PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מה עושים עם סוללות נפוחות במצב תקין לחלוטין?

bna016
28-06-2013, 21:38:26
שלום חברים,
ברשותי סוללות 3 תאים 1550MAH במצב תקין לחלוטין,שורדות בטיסן בין 7 לעשר דקות ועם הרבה כח כבר יותר משנה.
העניין הוא שהם התנפחו כמו בלון, ואינני יודע מה לעשות איתן?
להשליך לקבר "הלכה לעולמה בשיבה טובה"?
להתעלם,ולאחל להן עד 120 טעינות נוספות ועוד אחת לשנה הבאה?
האם קיים חשש שהן תתפוצצנה בטעינה/לאחר טעינה/בטיסה?

מצורפת תמונה של סוללה חדשה לצורך השוואה.

דעתכם חשובה לי.
תודה ושבת שלום.
נעם.

Boaz Barnea
28-06-2013, 21:44:40
כפי שזה נראה הדבר הכי יקר בסוללה הוא הקונקטור
כל היתר לפח

Flying_student
28-06-2013, 21:47:39
השאלה שלך היא מה דינו של רכב אחרי טוטאל לוס אבל עם כסאות עור.
הסיכון לא שווה, נהנת שנה, תן לה ללכת בכבוד

bna016
28-06-2013, 21:51:59
מדוע לפח?
הן תקינות לחלוטין למעט העובדה שהן נפוחות.
במדבקת ההוראות בגב הסוללה לא מוזכר דבר בעניין הנפיחות.
אולי זה הוא פרט שאינו חשוב? :confused::confused::confused:
חשבתי "לשים קרח וללחוץ כל הלילה" ;) אבל אני משער שזה לא יעזור.

bna016
28-06-2013, 21:56:56
השאלה שלך היא מה דינו של רכב אחרי טוטאל לוס אבל עם כסאות עור.
הסיכון לא שווה, נהנת שנה, תן לה ללכת בכבוד

גדול עם הרכב כסאות עור...אבל ההבדל הוא שלפחות ניתן להוציא את כיסאות ההעור ולשתול אותם ברכב אחר.
כאן הסוללות עדיין נותנות זמן אוויר טוב-מדוע לשחוט?
מה גם שלא מוזכר בשום מקום אורך וחיי זמן מדף של סוללות ליפו.

Friman
28-06-2013, 21:59:38
סוללות זיפי מתנפחות ככה לפעמים גם אחרי 5-10 טיסות, וממשיכות לטוס נהדר עוד עשרות מחזורים אח״כ. לעומת זאת סוללת קינג מקס שיש לי כבר טסה 50 מחזורים לפחות, ולא התנפחה כלל. אני לא מכיר את סוג הסוללות הללו לומר דעה מגובשת, אבל אני הייתי ממשיך להטיס איתן, מחבר באזר להתראה על מתח תאים נמוך, ונוקט במשנה זהירות.
זה לא סימן טוב שסוללה מתחילה להתנפח, אבל זה לא בהכרח מעיד שהיא פסולה לשימוש.... ימים חמים הגיעו, ואיתם גם התנפחות הסוללות. זה קורה כל שנה :(...

bna016
28-06-2013, 22:06:31
סוללות זיפי מתנפחות ככה לפעמים גם אחרי 5-10 טיסות, וממשיכות לטוס נהדר עוד עשרות מחזורים אח״כ. לעומת זאת סוללת קינג מקס שיש לי כבר טסה 50 מחזורים לפחות, ולא התנפחה כלל. אני לא מכיר את סוג הסוללות הללו לומר דעה מגובשת, אבל אני הייתי ממשיך להטיס איתן, מחבר באזר להתראה על מתח תאים נמוך, ונוקט במשנה זהירות.
זה לא סימן טוב שסוללה מתחילה להתנפח, אבל זה לא בהכרח מעיד שהיא פסולה לשימוש.... ימים חמים הגיעו, ואיתם גם התנפחות הסוללות. זה קורה כל שנה :(...
האמת שהן כבר נפוחות יותר משבועיים (עוד לפני הגעת הימים החמים) וחשבתי שהן ימותו בפריקה הבאה או שלאחריה אבל ראו זה פלא....אין ירידה לא במתח ולא בזרם שלה.
כמובן שעד שתגענה החלופיות הנני משתמש בהן תוך כדי משנה זהירות...למרות הכל האם יש סיכויי שהן תתלקחנה באש באוויר?

Friman
28-06-2013, 22:29:10
לי זה מעולם לא קרה. אני תמיד מטיס עם באזר התראה למתח תאים, ומקפיד לנחות ברגע שהוא מצפצף. יחד עם זאת, אם יש לך חשש, אז...

ebay007
28-06-2013, 22:43:37
הריינו נראת קצת יותר מידי נפוחה, והזיפי ממש לא.
בדרך כלל הסוללות מתנפחות קצת במאמץ, השרינק נמתח, ואז אחרי שהן מתקררות הן חוזרות למצב הרגיל השרינק נשאר מתוח.
אז בזיפי נראה שפשוט השרינק טיפה נמתח, בריינו נראה שהתאים נפוחים.

אננס
28-06-2013, 22:58:04
האמת שהן כבר נפוחות יותר משבועיים (עוד לפני הגעת הימים החמים) וחשבתי שהן ימותו בפריקה הבאה או שלאחריה אבל ראו זה פלא....אין ירידה לא במתח ולא בזרם שלה.
כמובן שעד שתגענה החלופיות הנני משתמש בהן תוך כדי משנה זהירות...למרות הכל האם יש סיכויי שהן תתלקחנה באש באוויר?

מה קרה נועם, לא היו לך בלונים ביום הולדת אז ניפחת את הסוללות?
הננו טק שלי נפוחות כבר כמעט שנה ולא עושות בעיות מלבד זה שהן נפוחות, אבל קצת פחות משלך...

לפי מה שאני הבנתי, סוללה לא תקינה (קרי התנגדות פנימית גבוהה) תתחמם יותר בזמן פריקה והחום יגרום לה להתנפח.
כלומר סוללות לקראת סוף חייהם מתנפחות.. אבל זה לא אומר שכל סוללה נפוחה נמתא בסוף חייה...

