PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לעזרתכם - רשימת ציוד לרחפן ראשון

HeliDraco
04-05-2013, 21:08:00
הי כולם

לא מעט זמן חשבתי להשאר מחוץ לעניין מרובי הרוטורים, אבל מפגש אחד איתם בלטרון הכריע אותי :D
אז עכשיו (אחרי שכבר עברתי על כמה מהנעוצים פה) אני בונה "רשימת קניות" קטנה לקוואד שבדרך.
הדרישות בשלב הזה פשוטות - רחפן מתקפל (חובה, הכוונה לצרף אותו גם לטיולים - מה שאי אפשר כ"כ לעשות עם המסוקים/טיסנים הרגילים שלי), לא מיוצב בשלב זה (המטרה - ללמוד להטיס דברים כאלה) עם אופציה למצלמה לצילום אווירי ותאורות ללילה בהמשך.
ריכזתי את כל הציוד שאני צריך בקובץ המצורף. הכוונה להשתמש בסוללות Rhino 3S 2250mAh 30C (יש לי כאלה בבית).
עכשיו השאלות:

חסר משהו?
האם משהו מהרכיבים מוכר כלא מתאים/לא מומלץ בעליל?

אשמח לדעתכם

tav31
04-05-2013, 21:22:34
לדעתי עדיף לך KK2.0 , השלדה אומרים שהיא לא מומלצת וסתם כבדה תיקח F450 או משהו, מנועים טיפה יקרים אבל שווים את המחיר, ולגבי הסוללה קצת קטנה לאפשרות של צילום אווירי בעתיד אבל ל3D זה טוב
בהצלחה,
תו

HeliDraco
04-05-2013, 21:29:50
ה- KK2.0 ב-Backorder.

ebay007
04-05-2013, 21:41:59
השלדות המתקפלות האלה לא משהו. קוואד גם ככה אפשר לדחוף לכל מקום אז אני מציע לך לקנות משהו קבוע.
היתה לי שלדה דומה שהתושבות מנוע נסדקות, והשלדה מתעוותת.
כמו תו, אני ממליץ לך על הF450. שלדה מצויינת.

המייסבים של המנועים האלה לא מתפרקים?

ושוב כמו תו, כדאי לך את הKK2. זה לוח מצויין. נוח לתכנות וביצועים טובים. הוא בטח יחזור תוך כמה ימים והוא מאוד שווה את ההמתנה.

s.mario
04-05-2013, 21:43:43
ואדים:
1. חכה לKK2.0 - שווה את זמן ההמתנה...
2. ברקים לרחפן F30 מצויינים וצרוב עליהם SIMONK
3.שלדה לך על F450
4. פרופים לפחות 9 אינטש אם לא 10....

איתי.

HeliDraco
04-05-2013, 21:46:36
ואדים:
3.שלדה לך על F450

איתי.

איתי, תודה על התגובה, אבל למה הכוונה בסעיף 2?

HeliDraco
04-05-2013, 21:51:08
אגב, שמתי לב למשהו מעניין - KK2.0 בהוביקינג ב-Backorder ועולה 30$.
אותו לוח באיביי עולה יותר מפי 3! (http://www.ebay.com/itm/KK-2-0-LCD-Fly-Flight-Controller-Flug-Kontroller-Fur-Quadrocopter-Multicopter-/121101383445?pt=RC_Modellbau&hash=item1c32347715)
אני מבין שלגרמנים יש מע"מ גבוה, אבל לא ברמות האלה... כנראה שלסיני שוב יש חיקוי.
השאלה היא האם החיקוי הזה טוב מספיק, או שכדאי ללכת על הגרסא הגרמנית והיקרה?

guyst
04-05-2013, 21:57:06
ואדים:
3.שלדה לך על F450

איתי.

איתי, תודה על התגובה, אבל למה הכוונה בסעיף 2?

