PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי הבלזה בארץ

"Mr Nice Guy"
01-02-2013, 10:24:38
שלום חברים , אני מטיס כמה שנים אך אחרי פעמיים שעברתי בחנויות טיסנים בארץ , טריינר ראשון ועוד כמה חלפים אני לא מתקרב אליהן יותר ,
גיליתי את עולם האינטרנט ובתור מתחיל הייתי בהלם שהמחיר נגזר בחצי ולפעמים אפילו יותר .
לאחרונה התחלתי בבנית טיסנים , גיליתי את ההנאה הגדולה שבכך , זה התחיל מקאפה פוליגל וקלקר וכרגע אני עובד על טיסן בלזה כנף עילית דו מנועי . שתכננתי בעצמי . לעולם לא יצא לי לקנות בלזה או דיקט תעופתי , תמיד אילתרתי חתיכות דיקט לתושבות מנוע וכולי .
שלשום עשיתי רשימת קניות לבניית הטיסן הבא [כאמור בלזה ודיקט תעופתי] הגעתי לחנות עם חיוך אספתי את המידות הדרושות אך שהגעתי לקופה הייתי קצת בשוק . יכול להיות שלא הערכתי נכון את מחירי הבלזה אבל הייתי מופתע מהמחיר ושילמתי כדי לא לצאת ביידים ריקות .
אז ככה קניתי
3 לוחות בלזה 5MM 23X3 שילמתי 69 שח
5 לוחות 1.5MM שילמתי 60 שח
ולוח דיקט תעופתי 2MM שישים סנטימטר על שלושים . עליו שילמתי 60 שקלים !
הייתי בהלם ממחיר הדיקט . אבא קצת צחק עלי אך הצלחתי להרגיע אותו . השאלה שלי כרגע היא האם המחירים האלה נורמאליים ?
שילמתי 190 שח על כמה לוחות עץ שאני מחזיק ביד אחת , היית קצת מאוכזב . האם זה המצב או שפשוט הגעתי לחנות קצת יקרה ?

נ.ב ראיתי את השרשור של אננס [QB10L] ושם הוא פרסם את החומרים אשר קנה לבניית הטיסן

סה"כ חומר הגלם עלה כ-160 ש"ח:
לוח בלזה של 8 מ"מ – לצורך חיתוך שפת התקפה , שפת זרימה ומאזנות. – 30 ש"ח
לוח בלזה 5 מ"מ - בעיקר עבור הזנב וקורות חיזוק לגוף 23
4 קורות אורן 4X5 לכנפיים – 24 ש"ח
4 לוחות בלזב 2 מ"מ לפרופילים ולגוף הטיסן– 52 ש"ח
דיקט תעופתי 3 מ"מ (חיזוקים ומרכז הכנף) – 22 ש"ח
דיקט תעופתי 1.5 מ"מ - צלעות וחיזוקים - 15 ש"ח

נראה שהקנייה שלו זולה משלי פי כמה וכמה , מדוע ? הרי הבנתי שבארץ קיים ספק אחד של בלזה ודיקט תעופתי .

אננס
01-02-2013, 10:49:02
המחירים שאתה מתאר הם בדיוק המחירים שאני שילמתי (על השקל).
עקב אופי המסחר בלוחות בלזה כנראה יש רק יבואן אחד (או כמה בודדים) של בלזה ועקב כך יש מחירון אחיד בין כולם וכולם מיישרים קו עם המחיר הזה בדיוק של השקל האחרון..

טיסן חשמלי (תלוי בגודלו) יכול להסתדר עם גוף מבלזה 2 מ"מ ולא 5 מ"מ, קורות בלזה - מאזנות - שפות התקפה אין טעם לקנות (יקר בטירוף) אפשר לשייף לבד מלוח בלזה מתאים.

הכי מדהים זה קורות האורון - מחיר של קורת אורון 5X4 מ"מ באורך של מטר עולה כמעט כמו קורת אורן במחסן עצים באורך של 2.4 מטר עובי של 4 ס"מ ורוחב של 14 ס"מ..
כלומר רוב המחיר הינו החיתוך ולא עלות החומר.

יש אתרים בחו"ל שמוכרים לוחות בלזה - יש גם בארה"ב וגם באוסטרליה - מחיר הבלזה שם הוא שליש מהמחיר בארץ - המשלוח שווה רק לחבילה גדולה (מעל 50$ בלזה) והוא מכפיל את מחיר הבלזה.
כלומר כדי לקבל הנחה של 30% אתה צריך לקנות בלזה ב 100$ שעלותה בארץ 150$.. לדעתי זה לא שווה, קשה לתכנן בדיוק איזה לוחות אתה צריך וכמה לכל טיסן אולי למי שמתכנן לבנות הרבה אז שווה להזמין כמות מסחרים של הלוחות
הסטנדרטים.
לגבי דיקט תעופתי - מצאתי בפורומים אחרים כאלה שבונים הרבה טיסנים ומשתמשים בדיקט צפצפה 3 מ"מ - פלטה של 2.4 על 1.2 מטר עולה במחסן עצים כ 100 ש"ח..
בחנות טיסנים אתה יכול למצוא דיקט צפצפה של מטר על מטר ב 90 ש"ח , אתה יכול לראות בתמונות בשירשורים שלי , ה QB בנוי על דיקט תעופתי (החיזוקים בגוף מעל מיקום הכנף) ואילו טוני הקטן באותו מקום יש דיקט צפצפה.

