PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שאלה למטיסי ה3D

neo 2
31-03-2013, 10:08:09
אני מנסה לתלות את הטיסן שלי למשך זמן ארוך יותר כי אני מצליח רק כמה שניות בודדות.
אני נתקל בשני קשיים שאני מעוניין לשמוע את תגובתכם

הראשון: לתלייה במקום אני צריך שהמנוע יהיה בעוצמה מסויימת. הבעיה היא שבסטיק של המנוע אני יכול לתת מעל העוצמה הזאת(והוא מטפס) או מתחת לה(והוא יורד), אין לי קליק בניהם שיחזיק אותו במקום.

השני: אם אני צריך להישאר על מהירות מסויימת כדי שהוא ישאר באותו הגובה תלייה, איך אני מתקן את ההגה כיוון בלי להשפיע על עוצמת המנוע? ברגע שאני מזיז קצת את ההגה כיוון ימינה או שמאלה זה ישר משפיע על העוצמת מנוע.

אגב, בגובה גבוה אין לי את הבעיה הזאת כי זה שטויות לתקן טיפוס של מטר או ירידה של מטר..
בגובה נמוך-שהטיסן מולי, מטר מעל הריצפה-שם מתחילה הבעיה.

תודה :)

Himel
31-03-2013, 10:13:54
לא מצליח להבין למה ההגה כיוון משפיע לך על המנוע, ואני בריחוף לא נשאר על מנוע קבוע, אני מפמפם בין מהירויות שונות, זה רגישות שאתה תלמד עם הזמן.

igalr
31-03-2013, 10:37:20
אם יש לך שלט דיגיטלי שמאפשר זאת נסה לכוון גרף מנוע קצת יותר שטוח מסביב לנקודת הריחוף .

בכל אופן כפי ש HIMEL ציין הסוד הוא בפמפום הסטיק מסביב לנקודה והשתהות או פמפום איטי יותר קצת מעל עוצמת הריחוף או מתחת בהתאם לתיקון הנדרש.

neo 2
31-03-2013, 10:44:15
לא מצליח להבין למה ההגה כיוון משפיע לך על המנוע, ואני בריחוף לא נשאר על מנוע קבוע, אני מפמפם בין מהירויות שונות, זה רגישות שאתה תלמד עם הזמן.

ההגה כיוון משפיע כי אני מזיז אותו ימינה ושמאלה כדי לתקן
ובהזזה זה משפיע גם על הלמעלה ולמטה של הסטיק מנוע

Himel
31-03-2013, 10:49:31
אז תתאמן ללא להזיז את המנוע בזמן שאתה מתקן הגה כיוון.. זה ענייו של מיומנות בלבד..

haimgil
31-03-2013, 12:00:50
ידיד על סימולטור שמעת? קח לך סימולטור ותוריד את המהירות של הסימולטור וכך הכל יגיב לך יותר לאט ותוכל לבצע תיקונים במהירות שתוכל להתמודד איתה ולאט לאט לפי יכולתך תגביר את המהירות של הסימולטור.

danoneyal
31-03-2013, 15:07:06
סימולאטור

umbo
31-03-2013, 15:11:45
בענין מצב המנוע המדויק (בין שני קליקים) תשנה מעט את מצב הקיזוז, למשל תוריד אותו מעט ואז הקליק העליון יהיה המצב שאתה מחפש. אם כי מה שאומרים לך כל האחרים על משחק סביב המצב הרצוי זה מה שהרוב עושים באופן מעשי.
לעומת זאת העובדה שבשינוי הגה כוון משתנה לך גם מצב המנוע מצביעה על כך שאתה מזיז את הסטיק בשני המישורים ולא מצליח באמת להזיז את הגה הכוון בלבד. מה שצריך לעשות........... אימונים, אימונים ועוד פעם אימונים !!

neo 2
31-03-2013, 16:35:41
בענין מצב המנוע המדויק (בין שני קליקים) תשנה מעט את מצב הקיזוז, למשל תוריד אותו מעט ואז הקליק העליון יהיה המצב שאתה מחפש. אם כי מה שאומרים לך כל האחרים על משחק סביב המצב הרצוי זה מה שהרוב עושים באופן מעשי.
לעומת זאת העובדה שבשינוי הגה כוון משתנה לך גם מצב המנוע מצביעה על כך שאתה מזיז את הסטיק בשני המישורים ולא מצליח באמת להזיז את הגה הכוון בלבד. מה שצריך לעשות........... אימונים, אימונים ועוד פעם אימונים !!

