PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה דימיונית קצת לפרויקט ביטחוני.

henf
02-02-2013, 12:13:56
שלום.
דבר ראשון אני חדש בעולם הרחפנים ורציתי להגיד שיש לכם פורום נהדר !

עכשיו לשאלה הקצת דימיונית שלי.
אני עובד בחברה שמספקת פיתרונות מיגון לשטחי ענק בעולם ומפתחת ציוד הגנתי יחודי. בפרוייקט שלי אני ממגן שטח חקלאי ענקי של 67Km באזור מקסיקו, המיגון נעשה בשיטה הבאה: על גבי תשתית אופטית שמקיפה את השדה מחוברים סוגים שונים של סנסורים חכמים אשר "מדברים" עם המערכת שלנו בחדר הבקרה וכאשר נוצרת מטרה היא יודעת לשלוח כוח הבטחה לנקודת החדירה (לפי נקודת GPS).
עד היום הפרוייקט נחשב כהצלחה גדולה, אבל לאחרונה התבקשתי להכניס עוד סנסור שיהפוך את הפרוייקט הזה למתקדם במיוחד ועד כאן ההקדמה.

כפי שכתבתי בשורה הראשונה אני חדש בעולם הרחפנים, מה שזרק אותי בהתלהבות ישר לכיוון , ורציתי לשאול את דעתכם המקצועית האם הדבר אפשרי ביכלל.

דבר ראשון תחשבו מחוץ לקופסא... תחשבו בגדול.... טכנולוגית.... כאשר כסף זו ממש לא הבעיה...ולרשותכם עומדים אנשי אלקטרוניקה מפתחי תוכנה אנשי תקשורת נתונים וכו....

אז נתחיל, מה יש לי בשדה שלי?

1. 7 מגדלים שמקיפים את האזור במרחקים של 7-11Km אחד מהשני. כל מגדל בגובה של 54m
2. בראש כל מגדל יש לי רדאר מסתובב 360 מעלות ותופס כל דבר שזז ברדיוס של 10Km מהמגדל
3. בכל 1km לפחות מוצב SWITCH של CISCO שמתחבר לתשתית האופטית (70 יחידות)
4. מערכת חכמה שמנהלת את הכל יחד

הרעיון הוא כזה.
לבנות רחפן מבצעי מצוייד מצלמה.הרחפן יהיה ממוקם למרגלות כל מגדל בתוך "סוג של מלונה מיוחדת בשבילו" (7 מגדלים, 7 רחפנים).
כאשר המערכת מקבלת מהרדאר נתונים על מישהו לא רצויי שמתקרב לאזור היא שולחת את הרחפן לנקודת הGPS החשודה כאשר הרדאר מנהל את מסלול הטיסה, כשהרחפן מגיע ליעד עוברת תמונה בשידור חיי למרכז הבקרה וכשהרחפן יסיים את תפקידו הוא יודע לחזור חזרה "למלונה שלו" אוטומטית
וזה ככה בקצרה .

הבעיות :
1. דבר ראשון הרחפן אמור להיות מבצעי
2. מוגבל זמן טיסה סוללה - חשבתי לבחור סוללה די גדולה ומבצעית לטיסה של לפחות 10Km אבל אז הרפן אמור להיות הרבה יותר גדול ,הטעינה אמורה להיות אוטומטית ב"מלונה" כמו ה IRobot :)
3. מרחקי השידור קליטה - בעיה גדולה, חשבתי להתקין את המשדרים בכל ראש מגדל (55m) ובנוסף להוסיף רכיבי RF של CISCO לכל SHITCH (בכל 1Km) וכך (איכשהו) לבנות רשת תקשורת על כל השדה משהו שמזכיר את רשת הסלולר שלנו

מה דעתכם? במידה וזה אפשרי טכנולוגית אני כבר מחר מתחיל לעבוד על אישור לניסוי

ZvikaF
02-02-2013, 12:25:10
זה אפשרי, אבל תחשוב עוד קצת מחוץ לקופסה...
שים בלון הליום רתום לכננת בראש כל מגדל, מצלמת יום/לילה מיוצבת ונשלטת רתומה לתחתית הבלון...
יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם.. בהמשך אתן לך כתובת לרויילטיס :cool:

igalr
02-02-2013, 13:03:56
אתה צריך משהו בסגנון SKYNET

henf
02-02-2013, 13:13:10
תודה,

מי אמר שאין לי אותם? :)
הבעיה שיש הרבה אזורים מתים שאי אפשר לראות .

henf
02-02-2013, 13:14:01
מה זה SKYNET?

master_bebe
02-02-2013, 14:34:35
רחפו שחוזר עצמאית למלונה שלו ונטען בצורה אוטומטית נשמע כמו רעיון מסובך מאוד.... כמו כן מדובר בטווחים גדולים יחסית.

