PDA

צפייה בגרסה מלאה : עד כמה חשוב לחכות "להתפלמרות" מלאה?

3Disaster
01-03-2009, 22:33:27
היי חברה,
ביחד עם האפוקסי שקניתי לבדים הגיע גם דף הוראות , היה רשום בדף שכדי להגיע להתפלמרות סופית יש לחכות שבעה ימים. (הדפק הוא דבק אפוקסי שההתקשות הסופית שלו היא 24 שעות)

עד כמה זה באמת חשוב והאם זה משנה אם אני "יוציא" את החלק/פלטה מהתבנית? מה יכול להיות אם אני לא יחכה שהתהליך יבוצע ויוציא את החלק?

ואם כבר...
מה קורה לדבק בתהליך ההתפלמרות? (אני יודע שאפוקסי הוא סוג של פולימר אבל אף פעם לא כ"כ התעניינתי בדבר)

דניאל.

MDreamer
02-03-2009, 11:55:13
ביציקת וואקום בתבנית אתה יכול להוציא את החלק ללא חשש אחרי 24 שעות בטמפרטורת חדר
ביציקות אחרות אני מחכה 2-3 ימים (לדוגמה בכנף גרזן שבניתי).
אם אתה רוצה להיות ממש בטוח תשים את התבנית בחדר שבו המטפרטורה בין 25 ל 38 מעלות (פלוזס מינוס) ליום שלם אחרי זה אתה יכול להוציא כמעט כל דבר ללא חשש.
ככל שהטמפרטורה יותר קרה הדבק "לא זז". טמפרטורה חמה מאיצה את הריאקציה של הדבק.
המלצה בטיחותית:
רדיאטור בתוך חדר סגור עם מד טמפרורה בחוץ כאשר החיישן בפנים.

3Disaster
02-03-2009, 12:03:58
המלצה בטיחותית:
רדיאטור בתוך חדר סגור עם מד טמפרורה בחוץ כאשר החיישן בפנים.

הבנתי.

רק הערה קטנה...אפוקסי משחרר גזים רעילים בתהליך ההתייבשות שלו (גורם לכאבי ראש נוראיים) אז לא יודע עד כמה זה בריא להשאיר אותו בחדר סגור. :confused::confused::confused: נראה לי שדיי חייבים לפתוח חלון או משהו שינדף את האוויר החוצה. אני עובד במקום דיי פתוח שהטמפרטורה שם היא +- טמפרטורת החדר.

תודה על המיידע!
דניאל.

wind556
02-03-2009, 13:02:01
בהתפלמרות של פולימר חל שינוי במבנה המולקולרי כך שהחומר הופך מנוזל למוצק
בדרך כלל לתהליך כזה יש כמה שלבים:
הראשון הוא התמצקות ראשונית, שבו הנוזל חדל להיות נוזל-זה בדרך כלל מתרחש בזמן קצר יחסית (תלוי בסוג החומר)
השני הוא השלב שבו החומר מתקשח ומקבל את מרבית החוזק הסופי שלו, אבל לא את מלוא החוזק הסופי- זה זמן קצת יותר ארוך, במקרה שלך כפי שתיארת זה 24 שעות בטמפ' החדר
השלב השלישי הוא השלב הארוך ביותר, לעיתים ימים ושבועות, שבו החומר מקבל את תכונותיו הסופיות.
ניתן לזרז את השלב הזה בחומרים מסויימים ולבצע פוסט קיורינג שזה מתבצע על ידי אפיה בחום בטמפרטורות המומלצות על ידי היצרן
ברוב השימושים פוסט קיורינג אינו נחוץ....
והערה קטנה למעיין-אין הבדל בזמני הפילמור בין ואקום לעבודה ללא וואקום
מה שיכול ליצור הבדל זו המסה של החומר המתמצק. ככל שהמסה גדולה יותר ההתמצקות מהירה יותר, וגם מכניסה יותר מאמצים ולעיתים גם עיוותים במוצר הסופי
ודווקא בעבודת למינציה עם מברשת יש יותר מסת חומר מאשר בוואקום....

