק ולצער כולם לפעמים משלמים את המחיר (יחד עם זה לא צריך כאן להגזים - כולה מחיר של טיסן).
ללמוד בדרך הנכונה זה לא להיות פחדן, זה להיות חכם - ללמוד מנסיון של אחרים ולא מנסיון של עצמך.
בסך הכל אתה "צודק" ואתה הרי תשלם בעד הטעויות שלך, אני ואחרים מנסים לעזור - אבל לא עוד לשכמותך.
מכוון שאתה אוהב פתגמים (גם אם הם לא כל כך לענין) אז קבל עוד פתגם: - "אם מישהו אומר לך שאתה שיכור יכול להיות שהוא טועה, אם שנים אומרים לך שאתה שיכור - כדאי שתסתכל בראי !"
כך גם לגבי הדרך הנכונה ללמוד להטיס.

חוץ מזה שים לב לזה אתה גם לא מסתכל סביב ולא אכפת לך כלום מאחרים, מחוקי הפורום ומסדר. מה הענין של שני פוסטים שפתחת לפורום הזה - פורום טיסנים חשמליים !

Red Bull Air Race New York Final 4
מטוסים ברוחות צולבות.

אבל עדין שיהיה לך שבת שלום ובהצלחה.

zakizak
01-12-2012, 18:33:42
מה שאתה כותב רק מחזק את מה שאני כתבתי לך ומסתבר שמה שאמרו לך עוד אחרים - יש דרך נכונה ללמוד דברים ויש את אילו שקופצים מעל הפופיק ולצער כולם לפעמים משלמים את המחיר (יחד עם זה לא צריך כאן להגזים - כולה מחיר של טיסן).
ללמוד בדרך הנכונה זה לא להיות פחדן, זה להיות חכם - ללמוד מנסיון של אחרים ולא מנסיון של עצמך.
בסך הכל אתה "צודק" ואתה הרי תשלם בעד הטעויות שלך, אני ואחרים מנסים לעזור - אבל לא עוד לשכמותך.
מכוון שאתה אוהב פתגמים (גם אם הם לא כל כך לענין) אז קבל עוד פתגם: - "אם מישהו אומר לך שאתה שיכור יכול להיות שהוא טועה, אם שנים אומרים לך שאתה שיכור - כדאי שתסתכל בראי !"
כך גם לגבי הדרך הנכונה ללמוד להטיס.

חוץ מזה שים לב לזה אתה גם לא מסתכל סביב ולא אכפת לך כלום מאחרים, מחוקי הפורום ומסדר. מה הענין של שני פוסטים שפתחת לפורום הזה - פורום טיסנים חשמליים !

Red Bull Air Race New York Final 4
מטוסים ברוחות צולבות.

אבל עדין שיהיה לך שבת שלום ובהצלחה.

ממש קשה לי להבין אותך ואפילו זה מתחיל להישמע כאילו יש לך משהו אישי איתי.
ראשית,אתה רחוק מלעזור,מאמין שאם היית י בהדרכתך כנראה שהייתי מטיס את הטיסן שיהיה טיסני 4D או עד שיצמחו ממנו עשבים.
הנסיון שלך הוא שלך,וננקף לזכותך אבל שוב,הגישה שלך היא המחסום שכנראה שם אותך במקום של"רק בדרך המסורתית".אז יש לי סוד בשבילך,לא הכל זה שחור ולבן,יש גם אפור ויש גם כאלו שיכולים להצליח שם.
עכשיו עוד דבר,אמרו לי בעבר 5 אנשים שאני טועה(שיכור),אפילו רצו לקחת ממני כסף על מנת"ללמד אותי"(מבטיח לך שלא בטיסן,בספורט שדורש פי מאה ממה שאתה עושה ריכוז,אינסטקים גבוהים,הרבה אומץ ובעיקר הרבה הבנה שמי שמשחק באש,נכווה,אז שלא יבכה על זה.מבטיח לך שהדרך עלתה לי כמו כל הטיסנים שתרכוש כל חייך ולא בגלל שאין ספור התרסקתי,בגלל ששם ריסוק מתחיל ב עשיריה ויכול להגמר ב 50 אלף גם.היום אותם אלו שרצו ללמד אותי בתחום שאני מתעסק עוד(אחד מתוך הרבה) מודים שטעו וואלה,יש לך את זה וזה כולל חוות דעת מחלק שאלופים בעניין וגרים אף ביפן.(בהקשר למה שאני מתעסק עוד).