תודה :) בהחלט התלבטתי בין קיזוז לבין לשים קצת משקל על הטיסן
ננסה קיזוז

ועם הזמן הפנוי הרב שיש לי(NOT) נמשיך להתאמן חח

wind556
31-03-2013, 20:33:09
דבר ראשון תבטל לחלוטין את הקליקים בסטיק המיצערת, זו שיטה מאד לא מוצלחת והביטול לוקח 5 דקות
ודבר שני, אתה פשוט לא מתורגל בכך, כפי שכבר נאמר מעלי, זאת מיומנות נרכשת.
והדבר האחרון, אתה חייב לוודא שמרכז הכובד של הטיסן מתאים לצורת ההטסה שאתה רוצה בה, למשל בריחוף כזה (לא אהבתי את המילה תלייה) יהיה לך יותר קל עם מרכז כובד מעט יותר אחורי.
בהצלחה.

neo 2
31-03-2013, 21:55:34
דבר ראשון תבטל לחלוטין את הקליקים בסטיק המיצערת, זו שיטה מאד לא מוצלחת והביטול לוקח 5 דקות
ודבר שני, אתה פשוט לא מתורגל בכך, כפי שכבר נאמר מעלי, זאת מיומנות נרכשת.
והדבר האחרון, אתה חייב לוודא שמרכז הכובד של הטיסן מתאים לצורת ההטסה שאתה רוצה בה, למשל בריחוף כזה (לא אהבתי את המילה תלייה) יהיה לך יותר קל עם מרכז כובד מעט יותר אחורי.
בהצלחה.

מה זאת אומרת לבטל את הקליקים בסטיק מצערת?
ומרכז הכובד אכן אחורי :)

wind556
31-03-2013, 22:53:12
תפתח את השלט ותראה את הסידור שגורם לכך שיהיו קליקים, ופשוט תעיף את זה משם, לא עבודה מסובכת.
לגבי מרכז כובד, כדי לדעת אם הוא אחורי אתה צריך לפני זה לדעת איפה מרכז הכובד הנכון, ואת זה יודעים רק לפי מאפייני טיסה

neo 2
31-03-2013, 23:26:14
על פי מה שאני יודע, שליש כנף מהקצה הקדמי. זה מה ששמתי לב בטיסני 3D שנתקלתי בהם(חשמליים)
לא מצאתי מישהו שיכול לענות לי לגבי הטיסן הזה ספציפי-העלתי פה נושא כזה לפני כמה ימים

gmagnezi
01-04-2013, 09:18:36
פתח את השלט מאחורה
בסטיק של המנוע תגלה פחית שלוחצת על פלסטיק משונן, זה מה שעושה את הקליקים.

קח צינורית סיליקון קצרה ותלביש אותה על הפחית כמו שמלבישים גרב.
זה יגרום לכך שישאר לחץ על הפלסטיק המשונן כך הסטיק לא ינוע בחופשיות יתירה ותחושת הקליקים תיעלם.
חוץ מזה
הרבה אימונים, נסה לפגוש מטיס מנוסה, אני בטוח שיוכל לתת לך הרבה טיפים כשיראה אותך מטיס
בהצלחה
גבי

igalr
01-04-2013, 10:07:11
למרכז כובד אין השפעה על יכולת הריחוף ובטח שלא על אופן פעולת המצערת/הגה כיוון .

umbo
01-04-2013, 10:39:19
למרכז כובד אין השפעה על יכולת הריחוף ובטח שלא על אופן פעולת המצערת/הגה כיוון .

אני מטיס 3D קטן מאוד, אבל נדמה לי שהקביעה הזו ממש לא נכונה - לטיסנים אילו מכוונים מרכז הכובד הכי אחורי שאפשר אחרת הם ממש לא יעשו את התרגילים הנדרשים מהם, בעיקר כל מה שקשור לריחוף.

igalr
01-04-2013, 10:47:59
האינטואציה על אפקט המטוטלת בזמן ריחוף היא דיי ברורה
אבל מרכז כובד אחורי שעדיין מאפשר טיסה כמעט ולא משפיעה על אפקט המטוטלת .
מרכז כובד אחורי כן מקל על הכניסה לתרגיל כיוון שהוא מאפשר תימרון חריף יותר אבל זו לא הבעיה של הבחור ואם ההגאים מספיק גדולים שמכניסים את הטיסן לריחוף אז מרכז כובד לא משנה את הקושי להשאר בריחוף .

wind556
01-04-2013, 11:11:57
על פי מה שאני יודע, שליש כנף מהקצה הקדמי. זה מה ששמתי לב בטיסני 3D שנתקלתי בהם(חשמליים)
לא מצאתי מישהו שיכול לענות לי לגבי הטיסן הזה ספציפי-העלתי פה נושא כזה לפני כמה ימים

את מרכז הכובד לא מוצאים לפי הגדרות אלא רק על פי מאפייני טיסה.
ההגדרות הכתובות הן רק נקודת מוצא התחלתית
נכתב כאן על זה המון פעמים כולל כל ההסברים

glider50
01-04-2013, 11:53:22
את מרכז הכובד לא מוצאים לפי הגדרות אלא רק על פי מאפייני טיסה.
ההגדרות הכתובות הן רק נקודת מוצא התחלתית
נכתב כאן על זה המון פעמים כולל כל ההסברים

