PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגנה על כנף מעופפת בנחיתה

yaakov4785
21-12-2012, 12:02:13
בניתי כנף מעופפת ואני רוצה להגן עליה בנחיתות
מצאתי שתי חתיכות של חומר מוקצף ואני רוצה להדביק אותם מתחת לכף
האם היא תצליח לטוס איתם ? 8092480925

umbo
21-12-2012, 12:18:54
לפני שאתה בונה כנף מעופפת חייבים להתקיים שני תנאים:
א) יש לך איזור הטסה עם משטח מתאים לנחיתה (דשא, חול, שדה חיטה וכו').
ב) אתה יודע לנחות בעדינות כדי לא להרוס את הטיסן.
ואז אתה לא צריך שום קומבינות !
נראה לי ששתי חתיכות החומר הנ"ל יתקעו בקרקע ויגרמו בנחיתה להתהפכות ואולי נזקים לחרטום ולציוד בחלק העליון של הכנף, כבר עדיף רק חתיכה אחת (מעוצבת לצורה אוירודינמית) ממש מתחת לחרטום ואיזה שהם מגלשים בקצות הכנף.
בקיצור, לשיקולך.......:rolleyes:.

guy1a
21-12-2012, 12:29:50
תקע מלמטה ותדביק עם דבק חם או סיאיי
שני עיגולי פלסטיק למשל הורנין עגולים שמגיעים עם סרבואים גדולים
את העיגולים תכניס עד חצימהקוטר לתוך הכנף ושהחצי שבולט יגן על הסרבואים וההורנים של הכנף.

sgs II

yaakov4785
21-12-2012, 12:42:32
יש לי הורנים כאלה :80926
אני יכול להשתמש בהם ?

או שאני יכול לעצב את שתי החתיכות ולהדביק
או אפילו 3 חתיכות בצורה אוירודינמית. בכל פינה אחת

wind556
21-12-2012, 12:46:40
לא צריך להסתבך, יש את זה מוכן:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8703
עולה פרוטות ועושה את העבודה

דויד רג'ואן
21-12-2012, 12:59:03
+1
יש לי כאלה על הקצה של הכנפיים ביאק זה מאוד מגן עליהם בנחיתות שהכנף משתפשפת ברצפה

דויד רג'ואן
21-12-2012, 13:00:06
+1
יש לי כאלה על הקצה של הכנפיים ביאק זה מאוד מגן עליהם בנחיתות שהכנף משתפשפת ברצפה

master_bebe
21-12-2012, 13:10:41
אני לא מבין מה הסיפור, זו סך הכל כנף קאפה, אתה מתייחס לזה כאילו שמדובר בסקייל עדין.

שים כמה סטריפים של טייפ סיבי בגחון וזהו. חבל על הזמן.

לא חבל על ההלקט ברקע שמעוך ?

דויד רג'ואן
21-12-2012, 13:13:02
אם כולם היו מתייחסים לטיסנים שלהם (אפילו לטיסני הקאפה) שלהם כמו טיסני סקייל ענקיים היה נחמד :)

guyst
21-12-2012, 13:18:50
הסקידים לא יגנו על הסרוואים.
זה מה שאני עשיתי ועבד מעולה.
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?55189-%E4-Swift-2-%E4%E7%E3%F9-%F9%EC%E9&p=378140#post378140

AvSa
21-12-2012, 16:19:56
בתצורה נוכחית זה ייתן לך down...
שייף אותם לצורה אוירודינאמית כמו סקיד.

בכל אופן אני שותף לדעה שיש סיכוי טוב שמהחיכוך הגדול מדי שהחומר הזה יוצר זה דווקא יגרום להתהפכות.

הפתרון של guyst נראה אידיאלי מבחינה אוירודינאמית וגם כהגנה. למרות שהוא ודאי אוסף שם קצת דשא בכל נחיתה :)

tav31
21-12-2012, 18:12:05
בניתי כנף מעופפת ואני רוצה להגן עליה בנחיתות
מצאתי שתי חתיכות של חומר מוקצף ואני רוצה להדביק אותם מתחת לכף :cool:
האם היא תצליח לטוס איתם ? 8092480925
יש מצב אתה מביא סרטון מהטסט אני חייב לראות איך זה טס בדיוק התחלתי לבנות כזו מ EPP

pomerus
21-12-2012, 23:57:13
תתחדש
אני רואה בתמונות שעשית נכון והרכבת את כול האלקטרוניקה "למעלה", ככה שאתה לא צריך הגנה על הציוד בנחיתות. אלא רק הגנה על הקאפה של הכנף. כי בפוסטים למעלה קיבלת הרבה עצות טובות על הגנת הסרוואים וכו, שבעצם לא נחוצות פה.