ברקים = בקרים.
מניח אלה:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=15205

s.mario
04-05-2013, 22:02:50
ואדים סימוןK זו גירסה תוכנה שצורבים על הבקרים.
הדבר הזה משפר מאד את תגובות הבקר , וכך גם את אופי הרחפן.

tav31
04-05-2013, 22:04:27
ואדים:
3.שלדה לך על F450

איתי.
באמת שזה לא נראלי כזה מורגש התוכנה על הבקרים תתקן אותי אם אני טועה אני חושב שהפלשים מעולים אני טס איתם כמעט שנה ואני מרוצה
ולגבי הkk2.0 שווה לחכות אני מכה ראשונה כיוונתי אותו והוא טס כמו גדול

Friman
04-05-2013, 22:40:19
ואדים ראשית ברוך הבא לפורום רחפנים מרובי להבים.
אני גם ממליץ על שילדת f450 או החיקוי שלה מrctimer. הבנתי שהחיקוי של הסיני פחות מוצלח, אבל השילדה מהערסי סבבה.
יש קומבו ב114$ בערסי שכולל שילדה, 4 מנועי 2830 1000kv ו4 בקרים 30 אמפר עם גרסת simonk, וכן 4 מתאמי פרופים ופרופים מתאימים. כלומר, כל מה שאתה צריך חוץ מבקר טיסה, מקלט וסוללה. מהשוואות שעשיתי כשאני רכשתי- הקומבו הזה משתלם מאד במחיר ביחס לעלות הרכיבים בנפרד, והמשלוח מערסי זה בערך 5$ ככה שגם במשלוח זה יותר משתלם מקנייה מהוביקינג. הרחפן שלי בנוי מהקומבו הזה, ואני מרוצה מאד מכל רכיביו.
לגבי בקר טיסה- שמעתי רק דברים טובים על KK2. יחד עם זאת, בהשקעה של עוד 50-70$ תוכל לקנות בקר טיסה תומך ארדואנו + GPS (Crius AIOP או Arduflyer) שתומך בפונקציות מתקדמות יותר מהKK2: שמירת גובה, שמירת מיקום באמצעות GPS, חזרה אוטומטית הבייתה, נחיתה אוטומאטית, ייצוב גימבל למצלמה ועוד ועוד. אם אתה חושב בעתיד ללכת לכיוון של צילום אווירי או FPV אני חושב שזה שווה את התוספת הכספית. יש טיפה יותר מורכבות בחיבורים ובהגדרות ביחס לkk2, אבל מאיך שאני מכיר אותך מהפורום- נראה לי שזה קטן עליך. אם הכיוון הזה מסקרן אותך אוכל להרחיב בהמלצות או הצעות. אם אתה סגור על kk2 אני לא מכיר אישית, אבל כאמור שמעתי עליו רק דברים טובים: לוח פשוט ויעיל, אני בטוח שתהנה ממנו.
לגבי סוללה אני גם מסכים שזו סוללה קטנה מדי, אבל אם תחבר שתיים במקביל זה יהיה סבבה.
קח בחשבון שלמי שמגיע מרקע בהטסת מסוקים, להטיס רחפן בקו הראייה נוטה לרוב להיות די משעמם אחרי ההתלהבות הראשונית... במיוחד כשמטיסים במצב מיוצב. לעומת זאת לfpv רחפן זו פלטפורמה אולטימטיבית, שנותנת מישור חוויה אחר לגמרי מכל דבר אחר שניסיתי בתחום השלט רחוק. עצתי לך- תחשוב מראש קדימה לfpv.

AmitB
04-05-2013, 23:02:32
יש סיבה טובה לזה שה KK2 לא במלאי ושאר הבקרים כן ;)
שים בבקאורדר וכשיגיע יגיע.

guy1a
04-05-2013, 23:10:49
קייקיי2 תומך בייצוב מצלמה בשני צירים וזה לא טיםה יותר פשוט מארדואינו .. זה חבר ושגר ...
הדבר היחיד שיותר פשוט ממנו זה לא להטיס בכלל.

ואין שום דבר רע בחיקוי הסיני ל 450 מנסיון אישי רב ..גם ה 550 בסדר גמור .. מנסיון שוב :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Friman
05-05-2013, 00:45:28
כמו שאמרתי, kk2 יכול להיות בחירה טובה מאד. העליתי את הטיעונים שלי למה לוח מבוסס ארדואנו מהסוגים שציינתי יכול להיות גם כן בחירה טובה... ויש לי עוד הרבה מה לומר על למה לדעתי עדיף ללכת על לוח מבוסס ארדואנו אם ואדים יתעניין לשמוע, להצביע על הפוטנציאל הגדול ועל ההתקדמות המהירה בתוכנת ארדוקופטר וכו׳ וכו׳... אבל בסופו של דבר הכל תלוי בצרכים (גם העתידיים) ובמשאבים (בכסף ובזמן עבודה ולמידה) שבוחרים להשקיע. וכמובן, בהעדפות האישיות.

