PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה המלצה לרכישה

LiorNT
16-04-2013, 16:13:25
שלום לכולם,
מישהו יכול בבקשב להמליץ לי על רחפן ל fpv?
כמובן במחיר שפוי...
תודה

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Scooter007
16-04-2013, 16:15:17
תגדיר ''מחיר שפוי''.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

LiorNT
16-04-2013, 16:25:27
1000/1500

LiorNT
16-04-2013, 18:51:16
נו מה אנשים???
תנו כמה לינקים לרחפנים...
אפשר גם לינקים לחלקים...
איך לדוגמא השלדה הזו?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22801__Hobbyking_Y650_Scorpion_Glass_Fiber_Multi _Rotor_Frame_650mm.html

Scooter007
16-04-2013, 19:08:12
אני חייב להודות שהתקציב שלך נשמע לי מאוד נמוך.... רק סט fpv עם משקפיים נורמליות עולה כמעט כמו כולו.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

LiorNT
16-04-2013, 19:23:49
לא אחי,
התכוונתי רק לרחפן בינתיים...
לא קשור ל fpv
בינתיים נבנה רחפן ואחר כך בהמשך אני אקנה גם fpv
כמובן שנן הסתם לא חייב לנצל את כל ה 1000 על השלדה והאלקטרוניקה.
אם יש לכם המלצות לשלדה, בקרים, מנועים וכד' ההצעות יתקבלו בברכה

AMIR
16-04-2013, 19:36:49
יש לך אחלה אופציה... סביב המחיר הזה יש את הרחפן של אדי.
מוכן לטיסה עם בורד kk2 שהוא טוב כרגע.
לfpv אתה תהיה חייב מערכת איכותית יותר כוללת gps עם אפשרויות רחבות יותר מהבקר טיסה הבסיסי.

שיהיה בהצלחה.

s.mario
16-04-2013, 20:05:19
במידה וזה רחפן ראשון המנע מהרפתקאות ורכוש משהו מוכר ומוכח...

LiorNT
16-04-2013, 20:20:38
למה אתה מתכוון כשאתה אומר מערכת איכותיתי יותר ?
אני מעדיף כבר להכין את הבודי עם האלקטרוניקה שתתאים ל FPV (כולל GPS) מראש מאשר לקנות ואחר כך להחליף.
אם אפשר לינקים זה יעזור
תודה

יש לך אחלה אופציה... סביב המחיר הזה יש את הרחפן של אדי.
מוכן לטיסה עם בורד kk2 שהוא טוב כרגע.
לfpv אתה תהיה חייב מערכת איכותית יותר כוללת gps עם אפשרויות רחבות יותר מהבקר טיסה הבסיסי.

שיהיה בהצלחה.

yaakov4785
16-04-2013, 20:55:16
נו מה אנשים???
תנו כמה לינקים לרחפנים...
אפשר גם לינקים לחלקים...
איך לדוגמא השלדה הזו?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22801__Hobbyking_Y650_Scorpion_Glass_Fiber_Multi _Rotor_Frame_650mm.html

השלדה הזאת היא לרחפן Y6 עם 6 מנועים
אני ממליץ לך לקנות רחפן H או tricopter יש בהם יותר מקום לציוד fpv מאשר רחפן X
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28496__Hobbyking_X900_Tricopter_Glass_Fiber_Mult i_Rotor_Frame.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__35908__Hobbyking_H4_Copter_Multi_Rotor_Quadcopte r_Frame_470mm.html
ואתה גם יכול לבנות

http://www.youtube.com/watch?v=YCPMC_fiSMI&list=UU9zTuyWffK9ckEz1216noAw&index=3
http://www.youtube.com/watch?v=gh5zJQDKOSQ

LiorNT
16-04-2013, 21:04:42
סבבה, אני אבדוק את זה...
לבנות אני לא יודע אם כדאי לי :-) , אני יותר מדי פרפקציוניסט ואני יכול בקלות למצוא את עצמי מבלה לילות על בנייה עד שייצא לי משהו מטורף