אז לגבי הגנה על הקאפה של הכנף - תחתוך מגושי הקצף מעין מגלשים רחבים ולא כול כך גבוהים. הייתי שם אחד מתחת ומסביב לחרטום (כי זה המקום שחוטף הכי הרבה) ועוד שניים בקצה הכנף
אם אתה רוצה להגן מפני התרסקויות - זה כבר סרט אחר, ואז באמת עושים כול מיני מגינים וחיפויים. אבל זה לא מה ששאלת בפתיחת השרשור.

כמה הערות/הארות נוספות :
- כמו שאתה בטח יודע, קאפה זה חומר אחלה, עד המכה הרצינית הראשונה. ונראה שבנית כנף ל"השתוללות". כמה גושי קצף שתשים לא ממש יעזור אם הכנף תחטוף מכות רציניות. זה הסיבה שבונים כאלו כנפיים מEPP, שזה ה"נחום תקום" של עולם המוקצפים
- שמת מאזנות גדולות שיתנו אחלה כושר תמרון. אבל שמת סרוואים פשוטים גיר פלסטיק שעלולים להקרע כשהמשטחים הגדולים האלו יעבירו את המכה ישר לגלגלי השיניים. אם יש לך שים מטאל גיר זולים של הסיני
- תעשה כמה פסים שחורים או אדומים מלמטה לאוריינטציה. זו אחת הבעיות של כנפיים - קשה להבין מה פונה לאיפה
- מה עם כנפונים לייצוב? אתה יכול לשים בקצה הכנף מעין סנפיר שיתן קצת יותר יציבות (תסתכל על הטק-סומו של הסיני, סתם כדוגמה)

yaakov4785
22-12-2012, 17:14:50
תתחדש
אני רואה בתמונות שעשית נכון והרכבת את כול האלקטרוניקה "למעלה", ככה שאתה לא צריך הגנה על הציוד בנחיתות. אלא רק הגנה על הקאפה של הכנף. כי בפוסטים למעלה קיבלת הרבה עצות טובות על הגנת הסרוואים וכו, שבעצם לא נחוצות פה.

אז לגבי הגנה על הקאפה של הכנף - תחתוך מגושי הקצף מעין מגלשים רחבים ולא כול כך גבוהים. הייתי שם אחד מתחת ומסביב לחרטום (כי זה המקום שחוטף הכי הרבה) ועוד שניים בקצה הכנף
אם אתה רוצה להגן מפני התרסקויות - זה כבר סרט אחר, ואז באמת עושים כול מיני מגינים וחיפויים. אבל זה לא מה ששאלת בפתיחת השרשור.

כמה הערות/הארות נוספות :
- כמו שאתה בטח יודע, קאפה זה חומר אחלה, עד המכה הרצינית הראשונה. ונראה שבנית כנף ל"השתוללות". כמה גושי קצף שתשים לא ממש יעזור אם הכנף תחטוף מכות רציניות. זה הסיבה שבונים כאלו כנפיים מEPP, שזה ה"נחום תקום" של עולם המוקצפים
- שמת מאזנות גדולות שיתנו אחלה כושר תמרון. אבל שמת סרוואים פשוטים גיר פלסטיק שעלולים להקרע כשהמשטחים הגדולים האלו יעבירו את המכה ישר לגלגלי השיניים. אם יש לך שים מטאל גיר זולים של הסיני
- תעשה כמה פסים שחורים או אדומים מלמטה לאוריינטציה. זו אחת הבעיות של כנפיים - קשה להבין מה פונה לאיפה
- מה עם כנפונים לייצוב? אתה יכול לשים בקצה הכנף מעין סנפיר שיתן קצת יותר יציבות (תסתכל על הטק-סומו של הסיני, סתם כדוגמה)

תודה :) אבל בסוף החלטתי להדביק דבק סיבים לכל החלק התחתון של הכנף זה (אמור להגן מסריטות לא מהתרסקויות )
בניתי לו עכשיו כנפונים 81266
שמתי להגנה שתי מקלות מקדימה שגליתי שממש שומרות על השפיצ של הכנף 81009