PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנייה ותיקונים

דויד רג'ואן
10-12-2012, 14:33:33
אני רוצה ללמוד לתקן ולבנות טיסני בלזה ואני לא יודע איך להתחיל :eek: אין באיזור שלי סניף של הקלוב ואני ביכולתי לסוע כל פעם שעה עד לסניף הקרוב....
מה שאני חשבתי עליו זה לקנות משהו כזה : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29648__Big_Stick_Laser_Cut_Balsa_Kit_1060mm_Kit_ .html
או כזה: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29648__Big_Stick_Laser_Cut_Balsa_Kit_1060mm_Kit_ .html
ובגלל שאני יבנה אותו זה ילמד אותי קצת, ואם ילך טוב אז נזמין לו סטאפ ויהיה לי עוד טיסן, שתי ציפורים במכה אחת :)
הם כל כך זולים שגם אם אני לא אצליח זה לא יפגע בכיס בצורה משמעותית:p
מה דעתכם?

Liav
10-12-2012, 14:59:33
תראה, טיסן בלזה שכזה ילמד אותך הרבה, אך רק במידה ותקבל את ההדרכה המתאימה - ומומלץ שהיא תהיה בע"פ ולא בהתכתבות.
לדעתי גם לא כדאי שתסמוך רק על הוראות היצרן - ראינו לא מעט פעמים שאנשים מוצאים פגמים וטעויות בתכנון המקורי (כמו למשל קורת חיזוק חלשה מדי לביקסלר וכו').
אולי אפילו כדאי שתקפוץ לקלוב פעם בשבוע שבועיים לקבל הדרכה פרטנית ושיעקבו אחרי ההתקדמות שלך.

נ.ב.
אם אתה רוצה ללמוד באמת כמו שצריך לעבוד עם בלזה, ההמלצה שלי היא לבנות טיסן מתוכנית (מאפס) ולא מקיט - אבל זה לשיקולך.

pomerus
10-12-2012, 15:34:02
"לדעתי גם לא כדאי שתסמוך רק על הוראות היצרן..." - וגם לא על הסטאפ המומלץ באתר. מכוונים של למנוע 2200 עם פרופ 4*7, וכותבים בקר של 20 אמפר. ישרף תוך שניה וחצי ... וגם 2200KV לטיסן כזה זה לא ממש מתאים.

הטיסן עצמו נראה חמוד ועם פוטנציאל לא רע לאווירובטיקה

דויד רג'ואן
10-12-2012, 15:36:24
אני פחות שם דגש על איך הוא יטוס והאם הטיסן טוב המטרה בטיסן הזה היא לרכוש ידע ונסיון בבניה

Liav
10-12-2012, 16:37:05
אני פחות שם דגש על איך הוא יטוס והאם הטיסן טוב המטרה בטיסן הזה היא לרכוש ידע ונסיון בבניה

זה לא סותר את מה שאנחנו אומרים.
גם אם לא תבנה הכי מדוייק, חשוב שתבנה קל וחזק.
מה הטעם שתנסה להמריא והמנוע מיד ישרף? או בקושי ימריא בגלל שיהיה כבד מדי? ובנחיתה הראשונה ישבר לך משהו? איזה נסיון רכשת אם אחד מהדברים הללו יקרו?
אני מקצין בכוונה, אבל אני גם בעל נסיון כואב של שני דאונים שקיפלו כנף בעליה והלכו טוטאלוס, ואתה לא מעוניין שמשהו דומה יקרה גם לך.

יש המון דגשים שתוכל לקבל רק מבעלי נסיון.
משימוש בהוראות יצרן בלבד אתה תלמד מעט מאוד.

eitan-ro
10-12-2012, 17:17:56
מאיפה אתה בארץ? אולי אפשר לחבר אותך עם מישהו שיוכל להדריך אותך מידי פעם...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

adibenbasat
10-12-2012, 17:27:48
כמה שזה נשמע "לא ידידותי"..
קנה "קיט נגריה", מאפס, עם הוראות של יצרן "רציני" (לא פזלים מ-HK), שבו תצטרך להדביק, לחתוך, לשייפ, למדוד, לחשב, לשקול, לגהץ, אולי גם לצבוע..
אתה תלמד תוך כדי עבודה על כלי עבודה, חומרים דברים שונים טכניקות ועוד..בקיצור, זה בית ספר שלם.
אם תחליט לקנות כזה, תהיה בקשר עם אדם מקצועי שיכול לעזור לך, לפעמים ב"הבנת הנקרא" של חוברת ההוראות, או פתרונות מקובלים של טיסנאים (שיודעים לבנות!),
זה לא יהיה קל, אבל יכול להיות מאוד מהנה, מלמד ובעיקר מספק, ובסופו של דבר יהיה לך טיסן מוצלח שתהנה ממנו יותר מהביקסלר שלך או כול טיסן שהיה או שיהיה לך.

קח את הטיפים שנתנו לך פה בשני ידיים..:o

דויד רג'ואן
10-12-2012, 17:40:37
איתן אני מבית שמש..
ליאב הבנתי את כוונתך.
אדי מה אתה חושב שאני רוצה לעשות? המטרה הייתה לקנות את הקיט הזה מHK כי הוא כל כך זול ובמקרה שאני אפשל לא יהיה נזק כספי גדול.... אם יש לכם הצעה ל"קיט נגריה" במחיר סביר עם הוראות של יצרן "רציני" אשמח לקבל המלצה..
בנוסף אם פרוייקט זה יצא לפועל אשמח אם מישהו מכם יוכל להדריך אותי ולעזור טלפונית (כמה שאפשר) כי כנראה שזה לא יהיה קל במיוחד..

