PDA

צפייה בגרסה מלאה : MODE 4?

vkx86
21-12-2012, 17:33:36
שבת שלום!

בזמן ש Bixler 1.1 שלי עושה את דרכו אלי אני מטיס בסימולטור (ClearView) ולומד חומר כאן ובפורומים אחרים.
נתקלתי בנייר זה:
http://mnewell.rchomepage.com/Techniques/Tx_Modes.pdf
אשר ממליץ לאלו שמתחילים בתחום ללמוד ב MODE 4, וטעון שזה מצב אכי טוב להטסה.
ניסיתי בסימולטור - די מעניין...אנסה להטיס כך כשבוע, אולי אצליח לבצע Hover סוף-סוף.
מה דעתכם?

בתודה,
ודים.

דויד רג'ואן
21-12-2012, 17:35:44
שטויות במיץ! זה עניין של הרגל, עדיף שתלמד מוד 2 כי זה מה שכולם כאן בארץ מטיסים ותוכל לקבל תמיכה, כי אם תתרגל למוד 4 יהיה לך מאוד מאוד קשה לעבור ל מוד 2

umbo
21-12-2012, 19:42:05
MODE 2 הוא חיקוי של חלוקת ההיגוי במטוסים אמיתיים, חד מושביים.
בסטיק הימני יש את מה שיש בסטיק במטוסים אמיתיים - הגה גובה ומאזנות.
בסטיק שמאלי יש את שני ההגהים האחרים - הגה כוון (שנמצא במציאות ברגלים) ומצערת שנמצאת ביד השניה.
מי שרוצה חלוקה הגיונית אחרת היא זו שמופיעה כ-MODE 3 והיא נהוגה במטוסים עם שני טייסים כשהטיס בפועל מצד שמאל והמצערות במרכז, בין הטייסים (כך זה למשל אפילו בססנה, לא רק במטוסי נוסעים) במטוסים כאילו הטיס מחזיק את ההגה ביד שמאל והמצערת ביד ימין (טיס המשנה עדין מטיס הפוך, כמו שנהוג בחד מושביים, למעלה).
האפשרויות האחרות נובעות מבעיות שהיו בזמן פיתוח מערכות הרדיו לטיסנים, כשהיה אפשר להפעיל רק הגה אחד בו זמנית ולכן חילקו את ההיגוי החשוב בין שתי הידים, אבל זה לא הגיוני ולא נוח למי שמטיס כלי טיס אמיתי. העובדה היא שברוב העולם שולט MODE 2.
אתה רוצה להתרגל למשהו לא נכון, בבקשה. זה יפריע לך לקבל עזרה ממטיסים אחרים וגם קשה למצוא לקניה מערכת שאינה MODE 2 או MODE 1.

wind556
21-12-2012, 20:01:54
אין כזה דבר "מוד למתחילים"
מי שכתב את זה הוא לא בדיוק מבריק
תלמד על מוד 2 וזהו, כמקובל ברוב העולם

דויד רג'ואן
21-12-2012, 20:06:38
MODE 2 הוא חיקוי של חלוקת ההיגוי במטוסים אמיתיים, חד מושביים.
בסטיק הימני יש את מה שיש בסטיק במטוסים אמיתיים - הגה גובה ומאזנות.
בסטיק שמאלי יש את שני ההגהים האחרים - הגה כוון (שנמצא במציאות ברגלים) ומצערת שנמצאת ביד השניה.
מי שרוצה חלוקה הגיונית אחרת היא זו שמופיעה כ-MODE 3 והיא נהוגה במטוסים עם שני טייסים כשהטיס בפועל מצד שמאל והמצערות במרכז, בין הטייסים (כך זה למשל אפילו בססנה, לא רק במטוסי נוסעים) במטוסים כאילו הטיס מחזיק את ההגה ביד שמאל והמצערת ביד ימין (טיס המשנה עדין מטיס הפוך, כמו שנהוג בחד מושביים, למעלה).
האפשרויות האחרות נובעות מבעיות שהיו בזמן פיתוח מערכות הרדיו לטיסנים, כשהיה אפשר להפעיל רק הגה אחד בו זמנית ולכן חילקו את ההיגוי החשוב בין שתי הידים, אבל זה לא הגיוני ולא נוח למי שמטיס כלי טיס אמיתי. העובדה היא שברוב העולם שולט MODE 2.
אתה רוצה להתרגל למשהו לא נכון, בבקשה. זה יפריע לך לקבל עזרה ממטיסים אחרים וגם קשה למצוא לקניה מערכת שאינה MODE 2 או MODE 1.
חידשת לי המון בנוגע למטוסים האמיתיים , תודה :)

