PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון ספוג הפלא כמשכך ויברציות ב-APM2.5

optiplex
26-05-2013, 13:11:53
מצורף גרף
הירוק זה עם kyosho Zeal שעולה 20 דולר ולוקח שלושה שבועות לקבל
האדום זה עם ספוג הפלא שמוצאים בכול מכולת או סופר ב-5 ש"ח ומקבלים מיידית
כמובן שזה מורגש לא רק בגרף, ה-alt hold וה-loiter יציבים לחלוטין עם ספוג הפלא

91267

Friman
26-05-2013, 13:58:26
למי שלא מכיר את הפלא, אתה יכול לצרף תמונה של האריזה?
כמו כן האם ידוע לך על השוואה לדבק דו״צ סיליקוני של M3? אני משתמש בכזה, אחרי הרבה נסיון שלי ושל אחרים איתו במערכות פלייברלס של מסוקים; אני מאד מרוצה ממנו, אבל אם יש משהו יותר טוב אשמח לשמוע..

AvivT
26-05-2013, 14:27:42
כמו כן האם ידוע לך על השוואה לדבק דו״צ סיליקוני של M3? אני משתמש בכזה, אחרי הרבה נסיון שלי ושל אחרים איתו במערכות פלייברלס של מסוקים; אני מאד מרוצה ממנו, אבל אם יש משהו יותר טוב אשמח לשמוע..

מי שלא מכיר את הפלא יכול לגגל ספוג הפלא (https://www.google.co.il/search?q=%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%92+%D7%94%D7%A4%D7% 9C%D7%90&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=aP-hUYB2rY3sBoaMgcgN&ved=0CC0QsAQ&biw=2133&bih=1061) ;)

guyst
26-05-2013, 14:30:11
גיל,את הדבק דוצ קנית בארץ?

יובל בן חיים
26-05-2013, 14:34:28
שתי שאלות ברשותך -
1. גרף של מה זה? תאוצה? קצב זויתי? משהו אחר?
2. תוכל לצרף FFT או Power Spectrum, או אם תוכל לשלוח את המידע הגולמי? מבטיח לפרסם את תוצאות הניתוח.

תודה מראש, זה מעניין מאד.
יובל

Friman
26-05-2013, 14:49:07
גיל,את הדבק דוצ קנית בארץ?

כן, יש כזה בכל הום סנטר. הוא שקוף ועם מרקם כמו ג׳ל סיליקון, עם פס ניילון אדום שמסירים לפני ההדבקה. האריזה אדומה, והדו״צ עצמו נראה אדום כשמסתכלים מרחוק. יש גם כזה אפור ולא שקוף שאמור להדביק חזק יותר, אבל כיוון שלפעמים צריך להוריד מה שהדבקנו אני נשאר נאמן לשקוף, גם אותו לא קל להסיר.

מי שלא מכיר את הפלא יכול לגגל ספוג הפלא (https://www.google.co.il/search?q=%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%92+%D7%94%D7%A4%D7% 9C%D7%90&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=aP-hUYB2rY3sBoaMgcgN&ved=0CC0QsAQ&biw=2133&bih=1061) ;)
את זה אני מכיר, אבל למיטב ידיעתי הוא לא מגיע עם שום דבר דביק. אשמח לשמוע או לראות צילום של המתקון- שכבת הספוג שנעשה בה שימוש וכיצד חובר הספוג לשילדה וללוח.

guyst
26-05-2013, 14:57:52
מעניין לראות איך יפעל כמשכך לגופרו...

sevet
26-05-2013, 16:52:34
נראה מעולה, רק אשמח לראות איך המיתקון: השארת את העובי או חתכת? הדבקת לספוג בלבד או עם איזו גומייה בנוסף?

