PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה לעשות אם נעלמה לי חבילה מסין?

הבונה
11-12-2012, 19:42:35
הזמנתי שתי חבילות מסין באותו היום.
שתיהן נשלחו לפני חודש, ויש לי מספרי מעקב.
אחת קיבלתי לפני שבוע וחצי, והשנייה - נעלמה!

דואר סין טוען שהיא עזבה את סין ב 18 לנובמבר, לפני שלושה וחצי שבועות.
דואר ישראל לעומת זאת, לא מכיר את החבילה...

התקשרתי לשירות לקוחות של הדואר, הם לא ממש עוזרים.

החבילות נשלחו מ Sunsky, ובחבילה שנעלמה יש fox-800 (משדר ל FPV).

מה אני אמור לעשות?

AmitB
11-12-2012, 19:52:24
פנה מייד למוכר וסתביר שזה המצב.
אם החבילה לא מגיעה תוך 40 יום מתאריך התשלום, פתח דיספיוט בפייפאל.
נכון להיום המצב עדיין על גבול האיטיות הרגילה של שירותי הדואר, לא בטוח שהיא הלכה לאיבוד, אבל מרגע שחלפו 45 יום מתאריך התשלום בפייפאל, לא ניתן יותר לפתוח דיספיוט, ואז כבר יהיה לך קשה מאד לקבל את הכסף בחזרה אם אכן יתברר שהחבילה אבדה.

pomerus
11-12-2012, 19:56:52
פנה מייד למוכר וסתביר שזה המצב.
אם החבילה לא מגיעה תוך 40 יום מתאריך התשלום, פתח דיספיוט בפייפאל.
נכון להיום המצב עדיין על גבול האיטיות הרגילה של שירותי הדואר, לא בטוח שהיא הלכה לאיבוד, אבל מרגע שחלפו 45 יום מתאריך התשלום בפייפאל, לא ניתן יותר לפתוח דיספיוט, ואז כבר יהיה לך קשה מאד לקבל את הכסף בחזרה אם אכן יתברר שהחבילה אבדה.

1+
וגם, אחד הטריקים שעשו עלי (למזלי בחבילה קטנה של כמה דולר) זה שפניתי ב-40 יום, ואז אמרו לי שאין שום בעיה וישלחו לי עכשיו חדש בדואר ושהם רק רוצים שאהיה מרוצה, ואני בתמימות "קניתי" את זה וחיכיתי, ועברו ה-45 יום ואחרי זה הם הפסיקו לענות למיילים, ופייפאל אמרו שאין מה לעשות כי עברו 45 יום ... שיעור חשוב שעלה כמה דולר - אחרי 40 יום תמיד לפתוח דיספיוט. מקסימום החבילה תגיע ותסגור אותו. אם היא לא תגיע, זו ההגנה שלך.

הבונה
11-12-2012, 20:12:40
תודה חברה, שכחתי בכלל ששילמתי ב paypal ...

Friman
11-12-2012, 21:34:06
פתח דיספיוט בפייפאל ליתר ביטחון כדי שלא תצא חומוס,
אבל תישאר אופטימי... אליי תמיד! אבל תמיד, הגיעו כל החבילות שהזמנתי מחו״ל למעט פעם אחת שנפלתי על נוכל סדרתי באיביי - ובדיעבד הבנתי שהיו את כל סימני האזהרה והתעלמתי מהם כי המחיר הזול (זה היה שעון שעל שם רבע ממחירו האמיתי) נצץ לי. במקרה הכי גרוע קיבלתי חבילה אחרי 7 שבועות ואחרי שהמוכר שלח לי מוצר חליפי וכשהתלוננתי שוב הוא שלח שוב עוד מוצר חליפי. למרבה ההפתעה כל שלוש החבילות הגיעו בהפרש של כמה ימים אחת מהשנייה כשהראשונה כאמור 7 שבועות אחרי ההזמנה :(. בסוף נתקעתי עם 3 כבלי וידאו לאייפון ;). לדואר ישראל ועוד יותר מכך למכס ישראל יש חוקים משלו, תוותר על נסיונות להבין מה הולך שם ופשוט שמור על אופטימיות.
ופתח תלונה בפייפאל, ליתר ביטחון.