s.mario
05-05-2013, 06:18:14
באמת שזה לא נראלי כזה מורגש התוכנה על הבקרים תתקן אותי אם אני טועה אני חושב שהפלשים מעולים אני טס איתם כמעט שנה ואני מרוצה

אצלי ברחפנים , גם בנאזה גם בKK2 ההבדל הורגש מאד בתגובת הרחפן.
איתי.

AvivT
05-05-2013, 11:09:40
אצלי ברחפנים , גם בנאזה גם בKK2 ההבדל הורגש מאד בתגובת הרחפן.
איתי.

4.7+

guy1a
05-05-2013, 11:22:14
לעומת זאת בקרי פלאש מקוריים עבדו יותר טוב מצרובים .. בנאזה.
ב KK2 אני לא רואה הבדל.

HeliDraco
05-05-2013, 19:45:23
ואדים ראשית ברוך הבא לפורום רחפנים מרובי להבים.
אני גם ממליץ על שילדת f450 או החיקוי שלה מrctimer. הבנתי שהחיקוי של הסיני פחות מוצלח, אבל השילדה מהערסי סבבה.
יש קומבו ב114$ בערסי שכולל שילדה, 4 מנועי 2830 1000kv ו4 בקרים 30 אמפר עם גרסת simonk, וכן 4 מתאמי פרופים ופרופים מתאימים. כלומר, כל מה שאתה צריך חוץ מבקר טיסה, מקלט וסוללה. מהשוואות שעשיתי כשאני רכשתי- הקומבו הזה משתלם מאד במחיר ביחס לעלות הרכיבים בנפרד, והמשלוח מערסי זה בערך 5$ ככה שגם במשלוח זה יותר משתלם מקנייה מהוביקינג. הרחפן שלי בנוי מהקומבו הזה, ואני מרוצה מאד מכל רכיביו.
לגבי בקר טיסה- שמעתי רק דברים טובים על KK2. יחד עם זאת, בהשקעה של עוד 50-70$ תוכל לקנות בקר טיסה תומך ארדואנו + GPS (Crius AIOP או Arduflyer) שתומך בפונקציות מתקדמות יותר מהKK2: שמירת גובה, שמירת מיקום באמצעות GPS, חזרה אוטומטית הבייתה, נחיתה אוטומאטית, ייצוב גימבל למצלמה ועוד ועוד. אם אתה חושב בעתיד ללכת לכיוון של צילום אווירי או FPV אני חושב שזה שווה את התוספת הכספית. יש טיפה יותר מורכבות בחיבורים ובהגדרות ביחס לkk2, אבל מאיך שאני מכיר אותך מהפורום- נראה לי שזה קטן עליך. אם הכיוון הזה מסקרן אותך אוכל להרחיב בהמלצות או הצעות. אם אתה סגור על kk2 אני לא מכיר אישית, אבל כאמור שמעתי עליו רק דברים טובים: לוח פשוט ויעיל, אני בטוח שתהנה ממנו.
לגבי סוללה אני גם מסכים שזו סוללה קטנה מדי, אבל אם תחבר שתיים במקביל זה יהיה סבבה.
קח בחשבון שלמי שמגיע מרקע בהטסת מסוקים, להטיס רחפן בקו הראייה נוטה לרוב להיות די משעמם אחרי ההתלהבות הראשונית... במיוחד כשמטיסים במצב מיוצב. לעומת זאת לfpv רחפן זו פלטפורמה אולטימטיבית, שנותנת מישור חוויה אחר לגמרי מכל דבר אחר שניסיתי בתחום השלט רחוק. עצתי לך- תחשוב מראש קדימה לfpv.