יובל בן חיים
10-12-2012, 18:00:15
כמה שזה נשמע "לא ידידותי"..
קנה "קיט נגריה", מאפס, עם הוראות של יצרן "רציני" (לא פזלים מ-HK), שבו תצטרך להדביק, לחתוך, לשייפ, למדוד, לחשב, לשקול, לגהץ, אולי גם לצבוע..
אתה תלמד תוך כדי עבודה על כלי עבודה, חומרים דברים שונים טכניקות ועוד..בקיצור, זה בית ספר שלם.
אם תחליט לקנות כזה, תהיה בקשר עם אדם מקצועי שיכול לעזור לך, לפעמים ב"הבנת הנקרא" של חוברת ההוראות, או פתרונות מקובלים של טיסנאים (שיודעים לבנות!),
זה לא יהיה קל, אבל יכול להיות מאוד מהנה, מלמד ובעיקר מספק, ובסופו של דבר יהיה לך טיסן מוצלח שתהנה ממנו יותר מהביקסלר שלך או כול טיסן שהיה או שיהיה לך.

מצטרף בחום. קיט הרדיו הראשון שלי היה Sig Kadet MkII - קיט "נגריה" במיטבו. הדברים היחידים שהיו חתוכים מראש שם - צלעות כנף (פרופילים) וחציצי גוף. אגב חוזק - הטיסן הזה שרד התרסקות NOSE-IN במנוע מלא, שקרתה בגלל פתיחת רדיו נוסף באותו תדר במנחת. הנזק? קאול (פלסטי) מרוסק, משתיק שבור, וחריץ + קרע בציפוי הכנף. תוך שבוע הוא היה חזרה באוויר, עם אלתור למשתיק. מסקנה - הטיסנים האלו הרבה יותר חזקים ועמידים ממה שמציגים אותם...
תצליח ותהנה!

wind556
10-12-2012, 18:06:45
אני מציע לך לבנות את ה"נשר"
תקבל הדרכה מלאה, וגם תקבל טיסן שטס נפלא
לא קיט אלא ממש בנייה מאפס
דבר איתי ותקבל הנחיות מלאות כולל שרטוטים
זה יותר פשוט ממה שזה נראה, וגם אנשים חסרי נסיון לחלוטין הצליחו לבנות אותו
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?58638-נשר

Friman
10-12-2012, 18:25:12
דוד הפעם האחרונה שבניתי קיט כזה הייתה לפני 20 שנה אבל אני לא זוכר שזה היה מדע טילים כמו שמתארים פה. יש לציין שזה היה במסגרת חוג טיסנאות ואחרי שבניתי כמה גלשונים ודאון חופשי אחד (שאז היה נראה ממש גדול) אבל לעומת בניית הדאון מסקרטץ׳ אני זוכר שבניית הקיט הייתה ממש קלי קלות. בסופו של דבר כמו שאומרים גם אם תיקח דלת ותחבר לה מנוע מספיק חזק היא תטוס; אז כמובן שאין כאן מטרה לבנות דלת מעופפת אבל כמו שאמרת בעלות של 30$ לקיט, עוד 10$ לציפוי, סטאפ ב40-50$ ו30$ משלוחים להכל, לא נורא אם הטיסן הראשון שתבנה ייצא לא מושלם... תפיק מכך לקחים לטיסן הבא שיהיה טוב יותר והשלישי כבר יהיה מושלם. בניגוד למסוקים שם ההוצאה הראשונית גדולה מאד כאן אני חושב שזה לא כזה נורא להתנסות וללמוד תוך כדי התנסות. אם אתה מתייחס לזה קודם כל כבית ספר שבתקווה גם ינפיק טיסן שמסוגל לטוס, ואם הוא יטוס טוב זה בכלל יהיה בונוס, לדעתי זה שווה את ההשקעה.
אישית התכוונתי לקנות את אחד הקיטים של הסיני להתנסות בבניית בלזה אבל אני מעדיף לבנות טיסן כנף תחתית וכזה עדיין אין לו בקיטים החתוכים.
יפה בכל אופן שהסיני הולך ומרחיב את היצע הקיטים שלו לבנייה עצמית; משעשע הוא עושה תהליך הפוך מעולם הטיסנאות- התחיל מקלקרים, הוסיף בלזה ARF ולאחרונה הולך ומרחיב את היצע הקיטים לבנייה עצמית. בסוף הוא יתחיל למכור לוחות בלזה חלקים...

אננס
10-12-2012, 18:42:06
תבדוק האם הקיט בננה הזה הוא באמת קיט נגרייה ולך על זה, יוצא כמו המחיר (200) של הקיט מHK אבל קצת יותר טוב

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?58701-בננה-חדשה-(כקיט-בקופסא)

umbo
11-12-2012, 06:26:26
איתן אני מבית שמש.......
........בנוסף אם פרוייקט זה יצא לפועל אשמח אם מישהו מכם יוכל להדריך אותי ולעזור טלפונית (כמה שאפשר) כי כנראה שזה לא יהיה קל במיוחד..

אם מתאים לך לבוא פעם בשבוע לירושלים לסניף קלוב התעופה, אולי זה יכול להיות פתרון. יכולים להיות אפילו פתרונות חלקיים לעזרה בהסעה (משער הגיא).

