PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון רכישת אלקטרוניקה יד שניה

rossg1
06-06-2013, 21:31:56
ערב טוב חברים.
מה אתם חושבים על רכישת אליקטרוניקה יד שניה?
אלקטרוניקה יכולה להיות כול דבר :בקר ,סרוו,סוללה ,וכו'
ולמה אני מתכוון כאשר מוכרים אלקטרוניקה שהיהתה בשימוש ,אתה לוקח סיכון על תקינותה ,על משך עבודה בידיים חדשות וכו'
במידה ואלקטרונירה שרכשתה תעבות בדיוק מספר פעמים ,או תשרף בחיבור של סוללה בפעם ראשונה ,או יהיה קצר מסיבה לא ידוע?או תרצה לתכנת בקר לפי צרכים שלך והוא נשרף?
אתה כמוון מאמין למוחר בזמן רכישה שהכול עובד "פיקס"מגיע הביתה מאושר מחבר ואז בום בום בום
במקרים אלו מי קוח אחרות ?מוכר או קונה?דילמה לא???!!!
אם זה מוכר הוא יכול להגיד שאצלו זה עבד יופי,זה אתה שלא יודע לחבר או כול תירוץ אחר..
אם זה קונה אמור לספוג עלות והנזק כספי או/ ו נפשי שעבדו אליו שאמין ל"חבר "מהפורום
דעתכם חשובה לי ,ואני חושב לכולם
אני לא ראיתי שום פוסט בנושא שכזה,אבל כולנו קונים או חושבים לקנות יד שניה בגלל זמינות או מחיר
תודה לכולם
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused:

ebay007
06-06-2013, 21:54:45
אני חושב שבכל דבר מאוד חשוב ממי אתה קונה.
אם זה משהוא מוכר בפורום עם "מוניטין" אז אני יכול להיות יותר שקט שהוא מטפל טוב בציוד שלו ושהוא לא ירמה.
ביד2 לדוגמא ממש לא כדאי לקנות לדעתי. מי שרציני בתחום נמצא בפורומים.

neo 2
06-06-2013, 22:55:55
אני קונה אלקטרוניקה גם יד שניה וגם חדש, הכל תלוי במטרה..
דוגמא, לא מזמן התרסק לי טיסן 50CC, הסיבות לריסוק יכולות להיות כל כך רבות שהחלטתי שהאשם הוא אני-קניתי את הטיסן יד שניה..אין לי מושג מה עבר עליו, כנ"ל לגבי האלקטרוניקה, ויכול להיות שזאת אחת הסיבות לריסוק(לא נפתח על זה דיון כי זה לא האישיו)
אז החלטתי שאם אני מתכוון לנסות שוב עם טיסן בגודל כזה ובעלות כזאת-וזה מה שאני עושה עכשיו, אז הכל חדש דנדש.

מהצד השני, אם זה טיסן יחסית זול(כמה מאות בודדות) והוא פחות יקר לליבי, אז אין לי בעיה לשים עליו גם אלקטרוניקה משומשת..גם אם קניתי את האלקטרוניקה יד שניה ממישהו שאני לא מכיר ולא סומך עליו. במקרה הכי גרוע.....

זה לפחות השיקול שלי בנושא.

guy1a
06-06-2013, 23:36:47
אלקט' או עובדת או לא ...
וזה בהסתייגות של משדרים.
אני תמיד מבקש הדגמה בזמן הקניה.

אם זה עובד.. זה ימשיך לעבוד.

קניתי דיי הרבה דברים משומשים. טיסנים. מסוקים ואלקט' ...

הכל היה בסדר.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ללו
06-06-2013, 23:47:13
אין בעיה לקנות אלקטרוניקה יד שניה,בודקים במקום אם זה עובד,אם כן חבר סוללה ולאויר,ואתה והמזל שלך:rolleyes:(לא כולל שלטים ומודולים שזה עיניין אחר),אגב היו מקרים שגם אלקטרוניקה חדשה הגיע מקולקלת,גם זה קורה לפעמים,קח הכל ברוח טובה ותמיד תחזיק לך חלקים ספייר שלא תצטרך להמתין חודש להזמנה

wind556
07-06-2013, 09:29:48
הסיבה שעד היום לא היה פוסט כזה היא שאין לזה תשובה
אתה יכול לקנות משומש במחיר טוב ובמצב נפלא, וחדש שמגיע לא תקין
אתה יכול לקנות משומש שיתקלקל לך אחרי זמן קצר וחדש שיחזיק שנים
כמו כל דבר בחיים צריך מזל ושכל ישר, אין לזה כללים .