Friman
16-04-2013, 21:22:35
קומבו לשילדה, בקרים, מנועים ופרופים: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=786&productname=
לוח סריוס: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=765&productname=
תשקול אולי ארדופלייר, קצת יותר יקר אבל בתאימות מלאה לארדוקופטר: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=818&productname=
מודול GPS: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=763&productname=
כדאי להוסיף מודול בלוטות׳, יותר נוח לכיוונים: http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=764&productname=. מה שכן לי המודול הזה עושה קצת בעיות בחיבור למחשב הנייד, כנראה מיועד בעיקר לעבוד מול טלפון אנדרואיד. יש מודול דומה בgoodluckbuy שלהבנתי עובד טוב יותר מול PC.
הכל מסתכם בפחות מ200$ (עם לוח סריוס), כולל המשלוח. ביתרה תקנה סוללות (ממליץ על זיפי קומפקט, 3 תאים, 4 אמפר) ועוד פרופים (ממליץ על גמפאן הצבעוניים, עמידים יותר מאלו שמגיעים בקומבו) וכדאי גם סט זרועות ספייר ליתר ביטחון.
הסטאפ הזה עובד אצלי היטב ומשמש לרחפן FPV. הלוח שלי הוא הסריוס שעובד מצויין, לטעמי שווה להוסיף קצת ולקנות ארדופלייר בגלל סוגיית התאימות לקוד של ארדוקופטר; זה עניין של נוחות וקצת פחות סיבוכים בעדכוני גרסא ללוח, מבחינת הביצועים להבנתי הם דומים מאד. תוכל לקרוא ביתר הרחבה בשרשור של ליאור ״מדריך לרחפן מבוסס CRIUS AIOP".
קח בחשבון שבעבודה עם לוח מבוסס ארדואנו אתה לא מתעסק עם ״plug and play" כמו נאזה ועם טיפה יותר מורכבות בהגדרות ובכיוונים לעומת KK2 (יש לציין שבגרסא האחרונה של ארדוקופטר זה מאד קרוב ל״חבר ושגר״ וכמעט שלא נדרשים כיוונים, אבל בכל זאת - נדרשת למידה של התוכנה, תהליך הצריבה וההגדרות ללוח), אבל אתה מקבל פונקציות מתקדמות בהרבה משל הKK2 כגון שמירת מיקום ע״פ GPS, שמירת גובה, חזרה אוטומטית הבייתה, ניווט אוטומטי לפי נ.צ. וכו׳, ועם לוחות שהצעתי לך העלות היא עשירית (עם לוח סריוס) או חמישית (עם לוח ארדופלייר) מהעלות של נאזה.
לגבי ציוד fpv - העלות הבסיסית של ציוד בסיסי היא סביב 200$ למקלט-משדר-מצלמה + משקפי וידאו פשוטים. משקפי וידאו איכותיות יותר עולות החל מ250-300$. תוסיף עלות של מקליט וידאו (החל מ60-80$), תוסיף osd (החל מ25$), תוסיף מסך נוסף בתחנת הקרקע (החל מ30$), תוסיף מפצל וידאו מוגבר (סביב 15$), תוסיף השקעה באנטנות בהמשך, תוסיף אולי מודול uhf - לא חובה, אפשר גם להתחיל עם 2.4ghz, תלוי איזה רדיו יש לך ותלוי מאד באיזה תדר וידאו תבחר (בכל אופן החל מ50$ למערכת זולה ופשוטה שדורשת הרבה התעסקות עם האנטנות ועד 250-300$ לדרגון לינק).. בשלב הזה תרצה להשקיע במצלמה טובה יותר ממה שתקבל בקומבו מהסיני (החל מ50$), ותתחיל לחשוב על מצלמת הקלטה (החל מ40$ למצלמת מחזיק מפתחות HD ועד 450$ בערך לGopro 3 black edition) בקיצור תחבר את כל זה ביחד וחשב שעל כל רכיב ועל חיבור הרכיבים והתאמתם יחד נדרשות שעות עבודה רבות בהגדרות, התאמות, מיקום על הכלי וכו׳ וכו׳ ותגלה שהכניסה לfpv דורשת הרבה מאד השקעה, בכסף ועוד יותר מכך בזמן עבודה ובלמידה... אם הכיוון שלך הוא להיכנס לfpv ויש לך כבר פלטפורמה מתאימה (ביקסלר למשל) הייתי מציע לך לשקול להשקיע את הכסף ברכישת ציוד הfpv הבסיסי על מנת לראות אם התחום מושך אותך בכלל, בהמשך תוכל לנייד את הציוד או לפחות חלקו לרחפן אם וכאשר תבחר לבנות רחפן. אני מציין את זה כיוון שלטעמי הטסת רחפן ללא fpv היא די משעממת, זה נורא נחמד שהוא מתייצב לבד וחוזר הבייתה לבד וכו׳ אבל אין בזה הרבה אתגר ביחס למסוקים למשל ואפילו ביחס לטיסנים, כשלעומת זאת החוויה בfpv היא עולם אחר לגמרי, גם בטיסן וגם ברחפן.

