PDA

צפייה בגרסה מלאה : המראה עם גורר זנב

feffer
30-04-2013, 21:18:39
ערב טוב לכולם.
קניתי טיסן חדש אחרי שהתאהבתי בצורתו החיצונית והביקורות בrcg שיבחו, למרות שנשבעתי לא לקנות טיסנים מהסיני. זה הטיסן: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=18873.
סה"כ מדובר ב slow flyer לא גדול עם עומס כנף שאני מאמין באיזור ה 35 g/dm^2. לא נראה מסובך מדי להטסה אבל זה הטיסן גורר זנב הראשון שלי. האמת שמאז הטיסן הראשון שלי הטסתי בעיקר דאונים וedf ללא גלגלים.
הייתי שמח לשמוע טיפים להמראה\נחיתה. לפי איך שנראה לי הגלגלים יחסית ממוקמים מלפנים ולכן נראה לי שיהיה קל יותר לשלוט במניעת גראונד לופ.
יש לי גם מערכת co pilot אבל הוראות השימוש שלה עם גורר זנב נראות לי מסובכות.
תודה לעונים

bna016
30-04-2013, 21:24:25
היי,
שים לב לתגובות למטה עליו ייתכן ותמצא שם מענה לשאלתך.

Boogle
01-05-2013, 00:00:39
אם אתה מתכוון לניהוג קרקע וניהוג בריצה אז שים לב :
1. לתרגל הסעה במהירות נמוכה תוך כדי משיכת הגה גובה לפול אפ לשמירת הצמדת הגלגל לקרקע.
2. פתיחת מנוע בהמראה לעולם לא תבוצע במכה מפאת הרמת זנב מיידית וניתוק הגג״ז מהקרקע ולכן איבוד ניהוג בשילוב תנועת סיבסוב שמאלה עקב הפי-פאקטור.
3. יש להחזיק משיכה קלה לאפ ולפתוח מנוע בסחיטה איטית, לאחר מספר מטרים שחרור הלחץ מהגה הגובה בכדי להמנע מניתוק מוקדם והזדקרות מיידית .
4.בשלב שחרור הלחץ מהגה הגובה גלגל הזנב ינתק מהקרקע והניהוג יעבור להגה הכוון, בשלב הזה הלהב היורד של הפרופ , הימני, מייצר כוח רב מהשמאלי, שעולה מעלה, ולכן תקבל סיבסוב שמאלה שיש לתקנו עם לחץ קל על הגה הכוון ימינה( קל אמרתי !!), אם הזנב עלה ואתה ממשיך בריצה ישרה ולא עשית פרסה , או התחלת לנוע בזיגזג על המסלול, או, רחמנא ליצלן, נלחצת ופתחת בבת אחת מצערת לפול (כי ברור שעדיף בחוסר שליטה להאיץ את הטיסן במקום ןהאט אותו...:p) ומשכת אפ בתקווה לנתק לפני שאתה נתקל בשיחים או בעמוד שבצד המסלול ( בשלב הזה אני שולח לך תנחומים וממליץ לך לקרוא את ההוראות מהתחלה) , ... איפה היינו ? אהה כן הזנב ניתק, הצלחת לשמור על ציר מסלול ואתה רץ ומאיץ, סחט את המצערת עד הסוף , תן לכלי לרוץ עוד כמה מטרים טובים הוא כבר ינתק לבד ותוכל בלחץ קל על הגה הגובה להגיע לטיפוס יפה.

בהצלחה.
5. בנחיתה , אחרי שנגעת בגלגלים הראשיים ואתה חש איבוד שליטה בכוון בהאטה, זה הזמן למשוך פול אפ ולתת קצת במנוע, כדי שזרם האויר ילחץ על הגה הגובה ויצמיד את הגגז למסלול ותוכל לחזור לנהג.
( גילוי נאות: לא בדקתי את הקישור שלך ויתכן שאתה בכלל מדבר על טיסן עם מגלש בזנב, אם כן גזור ושמור לטיסן הרלוונטי :) )

