PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך לחפות כנף סוויפט עם סרט הדבקה?

tomy669
16-12-2012, 15:35:47
שלום ושבוע טוב..
אחרי שהזמנתי סוף סוף סרט הדבקה שנראה לי הכי אולטימטיבי מבחינת הראייה שלי.
קיבלתי את הסרט ואני רוצה לחפות את הסוויפט 2 שלי כך שבנחיתות קשות לא יינזק כ"כ..
אשמח לעצות איך ובאיזה צורה לעשות זאת, פסים רוחביים, אורכיים?
מה הכי עדיף וחזק או אווירודינאמי?

AmitB
16-12-2012, 17:45:35
אחרי יותר משנה עם MiniSwift של MSComposit דעתי האישית היא שהחיפויים האלה מיותרים, ל EPP של MScomposit לא קורה כלום בשום מצב :) (טוב, כמעט...)
אם אתה מתעקש, פס ברוחב 5 ס"מ לאורך שפת ההתקפה, חצי (2.5ס"מ) מעל וחצי מתחת.

tomy669
16-12-2012, 18:13:30
אוקיי, תודה..
ראיתי שבסוויפט שלך עשית סימון של איפה אמור להיות מרכז הכובד.
אצלי לא עשיתי בדיקה של מרכז כובד ושמתי לב שכשאני מטיס את הטיסן, יש לו נטייה לעלות כלפי מעלה,
מה שנראה לי כאילו מרכז הכובד הוא אחורי מידי..
יש לך מושג אולי איך אני יכול לבדוק היכן מרכז הכובד ואיך אני אמור להזיז כך שהוא יהיה בעל שיווי משקל?

AmitB
16-12-2012, 18:30:54
דגם קטן יותר של הסוויפט 2

עוד פרטים:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?36405-%EB%F0%F3-%EE%E9%F0%E9-%F1%E5%E5%E9%F4%E8

tomy669
16-12-2012, 18:54:48
אוקי, תודה..
תוכל לענות על השאלות האחרות?
ראיתי שבסוויפט שלך עשית סימון של איפה אמור להיות מרכז הכובד.
אצלי לא עשיתי בדיקה של מרכז כובד ושמתי לב שכשאני מטיס את הטיסן, יש לו נטייה לעלות כלפי מעלה,
מה שנראה לי כאילו מרכז הכובד הוא אחורי מידי..
יש לך מושג אולי איך אני יכול לבדוק היכן מרכז הכובד ואיך אני אמור להזיז כך שהוא יהיה בעל שיווי משקל?

pomerus
16-12-2012, 22:27:04
הנה הבדיקה הדינמית (באוויר) לראות אם הCG במקום או לא ולאיזה כיוון

http://www.charlesriverrc.org/articles/supergee/CGMarkDrela.htm

הבדיקה במבט ראשון נוגדת את ההגיון, אבל הכול בסדר וההגיון פשוט -
כשהטיסן מקוזז לישרה ואופקית (לא נוגעים בסטיקים הוא טס ישר, לא מאיץ יותר מדי ולא מאיט יותר מדי), הגה הגובה מפצה על מיקום מרכז הכובד.
אם הטיסן תוכנן נכון, והוא מאוזן בדיוק מבחינת מרכז כובד, הגה הגובה יהיה ב-0. מרכז הכובד קדמי, הגה הגובה יפנה מעלה (פקודת UP), ואם מרכז הכובד אחורי הוא יפנה מטה.. זה הקיזוז
בצלילה, המהירות של הטיסן עולה, והשפעת הגה הכיוון עולה גם. אם מרכז הכובד במקום ->הגה הגובה מאופס, הטיסן ישמור על קו ישר בצלילה.
אם מרכז הכובד קדמי, ה-UP של הגה הגובה יתחזק כשהמהירות תעלה בצלילה והטיסן ימשוך למעלה, ו"אותו דבר ההפך" במרכז כובד אחורי הטיסן יצלול

בהצלחה

tomy669
17-12-2012, 07:54:21
תודה פומרוס..
כנראה שמרכז הכובד שלי קדמי מידי אם במצב טיסה הכנף מושכת כלפי מעלה הלא כן?
איך אני אמור לוודא זאת ב-99% על הקרקע שמרכז הכובד הוא מדויק לפי הוראות היצרן?
יש שיטה כל שהיא?

AmitB
17-12-2012, 08:35:08
מנסים לאזן את הכנף על שתי אצבעות (בקצוות הקו הדימיוני שעובר דרך מרכז הכובד הרצוי לרוחב הטיסן)
אם היא מתאזנת זה טוב, אם האף נופל CG (מרכז הכובד) קדמי, ואם הוא עולה אז אחורי.

tomy669
17-12-2012, 08:48:56
תודה ידידי..
ואז מה אני אמור לעשות להזיז רכיבים כך שיהיה מאוזן?
או שאפשר גם להוסיף משקל אם אין באפשרותי להזיז?

wind556
17-12-2012, 10:00:50
תודה פומרוס..
כנראה שמרכז הכובד שלי קדמי מידי אם במצב טיסה הכנף מושכת כלפי מעלה הלא כן?
איך אני אמור לוודא זאת ב-99% על הקרקע שמרכז הכובד הוא מדויק לפי הוראות היצרן?
יש שיטה כל שהיא?

