PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! היי די מאוכזב פה...

Undentified
04-07-2013, 20:41:58
היי,
אני די מאוכזב מהטיסן שקניתי היום, קודם כל אני דיי חדש לכל העניין הזה של טיסנאות אז אין לי כל כך הרבה ניסיון האמת שאין לי בכלל.
קניתי את הטיסן FireBird Commander 2 כי מצאתי אותו בחנות טיסנים והמוכר אמר לי שזה הקיט הכי טוב למתחילים מ-0.
אז אני כמו פראייר חסר סבלנות, לא מכיר את הטיסן כלומר לא קראתי עליו (כי לא שמעתי עליו בחיים) וקניתי... 600 ש"ח לפח.
אז עשיתי כפי שהמוכר אמר לי הטענתי את הסוללה 3 שעות הכל עבד בסדר גמור. הרכבתי את הכנף ויצאתי לשטח.
אני זורק את הטיסן בהתחלה הוא לא כל כך תופס גובה אבל אחרי כמה שניות הוא עלה אז רציתי לעשות סיבוב (כבר הייתי ב100 מצערת איזה 30 שניות)
פתאום באמצע הפנייה הטיסן נופל לי... (טעות של מתחילים מה לעשות) הגעתי לנקודה בו התרסק הטיסן והפרופלור נשבר... וגם שבירה קטנה במייצב גובה אז עשיתי מן פלאשבק כזה ואני זוכר ב100% המוכר אמר טיסן מצויין למתחילים לא נשבר כלום. התאכזבתי מעד כמה שאני פראפייר. אפילו בכיתי (כן אני יודע, אני בן 15 אבל באמת שהתאכזבתי ממש)
אולי לא למדתי להטיס אבל למדתי לא לקנות סתם ככה. לקח לחיים יותר נכון. טוב אז הגיע הזמן לחסוך עוד פעם והפעם לקנות משהו שאני "אחקור עליו" בקטנה. אולי סימולטור מי יודע.
אני יודע שאין שום קשר לפורום פשוט הייתי צריך לפרוק את זה החוצה.
תודה שקראתם ושבת שלום.
"

עדכון: אני רוצה להגיד בשמי שאני התייחסתי בצורה מאוד לא נכונה למוכר ואני מתחרט על כך שניסיתי להפיל את האשמה עליו. לא מגיע לו שום יחס שכזה אחרי שעזר לי עם הטיסן השבור וגם החזיר לי את כספי. אני מבקש מכולכם שתסלחו לי.

avi stern
04-07-2013, 21:01:47
שלום לך. דבר ראשון אל תתיאש כל מטיס פעם ראשונהעושה טעיות התרסק לא נורא חפש סימולטור תתאמן בבית ואחר כך תצא להטיס. זה גם מסוכן אם אתה לא יודע לשלוט בו גם אני התאמנתי הרבה ועדיין אני מתאמן אל תתיאש בסוף אתה תהנה. בהצלחה שבת שלום. עצה קטנה לך לאזור שמטיסים שם הרבה חברה יעזרו לך תאמין לי מנסיון

liorz055
04-07-2013, 21:08:58
מקריאה שטחית באתר של horizon hobby, זה נראה כטיסן מתחילים סביר. אני לא חושב שאתה פראייר. הבעיה היחידה שאני רואה זה שהלכת להטיס לבד ללא מדריך או מטיס מנוסה שיחנוך אותך.
פרופלור זה חלק זול, ועוד לא מצאתי טיסן שאי אפשר לתקן.
ההצעה הכי טובה שאני יכול לתת לך זה לחבור לאנשים שמטיסים ולנסות לארגן לך מדריך בתשלום או בהתנדבות.

ebay007
04-07-2013, 21:12:36
מעניין שבפורום השני לא פרסמת את זה... :mad:
אני הסברתי לך שם טוב טוב למה זה לא מתאים למתחיל ולמה לא כדאי לך. ואתה התעקשת להתעלם ולטעון שאנחנו מבזבזים כסף. :mad:
חבל לי על בזבוז הכסף שלך ועל הבעסה ואני מקווה שאם תרצה להתחיל בצורה נורמאלית אתה תקשיב והכי חשוב תיקח מדריך שילמד אותך איך להטיס.