דויד רג'ואן
11-12-2012, 12:53:29
אני לא יודע מה לעשות... מצד אחד יש אפשרות לקנות קיט נגריה כלשהו/קיט מהסיני..
אפשרות נוספת זה הבננה (ואז לחשמל אותה), מה דעתכם?
ואפשרות שלישית זה פרוייקט של עודד, בינתיים ניראלי שאלך על זה אך אני חושש שהנשר קצת גדול עליי בשלב זה.
קלוב התעופה לא ניראלי כי אין באפשרותי להגיע לירושלים כל שבוע...

umbo
11-12-2012, 18:45:07
אני כן הייתי ממליץ לך לקנות ולבנות את הטיסן שבחרת. זה גרסה נוספת של טיסן מאוד מוצלח ונפוץ, ה-uglystick, שמופיע למנועי 60, 40, 15, וגרסאות חשמליות שונות.
היתרון בקיט כזה זה שלא תהיה לך בבנית טיסן ראשון בעיה של חיתוך חלקים ובחירת חומרים. זה טיסן בסיסי מאוד וקל לבניה. אמור להיות עם יכולות אוירובטיות ביחוד עם מנוע קצת יותר חזק. הוא גם יהיה התקדמות לגבי מה שיש לך עכשיו.
על כל דבר שיש לך היסוס לגביו בבניה - תשאל.
מצורפת דוגמת תוכנית של הטיסן הזה למנועי 15.

דויד רג'ואן
12-12-2012, 00:45:42
אתה מדבר על הטיסן מהסיני??
ככה נראית תכנית של טיסן? זה לא איזה חוברת מפורטת יותר?

Liav
12-12-2012, 06:46:19
כן דויד, ככה נראית תכנית של טיסן, שאתה בונה מאפס בלי שום חלק מוכן.
בתכנית יש לך את הצורה המדויקת והמידות של כל חלק וחלק.
התכנית לא אמורה ללמד אותך לבנות.

לדעתי הסיני מצרף גם חוברת הוראות.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

umbo
12-12-2012, 07:20:10
אתה מדבר על הטיסן מהסיני??
ככה נראית תכנית של טיסן? זה לא איזה חוברת מפורטת יותר?

כן דויד, ככה נראית תכנית של טיסן, שאתה בונה מאפס בלי שום חלק מוכן.
בתכנית יש לך את הצורה המדויקת והמידות של כל חלק וחלק.
התכנית לא אמורה ללמד אותך לבנות.

לדעתי הסיני מצרף גם חוברת הוראות.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

בדף של הטיסן של הסיני, מתחת למחיר, יש לשונית Files שבה יש הסבר מצורף לבניה\הרכבה של הטיסן בקובץ pdf ( נפתח ע"י תוכנת אקרובט). ההסבר לא מי יודע מה אבל עוזר בסדר ההרכבה וזיהוי החלקים.
את התוכנית שצרפתי צילום שלה יש כקובץ שנפתח לכל גודל שאפשר להדפיסו וכו' - קובץ dwg. תהיה מעונין, אסביר יותר.

דויד רג'ואן
12-12-2012, 14:02:49
בדף של הטיסן של הסיני, מתחת למחיר, יש לשונית Files שבה יש הסבר מצורף לבניה\הרכבה של הטיסן בקובץ pdf ( נפתח ע"י תוכנת אקרובט). ההסבר לא מי יודע מה אבל עוזר בסדר ההרכבה וזיהוי החלקים.
את התוכנית שצרפתי צילום שלה יש כקובץ שנפתח לכל גודל שאפשר להדפיסו וכו' - קובץ dwg. תהיה מעונין, אסביר יותר.

אם זה ככה אז סבבה הבנתי הכל חוץ מ2 דברים (בינתיים:rolleyes:) מה אומר הסעיף הראשון ואיך חותכים את המאזנות? איך יוצרים צירים?

Liav
12-12-2012, 14:41:11
צירים למאזנות אפשר להכין בכמה דרכים.
אחת הדרכים שאני אוהב - פשוט וקל להכנה - שימוש בסלוטייפ לאורך הכנף.
חפש בפורום ותמצא בטוח את ההסבר המדוייק

דויד רג'ואן
12-12-2012, 21:08:29
הבנתי איך עושים את זה ראיתי באחד משרשורי הבניה של עודד... תודה

adibenbasat
12-12-2012, 22:00:31
הנה עוד פאזל חדש בסיני, נראה מדהים:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29649__Little_Bug_Laser_Cut_Balsa_Kit_1000mm_Kit _.html

דויד רג'ואן
12-12-2012, 22:04:29
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29649__Little_Bug_Laser_Cut_Balsa_Kit_1000mm_Kit _.html

איכס (לפי דעתי)

דויד רג'ואן
12-12-2012, 22:05:27

איכס (לפי דעתי)

wind556
12-12-2012, 22:18:29
טוב
אני ארים את הכפפה ואפתח סדנה נוספת (ללא תשלום לשואלים)
סדנה שבה יתוכנן טיסן פשוט ביותר לבניה, הכל על טהרת הבלזה ושיטות הבנייה המסורתיות, טיסן שבמעט שעות עבודה יספק עונג בהטסה, ושיעלה הכי בזול שאפשר
מנסיון הסדנה הקודמת, לא חייבים להגיע אלי בקביעות, הרבה עבודה נעשתה דרך הטלפון, וממש מעט מפגשים אחד על אחד ולא קבוצתיים, וזה היה בטיסן מורכב וקשה לבנייה.
המשתתפים יהיו מעורבים בתיכנון ובבחירת הקונספט, ורק הם יבנו את הטיסן הנ"ל. לי אין כוונה לבנות אחד כזה.

מי שרוצה בזה מתחייב רק לדבר אחד: להתחייב לסיים את הטיסן עד הסוף כולל טיסת מבחן יחד איתי. אני לא רוצה לבזבז את זמני על מי שיש סיכוי שינטוש לפני הסיום, וכאמור, הטיסן שיתוכנן יהיה פשוט ביותר וקל לבנייה לכל מתחיל.
יש עניין?

oren_ben_nun
12-12-2012, 22:44:11
כל הכבוד על הנכונות שלך והתרומה ראוי להערכה .