אני הצלחתי לבנות את 2 הטיסנים בעלות חומר של 150 + 120 , ויש לי עוד מספיק להתחיל חצי טיסן ...
אז בסה"כ זה לא יקר - אבל צריך לתכנן מראש ולבדוק את המחירים - יש כמה חנויות בארץ שמפרסמות מחירונים של בלזה, תבדוק מראש בבית ואז לא יהיו הפתעות.

"Mr Nice Guy"
01-02-2013, 10:53:26

לפי מה שראיתי שילמת על דיקט מחיר נמוך יותר ממה שאני שילמתי . 60 שח על לוח 60X30 2MM נשמע מגוחך
נ.ב אשמח לדעת את שמך :)

אננס
01-02-2013, 10:59:37

לפי מה שראיתי שילמת על דיקט מחיר נמוך יותר ממה שאני שילמתי . 60 שח על לוח 60X30 2MM נשמע מגוחך
נ.ב אשמח לדעת את שמך :)

אני קניתי את הדיקט שקטן פי 4 מהלוח שאתה קנית.... 15X30 ... ולכן המחיר כמעט רבע מהמחיר שלך....
המחיר של הלוחות זהה לחלוטין למחיר שלך...
23 ש"ח ללוח של 5 מ"מ - ולוח של 1.5 אתה קנית ב 12 ש"ח , אני קניתי את ה2 מ"מ ב 13 ש"ח.
אבל בקנייה השנייה אני קניתי 1.5 מ"מ ב 12 ש"ח.

ובדקתי את המחירים באתר שך החנות בצפון שפירסמו למעלה - כמעט אותו דבר - אולי יחסוך לך 10 ש"ח בכמות כמו שקנית... אבל הדלק יעלה הרבה יותר...

"Mr Nice Guy"
01-02-2013, 11:13:48
טעות הוא קטן בחצי אך שילמת רבע מהמחיר שלי נצא מנקודת הנחה ש3MM ו2MM עולים אותו הדבר
15X30 הוא חצי מ60X30 אתה שילמת 22 ואני 60 ז"א שתקבל את אותה הכמות שלי ב44 שקלים . למרות שדיקט 3MM עולה יותר ..
ולא הזכרת את השם שלך

wind556
01-02-2013, 11:16:08
הסוגיה כואבת יותר מאשר רק המחיר
כמי שבונה טיסנים עשרות שנים, אני מודע היטב לצורך בהתאמת סוג הבלזה למטרה, משמע, לכל מטרה יש לבחור סוג בלזה אחר.
פעם היה קיים בארץ יבוא סדיר של המותג הזה:
http://www.solarbo.com/
איכות המותג הזה גבוהה ביותר, לעומת הבלזה שנמכרת היום בארץ שהיא מהירודות ביותר שקיימות בעולם
זה מקבל ביטוי במשקל , בחוזק, באיזון וכו'.
אולי הגיע הזמן לעשות לבלזה מה שעשינו לכל הטיסנים הקנויים והאלקטרוניקה

Tiran
01-02-2013, 11:57:18
טעות הוא קטן בחצי אך שילמת רבע מהמחיר שלי נצא מנקודת הנחה ש3MM ו2MM עולים אותו הדבר
15X30 הוא חצי מ60X30 אתה שילמת 22 ואני 60 ז"א שתקבל את אותה הכמות שלי ב44 שקלים . למרות שדיקט 3MM עולה יותר ..
ולא הזכרת את השם שלך

אהמממ .... תחשוב שוב.
30X15 הוא רבע מ-60X30.

wind556
01-02-2013, 12:06:38
הסוגיה כואבת יותר מאשר רק המחיר
כמי שבונה טיסנים עשרות שנים, אני מודע היטב לצורך בהתאמת סוג הבלזה למטרה, משמע, לכל מטרה יש לבחור סוג בלזה אחר.
פעם היה קיים בארץ יבוא סדיר של המותג הזה:
http://www.solarbo.com/
איכות המותג הזה גבוהה ביותר, לעומת הבלזה שנמכרת היום בארץ שהיא מהירודות ביותר שקיימות בעולם
זה מקבל ביטוי במשקל , בחוזק, באיזון וכו'.
אולי הגיע הזמן לעשות לבלזה מה שעשינו לכל הטיסנים הקנויים והאלקטרוניקה

טוב, עשיתי בדיקה
מילאתי עגלה בסך 25$ כנדרש (מינימום הזמנה אצלם)
הם שולחים רק בUPS לארץ
משמע, יותר מ200$ משלוח

ebay007
01-02-2013, 12:59:19
דווקא אני התרשמתי שהמחיר הגיוני. בלזה, שני מוטות קרבון ודבק אצטון לטיסן שלם +עודף עלה לי 200 שקל.
לדעתי זה סכום לא גדול ביחס לטיסנים אחרים. אפילו קלקרים. ופה אתה גם נהנה מהבנייה, וגם יותר מההטסה.

