PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי אני מחפש מלחם טוב ומומלץ

ohad69
20-05-2013, 00:08:39
היי קודם כל אני רוצה להגיד שהגעתי לפורום הזה בטעות חיפשתי בגוגל ''המלצה על מלחם'' והגעתי לפה, אז כבר נרשמתי אמרתי אולי החברה באמת מבינים במלחמים אז יוכלו לעזור לי..

אז ככה אני בכלל מחפש מלחם להלחמות עדינות, לצורך הלחמה במכשירים סלולארים חדישים, אייפונים וכאלה, למדתי קורס סלולאר ושם השתמשנו במלחם של ה 30 שקל..
לאחר שהלך לי קונקטור של הסוללה באייפון החלטתי להזמין לי כמה קונקטורים מאיביי ולנסות להלחים אותם בעצמי באייפון, הזמנתי 5 קונקטורים הגיעו לי 10, והלחתי 4 קונקטורים כאלה עד שנתפס כמו שצריך.

אבל לאחר שבוע שוב כניראה ההלחמה הלכה, וכניראה שזה גם בגלל המלחם הגרוע, ההלחמות יוצאות גרוע, יש לי בדיל שמן, פלקס הכי מעפן החום דבק הזה, ומלחם ב 30 שקל עם ראש שמן.
אני מחפש המלצה על מלחם טוב להלחמות עדינות, אשמח להמלצה טובה בסביבות ה 200 שקל אני עדיין לא הופך את העניין כמקצוע אבל חשוב לי שיהיה לי כלים סבירים + כדי להתלמד איתם כמו שצריך, אני גם לא מבין בכלל בעניין של מלחמים לכן פניתי אליכם שתמליצו לי על מה שהכי מתאים לצרכים שלי. בעיקרון אני אמור להלחים כל מיני בורדים קטנים בטלפונים כמו הקונקטור הזה של הסוללה פה בתמונה

הייתי גם מעוניין לדעת מאיפה אני קונה פלאקס? איזה חנויות אני צריך לחפש דבר כזה?

http://up378.siz.co.il/up3/neg4zttolkzl.jpg

AvSa
20-05-2013, 11:45:47
בבקשה אוהד

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?62117-מלחם

קרא ובדוק, לדעתי יש שם את כל מה שאתה מחפש.

wind556
20-05-2013, 12:30:36
הסיפור שלך אומר כמה דברים מאד ברורים:
ראשית, אתה ממש לא יודע להלחים, ואת זה צריך ללמוד, יקח לך המון זמן ונזקים אם תלמד בניסוי וטעיה
ושנית, אתה צריך מלחם מקצועי, מה שנקרא "תחנת הלחמה" אפילו עם הגנת חשמל סטטי להלחמות שלך.
זה הכי זול שמתאים למטרות שלך, על הכי יקר אני בכלל לא רוצה לדבר :)
http://www.ebay.com/itm/Weller-Solder-Soldering-Station-WESD51-50-Watt-Digital-Adjustable-New-/171023213277?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27d1c722dd#ht_3570wt_905

כל מה שמופיע בקישור בנושא המלחמים אינו רלוונטי למטרות שלך

Friman
20-05-2013, 13:00:08
הסיפור שלך אומר כמה דברים מאד ברורים:
ראשית, אתה ממש לא יודע להלחים, ואת זה צריך ללמוד,

+1,
הוצאת לי את המלים מהפה :)

ושנית, אתה צריך מלחם מקצועי, מה שנקרא "תחנת הלחמה" אפילו עם הגנת חשמל סטטי להלחמות שלך.
זה הכי זול שמתאים למטרות שלך, על הכי יקר אני בכלל לא רוצה לדבר :)
http://www.ebay.com/itm/Weller-Solder-Soldering-Station-WESD51-50-Watt-Digital-Adjustable-New-/171023213277?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27d1c722dd#ht_3570wt_905