כנראה שבארצנו החמה.. הסוללות הסיניות מתנפחות גם במצב שהם תקינות..
בכל מקרה כדאי אחת לשנה לחדש את מלאי הסוללות ולזרוק קצת מהישנות...

tomer_inbar
28-06-2013, 23:30:19
זה קורה בגלל השרינק ששמים עליהן.
האוויר בפנים נקלע ומתרחב בגלל החום.
אני פתרתי את הבעיה עם סיכה קטנה, פשוט ניקבתי חור קטן בציפוי וכל האוויר יצא.
כמובן לעשות את זה בזהירות.

maryyossi
28-06-2013, 23:38:56
גיל על איזה באזר מדובר
אם אפשר קישור...?
מתאים לסטאפ 6 תאים?

bna016
28-06-2013, 23:58:06
כן.
לזה התכוון גיל.
אני ניתקתי את הבאזר מהמעגל ושמתי אותו הכי רחוק מהמנוע....לאחר מספר דקות באוויר אתה מחליש מצערת...מביא את הטיסן מעט קרוב אליך ושומע אם הוא מזנזן.
אם כן תתכונן לנחיתה.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7227__Hobby_King_Battery_Monitor_6S.html

Flying_student
29-06-2013, 00:57:59
מה שכתבתי זה לגבי הריינו. הזיפי נראית במצב טוב.

הריינו נראית מנופחת מאוד, אין ספק שהיא מהווה סיכון

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

master_bebe
29-06-2013, 05:10:15
תפסיק לשמור על הסוללות במצב טעון.
תשמור אותן במצב של 3.7 וולט לתא ותטעין רק סמוך להטסה.

ZigiStar
29-06-2013, 07:46:13
זה קורה בגלל השרינק ששמים עליהן.
האוויר בפנים נקלע ומתרחב בגלל החום.
אני פתרתי את הבעיה עם סיכה קטנה, פשוט ניקבתי חור קטן בציפוי וכל האוויר יצא.
כמובן לעשות את זה בזהירות.

לא אוויר, אלא גזים אחרים שנוצרים במהלך התגובה הכימית בתוך הסוללות. התאים הופכים מאוד מסוכנים אם התגובה שחררה גם חמצן עודף שהופך את התאים לנפיצים. בכל מקרה, אסור לנקב את התאים עצמם (אם זה היה רעיון טוב, היצרנים היו מנקבים את המעטפת בעצמם). בזהירות או לא בזהירות, לא צריך לעודד אנשים לעשות בדיוק מה שכתוב על הסוללות שאסור לעשות, ומסיבה טובה מאוד. הרשת מלאה בסיפורים של אנשים שניסו להוריד את הנפיחות של הסוללות באמצעות ניקוב והסוללה התפוצצה להם.

bna016
29-06-2013, 09:28:48
מה שכתבתי זה לגבי הריינו. הזיפי נראית במצב טוב.

הריינו נראית מנופחת מאוד, אין ספק שהיא מהווה סיכון

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
הזיפי היא חדשה לגמרי ואין בה שום בעיה.
העליתי את התמונה שלה רק לצורך השוואה בלבד בכדי להראות את ההבדל.

wind556
29-06-2013, 11:06:06
הסוללות במצב הזה מהוות סיכון לא רק בטיסה, הן יכולות בקלות להגיע לנקודת אל חזור במהלך טעינה ולהתלקח
ראיתי את זה מתרחש יותר מדי פעמים.
אתה תמיד יכול לנסות לסחוט מהן עוד כמה טיסות, אבל אתה הולך על חבל דק
העצה שלי היא לבצע המתת חסד על פי ההוראות הכתובות בריכוז המידע בחתימה שלי.

והעצה הכי מסוכנת שקיבלת כאן זה לנקב משהו בסוללה. כבר היו אנשים שעשו את זה וזה נגמר רע (מאד)

איציק רונן
29-06-2013, 11:42:30

נראה לי שמכל הכותבים את עם הניסיון הרלוונטי. יש לך מושג האם לאחר התנפחות מסוכן להשתמש בסוללה?

Tapatalk 2 הרשמו, חבל"ז

wind556
29-06-2013, 11:47:41

לא ראיתי אף פעם בעייה עם השארת סוללה טעונה למשך זמן ארוך
נוכחתי לדעת שגם זמן של 5 שנים בסוללה טעונה לגמרי לא מזיק לסוללה, שלא לדבר על כמה חודשים
זאת לא המלצה להשאיר סוללה טעונה למשך זמן רב, אבל חודשים ספורים של טעינה מלאה בוודאות לא גורמים שום נזק , אפילו לא מזערי, שלא לדבר על כמה שבועות של טעינה מלאה

AvSa
29-06-2013, 14:48:19
אכן כדאי להחזיק סוללות במצב לא טעון. אזור ה-3.8.
לטובת הסוללה ולהארכת זמן האיחסון... ברוב המטענים יש פונקצייה יעודית לכך.

וכל עוד שאתה מטעין באופן בטוח - בתוך כלי חסין אש, סגור ומבודד אני לא רואה בעיה להמשיך ולהשתמש בהן.

על ההטענה חסינת האש והפיצוצים הייתי ממליץ גם לסוללות שאינן נפוחות :)

שבת שלום

Friman
29-06-2013, 15:18:03
סתם כדי להגביר מודעות לסכנות בליפו - תמונה שפורסמה היום בקבוצת הפייסבוק...
92856
סוללת זיפי 6 תאים שהושארה בהטענה ללא השגחה, גרמה לשריפה בביתו של אחד החברים - שרפה כליל X7 חדש וגרמה לנזק בכל הבית.

ZigiStar
29-06-2013, 16:08:36
לא ראיתי אף פעם בעייה עם השארת סוללה טעונה למשך זמן ארוך
נוכחתי לדעת שגם זמן של 5 שנים בסוללה טעונה לגמרי לא מזיק לסוללה, שלא לדבר על כמה חודשים
זאת לא המלצה להשאיר סוללה טעונה למשך זמן רב, אבל חודשים ספורים של טעינה מלאה בוודאות לא גורמים שום נזק , אפילו לא מזערי, שלא לדבר על כמה שבועות של טעינה מלאה

למרות הטון הפסקני בדבריך, סלח לנו אם בינתיים נסמוך יותר על מי שמפרסם נתונים מספריים (אחרים).

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=92857&d=1372514762 (http://uterc.org/files/LipoStorageTips.pdf)

neo 2
29-06-2013, 17:28:21
למרות הטון הפסקני בדבריך, סלח לנו אם בינתיים נסמוך יותר על מי שמפרסם נתונים מספריים (אחרים).

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=92857&d=1372514762 (http://uterc.org/files/LipoStorageTips.pdf)

אני מניח שלכל סוג בטרייה זה שונה...הנתונים האלה ספציפים לליפו?

ZigiStar
29-06-2013, 17:48:04
הטבלה היא קישור למסמך - ראה את כותרתו. הטבלה נכונה, לטענתם, למשפחת ה-Li-X בעלת הכימיה המשותפת, ובין היתר - לליפו.