guyst
01-02-2013, 19:50:28
להזכירכם - אסור בשום אופן לפרסם באופן ישיר או עקיף חנויות טיסנים שממוקמות בארץ - בין אם ע"י קישור או ציון שם בעל החנות\גורם מסחרי פשוט אסור. כל עוד אין לנו מסמך הבנות איתם זה חושף אותנו לתביעות על הוצאת דיבה, מתן קרקע להוצאת דיבה, תביעות בגין קניין רוחני ועוד

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?60431-%EE%E3%F8%E9%EA-%EE%F7%E5%F6%F8-%EC%EE%E4-%EE%E5%FA%F8-%E5%EE%E4-%E0%F1%E5%F8-%E1-eFly

Boogle
01-02-2013, 20:56:38
אאל״ט אם תצטרפו לקלוב התעופה לאחד המועדונים היישוביים תוכלו תמורת דמי החבר השנתיים לצרוך באלזה ודיקט באופן הרבה יותר סביר מרכישה בכמויות בודדות.
בנוסף תזכו לפגוש בעוד מספר דינוזאורים העוסקים בבניה.

"Mr Nice Guy"
01-02-2013, 21:11:29
תודה חברים , קיבלתי קצת פרופורציה לגבי המחירים , לא שאני מסכים עם המחיר הגבוה אך זה המחיר הנורמאלי בארץ ונצטרך לאכול אותו .. התרגלנו כבר ממחירי הדיור החשמל המים והדלק ;)

אננס
01-02-2013, 23:11:27
טוב, עשיתי בדיקה
הם שולחים רק בUPS לארץ
משמע, יותר מ200$ משלוח

בדקתי שוב את החנות שכבר פירסמתי את הלינק אליה בשירשור של הסנונית...
זרקתי לסל 20 לוחות בלזה 3 מ"מ , בעלות של 1.5 דולר ללוח.
30 דולר לבלזה
משלוח USPS רגיל + דמי טיפול יצא 26$
סה"כ 56 דולר ל 20 לוחות של 3 מ"מ ,שזה יוצא קצת יותר מ 10 ש"ח ללוח
המחיר בארץ ללוח הינו 17 ש"ח...
יש להם גם דיקט תעופתי ועוד סוגים שונים של לוחות... יש מצב שאני אבדוק אותם בקרוב ואזמין כמות ל 2 טיסנים.

מישהו יכול גם לבדוק לראות שאין לי טעות כלשהי....
שימו לב שהם מקבלים פייפל שזה כבר טוב....

ebay007
01-02-2013, 23:23:30
אני לא חושב שיש טעם להזמין מחול. זה לא שבונים טיסן כל יומיים, ולשלם קצת יותר כשמדובר בסכומים יחסית נמוכים זה לא נראה לי נורא.
מה גם שלאחרונה למדתי שצריך לבחור את הלוחות. שיהיה שוויון משקלי ביניהם, לבחור את קשיות הלוח ולהמנע מפגמים כל שהם. ואת כל אלה אי אפשר לעשות אם אתה מזמין מחול.

אננס
02-02-2013, 22:02:58
טוב, עשיתי בדיקה
הם שולחים רק בUPS לארץ
משמע, יותר מ200$ משלוח

עכשיו כבר הזמנתי....

באתר הזה http://www.balsawoodinc.com/
מילאתי את הסל בלוחות בלזה במבחר גדלים מ 1 מ"מ ועד 12 מ"מ כולם ברוחב 10 ס"מ ואורך של 90 ס"מ
הוספתי קצת דיקט תעופתי של 1.5 ו 2 מ"מ
יש להם קורות של basswood אני מקווה שזה דומה לקורות אורן שיש לנו פה, קניתי כמה לוחות על מנת לעשות מהם קורות בהתאם לצורך.
עצרתי שהגעתי לשווי סחורה של 73$ , דמי המשלוח המשוערים יצאו 43$.. סה"כ 116 דולר שהם כ-430 ש"ח.
עברתי על המחירים בארץ ויצא לי ששווי החבילה במחירי הארץ הוא כ 700-800 ש"ח תלוי בשווי של ה-basswood (אני לא בטוח שזה כמו ה קורות אורן)..
ביצעתי את ההזמנה..... עכשיו הבעיה שהם רושמים שמחיר המשלוח הינו משוער ... אני מקווה שהם לא יחזרו אלי תוך כמה ימים ויבקשו 200 דולר מישלוח....
אני אעדכן שתגיע החבילה - אולי אפילו אקפוץ איתה לעודד שיבחן את איכות הבלזה על מנת שנדע האם מצאתי מקור איכותי או סתם מקור זול....

הבעיה שצריך לרכוש כמות על מנת שזה יהיה שווה, בכמות קטנה של בלזה עלות המשלוח הרבה יותר משמעותית

"Mr Nice Guy"
03-02-2013, 08:47:54
אם עלית על סטארטאפ אפשר להתאגד ולהזמין כמויות , מחכים לעדכונים :)

mochiler
03-02-2013, 09:19:10
באדיבות google translate ו wikipedia:
basswood = טיליה.