הבעיה שאני אולי רואה היא תחזוקה, שבתנאי חוץ אולי הספוג מתייבש וצריך להחליף כל הזמן בניגוד לג'ל, ואולי גם איבוד מהאלסטיות אחרי זמן מה עם לחץ קבוע עליו....

optiplex
26-05-2013, 16:54:19

הסיליקוני האדום של 3M לא עזר במיקרה הזה הוא לא שיכך כלום, ניסיתי אותו, אני משתמש בו במסוק, שם הוא עושה את העבודה
אבל ב-APM צריך משהו רך אבל לא יותר מידי רך

optiplex
26-05-2013, 17:04:25
נראה מעולה, רק אשמח לראות איך המיתקון: השארת את העובי או חתכת? הדבקת לספוג בלבד או עם איזו גומייה בנוסף?

הבעיה שאני אולי רואה היא תחזוקה, שבתנאי חוץ אולי הספוג מתייבש וצריך להחליף כל הזמן בניגוד לג'ל, ואולי גם איבוד מהאלסטיות אחרי זמן מה עם לחץ קבוע עליו....

אני אצרף תמונה עוד מעט

במשך יומיים עשיתי הרבה מאוד נסיונות , צריך שיהיה רך אבל לא יותר מידי רך אחרת הקוואד יהיה קופצני מידי באויר או בנחיתות, לכן לא שיכבה עבה מידי, משהו בסביבות 9 מ"מ
הספוג מודבק משני הצדדים עם דו"צ רגיל לבן של 3M, הבעיה באמת שבתנאי חוץ ואחרי כמה זמן יש התייבשות ויש הפרדות, אבל כשניסיתי בדרכים אחרות היה מעבר לא טוב של ויברציות
משום מה השילוב של הדו"צ הזה וספוג הפלא עשו את העבודה הכי טוב
כל העסק חייב להיות לבד ללא גומיות או אזיקונים שכן הם גם מעבירים ויברציות ... כלומר גוף הקוואד, דו"צ, ספוג הפלא עוד דו"צ וה-APM
כל החוטים שמגיעים ל-APM מהבקרי מהירות, המקלט GPS וכו' שיהיו משוחררים לא מהודקים
כל זה נתן לי את התוצאה הכי טובה

Friman
26-05-2013, 17:33:36
אם במקרה יש לך סרטונים של הטיסות לפני ואחרי אשמח לראות, לדעת על איזו מידה של ויברציות אתה מדבר. אני עם הסריוס ולא חוויתי שום ויברציות משמעותיות לא עם מגה פיראט (גרסא של ארדוקופטר) בגרסא 2.7 ולא בגרסא 2.9... אם יש שינוי משמעותי אצלך גם אני אנסה, כבר הספקתי לקנות היום ״ספוג הפלא״ בסופר ;); אבל כאמור אשמח קודם לראות המחשה לשינוי שאתה מדבר עליו, כי חבל לי להיכנס להרפתקה כשבסה״כ הלוח אצלי עובד מצויין עם 2 שכבות של 3M הסיליקוני.

optiplex
26-05-2013, 18:29:18
אם במקרה יש לך סרטונים של הטיסות לפני ואחרי אשמח לראות, לדעת על איזו מידה של ויברציות אתה מדבר. אני עם הסריוס ולא חוויתי שום ויברציות משמעותיות לא עם מגה פיראט (גרסא של ארדוקופטר) בגרסא 2.7 ולא בגרסא 2.9... אם יש שינוי משמעותי אצלך גם אני אנסה, כבר הספקתי לקנות היום ״ספוג הפלא״ בסופר ;); אבל כאמור אשמח קודם לראות המחשה לשינוי שאתה מדבר עליו, כי חבל לי להיכנס להרפתקה כשבסה״כ הלוח אצלי עובד מצויין עם 2 שכבות של 3M הסיליקוני.

צודק מאוד, חשוב לציין שאצלי היו ויברציות מאוד חזקות, וזה נובע אך ורק מהפריים המנועים והפרופים שאפשר להגיד הם לא "מהיקרים" והמבין יבין .. כלומר אני הייתי חייב למצוא פתרון טוב
אם אצלך עובד טוב סימן שאין לך כמות כזו של ויברציות מלכתחילה אז אולי לא צריך וגם לא תרגיש הבדל, תנסה להוציא גרפים של הלוגים כמו שעשיתי ותראה אם זה בתחום הנכון
אין לי סרטונים לפני ואחרי אבל התופעה היתה מאוד ברורה, במעבר ל-alt hold או loiter הקוואד פשוט מקפץ באויר, קפיצות קצרות ומהירות למעלה ולמטה, ותוך כדי זה מטפס למעלה או יורד, לא שומר גובה ... תופעה ברורה של ויברציות קשות על הAPM
ב-WIKI שלהם ב-TROUBLESHOOTING הם מתארים את הבעיה ומדובר רק בויברציות, לא שינוי ערכים ולא משחק ב-PID

