PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! רחפן לא יציב

yaakov4785
17-05-2013, 12:15:38
הלוח צרוב בגרסת megapiratnng
הפרופלורים מסתובבים לכיוון הנכון וכל פעם שאני מעלה אותו לאוויר הוא לא מצליח להתיצב ואז או שהוא מתהפח או שאני מוריד את המצרעת בשביל שהוא לא יתקע במשהו
יש לי את התוכנה mission player ועשיתי לו קברלייט וגם קניתי בקרים חידשים והוא עדיין לא טס תקין

http://www.youtube.com/watch?v=ooKk4sflm3c&feature=youtu.be

Friman
17-05-2013, 12:19:44
איזו גרסת מגה פיראט צרבת?
באיזה מצב טיסה זה? Acro או stabilize?
נסה להנמיך rate_P קצת, תוריד לשם התחלה ב10% ואז אם אין רעידות תעלה בהדרגה עד שיופיעו רעידות, ואז תוריד טיפה. כלומר - אתה צריך לשים את ערך הrate_P הגבוה יותר שניתן לתת מבלי שיהיו רעידות.
ובלי קשר, תוודא שהכיוון של ערוץ הelevator (נדמה לי שבתוכנה הוא נקרא שם pitch) מוגדר בכיוון הנכון ולא הפוך. מנסיון..

yaakov4785
17-05-2013, 12:26:40
תודה על התשובה המהירה :o
צרבתי את גרסה 2.8
וזה במצב stabilize
באיזה rate אני צריך להוריד
יש/ thorttle rate/ rate loiter/ rate pitch/ rate roll /rat yaw/

sevet
17-05-2013, 12:40:59
קליברציה לבקרי המהירות, קליברציה לאקסלומטרים, level, את ה level אפשר לעשות אולי עם disarm ל-15 שניות (יתידית מצערת למטה ושמאלה),
תוודאה שאין קיזוזים ברדיו, תנסה לראות אולי אחד הערוצים הפוך מהשלט וכשאתה מנסה לתקן העניין מחמיר....

עדכון: הסתכלתי רק עכשיו על הסרטון.... נראה שזה אכן ערכי pid לא טובים או שהלוח שלך רועד מדיי, על מה הושבת אותו? כדאי לשים על משהו משכך משכך רעידות כמו ג'ל ולאזן פרופלורים..... לגבי ה pid הייתי מתקין 2.9 שם ערכי ברירת המחדל הרבה יותר טובים, תחפש megapirateng-add-ons יש שם זיפ להורדה.

yaakov4785
17-05-2013, 12:51:41
זה עדיין לא פעול ניסיתי מלא אפשרויות הרורדתי את ה rate ואת ה stabilize ל0.300 וזה עדין קורה
הלוח יושב על שתי שכבות דבק דו צדדי

ZvikaF
17-05-2013, 13:07:54
נראה כמו בעיית PID ולא בעיית ערוץ הפוך...
לא מכיר את התוכנה, יש הגדרות גם ל D ?

Friman
17-05-2013, 14:08:33
נראה כמו בעיית PID ולא בעיית ערוץ הפוך...
לא מכיר את התוכנה, יש הגדרות גם ל D ?

כן

יעקב הכוונה לrate_P ככה הוא נקרא ברשימת הpid. לתת 0.3 ל stabilize_p זה הרבה יותר מדי נמוך, לא שם הבעיהשלך.
היו מלא בעיות עם גרסא 2.8. לדעתי נסה לצרוב 2.9, זה יותר פשוט מלהסביר לך מה בדיוק היו הבעיות ב2.8 ואיך לטפל בהן.

yaakov4785
17-05-2013, 14:19:32
לא מצאתי את גרסה 2.8 אבל שיניתי את ההגדרות להגדרות דומות לרחפן בסרטון
http://www.multi-rotor.co.uk/index.php?topic=224.0
ועכשיו הוא די יציב לי אבל נהיה לי עוד בעיה הרחפן לא נהיה במצב armd הנורה הכתומה מהבהבת ושאני מזיז את הסטיק כדי להתחיל להטיס לא קורה כלום והנורה ממשיכה להבהב יכול להיות שזה קורה בגלל שחיברתי לרחפן את הרגליות ?

master_bebe
17-05-2013, 15:45:02
זה בכלל לא קשור לגרסאות תוכנה, יש פה פרמטרים לא מתאימים ב PID.

תחת ANGULAR RATE CONTROL, תעלה את ה D בקפיצות של 0.01 עד שתראה שיפור.