טיליה
מיני הטיליה הם עצים נשירים אדירים המגיעים בממוצע לגובה של 20-40 מטר וקוטר גזעם עד ל-3 מטר ויותר. צבע הגזע חום אדמדם, כשקליפת העץ אפורה ומחורצת. הקף כותרת הענפים והעצים עשוי להגיע ל-120 מטר ויותר.
עצי הטיליה חיים מאות שנים וידועים גם מקרים של עצים מהמין Tilia platyphyllos שגילם מעל 1,000 שנה.
שימושים
עצה – העצה של הטיליה קלה וחזקה, צבעה בהיר וקל לעבדה לתעשיית הרהיטים. בצפון אמריקה מכונה העצה של הטיליה "basswood".

אננס
03-02-2013, 09:56:22
באדיבות google translate ו wikipedia:
basswood = טיליה.

טיליה
מיני הטיליה הם עצים נשירים אדירים המגיעים בממוצע לגובה של 20-40 מטר וקוטר גזעם עד ל-3 מטר ויותר. צבע הגזע חום אדמדם, כשקליפת העץ אפורה ומחורצת. הקף כותרת הענפים והעצים עשוי להגיע ל-120 מטר ויותר.
עצי הטיליה חיים מאות שנים וידועים גם מקרים של עצים מהמין Tilia platyphyllos שגילם מעל 1,000 שנה.
שימושים
עצה – העצה של הטיליה קלה וחזקה, צבעה בהיר וקל לעבדה לתעשיית הרהיטים. בצפון אמריקה מכונה העצה של הטיליה "basswood".

זה ברור שה basswood מיועד לטיסנים - כל אתר שמוכר בלזה מוכר גם דיקט תעופתי וbasswood
הbasswood כבד יותר מבלזה אבל גם חזק יותר מבלזה... כל השאלה איך הוא בהשוואה לאורן.
כנראה כל הקיטים שרוכשים מחו"ל מכילים basswood ולא אורן (אורן זאת המצאה ישראלית לדעתי).

יש עוד הבדל - בארץ מוכרים רק קורות אורן - לא ראיתי לוחות אורן - באתר שרכשתי יש גם לוחות של basswood
רכשתי מספר לוחות בעוביים שונים ונראה אם ניתן להוציא מהם קורות שיהיו חזקות מספיק לבניית הכנפיים.

http://howtomakercairplanes.com/rcblog/rc-airplane-qa/using-basswood-to-build-your-entire-rc-airplane
Basswood, is a denser fiber wood and stronger than balsa. It is primarily used for doublers, reinforcing blocks and sometimes for ribs in wings that require more strength

umbo
03-02-2013, 10:54:53
האורן שנהוג להשתמש לטיסנים הוא אורן פיני. הוא מתאפיין בסיבים דקים וישרים. ממש לא דומה לעץ אורן שמוכרים לתעשית הריהוט.
לוחות דיקט תעופתי זה נחמד וטוב ובעיקר יקר. אבל נראה לי שבטיסנים חשמליים ובעיקר בכאילו יחסית קטנים, אפשר בהחלט להשתמש בדיקט רגיל ואפילו להסתפק בשאריות שניתן לקבל בהרבה נגריות. זה בהחלט מספיק בשביל תושבות מנוע חשמלי וחיזוקי דיהדראל.

אננס
03-02-2013, 14:05:36
שם מכירים אותי ונותנים לי לחטט בכל ערימות הבלזה ונותנים לי הנחה עקב חברותי בקלוב התעופה.

דווקא דבריך מעודדים אותי שאכן עדיף לרכוש לוחות בלזה מהאינטרנט, בעיקר למתחילים בתחום שלא בדיוק יודעים מה ואיך לבחור.
בפעמיים שרכשתי בלזה אומנם הסתכלתי על הלוחות וניסיתי לבחור לוחות במשקלים דומים ועם צורת סיבים דומה, אבל אני לא יכול להגיד שיצאתי בהרגשה שבחרתי אותם אחד אחד.
ואתה לא הראשון שטוען שהוא עובר על כל הלוחות ובוחר את הטופ שבטופ... כך שיוצא שאנחנו מגיעים לחנות כל שנותר לנו הוא הלוחות שאתם פסלתם והחלטתם לא לרכוש..

אז אם יש באפשרותי לרכוש כמות מסחרית בחצי מחיר מהמחיר בחנויות ... ולדעתי בחנויות ה-online הלוחות לא עברו מיון של לקוחות אחרים ואני מקבל אותם בצורה אקראית מהערימה ובצורה הוגנות כמו שאר הלקוחות...
אז יהיו לי בבית לוחות שונים עם פרמטרים שונים ואוכל לבחור את המתאימים לי לכל טיסן..