MDreamer
02-03-2009, 14:23:48
עודד, זה שהחלק מתייבש באותו זמן בוואקום או בלי וואקום זה ידוע.. הדבק הזה גם יתייבש בחלל בטמפרטורה הנכונה..
בוואקום החלק מקבל את הצורה הסופית שלו כבר לאחר 24 שעות ולא משתנה כמעט לאחר החליצה בגלל הצורה שהבדים מקבלים.
בשימושים שהם ללא ואקום העיוות יותר גדול.
אגב, אני לא יודע כמה יאצ לך לעבוד עם חומרים מרוכבים אבל אתה תמיד רוצה כמה שפחות דבק. יותר דבק = יותר משקל , חלק יותר פציץ ופחות גמיש.
מניסיון.

wind556
02-03-2009, 15:29:09
עודד, זה שהחלק מתייבש באותו זמן בוואקום או בלי וואקום זה ידוע.. הדבק הזה גם יתייבש בחלל בטמפרטורה הנכונה..
בוואקום החלק מקבל את הצורה הסופית שלו כבר לאחר 24 שעות ולא משתנה כמעט לאחר החליצה בגלל הצורה שהבדים מקבלים.
אגב, אני לא יודע כמה יאצ לך לעבוד עם חומרים מרוכבים אבל אתה תמיד רוצה כמה שפחות דבק. יותר דבק = יותר משקל , חלק יותר פציץ ופחות גמיש.מניסיון.

יצא לי לא מעט בעבר, במיוחד על חלקים תעופתיים
וזה מאד ברור .
מה שיוצר את החוזק של המבנה זו הדבקת סיב לסיב קרוב ככל האפשר, כל עודף של שרף אינו תורם לחוזק אלא רק למשקל
ומצד שני,במבט מיקרוסקופי חשוב שכל סיב בודד יהיה עטוף בשרף וללא איזורים יבשים
העבודה בוואקום יוצרת את זה בצורה טובה מאד

eitan-ro
02-03-2009, 15:37:03
אגב, אני לא יודע כמה יאצ לך לעבוד עם חומרים מרוכבים אבל אתה תמיד רוצה כמה שפחות דבק. יותר דבק = יותר משקל , חלק יותר פציץ ופחות גמיש.
מניסיון.

זה ממש לא נכון... אתה אמרת בעצמך (ואמרת נכון) שזמן הייבוש בוואקום ומחוצה לו הוא אותו הדבר. לכן אין שום הבדל לגבי החוזק של החלק אחרי 24 שעות אם הוא היה בוואקום או לא... הסיבה היחידה שיכולה לגרום לך לחשוב ככה היא מהסיבה שבד"כ חלק שעושים בוואקום הוא יותר מורכב מבחינה גיאומטרית והצורה הזאת בד"כ גורמת לו להיות כאילו "יותר חזק" אבל בעצם זה לא ככה והחוזק נובע מהצורה הטבעית שלו (כנפיים סגורות, גופים, וכו').
בכל אופן לא משנה איפה ואיך עשית את החלק הוא ישנה את הצורה כשירגיש הבדלי טמפ' גדולים, 2 הדרכים היחידות למנוע את העיוות היא לעשות POST CURE אבל זה כבר סיפור אחר יותר מסובך שלא קשור לנושא, הדרך השניה היא טבעית וקוראת בגלל מבנים בעלי נפח וצורה גיאומטרית חזקה (כנף סגורה, גוף בנפח...) למרות שלפעמים קורה שהחלקים עדיין משנים צורה בהבדלי טמפ' אבל זה נגרם בד"כ בגלל דבק לא טוב או יחסי עירבוב לא נכונים.

3Disaster - אני לא אכתוב סיפור ארוך מידי ולכן אגיד רק את זה - אם הפילמור נעשה בטמפ' של 7-10 מעלות (כמו בלילות האחרונים) אז לא ממולץ בכלל לגעת בחלק לפחות יומיים ולא משנה אם זה בוואקום או לא, אבל אם הוא היה בטמפ' של +18 מעלות אין שום בעיה להוציא אותו אחרי 24 שעות ואם מדובר בטמפ' של 30+ מעלות אז אפשר אפילו אחרי 12 שעות בד"כ (תלוי בסוג הדבק).

