PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעינה של סוללה

gil12345
28-03-2013, 17:44:14
שלום
אני חדש בתחום החשמלים

לאחר שמתרוקנת הסוללה לאחר טיסה, האם ניתן להטעין במהירות מהמצבר של הרכב?

תודה

אננס
28-03-2013, 17:59:45
השאלה קצת טריקית... ולכן גם התשובה.

כן ניתן להטעין ממצבר הרכב אך חייבים לחבר מטען לסוללות ליפו בין המצבר לסוללה...
התיאור במהירות הינו בעייתי... מהירות זה עיניין יחסי (ולא אני קבעתי את זה), זה תלוי בסוללה, במטען, במצבר של האוטו ובפקל קפה שלך...

סאונד בראש
28-03-2013, 18:55:50
אני יסביר לך בלי טריקים

כן
יש צורך במטען
ובמהירות זה תלוי ביכולות המטען והסוללה

טעינת שטח ממוצעת לוקחת בין 20-40 דקות במצב טעינה מהיר

rossg1
28-03-2013, 20:18:01
כן בטח שיש אפשרות טעינת סוללות בשטח.
אבל מהירות באה על חשבון משהו אחר, כגון איזון בין תאים ,שגם זה לא פחות חשוב!!!!
החלטה היא שלך
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

gil12345
29-03-2013, 08:17:19
מה עושים בתכלס?
אני מבין שטעינת שטח לוקחת בין 20 ל 40 דקות -> לא פרקטי
עם מנוע ניטרו פשוט מתדלקים וטסים
מה עושים במנוע חשמלי?
קונים כמה סוללות?

סאונד בראש
29-03-2013, 08:35:46
בדיוק
בערך 3 סוללות
בין טיסה לטיסה מטעינים

wind556
29-03-2013, 12:59:38
1- אין הבדל בין טעינה בשטח לבין טעינה בבית. זה אותו מטען ואותו מתח בדיוק
2- אסור לפרוק את הסוללה מתחת ל3.7 V לתא
3- אתה חייב לדעת מה המתח בכל תא בנפרד ולדאוג שיהיה שווה בין כל התאים (מאזן התאים עושה את זה)
4- מהירות הטעינה מוכתבת על ידי היצרן ומוגדרת בערך C לטעינה (להבדיל מהערך C לפריקה)
5- מומלץ להטעין ב1C, משמע, שעה וחצי טעינה בלי קשר לגודל הסוללה (1C= לנפח הסוללה כפול 1- לדוגמה, סוללת 2200 שזה 2.2A מטעינים ב2.2כפול 1)
6- ניתן להטעין בקצב גדול יותר אם לחוצים בזמן. פחות מומלץ אבל אפשרי. על כל סוללה כתוב הערך C המקסימלי המותר (ראה סעיף 4).
7- בהערכות נכונה כמעט ואין צורך להטעין בשטח. משמע, כמות מספקת של סוללות (פי מליון יותר פרקטי מדלק). הערכות נכונה אינה קשורה לטיסן כזה או אחר אלא לצרכי המטיס
8- מטיס חשמלי צריך ללמוד היטב את כל הקשור למערכת החשמל של הטיסן, וכמובן גם את כל נושא הסוללות מכל בחינה, החל משימוש נכון וכלה בסיכונים אפשריים ומניעתם. מי שלא בקיא בכל זה חייב להשקיע את המאמץ ללמוד ולהבין היטב את המערכת

Boogle
31-03-2013, 19:14:45
1-
2- אסור לפרוק את הסוללה מתחת ל3.7 V לתא

מצטער הנ״ל לא נכון בעליל ולא ברור לי מאיפה לקחת את הערך הזה, אולי טייפו ???
תחת עומס ניתן לרדת בביטחה בסוללות ליפו ל3.2 וולט לתא. לא קורה להן כלום.

1-
5- מומלץ להטעין ב1C, משמע, שעה וחצי טעינה בלי קשר לגודל הסוללה (1C= לנפח הסוללה כפול 1- לדוגמה, סוללת 2200 שזה 2.2A מטעינים ב2.2כפול 1)

טעינה ב1C משמעה טעינה של שעה מעצם ההגדרה הטכנית, ולא שעה וחצי (שוב טייפו), אם הסוללה פרוקה לחלוטין הזמן שעשוי התהליך לקחת הוא קצת יותר משעה אבל רק בשל תהליך האיזון בין התאים.
סוללה שפרוקה חלקית (במיוחד אם פרקת רק עד 3.7 וולט ,עפ ההמלצה לעיל , שזה בערך במחצית הקיבול) תטען בהרבה פחות משעה ב1C!!!

wind556
31-03-2013, 20:41:08
מצטער הנ״ל לא נכון בעליל ולא ברור לי מאיפה לקחת את הערך הזה, אולי טייפו ???
תחת עומס ניתן לרדת בביטחה בסוללות ליפו ל3.2 וולט לתא. לא קורה להן כלום.

טעינה ב1C משמעה טעינה של שעה מעצם ההגדרה הטכנית, ולא שעה וחצי (שוב טייפו), אם הסוללה פרוקה לחלוטין הזמן שעשוי התהליך לקחת הוא קצת יותר משעה אבל רק בשל תהליך האיזון בין התאים.
סוללה שפרוקה חלקית (במיוחד אם פרקת רק עד 3.7 וולט ,עפ ההמלצה לעיל , שזה בערך במחצית הקיבול) תטען בהרבה פחות משעה ב1C!!!

התייחסתי למתח הנמדד ולא תחת עומס. במדידה תחת עומס אתה צודק. זהלעיתים אפילו מתחת למה שציינת .

בסעיף השני, לטעינה ב1C יש גרף עליית וירידת זרם הטעינה לאורך ההתקדמות , וסיום הטעינה מתארך לא מעט. כמובן שהערכה של שעה וחצי היא אינה מדוייקת אלא מתארת סדר גודל, אבל זה תמיד יותר משעה בהנחה שהסוללה פורקה עד הגבול המומלץ.

טייפו