igalr
02-02-2013, 14:46:02
כדי לפתור את בעיית הטעינה אפשר להתקין שבשבת מתחת לזרם האוויר הנוצר ע"י המנועים וגנרטור קטן יטען את הסוללה כדי להגדיל טווח , בנוסף אפשר לשים על החופה תאים סולריים וכך כשהרחפן יחזור לבסיסו הוא יוכל להטען טעינה נוספת .

bimbambom
02-02-2013, 14:59:26
לדעתי רחפן יהיה מוגבל מאוד בסיטואציה הזו.
אם אתה מוכן לוותר על האפשרות שהוא יחזור להטענה לבד אפשר ללכת על טיסן רגיל שיוכל להמריא אוטונומית ולנחות בעזרת הכוח אבטחה שנשלח למקום או למנחת בקרבה למרכז בקרה.
תוכל לסחוב יותר ציוד, מצלמה רגילה, מצלמת IR ולשדר את הוידאו חזרה למגדלים.
הזמן שהיה, מהירות וטווח יהיו משמעותית גבוהים יותר, אתה יכול להגיע לשהיה של שעה-שעתיים ולמהירות של 100 קמ"ש.
במידה והנחיתה האוטומטית חשובה אפשר ללכת על מסוק סטנדרטי מונע דלק, תוכל להגיע לזמן שהייה/טווח גבוהים יותר מאשר רחפן חשמלי.

henf
02-02-2013, 15:01:37
גיא אתה צודק ב-100% זה באמת רעיון מסובך וקשה מאוד לביצוע.
נדרשת פה חשיבה עמוקה להבין אם ביכלל שווה להתחיל בזה, בגדול 2 מוצרים שנמצאים היום בשוק גורמים לי להאמין בזה.
הIROBOT שיודע לחזור לבד לעמדת הטעינה שלו כשהוא מסיים את העבודה והטלפון החדש של נוקיה שמספיק שהוא שוכב על הבסיס שלו מתבצעת טעינה, כך גם כאן... הטעינה תתבצע מרגלי הרחפן כשהוא עומד על עמדת טעינה, לגבי החזרה למלונה שלו... זה כבר תפקיד הרדאר והטראקר שיודעים את המסלול החזרה המדוייק
ואיכשהו אמורים להחזיר אותו הביתה בשלום.

Guyazulay@
02-02-2013, 15:06:33
כיום יש חברות עם טכנולוגיות מתקדמות שהרחפנים יכולים לשהות שעתיים באוויר .
טווחים זה כבר תקשורת, יש בשוק לא מעט אלטרנטיבות.

ZvikaF
02-02-2013, 15:46:13
רחפן זה כלי עם נצילות אנרגיה נמוכה, לטווח כזה אני מניח שפתרונות עם כנף קבועה יהיו קלים יותר למימוש.
שיגור והנחתה אוטומטים קיימים היום בהרבה מערכות, מימוש של אוטומציה לטעינה חוזרת גם לא נראה לי מסובך...
מהו זמן התגובה הנדרש ? זמן מעל מטרה ? זמן בין ארועים חוזרים ? הגילוי צריך להיות שקט ?

henf
02-02-2013, 21:56:41
לא לכל מטרה המערכת תקפיץ רחפן. רק למטרות שמסומנות "כמטרה מאוד חמה"
למטרות אחרות יש לנו כל מיני רדארים ומצלמות ארוכות טווח.
זמן תגובה... 2-6 דקות (כאשר גיזרת האחריות של כל רחפן היא פחות או יותר רדיוס של 5Km~)
כשהרחפן מגיע למטרה השליטה עוברת למאבטח בחדר הבקרה שיכול לשלוט על המצלמה או לשלוח אותו חזרה למלונה אוטומטית, במידה ומדובר באירוע אמיתי משגרים מאבטחים .
והגילוי לא צריך להיות שקט, להפך.

איפה אפשר למצא רחפנים עם נצילות אנרגיה נמוכה שיאפשרו לי הטסה של שעתיים? ואיך אפשר לפתור את בעיית הטווחים?

flatspin
02-02-2013, 22:29:11
נצילות אנרגיה נמוכה פירושה בזבוז רב של אנרגיה.
מה שאתה מחפש זו מערכת בעלת נצילות אנרגיה גבוהה.

Edi.il
02-02-2013, 22:43:02
83780
לא לכל מטרה המערכת תקפיץ רחפן. רק למטרות שמסומנות "כמטרה מאוד חמה"
למטרות אחרות יש לנו כל מיני רדארים ומצלמות ארוכות טווח.
זמן תגובה... 2-6 דקות (כאשר גיזרת האחריות של כל רחפן היא פחות או יותר רדיוס של 5Km~)
כשהרחפן מגיע למטרה השליטה עוברת למאבטח בחדר הבקרה שיכול לשלוט על המצלמה או לשלוח אותו חזרה למלונה אוטומטית, במידה ומדובר באירוע אמיתי משגרים מאבטחים .
והגילוי לא צריך להיות שקט, להפך.