גיל, אתה מתכוון לקומבו הזה (http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=788&productname=)?
נראה מעניין נבדוק תיכף :o

Friman
05-05-2013, 20:18:57
גיל, אתה מתכוון לקומבו הזה (http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=788&productname=)?
נראה מעניין נבדוק תיכף :o

לא, אני מתכוון לקומבו הזה:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=786&productname=
המנועים והבקרים זהים אבל ההבדל בשילדה הוא שיש לך power distribution לבקרים מובנה בפלטה התחתונה (זה ההבדל בין מה שנקרא שילדת v1 ללא המפצל, לשילדת v2 שכוללת את המפצל), ושתי זרועות אדומות ושתיים שחורות, במקום 4 שחורות- זה יותר נוח לאוריאנטציה.
מצד שני, אתה יכול לקנות את הקומבו שציינת ולהוסיף שילדה נוספת v2 (עם הpower distribution) בעוד 24$:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=681&productname=
ככה שב128$ אתה מקבל שילדה שלמה ספייר... יפה, לא רע. כיוון שבלאו הכי זרועות ספייר תצטרך- וכל אחת עולה 5$, זה משתלם מאד. במחיר של 3 זרועות אתה מקבל שילדה שלמה נוספת. הערסי לא לוקח תוספת דמי משלוח על חבילה גדולה יותר לעומת הסיני, שעל כל גרם גובה אגרת משלוח נוספת ;)- משתלם בקנייה הראשונית בלאו הכי להוסיף 2-3 זרועות כי זה כלול באותו מחיר משלוח, ומתישהו תזדקק להן :(.
בכל אופן דאג לקנות פלטות של v2 עם הpower distribution המובנה, זה מאד נוח להלחים אליו את הבקרים.

AmitB
05-05-2013, 20:56:27
לא לשכוח זמזם כזה
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14521__Hobby_King_Discovery_Buzzer_.html?strSear ch=discovery

89937

HeliDraco
05-05-2013, 21:02:12
תודה רבה

ואם בערסי עסקינן - משיהו יודע משהו על הלוח הזה (http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=765&productname=)?
נראה מתקדם, עם הכנה ללא מעט יכולות (כולל FPV בעתיד), אבל נראה מורכב יותר להגדרות ומוזר לחיוט (פין אחד לכל כניסת מקלט????!!!!).
יש חוויות/רעיונות?

AMIR
05-05-2013, 21:41:54
ואדים אחי, מזמן לא השתמענו...
דבר איתי.

Friman
05-05-2013, 21:43:45
זה הסריוס. פין אחד לכל כניסת מקלט- זה כמו במערכות הפלייברלס ואדים, המקלט מקבל מתח מהלוח דרך כניסת המצערת, כל יתר הכניסות למקלט הן עם כבל הסיגנל בלבד. הוא תומך גם בppm, כלומר ממשיכת כל הפקודות מהמקלט דרך כבל סרבו יחיד (אם המקלט תומך בppm).
אבל אם אתה הולך כבר לכיוון הזה כדאי לשקול ארדופלייר... שניהם לוחות מבוססי ארדואנו, אבל הסריוס מריץ תוכנה בשם megapirate -שהיא למעשה גרסא של ארדוקופטר שמותאמת במיוחד ללוח הזה (הוא יכול להריץ גם מולטי ווי, שזה כבר תוכנה אחרת לגמרי), בעוד ארדופלייר מריץ ישירות את ארדוקופטר ללא צורך בהמרה. זה מפשט קצת את העניינים בצריבת גרסאות תוכנה ללוח, ובעיקר היתרון הוא שלא צריך להמתין כשיוצאת גרסא חדשה לארדוקופטר (זה קורה אחת לכמה חודשים) עד שיוציאו גרסת megapirate מותאמת לסריוס; אם עובדים עם ארדופלייר פשוט צורבים ישירות את הארדוקופטר ללוח. מבחינת ביצועים ומרכיבי החומרה - למיטב הבנתי הלוחות נותנים ביצועים דומים מאד. הארדופלייר עולה בערך 30$ יותר: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=818&productname=
הרחפן שלי טס עם סריוס (לא היה ארדופלייר כשאני קניתי אותו). אני מאד מרוצה מהלוח, הוא יציב מאד ונותן לדעתי תמורה טובה מאד למחיר המצחיק שלו. שים לב שאם תרצה להשתמש במלוא היכולות של הלוח (בין אם סריוס ובין אם ארדופלייר), תצטרך להוסיף לו מודול gps נפרד בעלות של 27$: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=763. אבל אפשר גם להתחיל בלי ולהוסיף בהמשך, אם וכאשר תרצה להשתמש בשמירת מקום על פי gps ובחזרה אוטומטית הבייתה.
הסריוס לוח מוצלח מאד לטעמי, ההמלצה לשקול את ארדופלייר היא מטעמים פרקטיים סביב סוגיית עידכון הגרסאות בלבד, כפי שהסברתי לעיל.
קודם כשהצעתי לך לשקול לוח מבוסס ארדואנו- לא רציתי קודם להלאות בפרטים... אבל אם כבר שאלת, חשוב לי להדגיש שלעומת לפני חצי שנה כשאני התחלתי עם הסריוס התוכנה של ארדואנו היום מאד בשלה, ונותנת ביצועים טובים מאד כמעט מהקופסא- נדרשת מעט מאד השקעה בכיוונים והגדרות ביחס לעבר. כמו כן מדובר בתוכנה שמתפתחת כל הזמן, ואם תקרא קצת בבלוגים בחו״ל על התחזיות לגרסת ארדוקופטר 3 שצפויה לצאת בקרוב, אני בכלל חושב שכיום ההשקעה בלוח מבוסס ארדואנו היא מאד כדאית... מדברים על ביצועים ברי השוואה לווקונג, לא לנאזה. יכול להיות שההשוואה לווקונג מוגזמת, אבל בכל אופן כמו שאמרתי מדובר בתוכנה שמתפתחת כל הזמן בקצב מהיר וכבר כיום היא נותנת ביצועים טובים מאד ודורשת מעט התעסקות, יחסית.
אם תבחר אחד מהלוחות הללו, לא לשכוח להזמין BEC 5v נפרד עבור הלוח. הלוח יכול לקבל מתח או מהבקרים או מBEC נפרד, אבל בשביל להוציא מתח לGPS או רכיבי חומרה חיצוניים שמחברים ללוח- חייבים שמקור המתח יהיה מBEC נפרד ולא מהבקרים.

