PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שאלה אליכם

Undentified
12-07-2013, 17:41:02
שלום לכם,
אתם בטח מכירים אותי מההתבכיינות שלי עם הטיסן הפיירבירד קומנדר 2 אבל התבגרתי! ;)
עכשיו, החלטתי לנסות עוד פעם אבל הפעם כמו שצריך ונכון אבל, נוצרה לי מן סוג של הרגשה כזאתי שכל העניין הזה של טיסנים על שלט זה לא משהו שבאמת שווה להשקיע ושאפשר להנות ממנו אך באותו זמן אני גם מרגיש שזה תחום מדהים, כיף וחבל על הזמן. אז לכן אני שואל אתכם, את הוותיקים האם באמת זה תחביב ששווה להשקיע ואפשר להנות ממנו?
(אני יודע שתמיד יש רגעים פחות מעימים ומעצבנים אבל אני מדבר בכללי)
תודה רבה לכולם מראש ושבת שלום!

נ.ב: אני יודע שלכל אחד יש את הטעם שלו כדי להבחין אם זה כיף ושווה.

אננס
12-07-2013, 18:24:13
תקרא פה קצת...
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?65129-כמה-פעמים-אתם-מטיסים-בחודש-שבוע

בעיקר את זה

הכי טוב זה שיש כמה כלים להטסה אשר מתאימים את עצמי למצב בו אני נמצא כלומר:
כאשר עליי לרדת ולהשליך אשפה...אני יורד עם הזבל ביד אחת ובשניה 3d קטן-2 סוללות ושלט
(אחר כך אשתי שואלת למה לוקח לי יותר מעשרים דקות לחזור...אז אני מספר לה שניהלתי שיחה קצרה עם החתולים...מה הבאתי להם ולמה זה וכו'.
אם הילדים בגנים ואשתי בעבודה בשישי עם כל המשפחה יוצאת לאיזה שהוא פארק אזיי אנוכי לוקח צעצועים משלי והילדים לוקחים צעצועים משלהם.
לפעמים אחרי עבודה יש עדיין אור יום אודי (אננס) ואני נפגשים ומתפרקים על כלים שונים.
העניין הוא שהתחביב הזה הוא כמו אלכוהול....מתמכרים אליו...מוציאים עליו כסף....מספק הנאה מרובה גם אחרי ספיגתו בדם....ואחר כך נשאר טעם של רצון של עוד ועוד...והגמילה קשה למרות רצון האישה.
לפי דעתי לא ניתן למדוד כמות הטסה בזמן.

ואפשר להינות ממנו בלי להוציא יותר מידי כסף,

יש שלטים באלפי שקלים אבל גם זה של ה300 ש"ח עושה את העבודה.
ויש טיסנים של עשרות אלפי שקלים, אבל גם אלו של ה-100-300 ש"ח מדהימים.
יש לי כמה טיסנים שבניתי לבד בפחות מ-100 ש"ח והם מדהימים...

ברור שאין כמו להטיס ג'ט ג'יאנט של 100,000 ש"ח ולשמוע אותו עובד בבאז מדהים , אבל כל אחד לפי כיסו ולפי רצונו.

wind556
13-07-2013, 12:52:08
לא ממליץ על התחביב הזה
חצי מהזמן אתה מבלה בשמש הקופחת ונלחם בתנאי מזג האויר הלא יציבים, חוטף מכות שמש והתייבשות והחצי השני של הזמן אתה טבול בדבק, נסורת, אבק. סוללות עם סכנת התלקחות ורכישות באינטרנט בלי סוף, שלא להזכיר מריבות עם האשה/משפחה וכו'.

אני ועוד רבים מחברי כאן סובלים בשקט כבר עשרות שנים...

AvSa
13-07-2013, 13:00:59
שלא לדבר על הצורך לפרוק סוללות שאננס מתייסר בו שנים ארוכות ;)

ולפותח הטרד - אתה חושב יותר מדי, וגם כותב :) וזה תחביב של עשייה. עם הידיים.

אם שרדת את הריסוק הראשון ונשאר לך החשק אז כנראה שאתה מתאים לתחביב.
מדריך יחסוך לך כסף וזמן. ומהתחביב הזה תוכל ללמוד המון על המון תחומים ותפתח קורדינאציה מופלאה.