איפה אפשר למצא רחפנים עם נצילות אנרגיה נמוכה שיאפשרו לי הטסה של שעתיים? ואיך אפשר לפתור את בעיית הטווחים?

ofek-raan
03-02-2013, 11:28:36
צור איתי קשר עסקתי בתחום הזה
הרבה נסיון ויישומים בתחום.
0529255760

ZvikaF
03-02-2013, 19:03:32
הנצילות הנמוכה נובעת מצורת ההנעה ויצירת הדחף/עילוי... מסוק קואקסיאלי יהיה יותר נציל :cool:

זמן תגובה של 2 דקות ל 5 ק"מ, בהנחה של זמן המראה כחצי דקה (זריז) יש לך דקה וחצי לגמוע 5 ק"מ .. מהירות של 200 קמ"ש ... בהחלט לא קווד

igalr
03-02-2013, 19:19:32
צביקה
זה בכלל לא בעיה
אפשר את הקוואד לארוז בPOD שישוגר לאיזור באמצעי רקטי או ארטילרי
מעל האזור בו מצוי החשוד ע"י טריאנגולציה של הרדארים ההיקפיים אפשר יהיה לפתוח את הPOD ולבצע DEPLOY של הקוואד מתוך הPOD
בתום הארוע , הקוואד יחזור לעמדת הבסיס בדומה ל IROBOT ינחת לתוך ה IPOD הפנוי שבתוכו יטען וישאר מוגן ממזג אוויר.

igalr
03-02-2013, 19:25:17
יכול להיות שתיהיה בעיה עם ה IPOD כי אפל יכולה להכשיל את המיזם .
במקרה כזה הקוואד נחת על ה IPAD ......

danmor2
03-02-2013, 23:07:52
ואני חושב מחוץ לקופסה

אם אתה צריך לשמור על אזור מאוד רגיש מבחינה ביטחונית חומות מיגדלים אנשי אבטחה ואן לך מגבלת תקציב אז לא מגדלים שם עגבניות
אם זה מתקן בטחוני ממשלתי אז אתה מחפש במקום הלא נכון
ואם זה נגיד מקסיקו וזה פרטי אז כניראה שמגדלים שם קוק וכאלה מרעין בישין גם אז אתה כניראה מחפש במקום הלא נכון
במידה ואתה לא משתייך לאחת הקבוצות האלה אז אתה כניראה בן 16 עם דימיון פרוע
ואם אני טועה אז יש פתרונות לכול הבעיות אך זה בטוח לא בפורום הזה

איציק רונן
03-02-2013, 23:56:05
ואני חושב מחוץ לקופסה

אם אתה צריך לשמור על אזור מאוד רגיש מבחינה ביטחונית חומות מיגדלים אנשי אבטחה ואן לך מגבלת תקציב אז לא מגדלים שם עגבניות
אם זה מתקן בטחוני ממשלתי אז אתה מחפש במקום הלא נכון
ואם זה נגיד מקסיקו וזה פרטי אז כניראה שמגדלים שם קוק וכאלה מרעין בישין גם אז אתה כניראה מחפש במקום הלא נכון
במידה ואתה לא משתייך לאחת הקבוצות האלה אז אתה כניראה בן 16 עם דימיון פרוע
ואם אני טועה אז יש פתרונות לכול הבעיות אך זה בטוח לא בפורום הזה

הרגת אותי! לכל אורך השרשור אני חושב שאני כותב לו שנראה לי לפי הציוד שהיום הולך ממש טוב עגבניות!

גיא, אשמח לראות קישור לרחפן שטס שעתיים!

Friman
04-02-2013, 05:44:02
או שמעשירים שם אורניום בשביל האירנים.. ;)
בכל מקרה הסוגייה הטכנולוגית מעניינת

danmor2
04-02-2013, 10:30:39
זה נכון הסוגייה הטכנית מאוד מעניינת
אך אנו לרוב הנמצאים בפורום זה משויכים לצד התחביבי בעניין ולא לצד המיקצועי
אני מצרף קישור של כתבה שעסקה בנושא כדי שהבחור יבין שיש מקומות אחרים לבעיות שלו אנו פשוט נהנים מהתחביב

http://www.youtube.com/watch?v=kwkxx84wXNo
וכפי שאני חושב הוא ילד ולא מקצוען אחרת הוא היה מגיע למקצועניים כמו הכתב שם רחפן עולה 60000$
ואולי זה יקר מדי כדי לשמור על "עגבניות " נגיד