Sent from my GT-I9100

ebay007
12-12-2012, 22:50:48
עודד, אפשר לשאול לאיזה סטאפ הטיסן שאתה מתכננן מיועד? (כמה תאים, איזה סדר גודל מנוע וסרוואים?)

wind556
12-12-2012, 23:09:32
אתה צוחק???????
עוד אין לי מושג בכלל אם תהיה סדנה כזאת, כי מנסיון רב, עשרות פונים שמעוניינים, אבל כשמגיע תכלס, מגיעים רק אחד או שניים
והטיסן יתוכנן יחד עם המשתתפים, על פי ההעדפות שלהם ולא שלי, כך שאין לי מושג מה יהיה

guy1a
12-12-2012, 23:09:46
טוב
אני ארים את הכפפה ואפתח סדנה נוספת (ללא תשלום לשואלים)
סדנה שבה יתוכנן טיסן פשוט ביותר לבניה, הכל על טהרת הבלזה ושיטות הבנייה המסורתיות, טיסן שבמעט שעות עבודה יספק עונג בהטסה, ושיעלה הכי בזול שאפשר
מנסיון הסדנה הקודמת, לא חייבים להגיע אלי בקביעות, הרבה עבודה נעשתה דרך הטלפון, וממש מעט מפגשים אחד על אחד ולא קבוצתיים, וזה היה בטיסן מורכב וקשה לבנייה.
המשתתפים יהיו מעורבים בתיכנון ובבחירת הקונספט, ורק הם יבנו את הטיסן הנ"ל. לי אין כוונה לבנות אחד כזה.

מי שרוצה בזה מתחייב רק לדבר אחד: להתחייב לסיים את הטיסן עד הסוף כולל טיסת מבחן יחד איתי. אני לא רוצה לבזבז את זמני על מי שיש סיכוי שינטוש לפני הסיום, וכאמור, הטיסן שיתוכנן יהיה פשוט ביותר וקל לבנייה לכל מתחיל.
יש עניין?

כל הכבוד

sgs II

ebay007
12-12-2012, 23:22:34
אתה צוחק???????
עוד אין לי מושג בכלל אם תהיה סדנה כזאת, כי מנסיון רב, עשרות פונים שמעוניינים, אבל כשמגיע תכלס, מגיעים רק אחד או שניים
והטיסן יתוכנן יחד עם המשתתפים, על פי ההעדפות שלהם ולא שלי, כך שאין לי מושג מה יהיה

חשבתי אולי היה לך רעיון לאיזה טיסן וחשבת על קבוצה כזאת כמקום לבצע אותו. :)

דויד רג'ואן
12-12-2012, 23:53:49
עודד אתה תותח אמיתי!
אם יהיה לך כיוון תעדכן אותנו

wind556
13-12-2012, 11:05:13
חברים, לא יהיה לי כיוון, כי הטיסן נועד לכם ולא לי
אני אתאים את עצמי לכיוון שלכם
מה שאתם צריכים לעשות זה להביע רצון ונכונות, ולגבות את זה במעשים, ואז אני ארתם למשימה

דויד רג'ואן
13-12-2012, 13:01:58
האמת שלא כל כך משנה לי העיקר שיהיה יחסית פשוט לבנייה

adibenbasat
13-12-2012, 14:17:32
איכס (לפי דעתי)

זה היה בציניות..
גם הדבר הזה איכס (לפי דעתי).
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29648__Big_Stick_Laser_Cut_Balsa_Kit_1060mm_Kit_ .html

דויד רג'ואן
13-12-2012, 14:38:28
עם ציפוי מתאים הוא יכול להיות נחמד...
עריכה:
(לפי דעתי)

wind556
13-12-2012, 14:42:53
האמת שלא כל כך משנה לי העיקר שיהיה יחסית פשוט לבנייה

אתה מוזמן, ואתה יכול לארגן גם חברים נוספים

Tiran
13-12-2012, 15:02:11
זה היה בציניות..
גם הדבר הזה איכס (לפי דעתי).
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29648__Big_Stick_Laser_Cut_Balsa_Kit_1060mm_Kit_ .html

האיכס הראשון הוא בכלל (לדעתי) כנף מעופפת ולא טיסן. לא שזה רע ...

דויד רג'ואן
13-12-2012, 16:20:21
יש לו הגה כיוון ככה שניראלי שהוא לא נחשב כנף מעופפת

umbo
13-12-2012, 16:32:15
יש לו הגה כיוון ככה שניראלי שהוא לא נחשב כנף מעופפת

מה שהופך אותו לכנף מעופפת זה אם יש או אין הגה גובה. לא הגה כוון !

דויד רג'ואן
13-12-2012, 16:44:06
מה שהופך אותו לכנף מעופפת זה אם יש או אין הגה גובה. לא הגה כוון !

סבבה ... עכשיו שאני חושב על זה, לstryker למשל יש הגה כיוון והוא כנף מעופפת...
השכלתי:cool:

mixerfix
13-12-2012, 17:42:25
יש עניין?

יחרבתק. כן - אני בפנים הפעם.
מרק

אננס
13-12-2012, 17:46:08
מה לגבי זה?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16415
נראה נקודת כניסה נחמדה ל 3D.
יש גם שירשור בנושא
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1415789

mixerfix
13-12-2012, 17:53:35
עודד - העדפות שלי:

1. גוף קופסה מרובעת
2. כנף עילית או תחתית (לא ממש משנה)
3. כנף סימטרית וישרה
4. מוטה - לא יותר מ- 150 ס"מ
5. קן נסע קבוע (עדיפות לתלת, אבל אפשר גורר זנב)
6. כנף מעופפת, אם אפשר ללא הגה כיוון (אם רוצים - עם מיצבים אנכיים פעילים אופציונליים)

אופציה שניה - קשה מעט יותר להעביר דרך רשויות הבית - פיפר קאב רבע סקייל. יש לי תוכניות ומנוע 30 סמ"ק...

