PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך נוחתים עם כנף מעופפת?

Friman
11-03-2013, 13:40:08
שאלה אולי קצת דבילית... אף פעם לא הטסתי כנף מעופפת, מאז שהסיני הוציא את הפאנטום 1550mm FPV התחילה להתעורר בי סקרנות. בכנף גדולה שכזו הבנתי שמשתמשים במתאם פרופ רגיל ולא בפרופ סייבר וזה העלה לי שאלה - האם הפרופ לא מתנפץ בכל נחיתה עם המפגש ברצפה? שהרי לרוב גם אחרי כיבוי המנוע הפרופ ממשיך להסתובב וגם אם נעצר זה עשוי להיות בניצב לקרקע לא? קראתי בrcgroups שיש כאלו שמטיסים את הכנף הזו עם פרופ מתקפל, זה מומלץ? שמעתי גם על אנשים שמגדירים break בבקר ומתקתקים במצערת עד שהפרופ מאוזן לקראת נחיתה- זה פתרון ראלי? או שאין שום בעיה פשוט בנחיתה עם מנוע כבוי ולתת לרצפה לעצור את הפרופ?

ebay007
11-03-2013, 14:03:04
בנגיעה הפרופ פשוט זז הצידה. עם הזמן הוא משתפשף קצת. אבל זה לא נורא.

Friman
11-03-2013, 14:06:38
תודה, הנחתי ככה רק רציתי לוודא.
אני פוזל לכיוון כנף מעופפת לfpv הרוגלו שלי לא יצליח לטוס טוב, וזו נראית טוב ;). מה גם שיש לי סטאפ מלא מתאים בבית... נחכה ונראה מה הרשמים בחו״ל

"Mr Nice Guy"
11-03-2013, 16:14:37
השילוב של הפאנטום והרוגלו נראה לי מעניין , אפילו כנף זולה יותר , אל תוותר על הרוגלו כל כך מהר ..

Friman
11-03-2013, 16:38:39
השילוב של הפאנטום והרוגלו נראה לי מעניין , אפילו כנף זולה יותר , אל תוותר על הרוגלו כל כך מהר ..

לא ויתרתי, אני מאמין שיטוס אבל בגלל הקשיים בהמראה עשו אותי קצת פחות אופטימי לגבי כושר נשיאת משקל נוסף של ציוד fpv. ומנגד הפאנטום נראית כמו כלי ייעודי מושלם בדיוק למה שאני מחפש- FPV רגוע, איטי וסלחן בהיגוי, עם יכולת דאייה ונשיאת משקל, לאורך זמן רב יחסית. רק חבל שלא תיכננו אותה עם מקומות למשדר הוידאו ולמקלט הרדיו בשני קצוות הכנף המנוגדים להפחתת רעשים מיטבית.
בכל אופן זה כבר אוף טופיק, כשאגיע לשלב הפרקטי של קניית טיסן fpv תהיה לי התלבטות רצינית - ווינדריידר 60״, החיקוי שלה מהסיני, ביקסלר 2, הפאנטום 1550 מ״מ, פניקס 2 מ׳, אולי בנייה עצמית בכיוון אחר - חשבתי על גילוף כנף ייעודית לfpv מקלקר/רונדופלסט אבל הפאנטום צצה מוכנה בדיוק כמו שהייתי מתכנן.. רק שאני הייתי מוסיף גלגלים מתקפלים. קודם כל אני רוצה לסיים את פרוייקט רחפן הfpv, שיפצור תחנת הקרקע שלי והבאת הרוגלו למצב טיסה, ואז אתפנה לחשוב מה הלאה; בטח יצוצו עוד אופציות לרשימת ההתלבטויות ;)

Liav
11-03-2013, 16:41:44
לתקתק במצערת רק יוציא אותך מריכוז לקראת הנחיתה - מגדיל את הסיכוי לריסוק או נחיתה קשה.
מומלץ מאוד לקנפג break במנוע.
לא יצא לי לראות פרופ מתקפל על כנף מעופפת, אבל אני חושב שזה באמת הפיתרון האידיאלי.

guy1a
11-03-2013, 17:12:30
בד'כ לזפירים פב יש מתקפל. אצלי היה רגיל ..
על כל הכנפיים.

אין עם זה שום בעיה.
תכבה מנוע לפני נגיעה ברצפה.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

wind556
11-03-2013, 17:47:15
תסתכל בתמונות של הנשר, יש מגלש פלדה שמגן על הפרופ
כמו כן יש גם עצירה, ובהחלט ניתן להשתמש בפרופ מתקפל. הסיבה שבנשר לא שמתי מתקפל כפי שתיכננתי מההתחלה, זה הסירבול והמשקל האחורי של כל המנגנון , והצורך להחליף פרופים שונים עד האופטימיזציה
המגלש מגן בצורה אבסולוטית על הפרופ

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?58638-נשר

תסתכל בעיקר על התמונות הכמעט אחרונות

guy1a
11-03-2013, 18:11:46
אני בטח לא אתמודד נגד המדריך האולטימטיבי ..

אבל ב 6 כנפיים מעופפות שהיו/יש לי .. לא היה מתקפל וכמות הפרופים שהרסתי בנחיתה עומדת על 2 ... זה נראה לי זניח.

זה קרה כשניסיתי ללמנוע הזדקרות במשחקי נחיתת מעלית ברוחות.

85769

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Friman
11-03-2013, 18:12:31
תודה לכולם

umbo
11-03-2013, 20:11:51
לתקתק במצערת רק יוציא אותך מריכוז לקראת הנחיתה - מגדיל את הסיכוי לריסוק או נחיתה קשה.
מומלץ מאוד לקנפג break במנוע.
לא יצא לי לראות פרופ מתקפל על כנף מעופפת, אבל אני חושב שזה באמת הפיתרון האידיאלי.

למי שיודע מעט להטיס ממש אין בעיה לשחק פעם, פעמיים ואולי שלוש על על מנת שהפרופ' יהיה בערך מאוזן. ממש לא לוקח יותר מידי תשומת לב. מה גם שכמו שהרבה כותבים ששום דבר רציני לא קורא גם אם הפרופ' פוגע באדמה.