איתן.

dani2002
02-03-2009, 16:13:45
זה ממש לא נכון... אתה אמרת בעצמך (ואמרת נכון) שזמן הייבוש בוואקום ומחוצה לו הוא אותו הדבר. לכן אין שום הבדל לגבי החוזק של החלק אחרי 24 שעות אם הוא היה בוואקום או לא... הסיבה היחידה שיכולה לגרום לך לחשוב ככה היא מהסיבה שבד"כ חלק שעושים בוואקום הוא יותר מורכב מבחינה גיאומטרית והצורה הזאת בד"כ גורמת לו להיות כאילו "יותר חזק" אבל בעצם זה לא ככה והחוזק נובע מהצורה הטבעית שלו (כנפיים סגורות, גופים, וכו').
בכל אופן לא משנה איפה ואיך עשית את החלק הוא ישנה את הצורה כשירגיש הבדלי טמפ' גדולים, 2 הדרכים היחידות למנוע את העיוות היא לעשות POST CURE אבל זה כבר סיפור אחר יותר מסובך שלא קשור לנושא, הדרך השניה היא טבעית וקוראת בגלל מבנים בעלי נפח וצורה גיאומטרית חזקה (כנף סגורה, גוף בנפח...) למרות שלפעמים קורה שהחלקים עדיין משנים צורה בהבדלי טמפ' אבל זה נגרם בד"כ בגלל דבק לא טוב או יחסי עירבוב לא נכונים.

3Disaster - אני לא אכתוב סיפור ארוך מידי ולכן אגיד רק את זה - אם הפילמור נעשה בטמפ' של 7-10 מעלות (כמו בלילות האחרונים) אז לא ממולץ בכלל לגעת בחלק לפחות יומיים ולא משנה אם זה בוואקום או לא, אבל אם הוא היה בטמפ' של +18 מעלות אין שום בעיה להוציא אותו אחרי 24 שעות ואם מדובר בטמפ' של 30+ מעלות אז אפשר אפילו אחרי 12 שעות בד"כ (תלוי בסוג הדבק).

איתן.

חשיבות הואקום היא בהוצאת האויר (אפילו בועות קטנות מפריעות) ובהצמדת הסיבים זה לזה ומכאן היתרון בחוזק.

eitan-ro
02-03-2009, 16:27:07
חשיבות הואקום היא בהוצאת האויר (אפילו בועות קטנות מפריעות) ובהצמדת הסיבים זה לזה ומכאן היתרון בחוזק.

אני אתקן אותך - תפקידו של הוואקום הוא להצמיד את הסיבים אחד לשני ולהוציא עודפי דבק, אבל לא להוציא בועות, ההיפך - בזמן הוואקום חלק לא קטן מהבועות נכלאות בין הסיבים ואין להם לאן לברוח, יש אומנם דרכים (חוץ מאוטוקלאב) להוציא חלק מהבועות אבל זה לא משמעותי כל כך.
בתהליך שלא בוואקום (בהנחה שמדובר בדבק שהוא נוזלי) חלק מאד גדול מהבועות עולה למעלה ומתפוצץ, אבל כמו שמעיין אמר זה יותר כבד בגלל עודפי דבק.
איתן

MDreamer
02-03-2009, 16:45:39
זה הסיבה היחידה שיכולה לגרום לך לחשוב ככה היא מהסיבה שבד"כ חלק שעושים בוואקום הוא יותר מורכב מבחינה גיאומטרית והצורה הזאת בד"כ גורמת לו להיות כאילו "יותר חזק" אבל בעצם זה לא ככה והחוזק נובע מהצורה הטבעית שלו (כנפיים סגורות, גופים, וכו').

לזה בדיוק התכוונתי יא איצטרובל: (יכול להיות עם ניסוח קצת קלוקל...

בגלל הצורה שהבדים מקבלים.