לגבי הפוסטים שפירסמתי,יש איתם בעיה?ראיתי,אהבתי חשבתי לשתף,אם עברתי על חוקי הפורום מן הסתם לא ידעתיו מודה,לא קראתי את חוקי הפורום(עברתי וניהלתי עשרות פורומים בחיי,כתבתי בעצמי חוקי פורום שלםשל אתר שלם עם 40 פורומים.,נמאס הכל אותו דבר.אנחנו לא מפרסמים מין).
שוב,אם יש בעיה אני מבקש ממנהל הפורום לומר לי אבל עד אז,כנראה שרק לך זה מפריע.

אני לא יודע בן כמה אתה,מה עברת בחייך ולא כמוך,גם לא שופט אותך אבל קבל עצה,תנסה להיות יותר נחמד,זה בחינם.
ושוב,אם יש לך איזשהי בעיה איתי אשמח שנסדיר אותה בנעימים כי אם זה היה מישהו אחר שעומד פה במקומי צעיר ממני(אני מאמין שניסיון החיים מחשל ומחסן משטויות כאלו)הוא היה לא רק נפגע ממך אלא מתבאס על כל התחביב,מוכר את הטיסן ולא ירצה לשמוע לא על איפליי(כי יש שם אנשים שקוטלים,גם אם הם רק ניסו לעזור)לעולם ובטח שלא על התחום.
אני לעולם לא הייתי עובר דרכך הדרכה,וכנראה שלמזלי נפלתי על חברה שאוהבים לעזור(החברה מב"ש,החברה מאשדוד) גם אם אתה הולך נגדם בראש.את מזכיר לי אחד מאלו שרצו לקחת ממני כסף על הדרכה בכביש ציבורי.

אבל איך אמרת,אני כנראה שיכור ויודע מה,טוב לי ככה.

שבוע טוב ומבורך.

צחי.

ואגב,
ואני מת על משפטים אגב יודע למה,כי הם לקוחים מהחיים האמיתים שכנראה עוד לא עברת במקומות שגרמו לך להשתמש במשפטים שציינתי.

Friman
01-12-2012, 19:41:30
צחי אני שמח שהסתדרת עם הסבאח והצלחת להטיס אותו!
למען הפרוטוקול אני חייב להסכים עם המגיב לעיל שאמר לך שזה לא טיסן להתחיל איתו, ושנינו יודעים שגם ממני שמעת את זה כמה וכמה פעמים; הייתה לי התלבטות קשה אם למכור לך את הטיסן מתוך תחושה שזה לא אחראי לשים טיסן כזה, שלי עצמי היה קשה איתו, בידיים של מטיס חסר כל נסיון. אבל התעקשת והבטחת לנהוג באחריות ואני שמח שכך עשית, בחרת במדריך הטוב ביותר שיכולת למצוא.
אני שמח שההטסה היום הייתה מוצלחת ועדיין מפציר בך בחום להמתין עם ה"3D המטורף״ עד שתצבור יותר נסיון בהטסה ויותר היכרות עם הטיסן.
מעל הכל, שמח שנהנית

zakizak
01-12-2012, 20:16:21
צחי אני שמח שהסתדרת עם הסבאח והצלחת להטיס אותו!
למען הפרוטוקול אני חייב להסכים עם המגיב לעיל שאמר לך שזה לא טיסן להתחיל איתו, ושנינו יודעים שגם ממני שמעת את זה כמה וכמה פעמים; הייתה לי התלבטות קשה אם למכור לך את הטיסן מתוך תחושה שזה לא אחראי לשים טיסן כזה, שלי עצמי היה קשה איתו, בידיים של מטיס חסר כל נסיון. אבל התעקשת והבטחת לנהוג באחריות ואני שמח שכך עשית, בחרת במדריך הטוב ביותר שיכולת למצוא.
אני שמח שההטסה היום הייתה מוצלחת ועדיין מפציר בך בחום להמתין עם ה"3D המטורף״ עד שתצבור יותר נסיון בהטסה ויותר היכרות עם הטיסן.
מעל הכל, שמח שנהנית