AmitB
16-04-2013, 21:43:54
במחלקות בקרי הטיסה יש שתי אופציות כרגע (למי שרוצה פשוט להטיס, ולא להתעסק יותר מדי בכיולים של בקרי טיסה)
1) KK2.0 מהוביקינג, מייצב מעולה ללא GPS ויכולת חזרה הביתה - עולה $30
2) NAZA+GPS כולל חזרה הביתה (יכול בקלות להציל רחפן, ביחוד אצל מתחילים) - הסט עולה $400

שלדה: ההמלצה שלי ללכת על שלדת 450 מהוביקינג (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24173__Q450_Glass_Fiber_Quadcopter_Frame_450mm_I ntegrated_PCB_Version.html) אם לחוצים בכסף, או של DJI שעולה קצת יותר ואיכותית יותר, אני בטוח שגם השלדה של אדי טובה אבל לא יצא לי להטיס אותה.
מנועים: אלו מה RCTimer (http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=124&productname=) או דומים (2826 900KV עד 1000KV)
פרופים: 10x4.5 לרחפנים (דוגמה כאן (http://gothelirc.com/shopdisplayproducts.asp?id=115&cat=GemFan+Plastic+Prop))
בקרי מהירות: כל בקר 30A לרחפן כמו אלו מהוביקינג (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25365__Turnigy_Multistar_30_Amp_Multi_rotor_Brus hless_ESC_2_4S.html), או לא להשתמש בשום אופן בבקר לטיסנים רגילים (אלא אם נצרב לרחפן) - בקרי מהירות של טיסנים רגילים עובדים בד"כ אבל הם מקור להמון בעיות שעדיף פשוט לא להיכנס אליהן.
סוללה: 3000mAh 3S1P 35C

אם הולכים על KK2 אין שום טעם לקנות בקרי מהירות ומנועים של DJI, אבל אם הולכים עם NAZA אני לא בטוח, יכול להיות שעדיף כן להשתמש בבקרי מהירות של DJI.

flyinglizard
17-04-2013, 01:52:10
שלדת 450 קצת קטנה לדעתי לFPV.

מאוד ממליץ על משהו כמו הDJI NAZA, זה מינימום התעסקות והGPS עובד מעולה.
במקומך הייתי בונה הקסה עם NAZA, גודל סביב ה550 וסוללות 4S - אבל זה ממש לא 1500 שקל.

LiorNT
17-04-2013, 06:16:18
ראיתי את ה naza הבעייה היא שהסט כמעט כפול במחיר מאשר הסט שגיל הציע...
באמת שווה את ההשקעה?
באילו שינויים מדובר והאם מורגשים בכלל.
תודה

