PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידות נייר לטש?

vinay
04-03-2009, 20:24:27
איך ממירים מידות של נייר לטש מארה"ב לישראל?

ספציפית:

600 grit ו 300

להבנתי בארץ המספרים הם 0, 1, 2, ...

ומה אומר ה "grit"?

assafwei
04-03-2009, 21:24:01
האמת היא שחיפשתי אבל לא מצאתי שום טבלת המרה, שלא לדבר על זה שאין באינטרנט שום מידע לגבי ה"סטנדרט" שנמכר בטמבוריות.
בגדול ה grit אומד את גודל החלקיקים, יש כל מיני שיטות, מגודל החלקיקים, עד כמה חלקיקים נכנסים בשטח מסויים ועוד. תנסה לחפש grit conversion, יש מלא טבלות המרה בין כל מיני גדלים תראה אם תמצא שם גדלים שמתאימים לך ונראים הגיוניים, לדוגמא תסתכל בקישור הבא:

http://www.mediablast.com/grit-size-conversion.asp

wind556
04-03-2009, 22:08:26
המידות 0-1-2-וכו' אינם מידות, זה משהו סתמי לגמרי.
המידות 150-300-600-וכו' אינם מידות אמריקאיות,אלו מידות אונברסליות והיחידות שאומרות משהו על נייר הליטוש-המספר מתאר את מספר הגרגירים על יחידת שטח
מזה אתה יכול להבין שככל שהמספר עולה, כך הנייר עדין יותר
לי אישית יש מספרים החל מ40 ועד כמה אלפים (שנועדו לליטוש אופטי)
בשוק הישראלי ניתן להשיג עד מספר 2000 (שזה עדין ביותר ונועד לתעשיית צביעת מכוניות)
יש גם חלוקה לסוג התשתית שעליה מודבקים הגרגרים: יש בד, יש נייר ,ויש נייר ודבק עמידים למים והם נקראים נייר מים
יש גם חומרים שונים מהם מכינים את החומר המלטש,יש מתכות, יש אבנים ויש תחמוצות
ניר מים מצופה למשל בתחמוצת אלומיניום, שזה אחד החומרים הקשים שיש ,מתקרב בקשיותו ליהלום,אך פריך ביותר
רק בשביל הטריוויה,גם ציפוי אנודייז (אילגון)על אלומיניום ,הוא תחמוצת אלומיניום, וזה מעלה את הקשיות של פני השטח המצופה

ניר הזכוכית הרגיל, זה שמופיע במספרים 1-2-3-וכו' מצופה בסוג מסויים של אבן (כמו חול)והאדהזיה שלו אל הניר היא חלשה ביותר ועקב כך האיכות ממש נמוכה

אלו היו 61 שניות על ניר לטש

3Disaster
04-03-2009, 22:19:17
המידות 150-300-600-וכו' אינם מידות אמריקאיות,אלו מידות אונברסליות והיחידות שאומרות משהו על נייר הליטוש-המספר מתאר את מספר הגרגירים על יחידת שטח
בשוק הישראלי ניתן להשיג עד מספר 2000 (שזה עדין ביותר ונועד לתעשיית צביעת מכוניות)
יש גם חלוקה לסוג התשתית שעליה מודבקים הגרגרים: יש בד, יש נייר ,ויש נייר ודבק עמידים למים והם נקראים נייר מים
ניר מים מצופה למשל בתחמוצת אלומיניום, שזה אחד החומרים הקשים שיש ,מתקרב בקשיותו ליהלום,אך פריך ביותר
רק בשביל הטריוויה,גם ציפוי אנודייז (אילגון)על אלומיניום ,הוא תחמוצת אלומיניום, וזה מעלה את הקשיות של פני השטח המצופה

ניר הזכוכית הרגיל, זה שמופיע במספרים 1-2-3-וכו' מצופה בסוג מסויים של אבן (כמו חול)והאדהזיה שלו אל הניר היא חלשה ביותר ועקב כך האיכות ממש נמוכה

היי עודד.
זוג שאלות...
1.אנודייז זה עושים ע"י תהליך כימי?
2.האם יש אפשרות להסיר שיכבת אנודייז מאלומניום?

תודה ולילה טוב
דניאל.:)

wind556
04-03-2009, 22:34:53
היי עודד.
זוג שאלות...
1.אנודייז זה עושים ע"י תהליך כימי?
2.האם יש אפשרות להסיר שיכבת אנודייז מאלומניום?