HeliDraco
05-05-2013, 22:17:22
זה הסריוס. פין אחד לכל כניסת מקלט- זה כמו במערכות הפלייברלס ואדים, המקלט מקבל מתח מהלוח דרך כניסת המצערת, כל יתר הכניסות למקלט הן עם כבל הסיגנל בלבד. הוא תומך גם בppm, כלומר ממשיכת כל הפקודות מהמקלט דרך כבל סרבו יחיד (אם המקלט תומך בppm).
אבל אם אתה הולך כבר לכיוון הזה כדאי לשקול ארדופלייר... שניהם לוחות מבוססי ארדואנו, אבל הסריוס מריץ תוכנה בשם megapirate -שהיא למעשה גרסא של ארדוקופטר שמותאמת במיוחד ללוח הזה (הוא יכול להריץ גם מולטי ווי, שזה כבר תוכנה אחרת לגמרי), בעוד ארדופלייר מריץ ישירות את ארדוקופטר ללא צורך בהמרה. זה מפשט קצת את העניינים בצריבת גרסאות תוכנה ללוח, ובעיקר היתרון הוא שלא צריך להמתין כשיוצאת גרסא חדשה לארדוקופטר (זה קורה אחת לכמה חודשים) עד שיוציאו גרסת megapirate מותאמת לסריוס; אם עובדים עם ארדופלייר פשוט צורבים ישירות את הארדוקופטר ללוח. מבחינת ביצועים ומרכיבי החומרה - למיטב הבנתי הלוחות נותנים ביצועים דומים מאד. הארדופלייר עולה בערך 30$ יותר: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=818&productname=
הרחפן שלי טס עם סריוס (לא היה ארדופלייר כשאני קניתי אותו). אני מאד מרוצה מהלוח, הוא יציב מאד ונותן לדעתי תמורה טובה מאד למחיר המצחיק שלו. שים לב שאם תרצה להשתמש במלוא היכולות של הלוח (בין אם סריוס ובין אם ארדופלייר), תצטרך להוסיף לו מודול gps נפרד בעלות של 27$: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=763. אבל אפשר גם להתחיל בלי ולהוסיף בהמשך, אם וכאשר תרצה להשתמש בשמירת מקום על פי gps ובחזרה אוטומטית הבייתה.
הסריוס לוח מוצלח מאד לטעמי, ההמלצה לשקול את ארדופלייר היא מטעמים פרקטיים סביב סוגיית עידכון הגרסאות בלבד, כפי שהסברתי לעיל.
קודם כשהצעתי לך לשקול לוח מבוסס ארדואנו- לא רציתי קודם להלאות בפרטים... אבל אם כבר שאלת, חשוב לי להדגיש שלעומת לפני חצי שנה כשאני התחלתי עם הסריוס התוכנה של ארדואנו היום מאד בשלה, ונותנת ביצועים טובים מאד כמעט מהקופסא- נדרשת מעט מאד השקעה בכיוונים והגדרות ביחס לעבר. כמו כן מדובר בתוכנה שמתפתחת כל הזמן, ואם תקרא קצת בבלוגים בחו״ל על התחזיות לגרסת ארדוקופטר 3 שצפויה לצאת בקרוב, אני בכלל חושב שכיום ההשקעה בלוח מבוסס ארדואנו היא מאד כדאית... מדברים על ביצועים ברי השוואה לווקונג, לא לנאזה. יכול להיות שההשוואה לווקונג מוגזמת, אבל בכל אופן כמו שאמרתי מדובר בתוכנה שמתפתחת כל הזמן בקצב מהיר וכבר כיום היא נותנת ביצועים טובים מאד ודורשת מעט התעסקות, יחסית.
אם תבחר אחד מהלוחות הללו, לא לשכוח להזמין BEC 5v נפרד עבור הלוח. הלוח יכול לקבל מתח או מהבקרים או מBEC נפרד, אבל בשביל להוציא מתח לGPS או רכיבי חומרה חיצוניים שמחברים ללוח- חייבים שמקור המתח יהיה מBEC נפרד ולא מהבקרים.