seamn
01-05-2013, 08:55:15
אם אתה מתכוון לניהוג קרקע וניהוג בריצה אז שים לב :
1. לתרגל הסעה במהירות נמוכה תוך כדי משיכת הגה גובה לפול אפ לשמירת הצמדת הגלגל לקרקע.
2. פתיחת מנוע בהמראה לעולם לא תבוצע במכה מפאת הרמת זנב מיידית וניתוק הגג״ז מהקרקע ולכן איבוד ניהוג בשילוב תנועת סיבסוב שמאלה עקב הפי-פאקטור.
3. יש להחזיק משיכה קלה לאפ ולפתוח מנוע בסחיטה איטית, לאחר מספר מטרים שחרור הלחץ מהגה הגובה בכדי להמנע מניתוק מוקדם והזדקרות מיידית .
4.בשלב שחרור הלחץ מהגה הגובה גלגל הזנב ינתק מהקרקע והניהוג יעבור להגה הכוון, בשלב הזה הלהב היורד של הפרופ , הימני, מייצר כוח רב מהשמאלי, שעולה מעלה, ולכן תקבל סיבסוב שמאלה שיש לתקנו עם לחץ קל על הגה הכוון ימינה( קל אמרתי !!), אם הזנב עלה ואתה ממשיך בריצה ישרה ולא עשית פרסה , או התחלת לנוע בזיגזג על המסלול, או, רחמנא ליצלן, נלחצת ופתחת בבת אחת מצערת לפול (כי ברור שעדיף בחוסר שליטה להאיץ את הטיסן במקום ןהאט אותו...:p) ומשכת אפ בתקווה לנתק לפני שאתה נתקל בשיחים או בעמוד שבצד המסלול ( בשלב הזה אני שולח לך תנחומים וממליץ לך לקרוא את ההוראות מהתחלה) , ... איפה היינו ? אהה כן הזנב ניתק, הצלחת לשמור על ציר מסלול ואתה רץ ומאיץ, סחט את המצערת עד הסוף , תן לכלי לרוץ עוד כמה מטרים טובים הוא כבר ינתק לבד ותוכל בלחץ קל על הגה הגובה להגיע לטיפוס יפה.

בהצלחה.
5. בנחיתה , אחרי שנגעת בגלגלים הראשיים ואתה חש איבוד שליטה בכוון בהאטה, זה הזמן למשוך פול אפ ולתת קצת במנוע, כדי שזרם האויר ילחץ על הגה הגובה ויצמיד את הגגז למסלול ותוכל לחזור לנהג.
( גילוי נאות: לא בדקתי את הקישור שלך ויתכן שאתה בכלל מדבר על טיסן עם מגלש בזנב, אם כן גזור ושמור לטיסן הרלוונטי :) )

מה שכתב Boogle בגדול נכון לכלל טיסני / מטוסי גלגל זנב במיוחד סעיפים 1, 2 ו- 4 ..
לעניין סעיף 3 , ישנם טיסנים/ מטוסים שמעדיפים דווקא דחיפה קלה !! של הגה גובה עם פתיחת מנוע איטית בכדי לעזור בהרמת הזנב ולאחר מכן שחרור הלחץ בריצת ההמראה .. הרעיון הוא להיות כמה שפחות עם גלגל זנב על הקרקע .
לגבי סעיף 5 - ישנם טיסנים / מטוסים שצריך לנחות איתם ב"ווילי ", כלומר נגיעה על כן הנסע הראשי ושמירת ציר מסלול עד להאטה והורדת גלגל זנב, ויש כאלה שצריך לנחות איתם "3 נקודות" כלומר הצפה ארוכה עד לגמר הפוטנציאל ורגע לפני הזדקרות נגיעה על שלושת הגלגלים .. ישנו גם הבדל משמעותי בין המראה ונחיתה על מסלול אספלט לבין מסלול רך (דשא או כורכר ) תמיד עדיף מסלול רך, הטיסן/ מטוס הרבה יותר סלחן .. גלגל זנב גם הרבה יותר רגישים לרוח צולבת מאשר גלגל אף .
בגדול, עם הטיסן הזה, נראה לי שאם תשים אף לרוח ותפתח מנוע בהדרגה אתה מסודר, כנ"ל לגבי הנחיתה, נראה שהוא נוחת מאוד לאט .. שים לב בעיקר לעבודת הגה כוון ..
בהצלחה