Friman
26-05-2013, 18:37:30
אין לי סרטונים לפני ואחרי אבל התופעה היתה מאוד ברורה, במעבר ל-alt hold או loiter הקוואד פשוט מקפץ באויר, קפיצות קצרות ומהירות למעלה ולמטה, ותוך כדי זה מטפס למעלה או יורד, לא שומר גובה ... תופעה ברורה של ויברציות קשות על הAPM
ב-WIKI שלהם ב-TROUBLESHOOTING הם מתארים את הבעיה ומדובר רק בויברציות, לא שינוי ערכים ולא משחק ב-PID
זה נשמע לי מוזר... כי בלויטר רק נוספים נתוני הgps..? בעיית ויברציות הייתה אמורה להיות קיימת בכל מצבי הטיסה, כלומר גם בסטבילייז ולא רק בלויטר, לא? ולגבי alt hold אני בכלל לא מבין מה הקשר, נוספים רק נתוני הברומטר... אצלי במעבר ללויטר כעת יש קושי שלא היה בעבר- הוא מתקשה לשמור על מיקום מדוייק ובמקום זאת חג במעגלים בזוויות חריפות; חשבתי שאולי זו התרופפות של הדו״צ אבל כאמור ההנחה שלי הייתה שבעיה בשיכוך תתבטא בכל מצבי הטיסה..? לכן הנחתי שכמה משחקים שעשיתי בערכי הpid לאחרונה גרמו לבעיה. יש לציין שהרחפן שלי עבר ריסוק, מה שהעלה את המחשבה שאולי הבעיה היא בהתרופפות של הדו״צ.

optiplex
26-05-2013, 18:53:48
זה נשמע לי מוזר... כי בלויטר רק נוספים נתוני הgps..? בעיית ויברציות הייתה אמורה להיות קיימת בכל מצבי הטיסה, כלומר גם בסטבילייז ולא רק בלויטר, לא? ולגבי alt hold אני בכלל לא מבין מה הקשר, נוספים רק נתוני הברומטר... אצלי במעבר ללויטר כעת יש קושי שלא היה בעבר- הוא מתקשה לשמור על מיקום מדוייק ובמקום זאת חג במעגלים בזוויות חריפות; חשבתי שאולי זו התרופפות של הדו״צ אבל כאמור ההנחה שלי הייתה שבעיה בשיכוך תתבטא בכל מצבי הטיסה..? לכן הנחתי שכמה משחקים שעשיתי בערכי הpid לאחרונה גרמו לבעיה. יש לציין שהרחפן שלי עבר ריסוק, מה שהעלה את המחשבה שאולי הבעיה היא בהתרופפות של הדו״צ.

ה-alt hold זה מצב בסיסי שכול שאר המצבים מתבססים עליו, אם הוא לא יהיה בסדר כל השאר גם לא, הלויטר זה alt hold + gps + compass
למה הויברציות מורגשות ב-alt hold ולא ב-stabilize לא ברור לי, הקפיצות שתארתי הם על ציר Z והגרף שהראתי הוא accelZ נתונים של האקסלרומטר בציר Z , אולי זה הקשר וזו הסיבה שלא מורגש ב-stabilize
לגבי המעגלים שאתה מתאר, זו בעיה שקוראים לה toilet bowl syndrom זה מופיע ב-APM בגרסה 3 , ואמורה להפתר ע"י קליברציה ידנית של המצפן

