PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה החלקה וגלגול

feffer
05-06-2013, 23:48:20
3 שאלות כלליות, עדיין מתחיל:
1. כשטיסן מגלגל לצד מסויים ואני מתקן את זה עם קיזוז מאזנות, איך אני יודע שזה מה שהייתי צריך לעשות ולא לתקן בקיזוז הגה כיוון? הכנסת רגל גם גורמת לגלגול בסופו של דבר, במיוחד בטיסן עם דיאדרל.
2. איך מתקנים טיסה בהחלקה? בפניות זה יותר ברור, במיוחד בטיסן איטי שתופעת גרר המאזנות בולטת בו יותר, אבל בטיסה י"א קשה לראות טיסן שטס בהחלקה, פרט לנחיתה וכשהוא ממש קרוב.
3. בנחיתה עם רוח צולבת אני נכנס עם אף לרוח מביא את הטיסן לצד הקרוב יותר לכיוון הרוח ונוחת "סרטן", רק בשנייה האחרונה מכניס רגל תוך כדי הצפה. מה הטכניקה הנכונה?

Shahar_Hz
06-06-2013, 01:57:58
ראשית מקזזים מאזנות כדי שיטוס מאוזן. תטיס את הטיסן ישר לכווך כשהרוח בגבך ואז תמשוך אפ.הטיסן אמור לעשות לופ מדויק מולך בלי גלגול לצדדים אם נדרש קזז את הגה הכוון לתקן את זה וכתוצאה מכך כנראה תעשה גם כוון עדין למאזנות. עושים תהליך זה עד שהטיסן עושה לופ מדוייק מולך ואז הוא מקוזז

pomerus
06-06-2013, 13:25:36
3 שאלות כלליות, עדיין מתחיל:
3. בנחיתה עם רוח צולבת אני נכנס עם אף לרוח מביא את הטיסן לצד הקרוב יותר לכיוון הרוח ונוחת "סרטן", רק בשנייה האחרונה מכניס רגל תוך כדי הצפה. מה הטכניקה הנכונה?

זאת בדיוק הטכניקה הנכונה
מודגמת יפה מאד פה :)

http://www.youtube.com/watch?v=i8xZCLPcAAc

אתה טייס? "מכניס רגל" זה ביטוי של טייסים, לא טיסנאים :)

umbo
14-06-2013, 20:14:43
3 ........ ונוחת "סרטן", רק בשנייה האחרונה מכניס רגל תוך כדי הצפה. מה הטכניקה הנכונה?

סתם שאלה, מה הנסיון שלך בתעופה ?
שואל בגלל שהשתמשת בביטוי: "רק בשנייה האחרונה מכניס רגל" בענין ניהוג ע"י הגה כוון.
אופס.... רק עכשיו שמתי לב ש-pomerus כבר שאל את השאלה שמופיעה מתחת לסרטון.

פרח
15-06-2013, 13:11:36
.....
״תגובה: איך מוצאים מרכז כובד בטיסן
אני מבין שלחלוק על עודד זה קשה אבל נראה לי שלקזז לישרה ואופקית בטיסה בלי מנוע זה פשוט טעות. מה שאני אומר מגיע ממטוסים אמיתיים ולא מטיסנים אבל הגיונית נראה לי זה אמור לעבוד אותו דבר. את הקיזוז צריך.״..

feffer
16-06-2013, 19:11:06
הייתי בקורס טיס איזה תקופה. חושב עכשיו לעשות רשיון אזרחי, או הגדר דאיה.