מה שמדהים הוא שיש שירשור ב rcgroups שהתחיל לפני חודשיים והוא מאוד דומה לשירשור פה..
גם הם טוענים שהמחירים olline הם חצי מהמחיר בחנויות התחביבים הקרובות לבית (מה שאומר שמחירי הבלזה בארץ זהים למחירים בחנויות בארה"ב) , חלקם טוענים שהחנות הקרובה ביותר היא 60 מייל (100 ק"מ ממקום מגוריהם)
גם שם יש כאלה שמעדיפים לבחור את הלוחות בחנות, ויש את אלו שרוכשים אחת לשנה כמות שמספיקה להם לכל הפרוייקטים במהלך השנה.
תהנו ...
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1782452

pomerus
03-02-2013, 14:29:11
אננס, תודה על היוזמה ולקיחת הסיכון גם בשמנו. מחכה לשמוע איך הלוחות יגיעו (והאם מחיר המשלוח ימריא פתאום), ומה יהיה פסק הדין של בורר הבלזה המוסמך.

mixerfix
04-02-2013, 20:30:51
היות ועוד לא התחלתי לבנות את הנשר מחד והיות ואני כן הולך מאידח והיות איני אוהב לשלם מחיר גבוהה על מוצרים גרועים יותר -

83863

אננס
04-02-2013, 21:44:20
היות ועוד לא התחלתי לבנות את הנשר מחד והיות ואני כן הולך מאידח והיות איני אוהב לשלם מחיר גבוהה על מוצרים גרועים יותר -

83863

לא הבנתי ....
אז ניסיתי להבין למה התכוונת... נכנסתי לאתר שלהם... הכל יפה ובעוני אבל... אין להם חנות online הם מפנים אותך לחפש סוחר מקומי שלהם...
וראה איזה פלא... יש 3 כאלה בישראל.... כנראה זה מקור הבלזה הישראלית ואלו 3 היבואנים של ישראל....

83868

אננס
08-02-2013, 16:55:13
עידכון.... לא משהו אבל אני עדיין אופטימי

ההזמנה בוצעה ביום שבת, רק בלילה שבין שני לשלישי ההזמנה עברה לסטאטוס In Progress אתמול בצהריים שלחתי להם מייל לשאול מה המצב... והם יש בעיה כלשהי בהזמנה.
למרות הבדלי השעות קיבלתי תשובה ב 16:30 שההזמנה בטיפול ואין בעיה בהזמנה פשוט הם מאוד עמוסים וזה לוקח זמן.

מייל התשובה הגיעה מכתובת מייל של האתר הזה ak-models.com, מסתבר שזאת אותה חברה שמוכרת קיטים של טיסני בלזה (מחירים ממש טובים) גם קיט נגריה וגם ARF.
יש שם אפילו את הטיסן מהשירשור הנ"ל http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?59311-הסבה-של-טיסן-f15-עם-הנעה-קידמית
שהוא בעצם SU-27 ולא F15 ..

בנוסף יש להם סירטון יפה שמראה את כל כמויות הבלזה שיש להם, אכן מדובר במחסן גדול ואם הם עמוסים אז הם ממש מוכרים הרבה..
אז אני לא מודאג מבחינת החנות (יש שירשורים ב rcgroups עם שם החנות עוד משנת 2001, אבל אני כן מודאג מזה שהם לא סופרים את הלקוחות הקטנים מישראל.. ושבוע להכין הזמנה זה סבבה מבחינתם.
העיקר שהחבילה תצא מהם ותגיע בשלום.

http://www.youtube.com/watch?v=BSxOrm19cI0&feature=player_embedded

אננס
12-02-2013, 21:33:55
החדשות הטובות הן שהחבילה נשלחה היום לארץ ב- Priority Mail International USPS
מקווה שזה לא EMS או משהו כזה...

החדשות הפחות טובות שהם ביקשו עוד 50 ש"ח עבור המשלוח, כמובן שהוספתי ומשהו כמו חצי שעה אחרי ששלחתי את הכסף בפייפל הגיע אלי מספר המעקב ישירות מ USPS.
מה שמפתיע זה שהם עידכנו את האתר, עכשיו אם אני בונה חבילה זהה לחבילה שהזמנתי יוצא 8$ יותר ממה שששלמתי אחרי ה50 ש"ח שהוספתי.

זה עדיין יותר זול מאשר בארץ. אבל לא משמעותי יותר. בטוח לא למי שצריך בלזה ב 150 ש"ח.. אבל נחכה לראות מה איכות הבלזה אולי האיכות יותר טובה מהבלזה בארץ ואז זה כן שווה להזמין.

למרות שהזמנתי דיקט תעופתי בחבילה פה אין חיסכון בכלל... עכשיו אני רואה שאם אני מוריד את הדיקט מהחבילה יורד בדיוק (אם לא קצת יותר) ממחיר הדיקט בארץ...
יש להם דיקט קל - שכנראה זה מקביל לדיקט צפצפה... למרות שמחירו זול יותר מדיקט תעופתי לא כי כלל להזמינו.. הוא יוצא ממש יקר יותר מדיקט צפצפה בארץ

בקיצור רק בלזה ואולי basswood נראה שיגיע...

אננס
20-02-2013, 21:31:49
לפחות המשלוח מהיר - הם שלחו ב 12/2 , לפי USPS יצא מארה"ב ב 14/2 והיום הופיעה ההודעה הבאה בדואר ישראל,

הפריט התקבל מארה"ב ב 20/02/2013 ומועבר ליחידת הדואר הקרובה לנמען לשם מסירתו לנמען

השאלה האם אספיק לקבל את החבילה לפני פורים או שזה יתעכב עד יום שלישי...

עריכה:
עד כה (10:30 יום חמישי) לא התעדכן הסטאטוס ולכן מניסיון קודם עם דואר ישראל המשמעות שזה נדחה לשבוע הבא....