y_g
07-06-2013, 09:39:20
אני מציע לך לא לקנות יד שניה בשלב הזה. רכישות ביד שניה כוללות סיכון. צריך לבוא לזה מוכנים.
הסיכון שאתה לוקח מתומחר במחיר הנמוך שאתה משלם ואלו הם כללי המשחק.
אם בדקת במעמד הקניה והכל היה תקין, קרוב לוודאי שאם בשלב כלשהו זה לא יעבוד לא תוכל לבוא בטענות למוכר הציוד. תחשוב גם שרוב האנשים ישרים, למרות מה שלפעמים חושבים בישראל. רוב האנשים לא מנסים לדפוק אף אחד ולא לעבוד על אף אחד. מוכרים ציוד כי צריך לפנות מקום/לשחרר כסף לפרוייקט אחר/נמאס מהמוצר או כל סיבה אחרת. אני מניח שאם מישהו מנסה להפטר ממוצר דפוק, זה בשוליים ובהחלט לא הכלל.

rossg1
07-06-2013, 15:50:30
עכשיו אני אספר למה עלתי שאלה שכזות!
אני רכשתי מ"חבר"מהפורום" בקר סקורפיון במעמד רכישה מוכר אמר שהוא יהי בשימוש על מסוק זמן קצר מאוד והוא תקין לחלוטין.
אני כן מאמין לאנשים ובמאוחד בפורום כי אנחנו באותה סירה אחד עוזר לשני ולרגע לא חשדתי לקחתי אותו ללא בדיקה.
לפני שאלכתי אמרתי במידה ותהיה בעיה אני אחזור אליו ,אין בעיה הוא אומר ואלכתי לדרכי.
כעבור כמה זמן מגיע אלי כרטיס תכנות של הבקר אולי אני לא מבין גדול בתכנות בקרים נסעתי לחברי שהוא כן מבין לא רק בתכנות,לאחר מספר פעמים לתכנת אותו בקר לא נתן שום צליל שהוא מקבל תכנות חדש...
בדקנו אותו לאחר תכנות גם לא היה שום צליל ולאחר הרצת מנוע מנוע גםגם.חשבנו שזה הTIMING ושוב תכנתנו אותו...
כאשר הגעתי הביתה רציתי לבדוק אותו עם הכול בסדר מחבר סוללה ואז אני שומע קליק ואין בקר...
פניתי לאותו בחור עם הבעיה והוא מתנער מי זה .כאשר רכשתי בקר הוא אמר לי שהוא "פה" ואין שום בעיה ...
לכן אני אומר שלא כדיי לקנות יד שניה אולי זה יותר זול אבל יכול להיות שהזול הוא יקר
זות דעתי ....
אני מרגיש שסטם עבד עלי ועכשיו לא רוצה לקחת אחריות על כך...
ועוד יותר מה הוא אומר, תפנה אל יצרן הבקר הם יתקנו לך ,בטח שיתקנו בתוספת משלוח ותיקון.וזה מגיע לעלות של חדש ...
:mad::mad::mad::mad::(:(:(:(

