PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! רוצה לקנות רכב שטח

aviadan
20-07-2013, 02:47:37
מעוניין לקנות: (טיסן/מסוק/רכב חשמלי/רכב ניטרו/קוואד/וכו... או לחילופין דגם וכלי ספציפי).

תנאי שימוש: (השטח בו בדרך כלל מתבצעת הטיסה\נסיעה).
רוב השימוש היה בחול ואבנים
העדפות מיוחדות: (יכולות מסוימות שהכלי יכיל לדוגמה: פעלולים, עבירות גבוהה, מהירות וכו'...).
שהרכב היה אמין וטוב
תקציב: (מהו התקציב שברשותך לרכישת הכלי?)
2000.2500
רכישת הכלי: (יד ראשונה\יד שנייה\יד שלישית וכו...)
הדיפות יד ראשונה אבל אפשר יד שנייה
הערות נוספות: (בסעיף זה ניתן להוסיף פרטים מסויימים שאין עליהם סעיף).
שהרכב שהיה אמין וטוב בשביל המקומות שאני רוצה להסיע אותו

רן ענבר
20-07-2013, 09:14:08
אבידן.
בו נעשה עסק: אל תעשה 'העתק הדבק' מכל מיני אתרים אחרים
שאל מה שאתה רוצה בלי הטופס הזה.
אתה צריך להחליט חשמל או ניטרו לפני שאני מתחיל להציע לך רכבים
ומראש אני אומר לך: רכב טוב ואמין עולה כסף.
תנסה לבדוק כמה התקציב הסופי שלך

רן ענבר

aviadan
20-07-2013, 14:49:18
אבידן.
בו נעשה עסק: אל תעשה 'העתק הדבק' מכל מיני אתרים אחרים
שאל מה שאתה רוצה בלי הטופס הזה.
אתה צריך להחליט חשמל או ניטרו לפני שאני מתחיל להציע לך רכבים
ומראש אני אומר לך: רכב טוב ואמין עולה כסף.
תנסה לבדוק כמה התקציב הסופי שלך

רן ענבר

התקציב הסופי שלי הוא 2500 אני יודע שזה קצת אז גם בגלל זה אני מוכן לקנות רכב יד שניה שבמצב טוב אז בגלל זה אני רוצה לדעת איזה דגם נחשב טוב
ובין חשמל וניטרו זה כבר מה שאתם תמליצו לי כי אני אוהב את הרעש העשן שניטרו עושה אבל עם תגידו לתעזוב ולך על חשמל והדגם שתביאו י היה יותר טוב אז אני ילך על חשמל וגם ההפך עם תביא לי ניטרו יותר טוב אז אני ילך על ניטרו

רן ענבר
20-07-2013, 20:28:34
אנחנו מתקדמים אבל לאט...
אתה רוצה לקנות בארץ או בחו"ל???
בארץ התקציב הזה לא מספיק לכמעט כלום...

יד שניה? תשכח מזה...

תקרא את מה שכתבתי במאמר הזה: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?62556-%F6%F8%E5%F8-%F2%F6%E5%FA-%EC%EE%FA%E7%E9%EC

רן ענבר

aviadan
20-07-2013, 23:59:49
אנחנו מתקדמים אבל לאט...
אתה רוצה לקנות בארץ או בחו"ל???
בארץ התקציב הזה לא מספיק לכמעט כלום...

יד שניה? תשכח מזה...

תקרא את מה שכתבתי במאמר הזה: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?62556-%F6%F8%E5%F8-%F2%F6%E5%FA-%EC%EE%FA%E7%E9%EC

רן ענבר

אני רוב הסיכויים קונה מחו''ל אני רוצה שתמליץ לי על אחד מאיביי

turh
21-07-2013, 14:54:19
הי אבידן
רכב חשמלי היום הרבה יותר חזק מרכב ניטרו הוא גם יותר נוח לתפעול ותחזוקה
אני ממליץ על הרכב הזה:http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_1258_2591/products_id/209597/n/Kyosho-Inferno-VE-ReadySet-4WD-Brushless-Electric-Race-Spec-1-8-Off-Road-Buggy-w-Syncro-24GHz
הרכב הזה מבוסס על סדרת MP(אלופת עולם 8 פעמים)יש לה חלקי חילוף בארץ
רכב חזק ומטורף ממליץ מאוד אלה עם אתה רוצה עבירות גדולה בשטח(קרדיט לרן)

רן ענבר
21-07-2013, 16:15:45
זה רכב נחמד אבל העבירות שלו לא "להיט"
חלקים בארץ זה ללא ספק שיקול חשוב מאוד.

