PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון APM 2.5 או Crius AIOP?

AvivT
08-04-2013, 08:04:45
לכבוד יום הולדתי החל היום (כן, אחלה יום) אשתי החליטה לפנק אותי ואמרה לי "אני רוצה לקנות לך flight controller חדש, תחליט איזה אתה רוצה".
אוקיי, זה לא בדיוק איך שזה הלך. אבל עדיין יש לי יום הולדת ואני עדיין רוצה FC חדש.

אני מתלבט בין שניים: Crius AIOP ו- APM 2.5.
למה שני אלה? כי אחרי קריאה מרובה הגעתי למסקנה שהם נותנים הכי הרבה תמורה ביחס למחירם (והמחיר שלהם זה מה שאני מוכן כרגע להוציא על FC), יש להם פונקציות מעל ומעבר למה שאני צריך (כך שאוכל "לגדול" איתם) והם אמינים.
נכון שיש המון מידע לגביהם, אבל מכיוון ששני הלוחות נותנים פחות או יותר אותו הדבר (ואני בטוח שברמה הנוכחית שלי אני לא ארגיש בהבדל ביניהם) אז יותר מעניין אותי כרגע לשמוע מנסיונם של מי שמכירים את שני הלוחות, איזה מהם נוח יותר לקינפוג/שימוש - גם מבחינת הקינפוג הראשוני, וגם מבחינת השימוש בהמשך בשאר הפונקציות (מעבר בין מצבים שונים, אינטראקציה עם התוכנות PC שלהם וכו').

אשמח לשמוע מנסיונכם.

guy1a
08-04-2013, 09:05:57
מזל טוב !!

dror
08-04-2013, 09:06:30
קנה apm ורצוי מקורי. התוכנה מפותחת עבורו ונתמכת בצורה הטובה ביותר. Crius מריץ תוכנה דומה אבל מוסבת מהמקור, ולכן נתמכת פחות טוב.

Friman
08-04-2013, 09:16:33
מזל טוב!
מה שאמר דרור נכון, אבל הCrius עולה משמעותית פחות מAPM2.5.
תשקול את הArduflyer, הוא מריץ את ארדוקופטר המקורית ללא צורך בהסבה ועדיין עולה פחות מחצי מAPM2.5.

dror
08-04-2013, 11:05:50
לצורך העניין arduflyer הוא apm לכל דבר, פשוט עותק סיני. השאלה היא רק של אמינות הייצור מול המקור.

sevet
08-04-2013, 11:15:21
אם אתה אמיץ, תנסה את ה-PX4 זה עולה כ-144$, מאלו שיצרו את ה-APM2.5 מגרסה הבאה נתמך רשמית ב-Arducopter, אפשר כבר לעבוד איתו בהעלאה ידנית של הגרסה.

בהתחשב במחיר, נראה לי ה-Cirus לוקח הוא גם טיפה יותר קטן.... ההפרש אגב הוא 33$ (56 מול 89)

אל תשכח GPS במינימום (כרגע אין Loiter בלי זה, גרסה הבאה ייתכן ויעבוד Loiter בלי GPS), כדאי מאד מאד Attopilot או היחידה של המתח מ-DIYDrone בשביל להשגיח על הבטריה. טלמטריה זה לגמרי מיותר מניסיוני, אולי טיפה בהתחלה, למרות שראיתי עכשיו שהיחידת טלמטריה תעבוד לי על הטלפון אנדרואיד וכבר מדגדג לי לבדוק את זה. וה-OSD התואם מאד זול ב-RCTimer.....

מה יש לך היום? מה אתה מתכנן לעשות איתו?

AvivT
08-04-2013, 12:32:37
אם אתה אמיץ, תנסה את ה-PX4 זה עולה כ-144$, מאלו שיצרו את ה-APM2.5 מגרסה הבאה נתמך רשמית ב-Arducopter, אפשר כבר לעבוד איתו בהעלאה ידנית של הגרסה.

בהתחשב במחיר, נראה לי ה-Cirus לוקח הוא גם טיפה יותר קטן.... ההפרש אגב הוא 33$ (56 מול 89)

אל תשכח GPS במינימום (כרגע אין Loiter בלי זה, גרסה הבאה ייתכן ויעבוד Loiter בלי GPS), כדאי מאד מאד Attopilot או היחידה של המתח מ-DIYDrone בשביל להשגיח על הבטריה. טלמטריה זה לגמרי מיותר מניסיוני, אולי טיפה בהתחלה, למרות שראיתי עכשיו שהיחידת טלמטריה תעבוד לי על הטלפון אנדרואיד וכבר מדגדג לי לבדוק את זה. וה-OSD התואם מאד זול ב-RCTimer.....

מה יש לך היום? מה אתה מתכנן לעשות איתו?