Friman
17-05-2013, 16:10:58
בבה - זה בהחלט קשור לגרסאות תוכנה.
במעבר מארדוקופטר 2.7 לגרסא 2.8 הוספה פונקציה של שימוש בנתוני ה GPS לשיפור הייצוב במצב stabilize, ולא רק בשמירת מיקום או rth. הבעיה שהיה באג משמעותי ב2.8 שגרם לרעידות- שנראות בדיוק כמו בסרטון, בחלק מהכלים. הפיתרון לכך היה לבטל את הפונקציה הזו ברשימת הpid המורחבת. ב2.9 זה טופל (אגב כבר באחת מגרסאות העדכון ל2.8 במגה פיראט זה כבר טופל, בארדוקופטר זה טופל רק בגרסא 2.9 למיטב ידיעתי). כיוון שזה היה כבר לפני כמה חודשים ואני לא זוכר מה בדיוק צריך לבטל, ואני לא רוצה להטריח את הבחור לסרוק כמה עשרות עמודים בשרשור בrcGroups, המלצתי עודנה לשדרג ל2.9.
אכן rate_D יכול להשפיע בהחלט במצב זה, אבל ב2.9 כמעט ואין צורך לשנות שום דבר בערכי הpid, הם מותאמים בברירת המחדל כמעט מושלם לרחפן f450. וגם שינויי משקל או שינויי מרכז כובד קטנים, לרוב אינם מצריכים שינוי בערכי הpid. למשל כשמיתקנתי את ציוד הfpv הייתי בטוח שאצטרך לכוון מחדש ערכי pid, בפועל לא הייתי צריך לשנות כלום והרחפן טס בדיוק כמו שהיה לפני הוספת הציוד (הוספתי בערך 170 גרם). גרסא 2.9 מאד רובוסטית, ומתמודדת בכוחות עצמה עם הרבה שטויות של המטיס או שינויים בכלי. לכן שוב, אני ממליץ על שדרוג ל2.9.
לגבי הדריכה של הלוח - עשית קליברציה לבקרים?
שים לב שבחיבור הסוללה סטיק המצערת צריך להיות למטה, ולהשאר למטה עד לסיום ההבהובים של הנורות בחלק הקדמי של הלוח. אל תנסה לדרוך את הלוח לפני שהאורות הללו מפסיקים להבהב (הכוונה לסדרת ההבהובים המהירה של האדום והצהוב)

yaakov4785
17-05-2013, 16:45:00
תודה אתה יודע אולי מהיכן אני יכול להוריד את הגרסה באתה הזה https://code.google.com/p/megapirateng/downloads/list
אני רואה שיש עד גרסה 2.8

master_bebe
17-05-2013, 17:29:41
אני לא אומר שהגרסה מושלמת, אבל נראה שיעקב כאן מתחיל בתחום, ולא נראה שהוא כיוון בכלל את הפרמטרים, לפני שהוא צורב גרסה חדשה וכו', אני מציע שיעלה קצת את ה D.
חוץ משלדה של F450, יש עוד כמה דברים שמשפיעים על ה PID וגם לי זה לא עבד עם הפרמטרים המומלצים.

yaakov4785
18-05-2013, 19:47:34
מה ערך הD אומר ?

Friman
18-05-2013, 20:11:29
תודה אתה יודע אולי מהיכן אני יכול להוריד את הגרסה באתה הזה https://code.google.com/p/megapirateng/downloads/list
אני רואה שיש עד גרסה 2.8

בגרסא 2.9 היו שני באגים ולכן היא לא יצאה כגרסא רשמית אלא רק כגרסת בטא (עד כמה שידוע לי)... באג אחד קשור לאי דיוק בקריאת מד הגובה, השני קשור בלמידה האוטומטית של המצפן. שניהם פתירים בפחות מדקה, יחד.
איפהשהו בשרשור בrcgroups יש קישור מהיכן להוריד בעזרת svn. אופציה יותר פשוטה היא שתשלח לי בהודעה פרטית את המייל שלך, ואשלח לך את התיקייה מכווצת. לי יש 2.9r6. כמו כן אסביר לך כיצד לטפל בשני הבאגים הללו.

master_bebe
19-05-2013, 22:06:33
אני לא מבין מה הבעייה להעלות את ה D ? זה לוקח בדיוק 3 דקות, הרבה יותר ממה שכל השרשור הזה לקח...
אם זה לא יעבוד, וגם אם כן, תשנה את הגרסא, זה מומלץ בלי קשר לעבור לגרסה ללא באגים, אבל זה לא קשור לחוסר יציבות.

yaakov4785
20-05-2013, 08:03:29
אני לא מבין מה הבעייה להעלות את ה D ? זה לוקח בדיוק 3 דקות, הרבה יותר ממה שכל השרשור הזה לקח...
אם זה לא יעבוד, וגם אם כן, תשנה את הגרסא, זה מומלץ בלי קשר לעבור לגרסה ללא באגים, אבל זה לא קשור לחוסר יציבות.

בכל אופן שדרגתי גרסה ואני רוצה להבין במה זה יעזור