מה שתמיד מדאיג אותי זה שאני לא הייתי מצליח להסתדר וללמוד את התחביב הזה בלי לקנות בארץ...
אני לא ילד ויש לי יכולת טכנית "בסדר+"
אני לא בטוח שכל אחד "בריא" לו לקנות בחו"ל.

כולם קונים בחו"ל כדי לחסוך כמה מאות שקלים שאותם הם משלמים במכפלות כשהם מפעילים לא נכון את הרכב.

תחשוב על זה.

רן ענבר

שמוליקו
21-07-2013, 16:59:02
אם הוא רוצה עבירות טראגי יותר עביר מבאגי וגם ניתן להסיע אותו על מסלולים (לא לצורך תחרות ולא שיש היום הרבה כאלה...)
רן, אם אקנה בארץ , מה יגרום לי לתפעל "נכון" יותר את הרכב?
ההסברים שאקבל או לא אקבל מהמוכר?
כל רכב חדש מגיע עם הוראות הפעלה.
הדבר היחידי שני יכול למצוא טוב יותר בקניה מהארץ, הוא שבמקרה של פגם במוצר יותר נוח להתעסק מול הספק בארץ.(נתקלתי בארץ בספקים עם תודעת שירות גבוהה וגם באחרים....)
וכאן אני יכול לומר שספקים בחו"ל ,השם שלהם מאוד חשוב ולכן מטפלים בך יפה, הבעיה שזה לוקח זמן, שפה זרה ולא נוח.

ואגב, רק מלקרוא את התגובות שלך, למרות שאתה מנסה לקדם את הקניה בארץ שלא נאמר חותר למוצרים מיבואנים די ספציפיים אפילו (כן ניתן לראות את זה..)
אני יכול להבטיח לך שאתה מספיק מקצוען ובשקט יכולת להכנס לתחום הזה בצורה טובה מאוד גם אם היית רוכש בחו"ל.
נראה שאתה בחור טכני שמבין דבר או שניים, אז שלא ידאיג אותך.

לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו לשלם 150 - 170 אחוז על התחביב (לא האמנתי שאני הי פעם יודה שיש יותר ממאה אחוז :) )

שמוליק

רן ענבר
21-07-2013, 20:25:26
שמוליק שלום.
חותר לא חותר... אני לא בקיאק אלא במכוניות על שלט.
אני כבר כמה שנים בתחביב הזה וכמוך נתקלתי בגולשים ובחנויות מכל הסוגים
נתקלתי בגולש שקנה בארץ רכב ב 7000 ש"ח וקיבל שרות כזה מחורבן ומאכזב שבא לי להקיא על אותו נותן שרות...
נתקלתי בגולשים שהיבואן קודם נתן שרות ואחראיות ורק אחר כך שאל שאלות...הוא לקח על עצמו את ההתמודדות מול היצרן.
וזו הסיבה שאני ממליץ על חלק מהמוצרים וחלק פחות...
מי שאיכזב אותי או גולש שהפנתי אליו לא יקבל המלצה שוב
מובן שכל זאת נעשה בעקיפין כי אנחנו נמנעים מלדון ביבואנים וחנויות בארץ בפורום

יצא לי לקנות גם מחו"ל וגם בארץ [לא מעט משניהם] אבל אני לא העיקר פה...
בניגוד אליך ולגולשים אחרים לא נולדתי עם הידע שיש לי... השגתי אותו באין ספור שעות של קריאה ולמידה ואני עושה כמעט כל מה שביכולתי לעזור לכל מי שצריך עזרה.
כמו שבטח שמת לב אני מגיב בעוד לפחות 2 פורומים בארץ ["עניי עירך קודמים"?] ואני עוקב ומדבר עם לא מעט גולשים ורואה מי "הצליח" ומי מוכר את הרכב ביד שניה...
אני מדבר עם אנשים ושואל לא מעט מה עזר או הפריע להם... ומכך לומד לא מעט.
לפני הקניה אני מנסה להסביר להם את היתרונות והחיסרונות שבכל דבר.

