PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך בונים צירים?

knfevg
15-02-2009, 18:21:55
אני בונה לי טיסן EXTRA300 מהאתר של RCPOWERS. כמובן החומר הוא דפרון-לעניים (קאפה מקולפת). השאלה היא איך אני בונה את הצירים במאזנות וההגים? אני יודע שבדרך כלל מדביקים פס דבק נדבק בצד אחד ומחברים את המאזנת במרחק של מילימטר אחד מהכנף. אחר-כך מדביקים מהצד השני עוד פס ומהדקים בין שני הפסים (יוצרים את הציר). הבעיה היא שאז טווח התנועה של המאזנת (הגה) מאוד מוגבל. האם הוא מספיק או שיש דרך אחרת לבנות צירים?

tisanir
15-02-2009, 18:35:26
חתיכות של קופסת פלאסטיק...
ניתן לקחת קופסת פלאסטיק (הקופסאות הדקות כמו שיש בסופר בעמדת חמוצים...), חותכים מלבן=========== והנה יש לך ציר...
תאמין לי זה עובד...

knfevg
15-02-2009, 19:56:39
ואז אני חותך את המאזנת ומכניס את המלבן פנימה?
אבל עדיין יש בעיה של טווח תנועה...

3Disaster
15-02-2009, 19:57:29
אני בונה לי טיסן הבעיה היא שאז טווח התנועה של המאזנת (הגה) מאוד מוגבל.

אתה גם צריך לשייף את השפה התחתונה של המאזנת והכנף כדי שיהיה להגה עוד תנועה.

דניאל.

Nlackrif
15-02-2009, 20:06:56
מדביקים רק צד אחד של ההגה בדבק צירים (זה כמו סלוטייפ, עם סיבים בצורת שתי וערב)

את הצד השני של ההגה משייפים ל-45 מעלות. המרחק הנורמאלי בין המייצב להגה הוא בערך - 2 מ"מ.

בהצלחה

vinay
15-02-2009, 20:24:19
איזה דבק צירים מומלץ?

knfevg
15-02-2009, 21:27:50
TESA מתאים?

Nlackrif
15-02-2009, 22:11:28
אני משתמש בזה - http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5719&Product_Name=High_stength_fiber_tape_24mm_x_50mtr

דבק מעולה.

שימו לב שזה 24 מ"מ
ויש אחד גם 15 מ"מ

Maxso
18-02-2009, 15:58:29
תשתמש בtessa. אני עושה איקסים(פס שהולך מעל המייצב ואל מתחת ההגה, והפוך, מספר פעמים) ואחרכך מריץ פס טסה לכול האורך. זה לא אמור להשתחרר בזמן הקרוב, וגם לא הרחוק.

wind556
18-02-2009, 18:47:48
יש דרך עתיקה לעשות צירים, ועדיין היא יותר טובה מכל דרך שהוצעה כאן
קצת קשה לתאר ללא שירטוט, אבל אנסה:
הכן רצועת בד דק (משי למשל או משהו דומה) ברוחב של 1 ס"מ בערך
חתוך את זה לרצועות באורך 3-5 ס"מ בערך
הדבק על השפה שבה אתה רוצה ציר את הרצועה הנ"ל בניצב לשפה כשחציה בולט החוצה מהשפה ובצידה העליון
בצמוד אליה, חזור על אותה פעולה רק מהצד התחתון
ושוב, בצמוד את התחתון עשה זאת שוב בצד העליון
קיבלת 3 רצועות בד המודבקות בניצב לשפת הציר ובולטות ממנו כמחצית מאורכן, שתיים למעלה, ואחת ביניהן למטה
חזור בדיוק על אותה פעולה באיזור אחר של השפה
עכשיו קח את החלק הנע, הצמד אותו לחלק הקבוע, ואת רצועות הבד תעביר כך: את העליונה למטה ואת התחתונה למעלה
הדבק את כל זה עם דבק פלסטי רגיל, וקיבלת ציר סימטרי לחלוטין במימד העובי, והציר יחיה יותר מכל הטיסן
אם זה לא מספיק ברור, אתה מוזמן להתקשר,עד היום לא ראיתי בשום טיסן קאפה צירים יותר טובים ממה שתיארתי עכשיו....