ebay007
21-12-2012, 21:22:29
דווקא זה מאוד מעניין מה שהוא כותב שם.
הטענה המרכזית היא הקושי שבשליטה בשני סטיקים בו זמנית. ובמוד 4 צריך להתעסק בעיקר בסטיק אחד בזמן התרגילים.
אני גם אנסה את זה.
תודה על הפרסום!

דויד רג'ואן
21-12-2012, 21:51:02
איך אפשר לשנות בסימולטור למוד 4?
ואני לא חושב שיהיה לך קל כי אתה רגיל למוד 2, וגם אם תצליח במציאות אתה מטיס מוד 2 ככה שזה לא יתרום לך כלום

ebay007
21-12-2012, 22:47:17
נסיתי, וזה לא פשוט לגבור על הרגלים.
זה יותר קל ברגע שתופסים את זה. אבל בגלל שאני גם ככה קרוב לביצוע התרגילים במוד 2 אני אמשיך ככה.

עוד בעיה בשיטה זה בשביל ללמוד להטיס עם מוד 4 צריך משהו שיודע מוד 4 בשביל ללמד אותך. :p

pomerus
22-12-2012, 00:18:40
שבת שלום!

בזמן ש Bixler 1.1 שלי עושה את דרכו אלי אני מטיס בסימולטור (ClearView) ולומד חומר כאן ובפורומים אחרים.
נתקלתי בנייר זה:
http://mnewell.rchomepage.com/Techniques/Tx_Modes.pdf
אשר ממליץ לאלו שמתחילים בתחום ללמוד ב MODE 4, וטעון שזה מצב אכי טוב להטסה.
ניסיתי בסימולטור - די מעניין...אנסה להטיס כך כשבוע, אולי אצליח לבצע Hover סוף-סוף.
מה דעתכם?

בתודה,
ודים.

תודה על המאמר המאוד מעניין.
ברור שהתגובה האוטומטית תהיה לדחות דבר חדש, במיוחד שהוא נוגד הרגלים של שנים על גבי שנים אצל חלק מהאנשים.
והרגלים של שנים נוצרים או כי יש רק אמת אחת ויחידה, או כי קשה (מאוד) לשנות הרגלים.

קראתי מה שהבחור כותב. הדוגמה עם הרול יפה מאוד, ומחזקת את הטענה שלו. הדוגמה עם אלוף העולם שמטיס במוד 1 מראה שזה לא באמת ענין של באיזה מוד אתה מטיס :)
אבל עצם העובדה שהבחור פתח עיניים ויצא מהקופסא - כבר עושה טוב. ומכאן, כול אחד עם הבחירה שלו.

wind556
22-12-2012, 09:44:11
תודה על המאמר המאוד מעניין.
ברור שהתגובה האוטומטית תהיה לדחות דבר חדש, במיוחד שהוא נוגד הרגלים של שנים על גבי שנים אצל חלק מהאנשים.
והרגלים של שנים נוצרים או כי יש רק אמת אחת ויחידה, או כי קשה (מאוד) לשנות הרגלים.

קראתי מה שהבחור כותב. הדוגמה עם הרול יפה מאוד, ומחזקת את הטענה שלו. הדוגמה עם אלוף העולם שמטיס במוד 1 מראה שזה לא באמת ענין של באיזה מוד אתה מטיס :)
אבל עצם העובדה שהבחור פתח עיניים ויצא מהקופסא - כבר עושה טוב. ומכאן, כול אחד עם הבחירה שלו.