Friman
26-05-2013, 18:57:38
ה-alt hold זה מצב בסיסי שכול שאר המצבים מתבססים עליו, אם הוא לא יהיה בסדר כל השאר גם לא, הלויטר זה alt hold + gps + compass
למה הויברציות מורגשות ב-alt hold ולא ב-stabilize לא ברור לי, הקפיצות שתארתי הם על ציר Z והגרף שהראתי הוא accelZ נתונים של האקסלרומטר בציר Z , אולי זה הקשר וזו הסיבה שלא מורגש ב-stabilize
לגבי המעגלים שאתה מתאר, זו בעיה שקוראים לה toilet bowl syndrom זה מופיע ב-APM בגרסה 3 , ואמורה להפתר ע"י קליברציה ידנית של המצפן

תודה. אני בגרסא 2.9 וגם קודם הייתי ב2.9 והיה לי לויטר מושלם. דווקא זה שהתחלתי לשחק עם ביטול הלמידה האוטומטית של המצפן וכתוצאה מכך עשיתי שינויים בערכי הpid, בילגן אצלי את העניינים.
אתה בגרסת ארדוקופטר 3? יש לך רשמים לגבי הגרסא החדשה?

optiplex
26-05-2013, 19:11:39
תודה. אני בגרסא 2.9 וגם קודם הייתי ב2.9 והיה לי לויטר מושלם. דווקא זה שהתחלתי לשחק עם ביטול הלמידה האוטומטית של המצפן וכתוצאה מכך עשיתי שינויים בערכי הpid, בילגן אצלי את העניינים.
אתה בגרסת ארדוקופטר 3? יש לך רשמים לגבי הגרסא החדשה?
אני בגרסה 3 RC3
לא הספקתי להטיס בגרסה הזו מספיק בשביל להרגיש את השינויים מ2.9.1B
היתה לי בעיית מצפן והכול השתגע, לא עזר כלום פשוט נדפק הרכיב על הלוח
החלפתי אתמול את הלוח ועכשיו אני חוזר לבדיקות וניסויים, היום היו לי לוייטרים בסדר, אבל היו לי גם כמה מתופעת המעגלים אז צריך לעבוד על זה עוד

assafwei
26-05-2013, 19:34:13
לי זה דווקא נשמע בעיה בברומטר. stabilize אם אני לא טועה שומר רק על כיוון וישרות מול הרצפה.
אם עברת ל alt hold ו loiter (ששניהם משתמשים בנתונים של הברומטר) וראית קפיצות בציר האנכי, זה נשמע כמו ברומטר.

optiplex
26-05-2013, 19:56:32
לי זה דווקא נשמע בעיה בברומטר. stabilize אם אני לא טועה שומר רק על כיוון וישרות מול הרצפה.
אם עברת ל alt hold ו loiter (ששניהם משתמשים בנתונים של הברומטר) וראית קפיצות בציר האנכי, זה נשמע כמו ברומטר.

זה כל הסנסורים ביחד עובדים כמובן, מה שאני אומר שזה בעיית ויברציות שבמקרה שלי היא קשה, ולכן צריך אמצעי שיכוך , לא כולם בהכרח צריכים אותו דבר
הברומטר למשל רגיש מאוד לאור, אבל זה מתבטא באי שמירת גובה איטית, לא בקפיצות כמו שיש לי

דרך אגב מצב stabilize רק מתבטא בשמירת איזון מול הקרקע, הוא לא ינסה לתקן כיוון אם למשל יש בעיה באחת הזרועות שגורמת לYAW של הקוואד

Friman
26-05-2013, 20:25:07
דרך אגב מצב stabilize רק מתבטא בשמירת איזון מול הקרקע, הוא לא ינסה לתקן כיוון אם למשל יש בעיה באחת הזרועות שגורמת לYAW של הקוואד
אותו הדבר גם בalt hold...
אני שמח שהשיכוך שיפר אצלך את המצב אבל עדיין, אני לא כל כך מבין למה בעיות בשיכוך לא יבואו לידי ביטוי בסטבילייז אלא דווקא בalt hold ובלויטר. משהו בפתרון הזה לבעיות שציינת לא מסתדר לי. אני מנסה להבין האם השינוי שהרגשת הוא רק בגלל השיכוך, או אולי בעיקר בגלל שהחלפת לוח?
אני יורד לפרטים כי כמו שאמרתי גם אצלי הלויטר כעת לא מושלם, ואני מנסה להבין מהתאורים שלך האם אכן יכול להיות שגם אצלי הבעיה היא בשיכוך, או פשוט נובעת מהבלגאן שעשיתי בpid