אננס
29-06-2013, 17:53:51
הם לא בדקו סוללות מסיני.. אצל הסיני הסוללות מאבדות קיבול גם שהם טעונות 40%....

ZvikaF
29-06-2013, 18:13:51
הגז שנוצר ומנפח את הסוללה הוא מימן, גז דליק ונפיץ עם חמצן..
כל עוד הוא כלוא בסוללה, לא יקרה כלום, אם המעטפת תתבקע ויהיה מקור אנרגיה להצתה או פיצוץ המצב יהיה בעייתי :mad:
במידה ויש נפיחות קטנה בסוללה שנוצרת בפריקה ונעלמת אחרי קירור, לא הייתי דואג, אבל נפיחות קבועה וגדולה ?.. חבל על הסיכון, להשמיד את הסוללה ולא להסתכן :cool:

אננס
29-06-2013, 18:23:48

תודה רבה על המאמר, קראתי את כולו ואכן מדובר בבחור משקיען ששומר את סוללות הליפו שלו במקרר קטן שהוא קנה במיוחד לסוללות (אחרי שאישתו זרקה את הסוללות ממגרת הירקות).
הבעיה במאמר שהוא כותב אותו על סוללות ליפו והעתיק טבלה ממאמר אחר שדיבר על סוללות Lithium-ion
הבעיה הנוספות היא שהוא הפך את המספרים - במאמר המקורי הם מדברים על הקיבול שנותר בסוללה לאחר אחסון של שנה
זה לא כל כך ברור האם הכוונה לקיבול הסוללה או לקיבול שנותר זמין לשימוש .
מה שאני רוצה להגיד זה שהמאמר המקורי יכול להיות שהם התכוונו לפריקה של הסוללה ולא לאובדן הקיבול שלה..

אתם מוזמנים לקרוא את המאמר המקורי ולחוות דעה..
http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_store_batteries

ההגדרה של אובדן הקיבול
recoverable capacity of lithium- and nickel-based batteries at various temperatures and charge levels over one year. The recovered capacity is defined as the available battery capacity after storage with a full charge.

הטבלה המקורית
92859

ZigiStar
29-06-2013, 19:20:52
תודה רבה על המאמר, קראתי את כולו ואכן מדובר בבחור משקיען ששומר את סוללות הליפו שלו במקרר קטן שהוא קנה במיוחד לסוללות (אחרי שאישתו זרקה את הסוללות ממגרת הירקות).
הבעיה במאמר שהוא כותב אותו על סוללות ליפו והעתיק טבלה ממאמר אחר שדיבר על סוללות Lithium-ion
הבעיה הנוספות היא שהוא הפך את המספרים - במאמר המקורי הם מדברים על הקיבול שנותר בסוללה לאחר אחסון של שנה
זה לא כל כך ברור האם הכוונה לקיבול הסוללה או לקיבול שנותר זמין לשימוש .
מה שאני רוצה להגיד זה שהמאמר המקורי יכול להיות שהם התכוונו לפריקה של הסוללה ולא לאובדן הקיבול שלה..

אתם מוזמנים לקרוא את המאמר המקורי ולחוות דעה..
http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_store_batteries

ההגדרה של אובדן הקיבול
recoverable capacity of lithium- and nickel-based batteries at various temperatures and charge levels over one year. The recovered capacity is defined as the available battery capacity after storage with a full charge.

הטבלה המקורית
92859

לא, בזה הוא לא טעה. האתר המקורי מסביר בפירוש שליפו היא מאותה משפחה, ושמה המדוייק הוא "Lithium-Ion Polymer". מה שאנחנו מכנים "סוללת ליפו", היא בדרך Lithium-Ion עם קובלט: http://batteryuniversity.com/learn/article/the_li_polymer_battery_substance_or_hype
בשקשר ל-Permanent Capacity Loss בגלל Aging (ראה הערה מתחת לטבלה) - אין פה מקום לדו-משמעות. לאפשרות השניה קוראים Self-Discharge.

bna016
29-06-2013, 23:01:40
טוב,אחרי כל השירשור המעניין הזה...
מהו הנוהל הנכון על פיו יישק דבר בנושא הסוללות הנפוחות?
כמו שזה נראה...הרוח נושבת לכיוון המתת חסד למרות היותם תקינות בהיעדר ראיה חותכת שאוסרת את השימוש בהן במצב של נפיחות.

AvSa
30-06-2013, 01:34:52
אני הייתי משתמש בהן באותה זהירות (רבה) שאני נוהג בסוללות שאינן נפוחות. בזמן הטענה, שימוש ואיחסון.

אם לא השתכנעת תמסור אותן למישהו שחושב כמוני במדור "נותנים מקבלים" :)

eitan-ro
30-06-2013, 05:32:02
מכיר את הפתגם "תמונה אחת שווה אלף מילים"?
אז הנה 2 תמונות, תחליט לבד מה אתה מעדיף - "לזרוק" 20$ או 1000000+ שקל

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=93005&d=1372563067

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=93006&d=1372563068

Tiran
30-06-2013, 08:42:26
טוב,אחרי כל השירשור המעניין הזה...
מהו הנוהל הנכון על פיו יישק דבר בנושא הסוללות הנפוחות?
כמו שזה נראה...הרוח נושבת לכיוון המתת חסד למרות היותם תקינות בהיעדר ראיה חותכת שאוסרת את השימוש בהן במצב של נפיחות.

לא מבין מה זה "ראיה חותכת". זה שלא כתוב בשום מקום לא להשתמש כשהסוללה נפוחה ? גם לא כתוב שאסור להשתמש בסוללה מתחת למים. גם לא כתוב שאסור להשתמש בסוללה כשתקוע בה ענף של עץ (גם זה קרה) ...

בטח כתוב באיזשהו מקום (אם לא אצל הסיני אז אצל יצרנים אחרים) שאסור להשתמש בסוללה אם יש פגיעה/שינוי פיזי במבנה הסוללה.

roydor
30-06-2013, 09:36:43
ה-ZIPPY נראית סבירה עדיין אבל חשוב לשמור עליה כמו על כל סוללות הליפו, בתוך כלי חסין אש.
ה-RHINO גמורה! אתה משוגע אם אתה שומר עליה בבית! כבר ראיתי סוללות שהתחילו להתחמם ולבעור ככה סתם, ללא טעינה וללא פריקה, סתם כי הכימיה שלהן היתה גמורה והן התחילו תהליך פירוק פנימי בלתי נשלט (החומר שמפריד בין הקטודה ואנודה בתוכם נפרץ והן התקצרו בפתאומיות).
זרוק סוללות מנופחות לפח, אל תיקח סיכון מיותר בשביל 10$.
תזמין סוללות חדשות, טובות, ובעלות קיבול מעט יותר גבוה כדי להוריד את קצב הפריקה בהם (להיות רחוק יותר מהמגבלה), וודא שיש מספיק קירור בתוך הטיסן (כניסת אוויר). עוד 20 גרם ועוד 20$ שווים את השקט שבסוללות בטוחות.

