PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע ״רוקד״ מעלה - מטה. איך מהדקים?

Friman
11-06-2013, 17:37:23
מדובר במנוע 2830 1000kv סגול של rctimer
נראה לי הכי פשוט הדגמה
92026
לעומת:
92027
זה ההבדל כשאני מושך את הפרופ למעלה לעומת כשאני דוחף אותו למטה- החלק החיצוני של המנוע ״מרקד״ מעלה - מטה (שימו לב לרווח שמשתנה בין החלק האמצעי הכסוף לחלק התחתון הסגול). זה מייצר המון ויברציות... עליתי על זה כשעשיתי איזון לכל המנועים והמנוע הזה גם במצב הכי מאוזן, עדיין ייצר מלא ויברציות. הפרסה שסוגרת למטה במקום, והבורג שסוגר את החלק העליון על הציר מהודק. ניסיתי לפתוח את הבורג הנ״ל ולהדק את החלק העליון כלפי מטה על פני הציר, כדי לצמצם את החופש הזה, אבל הוא לא זז. הנחתי שאולי יש שם לוקטייט אז חיממתי היטב - ראיתי קצת לוקטייט נמס מסביב, חטפתי כווייה, אבל נאדה, החלק העליון לא זז ביחס לציר. כמובן שעברה המחשבה לפרק את המנוע ולדפוק את הציר החוצה עם פטיש אבל אני לא רוצה לעקם את הציר, למיטב הערכתי הציר ישר.. יש איזה משהו שאני מפספס פה?

guy1a
11-06-2013, 17:57:01
יש חופשים מובנים במנועים הללו ...
בכל מקרה, זה לא מה שיוצר לך את הויברציות כי כשיש עומס ושדה אלקט' זה מחזיק במקום .. בדוק.
אני הטסתי רחפן בלי טבעות סי בכלל ... ובאחד המנועים גם בלי מייסב תחתון .. .:)

יחד עם זאת, אפשר להקטין את החופש כמו שעשית רק יותר בנחישות, יש לשמור על זה שהציר יסתובב חופשי על המיסבים.

Friman
11-06-2013, 18:00:24
נניח שאני רוצה להחליף ציר במנוע.. הזמנתי שניים חלופיים כי באחד המנועים האחרים אכן התעקם לי הציר טיפה (בינתיים שמתי מנוע חלופי). איך אני שולף את הציר הזה מהחלק החיצוני של המנוע? כי הוא לא זז מילימטר, גם לא כשניסיתי לסובב עם פלייר לצדדים

guy1a
11-06-2013, 18:02:34
נניח שאני רוצה להחליף ציר במנוע.. הזמנתי שניים חלופיים כי באחד המנועים האחרים אכן התעקם לי הציר טיפה (בינתיים שמתי מנוע חלופי). איך אני שולף את הציר הזה מהחלק החיצוני של המנוע? כי הוא לא זז מילימטר, גם לא כשניסיתי לסובב עם פלייר לצדדים

אני שם אותו על מלחציים לא סגורות .. שהציר יכול להכנס בין השפתיים של המלחציים, ודופק, חלש ..נחוש אבל יציב... באותה צורה מכניס את החדש.
שים לב שהחבית של המנוע יושבת טוב על השפתיים ככה שהלחץ של המכה לא יעוות את החבית.

כמובן קודם לשחרר את הבורג השחור הקטן שמחזק את הציר לחבית !
ולפרק את הסטטור החוצה על ידי פרוק הסי קליפ ומשיכה ידנית ! של שני החלקים זה מזה.

Friman
11-06-2013, 18:06:45
טוב, כשיגיעו הצירים החלופיים אנסה. ובאותה הזדמנות גם אנסה לצמצם את החופש הקטן והמעצבן הזה.

ebay007
11-06-2013, 18:25:38
לא יותר פשוט לשים ספייסרים בין המיסב לC CLIP בחלק התחתון?