אופציה שלישית - קשה הרבה יותר - Blohm und Voss 141

מרק

mixerfix
13-12-2012, 17:57:29
3. כנף סימטרית וישרה

אולי S8035?

mixerfix
13-12-2012, 18:08:08
ד"א - אילו כלים דרושים?

מ

rossg1
13-12-2012, 20:50:04
ערב טוב חברים
אני אחד מאלו שבונה טיסן נשר עם עודד, ואני לא יכול לומר שבניתי טיסנים כול חיי,אבל עם עודד קיבלתי הדרכה מתאימה הכוונה נכונה ויש תוצעות מרשימות
לפי דעתי לך על משהו חדש ולא משהו שכבר חתוך או מוכן מראש,תעבוד תחתוך ותדביק ,רק כך תלמד לעבוד עם בלזה וכמובן לתקן.
אני רוצה לומר תודה רבה ענקית לעודד על הכול ...
אני כבר לא יכול לחכות לטיסת מבחן של נשר שבנינו!!!!
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

wind556
13-12-2012, 21:24:47
המטרה של סדנה כזאת זה לקדם את נושא הבניה בבלזה למי שאין לו נסיון, ולכן על הטיסן להיות מאד פשוט ובסיסי, אחרת זה יימשך לנצח
מארק, טיסן כמו שאתה רוצה אינו טיסן למתחילים. טיסן מתחילים יהיה כנראה בעל כנף V עם פרופיל שטוח , מחוברת לגוף בגומיות,ועם מנוע אחורי. כל זה כי הכי קל לבנות ככה בהתחלה .
נראה שמשהו בסגנון הזה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?23431-ד-1-הטיסן-האחרון-מהבויידם
הכוונה היא לבנות טיסן שב20-30 שעות עבודה של מתחיל נגיע לסיום.
מארק, אתה רוצה טיסן ברמה גבוהה יותר, אין בעייה עם זה, אם תרצה בנות את הנשר תקבל את כל ההסברים וההדרכה הדרושים, ואפילו שידרוגים לצורך ההתאמה לצרכים שלך.
זה הנשר:

mixerfix
13-12-2012, 22:22:41
המטרה של סדנה כזאת זה לקדם את נושא הבניה בבלזה למי שאין לו נסיון, ולכן על הטיסן להיות מאד פשוט ובסיסי, אחרת זה יימשך לנצח
מארק, טיסן כמו שאתה רוצה אינו טיסן למתחילים. טיסן מתחילים יהיה כנראה בעל כנף V עם פרופיל שטוח , מחוברת לגוף בגומיות,ועם מנוע אחורי. כל זה כי הכי קל לבנות ככה בהתחלה .
נראה שמשהו בסגנון הזה:
מארק, אתה רוצה טיסן ברמה גבוהה יותר, אין בעייה עם זה, אם תרצה בנות את הנשר תקבל את כל ההסברים וההדרכה הדרושים, ואפילו שידרוגים לצורך ההתאמה לצרכים שלך.
זה הנשר:

עודד - אני צחקתי לגבי הפיפר וה- BV141.

הנשר - כמה שהוא מאאאאגניב משכפל טיסן שיש לי כמהו אחד מפיברגלס. אז אם אבנה אחד - זה רק כדי ללמוד. בא לי משו מעט שונה (אם כי פשוטיש).

כאמור - אבנה כל דבר סביר לבניה - מטרתי ללמוד. אם זה יהיה משהו לא אטרקטיבי להטסה - אעשה טיסת ניסוי ואתן אותו...

מ

דויד רג'ואן
14-12-2012, 02:33:51
נראה שמשהו בסגנון הזה:
זה הנשר:
ה ד-1 הזה ניראה פשוט לבנייה וניראה כמו אופציה מצויינת.. אהבתי :)

דויד רג'ואן
14-12-2012, 02:34:36
נראה שמשהו בסגנון הזה:
זה הנשר:
ה ד-1 הזה ניראה פשוט לבנייה וניראה כמו אופציה מצויינת.. אהבתי :)

wind556
14-12-2012, 10:25:07
דויד קדימה לדרך
מארק, אתה בהחלט מוזמן
וכנ"ל כל מי שירצה
זה צריך להתחיל בפגישה אחת מרוכזת אצלי בבית, ואחרי זה נראה לאן זה מוביל

oren_ben_nun
14-12-2012, 10:45:16
אני גם בעיניין במידה ומדובר בטיסן למתחילים בבלזה ובכלל למתחלים בטיסן
נכון להיום אני עם קוואד אז אם אני עונה לדרישות אשמח לבוא למפגש

Sent from my GT-I9100

wind556
14-12-2012, 12:20:36
חברים, תמצאו דרך להתארגן לביקור ראשוני אצלי יחד, תתאמו ביניכם. אני די גמיש בזמנים שלי
הדרישות מהחברים הם כדלקמן:
רצון להשתתף
נכונות להמשיך עד הסוף ולא להישבר באמצע.
זה הכל

oren_ben_nun
14-12-2012, 16:20:34
ימי שישי או שבת מבחינתי זה מעולה או בשעות הערב המאןחרות

Sent from my GT-I9100

ebay007
14-12-2012, 16:30:27
גם אני מעוניין להשתתף, אבל אישית אותי מעניין לבנות טיסן כנף תחתית עם גלגלים ושיוכל להגיע למהירות נחמדה.
והמלצה כללית בשביל שהסט אפ יהיה זול, סט אפ של מנוע ארסי טיימר סרוואים 9 גרם וסוללות 2200 שלושה תאים. (זה סט-אפ מאוד נפוץ עם הרבה כוח).

wind556
14-12-2012, 21:27:59
גם אני מעוניין להשתתף, אבל אישית אותי מעניין לבנות טיסן כנף תחתית עם גלגלים ושיוכל להגיע למהירות נחמדה.
והמלצה כללית בשביל שהסט אפ יהיה זול, סט אפ של מנוע ארסי טיימר סרוואים 9 גרם וסוללות 2200 שלושה תאים. (זה סט-אפ מאוד נפוץ עם הרבה כוח).