גיל,העניין עם ה 3D שבוע הבא ועקומות חדות היה בציניות,אתה הספקת להכיר אותי ולדעת שאני לא ילד,ודי אחראי ואפילו מאוד.
ושוב,אתה וכל השאר אמר ואומרים ויגידו שזה לא הדרך להתחיל ואפילו אני מסכים איתך מכיון שמיליון סינים לא טועים.אבל לכל מטבע יש שני צדדים ויתכן שמה שקשה לאחד(אפילו רק בשינוי קל)קל יחסית לאחר וזה לא מטאפורה,מי שמספיק בוגר יגיד לך את זה.
ויותר מזה,הבחור לא שאל אותי,סימולטור,ניסיון הטסה,כלום!!!פשוט החליט ש"עושים עלי בית ספר"WTF?זה לא שמישהו מצץ ממני כסף בזמן שהוא שורף לי פקים של סוללות על חשבוני.
החברה פה (וזה כולל אותך ידידי)רוצים לעזור זה הכל,ולבוא ולדבר בצורה שמשתמעת כאילו למישהו פה יש בעיה עם מישהו אחר זה לא הולם לפורום,לא יפה בעליל ומרחיק כל משתמש חדש שירצה לעסוק בתחום.
אני מאמין שאם אתה היום תהיה בשטח,ויגיע בחור חדש,ויגיד לך"שלום,אני פלוני נעים מאוד,יש לי טיסן 3D וחודשים בסימולציה עליו,אפשר לקבל ממך כמה טיפים ואם אפשר אפילו כתף תומכת מאחורה בשלב הראשון"לא תגיד לו משהו בנוסח של:שמע בחור,זה טעות לקנות טיסן כזה,תחזיר אותו מהר לחנות,חבל,אתה בטוח תרסק אותו גם אם אני יהיה מאחוריך,לך הבייתה,תקנה טריינר,בינתיים תמשיך סימולציה,ותחזור בעוד חודשים ורק עם טריינר כי זו השיטה ואסור לחרוג ממנה.גיל,אם אתה אומר שככה היית עונה(או לפחות משהו דומה)לא היית מי שאתה.
שאני קניתי את המסוק,החברה והבטחון שנטעו בי עד היום שהנה,הצלחתי יפה מאוד,בלעדי הביטחון ממטיסים אחרים לא הייתי מגיע ליום הזה הרבה זמן.אז חשוב לשים דברים במקומם,זה מרגיז אותי לא מה שהוא אומר לי,זה חוסר הפירגון לאנשים שרוצים לעזור,באותה מידה זה יכל להיות עליך(עם כל הכבוד לזה שאתה מרוצה וזה שגיל מרוצה,עושים עליך בית ספר-כדברי המגיב).אז מה,ביום שישי לא תעזור לי במידה ואצטרך רק כי לא הלכתי בדרך שאתה חושב שהיא האחת והיחידה?

לא מאמין וגם אם כן,לא בדרך הנ"ל.
זה כמו שמישהו טובע בים כי אמרו לו לא להכנס אז לא יצילו אותו כי אמרו לו שאסור.