כל מבנה סגור/גיאומטרי מורכב יתן חוזק מעצם היותו במבנה הזה.. כנף סגורה, צורה עגולה, תיבה וכ'ו

MDreamer
02-03-2009, 16:47:42
עודד, יכו להיות שלא הובנתי נכון. לא התכוונתי להתנצח או לזלזל.. אנחנו בין חברים. פשוט לא רציתי לסבך את הילד.. :)

wind556
02-03-2009, 21:50:17
עודד, יכו להיות שלא הובנתי נכון. לא התכוונתי להתנצח או לזלזל.. אנחנו בין חברים. פשוט לא רציתי לסבך את הילד.. :)

מאיפה הבאת את זה?
חיפשתי עמוק ולא שמעתי שום נימת זילזול בדבריך
זה דיון מקצועי, ואחלה דיון,וכל מילה שנאמרת כאן מבעלי נסיון רק תורמת ומוסיפה
אני תמיד בכתיבה שלי כאן לוקח בחשבון שחוץ ממני וממך עוד אנשים יקראו את הדברים, ולכן אני מקפיד על דיוק ככל שהידע שלי מאפשר, ואני מניח שגם אתה כך.
ואם יזדמן לנו אוכל תמיד לרדת בהסברי על כך לעומק ולהסביר את הפיזיקה שעומדת מאחרי החוזק הנוצר בלמינציה עד רמת המיקרו

3Disaster
02-03-2009, 21:55:38

וואוו תודה רבה חברים! עיגלתם פינות והוצאתם בוואקום את החללים הרייקים.

================================================== =

לסבך? אתה לא מאיים על אף אחד! חבר טוב תמיד אומר אל תאיים על כבאי עם מיים ולא על שיכור עם יין (יש המשך אבל הוא לא כ"כ רלוונטי:D) עלי לא מאיימים עם אפוקסי (טיפה מסרטן אבל הלטקס פותר את כל הבעיות) רק תביא ואני ימצא מה לעשות.

לילה טוב.

ד"א
היום חלצתי את הפלטה ויצא פצצצצצצצהה. אז שוב תודה לכולם!אולי אם יהיה לי כוח אני יצלם איזו תמונה

eitan-ro
03-03-2009, 12:44:58
וואוו תודה רבה חברים! עיגלתם פינות והוצאתם בוואקום את החללים הרייקים.

================================================== =

לסבך? אתה לא מאיים על אף אחד! חבר טוב תמיד אומר אל תאיים על כבאי עם מיים ולא על שיכור עם יין (יש המשך אבל הוא לא כ"כ רלוונטי:D) לא מאיימים על זונה אם זין עלי לא מאיימים עם אפוקסי (טיפה מסרטן אבל הלטקס פותר את כל הבעיות לא ממש מדויק, האפוקסי מאכל גם את הלטקס אבל אם אתה מקפיד להחליף כפפות כל 20-30 דקות אז זה בסדר) רק תביא ואני ימצא מה לעשות.

לילה טוב.

ד"א
היום חלצתי את הפלטה ויצא פצצצצצצצהה. אז שוב תודה לכולם!אולי אם יהיה לי כוח אני יצלם איזו תמונה
איתן

3Disaster
03-03-2009, 13:28:58
איתן

תודה!
מקפיד מקפיד אל דאגה.גם ככה אין כל סיבה לעבוד על זה יותר מ30 דקות.

דניאל.

eran_k
03-03-2009, 13:47:47
אם כבר מדברים על כל נושא חליצות גלמים אפוקסי וכו'
איזה אפשרות יש בארצנו הכל כך מתקדמת בתחום המרוכבים וכו, לאדם מהישוב בלי קשרים "בתעשייה" לקנות חומרים.
אני מדבר על PVA,קבוסיל בדים רולרים וכדומה.
כל מה שחברינו האמריקאים יכולים להכנס לאינטרנט ולהזמין הביתה כמו מכאן למשל
http://www.fibreglast.com/

wind556
03-03-2009, 14:18:49
אם כבר מדברים על כל נושא חליצות גלמים אפוקסי וכו'
איזה אפשרות יש בארצנו הכל כך מתקדמת בתחום המרוכבים וכו, לאדם מהישוב בלי קשרים "בתעשייה" לקנות חומרים.
אני מדבר על PVA,קבוסיל בדים רולרים וכדומה.
כל מה שחברינו האמריקאים יכולים להכנס לאינטרנט ולהזמין הביתה כמו מכאן למשל
http://www.fibreglast.com/