בשיטה הזאת גם עם לא עשית שיחרור לצורך תנועת ההגאים, הם יעבדו פיקס גם עם הצמדה מלאה וללא כל רווח ביניהם
עשיתי את זה אין ספור פעמים בחיי בטיסנים מדוייקים ורגישים, וזה חי ועובד לנצח

b1yossi
18-02-2009, 18:55:05
הדבק על השפה שבה אתה רוצה ציר את הרצועה הנ"ל בניצב לשפה כשחציה בולט החוצה מהשפה ובצידה העליון
קיבלת 3 רצועות בד המודבקות בניצב לשפת הציר ובולטות ממנו כמחצית מאורכן, שתיים למעלה, ואחת ביניהן למטה
עכשיו קח את החלק הנע, הצמד אותו לחלק הקבוע, ואת רצועות הבד תעביר כך: את העליונה למטה ואת התחתונה למעלה
הדבק את כל זה עם דבק פלסטי רגיל, וקיבלת ציר סימטרי לחלוטין במימד העובי, והציר יחיה יותר מכל הטיסן
אם זה לא מספיק ברור, אתה מוזמן להתקשר,עד היום לא ראיתי בשום טיסן קאפה צירים יותר טובים ממה שתיארתי עכשיו....

בשיטה הזאת גם עם לא עשית שיחרור לצורך תנועת ההגאים, הם יעבדו פיקס גם עם הצמדה מלאה וללא כל רווח ביניהם

נשמע פנטסטי, אני אנסה.

umbo
18-02-2009, 19:15:40
אם זה יכול לעזור אז תמונה של טיסן (נהוג כבלים) עם צירי בד בהגה גובה ובדשים ושרטוט של מבנה הצירים יש בקישור הבא שמפנה לשרשור ישן (מ-2005 ) בפורום תפוז:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=358&msgid=55614969&FlagSybase=1

wind556
18-02-2009, 19:47:36
בדיוק זה:

חשוב מאד למרוח את הדבק אך ורק על האיזור המישורי ולא בתוך תחום הציר, וכמובן למתוח את זה ככל האפשר

blacksea
18-02-2009, 23:37:57
מניחים את שפת ההתקפה של משטח ההיגוי בין שני סרגלי מתכת כך שאם תעביר סכין חד ( מאד) על שני הסרגלים המשטח יקבל חיתוך של 45 מעלות מעבירים את הסכין בתנועות ניסור ומקבלים חיתוך חלק , ישר וחד , ניתן, אם רוצים, בצורה דומה לחתוך גם את השפה אליה מתחבר המשטח.

ואז - צלוטייפ מלמעלה ( הצד של פינה לפינה ) , קיפול של 180 מעלות כלפי מעלה ואז להדביק את הצלוטייפ התחתון - מתקבל ציר בעל טווח תנועה גדול , אסטטי ומאד פשוט לביצוע.

צלוטייפ:
א. שקוף רגיל
ב. שקוף עם סיבים לחיזוק ברוחב 1/2 אינטש
ג. בלנדרם (http://www.healthproductsforyou.com/catalog/products/4960/3M-Blenderm-Surgical-Tape/)- צלוטייפ רפואי גמיש שעדיין לא מצאתי בארץ נדבק מעולה, דק קל וגמיש. נמכר גם בחנויות טיסנים כדבק לצירים.

MDreamer
18-02-2009, 23:53:24
מניחים את שפת ההתקפה של משטח ההיגוי בין שני סרגלי מתכת כך שאם תעביר סכין חד ( מאד) על שני הסרגלים המשטח יקבל חיתוך של 45 מעלות מעבירים את הסכין בתנועות ניסור ומקבלים חיתוך חלק , ישר וחד , ניתן, אם רוצים, בצורה דומה לחתוך גם את השפה אליה מתחבר המשטח.

ואז - צלוטייפ מלמעלה ( הצד של פינה לפינה ) , קיפול של 180 מעלות כלפי מעלה ואז להדביק את הצלוטייפ התחתון - מתקבל ציר בעל טווח תנועה גדול , אסטטי ומאד פשוט לביצוע.