flatspin
11-12-2012, 21:45:23
לאחרונה הזמנות שביצעתי איחרו להגיע באופן ממש קיצוני. לא פתחתי דספיוט משום שהיה ברור לי מעבר לכל ספק שדואר ישראל אינו יודע להבדיל בין ימינו ושמאלו. לא היה לי ספק לי שיום אחד זה יגיע ואכן כך היה הדבר.
ס-ב-ל-נ-ו-ת !!!

neo 2
11-12-2012, 22:24:05
אם רק הייתי יודע..........אני בדיוק 47 יום אחרי תשלום על חבילה שעדיין לא הגיעה...

מקווה שלא יהיו בעיות וזה יגיע בסוף, אני מממן את הוביקינג..זה יהיה הפסד גדול שלהם חח

wind556
11-12-2012, 22:24:15
אם כבר דנים בנפלאות הדואר, חבילה גדולה המכילה בתוכה דאון 2 מטר נעלמה בדואר ישראל אחרי שהופיעה הודעה שהחבילה בארץ ונשלחה לסניף השכונתי.
צילצלתי לכל מס טל אפשרי, ופתחתי תלונה רשמית על העניין.
קיבלתי הודעה האומרת שהטיפול בתלונתי יקח מינימום שבועיים
התקשרתי שוב לדואר ואמרתי שלא מקובל עלי לחכות שבועיים ושיתחילו להתייחסת ברצינות (הייתי פחות עדין)
ושוב אותה תשובה: תחכה שבועיים ותקבל תשובה
למרות זאת הלכתי לדואר, וראיתי מיד את החבילה שלי עומדת שם (כאמור חבילה ענקית, והסתבר שהיא עומדת שם כבר כמה ימים), אמנם רווח לי מאד, אבל אף אחד בדואר לא טרח לבדוק מאומה.
ושוב צילצלתי לדואר להתלונן על החבילה האבודה, ושוב אותה תשובה: "אנחנו משקיעים את כל המשאבים שלנו כדי למצוא לך את החבילה בהקדם האפשרי, עוד שבועיים וכו'" וכל זה כשהחבילה לא רק שאצלי בבית, אלא שהברקוד שלה הועבר ובאינטרנט מופיע שכבר לקחתי אותה...
במקביל שלחתי תלונה רשמית בכתב על התיפקוד הלקוי עם כל הספור

neo 2
11-12-2012, 22:30:10
קרה לי משהו דומה, עד שלא צעקתי עליהם שום דבר לא זז...בסוף הסתדר אחרי ש"פתאום" מצאו את זה במחסן..

pomerus
11-12-2012, 22:35:43
שווה גם להזכיר שזו תקופת הקריסמס, שידועה בעומס ובעיכובים במשלוחים ...

Flying_student
11-12-2012, 22:37:13
זהה לחלוטין למה שקרה לי, חבילה גדולה שכמה ימים היתה רשומה שנקלטה במרכז הדואר בעיר אבל טרם הגיעה לסניף הקרוב לביתי. והפלא ופחא, אני נכנס לסניף והחבילה מולי. אני ניגש לפקידה ונותן לה את מספר המעקב, והיא לא רואה במחשב שהחביךה בכלל קיימת. אם לא הייתי מזהה את החבילה מבועד מועד הייתי מחכה מספר ימים עד שהגיע הפתק המוזר (לא הורוד) שהחבילה מחכה לי בסניף...
ולפי דואר הונגקונג היה נסיון מסירה כושל (דיווח שיקרי של הצבי שלנו)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

tomer_inbar
11-12-2012, 22:37:27
לפעמים חבילות מתעכבות הרבה זמן בדואר.
עד היום הזמנתי מאות מוצרים והיתה רק בעיה אחת שבסוף שלחו לי פעם נוספת.
היום קיבלתי מוצר שהזמנתי מ-Ebay לאחר 180 ימים לפחות של המתנה. אבל בסוף זה הגיע. קורה לפעמים.

complex
12-12-2012, 15:25:21
ניסיון להרגיע...