Friman
17-04-2013, 07:46:17
ליאור, לדעתי את ההבדלים תרגיש בעיקר בהשקעה הנדרשת ללמידה להרכבה ולכיוונים בכדי להגיע למצב טיסה.
הרכבה - בשילדה בסה״כ דומה, מבריגים כמה ברגים, אם אני זוכר נכון הרכבת בעבר מסוק ככה שזה יהיה לך קלי קלות. זה בכל מקרה קלי קלות ואין הבדל בין השילדות בהרכבה. הלחמת בקרים - בשניהם תצטרך להלחים מנועים לבקרים, לא כדאי להשתמש במחברי הבולט שמגיעים עם המנועים. אז במה ההבדל? שבסריוס תצטרך להחליף קונקטור לGPS ולמודול הבלוטות׳ אם תקנה, בנאזה זה מגיע עם קונקטורים מתאימים ללוח. עבודה של 10 דקות אבל תצטרך לדעת מה להלחים ולהיכן וזה דורש קצת למידה. כל הפרטים ישנם בשרשור של ליאור אליו הפניתי אותך.
צריבת גרסת תוכנה - בסריוס נדרשת צריבה מתוכנת ארדואנו חיצונית לmission planner. זה ממש לא מורכב אבל שוב צריך לדעת איך להגדיר ומה. כשיודעים מה עושים זה לוקח 10 דקות. בארדופלייר כל ההגדרות ישירות מהM.P. הנאזה לעומת זאת מגיעה עם תוכנה צרובה על הלוח, אם צריך לעדכן גרסא אני מניח שדרך תוכנת מחשב, לא נראה לי שיותר מורכב מלעדכן גרסא לאדופלייר (בסריוס - כשיוצאת גרסת ארדוקופטר חדשה צריך להמתין שתצא גרסא מותאמת לסריוס שנקראת megapirateng, לוקח בין יומיים לחודש, ולאחר מכן לצרוב עם תוכנה חיצונית. שוב, מרגע שעשית את זה פעם אחת והבנת איך- זה לוקח 10 דקות).
הגדרות - גם בנאזה וגם בלוחות על בסיס ארדואנו אני מניח שצריך להגדיר תצורת רחפן ורכיבים שעובדים עם הלוח. אני לא יודע כמה זה מורכב או פשוט בנאזה, בM.P. זה עניין של כמה דקות.
כיווני PID - עד לתקופה האחרונה זה היה ההבדל הגדול: בנאזה פשוט כיוון של גיין יחיד והרחפן טס ואילו בלוחות ארדוקופטר שבירת ראש של בדיקות וכיוונים עד שהרחפן טס טוב. בגרסא האחרונה של ארדוקופטר המצב השתנה- ערכי ברירת המחדל בתוכנה מתאימים בדיוק ללוחות ולשילדה שהצעתי לך, מקסימום נדרש כיוונון קל של גיין הייצוב הכללי. זה לוקח דקה מקסימום. שוב, תצטרך לדעת מה אתה מכוון ואיך ורצוי שתכיר גם את יתר ערכי הpid למקרה שכן תצטרך לכוון אותם, אני מניח שכנ״ל בנאזה.
מבחינת טיסה - לא הטסתי עם נאזה אבל הסריוס יציב מאד, חוזר יפה מאד הבייתה, שומר מקום וגובה מצויין. לדעתי מספיק לצרכי fpv בהחלט, בטח לרחפן ראשון.

Scooter007
17-04-2013, 08:15:21
נכון, הוא יותר יקר אבל פשוט עובד בצורה מושלמת תוך מספר דקות, השאלה היא האם בא לך להכנס להרפתקה של קומבו בתפזורת או לקחת משהו שעובד אחרי שעתיים של הרכבה וכיוונים ונותן תוצאות מעולות.

ראיתי את ה naza הבעייה היא שהסט כמעט כפול במחיר מאשר הסט שגיל הציע...
באמת שווה את ההשקעה?
באילו שינויים מדובר והאם מורגשים בכלל.
תודה

LiorNT
17-04-2013, 08:27:57
טוב,
לפי מה שאני מבין אז הנאזה מיועדת לאלה שלא מעוניינים "לשבור" את הראש...
אני דווקא כן אוהב את הרעיון לשבת וליישם.
נלך על ההמלצה שלך גיא.
תודה רבה לכם

LiorNT
17-04-2013, 08:53:17
סליחה,
גיל.
: -)

guyst
17-04-2013, 09:18:29
שלדת 450 קצת קטנה לדעתי לFPV.

מאוד ממליץ על משהו כמו הDJI NAZA, זה מינימום התעסקות והGPS עובד מעולה.
במקומך הייתי בונה הקסה עם NAZA, גודל סביב ה550 וסוללות 4S - אבל זה ממש לא 1500 שקל.

F450 קטנה מידיי באיזה אופן?
מניסיון אתה אומר?
רובנו מטיסים עם 450...