Friman
01-12-2012, 21:07:23
צחי כשנכתב ״עשו לך בית ספר״ זו טענה כלפיי ולא כלפיך, במלים עדינות ובין השורות הבחור טוען שאני עשיתי לך בית ספר כביכול בזה שמכרתי לך טיסן שלא מתאים לך. ואני יכול להבין למה הוא חושב ככה, בגלל זה כל כך התלבטתי.
רציתי להבהיר שלפחות 4-5 פעמים הבהרתי מפורשות שאני לא ממליץ להתחיל עם טיסן כזה ומכרתי לך אותו עם הרבה התלבטות רק כי ידעתי שבלאו הכי חיפשת כזה ואחרי שהתחייבת לטוס בזהירות ובאחריות. זה לא שולל את זה שהייתי שמח לעזור לך במידת יכולתי בכל מה שהיית בוחר להטיס, ואם הייתי מרגיש שאני לא יכול לעזור הייתי מפנה אותך למי שכן, בדיוק כמו במקרה של הסבאח.
גם אם נוסח הדברים שאמר המגיב לעיל לא נאה בעיניך, זה לא אומר שהוא טועה. אני עדיין סבור שאחראי מצידך יהיה להתאמן קצת על טריינר ולשמור את הסבאח להמשך; אבל מכבד את הבחירות שלך ואעזור במה שאוכל בדרך.
עלה והצלח!

zakizak
01-12-2012, 21:14:12
צחי כשנכתב ״עשו לך בית ספר״ זו טענה כלפיי ולא כלפיך, במלים עדינות ובין השורות הבחור טוען שאני עשיתי לך בית ספר כביכול בזה שמכרתי לך טיסן שלא מתאים לך. ואני יכול להבין למה הוא חושב ככה, בגלל זה כל כך התלבטתי.
רציתי להבהיר שלפחות 4-5 פעמים הבהרתי מפורשות שאני לא ממליץ להתחיל עם טיסן כזה ומכרתי לך אותו עם הרבה התלבטות רק כי ידעתי שבלאו הכי חיפשת כזה ואחרי שהתחייבת לטוס בזהירות ובאחריות. זה לא שולל את זה שהייתי שמח לעזור לך במידת יכולתי בכל מה שהיית בוחר להטיס, ואם הייתי מרגיש שאני לא יכול לעזור הייתי מפנה אותך למי שכן, בדיוק כמו במקרה של הסבאח.
גם אם נוסח הדברים שאמר המגיב לעיל לא נאה בעיניך, זה לא אומר שהוא טועה. אני עדיין סבור שאחראי מצידך יהיה להתאמן קצת על טריינר ולשמור את הסבאח להמשך; אבל מכבד את הבחירות שלך ואעזור במה שאוכל בדרך.
עלה והצלח!

אוי נו באמת,אפשר לחשוב שאני בן שנתיים או שהצמדת לי קנה לרכה.אני יודע שזה לא טריינר ולא מטוס מתחילים ושוב,אתה ןכולם אומרים ככה אבל שוב,זה לא מעיד על כיששלון ידוע מראש.
עזוב,לא שהדברים שהוא אמר לא נכונים,גם דברים נכונים יש צורה לומר אותם ולא בצורה של"דפקו אותך,אכלת אותה,אתה מטומטם".
יאלה נו עזוב,לבחור שהוציא אותי משלוותי לכמה שניות ,אני בחרתי לקנות מטוס כדי לרסק אותו,זו בחירתי.

שבוע טוב .

neo 2
01-12-2012, 21:37:53
מסכים חלקית, ולכן אכתוב מה שהייתי שמח אם באמת הרבה בפורום היו כותבים בצורה הזאת:

זה בהחלט לא טיסן למתחילים ותמיד מומלץ להקשיב למנוסים,
אבל מכל הלב-תמיד תעשה מה שהכי טוב לך :)
בסה"כ זה תחביב, מתחביב אמורים להנות.

כל אחד נהנה בדרכו שלו! :)
בהצלחה!!

zakizak
01-12-2012, 21:40:36
מסכים חלקית, ולכן אכתוב מה שהייתי שמח אם באמת הרבה בפורום היו כותבים בצורה הזאת:

בהצלחה!!

אמת ויציב אחי.

Friman
01-12-2012, 22:21:00

בהצלחה!!

אכן

pomerus
01-12-2012, 23:15:56
צחי, דבר ראשון תתחדש, ומברוק על טיסת הבכורה עם הטיסן !

