PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון Sky Climber שניסה לשתול עצמו באדמה

Shlomy Luxenburg
03-05-2013, 13:30:13
אהלן,
היום, שישי, הטסתי את הSkyClimber (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19319__Skyclimber_EPO_Glider_4CH_2008mm_RTF_Mode _1_.html) (המדהים להפליא), כחלק מפעילות הדרכה של פרוייקט יעלים-גליל.

לאחר כמה טיסות מוצלחות, כנראה בעקבות תקלה בהגה הגובה, הטיסן הוריד אף ונפל לקרקע (שדה חיטה) בניצב.

להפתעתי, ובניגוד לבלזה, הטיסן לא התפורר לחלוטין, והבחנתי רק בכמה סדקים באזור החופה, וכן מעין דפורמציה של כל אזור האף.
נראה כאילו הקלקר, מעוצמת המכה, התקווץ בחלקים מסוימים, וכרגע המנוע מוטה מעט שמאלה.

כאחד ללא ניסיון בתיקון קלקר, אני פונה אליכם שתעזרו לי להחליט אם האף בר תיקון או שצריך להזמין גוף חדש.
להלן תמונות:
8944689447

למרות שמצאתי כמה פתרונות תיקון עם מים חמים, אשמח לשמוע המלצות מקצועיות שלכם.

נ"ב,
כחלק מהריסוק, גם הסוללת ליפו קיבלה מכה. האם להשבית?
89448

תודה רבה

wind556
03-05-2013, 13:38:30
תתחיל עם מים חמים, לאורך זמן מספיק עד שישתחררו מירב המאמצים מהחומר
לאחר מכן תקנה פס קרבון 6X0.5 מ"מ ותדביק אותו לאורך החרטום באיזורים הרלוונטיים, זה יחזיק במקום את שאריות הדפורמציה.
כל סדק הכי קטן שתמצא בחומר, תזליף לתוכו דבק CA הכי דליל, ואם יש שבר בנקודה כלשהי, תדביק עם דבקCA מדיום
חשוב מאד להקפיד שמישור תושבת המנוע (קיר האש) יהיה כפי שהיה בהתחלה, אחרת יהיו לך מומנטים לא רצויים בפתיחת מצערת
הסוללה להשמדה. קרא בריכוז המידע בחתימה שלי את נוהל ההשמדה

Shlomy Luxenburg
03-05-2013, 16:38:58
תודה רבה...
אתחיל במלאכה בהקדם ואעדכן.

Shlomy Luxenburg
17-05-2013, 14:57:31
אהלן,
אז אחרי העצות המקצועיות, וקצת בירור ברחבי הרשת (ובמיוחד היוטיוב) הבנתי שכדי לתקן קלקר אני צריך ללבוש כובע שף ולהתחיל לבשל...
אז הרתחתי מים, ובהתחלה רק עטפתי את איזור האף עם מגבות שטבלתי במים רותחים לראות האם אוכל למנוע את הצורך בטבילה בכדי לא לפגוע בפלסטיק המודבק.
אחרי שהבנתי שאין ברירה, לאט לאט ובזהירות טבלתי את כל החלק הקדמי של הטיסן בסיר, והתחלתי לבדוק מדי פעם מה המצב.
בסופו של דבר, הפלא ופלא, הגוף חזר למצבו הכמעט מקורי ועם עור תנין;).
איזור האף עדיין מעט נוטה שמאלה, אך מאחר שמדובר בדאון פשוט, האמנתי שבשביל תהליכי הטיפוס אני אוכל להתגבר על תופעות הלוואי.
אזור החופה עדיין היה רחב מדי בשביל החופה עצמה, אז פשוט מאד הבנתי שאני צריך "להלביש" את החופה על הטיסן ולעטוף עם גומיה על כל מקרה.
המנוע והאלקטורוניקה עובדים כמו חדשים, ורק הסוללה נשלחה לבדיקה מעט יותר מקצועית (בבדיקת מתח התאים, הם מאוזנים בכ-30 אחוז שבועיים אחרי ההתרסקות).
הדאון טס יפה מאד, יציב וממש לא מורגש שפעם הוא התרסק ו/או מעט "עקום"... והכי חשוב, החניכים המשיכו להנות מהטסתו.

המון תודה על העזרה, מקווה שכל הסיפור הזה יעזור לאחרים בעתיד (טפו טפו טפו)

90509
90510
90511
90512

wind556
17-05-2013, 15:04:16
כמה הערות:
קודם כל , יפה מאד שהתגברת על המשימה
טעית מעט בדבר אחד: לא מרתיחים מים, זה חם מדי, וזו הסיבה למה שקראת עור תנין
אני עושה זאת עם המים החמים של הדוד שמש, זה פחות מרתיחה ובדיוק במידה. מחזיקים את זה תחת זרם המים החמים וזהו

Friman
17-05-2013, 16:50:59
עוד טיפ להמשך בתיקון קלקר - תקנה דבק גורילה, הוא מאד יעיל בסתימת ״חורים״ בקלקר, בניגוד לסדקים ושברים שמתקנים עם ca

pomerus
17-05-2013, 21:15:47
ברכות על התיקון המוצלח :)

ומילה לגבי הליפו - הייתי משבית את הליפו הזה כדי לא לקחת סיכון. נראה שהיא חטפה מכה רצינים, ושהחומר שם התעוות.
האם אפשר לתקן או אפילו לטוס עם זה - אולי. האם זה שווה את הסיכון - לדעתי לא

yuval-the-pilot
17-05-2013, 22:00:10

ומילה לגבי הליפו - הייתי משבית את הליפו הזה כדי לא לקחת סיכון. נראה שהיא חטפה מכה רצינים, ושהחומר שם התעוות.

הוצאת לי את המילים מהפה....

wind556
18-05-2013, 11:39:43

מסכים בהחלט

wind556
18-05-2013, 11:45:42
ואם כבר בתיקונים עסקינן, יש טיפ שלפעמים עושה נפלאות:

אבקת סודה לשתיה + דבק CA יותר מבנה חזק ביותר ובזמן אפסי
ממלאים את החריץ או השקע באבקת סודה ומזליפים על זה CA הכי דליל
כן תנסו את זה בבית, אבל תתרגלו לא על טיסן אלא על סתם משהו שהולך לפח.

לגבי דבק "גורילה" , גורילה זה שם של יצרן ולא של דבק, לחברת גורילה יש הרבה סוגי דבקים, אפילו דבק נגרים.
השם הנכון לדבק שאליו גיל התכוון זה PU (פוליאוריטאן), ויש הרבה יצרנים טובים, אפילו תוצרת הארץ שעולה שליש מהגורליה המקביל והאיכות אותה איכות בדיוק.
ובנושא הזה: דבק PU לא מדביק מספיק חזק EPO, את זה CA עושה יותר טוב, לעומת זאת הPU מדביק נפלא EPS (קלקר רגיל)