יש לי היום KK2. אז זה יהיה הלוח המתקדם הראשון שלי.
ה Crius באמת קורץ בגלל המחיר. אבל אני מוכן לשלם יותר אם ההתעסקות איתו מסובכת יותר מאשר עם לוחות אחרים.
המטרה העיקרית לשידרוג היא RTH (ו LOITER סתם בשביל הקטע). יש גם את המצב הזה של טיסה שהוא שומר כיוון לפי ה GPS בלי קשר איפה ה"קדימה" האמיתי של הרחפן (שכחתי איך קוראים לזה). אולי ככה אני אתחיל ליהנות מלהטיס את הרחפן גם לא ב FPV.

לגבי ה OSD, אתה מתכוון לזה שתואם ל MinimOSD? הוא הכרחי לטובת איזושהי פונקציה או שאני יכול להישאר עם ה OSD הפשוט של הסיני?

tamos
08-04-2013, 13:25:24
אם אתה רוכש arduflyer מארסי, יש להם OSD משלהם שמעביר MAVLINK, אך לא קוראים לו minimosd.
גם הוא העתק של ה MINIMOSD, קוראים לו mavlinkOSD.
אני לא חושב שהOSD המקורי של הסיני יודע לעבוד עם הAPM ביחד(כלומר להציג נתונים שהAPM יודע, כמו גובה כיוון מרחק הביתה וכו')

sevet
08-04-2013, 13:30:18
אני לא חושב שבגרסה הנוכחית יש התעסקות עם ה-Cirus, להפך, נראה לי שאפילו לא מלחימים שם כלום, ה-APM מ-RCTimer דורש הלחמות ברמת קושי בינונית פלוס (לדעתי) כמו במדריך שלי (בחתימה), ה-OSD מ-RCTimer נותן לך את כל הנתונים שה-APM מכיר (GPS, כיוון בית, גובה, מוד של ה-APM ועוד ועוד...) במחיר סופר זול (לדעתי), משקל נמוך ולא צריך עוד GPS ועוד מתאם מתח, יש לו גרסאות חדשות שמשפרות אותו לרמה של OSDים יקרים בהרבה ויש מדריך מפורט (בחתימה) :)

אני חושב שאחד המצבים החשובים הוא ה-Altitude hold, ב-KK אין את זה? (אולי זה נקרא auto level) איך זה עובד? אני פוזל לכיוון מיקרו רציני, אולי אפילו עם ה-Cirus כי הוא גם קטן.
לגבי ה-simple mode, העברתי אליו בטעות ב-FPV וכמעט התרסקתי (אני עורך את הסרטון עכשיו)...... פעם אחת כשניסיתי זה עבד נחמד מאד. יש גם Super simple לא זוכר מה ההבדל.

Friman
08-04-2013, 13:45:31
מצב simple הוא מצב נחמד מאד שבו הרחפן נע במרחב לפי פקודות הסטיקים ביחס לאוריאנטציה שלו בדריכה ללא קשר לכיוון הכלי בפועל. להטסת fpv אני לא יודע כמה זה תורם אבל בהטסה בקו ראייה נורא נחמד לעשות איתו ככה פירואט טראוול- פשוט מזיזים סטיק ימין לכיוון התנועה הרצוי ובסטיק שמאל מסבסבים, הוא עושה פירואט טראוול בקו חלק ומשעשע.
מצב super simple זה מצב שבו בנוסף לפונקציית הsimple שהוסברה לעיל הוא גם שומר גובה, כלומר simple + alt hold.
לkk2 אין שמירת גובה כי אין לו ברומטר. מצב הauto level זה מצב טיסה מיוצב בניגוד לAcro, או שי כפי שאתה מכיר אותו מארדוקופטר בשם Stabilize.
ההתעסקות היחידה בCrius מעבר לArduflier ול APM היא צריבת גרסת התוכנה. זה לוקח 10 דקות ועושים את זה פעם בכמה חודשים כשיוצאת גרסא חדשה. בד״כ כשיוצאת גרסא חדשה לארדוקופטר לוקח בין כמה ימים לחודש עד שמוציאים גרסת megapirateNG מותאמת לסריוס. הגרסא האחרונה טובה מאד, צריך לשים לב שיש סיכוי לבאג מסויים כתלות בחומרה (באג שיש גם בארדוקופטר, זה לא עניין של המגה פיראט) אבל יש דרך פשוטה מאד לטפל בו ולאחר מכן הלוח טס כמעט בלי צורך בשום כיווני PID. ההגדרות בmission planner מתבצעות בדיוק כמו בלוחות ארדוקופטר, זה לוקח חצי שעה אם אתה יודע מה אתה עושה או מקבל הנחיות ברורות ממי שמכיר את התוכנה.
בקיצור שני השיקולים היחידים הרלוונטיים למה לא לקנות סיריוס לדעתי הם התאימות לארדוקופטר וההמתנה לעדכוני גרסא, ואז ארדופלייר זו פשרה טובה בשליש מחיר מAPM2.5, ושיקול איכות הרכיבים שאולי בגללו שווה להשקיע בAPM2.5. אני לא מבין גדול באלקטרוניקה ולא השוויתי בטיסה בין הסריוס לAPM אבל מחווית הטיסה שלי עם הסריוס אני מאד מרוצה מהלוח, הוא שומר גובה מצויין ויציב מאד להטסה גם ברוחות חזקות. ייצוב המצלמה שלו טוב מאד ושמירת המקום בלויטר גם מצויינת. אני חושב שבמעבר מKK2 ללא פונקציות טייס אוטומטי אתה תהיה מאד מרוצה מביצועי הסריוס / ארדופלייר אבל כאמור יכול להיות שהAPM נותן איכות חומרים טובה יותר ואולי אפילו ביצועים טובים יותר, השאלה אם זה שווה את המחיר הגבוה יותר.
לגבי osd, אין לך בו צורך אם אתה לא מטיס fpv.