חשוב מאוד לציין כי אין "דינו" של גולש א' כדינו של גולש ב'
באתר EFLY חלק גדול מהגולשים הם בוגרים ובעלי ניסיון ויכולות טכניות גבוהות מאוד אבל עם פתיחת הפורום למכוניות החלה זליגה של גולשים צעירים יותר
לחלקם אין ניסיון ויכולת כמו לי או לך...חלקם שולט פחות באנגלית ומתקשה בהתנהלות מול אתרים בחו"ל... לחלקם אין כרטיס אשראי כמו שיש לכל אחד מאיתנו...

והדבר הכי חשוב:
חלקי חילוף.
רכב שאין לו חלקי חילוף בארץ בעליו צריך לבחור בין שתי אפשרויות:
1. אגירת מלאי [קניית מלאי חלקי חילוף עולה כסף ותמיד אתה מפספס משהו]
2. המתנה לחלק שיגיע במשלוח מחו"ל= שבועיים מינימום להמתנה [אלא אם בא לך לשלם על משלוח מהיר]

ניסיתי לקנות רכב שאין לו חלקי חילוף בארץ...זה עלה לי יותר יקר מכל דבר אחר.

לדעתי האישית ומניסיוני לא כל מתחיל מסוגל להתחיל מקניית רכב מחו"ל.
הגולש שלפניך פתח אשכול דומה באתר אחר ומכך אני מעריך עוד כמה נתונים על גילו ויכולותיו

ודבר אחרון:
באופן אישי זו פעם שניה השבוע שגולשים מאשימים אותי במישורין או בעקיפין בחוסר ישור או נטיה כזו או אחרת.
כתבתי את רוב מה שאני חושב על זה פה:http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?65333-%E4%FA%EC%E1%E8%E5%FA-%E1%E9%EF-%F1%EC%E0%F9-VLX-4X4-%EC%E1%E9%EF-hpi-blitz [בתגובה #4]

אין לי בעיה עם חופש הביטוי...
שכל אחד יכתוב מה שהוא רוצה ומאמין בו
אבל להפוך את זה לעיקר זה כבר לא לעיניין.

מי שיש לו המלצות יותר טובות מוזמן לכתוב אותן

רן ענבר

שמוליקו
22-07-2013, 12:41:24
רן, בוא משאיר את ההתנצחות ביננו מחוץ לשרשור.
סה"כ במישור המקצועי אני מסכים איתך וחושב שהעיצות שלך נכונות מאוד.

ולעניין פותח השרשור, אבידן

"תנאי שימוש: רוב השימוש היה בחול ואבנים" - מה שאומר למיטב הבנתי טראגי או מאנסטר.
טראגי מהיר יותר, יכול לנסוע גם במסלול וגם "באשינג".
אם אתה חושב על זחילת סלעים ולא על מהירות הכוון יהיה זחלן.

"העדפות מיוחדות: שהרכב היה אמין וטוב" - יש מגוון רכבים גדול של רכבים אמינים (כתלות בהתעללות בהם) לדעתי במיוחד לאור העובדה שאתה מתחיל בתחום, הייתי מחפש דווקא רכבים שיש להם יבואן טוב בארץ.

"תקציב: 2000.2500 "- תקציב גבולי עד כמעט לא אפשרי לכלי שיסע טוב גם על חול ואבנים. (גם לארץ וגם לחו"ל), אם תוכל למתוח אותו קצת יהיו לך גם אופציות שתוכל להנות מהן יותר.
אגב בתקציב לקחת בחשבון הוצאות תחזוקה? - חלקים חליפיים, דלק, סוללות, מטען, צמיגים........

"רכישת הכלי: העדיפות יד ראשונה אבל אפשר יד שנייה" - אני ממליץ לך להתרכז בחדש, כשאין נסיון, יד שניה יכול להיות מכה כואבת מאוד בכיס על אף מחיר רכישה נמוך. ( ותזהר מכל אלה שאומרים רכב מדוגם , עבר רק שניים שלושה מרוצים בלה בלה בלה....)