Friman
17-04-2013, 09:39:52
ת׳כלס גיא אני גם חווה צפיפות יתר עם מיקום המרכיבים על שילדת ה450 הסיני שלי... קצת צפוף אפילו שהאיבזור שלי לדעתי די סטנדרטי, חוץ ממצלמת מ. מפתחות במקום gopro ;)... נראה לי גם שלצרכי fpv אולי שילדת H יכולה להיות נוחה יותר לאיבזור, אני מסתכל בעניין על השילדה של הוביקינג אבל כל עוד הפלטות שלי שלמות (כי זרועות יש לי 3-4 ספייר) אני לא רואה את עצמי מזמין אחת כזו. אולי אם וכאשר...בכל אופן ליאור כמו שאמרתי לך קודם הקומבו של rctimer לשילדה + מנועים + בקרים מאד נוח כי הכל מתחבר ועובד יופי ביחד, והמחיר זול יותר מליקוט הרכיבים השונים אצל הסיני. מה גם שהמשלוח של ערסי ממש זול לעומת הסיני. ככה שאני עדיין דבק בהמלצה על הקומבו של ערסי לרחפן הראשון, וכשתפתח לfpv תתמודד כמו כולנו עם סוגיית הצפיפות. Guy1a מצליח לדחוס כל מה שצריך על שילדת 330 אז כנראה שאפשר להסתדר יפה עם 450.

guy1a
17-04-2013, 10:30:34
ת׳כלס גיא אני גם חווה צפיפות יתר עם מיקום המרכיבים על שילדת ה450 הסיני שלי... קצת צפוף אפילו שהאיבזור שלי לדעתי די סטנדרטי, חוץ ממצלמת מ. מפתחות במקום gopro ;)... נראה לי גם שלצרכי fpv אולי שילדת H יכולה להיות נוחה יותר לאיבזור, אני מסתכל בעניין על השילדה של הוביקינג אבל כל עוד הפלטות שלי שלמות (כי זרועות יש לי 3-4 ספייר) אני לא רואה את עצמי מזמין אחת כזו. אולי אם וכאשר...בכל אופן ליאור כמו שאמרתי לך קודם הקומבו של rctimer לשילדה + מנועים + בקרים מאד נוח כי הכל מתחבר ועובד יופי ביחד, והמחיר זול יותר מליקוט הרכיבים השונים אצל הסיני. מה גם שהמשלוח של ערסי ממש זול לעומת הסיני. ככה שאני עדיין דבק בהמלצה על הקומבו של ערסי לרחפן הראשון, וכשתפתח לfpv תתמודד כמו כולנו עם סוגיית הצפיפות. Guy1a מצליח לדחוס כל מה שצריך על שילדת 330 אז כנראה שאפשר להסתדר יפה עם 450.

גם עמית מסתדר נפלא עם 330

אתם סתם מפונקים :)

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=88674&d=1366190452

sevet
17-04-2013, 10:31:56
יש שלדות reptile זולות ב-eBay שהן חיקוי של ה-TBS Discovery בצורה, יש שם יותר מקום, מפתח קידמי גדול בשביל לא לראות פרופלורים בצילום ומקום ייעודי ל-GoPro, למרות שב-450 אצלי מה-RCTimer יש בדיוק מקום להכל (אולי אני אחליף BEC יעודי ב-L.C. Filter בגלל מקום) הבעיה העיקרית שאני רואה היא שאין להם Distribution board כמו במקור מה שיכול אולי לבזבז טיפה מקום.
לא ניסיתי אותן אבל כמדומני שיש כאן מישהו עם שלדה כזו ולא שמעתי תלונה.

הנה שלדה שכוללת אפילו כן נחיתה:
http://www.ebay.com/itm/REPTILE-500-V2-Alien-Multicopter-500mm-Quadcopter-Frame-W-Tall-Landing-gear-Skid-/121092101731?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item1c31a6d663

AvivT
17-04-2013, 12:37:12
הבעיה העיקרית שאני רואה היא שאין להם Distribution board כמו במקור מה שיכול אולי לבזבז טיפה מקום.

שיט שכחתי להזמין Distribution board עם השלדה הזאת... טוב שהזכרת לי.

guy1a
17-04-2013, 12:40:32
אם אתה רוצה את של הסיני
אני יכול להביא לך בסופ"ש .. יש לי חסר שימוש בבית.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23140__Hobby_King_Quadcopter_Power_Distribution_ Board.html

flyinglizard
17-04-2013, 13:38:06
F450 קטנה מידיי באיזה אופן?
מניסיון אתה אומר?
רובנו מטיסים עם 450...