נראה לי שלא הבנת בכלל את מה שפומרוס כתב
אנסה לפשט את זה:
תטיס את הטיסן ותקזז אותו עד שיטוס ישר לגמרי, על גבול ההזדקרות (חשוב מאד) ללא מנוע
רק אחרי שהטיסן ידאה לגמר ישר ועל הגבול העליון אתה מצליל אותו ב45 מעלות ועוזב את הסטיקים
אם הטיסן מרים את האף- מרכז הכובד קדמי מדי
אם הטיסן מחריף את הצלילה- מרכז הכובד אחורי מדי
אם הטיסן ממשיך ישר באותה זוית- מרכז הכובד במקום הכי אחורי שמאפשר טיסה אירובטית
אם הטיסן לאט לאט מתיישר לטיסה אופקית- והדגש על לאט- מרכז הכובד בדיוק במקום

tomy669
17-12-2012, 10:15:28
ועל יבש איך ניתן לבדוק זאת?
כי לפי מה שעמית כתב, ניסיתי לבדוק זאת ובאמת הטיסן נוטה אחורנית- מה שזה אומר, נקודת מרכז הכובד היא אחורית.
ואם אכן אני צודק, מה עלי לעשות? להוסיף משקל לקדמת הטיסן? כיוון שאין לי אפשרות להזיז רכיבים.

AmitB
17-12-2012, 11:58:47
כי לפי מה שעמית כתב, ניסיתי לבדוק זאת ובאמת הטיסן נוטה אחורנית- מה שזה אומר, נקודת מרכז הכובד היא אחורית.
ואם אכן אני צודק, מה עלי לעשות? להוסיף משקל לקדמת הטיסן? כיוון שאין לי אפשרות להזיז רכיבים.
כן
(תמיד עדיף לעשות את זה ע"י שימוש בסוללה יותר גדולה ואז לא פוגעים, אולי גם משפרים, את זמן הטיסה)

tomy669
17-12-2012, 12:05:56
אוקיי..
הזמנתי 2 סוללות 2200 MAH מקווה שזה יהיה יותר טוב וישפר את זמן הטיסה גם כן..

wind556
17-12-2012, 13:41:21

לא
אין על יבש מלבד שני כללי אצבע:
או הוראות היצרן (או מבעלי טיסן דומה)
או בשליש הקדמי של הכנף
אחרי שקיבעת שם את מרכז הכובד ההתחלתי, אתה לא מזיז שום משקל שלא בעקבות תוצאות הבדיקה באויר
כל התיקונים עד אז הם אך ורק בהגה הגובה ולא בהזזת משקולות

guyst
17-12-2012, 14:00:43
אם אתה עם מנוע 50 גרם קשה לי להאמין שאתה לא מאוזן עם סוללה 1000 או מקסימום 1300. לדעתי 2200 תהיה עם מרכז כובד קדמי .

tomy669
17-12-2012, 14:42:34
בהוראות יצרן רשום +- 5 180 MM שזה מהחרטום עד מרכז הכובד כמו פה בשרטוט רק שאצלי רשום 180 ולא 130 (כנראה שזה המיני סוויפט)
http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=2998604
גיא, אני יכול להיות שהתושבת מנוע שלי היא כבדה יותר או שהמנוע מכוון בזווית כלפי מטה וכל נוצר עילוי והכנף תמיד שואפת לעלות כלפי מעלה?

לא
אין על יבש מלבד שני כללי אצבע:
או הוראות היצרן (או מבעלי טיסן דומה)
או בשליש הקדמי של הכנף
אחרי שקיבעת שם את מרכז הכובד ההתחלתי, אתה לא מזיז שום משקל שלא בעקבות תוצאות הבדיקה באויר
כל התיקונים עד אז הם אך ורק בהגה הגובה ולא בהזזת משקולות

pomerus
17-12-2012, 18:46:27
דוקטורט באיזון טיסן:
---------------

עולים עם הגהים מאופסים ומרכז כובד לפי הוראות יצרן או לפי המלצות מוכחות מאנשים שמטיסים את הטיסן הזה בדיוק. מוודאים שלא חורגים ממשקל הטיסה המומלץ
מקזזים
עושים בדיקת צלילה לראות איפה המרכז כובד של הטיסן - מתקנים ע"י הזזת משקלים
אחרי שהטיסן מכוון פיקס מבחינת מרכז כובד, בודקים זווית מנוע ע"י טיסה ישרה ואופקית במהירות שיוט והעלאת מצערת. הטיסן צריך להמשיך בטיסה ישרה. אם הוא מרים/מוריד אף או מגלגל פתאום מתקנים את זווית המנוע עם שייבות (spacers)

והערה קטנה - כנפיים מעופפות מאוד מאוד רגישות למיקום מרכז הכובד, וזה לפעמים ממש משחק רגיש של מילימטרים למצוא את הנקודה הנכונה.
כנף לא מאוזנת זה פשוט לא כיף. נלחמים איתה באוויר במקום להנות איתה

ועוד משהו לגבי חיפוי הכנף - כמו שכתבו פה, זה לא ממש נחוץ. אם אתה מתכנן לעשות קרבות "ראש בראש" עם עוד מישהו אז אולי, אבל אם אתה פשוט מתכוון להטיס לא צריך את זה.