בהצלחה
רועי

merkur
30-06-2013, 09:44:32
זה מה שנשאר מהמנטור שלי, והסוללת ריינו 3700 4 תאים...
תחליט כמה שווה לך הטיסן, לעומת למשוך עוד כמה הטסות עם הסוללה...

93007
93008
93009
93010
93011

flyinglizard
30-06-2013, 10:10:38
בוא ואעזור לכם, כי נראה שתחום הליפו חדש לרובכם.

1. יש ליפו תקינה, ויש ליפו נפוחה. אין ליפו תקינה נפוחה, כמו שאין נשים שמנות רזות. הליפו מתחילת השרשור צריכה להגיע לפח כמה שיותר מהר (לעבור בדרך במי מלח או פריקה במטען ואז קצר בין הקונקטורים). במקרה הכי טוב היא תפסיק לעבוד כשהטיסן באוויר. במקרה הכי גרוע היא תעלה באש אחרי טעינה (כשאתה כבר לא משגיח עליה). סוללה שנראית ככה לא נכנסת אלי הביתה.

2. מאחר והסוללה הזו עולה $10.72 אצל הסיני, אתה צריך להיות קמצן או מפגר בשביל להמשיך להשתמש בה. אני משער שמפגר אתה לא, כי בכל זאת באת ושאלת. לגבי סוגיית הקמצנות, קח בחשבון את (נזק הכספי מליפו פגומה) * (הסיכוי למימוש הנזק הזה בפועל). במקרה של הסוללה שלך, אני מבטיח לך שתגיע ליותר מ$10.72 שהיא עולה.

3. סוללות ליפו שומרים במצב STORAGE, גם אם זה ליומיים. דבר ראשון כי שמירה בטעינה מלאה, לפי יצרנים ולפי עדויות אמפיריות (batteries and chargers בRCG) זה הגורם מספר 1 לקיצור חיי הסוללה (עליה בIR). דבר שני, כי סוללה במצב STORAGE מסוכנת פחות מסוללה בטעינה מלאה. אני מתייחס לכל אחת מ20 הסוללות שלי כמו פצצה. אני טוען אותן על הרצפה, רחוק מדברים דליקים ותוך השגחה מלאה ומאחסן אותן על מדפי ברזל מתחת גלאי עשן. כשאני חוזר הביתה אחרי הטסה, אם במקרה לא סיימתי את כולן, אני מיד פורק את אלו שנשארו.
אני מטעין בבוקר שלפני ההטסה (עם PL8 וטעינה של ארבע במקביל אני יכול להטעין את כל ה20 בשעה).

4. בהמשך ל3, אם החלטתם להגדיל ראש ולשמור את הסוללות בצורה הולמת, בבקשה אל תסגרו אותן בחלל הרמטי. כל מי שראה מה קורה לסוללה כזו כשהיא מחליטה שמספיק, יודע כמה גז נפלט ממנה. בכלי הרמטי, הסוללה הופכת מספקית אנרגיה חביבה, למטען צד. למרבה נוחיותנו, ליפו בוערות בריאקציה כימית, הן לא צריכות חמצן, כך שכל האטימה ההרמטית שבעולם לא תעזור למנוע בעירה, או לפחות venting של הגזים החוצה מהתאים.
אני לוקח את הסוללות שלי בקייס של PELICAN, ומהסיבה שלעיל אני סוגר רק צד אחד של הקייס וכשהן באוטו אני מניח את הקייס על גבו ופותח את שני הקליפים (כשהמכסה סגור בצורה רופפת).

bna016
30-06-2013, 10:14:12
לא מבין מה זה "ראיה חותכת". זה שלא כתוב בשום מקום לא להשתמש כשהסוללה נפוחה ? גם לא כתוב שאסור להשתמש בסוללה מתחת למים. גם לא כתוב שאסור להשתמש בסוללה כשתקוע בה ענף של עץ (גם זה קרה) ...

בטח כתוב באיזשהו מקום (אם לא אצל הסיני אז אצל יצרנים אחרים) שאסור להשתמש בסוללה אם יש פגיעה/שינוי פיזי במבנה הסוללה.
טיראן,על אותו משקל של איסור שימוש בסוללה מתחת למים ניתן לומר כי אין שילוט בשום מקום על הכנסת מסמר או מברג לתוך שקע חשמל 220 וולט,יש רק שלט שאומר "220 וולט".
אתה אמור להבין זאת לבד,המה מה? כאן בסוללה לא רשום כלום למעט:
להטעין לא בסביבה דליקה ברדיוס של 3 מטר לפחות-לא מעל 2 סי טעינה-לא לנקב בה חורים-ולהרחיק מהישג ידם של ילדים.
כך שנניח ומדובר באדם חדש בתחביב -לא יחשוב שמשהו לא בסדר בה-ימשיך להשתמש למרות היותה נפוחה.

Tiran
30-06-2013, 11:42:43
עזוב, אנחנו טוחנים מים.
אדם סביר יבחין מיד שמשהו לא בסדר בסוללה נפוחה וישאל (כמו שאתה עשית) ויקבל תשובה ברורה. הסוללה סיימה את חייה.

אגב, היפריון שמייצרים גם סוללות כותבים שאם תא אחד התנפח יש אפשרות להחליף סוללה תחת אחריות בתשלום סמלי. אם יותר מתא אחד התנפח יש בעיה במטען או באופן השימוש בסוללה (צריכת יתר, קצר, פגיעה פיזית וכו').

wind556
30-06-2013, 12:14:49
ראיתי סוללות מתלקחות, לא ביו טיוב, אלא אצלי, ובכלי טייס שלי
ראיתי סוללות חדשות לגמרי שהתנפחו בטעינה ראשונה למימדים מבהילים, שכמובן הלכה מיד להשמדה ולא נשארה כדי להישלח חזרה תחת האחריות.
ראיתי סוללה מתלקחת גם בתוך דלי מי מלח, ורק העובדה שהיו שם מספיק מים מנעו קטסטרופה. יצא המון עשן, אבל לא התפתחה להבה. נוצר שם ג'אקוזי של ג'יפה
ראיתי את זה מתרחש אצל חברים ואצלי יותר מדי פעמים
תמיד יש סימנים מקדימים לאיבוד השליטה על הסוללה, אלו הסימנים שיש אצלך
שוב, קרא בעיון את תהליך השמדת הסוללה בריכוז המידע בחתימה שלי, ואל תנהל אפילו עם עצמך דיון על הכדאיות של זה.
ואם אתה עדיין לא משוכנע, חפש סרטים ביו טיוב על התפוצצות ליפו, יש המון כאלה

Friman
30-06-2013, 13:43:37
טוב, אני חייב להודות שהשרשור הזה הדליק לי נורה אדומה. זרקתי 3 סוללות ״קומבינה״ שמצבן לא היה מושלם, כל אחת מסיבה אחרת, היישר לדלי מי מלח. למרות שאחת מהן טסה יופי. עדיין, זה לא שווה את הסיכון.