אננס
24-02-2013, 09:50:29
החבילה הגיעה.... והכוונה לא למשחק אלה לחבילה של הבלזה שהוזמנה לפני 22 יום בדיוק...

גודל החבילה - 92 ס"מ על 16 ס"מ על 16 ס"מ . משקלה 3.1 ק"ג והיא מכילה הרבה בלזה...
סה"כ החבילה עלתה 480 ש"ח והיא מכילה בלזה, דיקט תעופתי ולוחות basswode שלפי מחירי הארץ היו עולים לי 700-800ש"ח
מבחינת עלות המשלוח הם הוגנים, נכנסתי לאתר usps הזנתי את פרטי החבילה לפי מדידות ושקילה שלה פה והעלות זהה לחלוטין למה שחוייבתי.

לוחות הbasswode הינם עץ קשה וחזק אך עדיין קל יחסית, נראה איך ניתן להוציא מהם קורות לכנפיים...
בסה"כ אני ממליץ, ולדעתי גם בחבילות קטנות יותר ניתן להשיג מחיר אטרקטיבי... אני פשוט אוהב לנצל את הפטור ממיסים כמעט עד הדולר ולכן הוספתי עד 73 דולר...

8479484795847968479784798847998480084801

wind556
24-02-2013, 09:59:11
תתחדש
נראה טוב העסק הזה...

umbo
24-02-2013, 14:33:17
יופי.
בהחלט נראה טוב.
האם אתה יכול להעלות צילומים מקרוב של ה-basswode ?

mochiler
24-02-2013, 15:00:36
באמת נראה מבטיח ובהמשך למסורת שכבר התחלת, מצפה בקוצר רוח לראות את הבנייה הבאה שלך בפורום!

אננס
27-02-2013, 19:55:19
יופי.
בהחלט נראה טוב.
האם אתה יכול להעלות צילומים מקרוב של ה-basswode ?

אופס... רק עכשיו אני רואה את הבקשה שלך... כנראה ראיתי את ההודעה לפני העריכה ולא בדקתי שוב...

בכל מקרה הזמנתי 3 לוחות basswood כולם ברוחב 10 ס"מ, 2 עובי 6 מ"מ ואחד עובי 5 מ"מ , אחד מה 6 באורך של 92 ס"מ והאחרים באורך 60 ס"מ.
היום השתמשתי בסכין הפורס מHK, תענוג ... את 2 הטיסנים הקודמים בניתי עם סרגל מתכת וסלקפל... וכל פעם שהייתי צריך קורה זאת היתה הרבה עבודה לחתוך .. עכשיו זה שניות...

הbasswood כבד פי 3 מבלזה - בערך חצי קילו לליטר לעומת 130 גרם לליטר הבלזה...
חזק מאוד ... לא עשיתי בדיקות מול אורן אבל לדעתי אין הבדל.
הורדתי 4 קורות של 5X5 .. באורך 60 ס"מ... לא מסובך לחתוך קורות עם סכין חדש בכלי הפורס של HK... והחומר נראה טוב וחזק מספיק.
בכל מקרה לכנפיים של המיג אני אפרוס מהלוח של ה-6 מ"מ ואולי אפילו זה יהיה 6X8 ... נראה ..

רצ"ב תמונות...
85059850608506185062850638506485065

אננס
27-05-2013, 12:38:40
לא תאמינו.. אבל הזמנתי עוד חבילת בלזה...

פשוט החבילה הקודמת הכילה הרבה לוחות בלזה דקים יחסית ומעט לוחות בלזה עבים.
ועם התקדמות הטיסנים נגמרו לי הלוחות העבים, ממש במקרה חבר רצה להזמין ושאל שאלות, חבילה מלאה היתה לו יותר מידי אז התחלקנו חצי חצי..

הפעם הזמנתי בעיקר לוחות עבים, אבל לא רק, ה- basswood שהתגלה כהצלחה מהחבילה הקודמת הוזמן בעובי של 1.6 מ"מ ו 3 מ"מ.
ה 1.6 מ"מ ישמש כחיזוקים או כקורות לכנפיים בדיוק כפי שעודד משתמש בפסים של קרבון לחיזוק.

הפעם שמתי לב (לא יודע אם זה היה המצב הפעם הקודמת או שפשוט היה מבצע הפעם) שהלוחות של ה 3 אינץ עולים כמעט חצי מחיר מהלוחות של ה 4 אינץ.
אז החלטתי שעדיף 2 לוחות של 3X36 מאשר לוח אחד של 4X36 ורוב הלוחות שהוזמנו היו מהגודל של 3X36 .

גם הפעם החבילה הגיעה למשקל של 3.3 ק"ג, עלות כולל משלוח יצא 480 ש"ח.

לחבילה לקח שבועיים וחצי להגיע מיום ההזמנה.
912879128891289

rotemshan
22-04-2014, 12:51:23
עכשיו נשאר לך לעשות רשיון ייבוא ולהתחיל לייבא בצורה קבועה

אננס
22-04-2014, 14:30:23
עכשיו נשאר לך לעשות רשיון ייבוא ולהתחיל לייבא בצורה קבועה

אתה צוחק!!! עכשיו הם הוסיפו חבילה של קורות בלזה בתפזורת (כלומר הם מעמיסים מה שבא להם) ב 17 דולר חבילה של 10 ס"מ על 10 ס"מ באורך 90 ס"מ..
עושה לי חשק להזמין אבל כדאי למלא חבילה של 75$ אחרת המשלוח לא משתלם..
אז אם אתה רוצה להזמין ביחד חבילה אז בכיף..