הטסת RC מבוססת רק על דבר אחד: הרגלים
יש לזה הסבר מעמיק, אבל לא אכנס לזה כאן, זו הרצאה ארוכה ביותר.
כל שינוי בסטנדרטים המוכרים יכול להשפיע רק לרעה, ולא רק מכיוון המטיס עצמו, אלא מעצם הדיבור בשפה אחרת בתוך תחביב שיש בו אלמנט קהילתי.

ומצד שני, הדבר הטוב ביותר זו הטסה שרובה מתבצעת עם אצבע אחת וזו אצבע ימין ששולטת בהגה הגובה והמאזנות, שזה רוב הניהוג בטיסן
אם הייתי צריך היום להמציא מחדש את עולם הRC, הייתי מגיע למוד 2

אננס
22-12-2012, 09:48:22
גם קשה למצוא לקניה מערכת שאינה MODE 2 או MODE 1.

זאת טענה קצת חלשה...
מוד 1 ומוד 2 זה הבדלי חומרה, וזה מספיק ובגלל זה לא מציינים מודים אחרים בשלטים.
גם אם הוא יתרגל למוד 4 ויקנה שלט מוד 2 , הוא תמיד יכול לחבר את הערוצים במקלט כרצונו....

ויזל ישי
22-12-2012, 19:30:40
לאלה שהתחילו את דרכם בהטסת בננה . מוכרMODE 4 היטב.
כאשר הסטיק הימני שולט על כל פעולות הטיסן שהם הגה כיון וגובה.
אני עצמי הטסתי ככה בהתחלה ולא היה שום קושי בלעבור למוד 2 בהמשך.
וזה אכן יותר קל למתחילים ללמוד כך.

umbo
22-12-2012, 20:01:37
לאלה שהתחילו את דרכם בהטסת בננה . מוכר MODE 4 היטב.

אני לא חושב שאפשר לקרוא לזה MODE 4. אמנם הפניות הן ע"י הגה כוון אבל הוא רק מחליף את ההיגוי שלא קיים של מאזנות ובהחלט פועל, מרגיש ומתפקד כ-MODE 4. MODE 2 זה רק כשיש את כל ההגהים בשני הסטיקים !

ויזל ישי
22-12-2012, 20:17:08
המשכתי להטיס כך גם אחרי שידרוג של הבננה למנוע חשמלי וכנף מאזנות (ז"א 4 ערוצים) ללא כל בעיה מיוחדת.

vkx86
22-12-2012, 21:33:50
לאלה שהתחילו את דרכם בהטסת בננה . מוכרMODE 4 היטב.

סליחה על הבורות, מה זה ״הטסת בננה״?

ויזל ישי
22-12-2012, 22:54:29
סליחה על הבורות, מה זה ״הטסת בננה״?

טיסן הבננה יוצר ע"י טיסן חיפה בשנת 2000 כפלטפורמת מתחילים . זהו טיסן רדיו ממונע הנזרק מהיד לצורך המראתו ונוחת על הגחון.
בגרסתו הבסיסית הטיסן הוא 2 ערוצים שהם הגה גובה והגה כיוון.וישנה אפשרות לשדרגו למנוע חשמלי וכנף מאזנות.
לדעתי כיום טיסן זה אינו כדאי כול כך למתחילים מהרבה בחינות.
כשכתבתי הטסת בננה הכונה שלי היתה להטסת הטיסן הנ"ל.

אננס
22-12-2012, 23:44:14
טיסן הבננה יוצר ע"י טיסן חיפה בשנת 2000 כפלטפורמת מתחילים .

טיסן בננה תוכנן בשנות השבעים של המאה הקודמת...

ויזל ישי
23-12-2012, 00:51:15
טיסן בננה תוכנן בשנות השבעים של המאה הקודמת...
גם נכון ,אבל בתצורה שלה כיום זה תיכנון משנת 2000