Friman
11-06-2013, 19:13:52
חשבתי על זה אבל לא בכיוון הזה, חשבתי לשים בתוך המנוע בין המיסב העליון לבין החלק החיצוני.. תכ׳לס לשים איזו שייבה דקה בין המיסב התחתון לטבעת הC זה הרבה יותר פשוט ופרקטי. אני אנסה, תודה מתן על הרעיון

guy1a
11-06-2013, 21:11:06
אתה זוכר שהשייבה חייבת לגעת רק בחלק שלא זז של המיסב ?

Friman
11-06-2013, 21:18:53
כן אני יודע,
ננסה לבדוק את העניין.. נראה אם יש לי שייבונת מתאימה. צריך שם משהו די קטן. נראה לי שייבה של דרמל זה בדיוק הגודל שצריך שם.

ebay007
11-06-2013, 21:19:00
גיא, אם השייבה נוגעת בחלק הפנימי של המייסב ובC CLIP אין בעיה. הרי שניהם מסתובבים יחד.

Friman
11-06-2013, 21:26:07
גיא, אם השייבה נוגעת בחלק הפנימי של המייסב ובC CLIP אין בעיה. הרי שניהם מסתובבים יחד.

לזה הוא התכוון, לחלק של המיסב שלא זז ביחס לציר (נראה לי..?)- אסור שהשייבה תיגע בחלק החיצוני של המיסב אחרת יהיה חיכוך, ובמקרה הגרוע, תחת עומס המיסב עלול להינעל

guy1a
11-06-2013, 21:38:28
זה כן.
אבל זה לא מה שגיל אמר.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Friman
11-06-2013, 21:53:24
כבר התבלבלתי... גיא הסבר למה כוונתך?
אגב רק לציין בעניין הויברציות- הרחפן טס נהדר, הויברציות הן לא כאלו שמשפיעות על הטיסה, אבל הוידאו יוצא עם הרבה גלים... אז כמו שלמדתי במסוקים, במקביל לעבודה על השיכוך, אני מנסה קודם כל לעבוד גם על צמצום הויברציות למינימום, גם הקטנות.. עשיתי איזון מנועים, איזון פרופים, החלפתי מנוע עם ציר טיפה עקום במנוע חדש.. יש מצב שהחופש הקטן בציר האורכי של המנוע הזה הוא באמת זניח; עשיתי מוקדם יותר ריחוף נסיון בסלון עם המצלמה מקליטה, אבל טרם הספקתי לצפות בוידאו, כך שאינני יודע אם מה שעשיתי עד עכשיו שיפר מספיק את המצב.

guy1a
11-06-2013, 22:00:54
גיל.

תשובתי היא.
תפסיק להנדס ולך להטיס.

אני יודע שלא.תקבל,את הצעתי .. :-)

אז אני אוסיף גם שפה הציעו.לי בזמנו וקבלתי .. להכין מין מיטה קטנה.
שני חצאי כרטיס אשראי שמחוברים בינהם בחצאי אטם אוזניים .. ואת המצלמה לחבר.לשם עם גומיה.

מעלים 95 אחוז מהג'לי

והמנועים אצלי.לא.רק שלא.עברו שום איזון.
אני גם,מנסה לעבור תמיד במקומות שפיסית אי אפשר.... אם אתה מבין את.הכוונה :-)