optiplex
26-05-2013, 20:38:58
אותו הדבר גם בalt hold...
אני שמח שהשיכוך שיפר אצלך את המצב אבל עדיין, אני לא כל כך מבין למה בעיות בשיכוך לא יבואו לידי ביטוי בסטבילייז אלא דווקא בalt hold ובלויטר. משהו בפתרון הזה לבעיות שציינת לא מסתדר לי. אני מנסה להבין האם השינוי שהרגשת הוא רק בגלל השיכוך, או אולי בעיקר בגלל שהחלפת לוח?
אני יורד לפרטים כי כמו שאמרתי גם אצלי הלויטר כעת לא מושלם, ואני מנסה להבין מהתאורים שלך האם אכן יכול להיות שגם אצלי הבעיה היא בשיכוך, או פשוט נובעת מהבלגאן שעשיתי בpid

בפירוש בגלל הרעידות, אתה מוזמן להפגש איתי באיזה מקום אני אראה לך עם ובלי ספוג הפלא
אין שום קשר לפרמטרים וPID ... ושוב זה המצב אצלי , יתכן שאצלך זה שונה
הבעיות הופיעו בשתי הלוחות, מה שהיה מקולקל בלוח הראשון זה הdataflash שמנע מימני לעבוד עם לוגים ולכן גם אי אפשר היה לבצע קליברציה ידנית למצפן וכנראה זה גרם לבעיות כי לא ניתן היה לכתוב לו את ה-OFFSETS
מה גם שנראה לי שהמצפן עצמו נדפק, כם האקסלרומטר עשה בעיות פעם לקח לו יותר זמן ופעם פחות לעשות INITIALIZE
וממש אין לי מושג למה בסטבילייז זה לא מפריע, יתכן שהרעידות משפיעות על הברומטר או משהו אחר, לא יודע אבל זו עובדה
בוא נפגש אני אראה לי בלי ספוכ הפלא את התופעה ואיך היא נעלמת כאשר אני מחזיר את הספוג
זה גם כתוב ב-WIKI שלהם, מתואר במדויק, אני לא המצאתי את הפתרון :) אני רק עשיתי הרבה נסיונות ומצאתי שספוג הפלא עושה את העבודה הכי טוב :)

Friman
26-05-2013, 21:10:19
סבבה חבר, זה לא מחפרנות, זה מחקרנות (דורה סטייל ;))
במילים אחרות, אני מנסה להבין את הרציונל למה דווקא השיכוך שיפר בעיה שהופיעה במצבי שמירת גובה ולויטר, ולא הופיעה בסטבילייז. מאמין לך בהחלט שזה המצב, אתה לא צריך להוכיח לי כלום, השאלה היא ״למה״, ולא ״האם״

optiplex
26-05-2013, 21:35:59
סבבה חבר, זה לא מחפרנות, זה מחקרנות (דורה סטייל ;))
במילים אחרות, אני מנסה להבין את הרציונל למה דווקא השיכוך שיפר בעיה שהופיעה במצבי שמירת גובה ולויטר, ולא הופיעה בסטבילייז. מאמין לך בהחלט שזה המצב, אתה לא צריך להוכיח לי כלום, השאלה היא ״למה״, ולא ״האם״

אני מצטט את ה-WIKI

In Alt-Hold or loiter my copter is very bouncy or takes off into the sky

התשובה :

Arducopter uses the accelerometers heavily for calculating altitude and climb rate. Vibrations from the motors can cause the accelerometer values to become very noisy and throw off the altitude estimates. The solution is to reduce sources of vibration from your frame (bent prop adapters and motor shafts, replace EPP props with APC) and remove hard connections between the frame and APM by using vibration dampening products such as DuBro foam.