נסה כאן:

http://www.elgad.co.il/

או כאן:

http://dunsguide.dundb.co.il/D600538052.aspx

MDreamer
03-03-2009, 21:33:33
א***חם.... :cool:
תמונה בבקשה, תן קצת להנות, שאיתן יוכל לצחוק עליך ואני על איתן. זה נותן מוטיבציה להמשיך לענות לך בפירוט ובסבלנות.

eran_k
03-03-2009, 21:38:37
ה F-15 שאני בונה עכשיו (קלקר) יהיה ללא גלגלים - הוא יראה מגעיל עם גלגלים קבועים ואני לא רוצה לסבך עם מתקפלים.
חשבתי להדביק שכבה של קרבון לתחתית הגוף כדי לחזק אותו מכיון שהוא ינחת על הגחון,יש המעות איך לעשות את זה כך שלא יוסיף יותר מדי משקל ויצא עמיד.
האם ניתן לצבוע על הקרבון אחרי שהוא יבש?

3Disaster
03-03-2009, 22:34:30
א***חם.... :cool:
תמונה בבקשה, תן קצת להנות, שאיתן יוכל לצחוק עליך ואני על איתן. זה נותן מוטיבציה להמשיך לענות לך בפירוט ובסבלנות.

קיבלת!

יצא לפנים! (לא על הפנים כן?)

כנראה שאתמול כבר צילמתי ואני אפילו לא זוכר שעשיתי את זה (אולי זה בגלל הקארבון שחתכתי אח"כ:confused:)

קבל!...

ועכשיו צריך להסיר אשמות...מצטער על האיכות היא לא בשמיים(פלאפון) וכנראה שהיה יותר מיד אור. בכל מיקרה נראה גם כאילו יש בועות בצידו הימני של המקלט. הנושא נבדק והסתבר שזה בגלל הצילום.
כשהכל יהיה ממוקם (עכשיו הכל מונח סתם , צריך לבוא גם רגולטור) תקבלו תמונות חדשות מעודכנות יותר.

דניאל.

MDreamer
04-03-2009, 09:20:51
ה F-15 שאני בונה עכשיו (קלקר) יהיה ללא גלגלים - הוא יראה מגעיל עם גלגלים קבועים ואני לא רוצה לסבך עם מתקפלים.
חשבתי להדביק שכבה של קרבון לתחתית הגוף כדי לחזק אותו מכיון שהוא ינחת על הגחון,יש המעות איך לעשות את זה כך שלא יוסיף יותר מדי משקל ויצא עמיד.
האם ניתן לצבוע על הקרבון אחרי שהוא יבש?
בוודאי..
ערן. יש לי קרבון עדין במיוחד בשביל זה. אשמח לעזור.
אחרי זה נצבע עליו..

MDreamer
04-03-2009, 09:22:45
קיבלת!

יצא לפנים! (לא על הפנים כן?)

כנראה שאתמול כבר צילמתי ואני אפילו לא זוכר שעשיתי את זה (אולי זה בגלל הקארבון שחתכתי אח"כ:confused:)

קבל!...

ועכשיו צריך להסיר אשמות...מצטער על האיכות היא לא בשמיים(פלאפון) וכנראה שהיה יותר מיד אור. בכל מיקרה נראה גם כאילו יש בועות בצידו הימני של המקלט. הנושא נבדק והסתבר שזה בגלל הצילום.
כשהכל יהיה ממוקם (עכשיו הכל מונח סתם , צריך לבוא גם רגולטור) תקבלו תמונות חדשות מעודכנות יותר.

דניאל.
נראה טוב (חוץ מהקופסה השחוהר הזו באמצע עם שני השמפים.. נו שאת שכתוב עליה FUTABA:D)
התוצאה סה"כ יפה מאוד לפעם ראשונה. על מה ליווחת? זכוכית?
יש לך קצת Pinholes.. מה השכבה הראשונה שהשתמשת? היית צריך זכוכית 50-20ג'ר

eitan-ro
04-03-2009, 09:42:00
בוודאי..
ערן. יש לי קרבון עדין במיוחד בשביל זה. אשמח לעזור.
אחרי זה נצבע עליו..