מאוד מסכים עם המשפט שכתבת "יש רשימה ארוכה של אנשים בהיסטוריה שלא למדו יום,נכנסו בכל הכוח,ולבסוף הם הוכיחו שאפשר גם אחרת". פריצות דרך קורות תמיד (!) במקום שרוב האנשים מאמינים שחסום. לכן זה "פריצת דרך". רק לזכור שזו לא התמונה המלאה, כי בפריצת דרך יש גם נסיונות כואבים, מחיר לשלם, כול אלה שלא מצליחים וכו וכו. אני בוחר להיות בצד של פורצי הדרך.

גם בתעופה וטיסנאות כבר יש דרכים סלולות, ונסיון (שהרבה ממנו נכתב ב"דם"). אני עושה את צעדי הברווזון שלי בתחום. לומד המון מאחרים, ולומד לא פחות כשאני מחליט ללכת בעצמי עם מוכנות לנפילות וריסוקים, אבל תמיד ללמוד ולהתקדם. לפני הטיסן הראשון שלי חרשתי המון המון המון על סימולטור. אחר כך היה לי יותר קל להטיס טיסן 3D מאשר את הטריינר שקניתי (עצל ומסורבל וצריך להטיס גבוה ורחוק). אומנם סבאח זה למתוח את החוט עד הקצה, אבל נראה שאתה נכנס עם עיניים לגמרי פתוחות. ובכול מקרה אתה לא יכול להכשל. אם תצליח, הוכחת שאפשר. אם תרסק הוכחת שהדרך לא טובה. נכון, זה נבדק והוכח מאות פעמים בעבר, אבל לא עליך אישית. הבחירה שלך לצאת לדרך שלך ראויה להערכה !

השרשור הזה מרתק אותי. הדיונים פה בפורום גולשים לפעמים לפסים של "אני הבעלים של האמת המוחלטת", ומצד שני אפשר ללמוד פשוט המון.

מקווה שתשאר פה, מקווה שתמשיך לשתף בדרך שלך, וככה כולנו נוכל ללמוד עוד קצת

בהצלחה !

zakizak
01-12-2012, 23:40:37
צחי, דבר ראשון תתחדש, ומברוק על טיסת הבכורה עם הטיסן !

מאוד מסכים עם המשפט שכתבת "יש רשימה ארוכה של אנשים בהיסטוריה שלא למדו יום,נכנסו בכל הכוח,ולבסוף הם הוכיחו שאפשר גם אחרת". פריצות דרך קורות תמיד (!) במקום שרוב האנשים מאמינים שחסום. לכן זה "פריצת דרך". רק לזכור שזו לא התמונה המלאה, כי בפריצת דרך יש גם נסיונות כואבים, מחיר לשלם, כול אלה שלא מצליחים וכו וכו. אני בוחר להיות בצד של פורצי הדרך.

גם בתעופה וטיסנאות כבר יש דרכים סלולות, ונסיון (שהרבה ממנו נכתב ב"דם"). אני עושה את צעדי הברווזון שלי בתחום. לומד המון מאחרים, ולומד לא פחות כשאני מחליט ללכת בעצמי עם מוכנות לנפילות וריסוקים, אבל תמיד ללמוד ולהתקדם. לפני הטיסן הראשון שלי חרשתי המון המון המון על סימולטור. אחר כך היה לי יותר קל להטיס טיסן 3D מאשר את הטריינר שקניתי (עצל ומסורבל וצריך להטיס גבוה ורחוק). אומנם סבאח זה למתוח את החוט עד הקצה, אבל נראה שאתה נכנס עם עיניים לגמרי פתוחות. ובכול מקרה אתה לא יכול להכשל. אם תצליח, הוכחת שאפשר. אם תרסק הוכחת שהדרך לא טובה. נכון, זה נבדק והוכח מאות פעמים בעבר, אבל לא עליך אישית. הבחירה שלך לצאת לדרך שלך ראויה להערכה !

השרשור הזה מרתק אותי. הדיונים פה בפורום גולשים לפעמים לפסים של "אני הבעלים של האמת המוחלטת", ומצד שני אפשר ללמוד פשוט המון.

מקווה שתשאר פה, מקווה שתמשיך לשתף בדרך שלך, וככה כולנו נוכל ללמוד עוד קצת

בהצלחה !