Friman
11-06-2013, 22:59:59
אני משתמש במיטה שכזו של אטמי אזניים גיא.
בהמלצתך, אגב... זה אכן יותר טוב מאשר בלי, אבל לא מושלם, במיוחד על הגימבל המיוצב . אני מחפש מושלם ;)
ואל דאגה, זה לא מפריע לי לצאת להטיס... אני אוהב גם את ההתעסקות בין ההטסות
בכל אופן, מצאתי בשקית ברגי הספייר של הטירקס 500 שלי לשעבר שייבה בדיוק ברוחב החיצוני המתאים, טיפה שיוף מבפנים והיא התאימה. הלבשתי בין המיסב התחתון לבין טבעת הC, על הדרך פירקתי את המנוע, ניקיתי ושימנתי מיסבים, ו.. פועל כמו קסם, אפס חופשים, המנוע חזר לצליל חשמלי שקט ונעים לאוזן בלי הויברציות שהיו קודם. נראה לי שזה המקסימום שאני יכול להגיע כרגע מבחינת צמצום ויברציות. הוספתי גם בין מיטת אטמי האזניים למצלמה דו״צ שיכוך מלבני של ביסטיקס, מעליו פלטת מתכת בעובי 2 מ״מ (שיהיה קצת משקל) ומעליה מחוברת המצלמה, עם דו״צ של m3. נקווה שנקבל וידאו נעים יותר לעין ;).

guy1a
11-06-2013, 23:11:56
בהצלחה !
תעלה סרטון

Friman
12-06-2013, 14:57:43
אני עדיין עובד על זה... הייצוב של הגימבל טוב מאד, הוא מתמודד יפה עם תנודות של הכלי. הבעיה זה הג׳לי מהויברציות המהירות. המצב השתפר מעט בזכות איזון המנועים אבל עדיין יש ג׳לי.. נראה לי שזה בגלל שהשתמשתי ב״מזרן״ של אטמי אזניים שוכבים ולא עומדים; היה לי בעבר ״מזרן״ כזה מחצאי אטמי אזניים עומדים והשיכוך שלו היה הרבה יותר טוב. כצפוי הבעיות התחילו כשפירקתי את המזרן אטמים הקודם כי רציתי לשפר עוד יותר ;)... בכל אופן הכנתי חדש, להערכתי זה יביא למצב המיטבי.
בינתיים בעיונת חדשה... תוספת הגימבל, המצלמה, הסרבואים, הרגליים המוגבהות... כל אלו הוסיפו לרחפן 450 גרם והביאו אותו למשקל כולל של 1550 גרם (כולל סוללת 4 אמפר). במצב הזה הרחפן נהיה די ״עגלה״... צריך כמעט 3/4 מצערת כדי להמריא, ולפעמים קשה לו לשמר גובה תוך כדי היגויים. זה במיוחד מחריף אחרי 3-4 דקות טיסה כשמתח התאים יורד קצת- אז כל היגוי ״סייקליק״ גורם לצניחה ב״קולקטיב״ והרחפן מאבד גובה. המנועים והבקרים אגב לא יורדים חמים מאד, כך שלא נראה לי שזה בגלל הספק נמוך מדי של המנועים או הבקרים.
המחשבה הראשונה שחשבתי זה להוסיף שני מנועים ושני בקרים, להחליף פלטות ולשדרג להקסה. רעיון נחמד, אבל מסתכם בהוצאה של 90$ ותוספת משקל של סביב 250 גרם נוספים. מחשבה שנייה הייתה להחליף מנועים ל1100kv (אני כרגע עם מנועי rctimer 2830 1000kv ובקרי rctimer 30a SimonK) - הוצאה של 50$, ועלייה גדולה יחסית בצריכת הזרם. אפשרות שלישית שחשבתי היא להחליף לפרופים 11x4.7 (אני כרגע עם פרופים 10x4.5) - הוצאונת של 8$... שלוש האופציות הללו צפויות להביא לשיפור דומה בדחף לפי ecalc, ולקצר את זמן הטיסה הצפוי באופן דומה. השאלה אם יש שיקולים אחרים להביא בחשבון? למי שיש נסיון עם פרופים 11x4.7 עם מנועים ושילדה (rctimer f450) דומים- אשמח לשמוע מנסיונכם.
כמובן יש אפשרות רביעית: לפרק את הגימבל ואת הגבההת הזרועות, לחזור למשקל נורמלי של 1000-1100 גרם, ולוותר על הגימבל המיוצב להקלטה.. רק שחבל לי, השקעתי בו לא מעט עבודה והוא עובד ממש לא רע.