עדיף קוולאר, הוא יודע לספוג מכות בניגוד לקרבון וגם קרבון ישבר מאד מהר (אלא אם משריינים את האיזור)
איתן

eran_k
04-03-2009, 09:53:52
מה עם בד היברידי קוולאר/קרבון

3Disaster
04-03-2009, 10:04:05
נראה טוב (חוץ מהקופסה השחוהר הזו באמצע עם שני השמפים.. נו שאת שכתוב עליה FUTABA:D)
התוצאה סה"כ יפה מאוד לפעם ראשונה. על מה ליווחת? זכוכית?
יש לך קצת Pinholes.. מה השכבה הראשונה שהשתמשת? היית צריך זכוכית 50-20ג'ר

היי מעיין!
כדי להשאיר את השירשור בנושא המקורי ושלא נצתרך לקפוץ להום סנטר להביא מטפים לכבוי אש (מה שיש בבית כנראה פג תוקף) בוא נשאיר את פוטאבה בצד לזמן מה.

בקשר ללשים זכוכית...
זה פשוט הורס את התוצאה של הבד והופך אותו לאפור במקום שהוא יהיה כסוף. אם הייתי שם זכוכית ההיתי יכול להשתמש אפילו בשקף ולא להסתבך סתם עם וקס. (לא שהוא עשה כ"כ בעיות אבל......)
זה רק הבד הכסוף נטו! לא ליווחתי או על כלום וזה מה שיותר את הבעיה. כמו שכתבתי, אם הייתי עושה את השיכבה העליונה עם זכוכית אז הוא היה יוצא אפור מט ולא כסוף.

כשהגיע היום לסדנא אצלם לך פלטה עם זכוכית ((סופר)מיקרו גלס) ופלטה "רגילה" (רק הבד הכסוף) ותראה איזה הבדל משמעותי נוצר.

המשך יום טוב..
דניאל.

eitan-ro
04-03-2009, 10:32:10
מה עם בד היברידי קוולאר/קרבון

הבד הזה הוא לא חזק כמו קרבון ולא עמיד למכות כמו קוולאר... במקום שיהיה לו את היתרונות של שתי העולמות יש לו את החסרונות של שניהם.
בקיצור הוא שווה לתחת והיתרון היחידי שלו זה שהוא נורא יפה ולכן אפשר לשים אותו בתור שכבה חיצונית לצרכי אסטטיקה בלבד...
איתן.

eitan-ro
04-03-2009, 10:37:48
היי מעיין!
כדי להשאיר את השירשור בנושא המקורי ושלא נצתרך לקפוץ להום סנטר להביא מטפים לכבוי אש (מה שיש בבית כנראה פג תוקף) בוא נשאיר את פוטאבה בצד לזמן מה.

בקשר ללשים זכוכית...
זה פשוט הורס את התוצאה של הבד והופך אותו לאפור במקום שהוא יהיה כסוף. אם הייתי שם זכוכית ההיתי יכול להשתמש אפילו בשקף ולא להסתבך סתם עם וקס. (לא שהוא עשה כ"כ בעיות אבל......)
זה רק הבד הכסוף נטו! לא ליווחתי או על כלום וזה מה שיותר את הבעיה. כמו שכתבתי, אם הייתי עושה את השיכבה העליונה עם זכוכית אז הוא היה יוצא אפור מט ולא כסוף.

כשהגיע היום לסדנא אצלם לך פלטה עם זכוכית ((סופר)מיקרו גלס) ופלטה "רגילה" (רק הבד הכסוף) ותראה איזה הבדל משמעותי נוצר.

המשך יום טוב..
דניאל.

הכל תלוי בפני שטח של התבנית שאתה יוצק אליה, אם אתה משתמש בזכוכית שהיא מבריקה גם הבד ייצא מבריק בצורה בלתי רגילה! תמיד תמיד האיכות גימור של המוצר היא בדיוק כמו איכות הפני שטח שעליהם אתה עושה את היציקה.
לדוגמה הנה תמונה של תוצר של תבנית שעשיתי שנורא נורא השקעתי באיכות פני השטח של התבנית והתוצאה בהתאם:
http://img8.imageshack.us/img8/3209/img09611024x768.jpg

איתן.
נ.ב - FUTABA RULES!!!!