מתן, אני לא יכול לתפור לכל אחד טיסן שונה
כולם יבנו אותו דבר
אם אתה רוצה טיסן גלגלים מהיר, תקבל טיפים ויעוץ, אבל לא אוכל להיכנס לעומק לכל טיסן בודד ומורכב בהרבה. זה פשוט גוזל אין סוף שעות.
אם תרצה, תוכל לבנות את הנשר שיש עליו כבר את כל המידע עם מנוע ערסי והוא טס מספיק מהר איתו, ואין בעייה בכלל להוסיף גלגלים. זה רק תוספת משקל

ebay007
14-12-2012, 21:33:25
מתן, אני לא יכול לתפור לכל אחד טיסן שונה
כולם יבנו אותו דבר
אם אתה רוצה טיסן גלגלים מהיר, תקבל טיפים ויעוץ, אבל לא אוכל להיכנס לעומק לכל טיסן בודד ומורכב בהרבה. זה פשוט גוזל אין סוף שעות.
אם תרצה, תוכל לבנות את הנשר שיש עליו כבר את כל המידע עם מנוע ערסי והוא טס מספיק מהר איתו, ואין בעייה בכלל להוסיף גלגלים. זה רק תוספת משקל

לא התכוונתי שכל אחד יבנה משהו שונה. אבל אם רוצים לבנות טיסן, צריך לחשוב על איזה. אז העלתי רעיון.

חג שמח!

mixerfix
14-12-2012, 22:11:15
I am in favour of a repeat of the Nesher.
They look nice, fly nice (I saw), not TOO much work (~50h).

David? Ebay?

ebay007
15-12-2012, 07:02:18
דווקא יכול להיות נחמד לבנות את הכנף.
אז היא מתאימה לסט אפ שציינתי למעלה?

ד"א,
מארק, קוראים לי מתן.

mixerfix
15-12-2012, 08:05:50
מתן? דוד? מי עוד? אני - כאמור - בעד נשר.

מנוע שמתאים לנשר יכול להיות מתווך רחב למדי...

wind556
15-12-2012, 11:36:22
קדימה, נשר סיבוב שני :cool:

דויד רג'ואן
15-12-2012, 19:26:09
אני מעדיף משהו פשוט יותר מהנשר

oren_ben_nun
15-12-2012, 21:47:53
הנשר מתאים למתחלים טיסן ראשון ?

Sent from my GT-I9100

wind556
15-12-2012, 22:34:15
חברים, אני מציע התכנסות אצלי בבית, ונתאם הכל יחד ולא אחד אחד כאן
ואם תזדרזו ממש, תראו משהו חדש ונחמד שיתן לכם מושג על האפשרויות, וזה לא יישאר ברשותי עוד הרבה זמן, אפילו לא עד סוף השבוע

wind556
15-12-2012, 22:34:51
הנשר מתאים למתחלים טיסן ראשון ?

Sent from my GT-I9100

ממש לא מתאים למתחילים
זה טיסן מהיר ועצבני ביותר

ebay007
15-12-2012, 23:00:34
חברים, אני מציע התכנסות אצלי בבית, ונתאם הכל יחד ולא אחד אחד כאן
ואם תזדרזו ממש, תראו משהו חדש ונחמד שיתן לכם מושג על האפשרויות, וזה לא יישאר ברשותי עוד הרבה זמן, אפילו לא עד סוף השבוע

לצערי בגלל שלא אני נוהג עדיין, יתאפשר לי להגיע בימי שבת או שישי. (עדיפות לשבת)

אפשר בבקשה כיוון של עלות החומרים ומה נדרש בשבילו?
אני עדיין ירוק בבלזה, ואין לי הערכה אם החומרים יעלו 150 שקל, או 500.

wind556
16-12-2012, 09:38:19
לצערי בגלל שלא אני נוהג עדיין, יתאפשר לי להגיע בימי שבת או שישי. (עדיפות לשבת)

אפשר בבקשה כיוון של עלות החומרים ומה נדרש בשבילו?
אני עדיין ירוק בבלזה, ואין לי הערכה אם החומרים יעלו 150 שקל, או 500.

הבלזה לנשר עלתה בסביבות 200 ש"ח. אני מדבר רק על הבלזה

דויד רג'ואן
16-12-2012, 14:03:54
עודד, אני לא חושב שיש צורך להתכנס בשביל להחליט מה לבנות, במיוחד שלי ולמתן אין רשיון וזה קצת קשה לנו להגיע אלייך בסופי שבוע ועוד יותר באמצע שבוע.
אני מציע שכל אחד יתן כיוון למה שהוא מעוניין לבנות ונחליט כאן בפורום ורק אחר כך נתכנס ונתחיל בבניה..
לי לא משנה מה נבנה העיקר שיהיה פשוט יחסית לבנייה.

ebay007
16-12-2012, 14:05:47
עודד, אתה יכול בבקשה לפרט איזה סוללה, בקר, מנוע, סרוואים צריך?

mixerfix
17-12-2012, 05:55:33
נוער - אם מתאים לכם יום ו' (ואם מתאים לעודד) - אני מוכן להסיע אותכם אם ההורים יביאו אותכם עד למזכרת בתיה.
עודד - האם יום ו' צהריימיש מתאים?
אם לא - קבע אתה תאריך ואנחנו נמצא דרך להגיע.

