PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עזרה בשיקום גוף לטיסן ריאקטור.

bna016
13-06-2013, 10:34:41
חברים שלום,
יש ברשותי טיסן ריאקטור שעבר לא מעט ריסוקים ומעיכות באחסון ברכב ובשימוש בדבקים גרועים כמו דבק של חברת גורילה שמתנפח ואינני זוכר את שמו.
היות ומצב הכנף הראשית וגובה וכיוון נשארו תקינים חשבתי לנסות ולשקם אך ורק את הגוף.
חשבתי על קאפה,לוח קלקר מחברה שנמצאת בפתח תקווה (אינני זוכר את שמה),דפרון,בלזה.
האם כדאי להשתמש באחד מהחומרים שהוזכרו לעיל?
עד כמה שזכור לי דבק ca תוקף דפרון? אם כך עם איזה דבק מותר להשתמש בדפרון בהנחה שהוא יהיה אופציית הבחירה.
הכי חשוב...משקל טיסה לאחר כל הקומבינות לא יעלה על 400 גרם כאשר 200 גרם הסט אפ לבדו.
מצורפות תמונות אשר מעידות על מצבו הנוכחי.

"Mr Nice Guy"
13-06-2013, 11:06:11
מה שנקא "במצב חדש" תראה אני אישית לא מסוגל להתקרב לדפרון , חומר לדעתי ירוד ולא שווה את ההתעסקות מהמון סיבות . המשקל הוא יתרונו היחיד . וגם כאן יש לו מתחרים . תנסה קאפה מקולפת 2-3 שכבות . דבק חם בכמות כמה שיותר מצומצמת .

bna016
13-06-2013, 11:17:37
כיצד ניתן לקלף קאפה באופן אחיד ושווה בבטחה?

"Mr Nice Guy"
13-06-2013, 11:35:47
קיימים שני סוגים של קאפה , ציפוי נייר וציפור נייר עמיד יותר [מרגיש כמו מדבקת ניילון אך איני בטוח ] תשתדל למצוא את החלק יותר , פשוט הולך לאחת הפינות שולף את הקודקוד עם הציפורן וממשיך הלאה . הקילוף אחיד רוב הזמן ולא עושה בעיות .

bna016
13-06-2013, 12:27:38
השאלה היא אם קאפה לא יהיה כבד מדיי?

wind556
13-06-2013, 12:45:51
דפרון לא שווה את ההתעסקות, הוא שביר כמו זכוכית
קאפה לא שווה את הקילוף, כי אחרי הקילוף היא נחותה מדפרון, והקילוף זה עבודה לסיזיפוס
קאפה לא מקולפת 5 מ"מ מאד כבדה
קאפה 10 מ"מ לא מקולפת שוקלת פחות (יחסית)
משקל הקרטון בקאפה הוא 70% מהמשקל הכללי.
הדבר הכי חשוב שטרם הופנם כאן, זה שהדבק היחיד המתאים לEPP זה CA רגיל, לא פואם סייף.
הדבר השני שלא הופנם כאן, זה שדבקPU הוא ברירת המחדל האחרונה בכל הדבקה, ורק במקום שממש לא קיימת אפשרות אחרת.

לגבי הטיסן שלך, אני הייתי מתקן אותו בצורה הכי טובה האפשרית איתו בשימוש בבלזה. לא בונה חדש אלא רק מתקן, וזה לגמרי אפשרי

edgarfov
13-06-2013, 13:01:40
דווקא דפרון 1ממ מגניב לבניה לא כזה חלש, נותר לי מעט מידי ואני מרכיב עכשיו איזה מיקרו קטן 40 גרם גג!
האמת שאני מחפש דפרון כזה , הסתכלתי ברחבי הפורומים, וכל הקישורים וההקשרים לא ממש רלוונטים יותר בימינו
אם מישהו יודע מאיפה להשיג כזה , שיספר ויבורך.

א.

wind556
13-06-2013, 14:29:18
דווקא דפרון 1ממ מגניב לבניה לא כזה חלש, נותר לי מעט מידי ואני מרכיב עכשיו איזה מיקרו קטן 40 גרם גג!
האמת שאני מחפש דפרון כזה , הסתכלתי ברחבי הפורומים, וכל הקישורים וההקשרים לא ממש רלוונטים יותר בימינו
אם מישהו יודע מאיפה להשיג כזה , שיספר ויבורך.

א.

אין קשר בין מה שאתה אומר (ואתה אומר נכון) לבין השאלה של פותח הפוסט
דפרון 1 מ"מ הרבה פחות שביר מ6 מ"מ רק בגלל שהוא כל כך דק (גם סיב זכוכית לא נשבר, להבדיל מלוח זכוכית).
בכל מקרה, מלבד שקשה מאד להשיג את זה, , זה לא מתאים לתיקון הטיסן שלו.
ואם תמצא איפה יש כזה, גם אני אשמח לדעת...

bna016
13-06-2013, 15:33:40
עד לא מזמן התקשרו אליי מדור המחשוב והודיעו לי שהגיע אליהם משלוח דפרון 3 מ"מ לוח-40 שקל בערך.
למי שמעוניין.

bna016
13-06-2013, 15:36:00
עודד,למה הכוונה רק מתקן?
כיצד ניתן לתקן אותו? על ידי 2 לוחות סנדביץ' ?ובאמצע הגוף?
אם כך-זה לא יוריד לי את משקל הטיסה.