אננס
30-06-2013, 15:40:51
טוב, אני חייב להודות שהשרשור הזה הדליק לי נורה אדומה. זרקתי 3 סוללות ״קומבינה״ שמצבן לא היה מושלם, כל אחת מסיבה אחרת, היישר לדלי מי מלח. למרות שאחת מהן טסה יופי. עדיין, זה לא שווה את הסיכון.

גיל לא חבל? כל ההשקעה שלך בהורדת התא, ההלחמות, הפחד ... כל זה הולך לפח עכשיו? ומה יהיה לך לספר לילדים?

ראיתי סוללות מתלקחות, לא ביו טיוב, אלא אצלי, ובכלי טייס שלי
ראיתי סוללות חדשות לגמרי שהתנפחו בטעינה ראשונה למימדים מבהילים, שכמובן הלכה מיד להשמדה ולא נשארה כדי להישלח חזרה תחת האחריות.
ראיתי סוללה מתלקחת גם בתוך דלי מי מלח, ורק העובדה שהיו שם מספיק מים מנעו קטסטרופה. יצא המון עשן, אבל לא התפתחה להבה. נוצר שם ג'אקוזי של ג'יפה
ראיתי את זה מתרחש אצל חברים ואצלי יותר מדי פעמים
תמיד יש סימנים מקדימים לאיבוד השליטה על הסוללה, אלו הסימנים שיש אצלך
שוב, קרא בעיון את תהליך השמדת הסוללה בריכוז המידע בחתימה שלי, ואל תנהל אפילו עם עצמך דיון על הכדאיות של זה.
ואם אתה עדיין לא משוכנע, חפש סרטים ביו טיוב על התפוצצות ליפו, יש המון כאלה

עודד .. אני חייב להודות שממך לא הייתי מצפה לתגובה כזאת.
חשבתי שאתה קצת יותר אחראי ולך זה לא יקרה.
אולי כל התיאור שלך אומר שמה שצריך הכי הרבה בחיים זה מזל.. יש את אלו שמאלתרים, מורידים תאים , טוענים במקביל , קורעים את הסוללות שלהם וכלום לא קורה להם.
ואז דווקא זה זה שמחזיק דלי עם מי מלח... מתפוצצת לו סוללת ליפו חדשה ... ה
אבל כנראה שככה זה.. חיים הכי לא הוגנים.

טוב אבל אולי גם אני אזרוק כמה סוללות שכבר עשו את שלהם..

Friman
30-06-2013, 15:50:24
אודי, ההתעסקות עם פירוק סוללת ה6 תאים ל2 סוללות 3 תאים הייתה הרפתקאה מעניינת ומלמדת... עכשיו כשהתנתק לי חוט בלאנסר אחד בסוללה אחרת, אין לי טיפת חשש לפתוח אותה ולהלחים חזרה, כשאני יודע איך הדברים מחוברים שם. אבל... באחת מסוללות 3 התאים שנוצרו יש תא בעייתי שמאבד מתח בטיסה, ובשנייה - זו שטסה טוב, אמנם התאים מאוזנים אבל חיבור כבל המינוס הראשי התבצע ב״סופר קומבינה״, עד עכשיו אני שואל את עצמי מאיפה הייתה לי הקמצנות המטומטמת על קניית סוללה חדשה שעשיתי חיבור כזה; אפילו שהוא חזק ותקין ועובד טוב. וחוץ מזה היא די נפוחה. הסוללה השלישית זו סוללת 2 תאים - שפרקתי מסוללת 3 תאים של הרחפן שלי שהלך לאיבוד ושכבה שבוע ריקה בשמש, עד שמצאתי את הרחפן. אחרי חודש ראיתי שאחד התאים מתחיל לרדת ולהיחלש, משמע שהיא לא במאה אחוז תקינה, וגם אין לי מה לעשות עם סוללת 2 תאים בטווח הנראה לעין. אז בסופו של דבר הפסדתי סוללה ״טסה״ אחת, והרווחתי שקט נפשי...

wind556
30-06-2013, 17:29:59
גיל לא חבל? כל ההשקעה שלך בהורדת התא, ההלחמות, הפחד ... כל זה הולך לפח עכשיו? ומה יהיה לך לספר לילדים?

עודד .. אני חייב להודות שממך לא הייתי מצפה לתגובה כזאת.
חשבתי שאתה קצת יותר אחראי ולך זה לא יקרה.
אולי כל התיאור שלך אומר שמה שצריך הכי הרבה בחיים זה מזל.. יש את אלו שמאלתרים, מורידים תאים , טוענים במקביל , קורעים את הסוללות שלהם וכלום לא קורה להם.
ואז דווקא זה זה שמחזיק דלי עם מי מלח... מתפוצצת לו סוללת ליפו חדשה ... ה
אבל כנראה שככה זה.. חיים הכי לא הוגנים.

טוב אבל אולי גם אני אזרוק כמה סוללות שכבר עשו את שלהם..

ידידי היקר, אל תשכח שאני שנים בעסק. בהתחלה אפילו לא היה מידע על איך להתייחס לסוללות. הן היו מאד יקרות והרבה פחות טובות מהזולות של היום.
מה שנלמד בדם יזע ודמעות שווה יותר מכל תיאוריות וטבלאות.
ואל דאגה, רמת האחריות שלי בנושא גבוהה ביותר ויעיד על זה פח האשפה שקולט לתוכו היום כל סוללה חשודה

ZigiStar
30-06-2013, 19:10:20
ידידי היקר, אל תשכח שאני שנים בעסק. בהתחלה אפילו לא היה מידע על איך להתייחס לסוללות. הן היו מאד יקרות והרבה פחות טובות מהזולות של היום.
מה שנלמד בדם יזע ודמעות שווה יותר מכל תיאוריות וטבלאות.