אם אתה הולך לעשות מהתחביב הזה מקצוע, אתה בהחלט זקוק למלחם כמו זה שהציע עודד או אפילו טוב יותר.
אם זה נשאר בגדר תחביב, אתה יכול לנסות את זה:
http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?index=0&sbk=1&nav=SEARCH&itemId=360613245910
זה מלחם מצויין, קניתי בעצתו של גדעון מהפורום ואני משתמש בו כבר שנה, כמעט לכל ההלחמות שאני צריך. הוא מסוגל גם להלחים הלחמות עדינות, אבל לא הלחמות מיקרוסקופיות על לוחות ממוזערים; הלחמות כאלו דורשות ראש הרבה יותר דק. יש לו אפשרות לכיוון הטמפרטורה בהתאם להלחמה הנדרשת. יש גם הגנת חשמל סטטי, שאני ביטלתי פשוט כי לא ראיתי בה צורך בצרכי ההלחמה שלי, והחוט הנוסף קצת סירבל לי את העבודה והפריע.
יש לציין שבהלחמות של רכיבים בטלפונים סלולריים (התנסיתי בזה מעט) יש הרבה הלחמות שהן מה שכיניתי ״מיקרוסקופיות״, אבל להלחמות הללו תצטרך- עוד לפני שתקנה מלחם טוב, קודם כל לשכלל מאד ולשפר את מיומנויות ההלחמה שלך. מלחים מנוסה ייסתדר באופן סביר בהלחמה זעירה גם עם מלחם בינוני, מלחים לא מנוסה לא ייסתדר עם הלחמה זעירה גם עם מלחם ב10,000$.

ohad69
21-05-2013, 18:10:59
תודה רבה לכם יש לי כבר עמדת הלחמה, למדתי קורס טכנאי סלולר ושם למדתי להלחים עם מלחמים שקנינו ב 30 שקל ככה שאני לא סתם מנסה להלחים עם 0 ידע בנושא.
יש לי קצת ידע בעניין רק הכלים שברשותי הם ממש ממש על הפנים, וזאת התוצאה, יש לי יד דיי טובה אך אני גם צריך מינימום כלים סבירים ונורמלים לביצוע העבודה, וזה לא רק המלחם, זה גם הפלקס והבדיל, בקיצור עם כלים טובים, אפילו בעליות נמוכות זה יספיק ביותר בהתחלה, זה לא תחביב אני בהתחלה, אני חושב לעשוק בזה בהמשך אבל כרגע אני רק בהתחלה אז אני נחשב למתחיל.

כמתחיל כמובן שאני לא אקנה ישר את המלחם היקר, ואלך על אחד טוב וזול, מה שהבתם לי שם בקישור ניראה לי אחלה, אבל אני לא מבין כל כך את עניין הטמפרטורה, כמה מעלות מומלץ לאיזה לעבודה ולמה?

המלחם שהציעו כאן שהוא מומלץ וזול מאוד ולמרות המחיר שלו נשמע שיש לו גם לא מעט פונקציות, אפשר קצת הסבר על הפונקציות השונות שלו ומה אמורה לשמש כל פונקציה?

Friman
21-05-2013, 18:29:51
חבר- קנה את המלחם שהמלצתי לך.
אבל כבר מהשימוש הראשון בו פנה למישהו שיודע היטב להלחים ושיראה לך איך מלחימים איתו נכון. אתה מדבר על הלחמות קרות, שואל על סוגי בדיל ופלקס, שואל על משמעות הטמפרטורה להלחמה... בחייאת, אני לא יודע מי לימד אותך להלחים, ואולי יש לך יד טובה - אבל חסר לך הרבה ידע בהלחמה. ניתן ללמוד, ובקלות, אבל הלחמה זה לא משהו שלומדים בהתכתבות. תעשה לעצמך טובה, גש עם המלחם החדש שתקנה לאלקטרונאי מקצועי שיראה לך איך לעבוד איתו נכון. וזה יאפשר לך למקסם את התוצאות מהיד הטובה שאתה טוען שיש לך ומהמלחם המוצלח הזה.
אני לא סתם אומר לך שכבר מהשימוש הראשון תפנה לאלקטרונאי מנוסה עם המלחם- חשוב מאד לצפות את ראש המלחם בבדיל בהפעלה הראשונית, זה משפר את הולכת החום ומגן על הראש מקורוזיה; וזה משהו שאם לא עושים אותו בהפעלה הראשונה של המלחם קשה מאד לעשות אותו אחר כך.
וכשעודד מדבר על עמדת הלחמה הוא לא מתכוון למלחם ב30₪ בתוספת סטנד להניח בו את המלחם החם. זו לא עמדת הלחמה, זה סתם סטנד למלחם.