sevet
27-05-2013, 08:03:52
אני בגרסה 3 RC3
לא הספקתי להטיס בגרסה הזו מספיק בשביל להרגיש את השינויים מ2.9.1B
היתה לי בעיית מצפן והכול השתגע, לא עזר כלום פשוט נדפק הרכיב על הלוח
החלפתי אתמול את הלוח ועכשיו אני חוזר לבדיקות וניסויים, היום היו לי לוייטרים בסדר, אבל היו לי גם כמה מתופעת המעגלים אז צריך לעבוד על זה עוד

אני מקווה שלא זרקת את הלוח :)
למה לא שמת מצפן חיצוני ? 3$ בערך ב-ebay, וזה גם מומלץ מאוד לגרסה 3, עשית את ה-compassmot?
הנה מה שהזמנתי:
http://www.goodluckbuy.com/gps-stand-gps-mounting-seat-for-mwc-pirate-rabbit-apm-flight-controller-quadcopter-multicopter.html
http://www.goodluckbuy.com/hmc5883l-3v-5v-triple-axis-compass-magnetometer-sensor-module.html

אגב, אני קראתי שכן מומלץ לשים גומיה שתיתן לחץ מהכיוון הנגדי, גם אם תסתכל (לא מוצא כרגע) על Naza מבפנים, החיישנים יושבים בין שתי שכבות של משכחי רעידות.

optiplex
27-05-2013, 08:52:16
אני מקווה שלא זרקת את הלוח :)
למה לא שמת מצפן חיצוני ? 3$ בערך ב-ebay, וזה גם מומלץ מאוד לגרסה 3, עשית את ה-compassmot?
הנה מה שהזמנתי:
http://www.goodluckbuy.com/gps-stand-gps-mounting-seat-for-mwc-pirate-rabbit-apm-flight-controller-quadcopter-multicopter.html
http://www.goodluckbuy.com/hmc5883l-3v-5v-triple-axis-compass-magnetometer-sensor-module.html

אגב, אני קראתי שכן מומלץ לשים גומיה שתיתן לחץ מהכיוון הנגדי, גם אם תסתכל (לא מוצא כרגע) על Naza מבפנים, החיישנים יושבים בין שתי שכבות של משכחי רעידות.

לא זרקתי , אבל המצפן זה לא היה הבעיה היחידה, גם האקסלרומטר קצת התחרפן פעם עבד פעם לא, והDATAFALSH הפסיק לעבוד

sevet
27-05-2013, 09:08:47
לא זרקתי , אבל המצפן זה לא היה הבעיה היחידה, גם האקסלרומטר קצת התחרפן פעם עבד פעם לא, והDATAFALSH הפסיק לעבוד

אתה יודע מה קרה לו (יש לך צד בעניין :) )? זה היה Arduflyer?

optiplex
27-05-2013, 10:42:33
אתה יודע מה קרה לו (יש לך צד בעניין :) )? זה היה Arduflyer?
כן, rctimer arduflyer , כנראה יותר מידי ריסוקים, כיפופים, ניתוקים וכו' ... לא נורא זה נחשב לוח למידה, השני כבר יעבור מסלול אחר :)
אני מכיר כמה בפורום האנגלי שגם אתה שם ראיתי, שללא סיבה מיוחדת הלוח הפסיק לעבוד, זה RCTIMER, לא צריך סיבה :)

אריה הלפרין
30-05-2013, 21:38:41
כן כן גם אני עברתי לספוג הפלא -ואכן נעלמו הקפיצות והויברציות
ותודה ליעקוב שחוקר ומנסה לשפר כל הזמן
אני ממש נהנה מה apm שלי

Friman
30-05-2013, 22:04:48
טוב לשמוע שהפתרון הזה מוכיח את עצמו. אם יהיו לי ויברציות אנסה, אבל כרגע אין ;).
נראה לי שבזירת הfpv יתעניינו בספוג הפלא לשיכוך רעידות למצלמות

guy1a
20-06-2013, 07:11:14
----

optiplex
20-06-2013, 07:17:38
למרות שאתה לא רוצה לקנות את ספוג הפלא .....

אבל אם תתייאש ואתה רוצה שהקוואד יטוס לך טוב ....