תודה ולילה טוב

אנודייז זה תהליך כימי
לא מקובל להסיר,לא נתקלתי בצורך הזה אף פעם, אבל בדרך כלל כל תהליך ציפוי כימי הוא גם הפיך
אגב,אנוזייד משמש גם כמבודד חשמלי-הוא אינו מוליך חשמל

3Disaster
04-03-2009, 22:55:39
אנודייז זה תהליך כימי
לא מקובל להסיר,לא נתקלתי בצורך הזה אף פעם, אבל בדרך כלל כל תהליך ציפוי כימי הוא גם הפיך
אגב,אנוזייד משמש גם כמבודד חשמלי-הוא אינו מוליך חשמל

במקרה שלי אני מאוד צריך להסיר את השכבה. אומנם היא דיי דקה (אנוזייז אחרי הכל) אבל זה בדיוק מה שיעזור לבום של הכנף שלי להכנס לכנף (למוביל הפיבר ששתול בפנים).
איזה תהליך כימי צריך כדי להסיר את השיכבה? (H9 העצלנים האלה) אני צריך ממש ממש עוד עשירית מילימטר כדי רק להתחיל להכניס את הבו של הכנף חלקם חלק ומהסתכלות בפורומים בחו"ל צריך להוריד בדיוק רק את השיכבה של האנודייז. (הם שייפו את זה עם נייר לטש. אני ניסיתי...ראיתי שזה לא עזר אחרי שעה של שיוף, בקושי עשה שריטה...ויתרתי:()

לילה טוב

vinay
04-03-2009, 23:26:35

מספר שאלות:
1. הבנתי שלצרכים של מסוקים לשייף פה ושם חלקים כאשר צריך מידה מתאימה היא 600. איזה מהחומרים של החומר המלטש ואיזה סוג תשתית מומלצים לשימוש זה?
2. איזה נייר רצוי לליטוש של EPP כאשר רוצים להחליק תיקונים וכו'? ראיתי התייחסויות ל 300.
3. איפה אפשר לקנות לפי המידות האוניברסליות? בחנויות טמבור ידעו על מה אני מדבר? או שצריך לחפש במקום אחר?

assafwei
05-03-2009, 06:24:59
במקרה שלי אני מאוד צריך להסיר את השכבה. אומנם היא דיי דקה (אנוזייז אחרי הכל) אבל זה בדיוק מה שיעזור לבום של הכנף שלי להכנס לכנף (למוביל הפיבר ששתול בפנים).
איזה תהליך כימי צריך כדי להסיר את השיכבה? (H9 העצלנים האלה) אני צריך ממש ממש עוד עשירית מילימטר כדי רק להתחיל להכניס את הבו של הכנף חלקם חלק ומהסתכלות בפורומים בחו"ל צריך להוריד בדיוק רק את השיכבה של האנודייז. (הם שייפו את זה עם נייר לטש. אני ניסיתי...ראיתי שזה לא עזר אחרי שעה של שיוף, בקושי עשה שריטה...ויתרתי:()

לילה טוב

אם אתה צריך להסיר שכבה מאוד דקה אתה יכול להשתמש בסקוצ' ברייט, אבל תצטרך לעבוד קשה :)

wind556
05-03-2009, 09:17:22
יניב, בכל חנות טמבור תקנה "נייר מים"
זה מצרך זול וכולם יודעים מה זה
תקנה לך כמה גליונות החל ממספר 100 ועד 600,תמיד טוב שיש בבית
לא הצלחת לשייף אנודייז עם נייר רגיל כי האנודייז יותר קשה ממנו, אבל נייר מיים יעשה את זה לאט לאט ועם הרבה מים (לשייף כשהכל רטוב ואפילו תחת טיפטוף ברז)
להסיר 0.1 מ"מ זה ממש המון, תצטרך לעבוד קשה מאד בדרך הזאת, אבל יתכן שאתה טועה בהגדרת המידה ואתה צריך להסיר רק 0.01 מ"מ (עובי ממוצע של אנודייז הוא 50 מיקרון שזה 5 מאיות מ"מ)
אם אתה רוצה לעשות עבודה חכמה, נסה לחבר את הבום למקדחה חשמלית, ולשייף את החלק הנדרש כשהבום מסתובב , זה יגביר מאד את קצב השיוף
ואם תזדקק לעזרה נוספת או הסבר ושאלות נוספות אתה תמיד מוזמן להתקשר

Boaz Barnea
05-03-2009, 11:36:39
נכון לא טעית כשציינת 300 ו-600 כמידות אמריקאיות ובכדי להקל על כולם
בואו נעשה קצת סדר בבית.