מרק

wind556
17-12-2012, 09:55:08
יום ו זה היום הכי לא צפוי אצלי
שבת בצהריים או באמצע השבוע החל מהבוקר ועד שעות הערב המוקדמות (חוץ מיום רביעי)

mixerfix
17-12-2012, 12:33:37
יום ו זה היום הכי לא צפוי אצלי
שבת בצהריים או באמצע השבוע החל מהבוקר ועד שעות הערב המוקדמות (חוץ מיום רביעי)

שבת עודב לי טוב. מתן? דוד?

מ

ebay007
17-12-2012, 13:26:38
גם לי מתאים שבת.

wind556
17-12-2012, 13:43:05
מי שירצה יבנה את הנשר
מי שירצה טיסן קל יותר להטסה ולבנייה, יקבל
לא כולם חייבים את אותו טיסן

דויד רג'ואן
17-12-2012, 16:22:32
אני סופית בפנים! נכון לעכשיו אני יכול יום שבת וכל סוף שבוע..

ebay007
17-12-2012, 17:05:22
אז קבענו לשבת. (?)

wind556
17-12-2012, 18:49:13
שבת בשעה 13:00 שארפ :cool:
נא להתקשר עד יום שישי ולאשר הגעה

oren_ben_nun
17-12-2012, 19:24:46
אם מדובר ביום שבת סופי שבוע אם אפשרת לדגם שיתאים למתחילים אנינואישתי בפנים

Sent from my GT-I9100

mixerfix
17-12-2012, 19:30:49
סיכום -

תאריך: שבת קרובה, ה- 22 לדצמבר (אם עדיין קיים העולם).
שעה: 13:00
אני אצא ממזכרת בתיה באיזור 12:00.

מרק

wind556
17-12-2012, 19:42:36
חוב פינטו 8 א פ"ת.
אורן, אדאג לטיסן מתאים עבורך.
רק אם העולם יתקיים...

דויד רג'ואן
17-12-2012, 21:47:06
אם מדובר ביום שבת סופי שבוע אם אפשרת לדגם שיתאים למתחילים אנינואישתי בפנים

Sent from my GT-I9100
אני גם כנראה לא בונה את הנשר כנראה משהו פשוט יותר :D

חוב פינטו 8 א פ"ת.
רק אם העולם יתקיים...
סבבה :)

Friman
17-12-2012, 22:47:50
חוב פינטו 8 א פ"ת.
רק אם העולם יתקיים...

בינתיים ב21.12.12 צפויה סערה רצינית...

wind556
18-12-2012, 11:53:26
בינתיים ב21.12.12 צפויה סערה רצינית...

מצויין
נא להצטייד בציוד חילוץ והצלה :cool:

mixerfix
18-12-2012, 12:11:18
תחזית לשבת:

80761

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/20730_10151291344443936_1262538769_n.jpg

אננס
19-12-2012, 13:39:23
מה דעתכם על זה?
יש גם תוכניות.

http://www.youtube.com/watch?v=AgPj5u5qA28

דויד רג'ואן
19-12-2012, 14:45:36
מה דעתכם על זה?
יש גם תוכניות.

http://www.youtube.com/watch?v=AgPj5u5qA28

ניראה קטן ולא מאתגר...

nadavgolan
19-12-2012, 15:54:08
יש את הגרסה הזאת שנראת נחמד http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2333

wind556
19-12-2012, 17:06:46
כל הטיסנים האלה לא טובים לבנייה עצמית: הרבה השקעה מיותרת ומקבלים מעט טיסן
אין תחליף לתיכנוןנכון של טיסן מההתחלה ולתפור אותו בדיוק ליכולת ולצרכים
הרבה יותר קל לי לתכנן טיסן ולבנות אותו מאשר לקחת תכנית מהסוג הזה ולבנות על פיה, ואין לי ספק איפה אקבל תוצאה טובה יותר

mixerfix
19-12-2012, 19:18:58
זה לא טיסנים. זה איכס אדום.

אננס
19-12-2012, 21:42:13
זה לא טיסנים. זה איכס אדום.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29303__Red_Swan_Laser_Cut_Balsa_KIT_1250mm_Kit_. html
רק בשביל לסגור את הסדרה של האדומים ..

והם טסים לא רע, אם בונים אותם טוב..
יש לי 2 אחרים שנקנו לא כקיט, כלומר ילדים סינים בדולר ליום בנו אותו וציפו אותם והם ממש לא איכס...

oren_ben_nun
21-12-2012, 12:39:41
הי עודד אם הסדנא עדיין מתקיימת אני ואישיתי .נגיע . איך אפשר ליצור קשר טלפוני לפני ההגעה

wind556
21-12-2012, 12:44:02
מתקיימת מחר בשעה 13:00
קל ליצור קשר: מתקשרים למספר שבחתימה

ebay007
21-12-2012, 12:45:21
אורן, המספר של עודד מופיע בחתימה שלו.

oren_ben_nun
21-12-2012, 14:07:33
אוי :o

mixerfix
21-12-2012, 18:45:20
עודד - מה להביא? מבחינת שתיה, נישנוש וכו?

wind556
21-12-2012, 19:11:41
עודד - מה להביא? מבחינת שתיה, נישנוש וכו?

לא חשבתי על זה בכלל
עשה כרצונך בנושא.
הכוונה שלי היא להיות תכליתי וענייני, ולא להפוך את זה למסיבה

mixerfix
21-12-2012, 19:54:39
no need to make it into a party, but common courtesy is to bring something drinkable/eatable and not to strip your house bare

ebay007
22-12-2012, 16:51:06
היה אחלה מפגש!
תודה רבה עודד על האירוח וההסברים. למדתי הרבה! :D

oren_ben_nun
23-12-2012, 13:13:11
הי
היה מעניין נראה מה יצא

אני מעולם לא הטסתי טיסן
אני מעולם לא בנתי בבלזה
אני אופטימי ...