107139

tomerse
03-05-2014, 22:42:57
היי

רציתי לדעת האם כדאי לי לרכוש מהאתר שפרסמת גם כן ,כמות קטנה יחסית כיוון שאני חדש בתחום ועדיין לא ממש יודע עם איזה חומר מומלץ לעבוד עבור תפקידים שונים.
בגדול אני בונה בעיקר גוף של סירה גדולה עם הרבה מישורים לא ישרים.

אשמח ללמוד משהו בנושא.

תודה תומר.

אננס
03-05-2014, 23:17:33
זה האתר
http://www.balsawoodinc.com/
על מנת למנוע טעויות ...

עד היום הזמנתי מהם 3 חבילות , בכל חבילה היה חומר בשווי של 74.8$ (בערך) ותמיד המשלוח היה אותו סדר גודל 60 עד 80 דולר לחבילות של 3-6 ק"ג .
הבעיה זה לא הם אלה USPS .. אתה יכול לבדוק פה
http://postcalc.usps.com/
תנסה לבדוק מה מחיר המשלוח של חבילה במשקל ק"ג אחד במידות של 6X6X36 יוצא 42 דולר...
אחרי זה תוסיף עוד ק"ג זה עוד 10$
וכך הלאה ... 6 ק"ג בלזה יעלה משלוח 60+32 שזה בערך 92 $

בקיצור כמות קטנה כבר עדיף לרכוש בארץ ... אם אתה בונה סירה ואתה צריך הרבה בתפזורת
אז תלך על קופסאות התיפזורת שלהם.. כמו בשירשור הזה
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?67543-לכל-הבונים-מאפס-מה-דעתכם-על-ה-box-of-balsa-pieces

ותזמין לי חבילה של קורות בלזה אחת בתפזורת...

roydor
04-05-2014, 06:05:49
קשה לי להאמין שאתם מזמינים בלזה מבלי לבחור אותה על פי התכונות שלה:
צפיפות
איכות החיתוך
כיוון סיבים
סוג החיתוך (ישר או קוורטר גריין)
ניקיון הלוח
עיניים

אני רוכש בלזות אחרי מיון קפדני, רק לפני שבוע עברתי על יותר מ-500 לוחות עד שמצאתי את ה-6 שמתאימים לצרכים שלי (ראה תמונה מצורפת בצירוף בלזות קודמות ששמורות אצלי בארון)
לא רואה מצב שאני קונה בלזה בתפזורת מבלי לדעת מה יש בפנים.
לדוגמה, אני קונה לוחות בצפיפות של 70 עד 80 ק"ג למטר קו"ב עם סיבים ישרים ונקיים לזנבות של דיסקוסים, לוחות בחיתוך קוורטר גריין בצפיפות של 90 עד 100 ק"ג למטר קו"ב לכנפיים של גלשונים ולוחות 1.5 מ"מ קוורטר גריין בצפיפות 100 עד 120 לזנבות של גלשונים.

ניתן אגב להזמין גם בחו"ל בלזה איכותית יותר, ממוינת על פי סוגי חיתוך וצפיפויות (CONTEST GRADE) אבל המחיר עולה פי 10 לפחות.

eitan-ro
04-05-2014, 06:56:56
רועי, לרוב רובם של האנשים אין משמעות לדקויות של איכות הבלזה בגלל שהמבנה של טיסנים רבים מספיק חזק.
גם משקלים בד"כ לא כאלה חשובים לאנשים שמטיסים טיסנים ממונעים.
איתן

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2

rotemshan
04-05-2014, 07:47:46
רועי, לרוב רובם של האנשים אין משמעות לדקויות של איכות הבלזה בגלל שהמבנה של טיסנים רבים מספיק חזק.
איתן

מסכים.
רועי, חלק גדול מהאנשים לא יודע על מה אתה מדבר בכלל :rolleyes:

Sent from my SM-N900

אננס
04-05-2014, 08:54:38
ולגוף של סירה גדולה? האם צריך לבדוק לשקול ולמיין...

גם באתר שאני רוכש ממנו ניתן לבקש בלזה לפ צפיפות וזה לא פי 10....
אבל ברור שמי שרוצה לעבור על 500 לוחות ולבחור את ה 6 שלו חייב להגיע לחנות.