"הערות נוספות: שהרכב שהיה אמין וטוב בשביל המקומות שאני רוצה להסיע אותו" - דיברנו על זה.

נשארו עדיין כמה פרמטרים לא סגורים.
אני מניח שקראת את המאמר של רן בנוגע לסוגי רכבים וההבדלים בינהם, המאמר מקיף ויש בו המון נקודות חשובות.

בוא נתחיל מאיזה מנוע תעדיף?
"ובין חשמל וניטרו זה כבר מה שאתם תמליצו לי כי אני אוהב את הרעש העשן שניטרו עושה אבל עם תגידו לתעזוב ולך על חשמל והדגם שתביאו י היה יותר טוב אז אני ילך על חשמל וגם ההפך עם תביא לי ניטרו יותר טוב אז אני ילך על ניטרו."
ההחלטה צריכה להיות שלך ולא של מה יגידו בפורום, אתה זה שתאלץ להתמודד עם מנוע שפתאום צריך כוונים כי החלפת לו סוג דלק או כי היום חם/קר יותר מהפעם האחרונה שהסעת, עם מנוע שפתאום לא בא לו להניע ואתה מתחיל לבדוק אם מגיע דלק או לא, אם הפלאג שרוף, אם הבוסטר טעון או לא, מתחיל לגעת בכוונים ועוד.... אגב אין על הריח של הניטרו, אני מכור. אני אישית גם אוהב את ההתעסקות עם הכוונים, הקלאצים המסננים וכל שאר הירקות, מה שלא מפריע לי אישית גם להסיע חשמלי ללא כל אלה.
אם תשאל אותי אישית, אני מעדיף למסלול - ניטרו ,אבל גם חשמלי יהיה לי נחמד, ול"באשינג" אני מעדיף חשמלי.

גודל הרכב, כמובן שעל מנת להסיע את הרכב במקום לא מסודר, ככל שהוא יהיה גדול יותר כך העבירות שלו תיהיה טובה יותר ותוכל להנות ממנו יותר.
על אף זאת, בתקציב הנתון אולי כדאי יהיה לחפש משהו יותר בכוון ה 1/10 , למרות שלדעתי לא תהנה ממנו ומהר מאוד תוציא אותו למכירה ותבזבז הרבה יותר כסף כדי לקנות משהו גדול יותר.
המלצתי היא למתוח את התקציב (גם במחיר של המתנה חודש חודשיים נוספים לפני הקניה) וללכת על רכב 1/8.

יש לך כבר די הרבה נתונים לפני שמישהו יוכל להמליץ לך על רכב ספציפי כזה או אחר, תעשה שיעורי בית ותכוון אותנו למה שאתה רוצה באמת בצורה יותר ממוקדת, משם ניתן יהיה להתקדם.

שני הסנטים שלי

שמוליק

turh
22-07-2013, 20:13:14
רן אמרתי שלבאגי אין עבירות טובה כל כך אבל בטוח מספיק לחול ואבנים(יחסית קטנות)
הייתי ממליץ על טראגי או מונסטר אבל בתקציב הזה יש לך רק את הטאנדר טיגר(XXT) והבאגי עדיפה
דרך אגב יש לבאגי זו דגם ניטרו ויש גם טראגי ניטרו אם תחליט שאתה מעדיף ניטרו:
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_1256_2643/products_id/209467/n/Kyosho-Inferno-NEO-ST-Race-Spec-ReadySet-1-8-Scale-Truck-w-KT-201-24GHz-KE25-Engine-Type-1
http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_48_2637/products_id/207349/n/Kyosho-Inferno-NEO-Type-1-Ready-Set-1-8-Off-Road-Buggy-w-Syncro-24GHz-Yellow
הטראגי תעלה כ-2300 לפני מכס אחרי משלוח
הבאגי תעלה כ-1400 לפני מכס אחרי משלוח
הטראגי עדיפה
רק תזכור שניטרו זה המון התעסקות ופחות חזק ומהיר מחשמלי