AvivT
08-04-2013, 14:24:42
אני לא חושב שבגרסה הנוכחית יש התעסקות עם ה-Cirus, להפך, נראה לי שאפילו לא מלחימים שם כלום, ה-APM מ-RCTimer דורש הלחמות ברמת קושי בינונית פלוס (לדעתי) כמו במדריך שלי (בחתימה), ה-OSD מ-RCTimer נותן לך את כל הנתונים שה-APM מכיר (GPS, כיוון בית, גובה, מוד של ה-APM ועוד ועוד...) במחיר סופר זול (לדעתי), משקל נמוך ולא צריך עוד GPS ועוד מתאם מתח, יש לו גרסאות חדשות שמשפרות אותו לרמה של OSDים יקרים בהרבה ויש מדריך מפורט (בחתימה) :)

אני חושב שאחד המצבים החשובים הוא ה-Altitude hold, ב-KK אין את זה? (אולי זה נקרא auto level) איך זה עובד? אני פוזל לכיוון מיקרו רציני, אולי אפילו עם ה-Cirus כי הוא גם קטן.
לגבי ה-simple mode, העברתי אליו בטעות ב-FPV וכמעט התרסקתי (אני עורך את הסרטון עכשיו)...... פעם אחת כשניסיתי זה עבד נחמד מאד. יש גם Super simple לא זוכר מה ההבדל.

על איזה OSD אתה מדבר שכולל גם GPS? לא מצאתי כזה. אפשר לינק?
אין לי בעיה עם הלחמות מכל סוג שהוא. הכוונה שלי בכמה התעסקות יש עם הלוח, היא בכל מה שקשור לכיוונים (PID וכו') - עד כמה זה ידידותי (או לא).

נראה לי שכרגע אני מתכנס לכיוון ה Crius.

sevet
08-04-2013, 22:43:55
ה-OSD הזה:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=862&productname=

ב-25$ אין לו GPS משל עצמו וזה מה שיפה, הוא מקבל את כל הנתונים ישירות מה-APM בפרוטורול שנקרא Mavlink, כך שאם יש GPS ל-APM אז הוא יקבל גם את המידע הזה ועוד הרבה מידע אחר שב-OSD עצמאי היה יותר יקר ועם עוד חיישנים ו-GPS או בלי ואז מינימום נתונים, ב-OSD הזה אתה יכול לבחור מאיזה 30 נתונים מה אתה רוצה וגם לעשות שני מסכים שונים שמתחלפים בדרישה (וגם בטעות...)

Friman - ל-Althold אפשר להוסיף simple רגיל, את שניהם הופכים ל-super ברמה גלובאלית עם משתנה אחר... או דרך ערוץ 7
עכשיו קראתי שוב והבנתי מה זה: בגדול במקום כמו ב-simple לפי מצפן, הוא מתייחס לנ.צ. של ה"בית" משיכה קדימה בסטיק (pitch ו-roll) תמיד יתרחק מהבית, משיכה אחורה תמיד יחזור גם אם הוא מאחוריך, ה-yaw יסובב אבל לא ישפיע על כיוון תנועה, השמאל ימין (בסטיק ה-roll/pitch) יגרום לו לעוף במעגל סביב ה"בית" שהרדיוס שלו הוא המחרחק מהבית, בגדול - תמשוך סטיק למטה זה בעצם כמו RTH לא משנה איפה ה-כלי.

אגב, עובד לי ה-droidplanner על הטלפון ישירות עם ה-USB של הרדיו טלמטריה (וכמובן כבל מתאם לטלפון OTG שכבר היה לי ומכשיר "פרוץ") , ובדיוק כבר הזמנתי את ה-bluetooth.....