פעם סובארו לאונה הייתה המכונית הנמכרת ביותר בישראל, ואחריה באה המיצובישי לאנסר. כיום יונדאי מככבת, כך שמה שרובכם עושים הוא לא בהכרח הדבר הנכון - במיוחד לאור העובדה שהבדל המחיר בין 450 ל525 ובין הקסה לקוואד הוא לרוב כמה עשרות דולרים (כולל המנועים והבקרים).
450 מגביל אותך מבחינת גודל סוללה ומצופף בצורה לא בריאה מקלטים, חוטים ומשדרים. אפשר לפתור הכל, אבל כמו ההבדל בין חכם לפיקח, עדיף פשוט לא ליצור את הבעיה מלכתחילה.

guy1a
17-04-2013, 14:45:34
פעם סובארו לאונה הייתה המכונית הנמכרת ביותר בישראל, ואחריה באה המיצובישי לאנסר. כיום יונדאי מככבת, כך שמה שרובכם עושים הוא לא בהכרח הדבר הנכון - במיוחד לאור העובדה שהבדל המחיר בין 450 ל525 ובין הקסה לקוואד הוא לרוב כמה עשרות דולרים (כולל המנועים והבקרים).
450 מגביל אותך מבחינת גודל סוללה ומצופף בצורה לא בריאה מקלטים, חוטים ומשדרים. אפשר לפתור הכל, אבל כמו ההבדל בין חכם לפיקח, עדיף פשוט לא ליצור את הבעיה מלכתחילה.

הגישה הזאת היא גישה של הכי טוב ולא שום דבר אחר ...
יש אנשים .. אולי לא אתה .. שמעדיפים סוג של פשרה מאשר כלום.

אני ניסיתי שלדות שונות כולל הקסה וכוללה כמה סוגים של קואד וטריקופטר .. אני מצטער לומר לך את זה, אבל אין שום יתרון להקסה.
גם הרמה של משקלות עשיתי עם קואד עם מנועים חזקים. אין יתירות בזמן של כשל במנוע .. והמקום שיש בשלדת הקסה הוא אמנם רב אבל לא חובה.
העובדה היא שכל מה שהייתי שם על ההקסה שמתי גם על 450 וכיום אני שם על ה 330. כולל הסוללות של 3000 מיליאמפר.

אני בכלל מת על אילו שתמיד יש להם משפט כמו "או תקנה את זה .. או עדיף לך שבכלל תוותר על התחביב" .. זה משפט משעשע במקרה הטוב וטיפשי במקרה הרע.

גם שלדת דיקט תעופתי תוצרת בית שלי עבדה בצורה נהדרת אגב ... וגם שלדת מוטות פיבר גלאס שהודבקה לה יחדיו עם דבק חם .. אין לזה שום משמעות. אבל שום משמעות !

guyst
17-04-2013, 14:55:29
לא יודע אם אני חכם או פיקח, סוברו 450 שלי עובד פיקס כבר עשרות טיסות עם ציוד צבר מלא, כולל OSD (זה אומר שני GPS), כולל צפצפה, כולל שתי מצלמות (אחת לך מקצוען והשניה על מתקן טילט) ושתי סוללות, 1000 לוידאו ו-5000 לטיסה.
מניח שהניסיון שלך מראה אחרת, אבל אני פשוט ועם הרוב.

guy1a
17-04-2013, 15:21:19
ואפשר להוסיף גם שמבחינת ציפוף הציוד .. אז הטווחים שמגיעים אליהם עם 450 / 330 מספיק גדולים שיכולים לספק כל תאב מרחקים ... זאת לא הגבלה ..

flyinglizard
17-04-2013, 16:33:34
הגישה הזאת היא גישה של הכי טוב ולא שום דבר אחר ...
יש אנשים .. אולי לא אתה .. שמעדיפים סוג של פשרה מאשר כלום.

כאמור, ההבדל בין 450 ל550 משושה הוא כמה עשרות דולרים במקרה הרע, שכל אחד יעשה את הבחירות הכספיות שלו. אם ה50 דולר האלו זה מה שיכריע בין כניסה לתחביב לצפיה מהצד, שיקח 450.
לי ה450 קצת צפוף בשביל ציוד רב. אני בטוח שאפשר להסתדר (אפשר לעשות FPV גם על DJI PHANTOM), אבל עדיף לעשות את הבחירות הנכונות מלכתחילה, במיוחד כשההפרש הכספי זניח. אפשר גם קוואד יותר גדול מ450, לאו דווקא הקסה.