גם שלי לא הייתה מעודכנת בדואר ישראל והיום הגיעה בריאה ושלמה, יחסית מהר... כשבועיים לקח התענוג...

bna016
12-12-2012, 15:38:04
אז רגע אחד.....שאלה?
אם העברתי סכום כסף למוכר עבור חבילה שהוא אמור לשלוח לארה"ב ולא לישראל,וכל משך ההתקשרות עימו עושה רושם שהוא בסדר גמור לאחר שהוא עידכן אותי שהוא שלח את החבילה בטעות לישראל-הוא אמר לי שהוא יחליף את יעד החבילה לאמריקה ופתאום הוא לא עונה לי בכלל במיילים וזהו.
כל זה התרחש לפני ארבעה ימים.
מתי אני אמור לפתוח דיספיוט בפיפאל?
תודה.

Liav
12-12-2012, 16:33:02
מקרה מצחיק שקרה לחבר - הוא בא לאסוף חבילה רשומה מהסניף השכונתי (עם פתק אדום), ונאמר לו שאבא שלו לקח לו את החבילה.
העניין היה לו תמוה וכמובן שהתברר לו שאביו לא לקח את החבילה.

בדקו את החתימה שהיתה שם והצליחו לאתר את מי שלקח אותה.
התברר שאותו אדם בא לאסוף חבילה שלו, ועל הדרך אמרה לו הפקידה שהוא יכול לקחת גם לבנו חבילה שהגיעה אליו.
מסתבר שהיה להם את אותו שם פרטי ומשפחה, והם גרים רחוב אחד ליד השני (ואת זה הם לא בדקו...)
האבידה כאמור נמצאה והושבה לבעליה.

wind556
12-12-2012, 17:04:45
אז רגע אחד.....שאלה?
אם העברתי סכום כסף למוכר עבור חבילה שהוא אמור לשלוח לארה"ב ולא לישראל,וכל משך ההתקשרות עימו עושה רושם שהוא בסדר גמור לאחר שהוא עידכן אותי שהוא שלח את החבילה בטעות לישראל-הוא אמר לי שהוא יחליף את יעד החבילה לאמריקה ופתאום הוא לא עונה לי בכלל במיילים וזהו.
תודה.

אנסה לעשות פרוטוקול תלונות מסודר:
1- עוקבים ככל שניתן אחרי החבילה באינטרנט
2- רושמים תזכורת איפה שהכי נוח לכם בתאריך של 40 יום מיום הרכישה (לא מיום המשלוח) .נכון שאפשר לחכות 45 יום, אבל אל תחכו
3- אחרי 40 יום פותחים דספיוט בפיפאל, בלי שום קשר לכל מיני הבטחות נוסח "החבילה נשלחה שנית" וכו'
4- אחרי פתיחת הדיספיוט יש לעקוב אחרי ההודעות השונות בנושא ולהגיב בצורה מסודרת לכל הודעה שנשלחה, ורצוי מפורטת ביותר
5- אחרי שבועיים הדיספיוט מתבטל. ניתן להמיר את הדיספיוט לתביעה, ואז השעון נעצר עד הפתרון. מי שלא ימיר את הדיספיוט בזמן הנכון לתביעה מאבד את זכותו להשבת הכסף.
פייפאל שולחים התראת סוף הדיספיוט, אבל לא לסמוך על זה ולעקוב לבד, ולא לוותר על פתיחת התביעה
את כל התהליכים יש לקיים כל עוד לא רק שקיבלתם את החבילה, אלא שפתחתם ובדקתם את תקינות התכולה. לא להסתמך על הבטחות ומילים. רק כאשר הסחורה ביד יש לעצור את התהליכים, ורצוי בצורה מכובדת כדי לא ליצור שם רע לעצמיכם

Flying_student
12-12-2012, 17:07:46
אז רגע אחד.....שאלה?
תודה.