עריכה, אני אשמח אם תפרסם את המסקנות שלך בפורום האחר כדי שגולשים אחריך יוכלו ללמוד מהטעות שלך. לא בשביל שירדו עליך אלא בשביל למנוע מאחרים לטעות.

tisan4us
04-07-2013, 21:13:55
ככה לומדים ,זה התחביב

תקנה שלט, תוריד \ תרכוש סימולטור ותצא לשטח עם יותר ביטחון

Friman
04-07-2013, 21:17:48
צר לי להיות זה שמפגיש אותך עם ״עיקרון המציאות״, אבל נשמע שאתה מנסה להאשים את המוכר בטעויות שלך עצמך... אני מפרט פה מה הן לדעתי הטעויות שלך לא כדי לרדת עליך, אלא בעיקר כדי שתלמד מהן ותחזור לנסיון השני באופן מוצלח ומהנה יותר:
1. יצאת לבד להטיס טיסן, כשברור שאין לך מושג בהטסה. למה לא נעזרת במישהו מנוסה או מדריך הטסה? ״הפלת הכנף״ שחווית נקראת הזדקרות, זו תופעה שנגרמת מהיעדר עילוי עקב ירידה במהירות האווירית. כנראה פנית חד מדי והטיסן הזדקר. זו תופעה נפוצה גם למטיסים מנוסים, צריך ללמוד איך להימנע ממנה, וחשוב מכך- איך לצאת ממנה. הכוונה של מטיס מנוסה שעומד לידך ומנחה אותך מה לעשות, הייתה ב99% מצילה את הטיסן מריסוק.
2. טיסן שמיועד למתחילים אמור להיות בעל תכונות טיסה סלחניות, בין היתר להיות פגיע פחות להזדקרות מטיסנים מתקדמים יותר. יחד עם זאת, קנית ויצאת להטיס טיסן שאתה לא מכיר את תכונותיו, לא יודע מה הנטיות שלו, לא וידאת שאכן מתאים לצרכים שלך לא בדקת בכלל שהוא מכוון... אחינו, לא עושים ככה. פשוט לא עושים. גם אם נצא מנקודת הנחה שהמוכר ישר כמו סרגל, ואני לא טוען לרגע אחרת - יש כל מיני גישות לאיזה טיסן נכון להתחיל איתו ואיך להתחיל בטיסנאות, אתה צריך לבחור מה שנכון לך, לא מה שאומר לך המוכר. גם אם הוא ישר כמו סרגל ורק רוצה בטובתך, מה שהוא חושב שנכון לך לא בהכרח תואם למה שאתה צריך.
3. איך התכוונת להוריד את הטיסן חזרה לקרקע? התאמנת בסימולטור או משהו על נחיתה? אתה יודע, ולו תאורטית, איך אמורים להנחית טיסן? לפתוח מנוע ולעלות לאוויר זה קל יחסית. גם לרדת זה קל (בריסוק..), אבל לנחות בשלום עם טיסן שלם ותקין- דורש אימון, הדרכה, ידע תאורטי...
4. כשאמר לך המוכר ״בלתי שביר״, כנראה שהוא התכוון ״עמיד מאד״. אין דבר כזה לא שביר, גם יהלום ניתן לחתוך וגם לבונקר של סדאם חוסיין הצליחו לחדור. מה שכן, כיוון שאני מניח שמדובר בטיסן מוקצף (עשוי מחומר דמוי קלקר כלשהו) סביר להניח שניתן לתקנו בקלות; הטעות הרביעית שלך היא בנכונות לזרוק לפח את ההתלהבות שהביאה אותך להתנסות הזו בתחום, רק בגלל כישלון אחד קטן, שתסלח לי שאני אומר את זה שוב - אבל נראה שהוא היה כתוב ממש בגדול על הקיר. הפעם תלמד מהטעות- אל תנסה לתקן לבד כי בהיעדר ידע מתאים אתה עלול להזניח חיזוקים חשובים, או להשתמש בחומרים לא מתאימים לתיקון - שבמקרה הטוב פשוט לא יחזיקו מעמד באוויר, במקרה הרע הם עשויים ״לתקוף״ את החומר ממנו עשוי הטיסן, כלומר לגרום לריאקציה כימית שתמיס את הקלקר. צריך לדעת מה סוג החומר ממנו בנוי הטיסן ובהתאם לבחור את החומרים לתיקון; וכמובן לראות מה חומרת הנזק. תתחיל מההתחלה- גש למנחת טיסנים באיזור מגוריך, תמצא מישהו מנוסה ונחמד שמוכן ללוות אותך בהתחלה, תחבור אליו ותלמד ממנו גם על איך לתקן (אל דאגה, יהיו לך עוד די והותר ריסוקים לתקן בעצמך בהמשך... ככה זה אצל כל אחד בהתחלה), איך לכוון את הטיסן, ואיך להטיס.
הדברים לא נכתבים חלילה כדי לזרות לך מלח על הפצעים, אלא כדי לשקף לך את הטעויות שעשית ולעזור לך להתחיל מחדש בדרך נכונה יותר, בטוחה יותר ומתסכלת פחות.

אננס
05-07-2013, 07:31:34
אני באמת מקווה שאתה קורא את התגובות פה ולא רק כתבת על מנת להוציא קיטור...

בסה"כ מה שאתה מתאר הוא די הגיוני, כמעט כל מי שמתחיל מרסק את הטיסן שהוא מטיס לבד, אפילו מי שלוקח מדריך אומנם לא מרסק בטיסות הראשונות עם המדריך
אבל בהמשך מתי שהוא הטיסן יתרסק...
מה שכן נראה שהטיסן שרכשת די עמיד ואם תחבור למישהו פה מהפורום שגר קרוב אליך הוא יוכל לתקן לך אותו בכמה דקות (לכולם יש דבק והרבה פרופ' ספייר) ואפילו לעזור לך בטיסה הראשונה.
אל תתיאש...