בהצלחה.

flyinglizard
13-07-2013, 13:02:53
שלום לכם,
אתם בטח מכירים אותי מההתבכיינות שלי עם הטיסן הפיירבירד קומנדר 2 אבל התבגרתי! ;)
עכשיו, החלטתי לנסות עוד פעם אבל הפעם כמו שצריך ונכון אבל, נוצרה לי מן סוג של הרגשה כזאתי שכל העניין הזה של טיסנים על שלט זה לא משהו שבאמת שווה להשקיע ושאפשר להנות ממנו אך באותו זמן אני גם מרגיש שזה תחום מדהים, כיף וחבל על הזמן. אז לכן אני שואל אתכם, את הוותיקים האם באמת זה תחביב ששווה להשקיע ואפשר להנות ממנו?
(אני יודע שתמיד יש רגעים פחות מעימים ומעצבנים אבל אני מדבר בכללי)
תודה רבה לכולם מראש ושבת שלום!

נ.ב: אני יודע שלכל אחד יש את הטעם שלו כדי להבחין אם זה כיף ושווה.

זה מהתחביבים הבודדים שיכולים ללוות אותך לכל החיים. אולי תיקח הפסקות, אולי תחליף ז'אנרים אבל בסופו של דבר זה נשאר איתך.

edgarfov
13-07-2013, 13:03:06
והחצי האחר שלא נדע...מדברים אליך וכל מה שאתה רואה זה מטוס מסתחרר..האצבעות זזות כל הזמן.. אתה הולך ברחוב וכל הזמן מסתכל על העצים..הם זזים ככה..וככה...
אתה מוצא את עצמך ממלמל "הכל טעון...צריך לערבב...רגע שכחתי.."
אתה נתקע מול חנות כלי עבודה וקונה מברג ב 100 שקל מספר לאשה שזה רק 10 שקל...
הלילות הכי גרועים.
לא ניכנס לזה.

אל תתקרב.

א.

Undentified
14-07-2013, 10:12:40
קודם כל תודה לכולם על היוזמה להגיב.
דבר שני, האמת שאני מאוד מופתע חשבתי שכולם יגידו "כן, זה אחלה תחביב וכו" אבל כנראה שעל פי הדעות של רוב האנשים זה לא.
בנוסף, גם לי אין ממש חשק אחרי משקרה לי (אני יודע שאם אני אמשיך אני ארסק את הטיסן עוד הרבה פעמים) וזה פשוט הוציא ממני את החשק להמשיך.
אחכה לתגובות נוספות ובסוף אחליט.
תודה לכולם והמשך דיון מהנה.

יובל בן חיים
14-07-2013, 10:21:22
בחור - אתה כנראה לא מבין את הציניות של חלק מהאנשים כאן...:D
וברצינות ובלי פירושי רש"י - אני למשל חוזר כבר בפעם השלישית במהלך חיי לתחביב הזה. פעם מכור-תמיד מכור.
לא מכיר תחביב שגורם לך להתעסקות עם כל כך הרבה דברים, כמו אוירודינמיקה, מבנה, חוזק, חומרים מרוכבים, הנעה ומה לא; עם זאת, אם לא בראש שלך להתעסק עם כל הדברים הללו (לעניות דעתי הבלתי קובעת בעליל, חלק מהותי ומהנה ביותר בתחביב) -מצא מישהו שידריך אותך (!!!), קנה לך טיסן RTF או ARF (בסדר הזה - קודם מדריך ואח"כ טיסן, לפי המלצתו) ולך להטיס. יש רבים וכן טובים שבוחרים בדרך הזו ונהנים ממנה. מי יודע, אולי בעוד כמה שנים יצמח ממך אלוף עולם.
מה שלא תעשה - שיהיה לך בהצלחה.

Undentified
14-07-2013, 10:27:53
בחור - אתה כנראה לא מבין את הציניות של חלק מהאנשים כאן...:D
וברצינות ובלי פירושי רש"י - אני למשל חוזר כבר בפעם השלישית במהלך חיי לתחביב הזה. פעם מכור-תמיד מכור.
לא מכיר תחביב שגורם לך להתעסקות עם כל כך הרבה דברים, כמו אוירודינמיקה, מבנה, חוזק, חומרים מרוכבים, הנעה ומה לא; עם זאת, אם לא בראש שלך להתעסק עם כל הדברים הללו (לעניות דעתי הבלתי קובעת בעליל, חלק מהותי ומהנה ביותר בתחביב) -מצא מישהו שידריך אותך (!!!), קנה לך טיסן RTF או ARF (בסדר הזה) ולך להטיס. יש רבים וכן טובים שבוחרים בדרך הזו ונהנים ממנה. מי יודע, אולי בעוד כמה שנים יצמח ממך אלוף עולם.
מה שלא תעשה - שיהיה לך בהצלחה.