neo 2
07-06-2013, 15:59:00
אני רכשתי מ"חבר"מהפורום" בקר סקורפיון במעמד רכישה מוכר אמר שהוא יהי בשימוש על מסוק זמן קצר מאוד והוא תקין לחלוטין.
אני כן מאמין לאנשים ובמאוחד בפורום כי אנחנו באותה סירה אחד עוזר לשני ולרגע לא חשדתי לקחתי אותו ללא בדיקה.
לפני שאלכתי אמרתי במידה ותהיה בעיה אני אחזור אליו ,אין בעיה הוא אומר ואלכתי לדרכי.
כעבור כמה זמן מגיע אלי כרטיס תכנות של הבקר אולי אני לא מבין גדול בתכנות בקרים נסעתי לחברי שהוא כן מבין לא רק בתכנות,לאחר מספר פעמים לתכנת אותו בקר לא נתן שום צליל שהוא מקבל תכנות חדש...
בדקנו אותו לאחר תכנות גם לא היה שום צליל ולאחר הרצת מנוע מנוע גםגם.חשבנו שזה הTIMING ושוב תכנתנו אותו...
כאשר הגעתי הביתה רציתי לבדוק אותו עם הכול בסדר מחבר סוללה ואז אני שומע קליק ואין בקר...
פניתי לאותו בחור עם הבעיה והוא מתנער מי זה .כאשר רכשתי בקר הוא אמר לי שהוא "פה" ואין שום בעיה ...
לכן אני אומר שלא כדיי לקנות יד שניה אולי זה יותר זול אבל יכול להיות שהזול הוא יקר
זות דעתי ....
ועוד יותר מה הוא אומר, תפנה אל יצרן הבקר הם יתקנו לך ,בטח שיתקנו בתוספת משלוח ותיקון.וזה מגיע לעלות של חדש ...

הבעיה התחילה מזה שלא בדקת...כשאתה קונה דברים יד שניה תמיד תבדוק הכל במקום...
ומעבר לכך, יכול להיות שהוא היה תקין והמזל לא היה לצידך כשחיברת אותו...בלאי סביר..

אין דבר כזה בטוח, גם במוצרים חדשים מחנות..ההבדל הוא שבחנות יש לך אחריות מלאה ולאן לפנות(מדובר על חנויות נורמליות ולא מקומות מפוקפקים..)

bna016
07-06-2013, 16:04:58
זות דעתי ....
היי,
לא פעלת נכון.
כאשר אתה מגיע לרכוש מכונית-אתה קודם קונה ואחר כך בודק את מצב תקינותה? בוודאי שלא.
לכן,היית צריך להגיע אליו עם כל הציוד הנלווה שיש ברשותך ולוודא כי הוא אכן תואם את צרכיכך ורק אחר כך לקנות

adibenbasat
07-06-2013, 16:45:58
יתכן שאתה צודק ונעשה לך אבל..
אבל יד שנייה לא קונים עם אחריות, יתכן שמשהו שאתה עשית פגע בבקר ואולי הבחור תקע לך ציוד דפוק במודע או לא..
בכול מקרה, בגדול שמדובר ביד שנייה..אי אפשר לדרוש ממוכר שיפצה או יחזיר לך את הכסף, למרות שלפעמים מחזירים בנסיבות הנכונות..
תחשוב דבר נוסף, אם אתה תקלת בטעות את המוצר, אולי אתה עושה לו אבל??? אולי היה לו עוד קונה ובעצם הוא כן מכר לך מוצר תקין..?
כמו שכתבו, צריך לבדוק לפני שקונים (למרות שלא תמיד ניתן לעלות על כול בעיה)..
ואם זאת!!!... בתור אחד שקונה ומוכר דרך הדואר (שולח מוצרים ומקבל ובמקביל מעביר כסף דרך פייפל)- אתה\אני\אנחנו מצפים לאמינות ואמון בין חברי הפורום,
הרי כתבת "אנחנו באותה סירה".
אז אני מבין אותך לגמרי, מה לעשות יש כול מיני אנשים בתחביב שלנו.. לפעמים נופלים, זה הסיכון שרוצים לשלם פחות מחדש..
תתנחם בדבר אחד, שהבקר הדפוק לא לקח איתו (בריסוק) את כול המסוק\טיסן כי אז באמת היית משלם ביוקר..:rolleyes::(

AvSa
07-06-2013, 16:46:49
בעיניי יש ליד שנייה יתרון שהכל כבר מחובר ועובד ולא צריך לחכות חודשים לכל החלקים.

מצד שני בערך מחצית מהמוכרים שאני רכשתי מהם הפריזו מאוד בתיאור מצב המוצר או לחילופין הסתירו פגמים מהותיים.
המחצית השנייה הייתה הוגנת במחיר ובגילוי נאות ואיתם אפילו לא התמקחתי.