3Disaster
04-03-2009, 11:21:21
הכל תלוי בפני שטח של התבנית שאתה יוצק אליה, אם אתה משתמש בזכוכית שהיא מבריקה גם הבד ייצא מבריק בצורה בלתי רגילה! תמיד תמיד האיכות גימור של המוצר היא בדיוק כמו איכות הפני שטח שעליהם אתה עושה את היציקה.
לדוגמה הנה תמונה של תוצר של תבנית שעשיתי שנורא נורא השקעתי באיכות פני השטח של התבנית והתוצאה בהתאם:
http://img8.imageshack.us/img8/3209/img09611024x768.jpg

איתן.
נ.ב - FUTABA RULES!!!!

זה לא הקטע שהפיניש לא יצא מבריק וחלק, להיפך, הוא יוצא מאוד מבריק וחלק. הבעיה היא שזה הופך את הצבע של הפלטה ליותר לכיוון של אפור.

איתן.
נ.ב - FUTABA RULES!!!!

אני איתך!

MDreamer
04-03-2009, 11:56:07
עדיף קוולאר, הוא יודע לספוג מכות בניגוד לקרבון וגם קרבון ישבר מאד מהר (אלא אם משריינים את האיזור)
איתן
נכון אבל לקוולר יש גמישות יותר מקרבון והוא יאפשר מעיכות של הקלקר מתחת לסקין. בניגוד לקרבון שיחסית יגן עד שיקרוס.

MDreamer
04-03-2009, 12:00:13
בקשר ללשים זכוכית...

המשך יום טוב..
דניאל.
זה פשוט לא נכון.
מה שמשחק תפקיד זה פני השטח של התבנית. כשפני השטח טובים זכוכית עדין נראה שקוף על קרבון

3Disaster
04-03-2009, 12:05:05
זה פשוט לא נכון.
מה שמשחק תפקיד זה פני השטח של התבנית. כשפני השטח טובים זכוכית עדין נראה שקוף על קרבון

על קארבון כן , אין ספק. אבל על הכסוף אתה רואה שזה מוריד לו מהבהירות והוא ניהיה מבריק אבל אפור.

יצא לך פעם לעבוד עם הכסוף?

eitan-ro
04-03-2009, 12:16:10
נכון אבל לקוולר יש גמישות יותר מקרבון והוא יאפשר מעיכות של הקלקר מתחת לסקין. בניגוד לקרבון שיחסית יגן עד שיקרוס.
קוולאר הוא לא עד כדי כך גמיש, הוא יודע לסוג מכות מעולה... קרבון בייחוד עדין יישבר\יסדק בטיסות הראשונות

eitan-ro
04-03-2009, 12:16:49
על קארבון כן , אין ספק. אבל על הכסוף אתה רואה שזה מוריד לא מהבהירות והוא ניהיה מבריק אבל אפור.

יצא לך פעם לעבוד עם הכסוף?

הסיבים הכסופים זה לא קרבון, זה פיבר צבוע. קרבון יש רק שחור.

3Disaster
04-03-2009, 12:25:31
הסיבים הכסופים זה לא קרבון, זה פיבר צבוע. קרבון יש רק שחור.

כן כן ידוע.
אבל המרקם שלו מאוד מאוד שונה מהבדים האחרים.

ד"א.
באיזה בד זכוכית השתמשת על הקארבון הזה? (בתמונה שלמעלה)

eitan-ro
04-03-2009, 12:35:31
שום בד זכוכית... רק ניסיון :D

יורדן הוויצנאי
05-03-2009, 21:45:52
אלוהה אישים אהובים,
קפצתי להגיד שלום.. אחלה שרשור , נראה שכל אחד דובק באמת שלו ולכל אחד יש תיאוריות משלו על נושי ההתפלמרות, חוזק ומשקל וכו' ולכן לא אוסיף את דעתי.
בכל מקרה, יצא לי לשחק קצת עם הבד הכסוף - TEXALIUM , מדובר באריג פיברגלס רגיל שריססו עליו מצד אחד אבקת אלומיניום. פרט לעובדה שהוא מדהים ביופיו , הוא כבד משמעותית מכל בד שאי פעם החזקתי ביד וכמו כן הוא קצת "קשיח" וקשה לעבוד איתו ולהכניס אותו לפינות בעלות רדיוס קטן. כמובן שוואקום פותר את רוב הבעיות אבל זה פתח לצרות.
דבר נוסף, הבד מצופה באלומיניום רק בצד אחד שלו אז צריך לשים לזה לב .
אלוהה , מהאלו
יורדן