יש בדיחה שמתאימה לחלק גדול מהתשובות ה"מוחלטות" שלך:
מסוק חג בשמי סיאטל כשלפתע ארעה תקלה חשמלית ומערכת הניווט כשלה.
הטייס היה מיומן אך עקב העננים הרבים והערפל, לא הצליח לקבוע את מיקומו
ולמצוא את הדרך חזרה לשדה התעופה.
לפתע הבחין הטייס בבניין גבוה. הוא התקרב אליו וחג סביבו. בינתיים טייס
המשנה כתב באותיות גדולות על נייר את השאלה: "היכן אני נמצא?" והניף אותו מול הבנין.
לפתע נפתח חלון והונף ממנו שלט שעליו כתוב: "אתה בתוך במסוק"
הטייס חייך, נפנף לשלום, הסתכל במפות ותוך חמש דקות הם נחתו בשדה
התעופה.
לאחר הנחיתה פנה טייס המשנה לטייס ושאל אותו: "איך ידעת למצוא את הדרך
לפי התשובה "אתה בתוך מסוק"?
השיב הטייס: "לפי התשובה הבנתי שזה הבניין של מייקרוסופט, ומשם זה קרוב
לשדה התעופה והיה קל לנווט".
אבל איך ידעת לעזאזל שזה הבניין של מיקרוסופט?" שאל טייס המשנה.
ובכן", השיב הטייס "רק מחלקת התמיכה שלהם מסוגלת לתת תשובה שהיא 100%
נכונה אך לא שימושית בכלל".

הבן אדם מבקש מספרים, מידה כל שהיא כדי לדעת איפה מרכז הכובד הנכון ולמי שלא מבין: כמה סנטימטרים משפת ההתקפה של הכנף, או כל מדידה מדויקת אחרת, מנסיון מעשי של מטיסים אחרים שממנו אפשר להתחיל לכוון את הטיסן ואתה מבלבל לו את המוח עם תאוריות שלא מובילות לשום מקום.

wind556
01-04-2013, 12:01:31
הבן אדם מבקש מספרים, מידה כל שהיא כדי לדעת איפה מרכז הכובד הנכון שממנו אפשר להתחיל לכוון את הטיסן ואתה מבלבל לו את המוח עם תאוריות.[/QUOTE]

מי שמבלבל כאן את המוח זה אתה
ברור שאינך יודע איך למצוא מרכז כובד, אין מספרים לדבר הזה
הוא ביקש, ואתה מציע תיאוריות
למציאת מרכז הכובד יש דרך והיא לא תיאורטית אלא מעשית לחלוטין
ואם יש לך תשובה עבורו, תן אותה במקום להיות תוקפני כלפי אלו שיודעים יותר ממך.
ועוד משהו: תתעמק בנושא הנקרא "הבנת הנקרא". זה יעזור לך להבין הרבה יותר את הכתוב

neo 2
01-04-2013, 13:38:09
עודד, כמו שכתבת בפוסט החדש שלך...
ציטוט שלך: "1- בעת בניית הטיסן, יש צורך ליצור מרכז כובד התחלתי לפי הוראות המתכנן, ואם אין הוראה כזאת, בשליש הקדמי של הכנף
צריך לזכור שזו רק נקודת מוצא ויש לאמת אותה בטיסה"

זה בדיוק מה שהתכוונתי, שאני מחפש את הנתון המספרי של המתכנן..ובגלל שלא מצאתי אז קבעתי את נקודת מרכז הכובד בשליש הקדמי.
ציטוט שלי מלפני כמה תגובות: "על פי מה שאני יודע, שליש כנף מהקצה הקדמי. זה מה ששמתי לב בטיסני 3D שנתקלתי בהם(חשמליים)
לא מצאתי מישהו שיכול לענות לי לגבי הטיסן הזה ספציפי-העלתי פה נושא כזה לפני כמה ימים "

נאלץ להסכים עם glider50, זה מה שחיפשתי מלכתחילה

אנסה ליישם את השיטה שלך בהמשך(מהפוסט שהעלת עכשיו)
תודה בכל מקרה לעונים :) התחלתי לחרוש יותר על הסימולטור עם טיסן פחות קל מהטיסן שאיתו התאמנתי-שאיתו בכלל לא התאמצתי לרחף..

flyinglizard
01-04-2013, 14:30:28
בטיסני 3D הצורה הכי טובה לכוון את מרכז הכובד היא בטיסה. כמובן להתחיל ממרכז כובד קדמי לפי הספר ("טיסן עם מרכז כובד קדמי טס גרוע, טיסן עם מרכז כובד אחורי טס פעם אחת"), ולקזז את הטיסן כך שיטוס בקו ישר ומאוזן ללא תיקוני הגה גובה.
אחר כך מטיסים אותו שוב בקו ישר רק הפוך. אם הטיסן מושך למטה, מרכז הכובד קדמי מדי. אם הוא מטפס למעלה, מרכז הכובד אחורי מדי. נוחתים, מזיזים סוללה, מקזזים בשלט וחוזרים על התרגיל עד שהטיסן פחות או יותר מאוזן.