עשיתי הזמנה בהובי קינג עדיין לא סגורה בכדי לראות מה יש לי בבית
מנוע וסרוו

היה מפגש מעניין

בעבר בנתי QUAD גם ללא יותר מידי ידע ויצא טוב בזכות המלצות של חברי הפורום

קישור לשירשור הבניה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57317-%E4%EE%E3%F8%E9%EA-%E4%F9%EC%ED-%EC%E4%FA%F7%F0%FA-ARDUCOPTER)

אך הפעם אני יעזר בעודד שילווה אותי טלפונית
ואולי יותר מזה

ואפרסם כאן את שירשור הבניה
כולל רשימת ציוד

אשמח אם תתקנו ותעירו בהמשך ... כפי שאמרתי ניסיון וידע אין ממש

oren_ben_nun
23-12-2012, 13:13:45
הי
היה מעניין נראה מה יצא

אני מעולם לא הטסתי טיסן
אני מעולם לא בנתי בבלזה
אני אופטימי ...

עשיתי הזמנה בהובי קינג עדיין לא סגורה בכדי לראות מה יש לי בבית
מנוע וסרוו

היה מפגש מעניין

בעבר בנתי QUAD גם ללא יותר מידי ידע ויצא טוב בזכות המלצות של חברי הפורום

קישור לשירשור הבניה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57317-%E4%EE%E3%F8%E9%EA-%E4%F9%EC%ED-%EC%E4%FA%F7%F0%FA-ARDUCOPTER)

אך הפעם אני יעזר בעודד שילווה אותי טלפונית
ואולי יותר מזה

ואפרסם כאן את שירשור הבניה
כולל רשימת ציוד

אשמח אם תתקנו ותעירו בהמשך ... כפי שאמרתי ניסיון וידע אין ממש

mixerfix
02-01-2013, 18:11:38
lookie here:

https://www.dropbox.com/sh/ynnqk447ih6hi9g/0E1I8PwX5h

ebay007
02-01-2013, 23:45:10
אחלה סרטוט מרק.

איך ההתקדמות?

wind556
03-01-2013, 09:58:31
יפה מאד מארק

ebay007
06-01-2013, 15:43:40
תמונה של ההתקדמות עד כה:
82113

העטיפה מסביב לקרבון יצאה קצת מסיבית כי בהתחלה עטפתי בצורה אופקית והשארתי את החלק העליון פתוח, ואז חשבתי על זה שזה לא ממש חכם כי הכוחות על הקרבון הם למעלה למטה, ולא הצידה. אז הוספתי את החלק העליון שישמש גם כתמיכה לקורה שמשווה את הגובה עם הציפוי.
אבל זה לא ממש הוסיף משקל. עד עכשיו הכל שוקל 90 גרם. ולפי כמות הבלזה שנשארה לי יחד עם המשקל של האלקטרוניקה אני חושב שזה יצא בערך 600 גרם.

עודד, עכשיו אני מבין כמה מחשבה יש בבניה של דבר כזה.
נגיד הייתי יכול לקדם את מוט הקרבון עוד איזה ס"מ בשביל שיכנס מתחת לציפוי בנקודת מפגש עם פרופיל (יותר אסתטי).
ועניין העטיפה של החיזוק.
וכשחתכתי את הפרופילים אז בפרופיל החיצוני ביותר לא הבנתי שהקצה האחורי של הפרופיל צריך להיות כזה "חד" אז טיפה קצרתי אותו בשביל שלא יהיה שביר. אבל בהדבקה על הציפוי הוא לא יצא מדויק כי מדביקים לפי החלק האחורי שם חתכתי ואז הייתי צריך לחתוך אותם מחדש.

טוב נו, ככה לומדים. :rolleyes:

אננס
06-01-2013, 16:16:10
יפה מאוד...

wind556
06-01-2013, 17:18:52
תמונה של ההתקדמות עד כה:
82113

העטיפה מסביב לקרבון יצאה קצת מסיבית כי בהתחלה עטפתי בצורה אופקית והשארתי את החלק העליון פתוח, ואז חשבתי על זה שזה לא ממש חכם כי הכוחות על הקרבון הם למעלה למטה, ולא הצידה. אז הוספתי את החלק העליון שישמש גם כתמיכה לקורה שמשווה את הגובה עם הציפוי.
אבל זה לא ממש הוסיף משקל. עד עכשיו הכל שוקל 90 גרם. ולפי כמות הבלזה שנשארה לי יחד עם המשקל של האלקטרוניקה אני חושב שזה יצא בערך 600 גרם.

עודד, עכשיו אני מבין כמה מחשבה יש בבניה של דבר כזה.
נגיד הייתי יכול לקדם את מוט הקרבון עוד איזה ס"מ בשביל שיכנס מתחת לציפוי בנקודת מפגש עם פרופיל (יותר אסתטי).
ועניין העטיפה של החיזוק.
וכשחתכתי את הפרופילים אז בפרופיל החיצוני ביותר לא הבנתי שהקצה האחורי של הפרופיל צריך להיות כזה "חד" אז טיפה קצרתי אותו בשביל שלא יהיה שביר. אבל בהדבקה על הציפוי הוא לא יצא מדויק כי מדביקים לפי החלק האחורי שם חתכתי ואז הייתי צריך לחתוך אותם מחדש.

טוב נו, ככה לומדים. :rolleyes:

אני יודע שהתהליך קשה כשאין מדריך צמוד בכל צעד, אבל אתה בדרך הנכונה
הפרוייקט הזה יקדם אותך למקומות אחרים לגמריף ויפתח לך דלת לטיסנאות מדהימה.
ואתה צודק, בכל מילימטר בטיסן הזה הושקעו לא רק מחשבה, אלא שנים של צבירת ידע שמוצא ביטוי בכל פעולה ופעולה שנדרשת.
בהצלחה רבה