PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה האם אני זורק נכון?

yuval-the-pilot
07-04-2013, 15:42:26
שלום חברים, אני חדש בדיסקוסים ורק לפני כשבועיים רכשתי לי דאון דיסקוס :D
את הזריקה למדתי בערך לפי צפיה בסרטונים שפורסמו כאן ומשיטוט באינטרנט.
אשמח אם תוכלו לתת לי משוב על הטכניקה שבה אני זורק לטובה ולרעה :o

תודה מראש, יובל :)

http://www.youtube.com/watch?v=r7vTT9NUiPE

נ.ב.
יש מישהו שמטיס DLG באיזור זכרון יעקב? :confused:

eitan-ro
07-04-2013, 16:32:32
אתה עוצר לקראת ה180 מעלות האחרונות, ובזריקה עצמה נראה כאילו אתה מפחד לזרוק.
בסוף הזריקה תזרוק את כל הגוף קדימה ואחרי הזריקה תיגע עם יד ימין בכתף שמאל, זה ימנע ממך את העצירה של המומנטום רגע לפני הזריקה.
איתן.

roydor
07-04-2013, 19:42:19
יפה מאד בשביל מי שלמד לבד.
מספר הערות:
1. אל תזרוק למעלה, זרוק ישר, מקסימום 10 עד 20 מעלות מעל האופק, המטרה היא לזרוק מהר לא כלפי מעלה. מהירות היא אנרגיה קינטית שאתה ממיר לאנרגיה פוטנציאלית (גובה) ע"י אוורודינמיקת הטיסן (מושך הגה גובה ומטפס מעלה, תדאג שיקרה אוטומטית דרך קיזוז מצב הזריקה). זריקה כלפי מעלה היא לרב למהירות נמוכה משמעותית ועלולה לגרום לפגיעה של הטיפ בקרקע (ונזק גדול לטיסן!)
2. הזריקה צריכה לזרום, מתחילה לאט וגוברת בהדרגה לשיא לקראת הסוף. 180 המעלות הראשונות, מטרתן להגיע למצב בו הגוף כולו דרוך כמו קפיץ לקראת ה-180 מעלות הבאות בהם פורקים את הקפיץ ומכניסים לטיסן מהירות.
3. התנועה לא נגמרת בזריקה, סיום התנועה ברגע הזריקה דורש האטה של התנועה לפני השחרור. תמשיך את התנועה קדימה לפחות צעד אחד או שניים. נגיעה בכתף עוזרת ללמוד המשכיות של התנועה בפלג הגוף העליון וזרימה שלה גם.

זכור, תנועה זורמת שווה גובה, מהירות שווה גובה, זרוק מהר לא חזק!

רועי

yuval-the-pilot
09-04-2013, 14:49:52
יפה מאד בשביל מי שלמד לבד.
מספר הערות:
1. אל תזרוק למעלה, זרוק ישר, מקסימום 10 עד 20 מעלות מעל האופק, המטרה היא לזרוק מהר לא כלפי מעלה. מהירות היא אנרגיה קינטית שאתה ממיר לאנרגיה פוטנציאלית (גובה) ע"י אוורודינמיקת הטיסן (מושך הגה גובה ומטפס מעלה, תדאג שיקרה אוטומטית דרך קיזוז מצב הזריקה). זריקה כלפי מעלה היא לרב למהירות נמוכה משמעותית ועלולה לגרום לפגיעה של הטיפ בקרקע (ונזק גדול לטיסן!)
2. הזריקה צריכה לזרום, מתחילה לאט וגוברת בהדרגה לשיא לקראת הסוף. 180 המעלות הראשונות, מטרתן להגיע למצב בו הגוף כולו דרוך כמו קפיץ לקראת ה-180 מעלות הבאות בהם פורקים את הקפיץ ומכניסים לטיסן מהירות.
3. התנועה לא נגמרת בזריקה, סיום התנועה ברגע הזריקה דורש האטה של התנועה לפני השחרור. תמשיך את התנועה קדימה לפחות צעד אחד או שניים. נגיעה בכתף עוזרת ללמוד המשכיות של התנועה בפלג הגוף העליון וזרימה שלה גם.

זכור, תנועה זורמת שווה גובה, מהירות שווה גובה, זרוק מהר לא חזק!

רועי

תודה רבה!

1- יש לי קצת בעיה להגדיר את המיקס הזה מכיוון שהבנתי שזה מצריך מתג קפיצי בצד שבו מחזיקים את השלט ולצערי אין לי כזה....
2+3- פעם הבאה שאני יטיס אני אשתדל ליישם את זה ואת האמת שלהגיע לכתף זה משהו שבדרך כלל אני כן עושה :)

בכל אופן תודה רבה לך ולאיתן על התשובות המפורטות :)

יובל

roydor
09-04-2013, 21:45:25
לא חייבים מתג קפיצי, גם מצב הגה קבוע עובד בסדר, קיזוז קטן של up במצב זריקה

yuval-the-pilot
13-04-2013, 21:00:07
צילמתי לכם עוד זריקה מהיום, נזכרתי לצלם רק אחרי שהשמש שקעה אז הצילום לא יצא משהו אבל זה מה יש... :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=RE-h8n5MNDg

יובל :)

Liav
14-04-2013, 08:38:17
לא ראיתי הרבה שינוי פרט לכך שהזריקה היתה מעט חזקה יותר.
נראה לי שאתה עדיין עוצר מעט במהלך הסיבוב, ובוודאות ממשיך לזרוק כלפי מעלה ולא לאופק.