wind556
04-05-2014, 09:55:52
איתן

אלו לא דקויות, אלו נתונים משמעותיים ביותר עבור כל טיסן, גם עבור טיסן מתחילים
ההבדל בתוצאה יכול להיות מאד משמעותי במושגי חוזק ומשקל
הבעייה היא שאתה צודק, לרוב אין בכלל מושג אפילו מה צריך וגם בהינתן ההזדמנות לבחור לא היו יודעים מה לבחור
אני עבור כל טיסן מבלה שעות בחנות עם משקל ועובר על כל הלוחות בחנות, ואם אין את האיכות הנדרשת, אני מחכה למשלוח חדש או פונה למקורות אחרים.
אגב, דבר נוסף שתורם המון לחוזק ללא תוספת מיליגרם אחד לטיסן זו בנייה מדוייקת ושימוש בדבקים נכונים. חיבור מושלם חזק פי כמה מחיבור שבו הדבק ממלא מרווחיםוהבנת דרך ההדבקה גם היא משפיעה על החוזק, כמו למשל הדבקת גדע שבאופן רגיל זו הדבקה חלשה מאד אבל בטיפול נכון נוצר חוזק מספק

roydor
04-05-2014, 12:29:10
אלו לא דקויות, מי שבונה טיסן מנוע גם צריך בלזות במשקלים טובים, קוורטר גריין להגאים וסיבים ישרים לקורות.
הרבה לוחות יוצאים עם סיבים באלכסון לחיתוך ולכן חלשים יותר, יש לוחות מעוותים בכל מיני כיוונים ועיניים בעץ.
אין תחליף לבחירת חומר איכותי על פני לוחות שהייעוד שלהם צריך להיות לג בעומר...

Liav
04-05-2014, 13:22:13
עודד ורועי - ברמה התחרותית, ו\או כדי לקבל את מיטב הביצועים + יחס חוזק/משקל אופטימלי - אתם צודקים.

כשבניתי את ההגה הכיוון של האקסנט, עברתי על כל הבלזות במועדון עד שמצאתי פלטה מספיק קלה, ועם כיוון סיבים תואם.
וגם כשבניתי טיסנים אחרים (מכל סוג) - תמיד הקפדתי לבחור את הבלזה הכי מתאימה לכל חלק וחלק.

ובכל זאת, למטיס החובב - זה הרבה פחות משנה.
יהיה קצת כבד יותר? לא נורא.
יהיה קצת חלש יותר? נוסיף בד/חוט/טסה/מוט קרבון/שיפוד לחיזוק.

לא כולם (אם כבר, הרוב) לא פנאטים כמונו להביא את הטיסן למקסימום הפוטנציאל בכל דרך אפשרית.
הרוב רוצים להנות וזה מספיק.

אננס
04-05-2014, 13:32:03
הכי מעניין אותי האם כל טיסני הבלזה שמגיעים מוכנים (גם מהחברות היקרות) עברו את המיונים שאתם מדברים עליהם?

מה שיפה בתחביב זה שכל אחד משקיע כמה שהוא יכול/רוצה....מיון קפדני של לוחות הבלזה איננו ערובה לבנית טיסן איכותי ועמיד לאורך זמן.
היו לי כמה פרוייקטים של שאריות, והטיסנים יצאו חזקים קלים וטסים טוב עד היום.
הכל תלוי בתיכנון ובהנדסה.

ושאלו פה לגבי בלזה לבניית סירה....

Liav
04-05-2014, 14:05:19
אודי,
אתה חצי צודק.
במידה ותשתמש בבלזות קשות וכבדות, תקבל טיסן כבד כמובן, אך גם חזק ועמיד הרבה יותר, בהשוואה לטיסן שנבנה עם בלזות קלות יותר.
לפעמים משקל קל מדי גם אינו רצוי, ולכן גם במקרה זה חיפוש בלזה קלה יותר לא תועיל, בהכרח.
יחד עם זאת, אני סבור שאם היית בורר בלזות בבניית טיסני השאריות (שהיו כבר לא ממש שאריות), היית מקבל טיסנים עם תכונות טיסה טובות יותר.
תחשוב על זה - האם ניסית להביא את טיסני השאריות למשקל ספציפי? או מה שיצא, יצא?
זה חלק מהעניין.
העובדה שהם טסו ונהנית מהם, לא אומר שזה הכי טוב שאפשר - וזה הכיוון של עודד ורועי.

בדיסקוס למשל, בניתי הגה כיוון ששוקל כמעט 10 גרם - זה נחשב כבד. בד"כ הגה גובה וכיוון ביחד שוקלים 10 גרם.
כיוונתי למשקל נמוך יותר, אך לא היתה לי בלזה מספיק קלה, ובנוסף בניתי בטכניקה חדשה בפעם הראשונה ולכן יצא כבד ממה שציפית.

רועי למשל בנה פעם אחת טיסן דיסקוס קל מדי. קל כ"כ שנאלץ להוסיף עופרת באופן קבוע כדי שהטיסן יטוס באופן אופטימלי.
אם אני לא טועה, רועי כיוון למשקל הזה.
יתכן ואם היה משתמש בחומרים כבדים וחזקים יותר, היה מגיע לאותו המשקל (עם העופרת), אך מקבל טיסן מעט חזק יותר.
אז גם המומחים טועים לפעמים.

בכל אופן - התאמה אישית של הבלזות לחלקים (כשיודעים מה עושים) תטיב עם הטיסן, מאשר בחירה שרירותית.

לגבי סירות - אין לי מושג..

wind556
04-05-2014, 15:03:23
אין שום בעייה לבנות סירות מבלזה
בניתי לא מעט סירות מבלזה, ובהצלחה רבה
יש לי אפילו אחת על לוח השרטוט, מחכה ליומה.

קבל סקיצה ראשונה (לא יהיה המשך בזמן הקרוב, יש פרוייקטים יותר חשובים)