חודשים ספורים של טעינה מלאה בוודאות לא גורמים שום נזק , אפילו לא מזערי, שלא לדבר על כמה שבועות של טעינה מלאה

כמה חבל שאתה לא לומד קצת מהתיאוריות והטבלאות. חוץ מהתחושה שלך, הבאת משהו שיבסס את הקביעה החד-משמעית הזאת (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?64815-%EE%E4-%F2%E5%F9%E9%ED-%F2%ED-%F1%E5%EC%EC%E5%FA-%F0%F4%E5%E7%E5%FA-%E1%EE%F6%E1-%FA%F7%E9%EF-%EC%E7%EC%E5%E8%E9%EF&p=432882#post432882)?

מילא לא להיות מסוגל לבסס את הפסיקות החד-משמעיות שלך בשום דבר שהוא מעבר לנחתום שמעיד על עיסתו, אבל לזלזל ככה בנתונים אחרים? או שזה כמו הסיפור שניסית למכור פה בעבר בעניין הקרינה המסוכנת שיש מסוללות ("עניין של חיים ומוות")?

אננס
30-06-2013, 21:18:38
אני תמיד טוען את כל הסוללות שלי בסוף ההטסות (כולם במקביל) , כך שכל הסוללות שלי טעונות 97% כל הזמן.
אבל הם עוברות פריקה פעם או פעמיים בשבוע ובתקופת החורף יתכן שיש שבועיים שאני לא מטיס,
או מטיס רק עם חלק מהסוללות כך שקרה שסולללה נותרה חודש בטעינה מלאה עד שהגיע זמן הפריקה שלה.

רוב הסוללות שלי הם 3 תאים 2200, הכי ישנות (2 ) כבר יותר משנה וחצי אצלי , הננו טק (4) כבר כמעט שנה , ויש עוד כמה (3)חדשות יחסית.
לא בדקתי בדיוק מה הקיבול של כולם (אולי מחר נעשה בדיקה) אבל אני לא מרגיש הבדל משמעותי בקיבול שלהם, למרות שלפי הטבלה היה צריך להיות הבדל משמעותי..

מחר אחרי ההטסות (אם נצליח לגמור את כל ה-9) - אני אחבר את כולם במקביל לצורך איזון כל הסוללות לאותו מתח (מבטיח שיהיו תמונות) מה שיביא אותם לנקודת התחלה זהה.
ואז אטען אותם בנפרד ב 1C ואבדוק כמה נכנס לכל אחת מהם... טוב אולי לא את כל ה-9 כי זה יקח 9 שעות... אבל לפחות דגימה אחת מכל קבוצה.

ובסוף נזרוק את 2 הסוללות הישנות יותר שכבר נראות לא כל כך טוב...

בוואז
30-06-2013, 23:43:10
מישהו דיבר על מסמר בתוך ליפו וגרם לי לבדוק את יוטיוב, לא התאכזבתי!

http://www.youtube.com/watch?v=wafiSmSrWjw

http://www.youtube.com/watch?v=GUW3hkxs3Mw

http://www.youtube.com/watch?v=w-fgXQUVt8g

bna016
01-07-2013, 09:26:02
מאז השירשור הזה הסוללות עברו לקופסת שימורים של זיתים גדולה...וממתינות להמתת חסד.

אננס
01-07-2013, 14:43:58
בגלל נועם (אני עוד אחזיר לך) יצאתי היום לשדה עם הבן , לקחנו איתנו 2 מערכות פריקה של סוללות שהיו בבית.

במערכת הגדולה יותר שיודעת לפרוק סוללת 3 תאים ב 40 אמפר אני ביצעתי את הפריקה
ובמערכת הקטנה יותר שפורקת בזרם של 15 אמפר הבן השתמש..

סה"כ פרקנו 8 סוללות מתוך ה-9 שיש לנו וחזרנו הבייתה.
כל הסוללות חוברו במקביל עד שכולם התאזנו על 3.75V לתא, שזה בערך 25% טעינה.

כעת אני הולך לטעון כל סוללה בנפרד על זרם של 2.2 אמפר ולרשום כמה כל סוללה מסכימה לקבל -
בסוף אני אשמיד את 2 הסוללות הישנות יותר (צד שמאל של התמונה) למרות שהם לא נפוחות אבל ההתנגדות הפנימית שלהם גבוהה..

מערכות הפריקה DIY ..

93032

הסוללות בשדה בסיום הפריקה
93033

הסוללות בבית מתאזנות בינהם לנקודת פתיחה זהה בטעינה.
93034

אננס
01-07-2013, 18:20:51
אוף... איזה סיוט זה להטעין סוללה סוללה ב 1C . במצב רגיל כל ה 8 היו נטענות במקביל בזרם של 14 אמפר ותוך שעה וחצי כולם היו מלאות.

עד כה הטענתי רק 4 סוללות. כמעט 4 שעות.
3 טורנג'י כחולות 25C די חדשות - נכנס בסביבות 1580 בשלושתם.

ואחת ננו טק 25C - של שנה שימוש (תמיד אוחסנו בטעינה מלאה מוכנות לשימוש) נכנס 1610 ????

תוצאות מוזרות.. נחכה להמשך.

ZigiStar
01-07-2013, 18:52:05
בגלל נועם (אני עוד אחזיר לך) יצאתי היום לשדה עם הבן , לקחנו איתנו 2 מערכות פריקה של סוללות שהיו בבית.

במערכת הגדולה יותר שיודעת לפרוק סוללת 3 תאים ב 40 אמפר אני ביצעתי את הפריקה
ובמערכת הקטנה יותר שפורקת בזרם של 15 אמפר הבן השתמש..

סה"כ פרקנו 8 סוללות מתוך ה-9 שיש לנו וחזרנו הבייתה.
כל הסוללות חוברו במקביל עד שכולם התאזנו על 3.75V לתא, שזה בערך 25% טעינה.

כעת אני הולך לטעון כל סוללה בנפרד על זרם של 2.2 אמפר ולרשום כמה כל סוללה מסכימה לקבל -
בסוף אני אשמיד את 2 הסוללות הישנות יותר (צד שמאל של התמונה) למרות שהם לא נפוחות אבל ההתנגדות הפנימית שלהם גבוהה..