ohad69
21-05-2013, 18:32:28
wind556 אתה קצת הרבה עף עלי, המטרות שלך שמה המטרות שלך, כן אני חושב להתעסק בזה ולהפוך את העניין לעסק בעתיד, מאיפה אתה יודע מה המטרות שלי? כן יספיק למטרות שלי או לא יספיק.
אני כרגע רק מתחיל עם העניין הזה של ההלחמות, ואם כבר בעניין המטרות שלי, אז למה אתה מציע לי מלחם מהסוג היקר אם אני רק מתחיל?

עניין ההלחמות הוא רק חלק מהעסק רוב הסיכויים שלא אצתרך להתעסק בזה הרבה, כי אם אפתח עסק או משהו כזה, אז העניין יהיה יותר החלפת חלקים, באייפונים או מידי פעם פה ושם הלחמות.

ohad69
21-05-2013, 18:42:36
חבר- קנה את המלחם שהמלצתי לך.
אבל כבר מהשימוש הראשון בו פנה למישהו שיודע היטב להלחים ושיראה לך איך מלחימים איתו נכון. אתה מדבר על הלחמות קרות, שואל על סוגי בדיל ופלקס, שואל על משמעות הטמפרטורה להלחמה... בחייאת, אני לא יודע מי לימד אותך להלחים, ואולי יש לך יד טובה - אבל חסר לך הרבה ידע בהלחמה. ניתן ללמוד, ובקלות, אבל הלחמה זה לא משהו שלומדים בהתכתבות. תעשה לעצמך טובה, גש עם המלחם החדש שתקנה לאלקטרונאי מקצועי שיראה לך איך לעבוד איתו נכון. וזה יאפשר לך למקסם את התוצאות מהיד הטובה שאתה טוען שיש לך ומהמלחם המוצלח הזה.
אני לא סתם אומר לך שכבר מהשימוש הראשון תפנה לאלקטרונאי מנוסה עם המלחם- חשוב מאד לצפות את ראש המלחם בבדיל בהפעלה הראשונית, זה משפר את הולכת החום ומגן על הראש מקורוזיה; וזה משהו שאם לא עושים אותו בהפעלה הראשונה של המלחם קשה מאד לעשות אותו אחר כך.
וכשעודד מדבר על עמדת הלחמה הוא לא מתכוון למלחם ב30₪ בתוספת סטנד להניח בו את המלחם החם. זו לא עמדת הלחמה, זה סתם סטנד למלחם.

כן שמתי לב אחריזה שעמדת ההלחמה זה לא הסטנד שחשבתי חח, הייתי בחנות של טלפונים והבנאדם שהיה שם במעבדה הסביר לי קצת על עניין התיקונים, אך לצערי לא על איך להלחים כמו שצריך, היה לו שם מלחם עם עמדת הלחמה אבל הראש של המלמם עצמו ניראה דיי פשוט וזול, אולי זה סוג ישן של מלחם עם עמדת הלחמה.

אני אקנה את המלחם הזה, בהתחלה אתה אומר צריך לצפות אותו בבדיל? כי לא הבנתי אותך ממש, אני גם ככה אמור לצפות אותו בבדיל מתי שאני רוצה להלחים משהו, או שאתה מתכוון שאני יצפה את כל קצא הראש בבדיל בפעם הראשונה ואז ישאב את הבדיל ליפני השימוש הראשוני?

ולא ניראה לי שאני אצתרך להגיע להלחמות מיקרוסקופיות גם לא רוצה לעסוק בסוג ההלחמות האלה, אני מעדיף להתעסק מקסימום בהלחמות עדינות.

משחת פלאקס עדיפה על פלקס נוזלי? נשמע לי קצת לא נוח לשימוש, כי יותר פשוט לשיט טיפה של פלקס ולהתחיל להלחים במקום הרצוי.