"Mr Nice Guy"
13-06-2013, 16:10:48
בלזה זו ההצעה הגרועה ביותר שאפשר להציע במקרה הנל . הטיסן שרד כלכך הרבה תיקונים ז"א שעבר הרבה ריסוקים . כל זה בזכות העובדה שהוא עשוי מחומר מוקצף עמיד וקל לתיקון . אפשר לתאר מה היה קורה אם הוא היה עשוי בלזה .. מנסיון , שתי שכבות של קאפה מקולפת 5MM , די עמיד ונוח , תשתול שם מוט קרבון וסגור את העניין . כמובן לחיתוך תשתמש בגוף הישן כשבלונה

bna016
13-06-2013, 16:31:19
בלזה זו ההצעה הגרועה ביותר שאפשר להציע במקרה הנל . הטיסן שרד כלכך הרבה תיקונים ז"א שעבר הרבה ריסוקים . כל זה בזכות העובדה שהוא עשוי מחומר מוקצף עמיד וקל לתיקון . אפשר לתאר מה היה קורה אם הוא היה עשוי בלזה .. מנסיון , שתי שכבות של קאפה מקולפת 5MM , די עמיד ונוח , תשתול שם מוט קרבון וסגור את העניין . כמובן לחיתוך תשתמש בגוף הישן כשבלונה
אם הבנתי נכון,לא עדיף לקחת קאפה 10 מ"מ במקום 2 של 5?
כמה אמור לשקול גוף הטיסן בלבד (באחוזים) לעומת שאר הפריטים כמו חטיבת הזנב והכנף הראשית?
כיצד נקראת הקאפה הניתנת לקילוף? ומהיכן ניתן להשיגה?
תודה.

Tiran
13-06-2013, 16:53:59
אני הייתי חותך קלקר (אם אפשר להשיג EPS ואם לא אז EPO פשוט) לצורת הגוף.
משלב בו את הכנף והזנב וזהו.

נכון, זה לא עמיד כמו EPP אבל יותר פרקטי ומתאים ליישום הזה מכל חומר אחר.

Himel
13-06-2013, 19:03:20
באמת שפשוט תזמין חדש ב50 דולר , ויהיה לך כנף והגה כיוון חלופיים, יש דברים שפשוט לא שווים את הזמן, וזה לדעתי אחד מהם.

neo 2
13-06-2013, 20:59:40
באמת שפשוט תזמין חדש ב50 דולר , ויהיה לך כנף והגה כיוון חלופיים, יש דברים שפשוט לא שווים את הזמן, וזה לדעתי אחד מהם.

+1

ראיתי שאתה כל כך נחוש לתקן אז לא אמרתי, אבל מסכים לגמרי...

bna016
13-06-2013, 22:32:53
neo 2 -himel-אין ספק שיש מה בדברכם,הזמנתי וגם קבלתי טיסן אחר במקומו בשם האמר.
העניין הוא שהראקטור עדיין עוד לא החזיר את נשמתו לבורא ולכן חשבתי בכל זאת להפוך אותו לטיסן התעללות ללא כל פחד,מה גם שיש לי את כל האלקטרוניקה בבית,אז למה לא לנסות בכל זאת?
אם עלות הניסיון לשקמו תעלה ביוקר ותעלה על סרטון אזיי הטיסן הזה יהפוך לשריד מוזיאון חיל האוויר הסיני במחסן אשר בביתי...(5 דקות ממודיעין):D

rossg1
14-06-2013, 06:31:49
אני היתי קונה גוף חדש ולא שובר ראש איך לתקן ובאיזה חומר ...
כמה כבר עולה גוף?
:confused::confused::confused:

bna016
14-06-2013, 07:22:19
אני היתי קונה גוף חדש ולא שובר ראש איך לתקן ובאיזה חומר ...
כמה כבר עולה גוף?
:confused::confused::confused:

זה העניין.
שלא משתלם להזמין גוף חדש כי הוא עולה כמו טיסן חדש קומפלט או מתקרב לעלות.

wind556
14-06-2013, 08:13:04
ידידי היקר, בוא נתעלם לרגע מרכישת טיסן חדש, שאין ספק בנכונות הצעד הזה
אפשר לתקן את הטיסן הזה בצורה סבירה עם בלזה, ובכמה דקות עבודה. זה כמובן יוסיף משקל, אבל בלי להוסיף משקל אתה חייב לקנות חדש או לא להתעסק איתו
זה תהליך פשוט, מהיר ויעיל, ואין הרבה אפשרויות אחרות
כל הרעיונות שעלו כאןלא הייתי מתחיל עם זה בכלל,ולכל רעיון יש את החולשות שלו
אתה לא צריך לבנות גוף חדש, אלא רק לייצר תמיכה נוספת לקיים, להשקיע בזה כמה דקות וכמה גרמים, ובזה לסגור את העניין.

מר נייס גיא, אתה צודק כמובן, אבל לא הצעתי לבנות גוף חדש מבלזה. זה לגמרי מיותר

טירן, EPS אינו חומר מתאים למשימה בעיקר בגלל שקשה מאד להדביק אותו בCA , והלוואי שהיה ניתן להשיג EPO או EPP בדרכים סבירות ובמחיר סביר.

שום תהליך בניית גוף חדש לא תשתלם יותר מרכישת טיסן חדש, ולכן נשארת אופצית התיקון כאופציה הגיונית
ואם כבר לבנות חדש, אז את כל הטיסן, לא להטליא את הנוכחי