אם הבנתי נכון את מה שאתה מנסה לעשות, הבדיקה קצת בעייתית: אותה רמת מתח התחלתית לא בהכרח מעידה על אותה אנרגיה "אצורה". בנוסף, המטען אותו הסוללה "מסכימה לקבל" בטעינה (למעשה, האנרגיה) לא זהה למה שהיא תתן בזמן פריקה (פחות).
בבדיקה מסוג זה צריך ליצור את גרף המתח-לעומת-mAh מנוצל עבור זרם פריקה נתון (רצוי עבור כמה זרמים) לכול סוללה, ולהשוות (כזה (http://www.rcheliresource.com/wp-content/uploads/2009/05/tp-5000mah-pro-power-40c-cell-discharge-curve-graph.jpg), למשל). בהעדר הציוד המתאים, עדיף לטעון באופן מלא ולפרוק עם המטען "עד הסוף" לפי המתח (נניח 3.2V). זה פותר את הבעיה השניה, ומקטין את הראשונה. בכל מקרה, גם מה שאתה עושה זה מעניין - בוא נראה מה ייצא.

אננס
01-07-2013, 20:51:45
אם הבנתי נכון את מה שאתה מנסה לעשות, הבדיקה קצת בעייתית: אותה רמת מתח התחלתית לא בהכרח מעידה על אותה אנרגיה "אצורה". בנוסף, המטען אותו הסוללה "מסכימה לקבל" בטעינה (למעשה, האנרגיה) לא זהה למה שהיא תתן בזמן פריקה (פחות).
בבדיקה מסוג זה צריך ליצור את גרף המתח-לעומת-mAh מנוצל עבור זרם פריקה נתון (רצוי עבור כמה זרמים) לכול סוללה, ולהשוות (כזה (http://www.rcheliresource.com/wp-content/uploads/2009/05/tp-5000mah-pro-power-40c-cell-discharge-curve-graph.jpg), למשל). בהעדר הציוד המתאים, עדיף לטעון באופן מלא ולפרוק עם המטען "עד הסוף" לפי המתח (נניח 3.2V). זה פותר את הבעיה השניה, ומקטין את הראשונה. בכל מקרה, גם מה שאתה עושה זה מעניין - בוא נראה מה ייצא.

אתה צודק, חשבתי על זה לפני שראיתי את התגובה שלך.
מאוד יכול להיות שעקום הקיבול ביחס למתח של הננו טק שונה מהטורנג'י הרגילה זאת הסיבה שנכנס יותר לננו טק.
אבל מבחינתי זה לא מהותי, אני מטיס את הטיסנים שלי עם צפצפה שמתחילה לצפצף ב 3.2V לתא תחת עומס , בדר"כ אני עושה הקפה או שניים ומנחית
שאני מגיע להטעין הסוללות באיזור ה 3.7 עד 3.8 לתא, תלוי בטיסן עליו הם היו ותלוי כמה משכתי אחרי הציפצוף
ולכן הנתון שמעניין אותי זה כמה קיבול יש לסוללה שניתן לנצל להטסה.

אם יש סוללה שמחזיקה הרבה קיבול בין V3.7 עד 3V זה לא עוזר לי כי אני לא מנצל את הקיבול הזה.

אבל הנקודה הניסוי בה למדוד זה האם סוללות שהוחזקו טעונות מלא במשך שנה וחצי איבדו באופן משמעותי חלק מהקיבול שלהם
כרגע זה לא נראה ככה, אומנם עדיין לא הגעתי לסוללות הכי דפוקות שלי (כמעט שנתיים - טורנגי רגילות של 20C )
אבל הננו טק מחזיקות קיבול בדיוק כמו סוללות חדשות שנקנו לא מזמן.
ולכן הטבלה שמופיעה בשירשור הזה אולי מתיחסת לסוללות באחסנה של שנה שלמה ללא שימוש,
אני הולך לקנות סוללות זיגי קומפקט 25C חדשות ואעשה להם בדיוק את אותו ניסוי שהם חדשות לחלוטין (לפני ההטסה הראשונה)
שהם יגיעו חדשות אחבר אותם במקביל ל 2 סוללות אחרי טיסה מאלו שהיו פה בניסוי הזה כך שיגיעו ל 3.75V ונערוך שוב את אותה בדיקה בדיוק.

אבל עדיין עוד מוקדם להסיק מסקנות.. יש לי עוד כמה סוללות לטעון..
אני לא מאמין שפעם הייתי טוען ככה:confused: יש פה עוד אנשים שטוענים סוללה סוללה ולא במקביל :p

אננס
02-07-2013, 00:07:15
טוב הגיעו תוצאות סופיות...

לאחר 8 שעות של טעינה וטעינה וטעינה...

3 סוללות הטורניגי הכחולות החדשות יחסית (פחות מחצי שנה) 25C פריקה - התוצאות 1600, 1580 , 1570

הננו טק הסגולות יש לי 4 אבל רק 3 עברו בדיקה -
2 עם וותק של שנה בערך - 1610 ו 1635
1 שנרכשה לפני בערך שנה וחצי - מהתקופה שהיו הרבה ביקורות שליליות על הסדרה הזאת -רק 1280

2 סוללות טורנגי כחולות שנרכשו בערך לפני שנתיים - 20C מהתקופה שהם עלו 10$
זאת עם הציפוי המקורי - 1250
זאת עם השרינק הצהוב - 1100

כל הסוללות לא נפוחות וחיצונית התאים נראים תקינים, חוטי הבלאנס התפרקו והולחמו מחדש ולכן הראש של הסוללה לא נראה טוב

למרות זאת - מחר 3 סוללות הולכות להשמדה (ועוד כמה שכבר לא בשימוש) - את הננטוק שלא בדקתי - אני אפרוק מחר ואבדוק אותה באותו נוהל
סביר להניח שהיא גם איבדה חלק מהקיבול.

אני לא בטוח שאובדן הקיבול נובע מהשארת הסוללות טעונות כל הזמן , אבל העובדות מדברות על כך שאני מטיס עם סוללות בעלות קיבול נמוך ממה שניתן לקבל באותו משקל וחבל..
ולכן עדיף להשקיע עוד כמה גרושים ולחדש את מלאי הסוללות.

תודה לנועם על פתיחת השירשור..

bna016
02-07-2013, 07:49:37
אודי,
תקריא את הבדיחה הבאה לסוללות טרם השמדתם:
טיסת נוסעים הנמצאת מעל הים התיכון משדרת הודעת "מצוקה"

"מדבר קברניט טיסה 174 של סוריה איירלאנס, איבדנו מנוע אחד ואנחנו מבקשים רשות לנחות בכל שדה תעופה במזרח התיכון לא כולל ישראל"

- אין כל תשובה-

"מדבר שוב קברניט טיסה 174 של סוריה איירלאנס, איבדנו זה עתה גם את המנוע השני ואני מבקש רשות לנחות בכל שדה תעופה פנוי במזרח התיכון , לא כולל ישראל".