גודל הגרעין המצויין הוא MESH STANDARD אמריקאי שאומר:
גודל גרעין כל שהוא שעוצר ברשת שמידותיה:
אינץ מרובע, בצפיפות המצויינת/הרצויה והקובעת את גודל הגרעין - GRAIN SIZE
המידות מתחילות מהגס ביותר 16-20 MESH ועד לעדין ביותר שהוא 28000 MESH

לרוב והנפוצים ביותר בין ניירות/בדי הליטוש עמידים או לא במים הם גרעיני האלומיניום אוקסיד
או סיליקון קרביד.

כמובן שעל פי החומרים והצרכים נקבעים סוגי הגרעין המיועדים למטרה.

לידיעה טיב השטח הגבוה ביותר מושג עם מישחות יהלום או נוזלים המכילים יהלומים בגדלים שונים
כאמור עד לגודל הקטן ביותר שנמצא בהישג מסחרי והוא: 28000 MESH או 0-0.5 מיקרון.

אם אי פעם יזדקק מישהוא לכשכאלה אשמח לעזור. יש לי:D

(לקח לי קצת יותר מ-61 שניות)

Nlackrif
05-03-2009, 12:00:45

אתה חם עלי...אה??:cool:

התחלת בטוב חבל...:)

Boaz Barnea
05-03-2009, 16:50:22
תוספת קטנטנה
GRIT=GRAIN SIZE

בהזדמנות קרובה אצרף טבלאות השוואה בינלאומיות סטנדרטיות בין MESH לגודל במיקרונים

Shahar_Hz
05-03-2009, 20:47:41
תתחיל לשפשף, סתם, האמת אנודייז הוא ציפוי מאוד קשה לאלומניום, לא קל להוריד ושחייבים או שמכרסמים או אם צריכים מעט מאוד משחיזים, ביד עם נייר לטש באמצעים בייתיים יהיה לך קשה.
דרמל מאוד יעזור אבל השיוף לא יהיה אחיד בגובה.
אנודייז אגב יש כמה סוגים, אנודי סולפטי אנודי כרומטי, ואנודי קשה שהוא האנודי הכי עבה שיש.
האנודי המקובל בשוק הוא הסולפטי והוא מוסיף על גובה לשטח כ5 מיקרון והוא נכנס לתוך החומר כ 2.5 מיקרון. ציפוי אנודי קשה (שאני בספק שזה מה שיש אצלך כי הוא נדיר יותר ויקר יותר) הוא בעובי של עד 150 מיקרון !.

יורדן הוויצנאי
05-03-2009, 21:58:59
לגבי הטיפ של חיבור הבום למקדחה חשמלית-
הרעיון בבסיסו טוב וישים אבל כדי להימנע מהרס העיניים ופגיעה באיברים חיוניים אני מציע שתשתמש במברגה נטענת ובסלד נמוך ככל האפשר. מוט ארוך המסתובב במהירות גבוהה מייצר רעידות ותוך פחות משניה ( BY THE TIME YOU GET THE SANDING PAPER) הוא מתקפל ב 90 מעלות ומתחיל להסתובב כמו להב של מסוק ופוגע בכל מה שאפשר.
סתם טיפ בטיחותי מניסיון של מישהו שהיה פעם ילד.
בהצלחה

yairhi
06-03-2009, 14:17:19
זה שירשור מבולבל יש לי תשובה לגבי האנודיז
אנודיז זה תהליך כימי חשמלי ויש כמה סוגים
כרומי ופוספורי עובי עד 4 מיקורן(0.004 מ"מ)
גופרתי עובי עד 15 מיקרון (0.015 מ"מ)
אנודיז קשה יכול להגיע עד לעובי של 100 מיקרון (0.1 מ"מ) בדרך בין 40 ל80 מיקרון
שיטה להסרה :האנודיז הוא תחמוצת של אלומניום שנוצרה על פני השטח מורידים אותה על ידי תערובת של חומצות שלא פוגעות ב אלומניום נקי(כלומר ללא תחמוצת) או על ידי סודה קאוסטית שהיא יכולה גם לאכל את האלומניום
כלומר אתה צריך למצוא מקום שעושה אנודיז והם יכלו להוריד
דרך נוספת זה עיבוד שבבי מחרטה לדעתי זה יותר זמין וגם אתה יכול להגדיר להם את הגודל המדויק
לא ממליץ על סקוצ שלא יוריד את הקשה או נייר לטש