PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון אמץ מטיס !

Tiran
10-06-2013, 07:33:03
בוקר טוב לכל המסוקאים,
יש לי רעיון שאני מאוד מקווה ש"יתפוס" ויעשה שינוי.
רעיונות תמיד מתחילים בצורך. כאן מדובר בצורך שלי. אני בטוח שמתחילים נוספים מרגישים כמוני.
החלטתי לפני מס' חודשים לנסות מסוקים. קראתי, למדתי, ראיתי, למדתי עוד ובסוף קפצתי למים וקניתי מסוק.
הרכבתי, בניתי, נעזרתי במקצוענים בבניה ובכיוונים (תודה עודד) והתחלתי בריחופים.
כמובן שריסוקון קטן פה ושם הוא בלתי נמנע.
עכשיו יש שלב של צורך להתחבר למטיסים אחרים, ותיקים ומנוסים. גם כדי להתקדם בהטסה וגם כדי ליהנות מהצד החשוב לא פחות של ההטסה - החבר'ה.

בתחביב השני שלי, אופני שטח, יזמנו לפני שנים את הקונספט "אמץ רוכב".
רוכב חדש שביקש עזרה קיבל רוכב צמוד או חבורת רוכבים באיזור מגוריו שסייעו לו ברכישת הציוד, התאמות וכמובן רכיבות. עם כל הסבלנות הנדרשת וברוח טובה. כך נוצרו חבורות רוכבים שמחזיקות שנים רבות ומתרעננות ברוכבים חדשים מדי פעם.

ההצעה היא שחבורות מטיסים שמתכנסים מדי שבוע (או יותר) יקדישו חלק מזמנם למטיסים חדשים.
לא יודע איך בדיוק, זה בטח ישתנה מקבוצה לקבוצה. לפעמים זה יהיה מטיס אחד שייקח על עצמו את הנושא, לפעמים הקבוצה כולה.
לפעמים זה יהיה רק להזמין להצטרף להטסות ולפעמים זה יהיה גם סיוע בציוד ...

הכל לפי היכולת והצורך. בלי יותר מדי "רשמיות" ובלי חוזים והסכמים (בעצם, אם למישהו מתחשק אז גם זה אפשרי).

המטרה היא שמי שמתחיל יוכל להשתלב באופן יותר "חלק" בקבוצת הטסה כי מהצד זה לפעמים נראה כמו מועדון סגור שמאוד קשה להשתלב בו.
יש כבר הוויה קבוצתית ומסורת... למתחיל מהצד זה נראה בלתי חדיר לפעמים.

מניסיון, היוזמה היא בד"כ של ותיקי הקבוצה. הם מזמינים מתחילים למפגש ההטסה השבועי ומקדישים להם חלק מהזמן הפנוי שלהם במנחת.

יאללה, זרקתי את הכפפה. מקווה שיצליח.

Friman
10-06-2013, 09:13:04
הרעיון במקום... חגי פתח בפורום fpv (נדמה לי) שרשור של אנשים שמוכנים לתרום מזמנם ולהתגייס לעזרת מתחילים בתחביב ללא תמורה, עם פירוט מיקום גאוגרפי, דרכי התקשרות ותחומים בהם כל אחד יודע ומעוניין להנחות. אפשר להפוך את השרשור הזה שלך לרשימה דומה בתחום המסוקים...
מהנסיון שלי, לי מאד עזר בהתחלה דווקא להתחבר עם עוד שני מטיסים חדשים כמוני, שלימים נהיו חברים קבועים להטסות (עוד מעט שנתיים מטיסים יחד)- כ״צוות מתחילים״, ומדוע? מצד אחד יש המון מה ללמוד מהוותיקים בתחום, וחשוב להטיס גם בסביבת מטיסים מנוסים יותר כדי לקבל הכוונה, טיפים, נסיון מקצועי; מהצד השני לפעמים מטיס מתחיל מרגיש לא בנוח ״רק לרחף״ כשמסביבו כולם מטיסים ברמה גבוהה יותר. לכן התגבשות של קבוצת מתחילים באותו איזור, שמגיעים יחד למנחת בזמן שלהם, רק כצוות מתחילים, נותנת אווירה יותר מקבלת לטעויות, להטסה ברמה הבסיסית, לאימון בשלבים הבסיסיים וכדומה. אפילו שהח׳ברה הוותיקים אצלינו באנדרטה מקבלים ומפרגנים. חשוב לשלב את זה גם בהטסות עם אנשים מנוסים יותר כדי שבאמת יהיה גם לאן להתקדם. בכל אופן עבורי השילוב בין הטסה בימי שישי כ״צוות מתחילים״ לבין מדי פעם הטסה בשבתות עם המקצוענים אצלינו באנדרטה, היה מיטבי להתחלה.
ולגבי הרשימה, אם להיות סנונית ראשונה, מקצוען אני לא - אבל אם מישהו צריך עזרה בתחום המסוקים בדרום, אשמח לעזור ממה שאני יודע... מכיר את מסוקי אליין בגדלים 450, 500 ו600, כיוון מסוקי פלייבר ופלייברלס (3Gx וביסטיקס), וכמובן בהטסה הבסיסית. מעבר לתחום המסוקים- מטיס בfpv עם רחפן מבוסס ארדואנו, מטיס קצת טיסנים אבל ברמה בסיסית יחסית.

Tiran
10-06-2013, 16:18:25
תודה גיל,
הדרום קצת רחוק לי, אבל אני חושב שצריכה להיות פנייה של קבוצות מטיסים בהזמנה של מתחילים להצטרף באופן קבוע.
הרעיון של "צוות מתחילים" נשמע לי ממויין. אם יש מתחילים מאיזור השרון/מרכז שרוצים להצטרף ו"להתחיל ביחד" אשמח להתארגן.

"Mr Nice Guy"
10-06-2013, 18:03:50
אני מתחיל בתחום המסוקים , מנוסה עם בעלי הכנפיים . גר במרכז ומחפש עזרה לגבי כל מיני סוגיות בהטסה ..

wonderd
11-06-2013, 11:43:03
אני בד"כ שמח לעזור למטיסים חדשים שמגיעים אלינו בכל מה שהם צריכים בליווי מלא.
לא צריך לייצר הגדרות מיוחדות לשם כך אלא רק קצת רצון טוב וזמן פנוי.

יחד עם זאת צריך לזכור שבד"כ בשבתות אין לנו את כל היום להעביר בשטח ולפעמים יש כאלה שרוצים ללמוד אבל בפועל קצת מפריעים ולכן ישנן קבוצות מטיסים שמראש מקדישות את השבת כולה להטסות ולא לתיקונים/הרכבות של כלים וכך נדמה שהקבוצות "סגורות" למטיסים חדשים. אני בטוח מעל לכל ספק שהמצב בפועל אינו כך ושרוב המטיסים שמחים לעזור, רק צריך לתפוס אותם ביום אחר ולא באמצע ההטסות שלהם.

Himel
11-06-2013, 12:33:21
כל מי שצריך עזרה תמיד מוזמן להגיע אלינו למנחת, באיזור ראשון - נס ציונה.

kobigozlan
11-06-2013, 13:26:12
צוות הרכבת בפ"ת מזמין כל מטיס ללמוד להתרשם להבין לשאול ולכוון
בשלב שני לקבל מדריך הטסה בחינם אלי בוסקילה האגדי

Noam_ma
11-06-2013, 13:55:35
יזומה מבורכת,חשוב לכולנו:cool:

נולד לטוס
11-06-2013, 14:54:37
אני בעד אמץ מסוק;)