קודם כל תודה!!!
אין טוב יותר ממילה טובה,טיפ קל או תמיכה ברוח של הכל בסדר גם אם ריסקת,לא קרה כלום,להפך,למדת עוד דבר.
אני מבין שההמלצה להתחיל בטיסן X מסויום היא עכב רשימה ארוכה של מנוסים בכל מיני דרכים שעד היום כתבו את ההמלצה של להתחיל בטריינר אחרי אין ספור ריסוקים,תאונות אויריות ומה לא.ואומנם,כמוני וכמוך ועוד הרבה אני מאמין(אסור להכליל ולא ניתן)לא שמנסים "לשחק אותה חכמים",פשוט הראיה שלנו שונה ויש אנשים שלא מסכימים עם זה,אצלם זה או בדרך שלי או בכלל לא.
זה לא נכון,זה מוטעה וכמו שציינת,פריצות הדרך הגדולות ביותר בכללי,לא רק בטיסנאות הגיעו מניסוי וטעייה.גם על תורת היחסות יש שחולקים עליה והיי,זה אינשטיין הגה אז תמיד יהיה משהו כזה ויודע מה,זה עוד דבר שציינת, שזה טוב אפילו שירשור כזה כי המתחיל הבא שקנה סימולטור,לא הבין כלום,בחר במטוס עם מוטות כנפים של 2.8(כי רואים אותו טוב)והלך על הכי רחוק מטריינר,אם שם הוא התחיל,אחרי חודשים הוא ירסק טריינר כי הוא התרגל במשך חודשים למטוס עצבני ומהיר,כמו שכתבת.
למעשה זה בדיוק מה שקורה אצלי,אני כבר חודשים וחצי אפילו בטריינר,חצי מהזמן הכללי במסוק,חצי השני מהיום הראשון על יאק חשמלי מוטות כנפיים 1.3 ותירגלתי הכל,גישות לנחיתה,נחיתות חירום ללא מצערת,טיסה בכל תנאי הרוח ובקיצור,הפכתי את היאק לטריינר שלי,לכן לא נראה לי הסבאח כל כך קיצוני(ונשבע לך שאם תבוא ותטיס אותו בכיוונים שלו כרגע,תראה איזה כיפי הוא וקליל לשליטה)כמו משהו שלא אוכל להשתלט עליו.הצלחתי בסימולטור,הגעתי למצב של המראות,טיסות אפילו משחקי 3D ונחיתות רכות,למה לא לנסות במציאות?
הרי למה קיים הסימולטור,להכין אותנו לדבר האמיתי וואלה,לפחות במסוקים במציאות זה קל יותר כך נוכחתי לדעת היום.
חבר,בהחלט אשאר פה,ואמשיך לשתף על טיסות,קניות חדשות וגם ריסוקים!!כן כן,זה לא בושה לרסק,זה רק עוד שיעור.
עוד דבר שאני בצמוד למדריך כך שזה לא שאני קניתי ויאלה לשטח לא מעניין אותי כלום,טיסן בזווית הנכונה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לגוף או לנפש לכן אנחנו אחראים עד כמה שאפשר.מזה אחראים,בגדול,אם אתה לא מרגיש בטוח אל תעשה.אני לא מרגיש בטוח לנחות(שבוע הבא אנסה להמריא כי השבת משה המריא ונחת)ולהמריא,אז לא עשיתי את זה,משה שאל אתי,עשית סימולטור,מרגיש מוכן,יופי,כך את המשדר.ברגע שזה נראה שהולך לאבד שליטה ורק נראה,השלט חזר למשה.זה המינימום אחריות,בקרוב נעשה ביטוח טיסה כי אני חושב שזה חשוב כמו ביטוח לרכב.

בכל מקרה שיהיה לכולנו רק נחיתות רכות,לא מאמין שמישהו כאן חושק בריסוק של אחר רק לשם,צדקתי.