שנייה גיל...
כל נושא ה- Open Source במערכות בקרת טיסה קצת חדש לי. מתנצל אם אני שואל שאלות תם, אני באמת רוצה להבין:
לוחות ארדואנו ודומיהם מגיעים עם גרסת קושחה מוכנה מהיצרן, או שאני צריך למצוא ולעשות Flashing ללוח בתול? כלומר, נניח שקניתי לוח כזה (ארדואנו או קריוס) - אני יכול לחבר אותו (נכון, כמובן) ולהטיס? לצורך השאלה תניח שבהתחלה אני מטיס בראיה, בלי תוספות FPV שונות.
איך מכוונים לוחות כאלה? ב-KK2.0 יש מסך וכפתורים. כאן אני צריך תוכנת מחשב וחיבור USB, נכון? אם כן - איפה משיגים כאלה? נברתי בקישורים שיש בערסי, יכול להיות שהלכתי למקומות הלא נכונים.
בטוח יהיו לי עוד כמה וכמה שאלות "מטומטמות" כאלה, מתנצל מראש. אבל כל עניין הלוחות הזה באמת חדש.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Friman
05-05-2013, 22:41:30
ואדים, הלוח מגיע כמובן עם תוכנה צרובה עליו אבל כדי לכייל להגדיר ולכוון צריך לחבר למחשב. כל מה שצריך זה כבל מיקרו usb שיש לקנות בכל חנות מחשבים, ואם תחפש טוב אני בטוח שתמצא שניים שלושה כאלו זרוקים אצלך בבית. זה לא משהו שעושים כל טיסה, אלא רק בהתחלה בהגדרות הראשוניות, או כשמשדרגים גרסא של הלוח.
כל סוגיית ה״איך״ היא זניחה למדי. באמת.
השאלה היא לשם מה.
כמו שאמרתי לך קודם בשרשור - kk2 כנראה ייתן לך תמורה טובה ותהנה ממנו מאד; הוא יעלה לך בסה״כ הכללי שליש מסריוס פלוס GPS, וייקח לך חמש דקות להגדיר אותו, בעוד את הסריוס ייקח לך שעה להגדיר אחרי שתקבל הדרכה מתאימה בטלפון, או חצי שעה אם מישהו יעשה את זה איתך ויראה לך מה הוא עושה. בארדופלייר התהליך אפילו ייתקצר בעוד איזה שתיים שלוש דקות, ויהיה אפילו פשוט יותר מהסריוס. אבל! הkk2 לא שומר גובה באמצעות ברומטר, לא חוזר לבד הבייתה, לא יודע לשמור מיקום באמצעות GPS, לא יודע לטוס אוטונומית ע״פ נ.צ שהוגדרו לו מראש, לא ממריא ונוחת אוטונומית בלחיצת כפתור, לא תומך בחיבור ישיר לosd ייעודי, לא תומך במודול טלמטריה ייעודי, לא תומך במערכת עקיבת אנטנה ייעודית עבורו... ואני בטוח שיש עוד שניים שלושה דברים לפחות שהלוחות שציינתי עושים, או יידעו לעשות בעתיד, והkk2 בגלל מגבלות חומרה כנראה שלעולם לא יוכל לעשות. זה trade off:
kk2- פשוט, זול, יעיל, בעל יכולות מוגבלות
סריוס / ארדופלייר- זול-אבל פחות זול מkk2, פחות פשוט להגדרות, בעל יכולות מתקדמות ואפשרויות רבות מאד
נאזה - ממש לא זול ביחס לאחרים, פשוט להגדרות, בעל יכולות מתקדמות. שגר ושכח בטוח ואמין, אבל על זה משלמים פי 4 עד פי 15 מהלוחות האחרים במשוואה הזו.

