PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה ציר מנוע

shyv88
10-02-2013, 15:22:23
היי שלום
רציתי לדעת אם אפשר להטיס עם ציר מנוע טיפה טיפה עקום בקושי נראה לעין בסלד נמוך ובסלד גבוה לא נראה בכלל.

wind556
10-02-2013, 15:31:49
זה מתכון לנזק

adibenbasat
10-02-2013, 17:11:00
אם מדובר במנוע בסדר גודל של ביקסלר או דומיו, אז אפשרי, כמובן לא מומלץ, חוץ מרעש וויברציות יש גם יותר צריכה באנרגיה ועוד כול מיני הפתעות קטנות פוטנציאליות..:rolleyes:

ZvikaF
10-02-2013, 17:26:18
בד"כ לא, חבר פרופלור ותרגיש את רמת הרעידות בכח מלא

אננס
10-02-2013, 17:32:59
מנסיון אם מחברים את הפרופלור עם פרופ' סייבר וגומייה אז אין רעידות גם אם הציר קצת עקום.

חיבור עם מתאם פרופ' קשיח הרעידות יגרמו לפיירוול להתפרק לאחר זמן מה (קרה לי)

neo 2
10-02-2013, 17:34:31
עשיתי טיסת מבחן לסבאח החדש שבניתי, הכל היה מושלם בטיסן ובבנייה חוץ מהציר מנוע שהיה קצת עקום(ציר של המתאם פרופ)
החלטתי שאין מצב שאני ממשיך להטיס ככה...מתכון לאסון בעתיד.

כבר שבועיים הסבאח בצד מחכה למשלוח של המתאם פרופ, אין מה לעשות...נעזרים בסבלנות :)

shyv88
10-02-2013, 17:52:50
היי תודה על התשובות
הטיסן הוא פאן קאב ובשבועיים האחרונים החלפתי כבר 3 מנועים בגלל ציר עקום כל נשיקה הכי קטנה עם הקרקע ציר מתעקם, קוטר הציר הוא 3.17ממ
אולי כדאי לי לקנות מנוע עם ציר 4 או 5ממ?

neo 2
10-02-2013, 18:25:47
אתה סגור על זה שהבעיה היא במנועים או בצירים ולא בנחיתות?

umbo
10-02-2013, 18:38:52
היי תודה על התשובות
הטיסן הוא פאן קאב ובשבועיים האחרונים החלפתי כבר 3 מנועים בגלל ציר עקום כל נשיקה הכי קטנה עם הקרקע ציר מתעקם, קוטר הציר הוא 3.17ממ
אולי כדאי לי לקנות מנוע עם ציר 4 או 5ממ?

אם בשבועיים החלפת שלושה מנועים, אולי תסיק את המסקנות מה באמת לא בסדר ותיקח מישהו שילמד אותך לנחות\להטיס !
יש רבים וטובים שמטיסים את הטיסן הזה והוא נשאר שלם, איך לעזאזל הם מצליחים להסתדר עם כאילו מסלולים עקומים שמפוזרים בארץ......... :confused:

אננס
10-02-2013, 18:41:59
כן מוכר לי הקטע הזה...
גם אצלי יש בעיה של הפרופ' שנשברים לפעמים וגם צירים 3.17 שמתעקמים.

פרופ' זה בערך דולר ואם גם הציר התעקם זה עוד דולר... מקווה שלא זרקת את המנועים עם הצירים העקומים..

http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=190&productname=

Flying_student
10-02-2013, 18:43:00
אתה סגור על זה שהבעיה היא במנועים או בצירים ולא בנחיתות?

+1

תתאמן על נחיתות... קשה לעקם צירים מסתם נגיעות קלות. אולי מה שאתה מגדיר כנשיקה היא בעצם death kiss לשאפט שלך. ואל תתרגש מהתגובה, קח את זה כביקורת בונה ותשתפר. כולם פה היו מתחילים פעם וחוו דברים כאלו או אחרים.

shyv88
10-02-2013, 18:52:35
אם בשבועיים החלפת שלושה מנועים, אולי תסיק את המסקנות מה באמת לא בסדר ותיקח מישהו שילמד אותך לנחות\להטיס !
יש רבים וטובים שמטיסים את הטיסן הזה והוא נשאר שלם, איך לעזאזל הם מצליחים להסתדר עם כאילו מסלולים עקומים שמפוזרים בארץ......... :confused:

להטיס אני יודע עשיתי כמה שיעורים עם מדריך הבעיה היא עם הנחיתות שיש רוח. שאין רוח אני מנחית סבבה אבל שיש רוח בנונית הנחיתה פחות טובה.
ביום שישי האחרון הטסתי שעה וחצי והיו אחלה נחיתות רק בהטסה האחרונה הנחיתה היתה טובה אבל היה שקע באדמה והאף נכנס בפנים ממש במהירות נמוכה ממש כמעט 3 קמ"ש
והציר טיפה התעקם

neo 2
10-02-2013, 19:13:52
להטיס אני יודע עשיתי כמה שיעורים עם מדריך הבעיה היא עם הנחיתות שיש רוח. שאין רוח אני מנחית סבבה אבל שיש רוח בנונית הנחיתה פחות טובה.
ביום שישי האחרון הטסתי שעה וחצי והיו אחלה נחיתות רק בהטסה האחרונה הנחיתה היתה טובה אבל היה שקע באדמה והאף נכנס בפנים ממש במהירות נמוכה ממש כמעט 3 קמ"ש
והציר טיפה התעקם

שוב פעם, להתאמן להתאמן להתאמן(להיעזר באנשים במנחת!)...להחליף כל כמה נחיתות פרופ או ציר מנוע זה לא לגיטימי...
נסה אולי סימולטור ובסימולטור להגדיר רוח(בעוצמה ובכיוון שיקשו עליך לנחות)
ולהיעזר באנשים מנוסים במנחת שיעזרו לך להתגבר על הבעיות הקטנות בנחיתות

master_bebe
10-02-2013, 19:23:18
תיקח מדריך שילמד אותך לנחות עם רוח, כנראה הבעייה היא שאתה מזקר את הטיסן והוא מפיל את האף

בכל מקרה, תזמין צירים ספייר ותחליף.

umbo
10-02-2013, 19:47:24
והציר טיפה התעקם

עכשיו תגובה קצת פחות צינית - יתכן מאוד שמרכז הכובד של הטיסן שלך מעט קדמי מידי או שהגלגלים קצת יותר מידי אחורנית ולכן יש לטיסן שלך נטיה להתהפך קדימה בקלות. תנסה לכופף את הפלדות של כן הנחיתה ולקדם מעט את הגלגלים ובנוסף לבדוק שהם מסתובבים בקלות ולא בולמים את הטיסן בהסעה.
דבר נוסף - תקפיד לנחות עם מנוע שאינו מסתובב לקראת הנגיעה במסלול וכמובן שהפרופ' לא יסתובב על הקרקע. אל תסיע את הטיסן שלא לצורך - זה יחסוך לך כסף, תיקונים ועוגמת נפש.

shaharg
11-02-2013, 10:54:58
עוד רעיון שיכול לעזור הוא להגדיר ברקס לבקר . כך עם סגירת מנוע הפרופ יעצר והסיכוי שהוא או הציר יקבלו מכה יקטן .