מוטי44
02-12-2012, 00:18:52
שבוע טוב לכולם ולך צחי .
עלה והצלח ואני מקווה שדיון זה לא ירחיק אותך מהתחום המהנה הזה ...
בתחום יש עליות וירידות ... לוקחים את זה בחשבון כי אם לא --- לא היינו נכנסים לתחום ....
אז ברצוני להזמינך לאשדוד -- לחבריי הנפלאים -- נשמח לעזור ולהעניק מכל הידע שלנו בלי קישקושים מיותרים
דרך אגב - המטיס והטיסן שלו -- זו הבחירה האישית שלו .....
כנס בפייסבוק לטיסנאי אשדוד - תתרשם ...
נשמח להכיר - מוטי

zakizak
02-12-2012, 00:33:15
שבוע טוב לכולם ולך צחי .
עלה והצלח ואני מקווה שדיון זה לא ירחיק אותך מהתחום המהנה הזה ...
בתחום יש עליות וירידות ... לוקחים את זה בחשבון כי אם לא --- לא היינו נכנסים לתחום ....
אז ברצוני להזמינך לאשדוד -- לחבריי הנפלאים -- נשמח לעזור ולהעניק מכל הידע שלנו בלי קישקושים מיותרים
דרך אגב - המטיס והטיסן שלו -- זו הבחירה האישית שלו .....
כנס בפייסבוק לטיסנאי אשדוד - תתרשם ...
נשמח להכיר - מוטי

שבוע טוב מוטי ולילה טוב(אני מערפדי הלילה:cool:).
תודה על ההזמנה!!!,בהחלט אגיע אליכם לקרוב כבר אצטרף אליכם לקבוצה.
מה עוד שאת המסוק שלי גם רכשתי מבחור בשם דוד מאשדוד והספקתי להכיר את החברה שם כך שכיף לי להגיע ובכלל,תודה שוב על ההזמנה.
להרחיק אותי כלום לא יכול ולהפך,אני כבר מפנטז על מטוס נוסף מדגם DuraFly CorsAir ,מטוס מדהים ויפיוף אבל נחכה קצת עד שנשתפשף על הסבאח.

הרבה תודה וניפגש בקרוב מוטי.
שבוע נפלא לך ולכולם.

guyst
02-12-2012, 07:29:12
אם בציטוטים עסקיננו, ראיתי את המשפטים הבאים הבוקר בפייס אצל אחד החברים שלי על הקיר וחשבתי שמתאים פיקס לשירשור הזה:

גם ביקורת צריך כישרון להגיד:
כשהופיעו החיפושיות בארמון המלכה, ג'ון לנון אמר לקהל: "אם לא תרגישו בנוח למחוא כפיים, אתם יכולים פשוט לרשרש בתכשיטים שלכם."

אני לא יכול שלא להסכים עם מרבית החברים פה. מצד אחד אני כמוך אוהב להתנסות בהכול, כאן ועכשיו ומהר. מצד שני מניסיוני, התחלה עם טיסן כזה (מכיר אותו אישית) לא רק שתביא אותך לתיסכולים, היא גם תקנה לך הרגלים לא נכונים להטסה. אני אומר זאת כאחד שהטיס כנף דלתא בימיו הראשונים ונחיתןות מסודרות ושימוש בהגה כיוון לא נקלטו אצלי הרבה זמן. עד אשר לקחתי סוג של טריינר בלזה ולמדתי הטסה נכונה שמביאה אותך לנחיתות מושלמות.

בקיצור, המלצתי, תשאיר את הסבאח ותשתעשע איתו באויר (בעזרת מדריך) אבל קח לך גם טריינר ותתחיל לחרוש על הקפות. הדרך שלך להטסה נכונה ומהנה ובהמשך ל-3D תהיה קצרה הרבה יותר.
ד"א, הסבאח הזה הוא יותר טיסן ספורט מאשר 3D. אם אתה מחפש 3D, לך על טיסן באלזה קל.