HeliDraco
05-05-2013, 22:58:38
ואדים, הלוח מגיע כמובן עם תוכנה צרובה עליו אבל כדי לכייל להגדיר ולכוון צריך לחבר למחשב. כל מה שצריך זה כבל מיקרו usb שיש לקנות בכל חנות מחשבים, ואם תחפש טוב אני בטוח שתמצא שניים שלושה כאלו זרוקים אצלך בבית. זה לא משהו שעושים כל טיסה, אלא רק בהתחלה בהגדרות הראשוניות, או כשמשדרגים גרסא של הלוח.
כל סוגיית ה״איך״ היא זניחה למדי. באמת.
השאלה היא לשם מה.
כמו שאמרתי לך קודם בשרשור - kk2 כנראה ייתן לך תמורה טובה ותהנה ממנו מאד; הוא יעלה לך בסה״כ הכללי שליש מסריוס פלוס GPS, וייקח לך חמש דקות להגדיר אותו, בעוד את הסריוס ייקח לך שעה להגדיר אחרי שתקבל הדרכה מתאימה בטלפון, או חצי שעה אם מישהו יעשה את זה איתך ויראה לך מה הוא עושה. בארדופלייר התהליך אפילו ייתקצר בעוד איזה שתיים שלוש דקות, ויהיה אפילו פשוט יותר מהסריוס. אבל! הkk2 לא שומר גובה באמצעות ברומטר, לא חוזר לבד הבייתה, לא יודע לשמור מיקום באמצעות GPS, לא יודע לטוס אוטונומית ע״פ נ.צ שהוגדרו לו מראש, לא ממריא ונוחת אוטונומית בלחיצת כפתור, לא תומך בחיבור ישיר לosd ייעודי, לא תומך במודול טלמטריה ייעודי, לא תומך במערכת עקיבת אנטנה ייעודית עבורו... ואני בטוח שיש עוד שניים שלושה דברים לפחות שהלוחות שציינתי עושים, או יידעו לעשות בעתיד, והkk2 בגלל מגבלות חומרה כנראה שלעולם לא יוכל לעשות. זה trade off:
kk2- פשוט, זול, יעיל, בעל יכולות מוגבלות
סריוס / ארדופלייר- זול-אבל פחות זול מkk2, פחות פשוט להגדרות, בעל יכולות מתקדמות ואפשרויות רבות מאד
נאזה - ממש לא זול ביחס לאחרים, פשוט להגדרות, בעל יכולות מתקדמות. שגר ושכח בטוח ואמין, אבל על זה משלמים פי 4 עד פי 15 מהלוחות האחרים במשוואה הזו.

רות, הבנתי

אני לא כ"כ בכיוון לנאזה (בגלל המחיר), יכולות הארדוקופטרים באמת מעניינות - FPV בהחלט בתוכניות. אם אצליח לייצר פלטפורמה שאוכל אח"כ "רק" לחבר אליה מערכות ל-FPV (מצלמה, OSD, GPS, Video Datalink וכו') - זה בהחלט שווה את ההשקעה הראשונית, גם אם בשלב ראשון אטיס רחפנים רק בראיה.