עד 45 יום מיום התשלום. עדיף ביום ה-42 אחרי שכבר ניסית ליצור עימו קשר.

tomtabachnik
12-12-2012, 17:33:42
מצטרף לנושא , הזמנתי מעל 15 פריטים מסין , חלקם קטנים חלקם גדולים , וכולם אין שום התראה מהדואר ו90 אחוז מהמוצרים אין להם מספר מעקב .... לנסות ללכת לסניף הדואר המקומי ולהתעקש שיבדוק בנרות אם יש משהו על שמי ?
סינים האלה ....:mad:

wind556
12-12-2012, 19:37:06
מצטרף לנושא , הזמנתי מעל 15 פריטים מסין , חלקם קטנים חלקם גדולים , וכולם אין שום התראה מהדואר ו90 אחוז מהמוצרים אין להם מספר מעקב .... לנסות ללכת לסניף הדואר המקומי ולהתעקש שיבדוק בנרות אם יש משהו על שמי ?
סינים האלה ....:mad:

אם אין מספר מעקב תשכח מזה
כל הנאמר לעיל נוגע רק לחבילות דואר רשום
חבילה בדואר לא רשום היא לגמרי הפקר ואין לך למי לבוא בטענות מלבד אל עצמך
הרי בחבילה שאינה דואר רשום אתה יכול להתלונן שהיא לא הגיעה גם אם היא כן הגיעה, לכן זה חסר סיכוי לפיצוי, למעט טוב ליבו של השולח (וגם זה מנסיון)

bna016
12-12-2012, 21:43:48
עודד/flying student -מה הדין לגבי מוכר שכל המוצרים שיש לו למכירה באי ביי נגמרו.
וכרגע הוא כבר אינו פעיל במכירה,המתנה של 40 יום לא תהווה היסטוריה רחוקה מדיי מיום ביצוע העסקה ואז אני אצטרך לומר שלום לכסף?

wind556
13-12-2012, 16:54:26
עודד/flying student -מה הדין לגבי מוכר שכל המוצרים שיש לו למכירה באי ביי נגמרו.
וכרגע הוא כבר אינו פעיל במכירה,המתנה של 40 יום לא תהווה היסטוריה רחוקה מדיי מיום ביצוע העסקה ואז אני אצטרך לומר שלום לכסף?

זה לא רלוונטי, אתה מתעסק רק עם פיי פאל ולא עם המוכר
ואתה יכול לפנות לפיי פאל עד 45 יום, החל מהיום הראשון

mixerfix
13-12-2012, 18:12:21
אם אין מספר מעקב תשכח מזה
כל הנאמר לעיל נוגע רק לחבילות דואר רשום
חבילה בדואר לא רשום היא לגמרי הפקר ואין לך למי לבוא בטענות מלבד אל עצמך
הרי בחבילה שאינה דואר רשום אתה יכול להתלונן שהיא לא הגיעה גם אם היא כן הגיעה, לכן זה חסר סיכוי לפיצוי, למעט טוב ליבו של השולח (וגם זה מנסיון)

אתה טועה. לפני חודשיים הזמנתי חבילה מהסיני (שלוש, למעשה) של כ- $35 כל אחת... שתיים הגיעו, אחת לא. ביום ה- 44, פתחתי Dispute ב- PayPal ושלושה ימים לאחר מכן, Hobbyking החזירו את הכסף.

מרק

Friman
13-12-2012, 18:26:34
אתה טועה. לפני חודשיים הזמנתי חבילה מהסיני (שלוש, למעשה) של כ- $35 כל אחת... שתיים הגיעו, אחת לא. ביום ה- 44, פתחתי Dispute ב- PayPal ושלושה ימים לאחר מכן, Hobbyking החזירו את הכסף.

מרק

זה תלוי במוכר. לי החזירו בכל פעם כמעט שדרשתי גם כשלא היה מספר מעקב חוץ מבמקרה אחד שאחרי שהתווכחתי עם המוכר החבילה בסוף הגיעה וכמובן ביטלתי את התלונה. לרוב מה ששולחים בלי מספר מעקב זה פריטים קטנים של כמה דולרים ואז למוכר שווה להחזיר ובלבד שלא תיתן לו פידבק שלילי בפייפאל, המוכרים באיביי מייחסים הרבה חשיבות לדירוג בפידבק, מוכר שמצטברים לו פידבקים שליליים איביי מגבילים אותו עם הזמן. פריטים יקרים נדיר ששולחים בלי מספר מעקב אלא אם אתה בחרת באופציה הזו ואז זו באמת בעיה שלך.