מצד שני... לפעמים זה נכון שמדריך חוסך הרבה יותר כסף ממה שהוא עולה... (בעיקר עם זה חבר שמדריך בחינם).

omri12
05-07-2013, 12:38:36
אני מאד מבין את התסכול שלך, אבל חשוב שתבין:
בגלל טיסן אחד שהתרסק, ואכזבה בפעם הראשונה לא מתייאשים! אני מקווה שבקרוב מאד תמצא לך מדריך מתאים ותרכוש טיסן חדש שתהנה ממנו ותלמד מהטעויות שלך. ואם תרצה אני יכול לקשר אותך למישהו שיעזור מאד והוא מדריך דגול! ואף לעזור מעט בעצמי... תלויי איפה אתה גר וכמה תהיה לך אפשרות להגיע.

Darthflame
07-07-2013, 14:50:06
אני רק רוצה להוסיף לתגובות המצוינות מעלי.
מתוך היכרות עם הטיסן הנ"ל. זהו טיסן נהדר למתחילים, של חברה ידועה.
אומנם יש תחלופות רבות ושונות.
אך אני מסכים עם המוכר שהמליץ עליו.
לטיסן יש מערכת ייצוב מובנית (כל מה שהיית צריך לעשות זה לשחרר את הסטייקים)
וכמובן שאתה יכול לרכוש את כל החלקים בנפרד...

שורה תחתונה, זה הכל חלק מהתחביב, אל תיקח את זה קשה (:

ZvikaF
07-07-2013, 15:37:58
ואני חששתי שהוא מאוכזב פה :rolleyes:

guyst
07-07-2013, 15:54:13
או שומר על זכות השתיקה ;)

trigalo1
07-07-2013, 17:52:29
היי
גם אני התחלתי לפני חודש (למרות שניסיתי לפני הרבה זמן ומכייון שלא היה לי חברים להטסה ירדתי מזה) בצורה רצינית. קניתי WING DRAGON טיסן בעל 3 ערוצים סלחני מאוד ויודע לדאות. לא הטסתי לבד - עם מטיס מנוסה שהמריא בשבילי ונתן לי את השליטה באויר אחרי פעם פעמיים גם הנחתתי לבד ובפעם הרביעית גם המראתי לבד ויצאתי ממש מסופק ועם חיוך על הפנים. עזר לי מאוד הסימולטור ...לפני שבוע קניתי FUNCUB והאמת ניכנסתי בשביל לשאול שאלות ומצאתי את הפוסט שלך ראשון והייתי חייב להגיב...בששי האחרון כמעט ריסקתי את הWING DRAGON ביגלל סרוו דפוק....אל תתיאש - קח מישהו שילמד אותך ותצא מאושר כשתמריא ותנחת לבד ...ממש חוויה כיפית... בהצלחה! ותיקח ברצינות את כל הטיפים שנאמרים כאן...שווים הרבה...:-)

Friman
07-07-2013, 18:12:31
אתה תהנה מהפאן קאב. טיסן נהדר

trigalo1
07-07-2013, 18:23:12
תודה
פירסמתי פוסט חדש עם מספר שאלות...:-)

Undentified
07-07-2013, 18:49:17
קודם כל אני רוצה להודות לכולכם על היוזמה שלכם ולקרוא את ה"בכיינות" הזאת שלי.
אני בעצמי יודע שעשיתי מעשה ממש לא חכם ונכון אפשר להגיד וזה הוא החלק שלא יצאתי לשטח עם מישהו עם ניסיון מקודם או עם מדריך.
נכון שגם ניסיתי סוג של להאשים את המוכר כי הייתי מאוד עצבני ורציתי להפיל את האשמה על מישהו למרות שזה קרה בגללי... וגם הוא אמר לי שביום שישי יש לי שיעור איתו והוא ילמד אותי אבל אני בן אדם חסר סבלנות... (מנסה כל הזמן להשתפר) אז אני מצטער שסוג של הפלתי את האשמה עליו.
אני אישית רוצה לקחת הפסקה קטנה מכל ה"שטויות" האלה שעשיתי כדי להבין שזה רק תחביב וצריך להנות ממנו לא לסבול ולשבור את הראש.
דרך אגב לכל המעוניינים לעזור תודה אבל אני רוצה לקחת הפסקה קטנה (כפי שרשמתי למעלה)
תודה רבה לכולם ומקווה לחזור עוד מעט אליכם! ולעולכם הנפלא הזה!
תודה רבה.

oren-dab
08-07-2013, 09:29:35
תגיד תודה שזה לא בלזה ואז באמת הכסף היה נזרק לפח

אחלה טיסן דברים קורים !