PDA

צפייה בגרסה מלאה : off topic - כאבים באגדולים, "אצבע הדק", אולי בעקבות הטסות

ichen78
09-06-2013, 09:14:59
לא קשור ישירות לרחפנים אבל מאחר וקיים קשר אפשרי להטסה בשלט, חשבתי לחלוק ולהתייעץ.
התחלתי להטיס לפני כחצי שנה. 3 חודשים אחרי התחילו לי "קנקים" באגדולים של 2 הידיים, אח"כ
הופיעו גם כאבים ואי-נוחות\קושי\קנקים בקיפול האגדולים. אבחנת הרופא היתה חשד לתסמיני אצבע-הדק בשלבים מוקדמים. המדובר בתופעה
בה ישנו לחץ עצבי המשפיע בעיקר על האגדולים. לפי הרפואה לא ברור מה המקור לעניין, אבל יש
מצב שמתיחות באגדולים והפעלת אצבעות לא נכונה, יכולה לגרום לכך.

מאחר ואני אדם בריא ואין במשפחתי רקע של עניינים דומים, אני חושד שהטריגר לכל הסיפור הוא
עניין אימוץ ומתיחת האצבעות בשלט ההטסה (ביצעתי הרבה שעות הטסה בהתחלה, בעיקר על רחפנים קטנים).
גם צורת ההטסה בשלט תרמה כנראה. אני מחזיק אותו בידיים(ללא תמיכה), מותח אצבעות ודי מותח את האגדולים.
תוסיפו לזה מתח קל שמוזרם גם כך לאצבעות בעקבות המתח בהטסה, וקיבלתם מתכון אפשרי לדבר הזה.

מאחר וכך, הפסקתי לגמרי להטיס ב3 חודשים האחרונים מלבד הטסת-רענון אתמול. (שמיד אחריה הוחמרו לכמה שעות התסמינים..)
מאז נראה שאכן חל שיפור משמעותי, אם כי מדובר בתהליך ריפוי שאמור להיות איטי ויכול לקחת עוד חודשים
ובתקווה להיפטר מהדבר הזה בקרוב ולחזור להטיס בצורה מבוקרת ונכונה יותר.
אני לא בטוח לגמרי שזה המקור, אבל די חושד שזה זה.

האם מישהו מיכם נתקל או מכיר בתופעה כזו או דומה שבאה בעקבות ההטסות?

guy1a
09-06-2013, 09:35:16
לי יש קנאקים באגודלים עוד הרבה לפני שנכנסתי לתחביב הזה ...
אבל קח בחשבון שאין שיטה נכונה להחזיק שלט .. כל אחד עושה את זה איך שנוח לו.

אולי אתה מאלץ את האחיזה ולכן לא נוח לך ?!

אני לא מטיס עם אגודלים אלא מחזיק את הסטיק עם שתי אצבעות.

אנסה לבקש ממישהו לצלם עבורך ..

עריכה:
בבקשה.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=91964&d=1370764264

Liav
09-06-2013, 09:39:17
לפי מה שאתה מתאר, נשמע שיש קשר בין השניים (זכור לי שקראתי כתבה על בני נוער שנפגעו באגודלים בגלל שליחת sms-ים מרובה)

ניסית לשנות את אורך הסטיקים? מתיחות הקפיצים של הסטיקים? להחליף את ראש הסטיק לראש רחב וגדול יותר?
או אפילו להחליף לשלט אחר שיושב לך יותר נוח ביחד?
יתכן שזה יקל על התסמינים

sharonx
09-06-2013, 15:54:24
האם אתה עם רצועה ? אולי זה יכול להקל. אתה מטיס כמו גיא עם שני אצבעות או רק עם האגודל על הסטיק ?

מקווה שתחלים מזה בקרוב ותחזור להטיס.

sevet
09-06-2013, 16:26:37
גם לי התחילה לכאוב בוהן שמאל, ואני לא מטיס הרבה זמן...... חשבתי שזה מהשימוש ביד אחד שלי בטלפון (4.7" שלי One X) כי רק אז הרגשתי את זה....

תיכננתי לעבור לגישה של גיא, חשבתי שחייבים רצועה אבל אני רואה שלא, בשיטה של השתי אצבעות על הסטיק הרגשתי שאני מרגיש פחות את ההתנגדות מהקפיץ של הסטיק וזה הקשה עליי למרכז, כנראה שמתרגלים...

השאלה הבאמת חשובה כאן היא: גיא, איך צילמת את זה? מישהו צילם אותך או שאהצלחת איכשהו לבד? נראה לי שזו הייתה תמונה יותר מעניינת :)

Friman
09-06-2013, 17:08:17
בהטסה בעזרת האגודלים בלבד קשה לפתח שליטה עדינה בסטיקים. מי שמטיס רק רחפנים מיוצבים פחות ישים לב לכך כי הייצוב האוטומטי מפצה, אבל למי שמטיס מסוקים לדעתי יותר נוח בשיטת ״הפינצטה״... מה גם שזה פחות מעייף את האצבעות, ולדעתי גם יותר בטיחותי בהטסת fpv, יש פחות סיכוי שהסטיק יברח מהיד.
אני תמיד מטיס עם רצועה לשלט, ולו מהסיבה הבטיחותית שכבר קרה ששלט נפל מהיד, או החליק במהלך ההטסה.

ichen78
09-06-2013, 19:15:29
תודה על התגובות ~

אני מטיס בדיוק כמו בתמונה של גיא, עם האצבע והאגודל ביחד.
התחלתי להשתמש ברצועה רק מעט בטרם הפסקתי, אבל אין לה כ"כ משמעות
כי אני יושב על כסא, תוחב את ראשי בגומחה מול המסך, ומחזיק את השלט חציו באוויר
מה שגורם למתיחת האצבעות.

זה כנראה גם תלוי במבנה האצבעות, בגודלם (שלי קטנות יחסית), ועוד.

ואולי זה בכלל לא קשור, אבל צירוף המקרים הזה גרם לי לחשד ניכר שבכך מדובר
ולכן גם העליתי את הפוסט הזה, מתוך מחשבה שאולי עוד מישהו חווה משהו דומה.

קיבלתי בפרטי מסר שיש כאן עוד אדם עם תסמינים דומים שהחלו לו לאחר ההטסות
ובעקבותיהם הוא חדל להטיס. אברר איתו בקרוב.

guy1a
09-06-2013, 19:46:29
צילם אותי חבר :-)
אני באמת אחד האנשים במוכשרים בעולם אבל יש לי רק 2 ידיים :-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Friman
09-06-2013, 20:27:36
קיבלתי בפרטי מסר שיש כאן עוד אדם עם תסמינים דומים שהחלו לו לאחר ההטסות
ובעקבותיהם הוא חדל להטיס. אברר איתו בקרוב.
אכן זה מצער, אבל אם אני מנחש נכון על מי אתה מדבר (ולא ניכנס כאן לשמות, לשמירה על פרטיות החברים) למיטב ידיעתי הסוגייה לא הייתה רק ההטסה. ידוע לי שיש אנשים עם רגישות מוגברת לפתח את הבעיה הזו, אולי כדאי להתייעץ עם אורטופד בנושא, לקבל המלצות מניעתיות.

SOT
10-06-2013, 08:13:10
אני נתקלתי בבעיות צוואר לאחר זמן ממושך של הטסות.