אשמח לקישור של נוזל פלקס טוב מאיביי.

Friman
21-05-2013, 19:05:30
אני מאד ממליץ לך להיעזר במישהו שיראה לך איך עושים את זה בפעם הראשונה. אני הרסתי שני ראשי מלחמים במלחמים קודמים עד שנחת לי האסימון, חבל. בעיקרון בהפעלה הראשונית של המלחם, בפעם ה ר א ש ו נ ה שאתה מחבר את המלחם לשקע, ברגע שהוא מגיע לטמפרטורה שהוא מתיך בה בדיל חשוב מייד להמיס עליו מעט בדיל ו״לגלגל״ אותו מסביב לכל השפיץ של המלחם. אם עושים את זה מייד בהפעלה הראשונה, ראש המלחם מקבל ציפוי מבריק של בדיל, שגם אם אח״כ מנקים את ראש המלחם לפני או אחרי הלחמות, מתחת נשארת שכבת בדיל מבריקה. אם לא עושים את זה מייד בהפעלה הראשונית, מהר מאד ראש המלחם הופך להיות שחור ומפוחם כזה, זה פוגע מאד בהולכת החום של המלחם. אפשר לחדש ראש מפוחם כזה עם משחה מיוחדת לחידוש ראשי מלחם או פשוט להחליף ראש, אבל חבל על הטרחה, אם מצפים נכון את הראש בבדיל מייד בהפעלה הראשונית הוא יחזיק ככה שנים.
לגבי הטמפרטורה - כדי להלחים ביעילות צריך חום, לא רק כדי להמיס את הבדיל אלא בעיקר כדי לחמם את הרכיבים המולחמים, אחרת הבדיל לא נתפס עליהם טוב. טעות של מתחילים היא לנסות להשתמש בבדיל כאילו מדובר ב״דבק חם״ מתכתי- לחמם רק את הבדיל ולטפטף טיפת בדיל חמה בין שני הרכיבים המולחמים; זו טעות... במצב כזה הרכיבים לא מתחממים מספיק, הבדיל לא נתפס טוב ומתקבלת ״הלחמה קרה״- הלחמה בצבע אפור עכור ולא מתכתי מבריק, הלחמה קרה שכזו מוליכה זרם פחות טוב ונוטה להתפרק עם הזמן. מצד שני חום רב מדי להלחמות עדינות גורם לבדיל להפוך לנוזלי מדי, והוא מתקשה ״להיתפס״... בהלחמות קטנות צריך פחות חום, בהלחמות גדולות של חוטים עבים או קונקטורים גדולים (כמו אלו שאנחנו מתעסקים בהם לרוב פה בטיסנים) צריך חום רב יותר. לכן בורר טמפרטורות עושה את העבודה עם מלחם ליעילה ולנוחה יותר. עם הזמן לומדים מהנסיון להתאים את הטמפרטורה הנכונה לכל הלחמה והלחמה.
עדיין- כדי לתרגם את ההסברים הללו שלי פה לפרקטיקה, אתה צריך לצבור נסיון, ויעזור לך מאד אם תיעזר בהתחלה במישהו שיודע להלחים היטב. באופן כללי תתחיל מלהלחים דברים מעט גדולים יותר... כשתגיע לרמה ש100% מההלחמות שלך יוצאות טוב בהלחמות גדולות יותר, תתחיל לנסות גם הלחמות מיקרו כמו אלו שאתה מדבר עליהן. להתחיל ללמוד להלחים ישר בהלחמות זעירות כאלו זה קשה; אתה לא היחיד שמנסה ככה, גם גיסי מתקן אייפונים וניסה ללמוד להלחים ישר מהלחמות זעירות של טלפונים, זה קשה ככה להצליח ללמוד באמת להלחים כמו שצריך

shaharg
21-05-2013, 19:07:43
wind556 אתה קצת הרבה עף עלי, המטרות שלך שמה המטרות שלך, כן אני חושב להתעסק בזה ולהפוך את העניין לעסק בעתיד, מאיפה אתה יודע מה המטרות שלי? כן יספיק למטרות שלי או לא יספיק.
אני כרגע רק מתחיל עם העניין הזה של ההלחמות, ואם כבר בעניין המטרות שלי, אז למה אתה מציע לי מלחם מהסוג היקר אם אני רק מתחיל?