נסה להסתכל על נקודה רחוקה באופק ותנעל עליה.
נסה לזרוק את הטיסן ישר אל הנקודה הזו.
אתה תראה שיהיה לך הרבה יותר פשוט לשמור על כיוון הזריקה ככה.

בסופו של דבר הטיסן נזרק לא רע.
תמשיך להתאמן ותשתפר עם הזמן

eitan-ro
14-04-2013, 09:12:13
מחזק את מה שליאב אמר ואוסיף הבהרה - אתה זורק לאן שהעיניים שלך מסתכלות (זה קורה גם בלי שתרגיש) ולכן ב180 מעלות האחרונות אתה חייב להסתכל לכיוון קו האופק, אחרת אתה תמיד תזרוק למעלה.
איתן.

Gil
14-04-2013, 22:05:56
בחתימה שלי תמצא מידע מועיל
בהצלחה

yuval-the-pilot
15-04-2013, 19:34:44
שוב תודה, היום ניסיתי להתחיל להגדיר את המיקסים בינתיים זה מה שיש-

-Butterfly
-מצב זריקה

שני המצבים קבועים על מתג שני מצבים שבכל פעם מצב אחד עובד והשני מנוטרל.
לפני מה שקראתי ראיתי שלזריקה יש עוד מצב שבו המדפים עולים, האם זה נחוץ או שאפשר להסתפק רק ביציאה מהיד עם קצת אפ?

מצבי טיסה אני ינסה להגדיר מאוחר יותר בתקווה שהמערכת תומכת בזה(T8FG).

ועוד שאלה קטנה, היכן מטיסים דיסקוסים בסופי שבוע? אשמח לבוא לראות את ה"מקצוענים" מטיסים :rolleyes:

יובל:)

eitan-ro
15-04-2013, 23:01:17
המערכת בהחלט תומכת מעל ומעבר לדרישות שצריך לDLG, אני חושב שהשירשור הזה יעזור לך: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1507508
אני לא חושב שמישהו בסופ"ש יטיס, מזג האויר כרגע לא נראה מבטיח במיוחד

eitan-ro
15-04-2013, 23:01:17
המערכת בהחלט תומכת מעל ומעבר לדרישות שצריך לDLG, אני חושב שהשירשור הזה יעזור לך: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1507508
אני לא חושב שמישהו בסופ"ש יטיס, מזג האויר כרגע לא נראה מבטיח במיוחד

yuval-the-pilot
15-05-2013, 15:44:37
עוד זריקה הפעם עם נזקים... סרוו מאזנת שנשבר והגה גובה שהתקפל יותר מידי :(
מישהו מוכר ציוד כזה?

בכל זאת אשמח לפידבקים על הזריקה-

http://www.youtube.com/watch?v=iJkowQdtajo

יובל

roydor
15-05-2013, 21:32:15
נראה משמעותית יותר טוב, בגלל זה גם יש נזק, הטיסן לא היה חזק במיוחד ואתה סןף סוף זרקת כמו שצריך.
אתה נשען קצת שמאלה בזריקה, בגלל זה הטיסן יוצא עם גלגול שמאלי. נסה להאריך מעט את התנועה ולהישען קדימה בזריקה. גם מאריך את התנועה (= יותר מהירות) וגם ימנע גלגול שמאלה כך שהטיסן יעלה מעלה באופן יותר יעיל ונכון.
יפה מאד, התקדמת הרבה.
אתה מוזמן להצטרף להטסה במרכז, הטסה עם אחרים מאד מקדמת מטיסים חדשים בתחום.

רועי

yuval-the-pilot
15-05-2013, 21:43:12
נראה משמעותית יותר טוב, בגלל זה גם יש נזק, הטיסן לא היה חזק במיוחד ואתה סןף סוף זרקת כמו שצריך.
אתה נשען קצת שמאלה בזריקה, בגלל זה הטיסן יוצא עם גלגול שמאלי. נסה להאריך מעט את התנועה ולהישען קדימה בזריקה. גם מאריך את התנועה (= יותר מהירות) וגם ימנע גלגול שמאלה כך שהטיסן יעלה מעלה באופן יותר יעיל ונכון.
יפה מאד, התקדמת הרבה.
אתה מוזמן להצטרף להטסה במרכז, הטסה עם אחרים מאד מקדמת מטיסים חדשים בתחום.

רועי

תודה,
הגלגול הוא כנראה לא רק מזה שנשענתי קצת שמאלה כי שאר הזריקות באותו יום עלו ישר, ההבדל זה שבזריקה הזאת הסרוו במאזנת ימין התפגר
ונוצר מצב שהמאזנת היתה קצת למטה כשאני לא נוגע בסטיקים ולא עולה לא משנה מה רק יורד וזה גם קצת מזל אחרת כשהייתי פותח מדפים לקראת נחיתה הטיסן היה יש מגלגל לאדמה.

לגבי הטסות- כשהדאון יטוס אני אשמח :)