לגבי המשפט הזה,

אני בכלל מת על אילו שתמיד יש להם משפט כמו "או תקנה את זה .. או עדיף לך שבכלל תוותר על התחביב" .. זה משפט משעשע במקרה הטוב וטיפשי במקרה הרע.

מעולם לא אמרתי אותו, אבל אני עדיין חושב שיש בו אמת מסויימת. הרבה ניסו להכנס לתחביב עם ציוד זול\יותר מדי DIY\סתם לא מתאים והתאכזבו. לאחרונה קניתי PHANTOM (למטרות פיתוח, כמו כל הרחפנים שלי) והוא אמנם לא זול בכלל אבל אין דרך קלה יותר להתחיל. הייתי ממש מופתע מכמה שהוא טוב. לפעמים כדאי לדחוף אנשים לציוד קצת יקר יותר אבל פשוט ונוח יותר - מאשר שיבזבזו זמן וכסף על נסיונות נואשים לגרום לדברים לעבוד.

guy1a
17-04-2013, 16:54:18
ההבדל הוא לא 50$

ההבדל בשלדה+ההבדל בעוד 2 מנועים ואולי כל השישה יותר גדולים ויותר יקרים + עוד שני בקרי מהירות + עוד שני קולטים + עוד שני פרופים + ההבדל במשקל שדורש סוללות יותר גדולות / כבדות / יקרות עם משלוח יותר יקר.

על פי החישוב הזה, אוקטוקופטר או יותר עדיף .. מעל 8 מנועים כבר יש יתירות בתקלה !
אין לזה שום סוף ...

גם fpv עם דו-קופטר הולך .. עם שלדה מעץ בנוייה בבית.

מה שמתאים לך לא בהכרח יתאים לאחר .. או לפי הנסיון שלי, בהכרח לא יתאים לאחר.

והמשפט השני מעבר לעובדה שהוא בתכלית לא נכון, הוא גם רע.

יש סיפור ישן מאד שאני לא זוכר מי כתב שקראתי באיזה עיתון על מתחרה אופניים רציני שהשקיע אלפי שקלים בציוד הכי טוב שאפשר .. וכל פעם כשהיה מתאמן על הכביש בבקרים היה רואה את הפועל הרומני עם האופני ברזל משנות ה 70 של המאה הקודמת עוקף אותו בקלות ..

זה מזכיר לי עכשיו גם איף פעם עם לאדה ניבה 94 שעלתה לי 6000 שח חילצתי מהבוץ פאג'רו חדש לגמרי שעלה בטח 400 אלף שח ...

כל אדם שירצה תשובה לאיך אפשר להכנס לצבר עם רחפן פשוט ובעיקר זול, בלי שום פשטות על איכות ובלי הרבה אכזבות .. מוזמן לפנות אלי.

לא חייבים הכי טוב רק כדי להמנע מבעיות.

בפחות מ 1000 שח הכל כולל הכל אפשר רחפן מעולה שיעניק המון כיף למטיס.

flyinglizard
17-04-2013, 17:04:51
לא לכולם יש את הידע או הזמן לבנות שלדה מעץ בבית. לא לכולם יש את הידע או הזמן לחפש סטאפים מומלצים עם KK או לתור אחרי מנועים בעשרות הדפים של הסיני. לא כולם יכולים לייצר לעצמם שלדות, למרות שזה נורא פשוט. לא לכל אחד יש את הסבלנות למתקן קילו של ציוד אלקטרוני על רחפן 450, למעלה למטה ומהצדדים. לפעמים אתה רוצה לחבר ושיעבוד, שיהיה נוח ושיהיה פשוט. מדי פעם אתה רואה את אלו שבאים למנחת עם כלים ארכאיים ומתפרקים, מודבקים ביחד באיזולירבנד וערימות של אפוקסי. זה קורה בכל התחומים - מסוקים, טיסנים ורחפנים. אני מעריך את ההשקעה, אבל זה לא מתאים לכל אחד.
לכן DJI מוכרים כלכך הרבה פנטומים ונאזות. כנראה שיש קהל לזה.

Hagay
18-04-2013, 13:41:51
יש יותר מדרך אחת נכונה אבל אתם עוברים לפסים אישיים.