3Disaster
05-03-2009, 22:18:05
אלוהה אישים אהובים,
קפצתי להגיד שלום.. אחלה שרשור , נראה שכל אחד דובק באמת שלו ולכל אחד יש תיאוריות משלו על נושי ההתפלמרות, חוזק ומשקל וכו' ולכן לא אוסיף את דעתי.
בכל מקרה, יצא לי לשחק קצת עם הבד הכסוף - TEXALIUM , מדובר באריג פיברגלס רגיל שריססו עליו מצד אחד אבקת אלומיניום. פרט לעובדה שהוא מדהים ביופיו , הוא כבד משמעותית מכל בד שאי פעם החזקתי ביד וכמו כן הוא קצת "קשיח" וקשה לעבוד איתו ולהכניס אותו לפינות בעלות רדיוס קטן. כמובן שוואקום פותר את רוב הבעיות אבל זה פתח לצרות.
דבר נוסף, הבד מצופה באלומיניום רק בצד אחד שלו אז צריך לשים לזה לב .
אלוהה , מהאלו
יורדן

כן. וזה מבאס שפתאום אחר שהנחת את הבד אתה שם לב שהוא על הצד הלא נכון:((זה כבר לא קורה,זה קרה בפעמים הראשונות שעוד לא הייתי רגי לעבוד עם זה) ואז צריך לרים אותו, מה שיוצר בועות קטנות על הבד שאחר כך עוברות לצד השני (לחלק העליון) ואם לא מסירים אותם אז הלך החלק לעולמו.
האמת היא שהיום עשיתי עוד נסיון בדרך קצת שונה מהדרך הקודמת. מחר יהיה דיי חם אז זה טוב לדבק. ואם יצא טוב והדרך תתגלה כטובה אז אספר והעלה תמונות.

לילה טוב.
דניאל:)

3Disaster
08-03-2009, 10:42:17
היי, עוד שאלה....
קראתי באיזה שהו מקום (אולי אפילו פה) שאפשר לשעשות שיכבה ראשונה עם לקה כדי לקבל תוצאות טובות יותר לפלטות.

1. באיזה לקה כדי להשתמש? ספריי, צבע לקה,

2. איך צריכים למרוח אותה? (איזה עובי שכבה לערך)

3.אחרי כמה זמן אפשר לעבוד עליה?

יורדן הוויצנאי
08-03-2009, 12:27:35
לקה דו קומפוננטית , פיסטולט , ריסוס מגובה ובשכבות דקות שהחומר לא ימיס את חומר ההפרדה שעל התבנית. כל שאר הפרטים ינתנו ע"י מעיין דרימר שעשה את זה הרבה יותר ממני בזמן האחרון.
בהצלחה.

eitan-ro
08-03-2009, 14:59:47
לקה דו קומפוננטית , פיסטולט , ריסוס מגובה ובשכבות דקות שהחומר לא ימיס את חומר ההפרדה שעל התבנית. כל שאר הפרטים ינתנו ע"י מעיין דרימר שעשה את זה הרבה יותר ממני בזמן האחרון.
בהצלחה.

אין מה להוסיף! ככה בדיוק עושים את זה...

3Disaster
08-03-2009, 15:05:41
בהצלחה.

לקה דו קומפוננטית זה אומר שאני מחוייב בפיסטול לאיירבראש?
או שיש גם כספריי?(מיכל לחץ)

eitan-ro
08-03-2009, 16:41:09
עדיף לא להשתמש בספריי, יש להם נטיה לתקוף את הוואקס

MDreamer
08-03-2009, 17:00:55
כל מילה בקרבון