PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה ציפוי קרבון

hawhi
27-12-2012, 19:04:42
שלום !!
אני צריך לחזק מוט מאלומניום
האים אפשר לצפות את המוט בקרבון
(אפוקסי נתפס על מתכת)
תודה

roydor
27-12-2012, 19:32:49
בעיקרון אפשר, צריך לחספס את הצינור ולנקות היטב עם אלכוהול על מנת שיידבק.
כנראה שאתה צריך בעיקר סיבים חד כיווניים לחיזוק הצינור.

אם זאת, קח בחשבון שפחמן ואלומיניום לא הולכים יחד הרבה שנים עקב היווצרות קורוזיה בנקודת המגע ביניהם (הפרש פוטנציאל גלווני)
מה הייעוד של המוט, גודל וכו' אולי ניתן למצוא תחליפים כגון מוט מחומר אחר, מוט בקוטר אחר לאותו שימוש.

רועי

Observer
27-12-2012, 20:40:29
מניסיוני אפוקסי לא "נצמד" טוב לאלומינים אך מכיוון שאתה חושב לעטוף את מוט האלומיניום אתה בעצם יוצר צינור קרבון סגור שאמור לעמוד בכוחות כפיפה וזאת בהנחה שהסיבים ירוצו לאורך הצינור ואין מאמצי פיתול. ובהמשך למה שרועי אמר - באין מידע מספק על צינור האלומיניום, יעודו והכוחות הפועלים עליו אנחנו יורים באפלה ומהמותן.

eitan-ro
27-12-2012, 21:17:01
בהמשך למה שאמר רועי, אפשר לשים שכבת פיבר על האלומיניום ועליו את הקרבון, זה יאט את תהליך הקורוזיה

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

hawhi
28-12-2012, 14:55:22
המוט הוא 22מ"מ חלק מאולטרה לייט (לא טיסן)
תודה

roydor
28-12-2012, 15:10:01
מה השימוש?
עובי דופן? סוג אלומינום?
מה מהממשק לשאר המטוס?
חלק מבני? בטיחותי?
האם שינוי שלו גורר השלכות על רישוי? (תיקונים/שינויים עם חומרים מרוכבים על כלי טייס דורשים לרב אישורים של רשות התעופה האזרחית)

האמת היא שאני מעדיף לא לתת לך עצות על תיקונים/שיפורים/חיזוקים לחלקים לכלי טייס מאוישים. ההשלכות של כשל בגלל תכנון או ביצוע לא נכונים הן גדולות מדי.
מבלי לדעת את הפרטים הייתי מציע לך לקנות חלק חלופי מאושר לשימוש או לפנות לבעל מקצוע שייתן לך פיתרון ויעשה לך את העבודה המקצועית תוך קיום הוראות רשות התעופה לביצוע שינויים בכלי טייס נסיוניים (אולטרה-לייטים)

Observer
28-12-2012, 22:50:06
רועי צודק ב 100%.
hawhi, אתה לא קומוניקטיבי ולא נראה שאתה בכלל מבין את שאלתך שלך ו/או לא באמת מחפש תשובה.