בהצלחה!

zakizak
02-12-2012, 12:47:07
אם בציטוטים עסקיננו, ראיתי את המשפטים הבאים הבוקר בפייס אצל אחד החברים שלי על הקיר וחשבתי שמתאים פיקס לשירשור הזה:

גם ביקורת צריך כישרון להגיד:
כשהופיעו החיפושיות בארמון המלכה, ג'ון לנון אמר לקהל: "אם לא תרגישו בנוח למחוא כפיים, אתם יכולים פשוט לרשרש בתכשיטים שלכם."

אני לא יכול שלא להסכים עם מרבית החברים פה. מצד אחד אני כמוך אוהב להתנסות בהכול, כאן ועכשיו ומהר. מצד שני מניסיוני, התחלה עם טיסן כזה (מכיר אותו אישית) לא רק שתביא אותך לתיסכולים, היא גם תקנה לך הרגלים לא נכונים להטסה. אני אומר זאת כאחד שהטיס כנף דלתא בימיו הראשונים ונחיתןות מסודרות ושימוש בהגה כיוון לא נקלטו אצלי הרבה זמן. עד אשר לקחתי סוג של טריינר בלזה ולמדתי הטסה נכונה שמביאה אותך לנחיתות מושלמות.

בקיצור, המלצתי, תשאיר את הסבאח ותשתעשע איתו באויר (בעזרת מדריך) אבל קח לך גם טריינר ותתחיל לחרוש על הקפות. הדרך שלך להטסה נכונה ומהנה ובהמשך ל-3D תהיה קצרה הרבה יותר.
ד"א, הסבאח הזה הוא יותר טיסן ספורט מאשר 3D. אם אתה מחפש 3D, לך על טיסן באלזה קל.

בהצלחה!

תבין אחי,לא קניתי את הסבאח בגלל שאני מאלה שישר"אני רוצה 3D"לא במסוקים ולא במטוסים,בכלל רציתי פאן קאב וחרשתי למצוא,לא מצאתי ועל חדש כרגע לא חשבתי בכלל(שיקולי מערכת פנימים).לכן שיגעתי את גיל תמכור לי את הסבאח כי לא אכפת לי כבר.עיפתי מחיפושי אחר הטריינר.בוא נאמר ככה,אם המכירה של הפאןקאב של גיל הייתה מתעכבת בשבועים שלוש אז הייתי קונה אותו,אבל יצא ככה שבסוף קניתי את הסבאח.
שתבין איש,ברור שזה יפה וכיפי 3D אבל זה לא מהות הטסה וזה אני יודע.שוב,הסבאח היה לי קליל יחסית ולא הפחיד אותי כמו שחשבתי.
אני לא יודע מה איתך אבל אני אחרי חודשים של טריינר,וכרגע במצב שאני עובד עם כל ההגאים,מאזנות הגה גובה והגה כיון,מבצע נחיתות בסימולציה בכל סיטואציה אפשרית(רוחות,יציאות מהזדקות,כיבוי מנוע מלא,וכו).לכן שוב,הכל אפשרי,תלוי באדם שלומד וקצב הלמידה שלו .
לכן הסבאח פה בשביל להישאר,ברור שאני יקנה טיסן כנף עליונה בקרוב גם לצורך לימוד רגוע אבל יותר כי כדי להרגיש את כול העולמות,צריך לחוות אותם,לכן כנף עלייונה וכנף תחתונה יכנסו גם לרשימה.

אבל הכי חשוב,צריך לזכור שזה תחביב.יום טוב לכולם.

Himel
02-12-2012, 12:53:13
כמה חפירות בשרשור אחד.. תעשה חיים תהנה .. מקסימום יתרסק..
הטיסן הראשון שלי היה טיסן 3d ומעולם לא היה לי טריינר והכל טוב (:
כל אדם לעצמו.

zakizak
02-12-2012, 17:41:55
כמה חפירות בשרשור אחד.. תעשה חיים תהנה .. מקסימום יתרסק..
הטיסן הראשון שלי היה טיסן 3d ומעולם לא היה לי טריינר והכל טוב (:
כל אדם לעצמו.

לא,תראה,זה לא ככה,זה מורכב,זה עקום וזה ישר :cool::cool::cool:
תכל'ס,אמרת הכי טוב ועם ניסיון בזה.