- אין כל תשובה-

" מדבר שוב קברניט טיסה 174 של סוריה איירלאנס, אנחנו נואשים, איבדנו זה עתה גם את המנוע השלישי, אני מבקש דחוף, רשות נחיתה בכל שדה תעופה במזרח התיכון לא כולל ישראל".

- עדיין אין כל תשובה –

לבסוף הקברניט התפרץ לרשת האלחוטית: "מדבר הקפטן של טיסה 174 של סוריה איירלאנס, אנחנו טסים עם מנוע אחד בלבד והוא עומד להישרף כל רגע,

אם לא ימצא לנו מיד מקום לנחות, אנחנו נתרסק, אני מבקש רשות נחיתה בכל שדה תעופה במזרח התיכון אפילו בישראל".

לאחר מספר שניות נשמע בתא הטייס " שלום לקברניט טיסה 174 של סוריה איירלאנס, מדברים ממגדל הפיקוח של שדה התעופה בן גוריון, אנחנו רוצים לעזור!"

עונה הקברניט הסורי : " אללה הוא רחמן, בבקשה תן לי הוראות!"

מגדל הפיקוח: האם אתה יודע עברית?

הקברניט הסורי : לא!

מגדל הפיקוח: או. קיי, אז בבקשה תחזור אחרי

" יתגדל ויתקדש שמי רבה...."

gmagnezi
06-07-2013, 08:34:02
סוללה באיכסון צריכה להיות טעונה ב 60% כדי להאריך את חייה.
סוללה שמאוכסנת ב 100% מקצרת את חייה, כנ״ל גם לסוללה שמאוכסנת כמעט ריקה.

להרבה מטענים יש פונקציית איכסון. שטוענת/פורקת בהתאמה את הסוללה ל 60%.

הנוהל הרגיל שלי בסיום יום הטסה, הוא לטעון באותו יום ל 60%, לאכסן עד יום לפני ההטסה הבאה ואז לטעון ל 100%.

גבי

אננס
19-07-2013, 09:05:43
94426

הגיעו 6 סוללות חדשות כולם 3 תאים, הם טעונות ל 50% בערך שזה 3.85V לתא.
על מנת לבצע השוואה לסוללות הקודמות אני אפרוק 2 מהם ל 3.75V ואטעין אותם בדומה לניסוי.
נראה כמה יכנס לכל אחת מהם.

אננס
19-07-2013, 14:36:00
טוב הגיעו תוצאות סופיות...

לאחר 8 שעות של טעינה וטעינה וטעינה...

3 סוללות הטורניגי הכחולות החדשות יחסית (פחות מחצי שנה) 25C פריקה - התוצאות 1600, 1580 , 1570

הננו טק הסגולות יש לי 4 אבל רק 3 עברו בדיקה -
2 עם וותק של שנה בערך - 1610 ו 1635
1 שנרכשה לפני בערך שנה וחצי - מהתקופה שהיו הרבה ביקורות שליליות על הסדרה הזאת -רק 1280

2 סוללות טורנגי כחולות שנרכשו בערך לפני שנתיים - 20C מהתקופה שהם עלו 10$
זאת עם הציפוי המקורי - 1250
זאת עם השרינק הצהוב - 1100

כל הסוללות לא נפוחות וחיצונית התאים נראים תקינים, חוטי הבלאנס התפרקו והולחמו מחדש ולכן הראש של הסוללה לא נראה טוב

למרות זאת - מחר 3 סוללות הולכות להשמדה (ועוד כמה שכבר לא בשימוש) - את הננטוק שלא בדקתי - אני אפרוק מחר ואבדוק אותה באותו נוהל
סביר להניח שהיא גם איבדה חלק מהקיבול.

אני לא בטוח שאובדן הקיבול נובע מהשארת הסוללות טעונות כל הזמן , אבל העובדות מדברות על כך שאני מטיס עם סוללות בעלות קיבול נמוך ממה שניתן לקבל באותו משקל וחבל..
ולכן עדיף להשקיע עוד כמה גרושים ולחדש את מלאי הסוללות.

תודה לנועם על פתיחת השירשור..

הפעם הייתי יותר עצלן מפעם קודמת, פרקתי רק 2 סוללות חדשות ל 3.75V , סוללה אחת של 2200 וסוללה של 2700

את שניהם הטענתי לבד, לסוללה של ה 2200 נכנס 1570 בדומה לסוללות הישנות הקיימות שלי
ולסוללה של ה 2700 נכנס 1900 ..

את הכל ה- 4 האחרות הטענתי במקביל בזרם של 14 אמפר שזה בערך 1.4C.

המסקנה שלי:

אין שום בעיה לטעון במקביל ב 2C לסוללה - ואין שום בעיה לטעון את כל הסוללות בסוף הטסה ולשמור אותם טעונות מלא (אצלי זה 95-97% )
מוכנות להטסה הבאה.
זה מה שאני עושה בשנה האחרונה ל 5 סוללות ונכון לבדיקה שלי לא מרגישים שום ירידה בביצועים שלהם וכל ה-5 מתפקדות בדיוק כמו הסוללות החדשות שרכשתי.

אם למשהו יש הוכחות אחרות, או שלמישהו יש נתונים שמוכיחים אחרת הוא מוזמן לפרסם אותם כאן...

כנראה שהטבלה כן משקרת..

נ.ב.

יש לי לפטופ טושיבה שרכשתי לפני 3 שנים, בהתחלה הוא היה עובד על הסוללה 9 שעות ברצף
היום הוא מחזיק פחות משעה כלומר קיבול הסוללה ירק ל 10% מהקיבול המקורי שלה, אכן גם הסוללה של הלפטופ
הוחזקה טעונה כל הזמן אז יכול להיות שהטבלה מתאימה לסוללות ליתיום יון ולא לליפו.

ZigiStar
19-07-2013, 15:11:48
חשבתי שהסכמנו כבר פה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?64815-%EE%E4-%F2%E5%F9%E9%ED-%F2%ED-%F1%E5%EC%EC%E5%FA-%F0%F4%E5%E7%E5%FA-%E1%EE%F6%E1-%FA%F7%E9%EF-%EC%E7%EC%E5%E8%E9%EF&p=433349#post433349) שאתה בודק משהו אחר לגמרי ממה שמראים בטבלה ההיא... (קיבולת כוללת לעומת קיבולת עד רמת "אמצע" כלשהי).
בנוסף, כמו שכתבתי כבר, אותה רמת מתח התחלתית לא מעידה על אותה אנרגיה אצורה, וכמה "אנרגיה נכנסת" זה לא שקול לכמה "אנרגיה יוצאת".
אבל, אם זה מספיק טוב לך - מה טוב.