עניין ההלחמות הוא רק חלק מהעסק רוב הסיכויים שלא אצתרך להתעסק בזה הרבה, כי אם אפתח עסק או משהו כזה, אז העניין יהיה יותר החלפת חלקים, באייפונים או מידי פעם פה ושם הלחמות.

צר לי שזה מה שהבנת מהביקורת של עודד ( WIND65 ) , המלחם שהוא הציע לך לא רק שהוא לא מהיקרים אלא הוא באמת הבסיסי ביותר לצרכים שאתה מתאר כאן - אם אני הייתי צריך להמליץ לך על מלחם כנראה שהיית מוסיף לפחות עוד 300$ למה שכבר הוצע לך קודם ...
הבעיה היא לא המלחם אלא הידע מאחוריו - אין כלל אצבע בהלחמה והמשתנים להלחמה טובה הם רבים : טמפ' המלחם , סוג הבדיל באיזה אחוזי תרכובת וחומרים הוא עשוי , עובי החוטים/ מוליכים וזה רק קצה הקרחון - עוד לא דיברתי על גרף החימום של הרכיבים עצמם.
עשיתי קורס הלחמה , ממליץ לך בחום לעשות גם ( כ 4 ימים וכ 5000 שח' ) לאחריו גם אתה כבר תדע גם איזה מלחם לקנות.

ohad69
21-05-2013, 19:46:03
שמעו הקורס שעברתי הוא ברמה ירודה ביותר לא לימדו אותנו שם כלום בעניין של הלחמות ומה שאתם אומרים עכשיו נשמע לי כמו סינית כי מה שלמתי שם זה אפס.
מה שלימדו אותנו זה לקחת מלחם לשים עליו בדיל ולהלחים איתו את הרכיב, אה כן ולנקות את שאריות הבדיל עם שואב בדיל ליפני ההלחמה וזהו!

המורה עצמו בכלל היה כולו פוזה, אני עבדתי במעבדות של פלאפון, אני שלחתי אנשים הבייתה על צורת העבודה שלהם, כל טלפון הכי חדש אני ישר מקבל במחיר הכי זול שיש, מספר לנו סיפורים של ''אני גבר'' כולו עף על עצמו, יום אחד שיעור אחרון ליפני סיום הקורס הוא עושה לי אוהד שמע שבוע הבא אתה מביא ארגז של בלו הבנתה? אני כזה בשוק מה הוא חושב לעצמו, ואף אחד לא מביא כלום כזה הוא חשב מצא פרייר אמרתי לו מה? למה ניראה לך? אז הוא עושה לי אם אתה לא מביא אז אין לך מה לבוא שבוע הבא, חח צחקתי לו בפנים והלכתי, אבל יום יבוא ומישהו יוריד אותו על הפוזה והדיבור שלו אני לא דואג לו.

קורס הלחמה 4 ימים 5000 שקל? למה כל כך יקר זה כולה 4 ימים, למרות שאני בטוח שזה יהיה פי מליון יותר משתלם ''מהקורס'' שעברתי על ''טכנאי סלולאר''

Friman
21-05-2013, 20:23:25
יאללה אחינו, זה מתחיל להיות אוף טופיק... זה פורום טיסנאות ;).
אבל אם אתה כבר פה, תשמע, אחלה תחביב... אולי תצטרף :)

mixerfix
22-05-2013, 15:04:27
חברה - עוד מעט נגיע לנקודת "המלחם שלי הרבה יותר ארוך וחם מהמלחם שלך." די.

ohad69
24-05-2013, 23:30:09
חח אין צורך להתרגז, עזרתם לי מאוד הזמנתי ציוד של שתי סוגי מלחמים, בדיל, משחת פלאקס, ואת הדבר הזה שעוזר להוציא את הבדיל מהמלחם, תודה, אחלה טיפים והמלצות הבאתם, אפשר לנעול אם אתם כל כך לחוצים.