קודם כל תודה על התגובה המהירה.
דבר שני, אני לפני שגיליתי את התחביב הזה כבר התעניינתי בתעופה בכללי וזה מאוד משך אותי, אבל הדבר בטיסנאות על שלט שלא כל כך מושך זה הקטע שאתה פשוט עושה סיבובים באוויר ואני לא רואה איך זה כיף (רוב הסיכויים בגלל שעדיין לא ממש היתנסתי בזה) אבל בו זמן זה גם מושך אותי :confused: יש לי פשוט כך כך הרבה חילוקי דעות לגבי התחביב הזה. נראה לי שפשוט כדאי לי לנסות את התחביב ואם אני אוהב אז אני אמשיך ואם לא אז לא.

omri12
14-07-2013, 10:35:23
רואה את זה שהגיב למעלה? wind556 הוא המדריך הכי טוב שאיי פעם פגשתי ואני בעצמי והייתי תלמיד שלו, שלח לו הודעה פרטית או תתקשר לטלפון והוא כבר יגרום לך להיכנס לתחביב עמוק עמוק...

Asaf123098
14-07-2013, 12:15:33
קודם כל תודה על התגובה המהירה.
דבר שני, אני לפני שגיליתי את התחביב הזה כבר התעניינתי בתעופה בכללי וזה מאוד משך אותי, אבל הדבר בטיסנאות על שלט שלא כל כך מושך זה הקטע שאתה פשוט עושה סיבובים באוויר ואני לא רואה איך זה כיף (רוב הסיכויים בגלל שעדיין לא ממש היתנסתי בזה) אבל בו זמן זה גם מושך אותי :confused: יש לי פשוט כך כך הרבה חילוקי דעות לגבי התחביב הזה. נראה לי שפשוט כדאי לי לנסות את התחביב ואם אני אוהב אז אני אמשיך ואם לא אז לא.

כל הרעיון זה לא רק לעשות סיבובים באוויר, יש המון אתגרים בהטסה, בהתחלה זה נחיתה והמראה לתקן לרוח כמו שצריך ללמוד לשלוט בטיסן, ואחר כך לעבור לסוגים שונים של הטסה (3D F3A דאונים ועוד המון סוגים).

הנה מישהו שלא עושה רק סיבובים באוויר:

http://www.youtube.com/watch?v=tzowQtqOM_I

כמובן שצריך המון אימון ולא תמיד מצליחים להגיע לרמה כזאת אבל זה רק דוגמא לסגנונות הרבים.

ahikamnaor
14-07-2013, 12:38:05
והחצי האחר שלא נדע...מדברים אליך וכל מה שאתה רואה זה מטוס מסתחרר..האצבעות זזות כל הזמן.. אתה הולך ברחוב וכל הזמן מסתכל על העצים..הם זזים ככה..וככה...
אתה מוצא את עצמך ממלמל "הכל טעון...צריך לערבב...רגע שכחתי.."
אתה נתקע מול חנות כלי עבודה וקונה מברג ב 100 שקל מספר לאשה שזה רק 10 שקל...
הלילות הכי גרועים.
לא ניכנס לזה.

אל תתקרב.

א.

ענק! :) כמה שאתה צודק,אני נכנסתי לתחביב לפני שנה מאז אני לא מפסיק להסתכל על עצים כדי לבדוק מה מצב הרוח (גם אם היום הטסה הבא הוא עוד חמישה ימים! כל אספלט נקי מתנועה ועמודים שאני רואה ישר אני מדמיין איך אפשר להטיס שם בכיף וכמובן ההתעסקות היום יומית בתחביב ומה אפשר לעשות כדי לשפר והשתפר,האישה חושבת שהשתגעתי..היא צודקת :)

Undentified
15-07-2013, 14:10:34
טוב, הגעתי למסקנה, אחלטתי לקחת סימולטור לנסות ואם אוהב אז אמשיך.
תודה רבה לכולם אפשר לנעול.

(אגב, סליחה אם אסור להגיב לאחר יום שאין תגובות בגלל שזה סוג של הקפצה אסורה)

אננס
15-07-2013, 14:32:22
טוב, הגעתי למסקנה, אחלטתי לקחת סימולטור לנסות ואם אוהב אז אמשיך.
תודה רבה לכולם אפשר לנעול.
(אגב, סליחה אם אסור להגיב לאחר יום שאין תגובות בגלל שזה סוג של הקפצה אסורה)

אל תשכח את הטיסן המרוסק שלך, תתקן אותו ותלך להטיס עם מישהו...