Friman
13-06-2013, 12:16:22
טוב, מהג׳לי לא הצלחתי להיפטר לגמרי אבל המצב קצת יותר טוב

http://www.youtube.com/watch?v=UBaHEqL3vl4&feature=em-upload_owner
הגימבל מייצב יפה, אבל מי ששם לב בהיגויים הרחפן מאבד לפעמים גובה, במיוחד בסבסוב - הורדת הכח משני מנועים לא משאירה לו מספיק דחף לשמור על גובה. לכן החלטתי בינתיים להוריד את הגימבל (חסך לי 110 גרם), מקווה שככה הרחפן יטוס טוב יותר. הזמנתי פרופים 11x4.7, כשיגיעו אנסה שוב עם הגימבל. ולגבי הרעידות, אולי במתקון ישיר לרחפן בלי הגימבל תהיינה פחות רעידות.. אנסה מחר

AvivT
13-06-2013, 12:54:39
מצטער גיל, אבל זה נראה כמו סרטון של רחפן ללא גימבל... אין פה טיפת ייצוב.
ואני לא מדבר על הג'לי. אני מדבר על זה שהאופק זז ללא הרף. גם למעלה-למטה וגם ימינה-שמאלה.

Friman
13-06-2013, 12:58:14
טוב נו, בגלל זה הוא זכה לכינוי ״גרוש לס״... ;)
האופק זז בעיקר בתנועות חדות, בטיסה למשל מול העץ באמצע הסרטון הוא שומר יפה על האופק למרות שאני זז קדימה אחורה ולצדדים.
בכל אופן אני אעשה כמה נסיונות עם המצלמה הזו גם ללא הגימבל, נראה מה זה יניב

motiganot
13-06-2013, 15:01:46
אווי לזוועה !!!!
***חח אל תיקח את זה אישית אחי אבל זה עושה לי כאבים לראות דבר כזה ....

Friman
13-06-2013, 15:13:40
אני לא לוקח אישית, אני צופה במספיק סרטונים כדי לדעת שהתוצר לא מושלם. אבל כיוון שהוא עדיין תוצר של לא מעט עבודה, התגובה שלך לא מקדמת... לי זה עדיין יותר מעלה חיוך מאשר כאבי ראש, אבל עם חיוכים לא קונים במכולת :)
בכל אופן, גם אם אצליח לשפר את תפקוד הגימבל, תוספת המשקל שלו ושל הרגליים המגביהות גובה מחיר גבוה מדי לטעמי... אני אוהב את הרחפן זריז וספורטיבי, ובעיקר אמין; הצניחות בגובה בתמרונים בגלל עודף המשקל כבר כמעט הביאו לריסוק ביום שישי האחרון.
אז נכון לכרגע אנסה לחזור לתצורה הקלה בלי הגימבל ובלי הרגליים המגביהות, מקווה שאצליח להגיע למינימום רעידות וג׳לי ולהנות מההטסה, בלי ההתחכמויות של הגימבל בשלב הזה ;). אולי בהמשך אעשה נסיון נוסף.

Friman
13-06-2013, 16:51:39
אגב, סרטון מעניין בנושא חומרים לשיכוך ויברציות:

http://www.youtube.com/watch?v=h3y4Clyf1cw&feature=youtube_gdata_player
החומר המנצח זה moongel- שלא שמעתי עליו כאן קודם, אבל מחיפוש קל ברשת ראיתי שהוא די פופולרי לאחרונה בתחום הfpv. מדובר במדבקות שיוצרו במקור עבור מתופפים, מדביקים אותן על התופים להעלמת תדרים לא רצויים, אבל מסתבר שיש להן יכולת טובה מאד לשיכוך רעידות גם לfpv... התחלתי לברר איפה קונים. החומר שהגיע למקום השני זה אטמי האזניים המפורסמים ;)

igalr
13-06-2013, 19:43:15
בלי מסה סיכויי ההצלחה שלך לשכך רעידות הוא לא גבוהה .