תחתוך פיסה ישרה בערך 3-4 מילימטר עם דו"צ משני הצדדים ללוח ולAPM זה עושה פלאים
גם לי יש פריים ומנועים שרועדים קשה וספוג הפלא עושה פלאים בנושא הזה

בחירה שלך ....

guy1a
20-06-2013, 07:43:28
תודה

אפשר למחוק

Friman
20-06-2013, 07:45:48
ספוג הפלא עולה בסופר 6₪ ל3 חתיכות
אני משתמש בשתי שכבות של דו״צ M3 סיליקוני שקוף. עד כה עובד מצויין.
אני ממליץ לכולם, גם לאנשי ספוג הפלא, להסתכל בסרטון הזה על חומרים שונים לשיכוך רעידות:
http://www.youtube.com/watch?v=h3y4Clyf1cw&feature=youtube_gdata_player
המנצח הגדול הוא מונג׳ל אבל ההדבקה שלו לא חזקה כך שלא מתאים להדבקת בקרי טיסה, אבל במקום השני ובפער לא גדול נמצאים אטמי האזניים הפשוטים. אם לי הייתה בעיה של ויברציות בלוח - אני הייתי מנסה לשכך עם 4 אטמי אזניים מודבקים (טוב!) עם דבק חם ל4 פינות הלוח.

guy1a
20-06-2013, 08:00:14
יש שרשור על ספוג הפלא וכבר מצאתי שהוא רק כמה שקלים

אין טעם בשני שרשורים .. :)

תודה.

sevet
20-06-2013, 08:18:24
יש כאן בחור חרוץ שכבר יאחד את הפוסטים גם בלי שתבקש....

guy1a
20-06-2013, 08:38:00
מגניב לגמרי :)

מהמאית ה 12 הרחפן באויר ..

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=92347&d=1371710246

igalr
20-06-2013, 09:42:13
מה זה ספוג הפלא ?

sevet
20-06-2013, 09:44:26
לא, את הלוח על הספוג, לא את הטלפון :)

נראה אחלה :)

guy1a
20-06-2013, 09:55:26
מה זה ספוג הפלא ?

תחפש. יש שרשור של יעקב.
סנו סושי 'ספוג הפלא'

אני אלך לקנות את זה .. אין ברירה :-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

optiplex
20-06-2013, 13:19:34
הכי טוב זה להגיע למצב שלא צריך משכחים טובים כגון ספוג הפלא כלומר מנועים טובים פריים טוב פרופים מאוזנים ואז נקודת המוצא טובה, ואז צריך רק שכבה אחת או שתיים של דו"צ רגיל וזה יהיה מעולה
לצערי אצלי זה לא ככה (אבל יהיה בקרוב) לכן ניזקקתי למציאת פתרון יצירתי

AvivT
20-06-2013, 13:46:11
הכי טוב זה להגיע למצב שלא צריך משכחים טובים כגון ספוג הפלא כלומר מנועים טובים פריים טוב פרופים מאוזנים ואז נקודת המוצא טובה, ואז צריך רק שכבה אחת או שתיים של דו"צ רגיל וזה יהיה מעולה
לצערי אצלי זה לא ככה (אבל יהיה בקרוב) לכן ניזקקתי למציאת פתרון יצירתי

אם זה היה כזה פשוט למצוא את השילוב המתאים (שגם עובד) של מנועים/פריים/פרופים, לא הייתי צריך לפלח לאשתי חתיכות מספוג הפלא, או להתקשר למשרד קישור לשאול מתי המילואים הקרובים כי אני צריך גישה קלה לאטמי אוזניים :)

optiplex
20-06-2013, 14:06:00
ברור שזה לא פשוט, גם אני מקבל צעקות מאישתי ממתי ספוג הפלא נהיה חלק מההובי
אבל נקודת הפתיחה יכולה להיות הרבה יותר טובה אם הפריים הוא מהטובים לא מהזולים ומנועים טובים עם חיבור ישיר של הפרופים ללא ציר וספינרים ...