הלקח שלי: קנה רק ציוד זול ממוכרים אנונימיים. ציוד יקר רק ממוכר מוכר ואמין.

rossg1
09-07-2013, 18:06:26
שלום חברים
אני פניתי לבחור שקניתי ממנו בקר והוא אמר שלח אותו ליצרן והם מתקנים אותו ,כך עשיתי.
ועכשיו הדבר המעניין:קיבלתי תשובה מסקורפיון שזה בכלל בקר של 55a ולא120 a
וזה לאחר בדיקות נוספות של היצרן חשוב לציין שזה יצרן ואין לא מאמין לו...
אני חיברתי אותו לטיסן שצורך הרבה זרם והבקר הזה פשוט לא מתאים לכן הוא נשרף
אני מרגיש שחבר מן הפורום שקרן רמאי
כן לא היה כתוב אליו כלום מלבד שזה סקורפיון
חבל שיש אנשים כאלו ובמאוחד בתחום שלנו שאנחנו צרכים להיות כחברים ולעזור אחד לשני
ולא לחפש איך ״לדפוק״
חבל מאוד שזה כך
כל מי שרוצה לדעת מי זה יכול לפנות אלי בפרטי
ראו הוזהרתם!!!!

Friman
09-07-2013, 18:20:25
בהיבט הזה אם המוכר רימה אותך, יש בשביל זה בית משפט לתביעות קטנות. העתק צילום מסך של מודעת המכירה שבה הוא מצהיר על 120 אמפר ושמור את תשובת סקורפיון, והגש תביעה. אם אכן כך הדברים, זו רמאות.
לגבי יד שנייה - תמיד תבדוק שעובד, וקח בחשבון שיש דברים שלא תוכל לראות ממבט ראשון... יצא לי לקנות טיסן יד שנייה שנראה סבבה, רק טיפה הדבקות, בבית באור ראיתי שזה לא שברים קלים אלא שהטיסן ממש נשבר לשניים, שהמוט המרכזי של הכנף התפרק לחלקים והודבק מחדש בדבק מהיר כך שייראה שלם ועוד קומבינות שמבחינתי הן בגדר הונאה מכוונת. המוכר טען שכך קנה אותו ממישהו אחר, נניח שאני מאמין לו... מישהו רימה פה. אממה, טעות שלי שלא בדקתי ביסודיות. אציין שזה מקרה כמעט יחיד שבו נתקלתי ברמאות מכוונת (מצד המוכר או מצד מי שמכר לו) בקנייה יד שנייה פה בפורום, אבל סיפורים שמעתי עוד הרבה.
אגב, אחד מהאנשים המנוסים ביותר בתחום שלנו אמר לי פעם שאם יש משהו שבשום פנים הוא לא קונה יד שנייה- זה אלקטרוניקה; וזאת מכיוון שמכניקה הרבה יותר קל לבדוק בעין או בתחושת הידיים, באלקטרוניקה מי שלא מומחה באמת לך תדע מה עבר על הרכיב. אני כן קונה פה ושם אלקטרוניקה יד שנייה, אבל משתדל שרק מאנשים שאני מכיר וסומך עליהם.

rossg1
09-07-2013, 18:27:33
אתה אכן צודק
אני כן מאמין לחברי הפורום ולא עולה על דעתי ״לעבוד ״על מישהו כאשר אני מוכר יד שניה
אני רק למדתי לא לקנות יותר מאותו בחור שקרן ובכלל אלקטרוניקה כיד שניה
אני מעדיף לקנות חדש אפילו סיני ולחכות עד שזה מגיע
חבל שכך!!

גיא חנוך
09-07-2013, 20:00:54
על הבקרים של סקורפיון רשום כמה אמפר הם , לא ראית את זה בזמן הקנייה והתכנות? נשמע ממש מוזר

rossg1
09-07-2013, 23:06:36
נכון אתה צודק יש רישום כמה אמפר זה.
לפחות צריך להיות רשום ,מכוון שבקר זה לא חדש רשום נמחק ממנו אז, נכון לא יכולתי לראות זאת
שאלתי אותו האם זה 120A ?קיבלתי תשובה אחי מה אני באה לעבוד אליך?
כןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן
עכשיו קיבלתי תשובה גם מסקורפיון שהם מוכנים לתת20%הנחה על בקר חדש וזה מתקרב ל1000 שח
ב1000שח אני עדיין לא מוכן לקנות בקר
מה כן ששילמתי עליו 350 שח
זאת מתמטיקה פשוטה לא?
:mad::mad::mad::mad: