PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוצר חדש stinger 5s "עקצוצי".. סרטון, סקירה ורשמים..

adibenbasat
15-06-2013, 16:57:57
אז במצעד בשבוע שעבר חילקו סטינגרים כאלו כמו בתמונה..;)

טוב, מושיק ואני הזמנו שתי חתיכות של הטיסן הגאה הזה והרכבנו להם סטאפים שונים על בסיס סוללות 5 תאים,
של מושיק מניפה 64מ"מ כמו במקור, אני עשיתי התאמות והכנסתי מניפה 70מ"מ..:p
את שלי אני קילפתי ועשיתי עיצוב קצת פחות "קרנבלי" (מה זה לעזעזל..?:rolleyes:) אבל עדיין השתמשתי בפוקסיה:eek: (אצרף תמונות בקרוב).

רשמים כללים על הטיסן "STINGER" או בעברית "עקצוצי":):

1. קיט באיכות לא רעה בכלל (של FREEWING).
2. קל להרכבה, אבל לא נוח אם צריך להתאים לו מניפה שלא באה עם המקור, גירסת PNF מותאמת למניפה המקורית.
3. אין צורך בחיזוקים, בטח בגרסת ה-PNF (ל-4 תאים), אני הוספתי בכמה מקומות שמופעלים לחצים עיקריים.
4. בטיסה: יש הרגשה שהכנף קצת קצרה ובכול פנייה יש איבוד גובה די משמעותי, אצלנו זה בלט יותר כי המשקל הסופי היה קצת בחריגה.
5. GC מאוד רגיש ולא בדיוק בנקודה שמצוין ב-PDF, דבר נוסף, המניפה די קרובה ל-CG ולכן צפוי "משקל אף" בסוף הבנייה, גם במערך 4 תאים.
6. המראה לא ממש נוחה בעיקר בגלל שאין 3 נקודות אחיזה בטיסן (רק שתיים ב-CG) אני הוספתי חור נוסף וזה פתר את העניין.
7. "כנף תחתית"- יתרון בעומסים, חיסרון בנחיתה בעיקר שהסרוואים כלפי המנחת (מומלץ להפוך אותם).
8. כמו שכתבתי, אני עשיתי התאמה למניפה 70מ"מ, מי שלא ברמת בנייה גבוהה שלא יכנס לזה!!! ל-6מ"מ הנוספים האלו יש השפעה על כול הטיסן וצריך לעשות התאמות בכול הגוף.
9. המשקל הסופי של מושיק יצא 980גרם (כולל תוספת משקולת בזנב לאיזון ה-CG), לי יצא 1150גרם (בעיקר בגלל שהמנוע שלי כבד יותר).
10. בסך הכול משקל סופי לא היסטרי וקל מאוד לקבל דחף של יותר מ-1\1 בסטאפים שונים, אבל אני ממליץ לא לעבור ה-1000גרם משקל טיסה כי לכנפיים כבר קשה ל"החזיק" את הטיסן בטיסה.
11. אה..ועוד משהו, יש לו תכונות טיסה של ערס, תבינו את זה איך שאתם רוצים..:o
12. לסיכום:

לכול מי שרוכש כזה, בסך הכול מוצר מאוד מוצלח, משקל טיסה מומלץ פחות מ-ק"ג, ממליץ גם על מניפה 64מ"מ 4 תאים, זה אידיאלי והכי מתאים לטיסן, 5 זה כבר למשוך לקצה,
דבר נוסף, 70מ"מ לא ייתן יותר מהירות מ-64! אלא יותר כוח.

ביצועים ומספרים:

הטיסן שלי עושה מעברים ממוצעים בסביבות ה-180-190 ובבז נמדד 207קמ"ש שזה נחמד, מה שבאמת כיף זה שהוא עולה באנך כמו טיל בליסטי, מרגישים שאין סוף לכוח:cool:

אז הנה סרטון שצולם היום (ע"י אדיר, תודות..:o), תהנו:

https://www.youtube.com/watch?v=uez6E6BRGgo

ציקליד
15-06-2013, 21:06:04
אדי סחתיין על עוד טיסן מניפה
אחלה סרטון.

אננס
16-06-2013, 07:02:15
כל הכבוד אדי,
כל טיסן אצלך נראה מליון דולר..

ofir181
17-06-2013, 07:43:55
טס מדהים !
כל הכבוד .
אני אישית לא האמנתי ש 70 ישב שמה בתוך הצינור והיניקה הקטנה הזה אבל מסתבר שהכל מסתדר שמה יפה.

adibenbasat
17-06-2013, 14:01:13
כן, זה מסתדר מצוין..זה לא מסובך למי שיודע לבנות.
הגדלתי את צינור הפליטה ואת פתח הפליטה, למרות החששות לא הגדלתי את פתח היניקה ונראה שזרימת האוויר טובה ללא כול קושי, זה גם מתבטא בצריכה לא גבוה.

haimgil
19-06-2013, 19:37:50
עבודה יפה אדי וטיסה מרשימה.כל הכבוד.:)
יש לך זמן פנוי אהה:cool:

"Mr Nice Guy"
19-06-2013, 22:19:54
אדי אשמח אם תציין מהו מרכז הכובד המדוייק . תודה . צביעה יפיפיה , איך הורדת את הצביעה המקורית ?

adibenbasat
19-06-2013, 23:09:58
בשמחה..
מרכז הכובד המצוין במפרט נע בין 60-70מ"מ משורש בסיס הכנף שיושב בגוף הטיסן, לעומת זאת.. ה-CG הנכון הוא כ-73-76מ"מ משורש הכנף.
זה כסנטימטר אחורה וזה מאוד משמעותי!!! לא לפחד ממשקל זנב - זה בדוק בשני הטיסנים, אגב זה יוצא די במרכז חור האחיזה כך שזה מאוד פשוט..רק לדייק.

הורדה של הצביעה המקורית..
כול הקשקושים הצבעוניים האלו הם למעשה בדפסה שמוצמדת באלימינציה ל-EPO, כיוון שאין בין החומרים דבק ממש, אז ניתן לקלף את זה ברמת קושי כמו להפריד מונוקוט מהניילון שלו,
זה אפילו חלש מידי וחלק מתקלף בהרכבה שזה ממש מעצבן וזאת הסיבה שהעפתי אותו, לי זה לקח משהו כמו חצי שעה לקלף את כול הטיסן.