Friman
20-06-2013, 22:40:43
גיא אני רק בכל זאת אחזור להשוואה לשיכוך עם אטמי האזניים, ברשותך... לא ניסיתי למתקן את הלוח לרחפן לא עם ספוג הפלא ולא עם אטמי אזניים, אבל כן ניסיתי לשכך רעידות למצלמת מחזיק מפתחות גם עם ספוג הפלא וגם עם אטמי אזניים...; אין על מה לדבר בכלל, השיכוך של אטמי האזניים עבור המצלמה הוא הרבה הרבה יותר טוב משל ספוג הפלא. יכול להיות שעבור הלוח זה כבר שיכוך יתר, יכול להיות שהשיכוך של ספוג הפלא ללוח הוא המיטבי, אני באמת לא יודע. אבל כיוון שאני יודע שאתה חובב נסיונות וניסויים, שווה לדעתי לנסות גם לשכך את הרעידות ללוח עם 4 חתיכות של אטמי אזניים בפינות.

AvivT
20-06-2013, 23:06:55
לאחר צפייה חוזרת בסרטון, אני חושב שיש פה טעות עקרונית ביחס למה שאנחנו קוראים "ספוג הפלא". הספוג שהוא משתמש בו בסרטון הוא ממש לא אותו מוצר שאנחנו קוראים לו ספוג הפלא.
תסתכלו בסרטון על החומר שהוא קורא לו kitchen sponge. זה ממש לא ספוג הפלא שנמצא אצלי בבית.
ספוג הפלא הרבה יותר דחוס וקשיח מהספוג שבו הוא משתמש.
יש סיכוי שמחר ישלחו אותי לקניות אז אני אנסה למצוא את הספוג הנכון.

עדכון: אוקיי נראה לי שהבנתי על איזה ספוג הוא מדבר. אני חושב שאצלנו זה בד"כ נמכר בצורה הזאת, עם סקוצ' בצד אחד ובצד השני הספוג:
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ2l04-lZX3VOEtLwcm-Rers8DS6ycJj8O1oAGkgR6pDG5Ze55K5w

אני אנסה למצוא מחר רק את הספוג בלי הסקוצ'.

guy1a
20-06-2013, 23:53:53
ספוג הפלא נכשל כשלון חרוץ היום

AvivT
21-06-2013, 06:45:57

השתמשת בספוג הלבן? מה שאצלנו קוראים "ספוג הפלא"? או בספוג האמיתי שמופיע בסרטון?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

yaakov4785
04-07-2013, 16:08:40
למישהו יש משהו חדש לדווח על ספוג הפלא ?

optiplex
05-07-2013, 06:34:29
עובד מצויין אצלי , מבצע את העבודה מעולה
מה אתה מצפה לשמוע חדש ?
אם יש לך רעידות קשות שמשפיעות על הבקר והטיסה שים אותו

guy1a
05-07-2013, 07:17:18

אין לי סבלנות לראות סרטונים.
והיה בסופר רק ספוג פלא אחד. אכן לבן.
יש גם רעידות קשות מאד ברחפן.

גם עם קי קי 2 הוא לא משהו ...

אני בהמתנה למנועים חדשים .. בתקווה נטולי ויברציות.

optiplex
05-07-2013, 07:47:56
אש משהו אתה עושה לא נכון
גם אצלי יש ויברציות קשות, מנועים לא מאוזנים פרופים גמורים והספוג משכך את כל הבלאגן הזה
נכון שהכי טוב זה שיהיו כמה שפחות ויברציות מלחתחילה אבל בנתיים שיהיה אפשר להטיס

yaakov4785
05-07-2013, 09:21:17
האם עדיף להשתמש בספוג הפלא במקום שתי שכבות דבק דוץ ?
אני לא מרגיש ממש רעידות ברחפן

optiplex
05-07-2013, 10:47:52
תעשה פשוט ניסויים אין פה משהו מדוייק
אם יש רעידות שמשפיעות על הAPM אתה תרגיש את זה ב-ALT HOLD פשוט, הוא יקפוץ לך במהירות למעלה למטה
אתה צריך להגיע למצב שהןא שומר גובה ללא קפיצות מהירות, אם שתיים או שלוש שכבות של דו"ץ עושות את העבודה אז מעולה
אני נאלצתי לחפש פתרונות יצירתיים בגלל ששום דבר לא עזר