צלוטייפ:
א. שקוף רגיל
ג. בלנדרם (http://www.healthproductsforyou.com/catalog/products/4960/3M-Blenderm-Surgical-Tape/)- צלוטייפ רפואי גמיש שעדיין לא מצאתי בארץ נדבק מעולה, דק קל וגמיש. נמכר גם בחנויות טיסנים כדבק לצירים.
מעולהhttp://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif זה מה שאני עושה בדר"כ - זה נקרא סילוטייפ TESA או magic tape

vinay
19-02-2009, 00:29:32
גם זה יתאים?
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5719

מניחים את שפת ההתקפה של משטח ההיגוי בין שני סרגלי מתכת כך שאם תעביר סכין חד ( מאד) על שני הסרגלים המשטח יקבל חיתוך של 45 מעלות

לא הבנתי את החלק הזה...

גיא חנוך
19-02-2009, 01:05:42

שיטה מצויינת
שים לב שבהגה כיוון פה בטיסן עשיתי את זה עם דבק מחוזק בסיבים
רווח של מילימטר אחד אבל לא צריך לשייף כלום ואין סיכוי שיתפרק , בטיסן הקודם זה שרד יותר מהטיסן:D

Maxso
19-02-2009, 02:52:42

צלוטייפ:
א. שקוף רגיל

אם אתה משתמש בשיטה הנ"ל לאורך כול ההגה, מתקבל ציר מאוד כבד יחסית, תלוי כמובן עם איזה חומר אתה משתמש, אבל במקרה של טסה, שהוא עבה יחסית, אז כן יתקבל ציר כבד. לפי דעתי אין צורך בציר לאורך כול הכנף, אלא כמה צירים בשיטה שתיארתי ושאחרים תיארו גם כאן(האיקסים אם אתה מסתכל מנקודת מבט חתך פרופיל) וזה מספיק. אם להגדיל ולהוסיף ביטחון לציר, אז למתוח עוד פס מלמעלה ליתר ביטחון, אבל לא מתבקש.

knfevg
19-02-2009, 07:24:59
וואו!!! כל-כך הרבה שיטות!!!
עודד, קראתי את שלך, ונזכרתי בימים שבהם כילד הלכתי לחוג טיסנאות בברה"מ :( גם פורפים שייפנו בעצמינו מבול עץ :)

MDreamer
19-02-2009, 08:56:10
וואו!!! כל-כך הרבה שיטות!!!
עודד, קראתי את שלך, ונזכרתי בימים שבהם כילד הלכתי לחוג טיסנאות בברה"מ :( גם פורפים שייפנו בעצמינו מבול עץ :)
אלו באמת היו ימים.. כך הומצא הפרופ פושר (תקהל בייצור ולא היו משאבים אז מצאו לו שימוש), פרופ עם להב אחת (שוב חוסר משאבים) ונייטרו על בסיס וודקה.

wind556
19-02-2009, 09:11:29
אם כבר נוסטלגיה, פעם היינו מכינים דבק לבלזה מפילם של מצלמות שהיינו ממיסים באצטון

knfevg
19-02-2009, 09:14:06
טוב, את זה אני לא זוכר..... אבל דבר נגרים מתפוחי אדמה - זה כן!

קובי חדד
19-02-2009, 15:37:13
blacksea
אני קניתי את הדבק בלנדרם בארץ ב25 שח"

שדדרומי
19-02-2009, 15:43:39
אני משתמש בדיסקטים בתור צירים :

לוקחים את הפלטה הפנימית ( זאת שנכתב עלייה המידע ) חתכים למלבנים כמו צירי CA מדביקים באיזה דבק שרוצים ואתה מסודר .

flybywire
19-02-2009, 17:19:26
גם זה יתאים?
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5719

לא הבנתי את החלק הזה...

מקווה שזה יסביר :

http://efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=6539&stc=1&d=1235060351

קובי חדד
19-02-2009, 19:31:10
בידיוק מה שצריך לעשות לתווח תנועה בין ההגאים

vinay
19-02-2009, 19:59:57
אני משתמש בדיסקטים בתור צירים :

לוקחים את הפלטה הפנימית ( זאת שנכתב עלייה המידע ) חתכים למלבנים כמו צירי CA מדביקים באיזה דבק שרוצים ואתה מסודר .
רעיון יפה - רק מאיפה מביאים דיסקטים בימים אלו? :)